Farmona, Radical, Mgiełka wzmacniająca do włosów

Powiększ Farmona, Radical, Mgiełka wzmacniająca do włosów

Zgłaszająca osoba: paradiso perduto

Składniki bioaktywne zawarte w mgiełce wzmacniają włosy, hamują ich wypadanie oraz chronią przed łamliwością i rozdwajaniem. Mgiełka chroni włosy przed niekorzystnym wpływem środowiska i nadmiernym wysuszeniem spowodowanym również używaniem suszarki. Po zastosowaniu mgiełki włosy staja się wyraźnie grubsze, miękkie i jedwabiście gładkie.
Zawiera ekstrakt ze skrzypu polnego, proteiny pszeniczne, wyciąg z zielonej herbaty oraz prowitaminę B5.

Skład: Aqua, Alcohol Denat., Cetrimonium Chloride, Equisetum Arvense Extract, Lauryldimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Laureth-10, Polyquaternium 20, PEG - 25 Paba, Panthenol, Cameliaa Sinensis, Parfum, Hexyl Cinnamal, Buthylphenyl Methylpropional, Citronello, Linalool.

• Niestety się zawiodłam..
  • Stosowałam produkty Radical (szampon, mgiełkę i serum), aby zahamowac wypadanie włosów. Mimo wielu pozytywnych opinii na mnie produkt nie zadziałał. Włosy były jakoś dziwnie przyklapnięte, elektryzowały sie i nie mogłam ich normalnie ułożyć. Nie zauwazylam tez jakiego kolwiek wzmocnienia. Plusy za ziołowe składniki, cene, dostepnosc i wydajnosc, ale niestety minus za brak działania i alkohol w składzie.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

Chcesz pochwalić Anusia490 za czytelną i pomocną recenzję?
  • szkoda kasy
  • Mgielka wysuszala wlosy, nie miala zadnego wplywu na wypadanie, mimo oferowan producenta. Meczylam sie z jedna butelka 2mc. Jedyny plus za zapach i latws aplikacje ulatwiajaca rozczesywanie.
    Plusy:
    -wlosy lekkie po spryskaniu
    -zapach
    -latwa aplikacja
    Minusy:
    -przesuszenie wlosow
    -alkohol w skladzie
    brak wplywu na wypadanie i regeneracje

Używam tego produktu od: 2 miesiecy

Chcesz pochwalić goldrose22 za czytelną i pomocną recenzję?
  • zapach ziół i tyle
  • Zaskoczył mnie przyjemny zapach ziół i ... to byłoby tyle. Chyba lepiej samej zaparzyć rumianek i przepłukać nim włosy. Brak efektów na moich włosach.

Używam tego produktu od: w zeszłym roku
    Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić born_to_be_blonde za czytelną i pomocną recenzję?
  • kompletna pomyłka
  • Brak jakich kolwiek efektów, mimo codziennego stosowania. Przez alkohol w skałdzie wysuszają mi się włosy. Jedyny plus to zapach ziół . Niestety na tym kończą sie jej zalety. Nie polecam.

Ilość zużytych opakowań: połowa opakowania

Chcesz pochwalić youbby za czytelną i pomocną recenzję?
  • żadnych efetów
  • Sumiennie i regularnie stosowana, niemal do ostatniej kropelki zużyta .... a zupełnie żadnych efektów, ani włosy mocniejsze, ani bardziej gęste, ani odżywione, ani bardziej miękkie .... no zupełnie nic.

Lepiej wydać te kilka pln na lody, te przynajmniej nastrój "wzmacniają"

Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Chcesz pochwalić sosulik za czytelną i pomocną recenzję?
  • Okropność
  • Mgiełkę kupiłam bardzooo dawno temu jeszcze wtedy kiedy nie byłam włosomaniaczką ;co równe z tym,że w sprawach włosowych byłam zielona i kierowałam się głównie tym co producent napisał czy ładnym opakowaniem.Porażka.
    Spray zawiera alkohol więc wysusza włosy ,są matowe,szorstkie po prostu brzydkie!
    Oczywiście żadnych właściwości wzmacniających nie posiada.Używam tego produktu od: 3 lata temuIlość zużytych opakowań: 1 całe

Chcesz pochwalić jagodatt za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla mnie nie zrobil nic
  • Edit:
    Analiza składu:

Aqua - woda
    Alcohol Denat - środek rozpuszczający o działaniu tonizującym, oczyszczającym, odtłuszczającym, odświeżającym
    Cetrimonium Chloride - sól amoniowa, poprawia rozczesywalność, zapobiega splątywaniu, nadaje połysk i wygładza włosy
    Equisetum Arvense Extract - wyciąg ze skrzypu
    Lauryldimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein - hydrolizowane proteiny pszenicy
    Laureth-10 - substancja myjąca - usuwa zanieczyszczenia z powierzchni skóry i włosów
    Polyquaternium 20 - substancja formotwórcza
    PEG - 25 Paba - chroni kosmetyk przed pogarszaniem się jego jakości pod wpływem światła
    Panthenol - humektant (substancja nawilżająca), prowitamina B5
    Cameliaa Sinensis - herbata chińska, ma właściwości bakteriobójcze i przeciwgrzybiczne, działa regenerująco
    Parfum - wiadomo
    Hexyl Cinnamal - składnik kompozycji zapachowych
    Buthylphenyl Methylpropional - składnik kompozycji zapachowych
    Citronello - składnik kompozycji zapachowych
    Linalool - składnik kompozycji zapachowych

A więc nic strasznego tu nie ma. Rzeczywiście jest wyciąg ze skrzypu wysoko w składzie. Alkohol musi byc dla lepszego wchłaniania. Ja nie tak dawno zużyłam drugą buteleczkę tego specyfiku i muszę powiedziec, że mam pozytywne odczucia. Trochę zmniejszył wypadanie, spowodował wysyp nowych włosków, delikatnie przyśpieszył porost. Jak za taką cenę jest całkiem całkiem. Na pewno do niego wrócę.
    Ocena jest taka a nie inna ze względu na to, że są lepsze specyfiki.

Używam tego produktu od: 2 miesiaceIlość zużytych opakowań: jedno cale

Chcesz pochwalić andmeg za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry produkt
  • Kupiłam ten produkt z powodu pogarszającego się wypadania włosów. Zachęciły mnie pozytywne opinie innych użytkowniczek. Stosuję ten produkt codziennie wieczorem.

Plusy:
    + włosy są wyraźnie wzmocnione
    + mniej wypadają (choć mgiełka nie hamuje całkowicie tego problemu)
    + włosy są grubsze u nasady
    + łatwo dostępny
    + dość niska cena na taką dużą pojemność
    + wydajny
    + łatwa aplikacja

Minusy:
    - lekko obciąża włosy
    - na początku miałam wrażenie że włosy są bardziej matowe ale po kilku użyciach już takie nie były

Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Chcesz pochwalić Stokrotka2009 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nic nie warty chemiczny płyn
  • Nie wart nawet tak małej ceny.
    Kupiłam zachęcona jego wieczną obecnością w rossmanie i tym, że bardzo dużo osób go używa.

- absolutnie nie robi nic z włosami
    - nie wygładza
    - nie odżywia
    - wręcz przesusza końcówki włosów !!
    - zlepia włosy

ps. Skład jest iście '' naturalny i ziołowy ''
    Za podobną cenę możemy kupić pare produktów z naprawdę ziołowym składem. Na te mgiełkę nie warto tracić pieniędzy i włosów

Chcesz pochwalić MaRutko za czytelną i pomocną recenzję?
  • Na pewno ją kupię
  • Tak jak zapewnił producent: włosy nie wypadają, są mocniejsze. Końcówki się nie rozdwajają. Mgiełka jest lekka i nie obciąża włosów. Stosuje ją po umyciu włosów (c0 2 dzień). Nie zauważyłam nie pożądanych efektów.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić magdaaaa1990 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jeden z moich ulubionych produktów.
  • Używam jej prawie codziennie i sprawdza się rewelacyjnie.

+nie obciąża włosów,
    +prosta w aplikacji (produkt dla leniwych )
    +włosy są miękkie, odżywione, nie plączą się i łatwo rozczesują,
    +przyjemny skład,
    +bardzo atrakcyjna cena,
    +wydajność
    +dostępność,

-zapach skrzypu,

nie jest bardzo intensywny, jednak troszkę mi przeszkadza, z tego względu często używam mgiełki na noc. Nawet po obfitym spryskaniu włosów i skalpu rano budzę się z nadal świeżą grzywą.

Ilość zużytych opakowań: końcówka pierwszego

Chcesz pochwalić Blawatek133 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyjemny produkt w dobrej cenie
  • + dużo "baby hair"
    +nie obciąża włosów
    +dostępność
    +miękkie włosy w dotyku

- alkochol w składzie
    -przy dłuższym stosowaniu wysusza włosy

Ilość zużytych opakowań: W trakcie 1

Chcesz pochwalić Anetixi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam!
  • Jako, że bardzo przepadam za produktami w formie mgiełek ze względu na wygodę używania oraz wiele wiem o dobroczynnym wpływie skrzypu na włosy zdecydowałam się na zakup. Używałam jej rok temu po cotygodniowym basenie, aby zredukować nieco skutki suszenia włosów suszarką. Nie ma co spodziewać się wielkich efektów po pierwszym użyciu, choć łatwość w rozczesywaniu jest zauważalna od razu, na resztę trzeba trochę poczekać. Po kilku miesiącach zauważalne było wzmocnienie włosów oraz mniejsza ich ilość na szczotce po rozczesywaniu - choć mam na głowie bardzo dużo włosów, i bardzo to lubię, niezmiernie mnie to ucieszyło! Całkiem podpasował mi zapach, choć wiem, że dla wielu nie należy do najprzyjemniejszych, jednak nie tego wymagamy od naturalnych produktów. Zarówno cena jak i dostępność tego produktu to wspaniała rzecz - do nabycie w każdej drogerii oraz aptece. Zachwycona jestem również buteleczką ze względu na jej poręczność i wygodę użytkowania. Każdą opróżnioną butelkę zazwyczaj wykorzystuję do przechowywania innych specyfików do włosów, więc kompletnie nic się nie marnuje.

Ilość zużytych opakowań: bardzo dużo

Chcesz pochwalić Karciaa94 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Skuteczna
  • Mgiełkę po raz pierwszy kupiłam kilka lat temu, od tamtej pory używam jej co jakiś czas. Polepsza stan włosów, stają się grubsze, mocniejsze, jest ich więcej.
    Alkohol w niej zawarty nie wysuszył włosów, ale nie używałam jej zbyt obficie. Lepiej używać produktu przy skórze głowy, o ile ktoś nie boi się przesuszenia, czy podrażnienia.
    Z tego co mi wiadomo alkohol ułatwia przedostawanie się substancji do skóry, a Radical ma w sobie troszkę ziołowej dobroci, którą warto dostarczyć włosom

Używam tego produktu od: kilka lat
    Ilość zużytych opakowań: kilka, dokładnie nie wiem

Chcesz pochwalić tajemnicah za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 4 raz(y)
  • Szału nie ma
  • Szału nie ma. Ma fajny skład, oczywiście poza alkoholem którego jest niestety bardzo tam dużo. Jest wydajna, fajnie się jej używa, ładnie pachnie. Moje włosy zasadniczo plączą się po myciu i w większości wypadków ta mgiełka pomagała w ich rozczesaniu, większym splątaniom nie dawała jednak rady. Można obejść się bez niej, jest dużo produktów po których włosy łatwiej się rozczesują. Ale cena nie jest jakaś wielka więc jak ktoś chce to może spróbować, może u niego będzie lepiej. Dla mnie przeciętniak.

ps. wielki minus za puszenie włosów - myślałam że takie po prostu mam, ale jak już skończyłam tą nieszczęsną mgiełkę to widzę że to właśnie ona mi je puszyła :/ Używam tego produktu od: dwóch miesięcyIlość zużytych opakowań: połowa pierwszego opakowania

Chcesz pochwalić mmia7 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przeciętniak
  • Kupiłam go za niższą cenę niżeli sugerowaną w opisie, za opisową pewnie bym żałowała,że go kupiłam.

Plus za: łatwe rozczesywanie, łatwą aplikację, wydajność, cenę i dostępność (cenę przecenową chyba)

Minus: obciąża mi włosy; pachnie tak sobie; nie sprawia, że włosy przestają wypadać, nie czuję też jakiegoś wzmocnienia struktury włosa.

Ilość zużytych opakowań: jedno nadal niecałe

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić mrsbunny za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepiej przekonać się na własnej skórze.
  • myją włosy szamponem z tej samej serii ta mgiełka była niezbędna bo bez niej nawet nie dawałam rady rozczesać moje włosy :P

ogólnie dobrze wspominam "współpracę" z tymi produktami ale jednak zapragnęłam miękkich włosów i bardziej lśniących niżeli długich zdrowych i wysuszonych

Używam tego produktu od: ok. 1,5roku
    Ilość zużytych opakowań: ok. 5 opakowań

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić blondineczka07 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie polecam
  • Po tą mgiełkę sięgnęłam około 3 lata temu, gdy problem z wypadającymi włosami bardzo mi doskwierał. Po zużyciu opakowania nie zauważyłam żadnych rezultatów, to że włosy stają się niby grubsze, łatwiej się rozczesują u mnie kompletnie się nie sprawdziły. Odpuściłam sobie ją. Drugi raz sięgnęłam po nią ok.2 miesiące temu jak zauważyłam ją w Rossmanie. Myślałam, że być moze teraz coś zdziała na tych moich kłaczkach, ale.... znów się zawiodłam. Mgiełka kompletnie nie nadaje się do moich włosów, jedynym jej plusem jest dostępność i niska cena.

Ilość zużytych opakowań: 2 całe opakowania

Chcesz pochwalić kalpik01 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Chemiczny niewypał...
  • Ten produkt to chemiczne nieporozumienie. Jest przeznaczony dla włosów zniszczonych, które przeważnie wymagają nawilżenia. Natomiast tutaj Alcohol Denat. występuje na jednym z pierwszych miejsc składu co oznacza że stanowi bazę kosmetyku..Oczywiście alkohol ten ma działanie wysuszające, którego doświadczyłam.
    W efekcie otrzymałam włosy o fakturze siana.

Plusy:
    -cena
    - skrzyp w składzie
    - zapach

Minusy:
    - sporo alkoholu denaturatowego
    - wysusza wlosy
    - nie nadaje się dla nikogo z końcówkami skłonnymi do wysuszania

Ogólnie paniom ,które chcą wzmacniać włosy witaminami B, zieloną herbatą i skrzypem (składniki mgiełki) polecam jeść suplementy. Działanie wewnętrzne będzie dużo lepsze i nie wysuszy Waszych włosów

Ilość zużytych opakowań: 1/2

Chcesz pochwalić Rajanis za czytelną i pomocną recenzję?
  • coś tam działa
  • Dostałam tę mgiełkę od siostry, nie patrząc na skład używam jej od paru miesięcy i teraz dopiero czytając recenzje zauważyłam, że ma w skladzie alkohol, że może przesuszać, nawet o zgrozo że moze powodować wypadanie... Może gdybym od razu tu spojrzała byłabym uprzedzona, a tak to beztrosko sobie psikając na włosy tyle czasu mogę stwierdzić, że mi krzywdy nie zrobiła, nawet pomogła troszkę bo wydaje mi się że włosy są bardziej miękkie, mocniejsze. Zapach - n0 cóż, tu nie będę oryginalna - jest świetny, a rzadko ziołowe zapachy mi podchodzą tak jak ten skrzyp.
    Na koniec czy kupię ponownie - nie, bo jestem wierna teorii, że włosy się do wszystkiego przyzwyczajają i nie kupuję dwa razy dla nich żadnego kosmetyku. Ale nie wiem kiedy skończę tę butelkę, moim zdaniem za ok. 5 lat chociaż używam często

Używam tego produktu od: paru miesięcy

Chcesz pochwalić elsanta za czytelną i pomocną recenzję?
  • Słaba
  • Kupiłam, bo chciałam wrpróbowac inne produkty Farmony, ale zawiodłam się. Użyłam kilkanaście razy, na włosy suche i mokre w róznych kombinacjach. Nic nie robi dobrego z włosami. Miałam nawet wrażenie, ze wysusza, więc odstawiłam. Szkoda, bo ma fajny zapach i wygodnie używa się kosmetków w srayu. Do serii Herbal care - spray skrzyp polny - nawet się nie umywa.

Używam tego produktu od: 2 tygodnie
    Ilość zużytych opakowań: zaczełam pierwsze

Chcesz pochwalić WERONIKA13 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Całkiem fajna
  • Przy regularnym stosowaniu faktycznie przestały mi wypadac włosy i stały się mocne jednak gdy ją odstawiłam bojąc się przesuszenia włosów ze względu na alkohol w składzie, po pewnym czasie znów zauważyłam wypadające włosy.
    Mgiełka sama w sobie przyjemna i baadzo wydajna.
    Włosy dobrze się po niej układają a co najważniejsze nie obciąża ich.
    Przystępna cena i ładny zapach. Jedyne do czego mogłabym się przyczepic to to, że nie ułatwia rozczesywania włosów, ale to raczej nie jej zadanie.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić violajka21 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Całkiem okej
  • Nie widzę jakiejś genialnej poprawy kondycji włosów, ale jakaś zmiana na lepsze jest. Oczekiwałam mocniejszego efektu, ale jest dobrze. Niestety ma w składzie alkohol, który wysusza mi skalp i mogę psikać ją tylko na włosy, gdyż po użyciu jej na skórę głowy wystąpiło u mnie swędzenie. Po użyciu włosy są miękkie i miłe w dotyku. Wielkim plusem jest zapach, który uwielbiam, a także cena, opakowanie i dostępność i to, że jest naprawdę bardzo bardzo wydajna. Samo odżywienie włosów oceniłabym na 3,5, ale inne czynniki sprawiają, że mimo wszystko bardzo ją lubię. Minusem jest jednak ten alkohol Wolę jednak odżywkę Gliss Kur gdyż efekty są natychmiastowe i widoczne.

Używam tego produktu od: 6 msc
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie 1

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić GypsyRose za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jest OK!
  • Mgiełkę kupiłam podczas pierwszych włosomaniackich zakupów w rossmanie i jako że gdzieś tam na jakimś blogu czytałam o produktach Radical postanowiłam coś z nich wypróbować. Padło ma mgiełkę wzmacniającą. Denat wysoko w składzie wydał mi się podejrzany, ale machnęłam na niego ręką. Niestety po kilku użyciach na długość włosów nie zauważyłam żadnych pozytywnych efektów, wręcz przeciwnie, miałam wrażenie, że mgiełka wzmagała efekt siana. Postanowiłam używać jej tylko na skalp jako wcierkę na wypadanie włosów i pod tym kątem ją ocenię.

Plusy:
    * mam wrażenie, że trochę ograniczyła wypadanie włosów
    * kocham jej ziołowy leśny zapach
    * atomizer działa bez zarzutów, butelka bez problemu mieści się w dłoni
    * wcieranie jej w skalp jest moim ulubionym elementem pielęgnacji ! lekko chłodzi i odświeża skórę głowy, uwielbiam to uczucie
    * cena i dostępność ( w każdym rossmanie, widziałam też w carrefourze, naturze itd)
    * wydajność - "wypsikuję" jej naprawdę sporo , a i tak ciągle mam jej dużo

Minusy:
    * ten nieszczęsny alcohol w składzie
    * niestety po ok. 3 tygodniach codziennego stosowania na skalp czasami odczuwam lekkie swędzenie więc lada dzień zmieniam wcierkę na bardziej delikatną, a tę będę stosować od czasu do czasu

Odejmuję 0,5 gwiazdki za fakt, że nie nadała się do stosowania na długość włosów i 1 gwiazdkę za podrażnienia (gdyby nie one pewnie bym się nigdy z tą mgiełką nie rozstawała)

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 1/3 buteleczki

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić tirumtirum123 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Stanowcze nie
  • Kupiłam go z myślą, że zahamuje wypadanie moich włosów, które to wypadają dosłownie garściami od kilku miesięcy. Po dwóch miesiącach stosowania miała nadzieję, że włosy będą choć trochę wzmocnione i mniej łamliwe, jednak żadnej poprawy nie zauważyłam. Ponadto wysuszyła moje włosy, co było kolejnym problemem. Opakowanie zużyłam, ale na zakup kolejnego na pewno się nie zdecyduję. Zawiodłam się na kolejnym produkcie Farmony, który miał być moim ratunkiem dla włosów. Po spryskaniu nim włosów stawały się one oklapnięte, a czasami nawet wyglądały jak przetłuszczone. Nie ułatwiał też rozczesywania. Dobrze, że nie wydałam na niego zbyt wiele, bo żałowałbym tego pewnie do dnia dzisiejszego. Jednego jestem pewna: nigdy więcej nie kupię żadnej mgiełki z Farmony, nigdy.

Używam tego produktu od: dwa miesiące

Chcesz pochwalić forgetmenot9 za czytelną i pomocną recenzję?