Farmona, Radical, Mgiełka wzmacniająca do włosów

Powiększ Farmona, Radical, Mgiełka wzmacniająca do włosów

Zgłaszająca osoba: paradiso perduto

Składniki bioaktywne zawarte w mgiełce wzmacniają włosy, hamują ich wypadanie oraz chronią przed łamliwością i rozdwajaniem. Mgiełka chroni włosy przed niekorzystnym wpływem środowiska i nadmiernym wysuszeniem spowodowanym również używaniem suszarki. Po zastosowaniu mgiełki włosy staja się wyraźnie grubsze, miękkie i jedwabiście gładkie.
Zawiera ekstrakt ze skrzypu polnego, proteiny pszeniczne, wyciąg z zielonej herbaty oraz prowitaminę B5.

Skład: Aqua, Alcohol Denat., Cetrimonium Chloride, Equisetum Arvense Extract, Lauryldimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Laureth-10, Polyquaternium 20, PEG - 25 Paba, Panthenol, Cameliaa Sinensis, Parfum, Hexyl Cinnamal, Buthylphenyl Methylpropional, Citronello, Linalool.

• zahamowane wypadanie
  • zadziałała tylko na polu wypadania wypadania włosów

efekt po jednym opakowaniu, co najważniejsze -
    ZAHAMOWANIE WYPADANIA WŁOSÓW NA STAŁE (oczywiście w moim przypadku)

Używam tego produktu od: około 2 miesiące
    Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić MeetMeHalfway za czytelną i pomocną recenzję?
  • totalna pomyłka!
  • Po tę mgiełkę sięgnęłam ze względu na przystępną cenę i obecność "skrzypu" w produkcie. Ze względu na cenę właśnie nie liczyłam na jej zbawienne działanie dla moich włosów i nie przeliczyłam się. Ta mgiełka nie robi NIC z moimi włosami, a przede wszystkim nie wzmacnia ich tak jak obiecywał producent. Poza tym bardzo mocno obciąża włosy, po jej użuciu wyglądają na przetłuszczone. Jednym z dwóch plusów (oprócz ceny) jest fakt, że pomaga w rozczesywaniu mokrych włosów.

Plusy:
    -cena,
    -pomaga w rozczesywaniu włosów,

Minusy:
    -przetłuszcza włosy,
    -obciąża je,
    -wydajność,
    -skład (miał być naturalny)

Chcesz pochwalić MissSvillie za czytelną i pomocną recenzję?
  • Godny polecenia
  • Trzy miesiące temu zaczęły się moje problemy z wypadaniem włosów, leciały garściami przy każdym czesaniu i myciu. Oczywiście desperacko szukałam czegokolwiek, co mogłoby mi pomóc i padło na tę mgiełkę. Przez dwa tygodnie pryskałam nią włosy i nic. W końcu zaczęłam wmasowywać mgiełkę w skórę głowy po każdym myciu. Ogólnie- jestem bardzo zadowolona.

PLUSY:
    + cena! zapłaciłam około 8 zł za 200 ml
    + zapach -uwielbiam ziołowe
    + wydajność
    + dostępność - Rossmann
    + przedłużała świeżość włosów o pół do jednego dnia

MINUSY:
    - trafiłam na nie do końca sprawny atomizer, mgiełka ciekła przez niego i się 'zaklejał'
    - alkohol bardzo wysoko w składzie, mi wysuszył końcówki

PODSUMOWANIE:
    Nie wiem czy to subiektywne odczucie czy prawdziwe działanie mgiełki, ale włosy przestały mi wypadać w tak dużych ilościach jak przed jej zastosowaniem. Z całą pewnością polecam wszystkim mającym problem z wypadającymi włosami. Sama nie do końca wierzyłam w tę mgiełkę. Koniec końców mile mnie zaskoczyła, dlatego jestem przekonana, że kupię ją ponownie mimo wysuszania końcówek.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie (200 ml)

Chcesz pochwalić niefikej za czytelną i pomocną recenzję?
  • najlepsza mgiełka do włosów
  • Zdecydowanie jedna z najlepszych mgiełek do włosów jakie do tej pory w życiu używałam. Bardzo dobry skład i przyjemny zapach. Włosy po spryskaniu mgiełką nie puszą się i są miękkie w dotyku. Dodatkowo kosmetyk jest bardzo wydajny, wystarczył mi na około 4 miesiące regularnego użytkowania.

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić cookie_1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jako odświeżająca mgiełka - OK
  • Moje włosy lubią tą mgiełkę, może jakiś fascynujących efektów nie zauważyłam ale pomagają mi w układaniu włosów rano - po tym jak wstanę. Po aplikacji włosy wyglądają ładnie i świeżo. Zapach jest przyjemny i niedrażniący. Niestety czasami zacina mi się pompka co bywa uciążliwe.

Używam tego produktu od: Ponad roku
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie drugiego

Chcesz pochwalić Lovely_P za czytelną i pomocną recenzję?
  • Brak obiecanych efektów
  • O tym produkcie mogę powiedzieć, że to "YouTube made me buy it". Widziałam bowiem na wielu vlogach jak dziewczyny zachwalają kosmetyki z serii Radical i samą tę mgiełkę właśnie. Nie polowałam na nią jednak jakoś specjalnie. Złożyło się jednak, ze gdy robiłam zakupy spożywcze w Intermarché moją uwagę przykuła promocja na kosmetyki do włosów. I bum - mgiełka wylądowała w moim koszyku.

Obietnica producenta:
    "Wyjątkowo skuteczny preparat do włosów zniszczonych i wypadających, wymagających wzmocnienia i regeneracji. Starannie dobrane składniki aktywne - naturalny ekstrakt ze skrzypu polnego, prowitamina B5, wyciąg z zielonej herbaty, inulina z cykorii - chronią przed szkodliwym działaniem środowiska zewnętrznego oraz doskonale wzmacniają i regenerują włosy, przywracając im jedwabistą gładkość i połysk. Dzięki regularnemu stosowaniu mgiełki Radical włosy stają się wyraźnie grubsze i mocniejsze, jedwabiście gładkie i lśniące oraz podatne na rozczesywanie i układanie."

Plastykowa, przezroczysta buteleczka z czerwonym atomizerem. Oszczędna szata graficzna, mocno aptekarska wg mnie, ale jednak już tak charakterystyczna dla produktów tej serii, że nie wyobrażam jej sobie innej W opakowaniu znajduje się 200ml produktu. Na atomizerze plastykowa zatyczka, którą bardzo łatwo zgubić (zwłaszcza w otchłani torby podróżnej ).

Moje doświadczenia:
    Ta mgiełka nie miała łatwego zadania. Po pierwsze, miałam co do niej wielkie oczekiwania wynikające z opinii vlogerek kosmetycznych, które mocno ten produkt zachwalały. Po drugie, sam producent na etykietce obiecuje tak fenomenalne efekty, że szok! A po trzecie - moje włosy po myciu plątać bardzo się lubią, nie każda odżywka jest w stanie dać im radę.
    Urzeka oczywiście zapach - nie jest ziołowy, mnie kojarzy się z zapachem łąki latem. Mam wrażenie, że zostaje na włosach, aczkolwiek być może to mocno subiektywna opinia wynikająca z tego, że zawsze baaardzo dużo nim psikam
    Jest to preparat, którego możemy używać zarówno na mokre, jak i na suche włosy. Nie wymaga spłukiwania, "wczesywania" we włosy, czy masowania. To taki trochę 'kosmetyk dla leniwych'. Ma całkiem naturalny skład, oczywiście ma w sobie alkohol, ale nie jest on jakoś wyczuwalny.
    I to by było chyba na tyle, jeżeli chodzi o pozytywy. W mojej opinii bowiem ta mgiełka nic totalnie nie daje. Wcale nie czuję różnicy przy rozczesywaniu włosów, moje włosy dalej są dość łamliwe i nadal wypadają. Fakt faktem ładnie pachną po jej użyciu, ale nie kupiłam sobie mgiełki zapachowej, tylko wzmacniającą.
    Używam jej regularnie już od miesiąca i naprawdę uważam, że ewentualne efekty już powinny nadejść. Co prawda mam włosy grube i jest ich bardzo dużo, ale bez przesady, wg producenta - firmy Farmona (nomen omen z mojego miasta) - ten preparat nada się również dla mnie, a raczej - powinien się nadać.
    Została mi jakaś resztka w opakowaniu, więc zużyję je do końca, ale na pewno więcej już nie kupię.

Dostępność i cena:
    Na pewno do kupienia w Intermarché Poza tym również w Naturze, niektórych osiedlowych drogeriach, w Internecie (drogerie internetowe, Allegro, sklep online Farmony). Cena to ok.7 zł.

Podsumowanie:
    Pięknie pachnie, mało kosztuje, polskiej firmy produkt. Ale nic mi nie daje, nie zauważyłam żadnych efektów obiecanych przez producenta. Troszkę szkoda, bo jednak liczyłam na to, że kosmetyk, który ma tak fenomenalną opinię sprawdzi się i u mnie. A tu bubel.
    Wystawiam półtorej gwiazdki za cenę i zapach.

Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić PolskaBridget za czytelną i pomocną recenzję?
  • Godna polecenia
  • Opakowanie jest bardzo fajne. Zapach mgiełki może nie jest powalający ale mi za bardzo nie przeszkadza. Wraz z tą mgiełką używam także wcierki a efekty są na prawdę widoczne. Często używam prostownicy, niszę włosy i przez pewien czas bardzo mi wypadały :/ zaczęłam stosować wcierkę i mgiełkę włosy już tak bardzo nie wypadają, do tego mgiełka ułatwia rozczesywanie.

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić milenka345 za czytelną i pomocną recenzję?
  • skuteczny preparat wzmacniający włosy
  • Zawsze, kiedy mam problem z wypadaniem włosów, sięgam po mgiełkę radical ze skrzypem polnym. Mgiełka znajduje się w plastikowym opakowaniu z atomizerem, dzięki czemu preparat można równomiernie rozpryskać na włosach. Lubię jej ziołowy zapach. Mgiełka wzmacnia i regeneruje włosy, ale też pomaga w ich ułożeniu. Ogranicza wypadanie włosów.
    Trzeba jednak regularnie i długą ją stosować, aby dostrzec jakiekolwiek efekty.

Używam tego produktu od: dawien dawna
    Ilość zużytych opakowań: wiele

Chcesz pochwalić Agnieszka_kw za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 2 raz(y)
  • naturalny efekt dla kręconych włosów
  • Kupiłam skuszona ceną i brakiem silikonów w składzie.

Mgiełka może nie jest cudowną odżywką naprawiającą włosy na drugi dzień, ale kiedy jej używam to nabierają faktury i objętości.
    Loki bardziej się skręcają i dobrze trzymają ten skręt.

Używam tego produktu od: miesiaca
    Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić malpi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Na stałę zagości w mojej kosmetyczce
  • Mgiełkę poleciła mi siostra. Miałam problem z wypadającymi włosami i podrażnioną skórą głowy. Moje włosy były szorstkie i połamane, po spaniu lub myciu robiły się na nich straszne supełki, które w żaden sposób nie dawały się rozczesać (niestety nożyczki często szły w ruch).

Z natury mam cieńkie gładkie "żywe" włosy i na nich mgiełka sprawdziła się w 100%.

+ włosy przestały wypadać w ponadnormalnych ilościach
    + włosy przestały łamać się
    + włosy łatwo się rozczesują (po spryskaniu mgiełką włosów - podczas rozczesywania - nie robią się na nich "supełki" )
    +++ po niedługim czasie od rozpoczęcia wmasowywania mgiełki w skórę głowy pojawiło się mnoostwo nowych włosów )
    + włosy wydają się grubsze (dziwne, ale od czasu stosowania mgiełki, włosy związane w kucyk zwiększyły swoją objetość 2-krotnie. Wcześniej kucyk miał objętość najmniejszego palca, teraz jest grubszy od największego)
    + nie wysusza skóry głowy
    + daje przyjemny efekt nawilżenia skóry głowy
    + ma przyjemny zapach

Używam tego produktu od: 6 miesięcyIlość zużytych opakowań: 1 x 200ml

Chcesz pochwalić Evranin za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij