BaByliss, Curling Wand BAB2280E (Ceramiczna lokówka stożkowa turmalinowa)

BaByliss, Curling Wand BAB2280E (Ceramiczna lokówka stożkowa turmalinowa)

Lokówka do włosów (BAB2280E / BaByliss Curling Wand (2285U) renomowanej firmy BaByliss Pro o stożkowym kształcie do kreowania fantazyjnych fryzur.
Powłoka turmalinowo - ceramiczna po podgrzaniu staje się naturalnym źródłem jonów ujemnych co sprawia, że w trakcie modelowania zamykane są łuski włosów, włosy są gładsze, bardziej błyszczące, nie elektryzują się a modelowanie jest łatwiejsze i jego efekt dłużej utrzymuje się na włosach.
Posiada:
- elektroniczna regulacja temperatury,
- powłoka turmalinowo - ceramiczna,
- szerokość żelazka od 25mm do 13mm,
- podkładka izolacyjna,
- nakładka izolacyjna na palce przeciw oparzeniom,
- obrotowy kabel o długości 2,7m,
- 230V.

• Trwałość / wykonanie: 5
  • Design produktu: 4
  • Łatwość obsługi: 4

trzeba się jej nauczyć

Jest to moja pierwsza styczność z lokówką stożkową, wcześniej używałam tych tradycyjnych - z klipsem.
Na początku szło mi z nią bardzo opornie, kilka razy się nawet poparzyłam.
Jednak, po obejrzeniu kilku tutorali na YouTube zaczęło mi iść coraz lepiej.

Całkiem niezła lokówka:
-szybko się nagrzewa
-możliwość stopniowania grubości loków
-szybko robi skręt włosa
-poręczna
-trwała i odporna na rzucanie :)
-długi kabel

Co ja zrobię, co ja zrobię, ze próbuję wciąż na sobie?^^

Jako curlitanka to tak naprawdę nie potrzebuję lokówki. Chyba, że jest to ogromne wyjście i najpierw sobie włosy wyprostuję, a potem skorzystam z lokówki by uzyskać loki, ale inne niż te, którymi obdarzyła mnie natura. Takie zabiegi są jednak ryzykowne i nie należy ich wykonywać często, tylko okazjonalnie. Lokówka jednak jest mi niezbędna, gdyż lubię czesać innych. Oczywiście nie jestem fryzjerem, ale w chwilach weny potrafię wyczarować cuda na swojej (i czyjejś) głowie za pomocą stylizacji, wsuwek i ozdób. Prawdę mówiąc- wolę na czyjejś, na swojej trudniej- nie widzi się tyłu głowy i trzeba upinać na wyczucie a potem mozolnie poprawiać.

Ale do rzeczy:

WAŻNE!- to NIE jest narzędzie dla początkujących lub dla tych, którzy są przyzwyczajeni do lokówki z klipsem! Pasmo nawija się z góry w dół, odbijając je u góry od skóry, co daje fajny efekt uniesienia. Ale trudno jest na niej dokręcić do końca końcówkę pasma- poparzone palce gwarantowane, jeśli się nie używa specjalnej rękawiczki lub nakladki na palce (w zestawie). Komuś fajnie się nakręca. Jednak ja sama pierwszy eksperyment na sobie przypłaciłam poparzoną kilka razy szyją. Nic tu się nie da zrobić szybko. Trzeba być bardzo precyzyjnym. Lokówka, moim zdaniem, nadaje się najlepiej do włosów o sredniej długości- do ramion lub łopatek. Sprawdza się słabo na wlosach krótkich i długich (tak jak moje, mam je do pasa). Na krótkich można uzyskać efekt uniesienia, ale nie loki. Długie naprawdę niewygodnie się nawijają i wymagają ogromnej koordynacji i precyzji ruchów. Sprzęt nagrzewa się szybko i za to plus.

PRZYGOTOWANIA i EFEKT- pamiętamy, że nie korzystamy z lokówki\'prostownicy bez termoochrony. W przypadku lokówki korzystam z płynu Goldwell Style Sign Twist Around (taki zielony, dwufazowy). Pasmo pryskamy plynem i przeczesujemy szczotką i dopiero nawijamy. Pamiętajmy, że pasmo nie może być mokre bo zagotujemy sobie wlosy- stożek jest naprawdę gorący! Przy ustawianiu temperatury też nie szalejemy z maksymalną. Ja nastawiam max na pozycję 19. Włosom zniszczonym i farbowanym polecam 17. Efekt wyjdzie taki sam, tylko pasmo dlużej przytrzymamy na lokówce. Lok wypuszczamy nad podstawioną dłoń i na niej go chwilę przytrzymujemy, dopiero potem puszczamy- w ten sposób będą trwalsze. Im cieńsze pasmo, tym bardziej skręcony wyjdzie lok i to fajnie wygląda, bo można brać pasma cieńsze i nieco grubsze (max 2 cm) i w ten sposób uzyskać efekt beach waves. Zresztą, ta lokówka nie da nam typowych loków, zawsze lok uzyskany jest szerszy u góry a węższy, bardziej skręcony na dole (kształt stożka!). Można sobie pracę ułatwić dzieląc włosy na trzy sekcje, lub w ogóle przypiąc u góry klamra fryzjerską i wybierać pasma po kolei. Co kilka loków, gdy już wystygną, spryskujemy je (LEKKO) lakierem. Można potem taką fryzurę zostawić lub podpiąć wsuwkami w artystyczny nieład.

RESUME:

Za co odjęłam gwiazdkę? Pewnie za to, że o ile latwo jest komuś wyczarować tą lokowką piękne loki to jednak sobie trudniej. Mi to zajęło dwie i poł godziny a przecież mam wprawę. Jeśli ktoś jest początkujący w krainie "fryzjera-amatora z Bożej łaski" to znienawidzi tę lokówkę i wiele razy sparzy sobie palce i szyję zanim ją ogarnie. Lokówka nie jest tania i naprawdę trzeba ten zakup przemyśleć. Z lokówki stożkowej nie bedzie też zadowolony ktoś, kto woli tradycyjne loki. Jest trudniejsza niż tradycyjna, z klipsem i wymiennymi nakładkami (mam taką od lat, z Rowenty, model Elite Look). Tradycyjną macham już z zamkniętymi oczami. Trudno też lokówką stożkową zakręcić samemu sobie wlosy z tyłu glowy tak, by się nie poparzyć.

Szczerze mówiąc- będę jej używać, ale nieczęsto i tylko wtedy, gdy będę mieć naprawdę dużo czasu. Lokówki sama na szczęście niekupiłam, należy do mojej mamy a ja ją tylko hm.....pożyczyłam, no. Tak na bliżej nieokreślony czas, bo u niej też głównie leżała.

Ilość zużytych opakowań: jedna lokówka

fajna, ale trzeba nauczyc się jej używać

Lokówka daje bardzo fajny efekt, ale trzeba nauczyć się jej używać i uważać na palce, aby się nie poparzyć. Duży plus, że pozostawia tylko czyste fale, bez "załamania".

Ilość zużytych opakowań: 1 i chyba szybko jej moc nie padnie

super

Świetna lokówka. Model granatowy jest praktycznie taki sam jak czerwony https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-35895-opis-Lokowka-do-wlosow-2285U-Curling-Wand-BaByliss.htm.
Różnica zasadniczo polega na tym, ze w granatowej jest 25-cio stopniowa skala numeryczna, a w czerwonej - 4-ro stopniowa temperaturowa. Ponad to czerwona jest przeznaczona na rynek brytyjski, dlatego potrzebna jest przejściówka. Chyba jest jakaś delikatna różnica w składzie powłoki grzewczej pomiędzy tymi modelami. Ja mam granatową z turmalinowo-ceramiczną powłoką, dzięki której włosy się nie elektryzują :)
Rodzaj uzyskanych loczków jest zależny od sposobu nakręcenia i grubości pasm - od sprężynek, po luźne fale.
Jak dla mnie cudna! Polecam

Używam tego produktu od: ponad pół roku

Szczerze polecam!

Przez dłuższy czas szukałam odpowiedniej lokówki, która robiłaby duże loki, przeglądając allegro trafiłam na to cudo Babyliss! Przed zakupem obejżałam filmiki na youtube żeby zobaczyć jak wyglądają włosy po nakręceniu. Lokówka nie robi typowych loków jakie zwykle wychodzą ze standardowych lokówek. Powiedziałabym, że są to raczej "falo-loki", choć wydaje mi się, że efekt jaki otrzymamy zależy od sposobu kręcenia, czy długości włosów. Raczej nie polecam dziewczynom, które mają włosy krótkie, ze względu na kształt lokówki-kręcenie takich włosów będzie nie wygodne, zwłaszcza że trochę ciężko podwinąć same końcówki. Jak widać lokówka nie posiada standardowego "klipsa", włosy owija się po prostu dookoła stożka. Trzeba bardzo uważać żeby się nie oparzyć. Najlepiej używać rękawiczki ochronnej lub specjalnych nakładek na palce, które dołączone są do urządzenia. Mój model posiada 4-stopniową regulację temperatury (55,170,185 lub 200stopni).
(Różni się od tej tu przedstawionej chyba tylko wyświetlaczem i czerwoną rączką , choć nie jestem w 100% pewna czy tylko tym.)

Polecam to urządzenie dla osób, które chcą mieć naturalnie wyglądające loki. Nie zrobicie nią raczej tzw. "sprężynek".
Jak dla mnie idealna! Jeśli tylko kiedykolwiek się zepsuje na pewno kupię drugą ;-)

Ilość zużytych opakowań: