Biochemia Urody, Olej kokosowy 100% ekologiczny

Biochemia Urody, Olej kokosowy 100% ekologiczny

Naturalny olej, który w temp. pokojowej ma postać białego, miękkiego masła o intensywnym zapachu kokosowym. Polecany do pielęgnacji włosów, zapewniając odbudowę, nawilżenie i ochronę włókna włosa. Ze względu na własności emoliencyjne, odpowiedni jako nawilżacz do cery suchej i łuszczącej się. Właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybicze i antyseptyczne, czynią naturalny olej kokosowy odpowiednim również jako dodatek w pielęgnacji cery trądzikowej i łojotokowej.
Postać: poniżej 25°C - biała masa tłuszczowa, powyżej 25°C - płynny, lekko żółty olej.

UWAGA! Prosimy o ocenianie własności wyłącznie jako samodzielnego kosmetyku, a nie składnika innych kosmetyków

regenerujące, antybakteryjne, nawilżające, przeciwtrądzikowe
w słoiczku
bogate
olejek
olejki
normalna, trądzikowa, tłusta, sucha

Wykorzystała: kilka próbek

...dla ciała.

Polecam jako balsam do ciała. Można go stosować osobno lub z innym balsamem. Poziom nawilżenia megaaa! Świetnie działa również na stopy, dłonie i paznokcie.
Wcierając codziennie przed snem olej w paznokcie efekty są !!! Żegnajcie suche skórki...

Idealny do demakijażu

Zawsze kupuję olej tłoczony na zimno, nierafinowany, virgin.
Oleju kokosowego używam głównie do usuwania makijażu - tutaj sprawdza się idealnie, potrafi zmyć wszystko.
Czasem stosuję go też zamiast kremu na noc (przy nałożeniu cienkiej warstwy ładnie się wchłania, a skóra jest po nim gładka i miękka) i na dzień pod makijaż - wklepuję niewielką ilość, a jeśli nie zdąży się wchłonąć to nadmiar ściągam chusteczką dociskając ją delikatnie do twarzy.
W przypadku nałożenia oleju pod jakikolwiek podkład nie można chyba liczyć na matową cerę. Mi to jednak nie przeszkadza, gdyż posiadam cerę suchą i nie przepadam za matowym wykończeniem. Olej kokosowy daje mi ładny efekt "glow" na twarzy ;)
Wiem, że olej kokosowy często może zapychać, u siebie nie zaobserwowałam niczego takiego (chociaż dosyć często mi się to zdarza przy różnych kosmetykach)

Nie dla mnie

Kupiłam ten produkt zachęcona pozytywnymi opiniami na jego temat. Chciałam nim głownie olejować włosy, ale miałam też nadzieję, że będzie równie dobry na moją skórę.
Niestety jeśli chodzi o moje włosy i ten olej to totalne nieporozumienie ;-) Były przesuszone, sianowate i matowe. A próbowałam go używać na różne sposoby.
Na mojej skórze (próbowałam też na twarzy) też nie bardzo się sprawdził . Nie robił nic złego, ale dobrego tez nie.
2 gwiazdki daję za to, że w zimie kiedy miałam bardzo przesuszone i czerwone dłonie pomógł mi je nieco nawilżyć, kiedy żaden krem nie dawał rady.
I pomimo, że u mnie się totalnie nie sprawdził, to jednak polecam wypróbować bo to kosmetyk naturalny i stosunkowo łatwo dostępny i może akurat u was się sprawdzi.

Taki sobie

Olejek ma konsystencję takiego masła, ale pod wpływem ciepła dłoni topi się.Używany na twarz chyba mi trochę szkodził niby natłuszczał i skóra była nawilżona, ale błyszczałam się strasznie i pojawiały się wypryski.Używałam go też na końcówki włosów i był nawet ok.Lepiej wyglądały.Smarowałam nim też w okresie jesiennym dłonie to tu też sprawdzał się ok.

Używam tego produktu od: Używałam w okresie jesiennym

pierwszy olej jaki kupiłam i już ulubiony

Uwielbiam ten olej. Jest wszechstronny. Codziennie zmywam nim makijaz- usuwa nawet najcięższe podkłady i wodoodporne tusze. Idealnie iczyszcza skóre przy czym nie podrażnia i nie wysusza. Skóra po jego użyciu jest mięciutka i gładka. Noszę go również w torebce i uzywam np do smarowania ust. czasami nakładam na włosy przed pojsciem spac i rano myję głowę. I ten zapach...

Ilość zużytych opakowań: 1 duże

nie do końca

Zdecydowanie nie jest w moim typie. Olej kupiłam z myślą o włosach.Nałożyłam go na nie raz i nigdy więcej bym już tego nie zrobiła. Mimo, że wsmarowałam go tylko trochę na końcówki to efekt był przeokropny... nie mogłam go domyć, czułam się jakbym wylała na włosy butlę oleju :(. Do tego końcówki stały się twarde i nie można było ich rozczesać. (dziś już wiem, że włosy wysokoporowate nie lubią oleju kokosowego, podobnie jak produktów z "shea"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) Więc nim coś się kupi należy poznać dokładnie swoje potrzeby :)

Nie chciałam go jednak zmarnować i smaruję nim twarz :) Efekt jest jak najbardziej ok, jednak nie kupiłabym go ponownie ponieważ mam wiele więcej swoich bardziej efektownych kosmetyków do twarzy.
Ale jest parę plusów:
+na twarzy pojawia się mi mniej wyprysków
+jako że mam suchą skórę, od czasu do czasu pojawiały mi się małe, odstające kawałki skóry - gdy używam oleju skórki pojawiają się znacznie rzadziej
+cudowny zapach - kocham kokosy :)
+ wydajny, bo wystarczy mi nabrać odrobinę na palec

Używam tego produktu od: ok. 4 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: połowa opakowania

Niestety

Zamówiony, wypróbowany, odstawiony, zmęczony do końca.
I nigdy więcej.
Plusów nie widzę żadnych.
Minusy :
-mdły zapach, wcale nie naturalny, czuć chemią, mimo że jej nie ma
-na włosy się nie nadaje, zostawiony na włosach całą noc nie robi nic ( nie nawilża, nie ujarzmia końcówek, nie wygładza włosów )
-na dłonie jako maseczka na całą noc, równiez nie działa, dłonie rano są suche tak samo jak były
- na skórki wokół paznokci nie pomaga
- na usta się również nie nadaje, mam wrażenie że jeszcze bardziej je wysusza
- nałożony na noc na moją mieszaną cerę, zapycha ją niemiłosiernie i powstają zaskórniki, grudki i bolące \'\'gule" na buzi
- do ciała jest niewydajny, ale tak go zużywam własnie do końca, ale efektów nawilżenia też nie widzę, skóra na nogach i rękach łuszczy się

Ilość zużytych opakowań: kończę jedno , w końcu..

nie dla każdego

Pomimo ogólnych zachwytów, mnie zachwycił jedynie zapach tego oleju. Na moich średnio porowatych włosach nic nie zrobił, ale to jeszcze jestem w stanie to zrozumieć. Niestety na twarzy i ustach też się nie sprawdził. Jedynie dodawany do balsamów lub stosowany samodzielnie na resztę ciała dawał jako takie nawilżenie. Ogólnie nie jest to zły olej ale też niczym nie zachwyca.

Dla mnie doskonały

Pokochałam ten olej od pierwszego użycia. Kupiłam go z myślą o mojej cerze (tłustej, problemowej).

Pierszy raz użyłam go na noc. Rano wstałam z ukojoną, nawilżoną skórą twarzy. Co dziwne była mniej przetłuszczona niż zwykle.
Mam wrażenie jakby moja skóra spijała kosmetyk.

Pomimo, że jest to olej, szybko się wchłania i świetnie nawilża. Likwiduje suche skórki (np. wokół nosa).

Stosuję go również rano (tylko daję mu chwilę na wchłonięcie i nie nakładam za dużo) potem normalnie nakładam makijaż. Nie zauważyłam, żeby skóra była po nim tłustsza.

Zapach jest piękny, delikatny, kokosowy oczywiście :)

No i jest bardzo wydajny.

Bardzo polecam.

Nie mój typ

Dopiero po zakupie dowiedziałam się, że ten olej nie nadaje się do wysokoporowatych włosów. Spróbowałam i rzeczywiście moje włosy po nim były bardziej suche, sianowate i problematyczne. Do tego wyglądały na dużo bardziej zniszczone niż przed aplikacją, a i mieszanie z odżywkami/maskami nie dawało zadowalającego efektu.

Jeśli chodzi o twarz to nie zapychał porów poza strefą T, jednak aplikowany pod oczy wysuszał. Usta - to samo. Dosłownie przez minutę były nawilżone, błyszczące, natomiast po tym czasie stawały się ściągnięte i wysuszone.

Sprawdził się za to jako dodatek do balsamów/maseł do ciała. Urozmaicał wszelkie tego typu buble i tutaj dawał dobry efekt nawilżonej skóry.

Na plus bardzo przyjemny, kokosowy zapach i wydajność.

Ilość zużytych opakowań: jedno, 50g

Wspaniały produkt.

Jestem zachwycona jego działaniem i wielofunkcyjnością. Kupiłam go z myślą o włosach a w tym czasie zdziałał wiele dobrego także dla mojej skóry.

Na moich włosach sprawuje się wręcz doskonale. Używam go do olejowania i po umyciu włoski wyglądają zdrowo, pięknie błyszczą i pachną. Dobrze zabezpiecza końcówki, zdecydowanie pomaga zapobiegać ich rozdwajaniu.

Zdarzało mi się używać go też do twarzy i efekty były widoczne gołym okiem. Nawilżał, zabezpieczał naturalną warstwę lipidową, pomagał walczyć ze zmorą, której się nabawiłam dzięki zbyt inwazyjnemu kosmetykowi - przesuszeniami i łuszczeniem. Nie zapychał, ale był jak dla mnie zbyt ciężki, dlatego teraz używam głównie na włosy, ewentualnie na problematyczne partie ciała.

Świetny produkt o zniewalającym zapachu (jak rafaello!), bardzo wydajny i niedrogi. Jestem na tak!

Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

Najlepszy :)

Olej jest wspaniały, do wszystkiego (chociaż stosuję go głównie na włosy :d)
+ dobrze nawilża włosy, po zmyciu łagodnym szamponem są odżywione, lśniące
+ nawilża twarz, usta
+ wcierałam go też w płytkę paznokcia, po jakimś czasie paznokcie były zdrowe
+ PIĘKNY! zapach

Dla mnie super :)