Powiększ Yves Rocher, Couleurs Nature, Poudre Libre Veloutée (Transparentny puder sypki) (nowa wersja)

Zgłaszająca osoba: tass822

Transparentny, matujący, rozświetlający. Z matującą krzemionką z bambusa.
Niezwykle lekka, puszysta konsystencja matuje skórę, ujednolica cerę i nadaje jej blask. Odpowiedni do wszystkich typów skóry.
Składnik pochodzenia roślinnego: puder z bambusa. Pochodzący z Indii bambus rośnie przede wszystkim w regionach tropikalnych. Krzemionka z bambusa wydobywana jest z rdzenia rośliny, który posiada właściwości matujące, a także wchłania sebum. Zapewnia też skórze aksamitną gładkość.
Testowane pod kontrolą dermatologiczną.
Dostępny w dwóch transparentnych odcieniach:
-transparentny beż
-transparentny róż
Duże opakowanie wraz z aplikatorem-bawełnianą gąbeczką.

Cena: 59zł / 20g
/s/

• puder mój powszedni
  • Był to pierwszy tego typu produkt, na który się przesiadłam pod koniec opakowania pudru ryżowego Paese. Skończyło się to tak, że resztkę ryżowego wyrzuciłam i obniżyłam mu zbyt wysoką - moim zdaniem - ocenę. Za co ja ten ryżowy tak wielbiłam - nie mam pojęcia.

Jest bardzo miałki, jego aplikacja to bajka. Dobrze współpracuje z podkładami i kremami BB. Choć bywa, że nieco ciemnieje - nie na wszystkich produktach co prawda, ale bywa, że ma kaprysy. Za to odjęłam pół gwiazdki. Daje satynowe wykończenie. Nie włazi w pory, nie powoduje zwiększonego wydzielania sebum. Ładnie utrwala codzienny makijaż.

Transparentny niestety nie jest. Widać kolor, ja jestem posiadaczką wersji z podtonami różowymi. Idealnie komponuje się ona z moimi blado-szarawymi podkładami. Za minus można również uznać znikomy wybór odcieni - raptem dwa. Jednak nie powinno być to przeszkodą, bo odcień na skórze można regulować połączeniem pudru z podkładem (przynajmniej ja tak robię).

Puder ma zapach. W moim odczuciu bardzo miły, klasyczny, pudrowy.

Dla mnie jest mistrzem w swojej półce cenowej zwłaszcza, że można go zdobyć taniej niż w cenie standardowej, albo i wręcz za darmo. Mało tego - jak dla mnie jest świetnym zamiennikiem pudru sypkiego Diora, który jest na oko trzy razy droższy. Osobiście używam z ogromną przyjemnością obydwu produktów.

Używam tego produktu od: rok
    Ilość zużytych opakowań: jedno (bardzo wydajny)

Chcesz pochwalić Carolien za czytelną i pomocną recenzję?

Polecany film:

Patrol kosmetyczny palety makijażowe

• dobry bo sypki
  • Jakoś dziwnym trafem, firma która kolorówkę ma kiepską (przetestowałam kilka rzeczy) co do ceny, to ten puder mi się spodobał. Ma bardzo przyjemny zapach i puszek z którego na prawdę da się korzystać. Puder nie jest biały, także daje minimalnie kolorku, ale takiego bardzo naturalnego i ładnego. Niestety ostatnio trochę mi zaczyna wysuszać skórę. Co do samego efektu- to daje taki półmat/mat. Zalezy na co wczesniej nałożyłam, jednak można z nim przesadzić i łatwo z nim o efekt ciastka. Świece się tak jak po każdym nałożeniu pudru- szybko, ale bez niego świece się szybciej, tyle że ostatnio dużo rzeczy wysusza moją skórę i czuję się niekomfortowo z tym ciastkowym pudrem. Z tego mojego plecenia, wynika tyle, że jak puder sypki, to jak najbardziej kupujcie ten, ale za połowę mniej można znaleźć taki sam lub i lepszy. To że YR i to że ZAPACH to trzeba zapłacić ;p Ale pojemność fajna, starczył mi gdzieś na pół roku

Ilość zużytych opakowań: koniec pierwszego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić olaciach za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobrze matuje i świetnie rozświetla !
  • Kupiłam ten puder jakiś czas temu za namową ekspedientki w sklepie. Zakup okazał się być udany. Puder świetnie matuje cerę, ale i pięknie ją rozświetla. Nie obsypuje się. Nie mam żadnego problemu z jego aplikacją pomimo tego, iż jest on bardzo drobno sproszkowany. Zapach kosmetyku - kolejny jego atut. Cena - bardzo korzystna jak na produkt tej jakości. POLECAM

Chcesz pochwalić katarzyna_bb za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super, ale...
  • Wczoraj kupiłam kolejne opakowanie tego pudru. Jak dotąd jest to najlepszy puder jaki próbowałam. Niestety jest jedno 'ale', nie jest to puder strikte transparentny jak twierdzi producent. Puder po jakimś czasie ciemnieje, dlatego też nie nadaje się do zagruntowania korektora pod oczami. Jest to jednak najlepiej matujący puder jaki używałam, dlatego zagryzam zęby i używam dalej

Używam tego produktu od: Około 2 lat
    Ilość zużytych opakowań: 2 całe i jedno rozpoczęte

Chcesz pochwalić Very_Cherry za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 5 raz(y)
  • Jestem zachwycona
  • Długo zastanawiałam się nad zakupem. Miałam ochotę na puder Sensai bo ostatnio zaupiłam podkład tej firmy a o pudrze YR dużo było niepochlebnych recenzji, że ciemnieje, że sypie się itp. Skusiła mnie cena, prawie trzykrotnie mniejsza niż Sensai i jestem zachwycona. Puder pięknie rozświetla cerę i doskonale ją matuje. Jest drobno mielony i dobrze nakłada się pędzlem, nie ma mowy o osypywaniu. Opakowanie proste acz wygodne w użyciu, zakręcane więc puder nie wysypie się np podczas podróży. Ślicznie pachnie. Czego chcieć więcej? Z całego serca polecam!

Używam tego produktu od: dwa tygodnie
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

Chcesz pochwalić syl74 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 4 raz(y)
  • Ideał spełniający wszystkie oczekiwania, jakie można mieć wobec pudru
  • Będzie krótko i konkretnie - świetny kosmetyk, który idealnie spełnia swoją rolę i ma niemal same zalety.

+ w moim przypadku matowi cerę na ok. 8 h, ale tak naprawdę aż do wieczora utrzymuje świecenie w ryzach; nie mam w ogóle potrzeby powtórnej aplikacji;
    + bardzo dobrze przedłuża trwałość makijażu - stosuję go na podkład i zauważyłam, że dzięki pudrowi prawie się nie ściera, pozostaje na skórze do końca dnia;
    + puder nie wchodzi w zagłębienia, nie podkreśla porów, wręcz wyrównuje wszelkie niedoskonałości i daje efekt wygładzonej cery;
    + subtelnie rozświetla, dodaje skórze zdrowego blasku, przez co makijaż wygląda bardzo naturalnie; stosuję go razem z Maybelline Affinitone i ten duet idealnie się sprawdza - zero efektu maski, naturalna, zdrowa, świetlista cera;
    + ma krótki, przyjazny skórze skład;
    + jest bardzo wydajny - naprawdę niewiele go trzeba nałożyć, żeby uzyskać zadowalający efekt;
    + ślicznie pachnie, nie tak sztucznie i "pudrowo" jak inne tego typu kosmetyki.

Jedynym małym minusikiem jest lekkie ciemnienie pudru po jakimś czasie, ale naprawdę różnica jest mało widoczna.

To moje odkrycie, które z całego serca polecam - szczególnie dziewczynom, którym zależy na efekcie zdrowej, subtelnie rozświetlonej cery i naturalnym składzie kosmetyku.

Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Chcesz pochwalić Peg za czytelną i pomocną recenzję?
  • ekstra
  • Do tej pory najczęściej sięgałam po pudry w kamieniu. Te sypkie wydawały mi się nie wygodne w użyciu i niewydajne. Wszystko zmieniło się kiedy kupiłam ten puder od YR. Jak dla mnie ideał

Na plus

*naturalny efekt
    *krycie
    *gąbeczka

Minusów brak.

Chcesz pochwalić Ewelajna140 za czytelną i pomocną recenzję?
  • super matowi i wykańcza
  • Długo szukałam pudru, który by ładnie i na długo zmatowił cerę - w końcu znalazłam!
    Stosuje go na podkład w kremie, dobrze wykańcza makijaż, matowi, nie daje efektu maski, mam wrażenie, że przedłuża trwałość makijażu.
    Póki co stosuje go czwarty miesiąc i wydaje mi się, że pudru zostało jeszcze bardzo dużo więc jest napewno wydajny.
    Minusem jest opakowanie - dla mnie niewygodne i muszę kombinować by wydobyć puder ze "słoiczka", nie używam zawartego w zestawie puszka, wysypuję nieco pudru na plastikową górę opakowania a następnie nakładam go pędzlem na twarz.
    Kupiłam go przypadkiem, przy okazji przecen w Yves Rocher więc kosztował mnie 30zł i myślę że jest to cena bardzo dobra, będę polować na następne przeceny.

Napewno polecam dziewczynom, które oczekują naturalnego wykończenia makijażu bez efektu maski.

Chcesz pochwalić apszoniak za czytelną i pomocną recenzję?
  • wielkie rozczarowanie!
  • Zachęcona dobrymi opiniami na wizażu kupiłam ten puder i to były wyrzucone pieniądze w błoto. Największą wadą pudru jest to iż CIEMNIEJE na twarzy więc nie ma nic wspólnego z transparentnością :/ Ta cecha kompletnie dyskwalifikuje ten produkt w moich oczach, nie da się go używać, gdy najjaśniejszy odcień sprawia iż moja twarz wygląda jakbym wsadziła głowę do solarium.

Ilość zużytych opakowań: 1, parę razy użyte

Chcesz pochwalić DarthPinkie za czytelną i pomocną recenzję?
  • przydaje się sporadycznie...
  • Puder warto mieć, jednak nie używam go do codziennego makijażu; Daje ładny efekt, ale niestety krótkotrwały. Matuje na kilka godzin i później powoduje mocne świecenie się twarzy. Jest niewygodny w użyciu, sypie się. Opakowanie jest niepraktyczne i trochę tandetne.
    Puder przydaje się do poprawiania makijażu już zrobionego. Daje efekt lekkiego rozświetlenia, gdy nałoży się go na inny podkład. Właśnie dlatego stosuję go sporadycznie, ponieważ nie chcę tak obciążać skóry. Oprócz tego wydaje mi się, że cena jest nieadekwatna do jakości. Puder nie jest rewelacyjny, spokojnie można znaleźć tańszy zamiennik, albo w ogóle obejść się bez niego, stosując sam fluid.

Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić joannawch za czytelną i pomocną recenzję?