Powiększ Yves Rocher, Couleurs Nature, Poudre Libre Veloutée (Transparentny puder sypki) (nowa wersja)

Zgłaszająca osoba: tass822

Transparentny, matujący, rozświetlający. Z matującą krzemionką z bambusa.
Niezwykle lekka, puszysta konsystencja matuje skórę, ujednolica cerę i nadaje jej blask. Odpowiedni do wszystkich typów skóry.
Składnik pochodzenia roślinnego: puder z bambusa. Pochodzący z Indii bambus rośnie przede wszystkim w regionach tropikalnych. Krzemionka z bambusa wydobywana jest z rdzenia rośliny, który posiada właściwości matujące, a także wchłania sebum. Zapewnia też skórze aksamitną gładkość.
Testowane pod kontrolą dermatologiczną.
Dostępny w dwóch transparentnych odcieniach:
-transparentny beż
-transparentny róż
Duże opakowanie wraz z aplikatorem-bawełnianą gąbeczką.

Cena: 59zł / 20g
/s/

• Użytkownik
    Chwalona: 4 raz(y)
  • Ideał spełniający wszystkie oczekiwania, jakie można mieć wobec pudru
  • Będzie krótko i konkretnie - świetny kosmetyk, który idealnie spełnia swoją rolę i ma niemal same zalety.

+ w moim przypadku matowi cerę na ok. 8 h, ale tak naprawdę aż do wieczora utrzymuje świecenie w ryzach; nie mam w ogóle potrzeby powtórnej aplikacji;
    + bardzo dobrze przedłuża trwałość makijażu - stosuję go na podkład i zauważyłam, że dzięki pudrowi prawie się nie ściera, pozostaje na skórze do końca dnia;
    + puder nie wchodzi w zagłębienia, nie podkreśla porów, wręcz wyrównuje wszelkie niedoskonałości i daje efekt wygładzonej cery;
    + subtelnie rozświetla, dodaje skórze zdrowego blasku, przez co makijaż wygląda bardzo naturalnie; stosuję go razem z Maybelline Affinitone i ten duet idealnie się sprawdza - zero efektu maski, naturalna, zdrowa, świetlista cera;
    + ma krótki, przyjazny skórze skład;
    + jest bardzo wydajny - naprawdę niewiele go trzeba nałożyć, żeby uzyskać zadowalający efekt;
    + ślicznie pachnie, nie tak sztucznie i "pudrowo" jak inne tego typu kosmetyki.

Jedynym małym minusikiem jest lekkie ciemnienie pudru po jakimś czasie, ale naprawdę różnica jest mało widoczna.

To moje odkrycie, które z całego serca polecam - szczególnie dziewczynom, którym zależy na efekcie zdrowej, subtelnie rozświetlonej cery i naturalnym składzie kosmetyku.

Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Chcesz pochwalić Peg za czytelną i pomocną recenzję?
  • ekstra
  • Do tej pory najczęściej sięgałam po pudry w kamieniu. Te sypkie wydawały mi się nie wygodne w użyciu i niewydajne. Wszystko zmieniło się kiedy kupiłam ten puder od YR. Jak dla mnie ideał

Na plus

*naturalny efekt
    *krycie
    *gąbeczka

Minusów brak.

Chcesz pochwalić Ewelajna140 za czytelną i pomocną recenzję?
  • super matowi i wykańcza
  • Długo szukałam pudru, który by ładnie i na długo zmatowił cerę - w końcu znalazłam!
    Stosuje go na podkład w kremie, dobrze wykańcza makijaż, matowi, nie daje efektu maski, mam wrażenie, że przedłuża trwałość makijażu.
    Póki co stosuje go czwarty miesiąc i wydaje mi się, że pudru zostało jeszcze bardzo dużo więc jest napewno wydajny.
    Minusem jest opakowanie - dla mnie niewygodne i muszę kombinować by wydobyć puder ze "słoiczka", nie używam zawartego w zestawie puszka, wysypuję nieco pudru na plastikową górę opakowania a następnie nakładam go pędzlem na twarz.
    Kupiłam go przypadkiem, przy okazji przecen w Yves Rocher więc kosztował mnie 30zł i myślę że jest to cena bardzo dobra, będę polować na następne przeceny.

Napewno polecam dziewczynom, które oczekują naturalnego wykończenia makijażu bez efektu maski.

Chcesz pochwalić apszoniak za czytelną i pomocną recenzję?
  • wielkie rozczarowanie!
  • Zachęcona dobrymi opiniami na wizażu kupiłam ten puder i to były wyrzucone pieniądze w błoto. Największą wadą pudru jest to iż CIEMNIEJE na twarzy więc nie ma nic wspólnego z transparentnością :/ Ta cecha kompletnie dyskwalifikuje ten produkt w moich oczach, nie da się go używać, gdy najjaśniejszy odcień sprawia iż moja twarz wygląda jakbym wsadziła głowę do solarium.

Ilość zużytych opakowań: 1, parę razy użyte

Chcesz pochwalić DarthPinkie za czytelną i pomocną recenzję?
  • przydaje się sporadycznie...
  • Puder warto mieć, jednak nie używam go do codziennego makijażu; Daje ładny efekt, ale niestety krótkotrwały. Matuje na kilka godzin i później powoduje mocne świecenie się twarzy. Jest niewygodny w użyciu, sypie się. Opakowanie jest niepraktyczne i trochę tandetne.
    Puder przydaje się do poprawiania makijażu już zrobionego. Daje efekt lekkiego rozświetlenia, gdy nałoży się go na inny podkład. Właśnie dlatego stosuję go sporadycznie, ponieważ nie chcę tak obciążać skóry. Oprócz tego wydaje mi się, że cena jest nieadekwatna do jakości. Puder nie jest rewelacyjny, spokojnie można znaleźć tańszy zamiennik, albo w ogóle obejść się bez niego, stosując sam fluid.

Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić joannawch za czytelną i pomocną recenzję?
  • LUBIĘ GO, ale lubiłabym jeszcze bardziej gdyby nie CIEMNIAŁ..
  • Puder otrzymany gratis, nie wiem czy przy jego kupnie opakowanie i gramatura są inne, ale przeźroczyste, ,,tandetne'', kruche opakowanie nie zadowala mnie przy standardowej cenie. Puder ma wiele zalet: nie roluje się w zmarszczkach, ładnie matuje, ma przyjemny zapach, jest dobrze zmielony, nie czuć go na twarzy.. Aczkolwiek nałożony w trochę większej ilości (mam skórę suchą) daje uczucie ściągnięcia. Niestety jest jeden poważny minus, dla którego niestety nie kupię go ponownie - CIEMNIEJE NA TWARZY! Daje to trochę nienaturalny efekt, bo co z tego że natrudzisz się z doborem koloru podkładu, skoro puder wszystko zniweczy.. Nie jestem też fanką 100% matu, a on taki może dać, więc wolę go, gdy jest już trochę ,,znoszony'' (ok.1-2h).

Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić saja1295 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój kwc
  • Po wielu trudnych próbach matowienia filtrów słonecznych, znalazłam swój kwc.
    +dobrze "leży" zarówno na podkładzie, jak i na filtrze, nie roluje się, nie skupia w załamaniach skóry - nie podkreśla drobnych zmarszczek (nie wiem co z głębokimi,
    +pachnie pięknie/subtelnie,
    +wydajny (stosuję około 10 miesięcy, w opakowaniu jest go jeszcze około 50%),
    +nie ciemnieje (mam beż),
    +daje naturalne wykończenie, nie tworzy maski,
    +subtelnie "zanika" na twarzy po ok. 6h na podkładzie i 4h na filtrze (mam tłustą strefę T) nie pozostawiając plam.
    Nakładam puder pędzlem, puszkiem nie potrafię stosować go z umiarem.
    Używam tego produktu od: blisko roku
    Ilość zużytych opakowań: jedno (w trakcie)

Chcesz pochwalić kuba222 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 66 raz(y)
  • Gdyby nie ciemniał byłby jednym z ulubieńców!
  • Na początku kilka ważnych kwestii:

Puder ma aktualnie opakowanie przezroczyste plastikowe z zakrecana plastikowa pokrywka w kolorze granatowym
    Nazwa pudru sie nie zmienila
    Nie pamietam ceny bo ja go moglam wybrac jako prezent
    Puder ma zmniejszona gramature teraz jest go "tylko" 15 gram.
    Zapach sie nie zmienil

Ma duzy minus? Dlaczego?
    Poniewaz niestety ciemnieje na każdym moim podkładzie, nie jest to wina podkładu bo kiedy używam dwóch innych sypkich to podklady mi nie ciemnieja.
    Nie lubie tego efektu. Jest co najmniej mało elegancki.

Poza tym nieciekawe jest samo opakowanie lekko tandetne za kilkadziesiat złoty, puszek ujdzie

Natomiast sam puder pomimo ze ciemnieje i ma beznadziejne opakowanie ma dużo plusów:

Przede wszystkin jest dobrze zmielony.
    Na twarzy daje delikatny woal, ale jednak troche widoczny
    Twarz po jego uzyciu jest aksamitna, satynowa
    Daje efekt eleganckiego matu a nie płaskiej tapety
    Ma malutki wybór kolorów i niestety jak posałam wyzej dla mnie nie jest transparentny
    Przyjemnie pachnie
    Nie powoduje uczucia sciągnięcia
    Pomaga w wygładzeniu struktury twarzy
    Maskuje delikatnie pory (za to plus)
    Niestety na mojej skórze nie daje długiego matu ale przypudrowana skóra drugi raz tyn produktem nie robi maski na szczęscie.

Zuzyje ten puder do konca bo daje bardzo delikatny, codzienny efekt. Myśle, że do niego nie wróce ze wzgedu na kolory i na to, że dość mocno ciemnieje.

Posiadam odcien transparentny beż, ten różowy dyskwalifikuje za kolor.

Edit: kiedu twarz jest mniej wypoczeta na kazdym podkladzie zaczyna uwidatniac wszystko co złe zwłaszcza w fakturze skóry, potrafi dziwnie przesuszyć moja tłusta skóre. Czasami w ciagu dnia zmywałam makijaz z twarzu kladłam ten sam krem i podklad tylko innego sypanca i te dziwne przesuszenia, podkreslanie porow itp nie mialo miejsca.

Jest dobry. Ja szukam KWC.

Wciąż szukam ideału.U
    żywam tego produktu od: aktualnieIlość zużytych opakowań: pierwsze

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić elyon za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetny, zwłaszcza dla tłustej cery
  • Mam tłustą cerę po 30-tce, nadwrażliwą, skłonną do wyprysków.
    Czasem pozwalam sobie (i swojemu portfelowi ) odpocząć od pudrów wysokopółkowych, zwłaszcza od ulubionego sypkiego Diorskina, i sięgam po sypańca Yves Rochera.

Jest świetny i chyba niedoceniany.
    Nieco grubiej zmielony niż Diroskin czy La Prairie, ale świetnie stapia się ze skórą i jest niemal niewidoczny. Matuje na ładne kilka godzin, robi to może mniej subtelnie niż w/w pudry, ale ani trochę nie ociera się o karykaturalny efekt maski.

Ze wzgledu na kilka specyficznych składników, polecam go tłustym cerom. Oba wysoko w składzie - mączka bambusowa i glinka kaolinowa, "podejrzewam" je o zbawienne działanie gojące i kojące na moją skórę. Zauważyłam, że krostki mają na mojej twarzy krótszy żywot potraktowane tym pudrem. Nie przesusza przy tym, jest dla twarzy łagodny. Dodatkowy plus za antyrodnikową wit. E również wysoko w składzie (tocopheryl acetate, estrowa forma witaminy).

Dobry puszek, higieniczne opakowanie - bez estetycznych fajerwerków, ale jest OK. Puder bardzo, bardzo wydajny.

Dostępny w transparentnym różu i transparentnym beżu. Tu odejmuję pół gwiazdki za efekt utlenienia , ale że mam śniadą karnację, nie przeszkadza mi to bardzo.

Polecam, bardzo dobry kosmetyk.

Używam tego produktu od: kilka lat
    Ilość zużytych opakowań: 3 pełne

Recenzja otrzymała 4 pochwał. Chcesz pochwalić EveDAnge za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie potrzeba mi nic więcej
  • Kupiłam go bo był na przecenie z 64 na 42 a ponieważ szukałam pudru to wylądował w moim koszyczku. Mam go w odcieniu 2 beżowy.
    + Ładne, estetyczne opakowanie
    +zapach- dużo osób pisze, ze im on nie pasuje... nie rozumiem tego
    +dobry skład
    +matuje przez długi czas
    +lekko zakrywa niedoskonałości przez co nie muszę stosować podkładu. Sam korektor daje radę.
    +utrwala makijaż

-wydaje mi się, że ten puszek trochę dużo "pożera" produkty ale zawsze można użyć pędzla

Ogólnie warto kupić nawet w regularnej cenie.

Używam tego produktu od: dwóch tygodni
    Ilość zużytych opakowań: pierwsze

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić ewiczkaaa za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij