Powiększ Bourjois, Volume Glamour Ultra Care Mascara (Odżywczo - pogrubiający tusz do rzęs)

Zgłaszająca osoba: agaaga111

Podwaja objętość rzęs tak łatwo i szybko, a w dodatku jest dla nich niezwykle szczodry - odżywia je i chroni. Jego hipoalergiczna formuła pozostaje łagodna nawet dla wrażliwych oczu.
Olejek bawełniany bogaty w witaminy E i kwasy omega 6 - ma właściwości regeneracyjne i łagodzące.
Olejek ze słodkich migdałów ma właściwości regeneracyjne i odżywcze.
Kremowa konsystencja balsamu ładnie modeluje i oddziela rzęsy od nasady aż po końcówki. Otacza je troskliwą opieką, chroniąc przed zanieczyszczeniami środowiska zewnętrznego i klimatyzacją. Delikatna dla oczu i niezwykle łatwa do demakijażu maskara Volume Glamour Ultra Care gwarantuje pełen komfort już od chwili aplikacji!

• Bardzo fajny
  • Bardzo fajnie działa na rzęsy - stają się miękkie, odżywione, z poza tym mocno pogrubione i uniesione.
    Jednak odejmuję jedną gwiazdkę za niską wydajność. Inne tusze tej marki wystarczają mi na ok. pół roku, ten zachował swoje właściwości przez około 2 miesięcy. Krótko jak na mascarę w tej cenie.

Chcesz pochwalić Wapp za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry tusz, kiepska szczoteczka.
  • Tusz kupiłam bo był w promocji. Widziałam pozytywne recenzje na wizażu więc się skusiłam.
    Tusz ma ładne opakowanie, jak większość maskar Bourjois. Pachnie bzem jak dla mnie Niestety dla mnie szczoteczka w tym tuszu jest za delikatna, zbyt puszysta i trzeba bardzo się poświęcić żeby się nim pomalować. Nie modeluje długich i cienkich rzęs jakie posiadam. Na pewno je podkreśla, troszkę pogrubia, nie wiem jak wydłuża, bo mam naturalnie długie rzesy. Czerń jest przyzwoita, tusz nie osypuje się. Zamieniłam oryginalną szczoteczkę na szczotkę z Twist up the volume i było bardzo ok. Nie kupię więcej gdyż wolę inne tusze Bourjois.

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić Wardruna za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój ulubieniec
  • Używam go od lat. Nadaje się dla osób o wrażliwych oczach i noszących soczewki. Pogrubia, ma ładną, głęboką czerń, nie osypuje się, nie rozmazuje. Ma dużo większe opakowanie niż inne tusze, wiec też starcza na długo.
    Daje naturalny efekt.

Używam go od dłuższego czasu i moje rzęsy są w bardzo dobrym stanie (nigdy nie używałam zalotki), aczkolwiek nie wiem czy jest to zasługa samego tuszu. Na pewno im nie szkodzi.

Naprawdę polecam.

Ilość zużytych opakowań: 7 opakowań

Chcesz pochwalić niutka777 za czytelną i pomocną recenzję?
  • ani zły ani wspaniały
  • Kupiłam go łącznie z dwoma jego braciszkami,były na promocji i chciałam wszystkie przetestować aby różnicę poznać między nimi.

Plusy:
    -szczoteczka,chyba najwygodniejsza z trójcy-krótka,włosiana nie sprawiająca problemów
    -kolor,jest czarny jak pozostałe tusze z tej marki
    -ładne opakowanie,które rzuca się w oczy ze względu na kolory-czarno biały
    -zapach jest dosyć ładny,na pewno nie duszący jak inne tusze które posiadałam bo duszący lub niezbyt "piękny" zapach przekonuje mnie że ma jakiś mocno chemiczny skład co nie jest dobre

+/- najmniej sklejający z tej serii i tylko jeśli dobrze wytrzemy szczoteczkę z nadmiaru tuszu
    +/- do kwestii odbijania się na powiekach daje mu drugie miejsce,Orginalny Volume Glamour nie odbija się wcale ten po 6h zaczyna lekko się odznaczać pod oczami,Volume Curl odbija się już po 4h
    +/- szczerze,nie wierze że po tuszu do rzęs nasze rzęsy będą rosły,mocniejsze czy gęstsze,jedynie uwierzę że nie jest tak mocno chemiczny i szkodliwy jak większość tuszy i nie zniszczy nam rzęs jak inne tusze

Minusy:
    -za wysoka cena nawet w promocji 28zł dałabym może góra 20zł albo i mniej
    -najsłabiej pogrubiający w porównaniu do Volume i Volume Curl,nawet jak nakłądam 3 lub 4 warstwy Ultra Care to nie daje efektu sztucznych rzęs jedynie co może zrobić to mega skleić rzęsy
    -efekt raczej naturalny niż teatralny
    -potrafi zrobić efekt pajęczych nóżek
    - I chyba największy minus jest to że po 5-6h moje rzęsy opadają i zawsze je podkręcam zalotką przed pomalowaniem je jakim kolwiek tuszem(nigdy po wytuszowaniu)

Tusz polecę dziewczynom które wolą naturalny efekt-dzienny lub do szkoły a nie na wielkie wyjścia i nie chcą tuszu "ostrego" czy szkodliwego dla oczu i rzęs bo ten jest w miarę delikatny w porównaniu do innych drogeryjnych tuszy

Używam tego produktu od: ponad 2 tygodnie

Chcesz pochwalić Ara008 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super
  • Do tej pory używałam 2000 Calorie Dramatic Look jednak jego nowa szata graficzna nie przypasowała mi do gustu, ponieważ mnie uczula. Szukałam następcy i o dziwo znalazłam. Wydłuża, pogrubia a co najważniejsze dla mnie - NIE UCZULA. Znalazłam następce. Jestem bardzo zadowolona. Czytałam recenzję, że długo trwa malowanie nim. Ja akurat stosuje zawsze niezawodny sposób. Po nałożeniu pierwszej warstwy odczekuje kilka minut i nakładam następną. Więcej nie trzeba, aby mie piękne rzęsy. Polecam

Ilość zużytych opakowań: 1 mascara

Chcesz pochwalić Krytyczka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Po prostu bardzo dobry
  • Fajny tusz, nie tworzy grudek, ładnie się rozprowadza, ładnie podkręca i zagęszcza rzęsy. Nie obsypuję się.

Uważam, że cena jest po prostu adekwatna do jakości.

Chcesz pochwalić Mammelia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Płakać za nim nie będę. O ile się zużyje.
  • Hm, tusz jest nienajgorszy. Kupiłam go, ponieważ byłam zachwycona Bourjois Elastic, a biedaka wycofano, pomyślałam, że warto dać szansę innym tuszom z tej firmy, bo mimo wszystko są nieco tańsze niż ukochany telescopic, którego wydajność nie powala.
    Na chybcika:
    +Wydajny skurczybyk. Mam go trzy miesiące no i wybabrać nie mogę.
    +Nie uczula, nic mi się nie dzieje po nim, a czasami, choć nie często działy mi się jakieś łzawienia w tamtym okresie.
    +Miękka szczoteczka, która nie rysuje powiek.
    +Ogólnie z kolorem też jest okej.
    +Widząc tego "babciną" konsystencję, obawiałam się osypywania, nietrwałości (takie głupie uprzedzenia :P), jednak kosmetyk zaskoczył mnie pozytywnie - wytrzymuje prawie cały dzień bez osypu, pandy i innych niespodzianek, ale jeżeli ktoś ma tendencję do wkładania paluchów w oczyska, no to nie polecam, bo z pewnością zjedzie - chyba nie do końca dosycha, sama nie wiem.
    Minusy:
    -Aplikacja zajmuje nieco czasu - szczotka jest krotka i bardzo gesta, wiec trzeba sie nieco namordowac, zeby geste rzęsy pomalować.
    -O ile na początku do formuły nie miałam większych zastrzeżeń, to teraz: grudy grudy grudy.
    -Zakrętka nie jest zbyt dobrze zrobiona, albo to problem z "gumką", produktu nabiera się trochę za dużo, a co za tym idzie, przy wsuwaniu "na powrót" szczotki, tusz osadza się na białym opakowaniu, brrrr.

Ogólnie jestem dość wybredna, więc powiem, że tusz jest całkiem okej.

Używam tego produktu od: 3 miesięcy.
    Ilość zużytych opakowań: Chciałabym, żeby to był koniec.

Chcesz pochwalić Kocica88 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobra mascara
  • Stosowałam go ostatnio i dobrze to wspominam. Mam z natury grube, gęste, długie i podkręcone rzęsy, te górne i te dolne, ale wrażliwe oczy dlatego nie każdy tusz jest dla mnie dobry. Lubiłam malować nim rzęsy, szczoteczka jest prosta, takie są moim zdaniem najwygodniejsze. Nie miałam problemów z demakijażem. Tusz jest wydajny. Godny polecenia.

Ilość zużytych opakowań: 1 prawie całe

Chcesz pochwalić frankaNIEspodzianka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nawet dobra
  • Mascara ta ma to do siebie, że skutecznie pogrubia, a tusz nie osypuje się przy tym po 2 godzinach. To jedno. Po nałożeniu 2 warstwy (przy 1 efekt jest dość marny, gdy ma się cienkie rzęsy) robią się nasze ukochane grudki i kuleczki na końcówkach, które tak uwielbiamy. Gdy usiłuję strzepać to z rzęs, tusz się odbija, rozmazuje i ogółem rujnuje całkowicie. Dobra, ale dla rzęs, ktory wystarczy jedna warstwa.

Ilość zużytych opakowań: Część jednego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Kurazbiura za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kupiłabym ponownie, ale to nie jest jeszcze to, czego szukam
  • W miarę dobry tusz, zakupiłam w promocji w Rossmannie za niecałe 30 zł.

- ładnie rozdziela rzęsy
    - nie skleja
    - nie osypuje się
    - mało pogrubia, ale mnie to nie przeszkadza za bardzo, rzęsy wyglądają na gęstsze i lekko wydłużone

- nie zauważyłam odżywienia
    - troszkę za drogi według mnie

Używam tego produktu od: 4 miesięcy Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Vinyame96 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 6 raz(y)
  • nie uwłacza
  • Dobra maskara. Nie uczula - to najważniejsze. Ładnie pokrywa czernią i daje efekt takiego wyrazistego spojrzenia.
    Byłaby idealna, gdyby nie to, że wcale nie zauważyłam jakichś tam właściwości odżywczych.

Co więcej lubi mi się pod wieczór rozmazać lub osypać.
    Zawsze maluję się dwoma warstwami.

Nie lubię też tej szczoteczki (tzn. włosia) - jest jakieś takie grudowate, aczkolwiek samo malowanie jest raczej przyjemne i łatwe, szczoteczka jest lekko wygięta pod kątem i to ma chyba jakiś wpływ.

nie testuja na zwierzętach
    składu tego produktu też nigdzie nie uświadczysz - przeszukałam już chyba cały internet i nigdzie. Gdyby ktoś znalazł - proszę wklejcie.

Jesli chodzi o maskary do oczu wrażliwych, skład to chyba jednak istotna kwestia. A tutaj producent dał ciała.

Ilość zużytych opakowań: 1 regularne

Chcesz pochwalić hafla za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry
  • Odzywka zawarta w tym produkcie na prawdę działa, po kilku tygodniach zauważykam że moje dosyć długie rzęsy wreszcie nie mają wybielonych końcówek! Super!
    Uzywam tuszu już prawie od roku i nic złego nie moge na niego powiedzieć. Nakłada się go idealnie, nie szukam efektu wydłużenia ale daje sobie z tym jako tako radę, aczkolwiek najlepszy efekt daje jesli chcemy rzęsy zagęścić.

Kupuję zawsze na promocji, ponieważ na tusze zawsze szkoda mi pieniędzy ale jak juz upoliję to mam go baardzo długo, ponieważ jest dosyć wydajny.

Używam tego produktu od: ponad roku
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego opakowania

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić bloomy_87 za czytelną i pomocną recenzję?
  • calkiem dobry
  • Duza pojemnosc. Ladnie zageszczal rzesy. Słabiej wydluzal i pogrubial. Bardzo latwo sie zmywal. Nie kruszyl ani nie podraznial. Jednak szału tez nie robil. Jednym z minusów to to ze sklejal rzesy przy większej ilosci warstw tuszu. Szybko wysychal w opakowaniu. Ogolnie nie najgorszy ale i nie najlepszy Wole bourjois ten w czarnym opakowaniu Używam tego produktu od: dawno temuIlość zużytych opakowań: ok. 1

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić suzeta za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zdecydowanie na TAK
  • Zdecydowanie jest to mój ulubiony tusz do rzęs jaki do tej pory miałam, a było ich naprawdę sporo. Moim zdaniem wart jest swojej ceny (szczególnie, że dość często można go nabyć na promocjach nawet za połowę ceny). Szczoteczka jest gęsta, więc dokładnie pokrywa tuszem każdą rzęsę i rozdziela je. Efekt teatralnych rzęs mogę uzyskać już po nałożeniu 1-2 warstw, nie używając nawet zalotki w celu podkręcenia . Tusz może nie pogrubia jakoś bardzo - w moim przypadku jest to lekkie pogrubienie (ale takie lubię ponieważ maluję tylko jedną-dwoma warstwami), za to świetnie wydłuża a nawet podkręca moje cienkie i proste rzęsy. Niestety tusz jest bardzo słabo odporny na wodę, podczas deszczu może nie wytrzymać, ale za to bardzo łatwo się go zmywa - nawet samą wodą . Mam wrażliwe oczy, a to jest chyba jedyny tusz, po którym nie łzawiły i nie piekły mnie oczy, nawet gdy mam go na sobie przez cały dzień. No i nie obsypuje się, a czerń jest bardzo głęboka. Po kilku miesiącach używania Bourjois Volume Glamour Ultra Care mam wrażenie, że rzęsy nie wypadają aż tak i że są nieco dłuższe. Może olejki zawarte w nim faktycznie odżywiają? Na pewno będę wracać do tego produktu, ponieważ świetnie sprawdza się na rzęsach na co dzień jak i na większe wyjścia .

Chcesz pochwalić kasia21021 za czytelną i pomocną recenzję?
  • ciekawy tusz
  • bardzo ciekawy tusz ze wzgledu na delikatnosc i odzywke w nim zawarta
    jesli by w to wierzyc
    zaczne od tej odzywki
    zmian w rzesach nie zauwazylam
    ale tez nie wypadaja tak bardzo jak po innych tuszach
    wiec ten krzywdy nie robi
    rzesy sa ladnie wydluzone
    mozna pomalowac pare warstw i nieco je pogrubic
    (bardziej niz w makijazu dziennym naturalnym)
    nie skleja tak bardzo
    ladnie rozczesuje moje rzesy
    nie odbija sie
    latwo go zmyc
    nie kruszy sie

- szybko wysycha w opakowaniu i po wyschnieciu robi grudki za to odejmuje mu 1/2 gwiazdki

pewnie kupie ponownie choc jestem na etapie poszukiwania tekiego naj naj

Ilość zużytych opakowań: 7 calych

Chcesz pochwalić Blackigirl za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla wrażliwych oczu i do soczewek kontaktowych
  • Jestem w trakcie 3 lub 4 opakowania tej maskary. Używam na co dzień soczewek kontaktowych i często miałam problemy z maskarami, które uczulały moje delikatne oczy i wpadały na soczewkę. Z tą maskarą tych problemów wogóle nie mam.

Maskara pogrubia rzęsy (przede wszystkim) i ładnie wydłuża. Szczoteczka jest bardzo wygodna w stosowaniu i pozwala na rozłożenie tuszu bez sklejania mimo grubej szczoteczki.

W najnowszym opakowaniu wydaje mi się, że tusz dostał jakiś nowy zapach - jest bardzo przyjemy, nadal nie uczula.

Po 3 miesiącach zazwyczaj muszę wyrzucić, bo zaczyna się kruszyć i wtedy wpada na soczewki. Nie daję rady nigdy go skończyć przed 3 miesiącami.

Używam tego produktu od: 1 roku
    Ilość zużytych opakowań: 3-4

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić miakusia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Moje cudo
  • Szczerze mówiąc kocham ten produkt,
    nie skleja rzęs lecz pięknie je rozczesuje więc po aplikacji nie wygląda się jak z nogami mrówek przyczepionymi do oczu.
    Jest wydajny, ma delikatną konsystencję i szczoteczkę docierającą do krótszych rzęs.
    W dodatku łatwo go dostać np. w superpharm, czasem nawet za połowę ceny

Używam tego produktu od: ok 3 miesięcy

Chcesz pochwalić slavicwench za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry
  • Dla mnie był doskonały.

Zalety:
    - bardzo łagodny dla oczu, nigdy mnie nie podrażnił, nie powodował łzawienia oczu, gdy się drapałam i trochę tuszu mogło wpaść mi do oka, ideał
    - tani
    - wydajny
    - bardzo poręczne, estetyczne, czyste i miłe w dotyku opakowanie
    - śliczna, głęboka czerń
    - wydłużał mi ładnie rzęsy, rozdzielał, były uwidocznione, ale bez tandetnego wrażenia
    - nie sklejał rzęs, nie twrzył owadzich nóżek, bardzo łatwo się aplikował, jedna warstwa wystarczyła, żeby oko ślicznie wyglądało
    - lubię firmę BourjoisUżywam tego produktu od: jedno opakowanie wystarczyło mi na pół roku codziennego stosowaniaIlość zużytych opakowań: jedno
    - przemiła dla oka szczoteczka, bardzo mięciutka, gęsta, taka "włosowata"

Wady:
    - często niestety tusz po przytulaniu z chłopakiem lub pod koniec dnia lubił odbijać mi się na dolnej powiece (zaznaczam, że często drapię się w okolicach oczu, to dlatego). Po prostu potrzebuję jednak tuszu wodoodpornego...

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić DwadziesciakilkaLat za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ok
  • Plusy:
    + opakowanie
    + nie kruszy sie
    + trwały

Minusy:
    - szybko sie starzeje
    - mało wydajny
    - zanim sie umaluje mija rok...
    - niedokładny
    - nie zauważyłam żadnej poprawy w kondycji moich delikatnych rzes

W promocji za 30 zł w Super Pharm dostajemy średni tusz który starczy na bardzo krótko a zanim sie umalujesz minie duuuuzo czasu ( chyba przez szczotevzke).
    Jednak nie kruszy sie nie podraznia i wytrzymuje cały dzien.
    Warto wypróbować

Używam tego produktu od: 2 mies

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić miki96mouse za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 2 raz(y)
  • Dobry, ale szybko się starzeje
  • +ładnie podkreśla rzęsy
    +pogrubia i wydłuża
    +kolor intensywnej czerni

- szybko się starzeje (po ok 2 m-cach zaczął się osypywać)
    - cena poza promocjami dość wygórowana jak na produkt, który należy wymienić po 2 m-cachUżywam tego produktu od: 3 m-cyIlość zużytych opakowań: 1 opakowanie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić elbaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry, solidny
  • Wybrałam go z uwagi na właściwości odżywcze...
    Podkreśla ładnie moje rzęsy, nadając im mocno czarny połyskliwy kolor i pogrubienie ale bez nadmiernego oklejenia i owadzich nóg. Nie rozmazuje się ani nie osypuje, nie podrażnił(!) oczu, nie wysuszył rzęs ani nie spowodował ich nadmiernego wypadania. Typowa, klasyczna szczoteczka może nabrać go za dużo ale nie ma problemu z usunięciem z niej nadmiaru - do górnych rzę bardzo oki, przy dolnych muszę trochę więcej popracować dla dobrego efektu - ale to raczej z uwagi na "urodę" moich rzęsek...
    Z demakijażem nie mam problemu (ale ja lubię treściwsze, tłustsze preparaty do demakijażu i takich też używam)
    Kupiłam go za 23 zł, co uważam za odpowiednią a nawet atrakcyjną w stosunku do efektu cenę...

Ilość zużytych opakowań: zaczęte pierwsze

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić qqłka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jak dla mnie bomba !!
  • + super szczoteczka

+ pogrubia z umiarem

+ wydłuża

+ nie skleja

- jednak dość duża cena ale ten tusz jest tego wart

Nadaje się nawet dla bardzo wrażliwych oczu

Używam tego produktu od: Grudzien 2012
    Ilość zużytych opakowań: jeden

Chcesz pochwalić Lizka87 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Od lat - najlepszy.
  • Ja uwielbiam sposób w jaki zostaje na rzęsach. Mam długie i gęste. Po naniesieniu kosmetyku mam czarną firankę na powiekach. I o to chodzi. Nie znoszę rzadkich tuszy które muszę nakładać ze dwa - trzy razy. Po pociągnięciu Volume Glamour jeden raz mam pełny efekt. Nie zastanawiałam się nigdy nad tym czy odżywia. To raczej ze względu na efekt kolorystyczny a nie odżywczy go lubię.

Używam tego produktu od: odkąd się pojawił na rynku
    Ilość zużytych opakowań: niezliczona

Chcesz pochwalić marynarecka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Taki sobie
  • Bardzo lubię markę Bourjois ale tym tuszem się trochę rozczarowałam. Ma bardzo gęstą konsystencję przez co skleja rzęsy. W dodatku bardzo szybko wysycha (używałam jednego opakowania razem z mamą i zanim zdążyłyśmy zużyć całe to wysechł:/). Tusz w ciągu dnia się osypuje.
    Do plusów można zaliczyć fakt, że sprawdza się do oczu wrażliwych, pogrubia i ma piękny czarny kolor- ale niestety jak dla mnie to trochę za mało.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić patataj za czytelną i pomocną recenzję?
  • Beznadziejny
  • To moje trzecie podejście do tuszów marki Bourjois i znowu się rozczarowałam. Tusz jest beznadziejny- gęsta konsystencja sprawia, że natychmiastowo skleja rzęsy. Dla mnie efekt jest gorszy niż po najtańszym tuszu- nie pogrubia, nie wydłuża. Jedyną zaletą jest delikatność i fakt, że nadaje się do wrażliwych oczu. Używam tego produktu od: 1 miesiącaIlość zużytych opakowań: 1 opakowanie

Chcesz pochwalić Oleena za czytelną i pomocną recenzję?