Max Factor, 2000 Calorie Dramatic Look (Tusz pogrubiający)

Powiększ Max Factor, 2000 Calorie Dramatic Look (Tusz pogrubiający)

Zgłaszająca osoba: Ami

2000 Calorie Mascara to super pogrubiający tusz, dzięki któremu rzęsy stają się widocznie grubsze o około 300%.
2000 Calorie zawiera film wzmacniający, którego składniki (specjalnie dobrane polimery) odżywiają i wzmacniają rzęsy, zapobiegają kruszeniu się tuszu, jednocześnie czyniąc rzęsy elastycznymi.
Jednym z podstawowych składników maskary są naturalne woski, odporne na działanie wysokich temperatur, nie powodujące "topienia" i ścierania się tuszu z rzęs nawet w najgorętsze dni.
Doskonale zaprojektowana szczoteczka pozwala na zaaplikowanie zawsze odpowiedniej ilości tuszu i osiągnięcia pożądanego efektu.
2000 Calorie jest bezzapachowa, hipoalergiczna, dopuszczona do stosowania przez osoby noszące szkła kontaktowe.
Dostępny jest w trzech kolorach.

Cena: 30-39zł/ 9ml

• jeden z lepszych tuszów do rzęs
  • Maskara świetnie spełnia swoją funkcje. Rzęsy wydają się grubsze przy czym nie są posklejane. Szczoteczka bardzo dobra do aplikowania. Tusz jest jednym z moich ulubionych. Często do niego wracam.

Chcesz pochwalić Tite za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry
  • Oceniam wersję złotą, pogrubiającą. Chcę spróbować jeszcze tej czerwonej.

+ dosyć ładnie rozdziela rzęsy
    + pogrubia

+/- cena - 20zł na promocji

- zero efektu podkręcenia : ( no ale producent nie obiecuje tego.

Używam tego produktu od: 3 mięsiecy

Chcesz pochwalić letes za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ja się pytam, gdzie jest to "dramatic volume"?!
  • Ten tusz to klasyk, kojarzy go każdy. Właśnie z tego względu zdecydowałam się na kupno, totalnie w ciemno. Pomyślałam sobie, że tusz cieszący się taką legendą musi być co najmniej dobry.
    Niestety, od pierwszego użycia 200 calorie okazał się porażką. Moje rzęsy są naturalnie czarne, dosyć gęste, lekko podkręcone. Niestety są cieniutkie, delikatne i niezbyt długie, więc solo prezentują się dość mizernie. Potrzebuję tuszu, który mi je wyciągnie do góry oraz zdecydowanie pogrubi. A że gustuje w mocnym makijażu, to efekt musi być wyrazisty. Tutaj tusz ma duże pole do popisu.
    Według producenta 200 calorie ma nam dać 300 procent więcej objętości. Tymczasem, nie jest to ani dramatic, ani tym bardziej volume. Jedyne co robi ten tusz to nadaje rzęsom kolor, który nie blaknie przez cały dzień (czerń to naprawdę czerń, a nie jakaś rozmyta szarość) i trochę wydłuża. Mówię trochę, bo efekt jest naprawdę mizerny. Sprawia, że po prostu TROCHĘ widać moje rzęsy, jednak nie jest to żaden efekt wow. W dodatku łatwo nim posklejać włoski, zwłaszcza przy nakładaniu kolejnej warstwy (także uzyskanie jakiegoś mocniejszego efektu jest niemożliwe). Pogrubienie mamy tu minimalne, takie jakie uzyskamy przy użyciu każdego tuszu do rzęs, w końcu każdy je trochę uwidacznia nie bardzo rozumiem jak ma się to do nazwania 200 calorie tuszem pogrubiającym. Postanowiłam nie oceniać pochopnie i dać mu trochę czasu (niektóre tusze mają się lepiej, gdy sobie trochę podeschną), wrzuciłam do szuflady i wyciągnęłam za jakiś miesiąc. I co? Bez zmian...

Podsumowując:
    + nadaje rzęsom intensywny kolor
    + bardzo trwały, nie osypuje się w ogóle. Wręcz trudno go zmyć żeby usunąć go z rzęs bez nadmiernego pocierania musiałam użyć płynu dwufazowego, a tusz nie jest wodoodporny
    + nie podrażnia oczu
    + łatwo go dostać

+/- opakowanie ładne, bardzo estetyczne. Minimalizm w dobrym tego słowa znaczeniu, złote napisy na czarnym tle. Niestety ścierają się one mimo niezbyt intensywnego użytkowania.
    +/- tusz nie kosztuje dużo jak na MF nawet w cenie regularnej, ja w dodatku swój egzemplarz nabyłam w promocji za niecałe 20 zł. Jednak patrząc na to, jak bardzo mnie rozczarował i tak żałuję każdej złotówki wydanej na niego.

- tusz nie robi z rzęsami absolutnie NIC wartego uwagi, poza nadaniem koloru. Mimo nałożenia kilku warstw, efekt nadal jest mizerny
    - nie lubię szczoteczek z włosia, wolę silikonowe, ale to akurat kwestia gustu. Niemniej ta w ogóle mi nie podeszła, nabiera za dużo tuszu w przerwy między włoskami i tworzą się grudki na rzęsach
    - trudno nałożyć kilka warstw, bo tusz lubi posklejać rzęsy i kończymy z owadzimi nóżkami
    - czasem trudno go zmyć, ale to akurat cena jego trwałości

Dwie gwiazdki przyznaję za intensywny kolor, porządną trwałość oraz mimo wszystko cenę, która nie przyprawia o palpitacje serca. Zawsze to lepiej źle ulokować 2o zł niż 50 zł (a tyle mniej więcej kosztują inne tusze MF). No cóż, nastała magiczna pora, 6 miesięcy od otwarcia i chyba przyjdzie pora z czystym sumieniem wywalić 200 calorie do kosza.

Chcesz pochwalić Redhead__GIRL za czytelną i pomocną recenzję?
  • polubiliśmy się
  • + tusz się nie osypuje pod koniec dnia, nie rozmazuje przy wysokich letnich temperaturach
    + intensywna czerń
    + nie tworzy grudek na rzęsach
    + nie zasycha, długo jest zdatny do użytkowania, bardzo wydajny przez co cena jest bardziej znośna
    + nie uczula, nie podrażnia alergicznych oczu
    + przyjemna szczoteczka, umożliwia dotarcie w kąciki oczu do każdej z rzęs
    Jedyne do czego mogę się przyczepić to opakowanie, co prawda jest zgrabne, poręczne i zajmuje mało miejsca w kosmetyczce, ale już po chwili ścierają się napisy, a od tuszu takiej marki wymagać można perfekcji w każdym calu ;-)

Używam tego produktu od: 4-5 miesięcy

Chcesz pochwalić honey90 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jest OK
  • Miałam różne maskary i z różnych półek cenowych, ale po rozczarowaniach zawsze wracam do tego.

Plusy:
    + cena
    + głęboka czerń
    + nie skleja (chociaż trafiały mi egzemplarze, że w początkowej fazie zbyt dużo nabierało się na szczoteczkę i musiałam nadmiar zbierać)
    + pogrubia
    + kiedy tusz się już kończy stosuję go do brwi

Minusy:
    - kruszy się

Innych wad nie stwierdzam... Używam na zmianę z tuszmai Revlon.

Ilość zużytych opakowań: baaaardzo dużo

Chcesz pochwalić paolqa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kiepskiej jakości tusz.
  • 2000 Calorie to tusz teoretycznie pogrubiający, który według mnie jedynie skleja rzęsy, osadzając się w bardzo niestetyczny sposób, tworząc grudki, "pajęcze nóżki" i bardzo nienaturalny wygląd rzęs.
    \n
    \nNiestety nie mogę podać żadnych plusów tego produktu a minusy opisałam powyżej.
    \n
    \nNie polecam tego produktu.

Chcesz pochwalić Kroniczynka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zmiana recenzji
  • Kupiłam na przecenie w Rossmannie za 19,99zł w kolorze granatu.

+ super cena w promocji
    + piękny granat, bardzo ładnie widoczny pod światło i nie tylko
    + szczoteczka dobrze rozdziela rzęsy, nie są poskelajane
    + pogrubia i wydłuża
    + łatwozmywalny

Minusów nie widzę)

I ta powyżej była moją pierwszą recencją, którą niestety muszę zmienić bowiem tusz po 2 miesiącach użytkowania bardzo wysechł do tego stopnia, że tworzy grudy na rzęsach i jest niczym gęsta glina:/!!! jak za taką cenę to naprawdę jakość jest godna pożałowania. Więcej go nie kupię. A szkoda, bo odcień mi się podobał.

Chcesz pochwalić Serena12345 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ideał
  • Mam długie, gęste rzęsy, jednak proste jak druty i ze skłonnością do wyginania końców. Długo szukałam idealnego tuszu. Zawsze było jakieś 'ale'. W tym tuszu jednak go nie ma . Jest idealny. Szczoteczka niby zwykła, ale dokładnie rozdziela. Kolor dla mnie dobry. Tusz pogrubia i nawet jest w stanie podkręcić moje rzęsy mimo iż nie ma takich właściwości. Po prostu nie obciąża ich tak, jak inne. Po aplikacji, nawet przy 3 warstwach nie robi owadzich nóżek, nie skleja, nie kruszy się.

+pogrubia
    +ładnie rozdziela
    +nie kruszy się (no może trochę pod koniec daty ważności)

-za szybko wysycha jak na tusz takiej marki

Ilość zużytych opakowań: niezliczona

Chcesz pochwalić Marvel Girl za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo go lubię
  • Pięknie podkreśla rzęsy, dzięki niemu spojrzenie nabiera charakteru.

+pogrubia
    +podkręca
    +piękna czerń
    +nie osypuje się
    +nie daje efektu pandy
    + cena
    +dostępność
    +wygodna klasyczna szczoteczka

Bardzo go lubię i nie zamienię na inny.

Używam tego produktu od: listopad 2013
    Ilość zużytych opakowań: całe jedno

Chcesz pochwalić Shawna za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry
  • Tusz wygląda super, ale nie na moich rzęsach, które są długie, cienkie i jasne. Na rzęsach koleżanek wyglądał zjawiskowo
    Szczoteczka ładnie rozczesuje, rzęsy są troszkę pogrubione, nieposklejane grudki rzadko zostają, ale na moich rzęsach efekt jest taki zwykły dzienny.

Myślę, że warto wypróbować na własnych rzęsach

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy.
    Ilość zużytych opakowań: niecało jedno

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić Gdusia M za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij