Fitomed, Krem nawilżający tradycyjny

Powiększ Fitomed, Krem nawilżający tradycyjny

Zgłaszająca osoba: wichura

W kremie zastosowano naturalne składniki o działaniu nawilżającym. Cząsteczki soli wapnia, magnezu, sodu (mleczan, PCA, hialuronian) pokonują barierę naskórkową i kumulują wokół siebie wodę pochodzącą z głębszych warstw skóry. Naskórek robi się bardziej nawilżony i napięty. Dodatek olejku rokitnikowego lekko natłuszcza i działa łagodząco. Woda z kwiatu pomarańczy od wieków stosowana jest w nawilżaniu cery tłustej i mieszanej.
Zalety kremu:
- bez parabenów,
- tradycyjna receptura,
- delikatny pomarańczowy zapach,
- 20% tłuszczy,
- zapewnia długotrwałe nawilżanie,
- wygładza naskórek,
- posiada właściwości matujące.

Skład: Aqua, Citrus Aurantium Dulcis Flower Water, Panax Ginseng Root Extract, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Ethylhexyl Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Palmitate, Glycerin, D-Panthenol, Citrus Aurantium Dulcis Peel Cera, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Propylene Glycol, Tocopheryl Acetate, Hippophae Rhamnoides Fruit Oil, Lecithin, Glucose, Sodium Hyaluronate, Magnesium PCA, Calcium Lactate, Trilaureth-4 Phosphate, Hydroxyethyl Acrylate, Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Phenethyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Pelargonium Roseum Leaf Oil, Parfum (17.02.2010)

• wielki bubel! nigdy więcej!
  • Gdy szukałam kremu nawilżającego ten wydawał się być idealny. W dodatku naturalny i za niewielkie pieniądze.

Jednak gdy zaczęłam go używać stan mojej cery uległ mocnemu pogorszeniu. Krem zapchał mnie okrutnie i spowodował wysyp podskórnych gul...
    nie mogłam uwierzyć, że to jego wina więc gdy moja cera nieco doszła do siebie postanowiłam dać mu drugą szansę.

W ten oto sposób zafundowałam sobie na własne życzenie masakrę na twarzy po raz drugi.

Każda cera oczywiście reaguje inaczej, jednak uważajcie z tym kremem i jeśli zacznie się coś dziać to niech będzie waszym pierwszym podejrzanym

Używam tego produktu od: kilka użyć
    Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Chcesz pochwalić Bella2212 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry krem
  • Krem znajduje się w prostym, plastikowym słoiczku, zabezpieczonym sreberkiem. Ma delikatny, przyjemny zapach, który nie utrzymuje się na twarzy.

Konsystencja wydaje się na początku dość tłusta i treściwa, ale na szczęscie daje się bardzo łatwo wklepać w skórę i szybko się wchłania.

Kosmetyk bardzo dobrze nawilża i nie zapycha. Nadaje się pod makijaż, tylko trzeba odczekać, aż wchłonie się do końca. Inaczej wprawdzie podkład mineralny siedzi grzecznie na swoim miejscu, ale płynny korektor potrafił się rolować.
    Po nałożeniu na noc, skóra rano była miękka i promienna, a ja czułam, że jest odżywiona.
    Nie uczulił mnie i świetnie łagodził wszelkie podrażnienia.

Chcesz pochwalić narjia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kolejny dobry krem
  • Krem-nawilzajacy-tradycyjny-do-cery-tlustej-i-mieszanej-bez-parabenow-50-ml to kolejny produkt marki FITOMED godny zauważenia ponieważ kosztuję niewiele , bo za 50ml zapłacimy 11 zł, a jest i on wydajny. Krem ma lekka konsystencję, która w szybkim tempie wchłania się w skórę nie pozostawiająć przy tym żadnego tłustego filmu.
    Krem długotrwale nawilża skórę twarzy. Można go bezproblemu zastować w dzień bo nadaje się pod makijaż. Dodatkowo krem łągodzi minimalne podrażenia i wygładza cerę, Zaraz po nałożeniu kremu buzia jest również i matowa.
    Niestety zapach nie jest typowo pomarańczowy, a szkoda....

Używam tego produktu od: około 60 dni
    Ilość zużytych opakowań: 1-50 ml

Chcesz pochwalić Anahi1307 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny nawilżacz, ale nie do codziennego użytku
  • szukałam dobrego nawilżacza do mojej cery, który by jej nie zapychał - no i proszę! krem z fitomedu ma bardzo naturany skład i nie zawiera parafiny i parabenów. Niestety ma wadę...

OPAKOWANIE
    krem zawarty jest w opakowaniu typu słoik. Z wyglądu nie zachęca do kupna, ale liczy się środek. Otwarcie czasem mi się zacina i muszę mocniej nacisnąć by otworzyć.

KONSYSTENCJA
    Konsystencja jest lekka, ale nie za rzadka. Tak jak lekka odżywka. Dzięki temu łatwo się wchłania
    Zapach jest przyjemny z daleka czuć geranium (jak macie w domu to możecie sprawdzić jak pachnie ten krem), które lubię. Krem łatwo się rozsmarowywuje i można przy okazji wykonać masaż twarzy, bo krem nie wchłania się, aż tak błyskawicznie. Jest też wada - krem trzeba użyć w 3 miesiące po otwarciu! Mnie niestety się nie udało i teraz wcieram go w szyję

DZIAŁANIE
    Po użyciu kremu skóra jest miękka i delikatna w dotyku. Od razu można dostrzec nawilżenie, nawet jak użyję jakiejś wysuszającej maści na drugi dzień użyję tego kremu i cera znów jest nawilżona
    Niestety krem nie nadaje się pod makijaż - cera szybciej się świeci, dlatego używam go na noc. Tu też kolejna wada, ponieważ nie można używać go codziennie, a przynajmniej dziewczyny z cerą skłonną do niespodzianek...kiedy używałam go codziennie na noc zauważyłam pogorszenie stanu cery. Zaczęły pojawiać się grudki podskórne...pierwszy raz miałam coś takiego. Po odłożeniu kremu problem ustał. Teraz stosuję go go 3 dzień, wcieram również w szyję.

podsumowując:
    PLUSY
    - przyjemny zapach
    - niska cena
    - skład bez parabenów i parafiny, która zapycha pory
    - krem świetnie nawilża cerę
    - nadaje się do masażu twarzy

MINUSY
    - nie sprawdza się pod makijaż
    - trzeba go zużyć w 3 miesiące :/
    - zbyt częste używanie powoduje powstanie grudek podskrnych!

Ilość zużytych opakowań: 1 wykańczam

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Mary_0 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Całkiem fajny krem
  • Krem zamknięty jest w plastikowym słoiczku,zabezpieczonym sreberkiem,bardzo klasyczne opakowanie.Konsystencja kremu jest treściwa,półtłusta,bardzo dobrze się rozprowadza na skórze,ma żółty kolor i lekko kwiatowy zapach ale zapach znika po rozsmarowaniu.Nie przedłużając zacznę od plusów i minusów produktu.
    Plusy:
    +Nawilża.
    +Nie zapycha porów.
    +Skład.
    +Lekki kwiatowy zapach.
    +Szybko się wchłania.
    +Dobrze się rozprowadza na skórze.
    +Cena.
    Minusy:
    -Nie matuję.
    -Dostępność.

Podsumowując krem całkiem dobrze się spisał,jest to dobry Polski kosmetyk w przystępnej cenie.Krem jest zdecydowanie warty wypróbowania,polecam szczególnie osobą z cerą mieszaną i tłustą.

Ilość zużytych opakowań: Jedno

Chcesz pochwalić JuLynn za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niestety nie dla mnie
  • Z wielkim bólem serca muszę zepsuć opinię temu kremowi.
    Moje podejście do niego miało miejsce w 2012 roku.
    Byłam bardzo pozytywnie nastawiona i aż się nie mogłam doczekać, gdy zamówiłam go na dozie, bo liczyłam że nareszcie znalazłam kosmetyk idealny dla mnie, a do tego w takiej korzystnej cenie.
    Gdy otworzyłam niezbyt higieniczny, choć bardzo praktyczny słoiczek, moim oczom ukazał się krem o bardzo przyjemnej, trochę "masełkowatej" konsystencji i delikatnym zapachu.
    Na początku byłam zadowolona - kosmetyk gładko się rozsmarowuje i szybko wchłania, pozostawiając skórę miękką w dotyku. Po nałożeniu na noc, rano moja twarz miała jednolity koloryt i czułam, że była odżywiona.
    Jednak po paru dniach używania, stan mojej cery bardzo się pogorszył. Nie wzięłam jednak pod uwagę faktu, że mógł na to wpłynąć krem fitomedu, który przecież miał taki dobry skład!
    Zawsze miałam cerę trądzikową, ale po tygodniu, może półtora z tym kosmetykiem, moje policzki były całe w podskórnych gulach. Gdy już jednak zorientowałam się, że nie jest to kwestia ani diety, ani PMS (rychło w czas!) , nabrałam podejrzeń i odstawiłam krem. Buzia powoli wróciła do swojego poprzedniego stanu i chyba nigdy później nie było już tak źle, choć ten wysyp na pewno pozostanie niezapomniany...
    Niestety, do tej pory nie wiem, który ze składników tak na mnie zadziałał, choć sytuacja powtózyła się z kremem półtłustym tej firmy. Muszę dokładniej przeanalizować ich składy.

+wygodne opakowanie
    +względnie dobry skład
    +przyjemny zapach
    +szybko się wchłania, ale jednocześnie nawilża
    +nadaje się pod makijaż
    +całkiem łatwo dostępny (na doz)
    +bardzo tani!
    +polska firma

-OKROPNIE zapycha skłonną do tego skórę

Używam tego produktu od: używałam dwa lata temu
    Ilość zużytych opakowań: 3/4 jednego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić cukrowa_wieszczka za czytelną i pomocną recenzję?
  • strzał w 1O!
  • +porządnie nawilża! -co najważniejsze.
    +łagodzi podrażnienia
    +nie uczula, nie zapycha, nie szczypie
    +wydajny
    +cena

+/- zapach nie każdemu może przypaść do gustu; mi akurat nie przeszkadza, a nawet jest ok ;-)
    -słaba dostępność (zazwyczaj zamawiam na ***)

Podsumowując: po wielu latach szukania kremu nawilżającego, którego mogę stosować na noc i na dzień, który pożądnie nawilży i nie spowoduje na twarzy różnych niespodzianek, znalazłam świetny krem w bardzo fajnej cenie.
    Polecam!!

Ilość zużytych opakowań: sporo

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić K4S za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 1 raz(y)
  • Zapchał
  • Dobrze nawilża, nie przetłuszcza cery. Niestety, coś mnie w nim zapycha (podejrzewam trójglicerydy), mimo, że bardzo sumiennie starałam się go zmywać. Na noc jest jednak nieco za lekki, a na dzień używam kremów z wysokim filtrem. Ale jeśli ktoś szuka naturalnego nawilżacza, ten powinien się sprawdzić.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić lu in za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry
  • Bardzo dobrze nawilża.
    Nie zapycha.
    Ma bogaty i naturalny skład.
    Nie podrażnia, wręcz łagodzi, koi.
    Jest tani i dość wydajny.

Minusów brak
    Jedynie drażni mnie troszkę zapach, ale szybko znika.

Chcesz pochwalić kornelcia7 za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry, ale...
  • Krem Fitomed dostajemy w zwykłym plastikowym pojemniczku o pojemności 50ml. Szczelnie zamkniętym sreberkiem.
    O przyjemnej kremowej, żółtawej barwie, która podczas nakładania na skórę nie klei się, ani nie lepi. Co jest dobrą wiadomością dla kobiet stosujących make-up. Nie roluje się. Świetnie i szybko wchłania się. Nie zostawia matu, ani kilograma tłuszczu.
    Zapach jest ładny, nie nachalny, mocno wyczuwalny przez chwilę, a później znika. Wyczuwa tam najbardziej kwiat pomarańczy. Jeśli miałyście styczność z kremem do rąk Isany o takim właśnie zapachu to pewnie skojarzycie. Nie ma tutaj soczystych, świeżych nut pomarańczy, a jej kwiatu.
    Krem spełnia swoje podstawowe zadania. Bardzo dobrze nawilża. Świetnie radzi sobie ze suchymi skórkami. Skóra nie jest szorstka, sucha. W dodatku można odczuć wygładzenie i łagodzenie, jeśli posiadamy podrażnienia.
    Krem prawie idealny. A czemu prawie, gdyż po pewnym czasie zapycha. Znalazłam na niego sposób stosowania go co jakiś czas. Krem mam od maja i stosuję z przerwami. Gdy zaczyna się coś dziać na twarzy odstawiam używam inny i tak na zmianę.
    Odsunęłabym go całkowicie, ale ogromnie podoba mi się nawilżenie. Krem nie jest dla mnie za tłusty tylko taki w sam raz. A po drugie ciężko znaleźć dobry krem pod makijaż i ten także ma wielki plus ode mnie. Tylko irytuje mnie zapychanie. Dlatego trzeba uważać. Mimo to polecam Wam spróbować, gdyż Wasza skóra wcale nie musi tak zareagować.

Ilość zużytych opakowań: 1całe

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić wera2604 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij