Fitomed, Krem nawilżający tradycyjny

Powiększ Fitomed, Krem nawilżający tradycyjny
Produkt dostępny w 5 sklepach. Cena już od 11,82 zł - sprawdź w

Zgłaszająca osoba: wichura

W kremie zastosowano naturalne składniki o działaniu nawilżającym. Cząsteczki soli wapnia, magnezu, sodu (mleczan, PCA, hialuronian) pokonują barierę naskórkową i kumulują wokół siebie wodę pochodzącą z głębszych warstw skóry. Naskórek robi się bardziej nawilżony i napięty. Dodatek olejku rokitnikowego lekko natłuszcza i działa łagodząco. Woda z kwiatu pomarańczy od wieków stosowana jest w nawilżaniu cery tłustej i mieszanej.
Zalety kremu:
- bez parabenów,
- tradycyjna receptura,
- delikatny pomarańczowy zapach,
- 20% tłuszczy,
- zapewnia długotrwałe nawilżanie,
- wygładza naskórek,
- posiada właściwości matujące.

Skład: Aqua, Citrus Aurantium Dulcis Flower Water, Panax Ginseng Root Extract, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Ethylhexyl Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Palmitate, Glycerin, D-Panthenol, Citrus Aurantium Dulcis Peel Cera, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Propylene Glycol, Tocopheryl Acetate, Hippophae Rhamnoides Fruit Oil, Lecithin, Glucose, Sodium Hyaluronate, Magnesium PCA, Calcium Lactate, Trilaureth-4 Phosphate, Hydroxyethyl Acrylate, Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Phenethyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Pelargonium Roseum Leaf Oil, Parfum (17.02.2010)

• niezbyt pod makijaż
  • krem jest lekki, ale niekoniecznie dobrze potem współgra z podkładem. Używałam całej 3 z tej serii i trochę się zawiodłam na tym kremie, ponieważ myślałam że będzie miał choć lekkie właściwości matujące. No bo dla cery tłustej taki efekt jest wskazany? Jako nawilżacz radził sobie średnio. Do nawilżania znalazłam lepsze kremy, jak i do matowienia rano przed makijażem i natłuszczenia/mocnego nawilżenia wieczorem. Po prostu trochę się zawiodłam, że w żadnej z tych ról nie sprawdził się do końca.

Używam tego produktu od: starczył na ok 3,5 miesiąca

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić olaciach za czytelną i pomocną recenzję?

Polecany film:

La Roche Posay Skin Checker

• NAJLEPSZY KREM NA JESIEŃ
  • Krem znajduje się w odkręcanym, plastikowym słoiczku z etykietą. Już sam wygląd
    mnie zachęca, ponieważ jest typowy jak dla naturalnych kosmetyków.
    Opakowanie jest solidne i nic się z nim nie dzieje zarówno podczas upadku jak i bez
    problemu można je zabrać w podróż.
    Sam krem ma kolor żółto-pomarańczowy, który jednak w kontakcie ze skórą staje się
    bezbarwny. Produkt ma delikatny, ziołowy, aczkolwiek mało wyczuwalny zapach,
    który w opakowaniu pachnie nieco różano, jednak przy aplikacji bardziej ziołowo.
    Konsystencja tego kremu jest bardzo ciekawa - niby ciężka, tłusta i wydawałoby się,
    że będzie mogła zapychać, ale w kontakcie z skórą staje się lekka, jednak treściwa.
    Krem doskonale nawilża nie zapychając - wydaje mi się, że sprawdzi się zarówno
    dla cery normalnej, mieszanej, czy tłustej. Nadaje się również pod makijaż.
    Sama mam cerę mieszaną i nie boję się go nałożyć pod makijaż, który mam przez
    minimum osiem godzin w ciągu dnia w pracy, gdzie jestem w ciągłym ruchu.
    Cera jest nawilżona, nie obciążona i przede wszystkim wygładzona.
    Nie wiem, czy kolor tego kremu ma tutaj znaczenie, ale mam wrażenie, że krem
    delikatnie ujednolica koloryt skóry.
    Jak wspomina producent krem ma lekkie właściwości matujące i da się to zauważyć,
    ponieważ krem wchłania się dość szybko nie pozostawiając tłustego filmu, a właśnie
    taką delikatnie zmatowioną, jednak nadal nawilżoną i miękka skórę.

Używam tego produktu od: ponad dwa miesiące
    Ilość zużytych opakowań: prawie jedno całe

Chcesz pochwalić karuss9 za czytelną i pomocną recenzję?
  • 3 x NIE
  • NIE dla cery trądzikowej!

NIE na lato!

NIE na noc(chyba, że ktoś ma zwyczaj sypiać, na wzór egipskich mumii, w całkowitym bezruchu)!

Produkt mocno zachwalała znajoma. Uznałam, że warto będzie spróbować czegoś, co różni się od kosmetyków drogeryjnych.
    Być może POPRZEDNIA WERSJA i dawny skład kremu były pod tym względem wyjątkowe, ale krem zakupiony przeze mnie to porażka

ZALETY:
    + KOSMETYK NATURALNY:
    jeśli wierzyć producentowi...

+ NAWILŻA:
    posiadaczki cery suchej będą zadowolone,

+ WYDAJNY:
    po 2 miesiącach byłam w połowie słoiczka,

+ NADAJE SIĘ POD MAKIJAŻ:
    nałożony nań fluid pod koniec dnia wymaga jedynie nieznacznych poprawek.

WADY:
    + ZAPYCHA:
    niezależnie od ilości, jaką nakładałam, krem powodował wysyp zaskórników i bolesnych, podskórnych gul; stosowałam go mimo to, oczyszczając skórę tonikiem i żelem przeznaczonym dla cery trądzikowej, ale pomagały jedynie w niewielkim stopniu,

- NIE MATUJE:
    a przynajmniej ja niczego podobnego nie zauważyłam,

- NIE POPRAWIA STANU SKÓRY:
    jakoś nie widzę różnicy między nim a kosmetykami drogeryjnymi,

- WIDOCZNY NA TWARZY:
    niezależnie od czasu, jaki upłynie od aplikacji, produkt utrzymuje połyskliwą, nieestetyczną, tłustawą warstewkę,

- BRAK FILTRA:
    a przynajmniej w opisie produktu niczego podobnego nie wyczytałam,

- PRZEZNACZENIE:
    ciężko stwierdzić, dla osób w jakim wieku jest on dedykowany; można przeczytać, że zawiera hialuronian, zatem po 30 roku życia powinien być w sam raz, ale to gdybanie, nie pewność,

- NIE NA NOC:
    patrz wyżej,

- NIETRWAŁY:
    klasyczne "qui pro quo": z jednej strony mamy brak konserwantów, z drugiej trwałość kremu utrzymuje się zaledwie parę miesięcy; musiałam resztę wyrzucić, bo krem zaczął niepokojąco pachnieć,

- DOSTĘPNOŚĆ:
    można go kupić jedynie w sklepach ze zdrową żywnością, a te zawsze windują ceny.

MOŻE lepiej sprawdziłby się zimą u posiadaczek cery suchej, ale osoby, borykające się z trądzikiem powinny go omijać szerokim łukiem!

MAM ZAMIAR wypróbować jeszcze Fitomed krem półtłusty tradycyjny, jednak wersja pomarańczowa mnie nie urzekła

Ilość zużytych opakowań: 1 - całe

Chcesz pochwalić Apatia_87 za czytelną i pomocną recenzję?
  • UWAGA ZMIENILI SKŁAD!!
  • Oto nowy skład kremu:
    Aqua, Isopropyl Palmitate, Ethylhexyl Palmitate, Glycerin, Citrus Aurantium Dulcis Fruit Extract, Sodium Hyaluronate, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Panax Ginseng roqt Extract, Panthenol, Macadamia Ternifolia Seed Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydroxyethyl Acrylate, Sodium Acryloyidimethyl Taurate Copolymer, Lecithin, Glucose, Sorbitol, Magnesium PCA, Pelargonium Roseum Leaf, Aniba Roseadora Wood Oil, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Tocopheryl Acetate, Trilaureth-4 Pnosphate, Hippophae Rhamnoides Fruit Oil.
    Jak widzicie nie jest juz taki super ten sklad. Wczesniej od poczatu skladu lecialy naturalne skladniki a teraz? Jakieś zapychacze

To już KOMPLETNIE INNY KREM. Jestem zawiedziona Fitomed.
    Jak zwykle dobre kosmetyki muszą 'ulepszać'.... Nie kupujcie, teraz to przecietny kremiak

Używam tego produktu od: x czasu
    Ilość zużytych opakowań: x opakowan

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 3 pochwał. Chcesz pochwalić BlackMermaid za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój idealny krem nawilżający za grosze
  • Kupowanie przez mnie kremu do twarzy to istna katorga. Wiele kremów jest opartych na parafinie lub sylikonach i zapchanie moich porów to przy nich standard - zazwyczaj krem zapychający trafia potem na moje stopy. Fitomed nawilżający wraz z Sorayą z amarantusem (jako krem na zimę) należy do wyjątków nie zapychających.

Moja cera:
    Łojotokowe zapalenie skóry w strefie "T". Suche policzki z naczynkami. Wrażliwa, alergiczna. Wiek - 25 lat, pierwsze zmarszczki miminczne (czoło, okolice oczu). Duża tendencja do zapychania porów. Moja cera lubi kwasy, codzienne złuszczanie. Bywa wrażliwa, delikatna, alergiczna.

Elegancki plastikowy słoiczek. Da się wyjąć wszystko aż do cna.

Konsystencja:
    Kremowa, ale nie za ciężka. Jest to lekki krem. Ładnie się rozprowadza na twarzy, a zapach jest mało nachalny.

Działanie:
    Krem świetnie nawilża skórę. Nie podrażnia, nie uczula. Nie zapycha porów. Nadaje się na dni gdy mam podrażnioną skórę. Wygładza skórki, uspokaja wręcz cerę. Wystarczy odrobina by dobrze nawilżyć twarz. Nigdy nie miałam po nim wysypu gul podskórnych ani jakichkolwiek innych problemów. Nie zwiększa nadreaktywności naczynek. Dobrze się sprawdza pod makijażem, bo nie roluje się. Nawilża na długo.

Cena / dostępność:
    Cena kremu jest niska. Dobrze, że te Ursynowskie kosmetyki są choć trochę lepiej dostępne w Warszawie bo paradoksem było to, że firma z Warszawy, a dostać ich w Warszawie było marnie (znam czas gdy jeździłam po nie do siedziby firmy w okolicach skrzyżowania ul. Poleczki i Puławskiej (sic!)).

Krem jest wydajny. Wystarcza odrobina by nałożyć go na twarz.

Czy kupię ponownie?
    Tak. Krem ten spełnia moje wymagania w kwestii dobrze nawilżającego, lekkiego kremu do twarzy. Nie podrażnia, nie zapycha, kosztuje mało. Czego chcieć więcej? Chyba nic. Mimo, że obecnie czekają mnie testy kosmetyków eko (polskich i nie tylko) to krem z Fitomedu zawsze będzie ze mną. Polecam go dla cer z tendencją do zapychania.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego słoiczka

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić werka89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy!
  • Mam bardzo problematyczną cerę - tłusta ze skłonnością do niedoskonałości. Przetestowałam wiele kremów i tylko przy tym widzę poprawę stanu mojej cery. Moja cera naprawdę go kocha.
    Nie znajduję minusów poza słabą dostępnością.

Przyjemna konsystencja, fantastyczny naturalny skład, widoczna poprawa nawilżenia skóry i poprawa jej kondycji. Wydajny.

Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

Chcesz pochwalić lafirynda za czytelną i pomocną recenzję?
  • DOBRY, ALE NIE IDEALNY
  • Choć opakowanie nie zachęca o zakupu, to jednak skład kremu ostatecznie mnie przekonał. Warto kupić.

Plusy:
    + ładnie pachnie
    + dobrze nawilża
    + szybko się wchłania
    + wydajny
    + poprawia stan skóry

Minusy:
    - mimo uczucia całkowitego wchłonięcia przez skórę, krem pozostawia nieprzyjemnie tłustą warstwę

Używam tego produktu od: sześciu tygodni

Chcesz pochwalić krokodylicazielona za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zwykły krem słabo nawilżajacy
  • Otrzymałam prawie cały słoiczek od siostry, którą uczulił. Mnie z kolei nie uczulił ale nie sprawdził się dla mojej problemowej i mieszanej skóry. Nie nadaje się do używania na dzień, buzia po krótkim czasie jest mega tłusta. Stosowałam go na noc i mogę powiedzieć tyle, że na pryszcze nie zadziałał i słabo nawilżył moją twarz.

PLUSY

-wydajność
    -ładny zapach
    -cena

MINUSY

-słabo nawilża
    -nie dla tłustych i mieszanych cer

Używam tego produktu od: używałam 3 miesiące codziennie na noc
    Ilość zużytych opakowań: 1 słoiczek 50 ml

Chcesz pochwalić malinatruskawka za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo się lubimy
  • Wracam do niego szczególnie zimą

Plusy

Dobrze nawilża
    koi skórę
    rewelacyjny skład
    nie podrażnia
    nie zapycha
    o dziwo do cer problematycznych i tłustych też się sprawdza
    super niska cena

wady
    -brak

Ilość zużytych opakowań: 6 50ml

Chcesz pochwalić pawlonek za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 2 raz(y)
  • Och, dzięki Ci, KWC!
  • Zarejestrowałam się tu głównie po to, żeby podziękować Wam za doradzenie mi tego kremu

Swoją poważną przygodę z makijażem zaczęłam dopiero miesiąc temu, ale to jest pierwszy kosmetyk, który 'pomaga' zamiast 'przeszkadzać'. Mam cerę mieszaną i trudno jest znaleźć dla niej dobry, nawilżający krem- a ten wydaje się być ideałem. Nie mam jakiś specjalnych wymagań wobec składu, więc się nie wypowiadam na ten temat, dopóki działa jak trzeba

Plusy:
    + wchłania się piorunem! Moja skóra go wręcz "pije" Stosuję go na noc, ale uważam, że na dzień pod makijaż byłby ok.
    + nawilża
    + nie zostawia tłustego filmu
    + nie powoduje wysypek, pryszczy, nie zapycha
    + wydajny, smarujcie cieńką warstewką!

Minusy:
    - dostępność (tylko w ziołowych sklepach)
    - zapach- pachnie jak utleniacz z farby do włosów
    - nie poprawi kondycji skóry. Mam trochę zaskórników, rozszerzonych porów, nierówny koloryt skóry i ten krem w żaden sposób tego nie zaleczyl (testuję 2 tygodnie), ale też nie spowodował nowych 'wpadek'. Ale w sumie producent tego nie obiecał.
    - ten produkt nie zrobi cudów pod oczami, po kilku próbach zaczęły mnie szczypać oczy, więc smarujego tylko na resztę facjaty

Super krem, ale będę jeszcze szukać świętego Graala

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić mrook za czytelną i pomocną recenzję?