Fitomed, Krem nawilżający tradycyjny

Powiększ Fitomed, Krem nawilżający tradycyjny

Zgłaszająca osoba: wichura

W kremie zastosowano naturalne składniki o działaniu nawilżającym. Cząsteczki soli wapnia, magnezu, sodu (mleczan, PCA, hialuronian) pokonują barierę naskórkową i kumulują wokół siebie wodę pochodzącą z głębszych warstw skóry. Naskórek robi się bardziej nawilżony i napięty. Dodatek olejku rokitnikowego lekko natłuszcza i działa łagodząco. Woda z kwiatu pomarańczy od wieków stosowana jest w nawilżaniu cery tłustej i mieszanej.
Zalety kremu:
- bez parabenów,
- tradycyjna receptura,
- delikatny pomarańczowy zapach,
- 20% tłuszczy,
- zapewnia długotrwałe nawilżanie,
- wygładza naskórek,
- posiada właściwości matujące.

Skład: Aqua, Citrus Aurantium Dulcis Flower Water, Panax Ginseng Root Extract, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Ethylhexyl Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Palmitate, Glycerin, D-Panthenol, Citrus Aurantium Dulcis Peel Cera, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Propylene Glycol, Tocopheryl Acetate, Hippophae Rhamnoides Fruit Oil, Lecithin, Glucose, Sodium Hyaluronate, Magnesium PCA, Calcium Lactate, Trilaureth-4 Phosphate, Hydroxyethyl Acrylate, Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Phenethyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Pelargonium Roseum Leaf Oil, Parfum (17.02.2010)

• bardzo się lubimy
  • Wracam do niego szczególnie zimą

Plusy

Dobrze nawilża
    koi skórę
    rewelacyjny skład
    nie podrażnia
    nie zapycha
    o dziwo do cer problematycznych i tłustych też się sprawdza
    super niska cena

wady
    -brak

Ilość zużytych opakowań: 6 50ml

Chcesz pochwalić pawlonek za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• Och, dzięki Ci, KWC!
  • Zarejestrowałam się tu głównie po to, żeby podziękować Wam za doradzenie mi tego kremu

Swoją poważną przygodę z makijażem zaczęłam dopiero miesiąc temu, ale to jest pierwszy kosmetyk, który 'pomaga' zamiast 'przeszkadzać'. Mam cerę mieszaną i trudno jest znaleźć dla niej dobry, nawilżający krem- a ten wydaje się być ideałem. Nie mam jakiś specjalnych wymagań wobec składu, więc się nie wypowiadam na ten temat, dopóki działa jak trzeba

Plusy:
    + wchłania się piorunem! Moja skóra go wręcz "pije" Stosuję go na noc, ale uważam, że na dzień pod makijaż byłby ok.
    + nawilża
    + nie zostawia tłustego filmu
    + nie powoduje wysypek, pryszczy, nie zapycha
    + wydajny, smarujcie cieńką warstewką!

Minusy:
    - dostępność (tylko w ziołowych sklepach)
    - zapach- pachnie jak utleniacz z farby do włosów
    - nie poprawi kondycji skóry. Mam trochę zaskórników, rozszerzonych porów, nierówny koloryt skóry i ten krem w żaden sposób tego nie zaleczyl (testuję 2 tygodnie), ale też nie spowodował nowych 'wpadek'. Ale w sumie producent tego nie obiecał.
    - ten produkt nie zrobi cudów pod oczami, po kilku próbach zaczęły mnie szczypać oczy, więc smarujego tylko na resztę facjaty

Super krem, ale będę jeszcze szukać świętego Graala

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić mrook za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry prosty krem - bez fajerwerków
  • Witam,
    krem używam od kilku tygodni. Mam cerę mieszaną, ze skłonnościami do przetłuszczania. Mam problemy z niedoskonałościami, dużo potrądzikowych plam.
    Otóż ten krem to tylko zwykły krem. Idealny do wieczornego nawilżenia skóry, ale to wszystko. Nie jest inwazyjny - mnie nie zapycha, czasami mam na drugi dzień tłusty film w trakcie dnia - ale nie mogę znaleźć przyczyny tego - być może za gruba warstwa kremu.
    Ale za taką cenę nie ma się co spodziewać cudów. Bardzo przystępny krem do tradycyjnego nawilżania.

Zalety:
    - cena
    - wydajny
    - nawilża
    - nie zapycha

Wady:
    - czasami zostawia tłusty film

Napewno jeszcze raz zakupie ten krem, gdyż działa na mnie nieinwazyjnie i jest tani, jak do codziennego użytku. Jednakże i tak będę szukać kremu do zadań specjalnych.

Używam tego produktu od: Kilka tygodni
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie 1 opakowania

Chcesz pochwalić magda_lena111 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla mnie idealny
  • Czytałam o tym produkcie mnóstwo pozytywnych opinii, dlatego od dłuższego czasu ogromnie mnie kusiło, aby go wypróbować. Skończyłam już całe opakowanie i śmiało mogę stwierdzić, że jest po prostu doskonały (!).
    Na początku zaznaczę, iż aplikowałam go tylko na noc, bo tak postanowiłam jak tylko go otrzymałam. Zwyczajnie miałam otwarty inny krem, który stosowałam pod makijaż i jakoś nie miałam ochoty tego zmieniać.
    Kosmetyk pachnie niezwykle delikatnie hydrolatem z kwiatów neroli. Nie jest to woń odpychająca i dusząca, a bardzo przyjemna (oczywiście, jeśli lubi się ten zapach). Jest dość gęsty, ale ma lekką, choć nieco tłustawą formułę (dlatego ostatecznie nie ryzykowałam z aplikowaniem go pod makijaż). Niestety nie jestem w stanie wam napisać, jak szybko się wchłania, ponieważ zawsze nakładałam go na olej tamanu.
    Dzięki temu kremowi budziłam się ze świeżo i zdrowo wyglądającą skórą. Dawał mi niezłą dawkę nawilżenia, którego zdecydowanie potrzebuję podczas kończącego się już okresu grzewczego. Zauważyłam również, że łagodził zaczerwieniania, co u mnie jest jak najbardziej pożądane. Właściwości matujących raczej nie posiada, przynajmniej ja nic takiego nie zaobserwowałam. Absolutnie mnie nie zapchał, nie podrażnił, czy nie przysporzył innych nieprzyjemności. Po prostu spisywał się idealnie i dlatego nie mam mu nic do zarzucenia. Nie zawiódł mnie ani raz, więc myślę, że moje pochwały są zasłużone .

Używam tego produktu od: niecałych 3 miesięcy

Chcesz pochwalić kajampsy za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 2 raz(y)
  • Jestem z niego zadowolona
  • Plus:
    - jest lekki
    - przynosi ukojenie suchej skórze
    - całkiem przyjemnie pachnie
    - raczej nie zapycha porów
    - niska cena

Minusem jest dostępność.
    Przyjemny krem, ale efektu wow nie ma.

Używam tego produktu od: 1 m-c

Chcesz pochwalić elbaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Z czystym sumieniem polecam
  • Według mnie pięć gwiazdek to i tak za mało!

Moja cera należy do kapryśnych i na każdy krem reagowała w sposób złośliwy. Zazwyczaj objawiało się to małymi, ale jednak wrednymi ropnymi "niedoskonałościami".

Powoli zbierałam siy, aby zakupić krem z wyższej półki, ponieważ doszło do tego, że moja buzia nie była nawilżana przez kilka miesięcy (wyobraźcie sobie jak musiała wyglądać )
    Tak więc fundusze zostały zebrane, nic tylko inwestować. Na moje szczęcie przez przypadek natknęłam się na wizażu na ten właśnie krem. Znając moje wcześniejsze doświadczenia z "super delikatnymi kosmetykami" byłam nastawiona raczej sceptycznie. Coś mnie jednak podkusiło i bardzo się cieszę, że zaufałam kobiecej intuicji
    Co prawda po pierwszym użyciu wyskoczyło mi kilka delikatnych krostek, ale szybko zniknęły i od tej pory nie mam do niego żadnych zastrzeżeń.

PLUSY:
    -skład
    -zapach
    -cena
    -konsystencja
    -wydajność

MINUSY:
    -dostępność

Nie zamienię go na nic innego

Ilość zużytych opakowań: 2, 3 w trakcie

Chcesz pochwalić lattice za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyjemny nawilżacz ale...
  • Na początku zaskoczyła mnie gęsta konsystencja kremu. Spodziewałam się czegoś lekkiego, wręcz wodnistego a otrzymałam krem o treściwej formule. Nie narzekam, idealnie sprawdza się w tej postaci jako krem odżywczy na noc. Przyjemnie nawilżą i wygładza skórę ale...zapycha. Niestety po pierwszych kilku aplikacjach na mojej skórze pojawiła się masa ropnych krostek. Po jakimś czasie cera się uspokoiła by później znów zbuntować się i sprezentować mi niespodzianki w postaci bolących podskórnych grudek...

Trudno mi powiedzieć czy jestem z niego zadowolona czy nie. Z jednej strony czuję,że poprawiło się nawilżenie mojej cery a produkcja sebum zmalała. Z drugiej zaś ilość wykwitów jakie mam po nocy zaczyna mnie przerażać....

Ilość zużytych opakowań: pierwsze w połowie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić oArlena za czytelną i pomocną recenzję?
  • zapychacz
  • To miał być mój ulubiony krem, wiązałam nim wielkie nadzieje, bo i skład super, i marka z dobrą opinią, i że w ogóle kosmetyki naturalne i inne ochy achy...
    A więc nabyłam mój krem w jednym ze sklepów zielarskich, wróciłam do domu i ochoczo po zmyciu makijażu nałożyłam krem. Mam skórę tłustą, ze skłonnością do niedoskonałości.

Pierwsze wrażenie?
    tłusty, świeciłam się po nim jak lampki na choince, nie wchłania się za dobrze. Myślę sobie ok, będzie najwyżej taki odżyczy na noc. No i smarowałam się nim na wieczór przez około tydzień no i bum niestety na moim czole pojawiła się piękna kaszka...to na pewno sprawka tego kremu, bo nic innego w mojej pielęgnacji nie zmieniłam. Oj długo się potem z nią męczyłam...
    no i niestety krem do kosza, bałam się już potem go stosować. A miało być tak cudownie...chociaż moja cera to chyba w ogóle nie przepada za tymi cudownymi kosmetykami naturalnymi, np zachwalany lekki krem brzozowy z sylveco u mnie nic specjalnego nie robił (ale nie zapchał jak ten)
    Jak będziecie podejrzewać jakiś kosmetyk o zapychanie i powstawanie podskórnych grudek to używając tego kremu, bierzcie go za głowny cel!!

Używam tego produktu od: października 2014
    Ilość zużytych opakowań: jedno niedkończone

Chcesz pochwalić Shellsy za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny krem
  • Krem do cery mieszanej ale zostawia lekki film i mimo to jest lekki. Świetnie pachnie i nawilża. Najważniejszy jest naturalny skład. W połączeniu z innymi kosmetykami tej firmy sprawdza się.

Ilość zużytych opakowań: zużyte całe, w trakcie drugiego

Chcesz pochwalić kaulitzowa21 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Skuteczny i niedrogi
  • Krem oprócz świetnego składu ma stosunkowo niską cenę. Jego działanie wcale nie jest gorsze od droższych kremów Fitomed. Bardzo dobrze nawilża, sprawia że skóra jest miła w dotyku. Nie zapycha, jest wydajny. Miałam wrażenie, że cera wolniej mi się przetłuszczała po jego zastosowaniu. Idealny dla cery tłustej i problematycznej.

Chcesz pochwalić margos92 za czytelną i pomocną recenzję?