Fitomed, Krem nawilżający tradycyjny

Powiększ Fitomed, Krem nawilżający tradycyjny

Zgłaszająca osoba: wichura

W kremie zastosowano naturalne składniki o działaniu nawilżającym. Cząsteczki soli wapnia, magnezu, sodu (mleczan, PCA, hialuronian) pokonują barierę naskórkową i kumulują wokół siebie wodę pochodzącą z głębszych warstw skóry. Naskórek robi się bardziej nawilżony i napięty. Dodatek olejku rokitnikowego lekko natłuszcza i działa łagodząco. Woda z kwiatu pomarańczy od wieków stosowana jest w nawilżaniu cery tłustej i mieszanej.
Zalety kremu:
- bez parabenów,
- tradycyjna receptura,
- delikatny pomarańczowy zapach,
- 20% tłuszczy,
- zapewnia długotrwałe nawilżanie,
- wygładza naskórek,
- posiada właściwości matujące.

Skład: Aqua, Citrus Aurantium Dulcis Flower Water, Panax Ginseng Root Extract, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Ethylhexyl Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Palmitate, Glycerin, D-Panthenol, Citrus Aurantium Dulcis Peel Cera, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Propylene Glycol, Tocopheryl Acetate, Hippophae Rhamnoides Fruit Oil, Lecithin, Glucose, Sodium Hyaluronate, Magnesium PCA, Calcium Lactate, Trilaureth-4 Phosphate, Hydroxyethyl Acrylate, Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Phenethyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Pelargonium Roseum Leaf Oil, Parfum (17.02.2010)

• Dla mnie idealny
  • Czytałam o tym produkcie mnóstwo pozytywnych opinii, dlatego od dłuższego czasu ogromnie mnie kusiło, aby go wypróbować. Skończyłam już całe opakowanie i śmiało mogę stwierdzić, że jest po prostu doskonały (!).
    Na początku zaznaczę, iż aplikowałam go tylko na noc, bo tak postanowiłam jak tylko go otrzymałam. Zwyczajnie miałam otwarty inny krem, który stosowałam pod makijaż i jakoś nie miałam ochoty tego zmieniać.
    Kosmetyk pachnie niezwykle delikatnie hydrolatem z kwiatów neroli. Nie jest to woń odpychająca i dusząca, a bardzo przyjemna (oczywiście, jeśli lubi się ten zapach). Jest dość gęsty, ale ma lekką, choć nieco tłustawą formułę (dlatego ostatecznie nie ryzykowałam z aplikowaniem go pod makijaż). Niestety nie jestem w stanie wam napisać, jak szybko się wchłania, ponieważ zawsze nakładałam go na olej tamanu.
    Dzięki temu kremowi budziłam się ze świeżo i zdrowo wyglądającą skórą. Dawał mi niezłą dawkę nawilżenia, którego zdecydowanie potrzebuję podczas kończącego się już okresu grzewczego. Zauważyłam również, że łagodził zaczerwieniania, co u mnie jest jak najbardziej pożądane. Właściwości matujących raczej nie posiada, przynajmniej ja nic takiego nie zaobserwowałam. Absolutnie mnie nie zapchał, nie podrażnił, czy nie przysporzył innych nieprzyjemności. Po prostu spisywał się idealnie i dlatego nie mam mu nic do zarzucenia. Nie zawiódł mnie ani raz, więc myślę, że moje pochwały są zasłużone .

Używam tego produktu od: niecałych 3 miesięcy

Chcesz pochwalić kajampsy za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 2 raz(y)
  • Jestem z niego zadowolona
  • Plus:
    - jest lekki
    - przynosi ukojenie suchej skórze
    - całkiem przyjemnie pachnie
    - raczej nie zapycha porów
    - niska cena

Minusem jest dostępność.
    Przyjemny krem, ale efektu wow nie ma.

Używam tego produktu od: 1 m-c

Chcesz pochwalić elbaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Z czystym sumieniem polecam
  • Według mnie pięć gwiazdek to i tak za mało!

Moja cera należy do kapryśnych i na każdy krem reagowała w sposób złośliwy. Zazwyczaj objawiało się to małymi, ale jednak wrednymi ropnymi "niedoskonałościami".

Powoli zbierałam siy, aby zakupić krem z wyższej półki, ponieważ doszło do tego, że moja buzia nie była nawilżana przez kilka miesięcy (wyobraźcie sobie jak musiała wyglądać )
    Tak więc fundusze zostały zebrane, nic tylko inwestować. Na moje szczęcie przez przypadek natknęłam się na wizażu na ten właśnie krem. Znając moje wcześniejsze doświadczenia z "super delikatnymi kosmetykami" byłam nastawiona raczej sceptycznie. Coś mnie jednak podkusiło i bardzo się cieszę, że zaufałam kobiecej intuicji
    Co prawda po pierwszym użyciu wyskoczyło mi kilka delikatnych krostek, ale szybko zniknęły i od tej pory nie mam do niego żadnych zastrzeżeń.

PLUSY:
    -skład
    -zapach
    -cena
    -konsystencja
    -wydajność

MINUSY:
    -dostępność

Nie zamienię go na nic innego

Ilość zużytych opakowań: 2, 3 w trakcie

Chcesz pochwalić lattice za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyjemny nawilżacz ale...
  • Na początku zaskoczyła mnie gęsta konsystencja kremu. Spodziewałam się czegoś lekkiego, wręcz wodnistego a otrzymałam krem o treściwej formule. Nie narzekam, idealnie sprawdza się w tej postaci jako krem odżywczy na noc. Przyjemnie nawilżą i wygładza skórę ale...zapycha. Niestety po pierwszych kilku aplikacjach na mojej skórze pojawiła się masa ropnych krostek. Po jakimś czasie cera się uspokoiła by później znów zbuntować się i sprezentować mi niespodzianki w postaci bolących podskórnych grudek...

Trudno mi powiedzieć czy jestem z niego zadowolona czy nie. Z jednej strony czuję,że poprawiło się nawilżenie mojej cery a produkcja sebum zmalała. Z drugiej zaś ilość wykwitów jakie mam po nocy zaczyna mnie przerażać....

Ilość zużytych opakowań: pierwsze w połowie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić oArlena za czytelną i pomocną recenzję?
  • zapychacz
  • To miał być mój ulubiony krem, wiązałam nim wielkie nadzieje, bo i skład super, i marka z dobrą opinią, i że w ogóle kosmetyki naturalne i inne ochy achy...
    A więc nabyłam mój krem w jednym ze sklepów zielarskich, wróciłam do domu i ochoczo po zmyciu makijażu nałożyłam krem. Mam skórę tłustą, ze skłonnością do niedoskonałości.

Pierwsze wrażenie?
    tłusty, świeciłam się po nim jak lampki na choince, nie wchłania się za dobrze. Myślę sobie ok, będzie najwyżej taki odżyczy na noc. No i smarowałam się nim na wieczór przez około tydzień no i bum niestety na moim czole pojawiła się piękna kaszka...to na pewno sprawka tego kremu, bo nic innego w mojej pielęgnacji nie zmieniłam. Oj długo się potem z nią męczyłam...
    no i niestety krem do kosza, bałam się już potem go stosować. A miało być tak cudownie...chociaż moja cera to chyba w ogóle nie przepada za tymi cudownymi kosmetykami naturalnymi, np zachwalany lekki krem brzozowy z sylveco u mnie nic specjalnego nie robił (ale nie zapchał jak ten)
    Jak będziecie podejrzewać jakiś kosmetyk o zapychanie i powstawanie podskórnych grudek to używając tego kremu, bierzcie go za głowny cel!!

Używam tego produktu od: października 2014
    Ilość zużytych opakowań: jedno niedkończone

Chcesz pochwalić Shellsy za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny krem
  • Krem do cery mieszanej ale zostawia lekki film i mimo to jest lekki. Świetnie pachnie i nawilża. Najważniejszy jest naturalny skład. W połączeniu z innymi kosmetykami tej firmy sprawdza się.

Ilość zużytych opakowań: zużyte całe, w trakcie drugiego

Chcesz pochwalić kaulitzowa21 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Skuteczny i niedrogi
  • Krem oprócz świetnego składu ma stosunkowo niską cenę. Jego działanie wcale nie jest gorsze od droższych kremów Fitomed. Bardzo dobrze nawilża, sprawia że skóra jest miła w dotyku. Nie zapycha, jest wydajny. Miałam wrażenie, że cera wolniej mi się przetłuszczała po jego zastosowaniu. Idealny dla cery tłustej i problematycznej.

Chcesz pochwalić margos92 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacyjny!
  • Mam cerę trądzikową, z zaskórnikami, często się przetłuszcza. Znalezienie odpowiedniego kremu nawilżającego, który mnie nie skrzywdzi to jest istny cud. I ten kremik dla mnie to cud.

Do oczyszczania twarzy używam mydła Alepp, a do nawilżania tego kremu - jeśli już to tylko na noc, co 1-2 dni.

Plus:
    - jest lekki, ale treściowy
    - nie natłuszcza
    - nawilża
    - przyjemnie pachnie!
    - bardzo wydajny
    - nie zapycha porów
    - cena też ok

Minus:
    - musiałam się długo naszukać, żeby go kupić

Na chwilę obecną to mój ulubiony i jedyny krem i nie zamienię go na żaden inny. Dla osoby z problemami skórnymi na twarzy jak u mnie sprawdza się naprawdę dobrze.

Ilość zużytych opakowań: W trakcie 1

Chcesz pochwalić Farisss za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry krem
  • Krem znajduje się w prostym, plastikowym słoiczku, zabezpieczonym sreberkiem. Ma delikatny, przyjemny zapach, który nie utrzymuje się na twarzy.

Konsystencja wydaje się na początku dość tłusta i treściwa, ale na szczęscie daje się bardzo łatwo wklepać w skórę i szybko się wchłania.

Kosmetyk bardzo dobrze nawilża i nie zapycha. Nadaje się pod makijaż, tylko trzeba odczekać, aż wchłonie się do końca. Inaczej wprawdzie podkład mineralny siedzi grzecznie na swoim miejscu, ale płynny korektor potrafił się rolować.
    Po nałożeniu na noc, skóra rano była miękka i promienna, a ja czułam, że jest odżywiona.
    Nie uczulił mnie i świetnie łagodził wszelkie podrażnienia.

Chcesz pochwalić narjia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kolejny dobry krem
  • Krem-nawilzajacy-tradycyjny-do-cery-tlustej-i-mieszanej-bez-parabenow-50-ml to kolejny produkt marki FITOMED godny zauważenia ponieważ kosztuję niewiele , bo za 50ml zapłacimy 11 zł, a jest i on wydajny. Krem ma lekka konsystencję, która w szybkim tempie wchłania się w skórę nie pozostawiająć przy tym żadnego tłustego filmu.
    Krem długotrwale nawilża skórę twarzy. Można go bezproblemu zastować w dzień bo nadaje się pod makijaż. Dodatkowo krem łągodzi minimalne podrażenia i wygładza cerę, Zaraz po nałożeniu kremu buzia jest również i matowa.
    Niestety zapach nie jest typowo pomarańczowy, a szkoda....

Używam tego produktu od: około 60 dni
    Ilość zużytych opakowań: 1-50 ml

Chcesz pochwalić Anahi1307 za czytelną i pomocną recenzję?