Fitomed, Krem nawilżający tradycyjny

Powiększ Fitomed, Krem nawilżający tradycyjny

Zgłaszająca osoba: wichura

W kremie zastosowano naturalne składniki o działaniu nawilżającym. Cząsteczki soli wapnia, magnezu, sodu (mleczan, PCA, hialuronian) pokonują barierę naskórkową i kumulują wokół siebie wodę pochodzącą z głębszych warstw skóry. Naskórek robi się bardziej nawilżony i napięty. Dodatek olejku rokitnikowego lekko natłuszcza i działa łagodząco. Woda z kwiatu pomarańczy od wieków stosowana jest w nawilżaniu cery tłustej i mieszanej.
Zalety kremu:
- bez parabenów,
- tradycyjna receptura,
- delikatny pomarańczowy zapach,
- 20% tłuszczy,
- zapewnia długotrwałe nawilżanie,
- wygładza naskórek,
- posiada właściwości matujące.

Skład: Aqua, Citrus Aurantium Dulcis Flower Water, Panax Ginseng Root Extract, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Ethylhexyl Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Palmitate, Glycerin, D-Panthenol, Citrus Aurantium Dulcis Peel Cera, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Propylene Glycol, Tocopheryl Acetate, Hippophae Rhamnoides Fruit Oil, Lecithin, Glucose, Sodium Hyaluronate, Magnesium PCA, Calcium Lactate, Trilaureth-4 Phosphate, Hydroxyethyl Acrylate, Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Phenethyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Pelargonium Roseum Leaf Oil, Parfum (17.02.2010)

• Bardzo dobry
  • Bardzo dobrze nawilża.
    Nie zapycha.
    Ma bogaty i naturalny skład.
    Nie podrażnia, wręcz łagodzi, koi.
    Jest tani i dość wydajny.

Minusów brak
    Jedynie drażni mnie troszkę zapach, ale szybko znika.

Chcesz pochwalić kornelcia7 za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry, ale...
  • Krem Fitomed dostajemy w zwykłym plastikowym pojemniczku o pojemności 50ml. Szczelnie zamkniętym sreberkiem.
    O przyjemnej kremowej, żółtawej barwie, która podczas nakładania na skórę nie klei się, ani nie lepi. Co jest dobrą wiadomością dla kobiet stosujących make-up. Nie roluje się. Świetnie i szybko wchłania się. Nie zostawia matu, ani kilograma tłuszczu.
    Zapach jest ładny, nie nachalny, mocno wyczuwalny przez chwilę, a później znika. Wyczuwa tam najbardziej kwiat pomarańczy. Jeśli miałyście styczność z kremem do rąk Isany o takim właśnie zapachu to pewnie skojarzycie. Nie ma tutaj soczystych, świeżych nut pomarańczy, a jej kwiatu.
    Krem spełnia swoje podstawowe zadania. Bardzo dobrze nawilża. Świetnie radzi sobie ze suchymi skórkami. Skóra nie jest szorstka, sucha. W dodatku można odczuć wygładzenie i łagodzenie, jeśli posiadamy podrażnienia.
    Krem prawie idealny. A czemu prawie, gdyż po pewnym czasie zapycha. Znalazłam na niego sposób stosowania go co jakiś czas. Krem mam od maja i stosuję z przerwami. Gdy zaczyna się coś dziać na twarzy odstawiam używam inny i tak na zmianę.
    Odsunęłabym go całkowicie, ale ogromnie podoba mi się nawilżenie. Krem nie jest dla mnie za tłusty tylko taki w sam raz. A po drugie ciężko znaleźć dobry krem pod makijaż i ten także ma wielki plus ode mnie. Tylko irytuje mnie zapychanie. Dlatego trzeba uważać. Mimo to polecam Wam spróbować, gdyż Wasza skóra wcale nie musi tak zareagować.

Ilość zużytych opakowań: 1całe

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić wera2604 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Warty uwagi!
  • Moja skóra twarzy:
    tłusta- strefa T,
    naczynkowa- policzki.

Plusy:
    - tani
    - ładnie nawilża (suche skórki to przeszłość)
    - dobrze się wchłania, ale zostawia lekko błyszczącą twarz (nie matuje!)
    - nie zatyka porów
    - ładnie pachnie (delikatnie)
    - nadaje się pod podkład
    Używam tego produktu od: 2-3 miesięcyIlość zużytych opakowań: 1 (50 ml)

Chcesz pochwalić MauraPL za czytelną i pomocną recenzję?
  • niestety...
  • zalety:
    -tani
    -wydajny
    -pieknie pachnie
    -dobry sklad
    -ogólnie dostepny

wady:
    -pozostawia na skórze warstwe tluszczu która okropnie się błyszczy, nie nadaje się na dzień
    -może lekko zapchac

nie pokochaliśmy się

Chcesz pochwalić Marcin_619 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Z czystym sumieniem daję 5
  • Zasłużone 5 gwiazdek, mimo że krem wcale nie jest idealny!

O mojej skórze... Ostatnimi czasy sucha. Taki sucharek, że po nałożeniu podkładu (Revlon Colorstay - zaznaczam, że nigdy wcześniej mnie nie wysuszał!) bez solidnego kremu (nawet na oliwkę...) od razu na całej powierzchni mam łuszczącą się skórę, nawet prosto po peelingu . Poza tym - lekki trądzik (acz uciążliwy), sukcesywnie niwelowany. Mnóstwo podskórnych zaskórników, które wracają i nie da się ich niczym zwalczyć... Na noc dodatkowo nakładam Pharmaceris T z 5% kwasu migdałowego.

Pierwsza sprawa: to nie jest krem uniwersalny. Nakładany na noc się nie sprawdza, jest za mało tłusty i za mało odżywczy. Chyba że ktoś ma cerę wybitnie tłustą i potrzebuje tylko lekkiego nawilżenia.

Druga: krem jest bardzo tani, ma bardzo ładny skład, ma miłą konsystencję i okropnie śmierdzi. Rozprowadza się przyjemnie, w zależności od potrzeb - cienką warstewką, jak i grubszą. Zostawia po sobie delikatny, tłustawy filtr. Czasem znajduję go jako mocno nieprzyjemny, ale generalnie mi nie przeszkadza. Cieniutka warstewka wchłania się szybko do delikatnego prawie-matu (ale ja jestem wielbicielką BARDZO mocnego, idealnego matu, zwolenniczki naturalnego looku powinny być usatysfakcjonowane, ja bym go jednakże przypudrowała, jakbym miała iść bez podkładu). Grubsza warstwa potrzebuje więcej czasu, ale też się wchłania po jakimś czasie.

Jedno ale: jakbym miała cerę tłustą, to ta pozostająca warstewka by mi zdecydowanie przeszkadzała, bo daje uczucie, jakbyśmy się wysmarowały nieświecącym, matowym masłem i czułabym się zwyczajnie nieświeżo.

Trzecia: używam go codziennie albo prawie codziennie pod makijaż i jeśli nie wychodzę z domu, to po prostu, na dzień. Jak nałożę go cienką warstwą, to wszystko jest w porządku, po przypudrowaniu nic się nie świeci i twarz mat traci... standardowo.
    Jeśli grubszą, to podkład rozprowadza się fantastycznie na tym filtrze, skóra jest idealnie gładka, piękna!, ale skóra się mocno świeci i szybko traci mat nawet po przypudrowaniu oraz nie trzymają się wtedy na twarzy żadne kosmetyki sypkie, suche. Nie mam pojęcia, jak to działa, że podkład się trzyma, ale róż i puder matujący znikają mi po dwudziestu minutach...Bonusowo, jeśli ktoś ma problem tłustych powiek, to polecam je omijać, bo nie utrzyma się na nich nawet pozornie niezniszczalna kredka.

Czwarta: krem sprawia, że skóra jest gładka, nawilżona, nie łuszczy się, wygląda zdrowo, a ja się czuję komfortowo. Likwiduje uczucie ściągnięcia, suchości, problem suchych skórek. Nie zapycha!!! (A swoją skłonność do zapychania oceniam na 20 w skali 1-10).

Ale czy skóra jest przyjemna w dotyku... Dla mnie nie. Po zastosowaniu tłuściocha z Celii albo oliwki Babydream mogłabym się cały czas dotykać po twarzy, tutaj tego nie ma. Ale może to i lepiej, bo powinnam niwelować odruch dotykania twarzy .

Piąta: nakładam go również... na usta. Sprawdza się lepiej niż Tisane, wazelina i Carmex razem wzięte! Nałożenie na niego szminki, nawet matującej jest bajecznie łatwe, usta są elastyczne i wygładzone, nieprzesuszone. Nie skraca trwałości szminki bardziej niż zwykły balsam! To taki przyjemny dodatek do dobrego kremu.

Najważniejsze: krem działa. Skóra wygląda lepiej. Właśnie dlatego dostaje 5*, pomimo tych wszystkich wad. Po prostu dobry krem na dzień za bajecznie niską cenę, z naturalnym składem i dobrym działaniem. Polecam z całego serca!

Używam tego produktu od: parę tygodni
    Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie

Chcesz pochwalić ankeline za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jak wszystkie kremy Fitomedu - świetny
  • Zaczynając od opakowania kremu, podobnie jak w przypadku kremu nr 6, jest ono solidnie wykonane, białe, proste z kolorową etykietą. Możemy z niej odczytać naprawdę dokładny opis produktu oraz całkiem dobry skład ze wspomnianymi w nazwie kremu wyciągami na samym górze skład!

Krem z nazwy ma nawilżać nam skórę. Przyznam, że w tej roli spisał się świetnie. Dla mojej mieszanej cery konsystencja dość gęstego aczkolwiek nie ciężkiego kremu była strzałem w dziesiątkę. Nic mnie nie wysypało, nie zapchało, a krem wyjątkowo szybko się wchłaniał, zostawiając niestety jednak blask na twarzy. Niejednokrotni zdarzyło się, że stosowałam go pod makijaż i również w tym temacie nie mam zastrzeżeń - nie powodował rolowania się podkładu ani jego wcześniejszego ścierania.

Nawilżanie, jak wspomniałam jest bardzo dobre, choć po intensywnym opalaniu krem potrzebował 2-3 dni by doprowadzić moje suche skórki na nosie do ładu. Niemniej jednak udało mu się to!
    Poza nawilżeniem dostrzegłam również zdecydowanie wygładzenie skóry i to, że stała się baardzo miękka.

Zapach produktu jest typowo ziołowy, niezbyt mocny dlatego też nie powinien przeszkadzać nawet wrażliwcom. Mnie po pewnym czasie całkowicie przestał przeszkadzać, a nawet go polubiłam

Podsumowując, jest to kolejny krem tej firmy, z którego jestem bardzo zadowolona. Nie tylko obietnice producenta zostały spełnione, ale również moja skóra zyskała więcej.

Chcesz pochwalić m0n1k2x3 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zaskakująco dobry
  • Za tę cenę szału się nie spodziewałam ,a tu proszę...Jaka miła niespodzianka!

Duży komfort używania - bardzo przyjemny, nienachalny zapach - kwiatowy, może ciut cytrusowy. Nie czuć go długo - i to lubię, wolę pachnieć swoimi perfumami niż kremem. Dość gęsta, ale nie ciężka, kremowa konstystencja. Gładko się rozprowadza. Nie leży na twarzy, nieźle się wchłania (chociaż nie od razu - dlatego na szybką akcję poranną może niekoniecznie). Zazwyczaj stosuję go na noc albo w te dni, kiedy nie spieszę się z nakładaniem makijażu - pod podkład sprawdza się równie dobrze, chociaż cera minimalnie szybciej się przetłuszcza.

Nie uczulił, nie podrażnił, nie zapchał (pod oczy jednak się nie nadaje - trochę szczypie).

No i przede wszystkim robi to, co obiecuje producent - czyli nawilża! Moja mieszana cera bardzo się poprawiła, odkąd go używam. Jest bardziej elastyczna i nie taka ściągnięta po zimie.

Naprawdę jestem z niego bardzo zadowolona, z pewnością do niego wrócę, chociaż nie wiem, czy na okres letnich upałów, ale na jesień-zimę na pewno.

Wydajność w porządku - w ciągu tych trzech miesięcy, jakie ma ważność, akurat go zużyjemy.

Byłby idealny, gdyby miał jeszcze jakieś działanie przeciwzmarszczkowe, ale i tak jest super!

Dodatkowy plus za dobry skład, polską firmę i niską cenę (za to wybaczam prymitywny słoiczek ).

Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

Chcesz pochwalić Miranda76 za czytelną i pomocną recenzję?
  • słabiutko
  • Krem ma świetny skład, wygląda i pachnie bardzo miło, aplikuje się całkiem przyjemnie - niestety, nie wchłania się, nie nawilża i zostawia na twarzy wyraźną, tłustą warstewkę. A cery nie mam tłustej, przeciwnie, skłonną do przesuszeń - codziennie spędzam 8 godzin w klimatyzowanym pomieszczeniu. Szkoda, bo czytając entuzjastyczne opinie recenzentek liczyłam na więcej...

Chcesz pochwalić sibelin za czytelną i pomocną recenzję?
  • Prawie idealny
  • Długo poszukiwałam dobrego kremu nawilżającego, aż w końcu znalazłam Nie było to takie proste, gdyż w żadnej aptece ani drogerii nie mogłam na niego trafić. Dostępny był jedynie w jednym sklepie zielarskim i w sklepie ze zdrową żywnością. Produkt jest bardzo dobry, ma więcej plusów niż minusów:

Plusy:
    + bardzo dobrze nawilża
    + nie zawiera parabenów
    + jest stworzony z naturalnych składników
    + ma przyjemną konsystencję
    + ładnie pachnie
    + kolor
    + opakowanie
    + cena
    + nie roluje się

Minusy:
    - dostępność

Podsumowując krem jest rewelacją. Polecam każdemu, kto nie jest do końca zdecydowany co do jego zakupu

Ilość zużytych opakowań: drugie w trakcie

Chcesz pochwalić ekspertka01 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Krem godny uwagi
  • Kremik ma brzoskwiniowy kolorek . Posiada on leciutką konsystencję, dzięki której bardzo łatwo rozprowadza się na twarzy i błyskawicznie wchłania. Pachnie bardzo ładnie i zapach ten stosunkowo długo się utrzymuje.Już podczas pierwszego zastosowania zauważyłam, że cera jest wygładzona, lekko napięta, i nawilżona. Nie powoduje zaczerwienia i kojąco wpływa na podrażnienia. Fantastycznie wyrównuje koloryt skóry i jednocześnie ją matuje. Po zastosowaniu tego kremu moja twarz nie błyszczy się na czole, nosie i brodzie i nie ma widocznych przesuszonych skórek na policzkach- krem bardzo ładnie te różnice koryguje. Krem można stosować na dzień i na noc, ale świetnie sprawdzi się również pod makijaż. Jak dla mnie stopień zmatowienia skóry oraz jej nawilżenia, jakie zapewnia ten krem, jest w zupełności wystarczający. Nawet przy obecnych niewysokich temperaturach na dworze oraz przy suchym powietrzu w mieszkaniu, krem dostarcza mi właściwego nawilżenia. Nie zauważyłam, aby przy swoich bardzo dobrych właściwościach nawilżających, zapychał pory czy pozostawiał tłustą i lepką warstwę na twarzy- wręcz przeciwnie moja cera wolniej się po nim przetłuszcza. Mimo swej lekkiej konsystencji, krem jest bardzo wydajny, wystarczy jego niewielka ilość, aby rozprowadzić go na całej twarzy. Do tego nie zawiera parabenów, co jest jego kolejnym ogromnym plusem. Polecam wszystkim osobom mającym problemy z cera tłustą i mieszaną.

Używam tego produktu od: ponad 6 miesięcy

Chcesz pochwalić weronkaa84 za czytelną i pomocną recenzję?

-gggg-
Zamknij