KWC LogobyWIZAŻ logo

70% kupi ponownie

Porównaj ceny

Fitomed Krem nawilżający tradycyjny 50ml
18,76  zł
Tradycyjny Krem Nawilżający Do Cery Tłustej I Mieszanej - Fitomed Kolekcja Kosmetyki Naturalnej
19,32  zł

Kupi ponownie: 70% osób
    kama_m1
    16 maja 2019 o 17:28
    5 / 5
    Zaskakująco dobry krem w niskiej cenie o świetnym składzie i działaniu ❤
    Uwielbiam naturalną pielęgnację i z reguły staram się wybierać kosmetyki na jak najbardziej naturalnych recepturach. Jak się okazuje nie trzeba wydawać dużo pieniędzy aby znaleźć dobry produkt o naturalnym składzie. :) Krem zakupiłam w jednej z internetowych aptek za ok. 12 zł. niestety jego dostępność jest bardzo ograniczona w grę wchodzą tylko sklepy/apteki online. Krem znajduje się w odkręcanym, plastikowym słoiczku z etykietą. Szata graficzna jest bardzo prosta, przyjemna dla oka i poza jego naturalnością to właśnie ona również skłoniła mnie do zakupu. Opakowanie jest dość solidnie wykonane - nic się z nim nie dzieje, bez problemu można go zabrać w podróż. Całość została dodatkowo zabezpieczona sreberkiem, dzięki czemu mamy pewność, że kosmetyk jest nowy i świeży. Słoiczek jest całkiem spory jak na pojemność 50 ml. Krem ma delikatnie pomarańczowy odcień i bardzo odżywczą dość ciekawą konsystencję, niby ciężka, tłusta i wydawałoby się, że będzie mogła zapychać, ale w kontakcie ze skórą staje się bardzo lekka. Dla mnie łatwo się go rozprowadza na twarzy. Zapach jest delikatny, lekko ziołowy ale całkiem przyjemny. Jego aplikacja to sama przyjemność. Krem doskonale nawilża nie zapychając - wydaje mi się, że sprawdzi się zarówno dla cery normalnej, mieszanej, czy tłustej. Świetnie nadaje się również pod makijaż - przynajmniej u mnie bardzo fajnie współgra z innymi kosmetykami. Jak wspomina producent krem ma lekkie właściwości matujące i da się to zauważyć, ponieważ krem wchłania się dość szybko nie pozostawiając tłustego filmu. Dzięki niemu moja cera jest nawilżona, nie obciążona i przede wszystkim wygładzona. Nie spowodował u mnie żadnego wysypu, nie podrażnił mnie ani też nie uczulił. Muszę podkreślić jeszcze to co dla mnie jest podstawą czyli świetny skład prosto z natury - w kremie na próżno szukać parafiny, parabenów, silikonów, barwników, czy sztucznych aromatów. Krem należy zużyć w ciągu 3 miesięcy od otwarcia co dodatkowo przemawia za jego naturalnością. Podsumowując jest to jeden z lepszych i tańszych kremów, jakie miałam okazję stosować. Na pewno jeszcze nie raz będę po niego sięgać. Bardzo polecam!
    Zalety:
    • + naturalny skład,
    • + niska cena,
    • + skuteczne nawilżenie,
    • + delikatny, przyjemny zapach,
    • + łatwo się go rozprowadza,
    • + nie pozostawia lepiej warstwy,
    • + konsystencja,
    • + spore opakowanie,
    • + nie podrażnia, nie uczula, nie zapycha,
    • + dobry jako baza pod makijaż (bardzo fajnie współgra z innymi kosmetykami),
    Wady:
    • - dostępność
    Kupił/a w:W aptece

74 osób uznało tą opinię za pomocną
    NeonAngel
    6 sierpnia 2020 o 16:25
    4 / 5
    Przyzwoity krem do cery tłustej
    Jako posiadaczka cery tłustej przeszłam już wiele przygód z kremami nawilżającymi twierdzącymi, że są przeznaczone do cery tłustej. Często zdarza się tak, że wbrew zapewnieniom producenta krem jest komedogenny lub powoduje straszne świecenie się skóry. W tym przypadku krem faktycznie się u mnie sprawdził i choć mnie nie zachwycił, to zasłużył na mocną czwórkę. Kupiłam ten krem w drogerii internetowej, ponieważ skusił mnie swoją niską ceną. Nigdy nie widziałam go stacjonarnie, więc podejrzewam, że może być kłopot z dostępnością. Wszystko wskazuje na to, że kupując ten krem załapałam się na końcówkę serii w innym niż przedstawione w katalogu KWC opakowaniu. Moje opakowanie jest sympatycznym, pomarańczowym słoiczkiem. Słoiczek jest solidnie wykonany, więc spokojnie można zabrać go w podróż. W środku opakowania znajduje się lekki, zabarwiony na żółto krem. Podoba mi się jego zapach, jakby delikatnie cytrusowy. Na pochwałę zasługuje wydajność kremu i jego szybkość wchłaniania. Nie zostawia na twarzy tłustej warstwy. Generalnie nadaje się pod makijaż, choć przyznam, że jako posiadaczka tłustej skóry stosuję go razem z kremem matującym, bo niestety sam w sobie Fitomed nie ograniczy nam świecenia się cery. Jestem zadowolona także z długofalowego działania kosmetyku - nie zapchał mnie, dość dobrze nawilżył skórę, działał łagodząco. Krem mnie wzbudził we mnie nadmiernego zachwytu, jednak okazał się dość przyzwoity. Przy cerze tłustej polecam jednak łączenie go z produktem matującym.
    Zalety:
    • - niska cena
    • - solidne opakowanie
    • - lekka konsystencja
    • - przyjemny zapach
    • - wydajny
    • - szybko się wchłania
    • - nie zapycha
    • - dość dobrze nawilża
    Wady:
    • - przy cerze tłustej wymaga dodatkowego użycia kremu matującego
    • - nie zapobiega świeceniu się cery
    • - słaba dostępność

48 osób uznało tą opinię za pomocną
    3Musicals
    28 czerwca 2021 o 12:32
    3 / 5
    niby ok, a jednak nie do końca.
    Krem kupiłam jakiś czas temu, w sklepie firmowym Fitomed, będąc jeszcze na fali fascynacji marką. W czasie moich zakupów to była jedna z bardziej naturalnych marek, sytuacja daleka była od tej dzisiejszej, kiedy możemy w nich przebierać i wybierać. Nawilżanie to oczywiście obowiązkowy punkt programu pielęgnacji mojej tłustej cery- zarówno rano, jak i wieczorem. Krem sprawdzał mi się lepiej jednak w pielęgnacji wieczornej, a to z racji jego kiepskiej wchłanialności. Raczej nie wyobrażam go sobie pod makijażem (stąd dziwna jest obietnica producenta: `Doskonały pod makijaż`- na raczej nie w moim przypadku), bo mimo że nawilżający, to także jednak pozostawiał wyczuwalną tłustą warstewkę. Mam jeszcze starszą wersję opakowania: to plastikowy słoiczek, z plastikową zakrętką. Niestety nienajlepszej jakości. Trzeszczy i skrzypi, przez cały okres używania miałam wrażenie, że się rozpadnie. Opakowanie starszego typu, także etykieta przywodzi na myśl starsze czasy (załączam zdjęcie), jednak mimo wszystko całość prezentuje się przyzwoicie. Krem ma żółte zabarwienie (a może warto powiedzieć żółtawo-kremowe?), pachnie intensywnie (raczej ziołowo, ale również jakby owocowo). Intensywnie zarówno w opakowaniu, jak i po aplikacji już na twarzy. Jego formułę określam jako lekką, choć jest ona także nieco tłusta. Już wspomniałam: krem nie wchłania się do końca, nawet po upływie dłuższego czasu pozostawia na twarzy delikatną warstewkę, błyszczy się. Nie wyobrażam sobie jeszcze aplikacji na niego filtra przeciwsłonecznego i podkładu. Tego wszystkiego zdecydowanie byłoby za dużo. Stąd sprawdził się w pielęgnacji wieczornej, tym bardziej, że miałam wrażenie, że nadaje skórze nieco żółty odcień. Czy satysfakcjonująco nawilża tłustą cerę? No cóż, nie powiedziałabym. Owszem, po aplikacji, wydaje się, że skóra jest w strefie komfortu. Trwa to jednak tylko do momentu zmycia produktu z twarzy. Nie miałam więc wrażenia takiego dogłębnego nawilżenia, raczej powierzchniowego. Wyrównywał nieco koloryt cery: również nie na stałe, a tylko na moment aplikacji (wspomniałam też, że miałam wrażenie, że nieco barwi skórę na żółto- może to ten efekt?). Innego wpływu na skórę raczej nie zauważyłam, poprawy stanu cery raczej brak, zmniejszenia widoczności przebarwień również. Mój egzemplarz ma jeszcze nieco inny skład, niż ten obecny tutaj na Wizażu (załączę fotkę). Mam wrażenie, że nieco gorszy, może stąd jego przeciętne działanie? Krem obfituje w multum ekstraktów i olejów roślinnych, ale zawiera również mikroplastik.

19 osób uznało tą opinię za pomocną
    joanakk
    25 października 2023 o 19:22
    5 / 5
    U mnie sprawdził się świetnie
    Kiedy moja cera była bardziej tłusta, ten krem to był mój must have zawsze po wstaniu rano. Nie wyobrażałam sobie używać inny produkt niż ten. Krem zamknięty w słoiczku, dosyć gęsty ale bardzo wydajny. Zapach praktycznie niewyczuwalny. A sam krem wystarczył mi na ponad 2 miesiące codziennego używania. Hamował wydzielanie sebum i nie zapychał mi porów. Skóra po nim nie błyszczała ani nie była mocno matowa. Bardzo przyjemna formuła oraz skład, który nie słodował żadnych uszkodzeń na mojej skórze.
    Zalety:
    • Opakowanie
    • Działanie

Oliwiasikorka
    12 lipca 2023 o 10:26
    Skuteczny krem
    Dobry krem - faktycznie świetnie nawilża i łagodzi podrażnienia. Używam go na cerę mieszaną jako kremu na noc, więc nie przeszkadza mi to, że zostawia tłustawy film na skórze. Nie jestem w stanie ocenić jak sprawdziłby się pod makijaż, ale obawiam się, że mógłby średnio z nim współpracować. Obiekcje budzi u mnie jedynie fakt, że krem zdaje się zapychać pory. Nie używam go na tyle długo, by móc stwierdzić to na 100%, jednak jego konsystencja budzi moje wątpliwości w tej kwestii.

• 5 / 5
    Lubię go
    Mam cerę normalną, ale zaczęłam ten krem stosować, kiedy była naprawdę w złym stanie, moja pielęgnacja uboga, a ja żyłam w przekonaniu, że absolutnie wszystko mnie zapycha. Na szczęście przy tym kremie nie było takiego problemu i za to będę mój już zawsze wdzięczna. Przy regularnym stosowaniu faktycznie nawilża bez 'efektów ubocznych' i udało nam się razem wyjść na prostą - pozbyć napięcia, przesuszenia, drobnych wyprysków. Zapach jest dla mnie neutralny, szklany słoiczek wygodny, ale mało higieniczny. Zwłaszcza, że krem jest dość wydajny, więc zużycie go trochę zajmuje. Za tę cenę myślę, że ciężko by było znaleźć lepszy.
    Używa produktu od:rok lub dłużej

silen13
    21 kwietnia 2022 o 20:16
    Dobry ale nie idealny
    Krem nawilżający tradycyjny kiedyś skradł moje serce dlatego postanowiłam po latach do niego wrócić. Zmieniło się opakowanie i chyba skład, bo kiedyś miałam wrażenie że bardziej nawilżał moją skórę. Krem nie jest zły, ma dobry skład ale co do nawilżenia nie jestem w pełni zadowolona. Nakładam go raczej na noc, w dzień pod podkład u mnie się nie sprawdził. Szybko się wchłania, ma ładny delikatny zapach. Ja dalej szukam idealnego kremu, niestety ten nie spełnił do końca moich oczekiwań.
    Zalety:
    • Zapach
    • Opakowanie
    • Cena
    Wady:
    • Zbyt słaby efekt nawilżenia

An_cosmetic
    16 grudnia 2021 o 21:18
    5 / 5
    Dobry krem na okres jesień/zima
    Jest to dobry krem o cięższej konsystencji, jak dla mojej skóry mieszanej idealny na noc. Jest odżywczy, skóra po nocy jest nawilżona, koloryt jest bardziej ujednolicony. Delikatny zapach, bardzo dobry skład. Wart uwagi, zwłaszcza dla osób z cerą mieszaną/tłustą.
    Zalety:
    • Konsystencja
    • Zapach
    • Skład
    • Działanie
    Wady:
    • Brak

4 osób uznało tą opinię za pomocną
    Szpaksa
    7 września 2021 o 13:08
    Uwielbiam go!
    Jestem posiadaczką cery mieszanej ze skłonnościami zarówno do wysuszenia jak i przeciążenia. Rzadko udaje mi się znaleźć odpowiedni krem, który zostaje ze mną na dłużej. Krem jest lekki i nadaje się pod makijaż. Pięknie pachnie (bardzo świeżo) i szybko się wchłania. Skóra jest gładka, miękka i promienna. Plus za szklane opakowanie i niską cenę.
    Wady:
    • -brak pompki
    • - jest zbyt lekki do wieczornej pielęgnacji

fleisch
    31 sierpnia 2021 o 23:30
    2 / 5
    smutne rozczarowanie
    Zachęcona pozytywnymi komentarzami i niska cena postanowiłam wypróbować krem z Fitomed, od rozpoczęcia stosowania zauważałam z dnia na dzień powstajace na mojej twarzy podskórne pryszcze - poczatkowo zrzucałam winę na inne kosmetyki, ale niedawno doszłam do wniosku iż wykwity powstaja właśnie za jego sprawa. Zapycha totalnie i zostawia okropne, bolesne pryszcze gojace się po parę tygodni:(
    Zalety:
    • - cena
    • - zapach
    Wady:
    • - zapycha
    • - nie nadaje sie do cery mieszanej jak zapewnil producent

4 osób uznało tą opinię za pomocną
    mqlva
    27 maja 2021 o 20:27
    4 / 5
    Dobry wybór w rozsądnej cenie
    Produkt otrzymujemy w estetycznym słoiczku o kremowej, łatwo rozprowadzającej się konsystencji. Krem aplikuje się bardzo przyjemnie, mam wrażenie, że staje się przez to jeszcze bardziej wydajny. Zapachu nie potrafię do niczego porównać, jest dość nietypowy, ale nienachalny, ziołowy? Jestem posiadaczką cery tłustej, ale w moim przypadku ten krem nie sprawdził się na dzień, czego szczególnie oczekiwałam. Fakt, nie wyświecał tak mocno jak co niektóre kremy, ale to wciąż za dużo dla mojej skóry i wolałam stosować ten produkt przy wieczornej pielęgnacji. Muszę przyznać, że sprawdził się bardzo dobrze. Nie zapchał mnie, ani nie wyrządził żadnej krzywdy. Dobrze nawilżał, to najważniejsze. Mimo, że nie zachwycił mnie jakoś szczególnie, to polubiłam ten produkt i zasługuje na dobrą ocenę. Warto jeszcze podkreślić, że jest bardzo wydajny. Używałam go niemalże codziennie na wieczór przez 3 miesiące. Szkoda, że jest ciężko dostępny, nigdzie go nie spotkałam jeszcze stacjonarnie. W moje ręce trafił przez zakup online, co nie zawsze jest mi na rękę. Jednak gdy będę mieć jeszcze okazję go zakupić, na pewno to zrobię. Dobrze mieć taki sprawdzony, nieszkodliwy produkt na półce.
    Kupił/a w:W serwisie aukcyjnym

iwona_garbacz
    30 stycznia 2021 o 18:36
    Dobry, szczególnie na dzień
    Krem nawilżający Fitomed kupiłam podczas promocji w jednej z drogerii internetowych zachęcona pozytywnymi opiniami i niską ceną. MOJA CERA Mam skórę mieszaną, podatną na zapychanie, ale wymagającą sporego nawilżenia, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Jest też doszyć wrażliwa i cienka, skłonna do zaczerwienień, a dodatkowo na policzkach mam rozszerzone pory. OPAKOWANIE I KONSYSTENCJA Krem jest zamknięty w ciemnym, szklanym słoiczku z plastikową nakrętką. Etykieta jest minimalistyczna, a całość przywodzi na myśl produkty apteczne. Doceniam fakt, że producent postawił na bardziej ekologiczne rozwiązanie. Niemniej, nie przepadam za taką formą podania, bo jednak jest to mniej higieniczne niż tubki lub opakowania z pompką, ale można sobie ogarnąć samemu jakąś miniszpatułkę do nabierania kosmetyku. Konsystencja kremu jest klasyczna, dosyć treściwa, ale nie tłusta. Produkt bardzo łatwo się rozprowadza i szybko wchłania. Zapach w moim odczuciu jest neutralny. DZIAŁANIE Zaopatrzyłam się w krem Fitomed z myślą o stosowaniu go zarówno na dzień jak i na noc. Stosuję go od około miesiąca i mam wrażenie, że przyczynił się do znormalizowania stanu mojej cery - odkąd go używam zauważam zmniejszenie ilości podskórnych grudek i nieco łagodniejszy przebieg miejscowych stanów zapalnych. Poziom nawilżenia, jaki daje ten kosmetyk uważam za umiarkowany, gdyż po wchłonięciu się daje bardziej matujący niż rozświetlony efekt. Mnie taki rezultat odpowiada, jeśli chodzi o poranną pielęgnację, ale na noc czasem nie jest wystarczający, bo nie zawsze łagodzi uczucie ściągnięcia po zastosowaniu bardziej inwazyjnych kroków pielęgnacyjnych. Podsumowując, uważam, że to naprawdę solidny kosmetyk z całkiem dobrym składem i w świetnej cenie. Myślę, że wrócę do niego latem, gdy potrzebuję większego zmatowienia cery.

malwina_kmit
    18 grudnia 2020 o 21:40
    bardzo fajny
    pozytywny krem nawilżający , lekka przyjemna konsystencja . ładnie nawilża skóra staje się miękka. Spoko krem lecz nie wiem czy do skóry tłustej, u mnie nie wchłaniał się do końca.

Kadia123
    16 grudnia 2020 o 10:03
    Must have
    Krem, który ma dość prostą szatę graficzną skrywa mały skarb nawilżający. Skóra staje się odżywiona i nadaje się dla skóry tłustej, co potwierdzam ponieważ jestem posiadaczką takiej cery. Krem jest dość wydajny i razem z przystępną ceną staje się must have dla każdego.
    Zalety:
    • skład;
    • cena;
    • wydajność

sympathyforthedevil
    23 września 2020 o 0:01
    Obowiązkowy
    Jest to krem który kupiłam kiedyś szukając zwykłego nawilżacza w trakcie kuracji kwasem migdałowym. Sprawdził się świetnie. Krem ma lekko żółtawy kolor, nieco gęstą konsystencję. Jego zapach jest boski - każdy mój kosmetyk mógłby tak pachnieć! Robi to co ma robić, czyli mega dobrze nawilża. W mniejszej ilości nadaje się pod makijaż. W dodatku jego cena jest bardzo niska, co jest dużym plusem. Bardzo lubię ten krem. Jedyne do czego można się przyczepić, to opakowanie. Produktu jest o wiele mniej, niż sugeruje opakowanie z zewnątrz, ponieważ ma podwójne dno. Mowa tu oczywiście o opakowaniu z pomarańczową etykietą, bo nowego jeszcze nie miałam.
    Zalety:
    • - zapach
    • - konsystencja
    • - działanie
    Wady:
    • - opakowanie z podwójnym dnem (pomarańczowe)
    Używa produktu od:rok lub dłużej

3 osób uznało tą opinię za pomocną
    edyta2343
    8 sierpnia 2020 o 11:42
    5 / 5
    najlepszy do mojej tłustej cery
    Jestem nowa na wizaż więc mam nadzieje, że spodobają się wam moje opinie :) Uwielbiam ten krem i jest idealny do mojej tłustej cery. Super nawilża i dzięki niemu pozbyłam się w końcu kaszki z czoła. Podoba mi się również jego granatowe opakowanie, jest poręczne i ładne. Nie czułam od niego żadnego szczególnego zapachu. Fajnie nawilża i nie zapycha skóry, co jest częste w kremach tego typu.
    Zalety:
    • -super nawilża
    • -ładne opakowanie
    • -dobra jakość

11 osób uznało tą opinię za pomocną
    kita219wizaz
    1 sierpnia 2020 o 6:58
    zadowolona z działania
    sprawdził się na mojej chimerycznej, łojotokowej, wrażliwej i mieszanej cerze, zużyłam cały słoiczek w okresie zimowym (starczył na 3 miesiące) i mogę powiedzieć, że mnie nie zapchał, jak na moje potrzeby nawilżał wystarczająco, pozostawiał na skórze taką delikatnie wilgotną powłokę (ja bardzo lubię ten efekt umiarkowanego glow), często na kremy moje wrażliwe policzki reagują wysypem drobnych krostek i czerwonymi plamami (podobne do łzs), tutaj tego problemu nie miałam, zapach trawiasto-zielno-bagienny, niezbyt intensywny i szybko się ulatnia, gdyby nie fakt, że lubię testować kosmetyki, pewnie bym zdecydowała się na kolejny zakup, nie jest to dla mnie hit, ale bardzo bezpieczny krem nawilżający do cery normalnej czy tłustej
    Zalety:
    • -brak zapychania,
    • -konsystencja kremowo-wodnista,
    • -cena,
    • -brak reakcji alergicznej ze strony wrażliwych obszarów skóry,
    • -przyzwoite nawilzenie,
    Wady:
    • -zapach średni,
    • -dostępność (u mnie na "prowincji" słaba).

13 osób uznało tą opinię za pomocną
    Rysia16
    19 kwietnia 2020 o 23:12
    okej
    Lubię ten krem. Nie jest powalający w działaniu; powalająca jest za to jego cena i efekt, jaki uzyskujemy. Mam cerę mieszaną, w kierunku tłustej, która lubi się przesuszać. Właściwie ciężko mi określić, skóra ma swoje lepsze i gorsze dni. Gdy 2 czy 3 razy nie nałożę kremu, dostaje hopla i się łuszczy. Krem ładnie nawilża skórę. Mnie nie zapycha, ale po wypowiedziach innych widzę, że trzeba uważać. Jest gęsty, treściwy i łatwo się rozsmarowuje. Wg moich upodobań, jest ciut za ciężki i tłusty. I jako krem na noc, i jako na dzień. Dla mnie, im mniej wyczuwalny film, tym lepiej. Ale że zaczęłam go używać jesienią i służył mi całą zimę, też ta tłustość aż tak uporczywa nie była. Ma delikatny zapach cytrusów. Moja skóra mimo stosowania kremu i tak się przetłuszcza, ale nie błyszczy nieestetycznie. Dzięki stosowaniu tego kremu, skóra wygląda zdrowiej i ma zdrowszy blask, a nie błysk :) Na noc - okej, na dzień, troszkę nie daje rady i trochę męczy. Mimo to mocna 4!

12 osób uznało tą opinię za pomocną

Produkty podobne