Serge Lutens, Fille En Aiguilles EDP

Serge Lutens, Fille En Aiguilles EDP

Oferując osłonę przed słonecznym światłem, sosna ukrywa swoje cenne skarby:
igły i szyszki, słodki, drzewny sok... Odświeżające balsamiczne ciepło.
Fille En Aiguilles EDP concentration to zapach z "czarnej" serii Lutensa. Stworzony w 2009 roku przez Christophera Scheldrake`a.

Nuty zapachowe: sosnowe igły, wetiwer, słodka żywica, laur, balsam jodły, kadzidło, kandyzowane owoce, przyprawy

drzewne, orientalne
wody perfumowane

100% jesień/zima 0% wiosna/lato

Kupiony w: Perfumeria Douglas

• Flakon: 5

zmysłowy iglak

Czy sosny, jodły i inne takie mogą być zmysłowe? Najwyraźniej mogą. Zapach jest zdecydowanie iglasty, ale nie w zimny, świeży sposób. Jest iglasty słodko i upajająco. Każdy, kto choć raz był nad polskim morzem na pewno spędził chwilę przechodząc przez rosnący tuż przy plaży las. Fille En Aiguilles pachnie dokładnie tak, jak taki las o zmierzchu, rozgrzany całym dniem lipcowego słońca. Kocham ten zapach i jest mi w nim szalenie przyjemnie. Zdecydowanie jeden z moich faworytów, jeśli chodzi o Serge Lutens.

Natomiast w ramach ostrzeżenia - jakkolwiek dla mnie zapach jest romantyczno upajający, większość osób jest nim zachwycona, to zdarzają się jednostki, dla których przypomina on... kiszone ogórki. Myślałam, że tylko moja koleżanka ma takie perwersyjne skojarzenia, ale po krótkim researchu w internecie okazuje się, że jest więcej takich osób. Dlatego perfumy nadal uwielbiam, nadal używam, ale za każdym razem ze świadomością, że komuś może się skojarzyć dość kulinarnie i to nie w klimacie gourmand.

kadzidlano - drzewna dark side

Na przetestowanie Szpilkówny czekałam bardzo długo - w mojej perfumerii nie mieli testera, aż do niedawna. I po pierwszym niuchu wiedziałam to, co podejrzewałam wcześniej - że Szpilkówna no "my scent".
Wreszcie mam własny flakonik. Jakże cieszy nos i oko!

Fillen en Aiguilles to dla mnie mroczny zapach. Taki, jak lubię. Drzewno-kadzidlany, głęboki. Są i wetiwer, są i szyszki, jest i mhhhroczny las. Ma głębie. Bywa niepokojący. A momentami i upojny.
Indywidualista. Niepowtarzalny.

Uwielbiam go na sobie czuć przy każdym ruchu.
Najbardziej wyczuwam w nim kadzidło - takie kościelne - to pierwsze skojarzenie, jakie miałam wwąchując się w skórę spryskana Szpilkówną.

Zapach jest niebywale trwały. Dosyć mocny, chociaż może nie aż tak bardzo, jakbym sobie tego życzyła.

Używam tego produktu od: paru tygodni

Liturgia?

Fille en Aiguilles to nagie,mokre ciało(kobiece),do którego przykleiły się igiełki sosny.To las iglasty po ulewnym deszczu i burzy.To mokra gleba pokryta ściółką.Paprocie uginające się pod ciężarem kropel wody(ale zapach nie jest paprociowy),a pomiędzy nimi pajęczyny skropione rosą.
To uszkodzona kora wydziela żywicę.
Nie wiem w jaki sposób znalazło się owo nagie,kobiece ciało w lesie.W moim wyobrażeniu ona się przebudziła,ale czy pobrzmiewa tu element mistyczny?Szamanka,która wprowadziła się w trans? Bardzo możliwe.
Ten las jest ciemny i ponury,zakładam,że około wieczoru.
Żywica jodły,sosny oraz kadzidło dominują na mojej skórze.Nabierają z każdą chwilą soczystości.Momentami jest to zapach lekko apteczny i ten element przypomina mi Feminite du Bois,a konkretnie pewna kwaśność.
To zupełnie tak jakby podpalić wilgotny kawałek szczapy drewna.Szczapa się nie zapali,ale będzie dymić,osmalać wszystko dookoła,zostawi specyficzny zapach.Nie jest to zapach stęchlizny.
Fille en Aiguilles dosłownie pęka na mojej skórze.Soczystość wylewa się,transowo \\\'\\\'burst out\\\'\\\'.
Realistycznie oddany zapach.Bliskoskórny,dosyć trwały.Stopniowo się wycisza aby dokumentnie zniknąć.
Bardzo liturgiczny.Ontyczny nawet jak ktoś sobie zażyczy.
Edit: A dlaczego liturgiczny? Ponieważ ostatnio \'\'katuję\'\' Vivaldiego i \'\'odpadam\'\' przy \'\'Fecit potentiam\'\',a nie dlatego,że jestem znawczynią kadzideł(nie jestem i już).Tak mi się skojarzyło...

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: 2 X 50 ml

kadzidła świątynne ponownie

Panie Lutku, Panie Sheldrake,

tak mi przykro, mimo iż uwielbiam owoce waszej współpracy, Fille En Aiguilles rozwija się na mnie jak znane dotąd kadzidła w stylu Avignon. Na początku ujawnia się trochę sosnowego olejku pachnącego jak świeże szyszki, a później czuć już tylko chrześcijańskie kadzidła. Całe tabernakulum kadzideł. Nie czuć nawet dymu ani ognia. Tylko kadzidłowe żywice.
Tak mi przykro, mogłam zyskać przyjaciela, ale nam nie wyszło.

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: próbka

Zbieranie suszonych śliwek w lesie... z trybularzem w ręku :D

Szpilki to drugi w kolejności poznany przeze mnie Lutens, pierwszy był L\'Eau Froide. Oba cenię tak samo, ale za inne cechy.

Fille na mojej skórze jest dość prosty i złożony zarazem. Wiem, dziwnie to brzmi, ale nic nie poradzę... Otwarcie tych perfum na mojej skórze przypomina mi powiew wiatru w iglastym lesie, gdy drzewa "płaczą", wylewając żywicę... Niesamowite, ale to jedyny zapach, gdzie doskonale odwzorowana jest żywica z iglaków. Wkrótce nadchodzi drugi powiew, jestem w lesie, patrzę pod nogi i ... Niemożliwe! Mnóstwo suszonych owoców, głównie śliwki. Schylam się, część zbieram do koszyczka, (niczym grzyby), a część zjadam. Po jakimś czasie dobiega do moich nozdrzy zapach kadzidła... Dochodzę do polany, patrzę, a tu kapłan przy maleńkiej kapliczce odprawia nabożeństwo i okadza ołtarz dopiero co rozpalonym kadzidłem z trybularza.... Taką mam wizję nosząc Dziewczynę w Szpilkach :)
Parametry na mojej skórze są zmienne i zależą od pory roku oraz ilości zaaplikowanego płynu. Generalnie zapach utrzymuje się na mnie od 5 do 10 h, jest trwalszy w cieplejsze, a szybciej przemija w chłodniejsze pory roku. Projekcja jest bardzo dobra, zostawiam za sobą mały ogonek.

Używam tego produktu od: Niezliczone testy
Ilość zużytych opakowań: Od dawna planuję zakup flakonika

Lutens lutuje

- bo Fille pachnie jak kalafonia! Przynajmniej w nucie głowy. Później dołączają przyprawy podobne do tych z Five o\' Clock oraz kadzidło. Zapach bardzo bogaty, pełny, lekko ozdobny, ale w bardzo dobrym stylu i intrygujący. To w żadnym wypadku nie jest zwiewna driada czy inna wdzięczna rusałka. Fille to prędzej pradawna kapłanka o krągłych, kobiecych kształtach odprawiająca w lesie obrzędy - ale nie jakieś mroczne czy złowieszcze - zapach jest na to zbyt przyjacielski. Ona dziekuje Matce Naturze lub dawnym bogom za dobrobyt - i prosi o więcej.

Bardzo ciekawe perfumy, ale zupełnie nie moje, przytłaczają mnie ciężkością i przyprawowo-kadzidlanymi, nielubianymi przeze mnie, nutami. Ja szukam zwiewnej driady albo lasu pełnego powietrza, dlatego Fille nie znajdzie u mnie miejsca. Polecam zwolenniczkom niekonwencjonalnych, bogatych, a zarazem przyjaznych zapachów leśnych i kadzideł.

Bardzo wydajny, mała próbka (1ml) starczyła mi na aż 3 użycia - i za każdym razem czułam Fille intensywnie. Trwałość w porządku, choć nie całodniowa.

Dziewczyna w igłach sosnowych

Sosna...igły...szyszki...słodki...drzewny sok...Tak pachnie "dziwewczyna w szpilkach"...bo to są szpilki sosnowe a dziewczyna jest otulona całkowice zapachem tego drzewa...do tego słodka żywica...kadzidło....i męskie domkniecie wetiwerem może laurem...
Zapach piękny, oryginalny, ekologiczny, świeży choć tak kadzidlany...Mój...i mojego mężą...ukradł mi go....kłócimy sie o niego ;-)....
Odejmuję 1* za trwałość - dla mnie za słaba. Przy takim pięknym zapachu chcę go mieć cały czas mocno na sobie. Nie mam ochoty, żeby wywietrzał.

cyna

Nie mogłam sobie przypomnieć z czym kojarzy mi się ów zapach. Szukałam gdzieś w stosie porąbanego drewna, ale to nie ten kierunek, może rozłupane w palcach igliwie sosnowe...może, ale też nie do końca. Wreszcie znalazłam.
Jeśli ktoś kiedyś miał styczność z cyną i lutownicą to będzie wiedział o czym mówię. Ten Lutens to nic innego jak stopiona cyna podczas prac z lutowaniem ***> na pewno na ubraniach, nie wiem czy dalsze godziny z nim na skórze takie przywiodą wspomnienia dzieciństwa, jakby nie było ;)
To moje 1 testy, ale musiałam to napisać, najwyżej później zrobię edycję wpisu.

Ale o dziwo podoba mi się.
Flakon- elegancja i prostota- to w czym ostatnio gustuję.
Lubię :)

Używam tego produktu od: Testy na 50 ml butelczynie.
Ilość zużytych opakowań: Otwarte pierwsze.

Kocham ten zapach

Jest idealny, kadzidlany, uduchowiony. Jestem w nim zakochana. Chociaż mojemu mężczyźnie kojarzył się z mszą. Dla mnie ten zapach jest stworzony dla mnie. Mniam!

Używam tego produktu od: kilku miesicy
Ilość zużytych opakowań: próbka

W głębi ciemnego znalazłam się lasu

"W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak niemylnej drogi
W głębi ciemnego znalazłem się lasu."
Dante miał na myśli właśnie ten las, po którym ugania się Fille en Aiguilles. Panienka na Szpilkach cudownie pachnie igłami i żywicą, szczególnie na początku, później i w bazie dołączają zioła i kadzidło, ale wolne od podniosłych, kościelnych skojarzeń. Sama natura. Zero lutensowkich słodkości (choć w bazie mają być kandyzowane owoce, ja ich na szczęście nie czuję). Kojarzy mi się z samym sercem ciemnej, rozległej, jodłowej puszczy, i chociaż Dante pisze o zagubieniu i byciu na rozdrożu, to Fille en Aiguilles nie jest wonią rozterki czy poszukiwania. Dla mnie jest zapachem niemalże wesołym i pogodnym, o ile masa kadzidła w bazie w ogóle pozwala na wyzwolenie takich skojarzeń. Przypomina mi Black Cashmere, ale jest znacznie mniej od niego ponury. Pan Stettke jest zadowolony, mówi "o, jak fajnie, chodzisz i pachniesz choinką". O zmienności zapachu i o wyczuwalnej kadzidlanej, dymnej nucie świadczy inna wypowiedź Pana Stettke, późniejsza, ze spaceru: "czy ktoś pali ognisko? czuję zapach dymu". Spędziliśmy ze Szpilkową Panienką naprawdę miłą i wesołą sobotę.
Byłoby pięć gwiazdek, ale trwałość, niestety, 5-godzinna.

Driada w szpilkach?

Tak, jak najbardziej. Ale te szpilki to wcale nie obuwie, niewygodnie byłoby nimfie biegać po leśnych ostępach w butach na wysokim obcasie. Szpilki o których mowa to po prostu igliwie sosnowe, które wplątane we włosy Dziewczyny, broczące słodką żywicą przewija się przez całe życie Fille En Aiguilles na mojej skórze.

Fille En Aiguilles ma bose stopy, ubrudzone ziemią i błotem. Skórę ma pozieleniałą od soku z leśnych ziół a w jej oddechu czuć owocową nalewkę, którą przed chwilą raczyła się na spotkaniu z leśną czarownicą.
Dzika, nieprzewidywalna nimfa podobna jest do nas, śmiertelników z fizycznego kształtu... i z ciekawości.
To właśnie ciekawość wywabiła ją z lasu i przywiodła do ludzkich siedzib, dzięki ciekawości możemy ją poznać.

Jeśli masz odwagę by wybrać się z Dziewczyną całą w Szpilkach na przechadzkę strzeż się!
Driady to stworzenia nieprzewidywalne i kapryśne, piękne i niebezpieczne. Potrafią uwodzić niepalonym, żywicznym kadzidłem pomieszanym z leśnym igliwiem i przyprawami, słodzić miodem z leśnej barci by za chwilę wionąć stęchłą wonią stojącej, porosłej rzęsą wody leśnego jeziorka i tłustym błotem.

Trwałość taka sobie, cztero-, pięciogodzinna.
Flakon, jak wszystkie Lutensy, piękny.

Ilość zużytych opakowań: odlewka

To nie dziewczyna, to las

Fille en Aiguilles testowany na nadgarstku może rozczarować. Na mojej skórze okazał się „tylko” smużką kadzidła, wędzoną śliwką i tłustawym olejkiem sosnowym.
Dopiero użyty całościowo, bezpośrednio z flakonu, rozbrzmiewa tym, czym naprawdę jest. To naprawdę potężny kadzidlano-leśny zapach. Na początku czuję kadzidło, przyprawione ostro i intensywnie. Szybko wypalone umyka, bo oto pojawia się igliwie - ten magiczny zapach lasu. Z każdą chwilą zapach się wysładza, moja skóra nie opiera się tej kleistej i aromatycznej żywicy. Gdzieś w tle są owoce, jest i śliwka, jednak przede wszystkim zapach ten jest kojącym, sosnowo-kadzidlanym balsamem. Kadzidło powraca w postaci czystej, lekko ocieplonej, i tli się na skórze do samego końca.

W Fille en Aiguilles las jest ciepły, ale dla mnie to las bez słońca; panuje tu półmrok, to las gęsto pokryty sosnami. Temperatura wzrasta, wilgoć paruje, unosi się intensywna woń igliwia.

Zapach ten jest zupełnie jak las, do którego się tęskni. Tęsknię za nim, i pragnę poczuć go przez chwilę, ale czy chciałabym, by nie dawał o sobie zapomnieć przez cały dzień?

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: niewielka odlewka