Vichy, Eau Thermale (Woda termalna)

Powiększ Vichy, Eau Thermale (Woda termalna)

Zgłaszająca osoba: Satiaa

Woda Termalna z Vichy koi skórę wrażliwą. Woda Termalna z Vichy jest znana w medycynie ze swych właściwości ułatwiających wymianę komórkową oraz stymulujących mechanizmy obronne organizmu.
W dermatologii Woda Termalna z Vichy jest również wykorzystywana, aby zwiększyć odporność skóry, a także łagodzić podrażnienia.
Naturalnie bogata w sole mineralne i oligoelementy, Woda Termalna z Vichy:
- zmniejsza zaczerwienienia.
- koi skórę wrażliwą.
- wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry.

Skład: (mg/l) Bicarbonates 4776,3; Chlorures/chloride 357,0; Potassium 99,6; Fluor/fluorine 8,8; Sodium 1860,0; Calcium 150,6; Magnesium 12,3; Fer/iron 1,0;
pH neutral

Cena: 28 zł / 150 ml

• Chwalona: 158 raz(y)
  • Bujda na resorach
  • Mówimy o WODZIE. W SPRAYU. Za KILKADZIESIĄT złotych. Jakkolwiek by była nie minerlizowana - nie rozumiem ich fenomenu. To jest kit ostatniego dziesięciolecia. Moją wodę dostałam w prezencie do zakupów w aptece.

Od kiedy to woda nawilża? Mnie osobiście przesusza - mam cerę suchą i taka woda termalna po sekundzie ochłodzenia i pozornego nawilżenia ściąga mi twarz i wysusza na wiór. Po każdym kontakcie z wodą - jakakolwiek cudowna by nie była - muszę ją natychmiast nakremować, tzn pokryć jakimś emolientem, żeby nawilżenie nie uciekało.

Nie wiem na kogo te bujdy o sprejowaniu wodą termalną twarzy działają, serio. To jest po prostu WODA. Rozumiem mgiełki typu Fix Spray z MAC, które mają nawilżajacy element dodany. Tu mówimy o francuskiej mineralce w spraju. Helou..

Używam tego produktu od: 3-4 tyg
    Ilość zużytych opakowań: 1 op

Chcesz pochwalić pris za czytelną i pomocną recenzję?
  • oki
  • Mi bardzo odpowiada. Pomaga zniknąć zaczerwienieniom, uspakaja i koi skórę. Orzeźwia i odświeża- latem dobrze mieć w torebce, szybko się wchłania. Nie dostrzegłam żadnych minusów. Z pewnością zagości u mnie na bardzo długo.

Używam tego produktu od: około dwóch miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić january666 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Raczej nie
  • Kupiłam bo chciałam spróbować innych wód termalnych, do tej pory używalam tylko Uriage. No i nie jestem zadowolona, między tymi dwoma wodami widzę naprawdę duużą róznicę.
    Mam wrażenie, że ta z Vichy nic nie robi, nie zauważyłam żadnego spektakularnego efektu nawilżenia jaki zauważyłam przy Uriage. Może to dlatego, że trzeba ja osuszać? To też zaliczam na minus, jest dosyć kłopotliwe i też mam wrażenie, że przez to nie będzie nigdy tak nawilżająca. Atomizer jest bardzo średni, pryska bardzo duża ilośc i w jednym miejscu.
    Nigdy już jej nie kupię, zwłaszcza że jest też droższa.

Używam tego produktu od: 2 tygodnie
    Ilość zużytych opakowań: 1 całe 50ml

Chcesz pochwalić ruurza za czytelną i pomocną recenzję?
  • woda w spray'u za kilkadziesiat zlotych.
  • nigdy nie rozumialam fenomenu wod termalnych. naprawde, probowalam sie doszukac jakiegos pozytywnego dzialania, ale dla mnie to sa zwykle wody w spray'u. mialam ta I druga z avene... ale jak juz pisze o Vichy, to ok:
    psikalam sie nia codziennie przez ponad miesiac I nie zauwazylam NICZEGO co by ja odroznialo od zwyklej kranowy. stan skory ani sie nie poprawil, ani nie pogorszyl. nic sie nie stalo. odswiezac, odswieza owszem. co jeszcze mozna napisac w recenzji zwyklej wody? nie mam pojecia...
    smiesza mnie zachwyty nad tym, ze jest 'zawsze chlodna', mimo ze temperature otoczenia wysoka. to wynika z pewnego prostego prawa fizyki(ktorego nie przytocze, bo nie widze sensu tego robic tutaj). jakikolwiek plyn, znajdujacy sie w metalowej puszcze, calkowicie izolowanej bedzie zawsze chlodny. ale z racji tego, woda na pewno nadaje sie do tego, zeby psikac sie nie a w lecie, bo fajnie ochladza. tylko ze dokladnie to samo robi chlodna woda z kranu. problem polega na tym, ze trzeba wstac I do owego kranu podejsc, a w upal nie kazdemu sie chce...
    ale mimo wszystko, ja na pewno nie bede wydawac kilkudziesieciu zlotych za najzwyklejsza wode. dla mnie to jest dowod na to, ze ludziom mozna sprzedac doslownie wszystko, trzeba tylko zbudowac autorytet dla marki, co juz jest reklama.

Używam tego produktu od: pierwsze opakowanie w lat zeszlego roku, teraz mam mniejsza puszke z zestawu vichy.
    Ilość zużytych opakowań: 1 i pol

Recenzja otrzymała 3 pochwał. Chcesz pochwalić Kate012 za czytelną i pomocną recenzję?
  • zawiodłam się
  • działanie wody jest podobne do innych wód termalnych jednak nie wiem czy akurat tylko dla mnie się trafiła taka woda ze słabo się rozpylała a pod koniec opakowania ok. 1/4 w ogóle nie da się zużyć produktu ( kupiłam 2 butelki i w obydwu ta sama sytuacja) duzy minus za rozpylacz

Używam tego produktu od: nie pamietam
    Ilość zużytych opakowań: niecałe 2

Chcesz pochwalić andzka89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jest OK.
  • Uwielbiam wody termalne szczególnie w upalne dni. Miałam okazję używać Avene i Vichy i obie są naprawdę bardzo dobre..Uważam, że jest to element obowiązkowy urlopowej kosmetyczki, doskonała na gorące dni na szybkie odświeżenie, dla cer wrażliwych podatnych na podrażnienia i wysuszenia naprawdę idealna, stosowana w podróży przyjemnie relaksuje i chłodzi. Polecam chociaż jednak bardziej się skłaniam ku Avene niż Vichy. Skóra odczuwa zdecydowanie większy komfort po Avene. Ceny są wysokie ale produkty wydajne więc na lato warto zainwestować.

Używam tego produktu od: wielu lat
    Ilość zużytych opakowań: kilka

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić edysia111 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie dla mnie
  • Pewnie nikomu nie zaszkodzi, ale nie warto się po niej spodziewać wspaniałych efektów. Nie zauważyłam nawilżenia ani ukojenia skóry tym bardziej łagodzenia podrażnień. Poza tym, że odświeżała i nie wysuszała miałam wrażenie, że to najzwyklejsza w świecie woda. Jak dla mnie cena jest nieadekwatna do działania.

Używam tego produktu od: 1 roku
    Ilość zużytych opakowań: 1 buteleczka

Chcesz pochwalić ToniaZhivago za czytelną i pomocną recenzję?
  • Całkiem dobra
  • Wody termalne nie są dla mnie jakimś niesamowitym odkryciem i podstawą pielęgnacji, ale doskonale łagodzą skórę i na dłuższą metę poprawiają jej wygląd. Używam ich zazwyczaj rano i wieczorem po zmyciu twarzy. Woda z Vichy jest jedną z moich ulubionych (chociaż nie używałam jeszcze sławnej Uriage).

Plusy:
    + Łagodzi podrażnienia, przynosi skórze ukojenie
    + Przy regularnym używaniu poprawia wygląd skóry (chociaż jest to bardzo delikatna różnica, nie ma co wymagać cudów), skóra jest gładsza, bardziej promienna
    + Odświeża
    +Jest bardzo wydajna - butelka 150 ml starcza na ok. 6 miesięcy
    + Łatwo się aplikuje, atomizer dobrze rozpyla wodę - nie za bardzo i nie za mało

Minusy
    - Cena - w sumie standardowa jak na wody termalne, ale moim zdaniem i tak zdecydowanie za wysoka
    - Trzeba ją wysuszać
    - Ma lekko słony smak

Podsumowując cudów nie robi, ale jednak trochę poprawia wygląd skóry. Dla mnie jej największym plusem jest łagodzenie podrażnień, bo w tym aspekcie faktycznie sprawdza się świetnie

Używam tego produktu od: 1 roku
    Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 500 ml + 1 próbka 50 ml

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić cochonnetta za czytelną i pomocną recenzję?
  • Szału nie ma
  • Kupiłam kiedyś tę wodę i w sumie zawiodłam się- fajnie było spryskać nią twarz w upalny dzień- ale nic poza tym. Nie ma w zasadzie żadnego wpływu na cerę- jest neutralna. Zdecydowanie bardziej wolę tonik do twarzy. Myślę, że woda w takiej cenie nie jest tyle warta.

Używam tego produktu od: kiedyś raz kupiłam- około roku temu
    Ilość zużytych opakowań: zuzyłam jedno opakowanie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić bernikula za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobra!
  • Dostałam ją w prezencie. Myślałam, że to tylko woda w sprayu i nic więcej, ale po paru użyciach zmieniłam zdanie.
    +odświeża
    +łagodzi podrażnienia
    +nawilża
    +zmniejsza zaczerwienienia
    +przyjemnie się stosuje
    +kiedy mam więcej wyprysków na twarzy bardzo mi pomaga
    +aplikacja

-cena
    - wydajność, mało już jej zostało
    -jeśli jej nie osuszymy, może wysuszyć skórę.

Ogólnie bardzo dobra, używam w czasie większych problemów na skórze i mi pomaga. Lubię jej używać, ponieważ widzę jakieś efekty.

Chcesz pochwalić verks za czytelną i pomocną recenzję?
  • Łagodzący
  • Myślałam, że taka woda nic nie zdziała, ale jednak się myliłam i cieszę się, że zakupiła przy okazji zakupów na allegro.
    Gdy przemęczę twarz testowaniem różnych kosmetyków lub po prostu widzę, że jej stan się pogorszył, psikam sobie taką mgiełką i czekam aż sama wchłonie- trochę zmniejsza to podrażnienia. Efekt nie jest powalający, bo mimo wszystko, to nadal woda, jednak jestem bardzo z niej zadowolona

Woda jest dość wydajna. Dobrze się ją rozpyla. Schnie jak zwykła woda.

Ilość zużytych opakowań: jedno, w trakcie drugiego

Chcesz pochwalić ljustine za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry
  • Używałam produktu tylko podczas pobytu na plaży, by oczyścić twarz z soli morskiej oraz w upalne dni by schłodzić twarz. Jak najbardziej polecam. Skóra przestaje być ściągnięta i czuje miłe ukojenie

Używam tego produktu od: 4 miesiące, sporadycznie
    Ilość zużytych opakowań: 1 małe opakowanie

Chcesz pochwalić alepor za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zwykła woda
  • Nie zauważyłam różnicy na mojej twarzy podczas stosowania wody termalnej od Vichy. Skóra tak samo wygląda jak po umyciu zwykłą wodą. Dobra na lato jako mgiełka chłodząca do twarzy i ciała, ale taki sam efekt można uzyskać zwykłą wodą mineralną - a cena dużo niższa.

Zalety:
    - odświeża twarz,
    - wygodna aplikacja za pomocą atomizera, która przekształca wodę w mgiełkę,
    - estetyczne opakowanie,
    - dostępność.

Neutralnie:
    - słonawy smak - mnie w zasadzie nie przeszkadza.

Wady:
    - po zastosowaniu wody, skóra jest sucha i ściągnięta, jak po zwykłej wodzie z kranu,
    - nie zauważyłam polepszenia stanu mojej skóry,
    - mało wydajna,
    - nieadekwatna cena w stosunku do jakości.

Używam tego produktu od: grudzień 2012

Chcesz pochwalić NatalieHet za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo fajna
  • Przedtem używałam wód avene,lrp i i iwostinu w małych wersjach:P Z tą zawsze było mi nie po drodze gdyż występuje w wersji dużej a ja nie chciałam aż tyle inwestować;D Wkońcu przyszedł czas i na nią i w środku lata zakupiłam tą wodę w cenie 7 f za duża butle która wykorzystuje do dziś Powiem szczerze wg mnie nie ma dużych róznic miedzy poszczególnymi wodami termalnymi.Używało mi się jej równie dobrze jak każdej innej Daje ulge w czasie upałów na rozpalonej skórze,albo totalnie spalonych plecach.Można jej używać po depilacji w roli ukojenia.Do codziennego odswiezenia,czy poprostu zamiast toniku,jak właśnie teraz z niej korzystam
    Sprawdza się dość fajnie.Nie wysusza skóry,koi,tonizuje.Atomizer całkiem przyjemny,nie leci z niego strumień wody tylko delikatna mgiełka Produkt bardzo wydajny Myśle że do niej kiedyś jeszcze wróce

Używam tego produktu od: ok 3 mce
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 duzej

Chcesz pochwalić Je2bnik za czytelną i pomocną recenzję?
  • całkiem niezła
  • Wodę termalna vichy otrzymałam jako wygraną w konkursie. Gdyby nie to, pewnie sama nie pokusiłabym się o jej kupno, gdyż kiedyś uzywalam z pewnej firmy i prócz lepkiej skóry nie dawała innych efektów ani pozytywnych ani negatywnych. Jednym słowem straciłam wiarę w magiczne właściwości wody termalnej. Po co wydawać pieniądze na coś co mogę zrobić zwykła wodą, z takim samym efektem. Miesiąc temu otrzymałam pojemniczek z woda vichy i pomyślałam: co mi szkodzi wypróbować. Szczerze powiedziawszy jestem pozytywnie zaskoczona. Wiadomo, że nie należy spodziewać się nie wiadomo jakich efektów, ale skóra jest przyjemnie odswiezona, nie lepiej się. Myślę, że jest to doskonała baza pod krem. Obecnie stosuje vichy aqualia thermal spalam i zauważyłam pozytywne zmiany po połączeniu obu kosmetyków. Cera z dnia na dzień jest bardziej oczyszczona, ma jednolity kolor. Plusem jest także atomizer powodujący mgielke, która przynosi przyjemne ukojenie po całym dniu - sprawdza się to także latem w wysokich temperaturach.

Ilość zużytych opakowań: 1/2

Chcesz pochwalić martus122 za czytelną i pomocną recenzję?
  • ot woda
  • dostałam tę wodę w prezencie. Plusami są niewątpliwie jej wydajność i to, że fajnie chłodzi twarz po wysiłku fizycznym czy w upale. Jest baaardzo wydajna, małe opak 50ml stosuję codziennie wieczorem od 3mies i jeszcze się nie kończy. Mąż lubił się nią czasem spryskać po powrocie z pracy
    Minusem jest rozpylacz- wyglądam po niej jakbym stała w deszczu :P trzeba długo czekać aż się wchłonie albo wytrzeć.
    Ogólnie dla efektu odświeżenia nie warto wydawać takich pieniędzy. Ciężko stwierdzić czy odżywia skórę, bo stosuję ją po zmyciu makijażu a przed nałożeniem kremu.

Używam tego produktu od: 3 mies
    Ilość zużytych opakowań: 1 (50ml)

Chcesz pochwalić smakata za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zwykła woda
  • Zwyczajna woda w areozolu o lekko słonawym smaku, która nic nie robi z moją cerą. Nie zauważyłam żadnych pozytywnych skutków jej stosowania, a nie powiem, bo bacznie obserwowałam moją twarz kiedy zaczęłam jej używać.
    Smarowanie się nią można porównać do smarowania się wodą mineralną, której cena jest znaaacznie mniejsza.

Używam tego produktu od: Kilku tygodni
    Ilość zużytych opakowań: Jedno 50ml

Chcesz pochwalić Smefetka18 za czytelną i pomocną recenzję?
  • niezła
  • Nie jest zła , ale ja wolę tą z Uriage ze względu na rozpylacz.Ten daje duże krople, zalewając mi twarz
    Używałam małego opakowania, które można nosić w torebce i nie zajmuje dużo miejsca.Cena jest ok, taka jak większości wód termalnych. Dobrze odświeża twarz, ma ładne i wygodne opakowanie. W sumie jest całkiem w p0rządku, ale są lepsze.

Ilość zużytych opakowań: 3sztuki

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Claire91 za czytelną i pomocną recenzję?
  • jest ok
  • kupiłam tą jako dodatek do innego zamowienia. Jest ok, tyle ze trzeba wycierac twarz po niej, dlugo wysycha, ale chłodzi i koi skóre. Nawet po długim leżeniu na słońcu nadal chłodzi skóre.

Używam tego produktu od: 4 miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: 1 małe

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Kasssiulka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Gadżet na lato
  • Woda termalna służy mi latem do odświeżania twarzy i w tej roli spisuje się bardzo dobrze. Spryskuję twarz, a następnie przykładam do niej chusteczkę, w ten sposób zbieram nadmiar sebum bez "uszczerbku" dla makijażu. Nie jest na tyle dobra, by zmatowić moją twarz czy ściągnąć pory (a takie doświadczenia, jak wyczytałam, mają inne uzytkowniczki tej wody).

Użyłam jej na drobne ranki i podrażnienia na skórze i tutaj pozytywne zaskoczenie, doskonale ukoiła moją skórę. Nie swędziała ani nie piekła.

Zadnych innych cudownych właściwości nie zauważyłam

To, co mi się nie spodobało, to atomizer, który tworzy "deszczyk", a nie "mgiełkę".

Ponadto dodam, że jest to moja pierwsza woda termalna, mam ją z wymianki na targowisku. Sądziłam, że woda Vichy będzie najtańszą na rynku, ale sprawdziłam ceny i jestem zaskoczona, jest wręcz przeciwnie. Dlatego więcej do niej nie wrócę, będę szukać tańszej, "mgiełkowej" wersji.

Używam tego produktu od: ponad roku, przede wszystkim podczas zeszłego i obecnego lata
    Ilość zużytych opakowań: jedno 50ml

Chcesz pochwalić Kaataarzynaa1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Po prostu mgiełka
  • Mam miniaturę tej wody, dostałam ja w prezencie przy okazji kupna kremu do twarzy też z Vichy.
    Nie jestem fanką wód termalnych. Kiedyś miałam dużą butelkę z La Roche Posay i nie mogłam jej wykończyć, choć muszę przyznać, że po jej użyciu czułam wyraźne oczyszczenie skóry.
    W przypadku wody z Vichy nie ma uczucia rześkości, miłego odświeżenia skóry. Jest przyjemna na lato, bo można schłodzić nią twarz. Tylko tyle.
    W przypadku wystąpienia zaczerwienienia skóry produkt nie pomaga.
    Buteleczka jest ładna, ot taki plus
    Używam tego produktu od: 1 miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: 1 dość duża miniatura

Chcesz pochwalić Ciapna za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyzwoita, ale są lepsze wody
  • Nie wyobrażam sobie życia bez wody termalnej. Mam niezwykle wrażliwą cerę i zwykła woda z kranu powoduje na mojej buzi masakrę... uczulenia, podrażnienia, przesuszenia, wypryski itd.

Stan mojej skóry zmienił się o 180 stopni, gdy zaczęłam używać wody termalnej.

Jednak nie kupię więcej tej z Vichy, bo jest najsłabsza ze wszystkich, które używałam. Nie podoba mi się jej zapach i... smak. Żeby nie było, nie piję tej wody;p ale wokół ust czasem zdarzyło mi się poczuć jej smak.

Poza tym pozostawia dziwny filtr na twarzy i nie koi aż tak bardzo, jak pozostałe wody, których używałam.

Kolejnym minusem jest dziwny atomizer. Nie spryskuje delikatnie całej buzi, tylko na nią "chlapie".

Chcesz pochwalić NaviMa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rozczarowanie
  • Produkt zamówiłam na allegro, skuszona opiniami bloggerek na jego temat, na szczęście tylko 50ml (chociaż na butelce wyraźnie napisane NIE DO SPRZEDAŻY, prawdopodobnie jest to tester, gratis dodawany do zakupów - no cóż, ludzie zarabiają jak mogą -.-) i co mogę o nim powiedzieć? Woda, po prostu. Ciężko zauważyć jakieś spektakularne zmiany na mojej twarzy, wydaje mi się, że ta woda nic nie zdziałała pozytywnego (negatywnego również) Nie polecam - zbędne wydawanie pieniędzy. Może jedynie w miarę fajnie odświeża i to tyle.

Używam tego produktu od: Miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: Jedno opakowanie

Chcesz pochwalić sandeerka za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 7 raz(y)
  • Na lato
  • Wodę mam z gratisu dodanego przy zakupie w aptece. Nie kupiłabym jej na pewno - 28 zł za 150 ml to o wiele za dużo jak na wodę Owszem doceniłam niektóre jej walory (kiedyś bym nie uwierzyła, że bym użyła czegoś takiego ), jednak nie jest to niezbędny mi kosmetyk. Woda jest bardzo fajna jako gadżet na lato.

+ chłodzi w okresie letnim
    + trochę uspokaja cerę (gdy jest czerwona)
    + trochę koi skórę (po opalaniu)

- cena, cena, cena!!
    - żadnych cud właściwości

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić kjb za czytelną i pomocną recenzję?
  • Szkoda kasy
  • Dobrze, że buteleczka wody termalnej była dodana jako gratis, bo plułabym sobie w brodę, czy wydałam kasę na byle co.
    Tyle się teraz mówi o tych wodach termalnych, że byłam zadowolona z jej posiadania, ale ekscytacja minęła.
    Woda ta kompletnie nic nie robi! Nie koi, nie zmniejsza zaczerwienienia, no po prostu nic a nic! Jakby tam zwykła woda była!
    To za co mogę pochwalić vichy, to buteleczka, która wspaniale rozpyla płyn!

Używam tego produktu od: 1,5 tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: 1 mieszczące 50g

Chcesz pochwalić Burza_1994 za czytelną i pomocną recenzję?