Vichy, Eau Thermale (Woda termalna)

Powiększ Vichy, Eau Thermale (Woda termalna)

Zgłaszająca osoba: Satiaa

Woda Termalna z Vichy koi skórę wrażliwą. Woda Termalna z Vichy jest znana w medycynie ze swych właściwości ułatwiających wymianę komórkową oraz stymulujących mechanizmy obronne organizmu.
W dermatologii Woda Termalna z Vichy jest również wykorzystywana, aby zwiększyć odporność skóry, a także łagodzić podrażnienia.
Naturalnie bogata w sole mineralne i oligoelementy, Woda Termalna z Vichy:
- zmniejsza zaczerwienienia.
- koi skórę wrażliwą.
- wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry.

Skład: (mg/l) Bicarbonates 4776,3; Chlorures/chloride 357,0; Potassium 99,6; Fluor/fluorine 8,8; Sodium 1860,0; Calcium 150,6; Magnesium 12,3; Fer/iron 1,0;
pH neutral

Cena: 28 zł / 150 ml

• Zwykła woda
  • Wodę tę, 50 ml kupiłam w zestawie miniatur tej firmy. Niestety dość mocno się zawiodłam. Odstaje od innych tym, że nie łagodzi podrażnień, nie koi. Równie dobrze mogę spryskać się wodą mineralną. Strumień który leci z dozownika jest dość hojny, przez co szybciej się zużywa, a my po psikaniu jesteśmy całe mokre, a należy jeszcze tą wodę osuszyć. Według mnie nie jest ona warta zachodu, nie są spełnione obietnice producenta, już nie mówiąc o jakiejkolwiek regeneracji czy wzmocnieniu.

Ilość zużytych opakowań: Jedno 50 ml

Chcesz pochwalić Antymionka za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 159 raz(y)
  • Bujda na resorach
  • Mówimy o WODZIE. W SPRAYU. Za KILKADZIESIĄT złotych. Jakkolwiek by była nie minerlizowana - nie rozumiem ich fenomenu. To jest kit ostatniego dziesięciolecia. Moją wodę dostałam w prezencie do zakupów w aptece.

Od kiedy to woda nawilża? Mnie osobiście przesusza - mam cerę suchą i taka woda termalna po sekundzie ochłodzenia i pozornego nawilżenia ściąga mi twarz i wysusza na wiór. Po każdym kontakcie z wodą - jakakolwiek cudowna by nie była - muszę ją natychmiast nakremować, tzn pokryć jakimś emolientem, żeby nawilżenie nie uciekało.

Nie wiem na kogo te bujdy o sprejowaniu wodą termalną twarzy działają, serio. To jest po prostu WODA. Rozumiem mgiełki typu Fix Spray z MAC, które mają nawilżajacy element dodany. Tu mówimy o francuskiej mineralce w spraju. Helou..

Używam tego produktu od: 3-4 tyg
    Ilość zużytych opakowań: 1 op

Chcesz pochwalić pris za czytelną i pomocną recenzję?
  • oki
  • Mi bardzo odpowiada. Pomaga zniknąć zaczerwienieniom, uspakaja i koi skórę. Orzeźwia i odświeża- latem dobrze mieć w torebce, szybko się wchłania. Nie dostrzegłam żadnych minusów. Z pewnością zagości u mnie na bardzo długo.

Używam tego produktu od: około dwóch miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić january666 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Raczej nie
  • Kupiłam bo chciałam spróbować innych wód termalnych, do tej pory używalam tylko Uriage. No i nie jestem zadowolona, między tymi dwoma wodami widzę naprawdę duużą róznicę.
    Mam wrażenie, że ta z Vichy nic nie robi, nie zauważyłam żadnego spektakularnego efektu nawilżenia jaki zauważyłam przy Uriage. Może to dlatego, że trzeba ja osuszać? To też zaliczam na minus, jest dosyć kłopotliwe i też mam wrażenie, że przez to nie będzie nigdy tak nawilżająca. Atomizer jest bardzo średni, pryska bardzo duża ilośc i w jednym miejscu.
    Nigdy już jej nie kupię, zwłaszcza że jest też droższa.

Używam tego produktu od: 2 tygodnie
    Ilość zużytych opakowań: 1 całe 50ml

Chcesz pochwalić ruurza za czytelną i pomocną recenzję?
  • woda w spray'u za kilkadziesiat zlotych.
  • nigdy nie rozumialam fenomenu wod termalnych. naprawde, probowalam sie doszukac jakiegos pozytywnego dzialania, ale dla mnie to sa zwykle wody w spray'u. mialam ta I druga z avene... ale jak juz pisze o Vichy, to ok:
    psikalam sie nia codziennie przez ponad miesiac I nie zauwazylam NICZEGO co by ja odroznialo od zwyklej kranowy. stan skory ani sie nie poprawil, ani nie pogorszyl. nic sie nie stalo. odswiezac, odswieza owszem. co jeszcze mozna napisac w recenzji zwyklej wody? nie mam pojecia...
    smiesza mnie zachwyty nad tym, ze jest 'zawsze chlodna', mimo ze temperature otoczenia wysoka. to wynika z pewnego prostego prawa fizyki(ktorego nie przytocze, bo nie widze sensu tego robic tutaj). jakikolwiek plyn, znajdujacy sie w metalowej puszcze, calkowicie izolowanej bedzie zawsze chlodny. ale z racji tego, woda na pewno nadaje sie do tego, zeby psikac sie nie a w lecie, bo fajnie ochladza. tylko ze dokladnie to samo robi chlodna woda z kranu. problem polega na tym, ze trzeba wstac I do owego kranu podejsc, a w upal nie kazdemu sie chce...
    ale mimo wszystko, ja na pewno nie bede wydawac kilkudziesieciu zlotych za najzwyklejsza wode. dla mnie to jest dowod na to, ze ludziom mozna sprzedac doslownie wszystko, trzeba tylko zbudowac autorytet dla marki, co juz jest reklama.

Używam tego produktu od: pierwsze opakowanie w lat zeszlego roku, teraz mam mniejsza puszke z zestawu vichy.
    Ilość zużytych opakowań: 1 i pol

Recenzja otrzymała 3 pochwał. Chcesz pochwalić Kate012 za czytelną i pomocną recenzję?
  • zawiodłam się
  • działanie wody jest podobne do innych wód termalnych jednak nie wiem czy akurat tylko dla mnie się trafiła taka woda ze słabo się rozpylała a pod koniec opakowania ok. 1/4 w ogóle nie da się zużyć produktu ( kupiłam 2 butelki i w obydwu ta sama sytuacja) duzy minus za rozpylacz

Używam tego produktu od: nie pamietam
    Ilość zużytych opakowań: niecałe 2

Chcesz pochwalić andzka89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jest OK.
  • Uwielbiam wody termalne szczególnie w upalne dni. Miałam okazję używać Avene i Vichy i obie są naprawdę bardzo dobre..Uważam, że jest to element obowiązkowy urlopowej kosmetyczki, doskonała na gorące dni na szybkie odświeżenie, dla cer wrażliwych podatnych na podrażnienia i wysuszenia naprawdę idealna, stosowana w podróży przyjemnie relaksuje i chłodzi. Polecam chociaż jednak bardziej się skłaniam ku Avene niż Vichy. Skóra odczuwa zdecydowanie większy komfort po Avene. Ceny są wysokie ale produkty wydajne więc na lato warto zainwestować.

Używam tego produktu od: wielu lat
    Ilość zużytych opakowań: kilka

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić edysia111 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie dla mnie
  • Pewnie nikomu nie zaszkodzi, ale nie warto się po niej spodziewać wspaniałych efektów. Nie zauważyłam nawilżenia ani ukojenia skóry tym bardziej łagodzenia podrażnień. Poza tym, że odświeżała i nie wysuszała miałam wrażenie, że to najzwyklejsza w świecie woda. Jak dla mnie cena jest nieadekwatna do działania.

Używam tego produktu od: 1 roku
    Ilość zużytych opakowań: 1 buteleczka

Chcesz pochwalić ToniaZhivago za czytelną i pomocną recenzję?
  • Całkiem dobra
  • Wody termalne nie są dla mnie jakimś niesamowitym odkryciem i podstawą pielęgnacji, ale doskonale łagodzą skórę i na dłuższą metę poprawiają jej wygląd. Używam ich zazwyczaj rano i wieczorem po zmyciu twarzy. Woda z Vichy jest jedną z moich ulubionych (chociaż nie używałam jeszcze sławnej Uriage).

Plusy:
    + Łagodzi podrażnienia, przynosi skórze ukojenie
    + Przy regularnym używaniu poprawia wygląd skóry (chociaż jest to bardzo delikatna różnica, nie ma co wymagać cudów), skóra jest gładsza, bardziej promienna
    + Odświeża
    +Jest bardzo wydajna - butelka 150 ml starcza na ok. 6 miesięcy
    + Łatwo się aplikuje, atomizer dobrze rozpyla wodę - nie za bardzo i nie za mało

Minusy
    - Cena - w sumie standardowa jak na wody termalne, ale moim zdaniem i tak zdecydowanie za wysoka
    - Trzeba ją wysuszać
    - Ma lekko słony smak

Podsumowując cudów nie robi, ale jednak trochę poprawia wygląd skóry. Dla mnie jej największym plusem jest łagodzenie podrażnień, bo w tym aspekcie faktycznie sprawdza się świetnie

Używam tego produktu od: 1 roku
    Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 500 ml + 1 próbka 50 ml

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić cochonnetta za czytelną i pomocną recenzję?
  • Szału nie ma
  • Kupiłam kiedyś tę wodę i w sumie zawiodłam się- fajnie było spryskać nią twarz w upalny dzień- ale nic poza tym. Nie ma w zasadzie żadnego wpływu na cerę- jest neutralna. Zdecydowanie bardziej wolę tonik do twarzy. Myślę, że woda w takiej cenie nie jest tyle warta.

Używam tego produktu od: kiedyś raz kupiłam- około roku temu
    Ilość zużytych opakowań: zuzyłam jedno opakowanie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić bernikula za czytelną i pomocną recenzję?

-gggg-
Zamknij