Vichy, Eau Thermale (Woda termalna)

Powiększ Vichy, Eau Thermale (Woda termalna)
Produkt dostępny w 45 sklepach. Cena już od 16,99 zł - sprawdź w

Zgłaszająca osoba: Satiaa

Woda Termalna z Vichy koi skórę wrażliwą. Woda Termalna z Vichy jest znana w medycynie ze swych właściwości ułatwiających wymianę komórkową oraz stymulujących mechanizmy obronne organizmu.
W dermatologii Woda Termalna z Vichy jest również wykorzystywana, aby zwiększyć odporność skóry, a także łagodzić podrażnienia.
Naturalnie bogata w sole mineralne i oligoelementy, Woda Termalna z Vichy:
- zmniejsza zaczerwienienia.
- koi skórę wrażliwą.
- wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry.

Skład: (mg/l) Bicarbonates 4776,3; Chlorures/chloride 357,0; Potassium 99,6; Fluor/fluorine 8,8; Sodium 1860,0; Calcium 150,6; Magnesium 12,3; Fer/iron 1,0;
pH neutral

Cena: 28 zł / 150 ml

• Przereklamowany i za drogi
  • Jak w tytule, znam lepsze i tańsze wody termalne. Ot choćby Uriage, której nie trzeba osuszać. Niestety Vichy nie jest tania marka i w tym przypadku moim zdaniem przepłacamy, bo płacimy nie za konkretny produkt, skład, ale właśnie za markę. Kupiłam raz i więcej do niej nie wrócę, bo jakiś wielkich różnic nie widzę pomiędzy wodami innych firm to po co przepłacać?

Używam tego produktu od: dłużej niż 3 miesiące

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? NIE
Chcesz pochwalić Asiuchal za czytelną i pomocną recenzję?

Polecany film:

Polki w mieście Kerastase Leszek Czajka

• na rynku są dostępne lepsze produkty
  • Skusiłam się na nią ze względu na renomę marki. Czy się zawiodłam? I tak i nie.

Zalety
    +dość dobrze odświeża

Wady:
    -po pierwszym użyciu atomizer w obydwu wodach które miałam, zepsuł się, przez co nie wydobywała się przez niego delikatna mgiełka, ale jakby mnie... opluwał...
    -zbyt wysoka cena w porównaniu do innych wód dostępnych na rynku

Podsumowując: na całe dwa opakowania które miałam, dwa były jakieś wadliwe. Nie kupię jej ponownie.

Chcesz pochwalić oOsukkubOo za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ujdzie
  • Ogólnie nie jest najgorsza, tylko po prostu po jej użyciu mam uczucie dość mocnego ściągnięcia na twarzy. Do tego jest dość droga. Wolę La roche posey.

Używam tego produktu od: używałam przez wakacje
    Ilość zużytych opakowań: 2 małe buteleczki

Chcesz pochwalić Serena12345 za czytelną i pomocną recenzję?
  • gorsza od Uriage
  • Kupiłam te wodę termalną na wakacje, w celu odświeżenia cery w upały i delikatnego nawilżenia.

W kwestii działania samej wody termalnej jest ok - odświeża, lekko nawilż, przyjemne uczucie.

Jeśli chodzi do porównania z wodą z Uriage - podobne mają właściwości, ale rozpylacz z Uriage jest lepszy - tworzy drobniejszą mgiełkę. W przypadku Vichy za dużo aplikacji i zaraz woda tworzy duże krople, jak deszcz. Wolałam uriage z tego względu, że nigdy mi nie "spływała" po twarzy

Używam tego produktu od: wakacje 2015

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić adzia_p za czytelną i pomocną recenzję?
  • Odświeża, wygodna w podróży
  • Przyjemna woda termalna, mała buteleczka świetnie sprawdza się w podróży i na siłownię, basen nie zajmuje dużo miejsca w torebce. Odświeża buzię, jest łagodna, nie podrażniła mojej wrażliwej skóry z AZS, atomizer rozpyla wodę bardzo delikatnie, nie w jak niektórych przypadkach tylko punktowo i strumieniem rozrywającym skórę
    Cena nie jest bardzo wygórowana, woda jest łatwo dostępna co jest kolejnym plusem. Świetnie sprawdza się po silnych zabiegach u kosmetyczki. Polecam

Używam tego produktu od: Miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: Jedno całe

Chcesz pochwalić barbarka95 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyjemne odświeżenie
  • Wody używałam zamiast toniku rano i wieczorem po oczyszczeniu twarzy. Po rozpyleniu mgiełki na twarzy pozostawiałam do wchłonięcia.

Po nałożeniu skóra budziła się do życia, przez delikatne ochłodzenie kropelkami wody. Przez parę minut skóra była przyjemnie odświeżona i uspokojona. Nie zauważyłam by zmniejszała zaczerwienienia.

Produkt jest wydajny, 100 ml zużywałam przez ponad 3 miesiące. Ilość produktu, który wydobywa się po naciśnięciu atomizera jest odpowiedni.

Niestety cena powala i dlatego nie wrócę już do tego produktu. Wolę tańsze rozwiązania, które również odświeżają i koją skórę (np. woda różna).

Używam tego produktu od: trzech miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 2 szt - 50 ml

Chcesz pochwalić Gazela TV za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetna
  • Ta woda termalna jest genialna. Skóra delikatna skłonna do podrażnień bardzo ją lubi. Odświeża, łagodzi podrażnienia i daje takie mega przyjemne uczucie, szczególnie latem jak skóra jest nagrzana, zbyt opalona. Warto nią sobie popsikać od tak sobie dla przyjemności nawet. Ma w sobie sporą dawkę minerałów, dzięki temu poprawia stan skóry twarzy. Dobrze sprawdza się nawet do rozcieńczania maseczki z glinki. Na prawdę fajna sprawa.

Używam tego produktu od: dawna
    Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić Zbyt_Szalona za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kolejny MUST HAVE w mojej kosmetyczce.
  • Vichy znowu stanęło na wysokości zadania.
    Stosuję wodę termalną codziennie rano i wieczorem i jestem w niej zakochana.
    Skóra jest świetnie nawilżona, preparat działa kojąco, przyjemnie chłodzi i nawilża skórę. Świetnie współgra z innymi kosmetykami.
    Nie wyobrażam sobie mojej kosmetyczki bez tego produktu.
    Cena jest dosyć wysoka, ale czego się nie robi dla pięknej i zdrowej skóry?

POLECAM!

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: dwa (jedno 50ml i jedno 150ml)

Chcesz pochwalić storyofagirl za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetna sprawa na lato
  • Kolejny kosmetyk z firmy Vichy, który trafił do mojej kosmetyczki. Sprawdza się w wielu różnych sytuacjach, szczególnie w upalne dni na wakacjach - zawsze zabieram ze sobą w walizkę podróżną, żeby móc się odświeżyć a jednocześnie zadbać o skórę podczas kąpieli słonecznych.

+ Wygodna buteleczka z atomizerem jak dezodorant. Niektórym może to przeszkadzać, mi osobiście odpowiada.
    + Świetnie chłodzi
    + nawilża i odświeża skórę
    + łagodzi zaczerwienienia , działa kojąco - przynosi dużą ulgę po kąpielach słonecznych :P
    + można spokojnie ją zostawić do wchłonięcia się na buzi - nie podrażnia i nie uczula mojej skóry

Jedyny NAJWIĘKSZY minus - zbyt szybko ją zużywam :P

Używam tego produktu od: od jakiegoś czasu - największe zużycie w wakacje
    Ilość zużytych opakowań: więcej niż 5....

Chcesz pochwalić mewtuszek1989 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jedna z lepszych.
  • Woda jak woda - można by powiedzieć, ale jednak jest w niej coś niezwykłego co czyni ją niezbędnym elementem mojej pielęgnacji. Testowałam już kilka wód termalnych innych firm i muszę stwierdzić sprawiedliwie, że jak do tej pory Vichy wygrywa.

Wody używam rankiem, po umyciu buzi, przed nałożeniem kremu. Pomaga mi się dobudzić

Konsystencja: oczywiście zwykła woda.

Zalety:
    *dodatkowo nawilża buzię delikatnie
    *likwiduje uczucie ściągnięcia skóry po umyciu jej jakimś wysuszającym żelem
    *genialnie chłodzi i odświeża
    *nie trzeba jej osuszać, można spokojnie zostawić do wchłonięcia się - nie spowoduje to wysuszenia cery (przynajmniej mojej lekko mieszanej)
    *jest wydajna
    *można oczywiście używać na całe ciało, genialnie sprawdzi się w gorące, letnie dni - zwłaszcza jeśli wcześniej trzymamy ją w lodówce

Neutralnie:
    *aplikacja - nie jest źle, z atomizera wydobywa się odpowiednia ilość wody, ale spotkałam się już z lepszym aplikatorem, tutaj może odrobinę zmniejszyłabym kropelki (w La Roche Posay na przykład)

Wady:
    *jedna z droższych wód termalnych na rynku

Warto ją mieć mimo, że to tylko woda Genialnie sprawdzi się na przykład w podróży, pod namiotem. Ja używam również na co dzień i pewnie będę jeszcze kupować. Polecam!

Ilość zużytych opakowań: 1 butelka

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić Odylena za czytelną i pomocną recenzję?