Vichy, Eau Thermale (Woda termalna)

Powiększ Vichy, Eau Thermale (Woda termalna)

Zgłaszająca osoba: Satiaa

Woda Termalna z Vichy koi skórę wrażliwą. Woda Termalna z Vichy jest znana w medycynie ze swych właściwości ułatwiających wymianę komórkową oraz stymulujących mechanizmy obronne organizmu.
W dermatologii Woda Termalna z Vichy jest również wykorzystywana, aby zwiększyć odporność skóry, a także łagodzić podrażnienia.
Naturalnie bogata w sole mineralne i oligoelementy, Woda Termalna z Vichy:
- zmniejsza zaczerwienienia.
- koi skórę wrażliwą.
- wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry.

Skład: (mg/l) Bicarbonates 4776,3; Chlorures/chloride 357,0; Potassium 99,6; Fluor/fluorine 8,8; Sodium 1860,0; Calcium 150,6; Magnesium 12,3; Fer/iron 1,0;
pH neutral

Cena: 28 zł / 150 ml

• Jedna z lepszych.
  • Woda jak woda - można by powiedzieć, ale jednak jest w niej coś niezwykłego co czyni ją niezbędnym elementem mojej pielęgnacji. Testowałam już kilka wód termalnych innych firm i muszę stwierdzić sprawiedliwie, że jak do tej pory Vichy wygrywa.

Wody używam rankiem, po umyciu buzi, przed nałożeniem kremu. Pomaga mi się dobudzić

Konsystencja: oczywiście zwykła woda.

Zalety:
    *dodatkowo nawilża buzię delikatnie
    *likwiduje uczucie ściągnięcia skóry po umyciu jej jakimś wysuszającym żelem
    *genialnie chłodzi i odświeża
    *nie trzeba jej osuszać, można spokojnie zostawić do wchłonięcia się - nie spowoduje to wysuszenia cery (przynajmniej mojej lekko mieszanej)
    *jest wydajna
    *można oczywiście używać na całe ciało, genialnie sprawdzi się w gorące, letnie dni - zwłaszcza jeśli wcześniej trzymamy ją w lodówce

Neutralnie:
    *aplikacja - nie jest źle, z atomizera wydobywa się odpowiednia ilość wody, ale spotkałam się już z lepszym aplikatorem, tutaj może odrobinę zmniejszyłabym kropelki (w La Roche Posay na przykład)

Wady:
    *jedna z droższych wód termalnych na rynku

Warto ją mieć mimo, że to tylko woda Genialnie sprawdzi się na przykład w podróży, pod namiotem. Ja używam również na co dzień i pewnie będę jeszcze kupować. Polecam!

Ilość zużytych opakowań: 1 butelka

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Odylena za czytelną i pomocną recenzję?
  • odświeża
  • Woda termalna wiele używałam z innych firm w końcu trafiłam na wlaściwą vichy jest super nawilża ,odświeża skórę ,nie zciąga jej,same plusy polecam warto.

Ilość zużytych opakowań: 1 sztuk

Chcesz pochwalić majabobas za czytelną i pomocną recenzję?
  • przydatny produkt
  • Produkt kupiłam w bardzo konkretnym celu, by łagodzić podrażnienia wywołane peelingiem oraz oczyszczaniem twarzy. Jestem zadowolona, uważam, że spełnia swoją rolę; Używam jej zamiast toniku:
    + przyjemnie odświeża i oczyszcza;
    + łagodzi, działa kojąco;
    + zmniejsza zaczerwienienia skóry;
    + dobry do stosowania po depilacji;
    + nie podrażnił mnie;
    + wygodna aplikacja, praktyczne opakowanie;
    Minusem jest wysoka cena oraz mała wydajność. Ogólnie polecam, działa lepiej niż tradycyjne kosmetyki kojące;

Używam tego produktu od: ponad pół roku

Chcesz pochwalić eleganckaania za czytelną i pomocną recenzję?
  • Woda jak to woda
  • Kupiłam ją na promocji za 20 zł. Często mi się wcześniej ten produkt przewijał na różnych forach i blogach. Zauważyłam, że jest to produkt z serii albo sie go kocha albo nienawidzi. Po przetestowaniu myślę, że jestem raczej w tej drugiej grupie, w większości przez to ile na niego wydałam. Wyjeżdżałam akurat na wakacjie, więc stwierdzilam, że będzie świetna do szybkiego odświeżenia i rzeczywiście tak było. Ale nie dawała żadnych kojących właściwości. Jak dla mnie jest to produkt o właściwościach zwykłej wody rozpylanej na twarz. Ja już zdecydowanie nie kupię.

Chcesz pochwalić my_vampiree za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie warto
  • Kupiłam wodę, myśląc, że spełni oczekiwania o których piszą na etykiecie. "Ukoi skórę wrażliwą" - no niestety tylko na chwilę i co się okazuje później to z odwrotnym skutkiem. Po chwili skóra zaczyna być ściągnięta i wysuszona. Absolutnie nie polecam.

Używam tego produktu od: miesiąc czasu ale już nie na twarz

Chcesz pochwalić loveskincare za czytelną i pomocną recenzję?
  • może być
  • Za te kilka zł można kupić do odświeżania podczas upałów,ale szału to nie ma.
    Woda jak woda.
    Ma całkiem dobry atomizer i nie chlapie jak Iwostin to zdecydowanie plus.
    Pewnie jeszcze kupię,choć bardziej przekonuje mnie woda Avene.

Używam tego produktu od: od zeszłych wakacji
    Ilość zużytych opakowań: 2 miniaturki

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić kaledonia za czytelną i pomocną recenzję?
  • nic specjalnego
  • Wodę otrzymałam jako gratis. Wypróbowałam już wody sa La-Roche i Uriage, Vichy wypada zdecydowanie najgorzej. Nie czuć żadnego efektu łagodzenia, nawilżenia.
    \nMoja mama dostała od niej koszmarnego uczulenia.
    \nW pewnym momencie zaczęłam jej używać jedynie do ochłody ciała w lecie, nie do pielęgnacji twarzy.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić grapelollipop za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zwykła woda
  • Wodę tę, 50 ml kupiłam w zestawie miniatur tej firmy. Niestety dość mocno się zawiodłam. Odstaje od innych tym, że nie łagodzi podrażnień, nie koi. Równie dobrze mogę spryskać się wodą mineralną. Strumień który leci z dozownika jest dość hojny, przez co szybciej się zużywa, a my po psikaniu jesteśmy całe mokre, a należy jeszcze tą wodę osuszyć. Według mnie nie jest ona warta zachodu, nie są spełnione obietnice producenta, już nie mówiąc o jakiejkolwiek regeneracji czy wzmocnieniu.

Ilość zużytych opakowań: Jedno 50 ml

Chcesz pochwalić Antymionka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 191 raz(y)
  • Bujda na resorach
  • Mówimy o WODZIE. W SPRAYU. Za KILKADZIESIĄT złotych. Jakkolwiek by była nie minerlizowana - nie rozumiem ich fenomenu. To jest kit ostatniego dziesięciolecia. Moją wodę dostałam w prezencie do zakupów w aptece.

Od kiedy to woda nawilża? Mnie osobiście przesusza - mam cerę suchą i taka woda termalna po sekundzie ochłodzenia i pozornego nawilżenia ściąga mi twarz i wysusza na wiór. Po każdym kontakcie z wodą - jakakolwiek cudowna by nie była - muszę ją natychmiast nakremować, tzn pokryć jakimś emolientem, żeby nawilżenie nie uciekało.

Nie wiem na kogo te bujdy o sprejowaniu wodą termalną twarzy działają, serio. To jest po prostu WODA. Rozumiem mgiełki typu Fix Spray z MAC, które mają nawilżajacy element dodany. Tu mówimy o francuskiej mineralce w spraju. Helou..

Używam tego produktu od: 3-4 tyg
    Ilość zużytych opakowań: 1 op

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić pris za czytelną i pomocną recenzję?
  • oki
  • Mi bardzo odpowiada. Pomaga zniknąć zaczerwienieniom, uspakaja i koi skórę. Orzeźwia i odświeża- latem dobrze mieć w torebce, szybko się wchłania. Nie dostrzegłam żadnych minusów. Z pewnością zagości u mnie na bardzo długo.

Używam tego produktu od: około dwóch miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić january666 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij