Donna Karan, Pure DKNY EDP

Powiększ Donna Karan, Pure DKNY EDP

Zgłaszająca osoba: rhai

Pure DKNY to zapach prostoty, czystych form, we flakonie inspirowanym kroplą deszczu i w ekologicznym kartoniku. Kwiatowa kompozycja łączy w sobie akordy lotosu, płatkow bułgarskiej róży, jaśminu, frezji, storczyków, białej ambry, drzewa sandałowego i wanilii. Zmysłowy i delikatny, pure DKNY jest symbolem prostego luksusu - z kroplą wanilii w wodzie, jako nutą przewodnią.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: kwiat lotosu, bułgarska róża
nuta serca: jasmin, frezja, orchidea
nuta bazy: biała ambra, drzewo sandałowe, wanilia

Cena: 165zł / 30ml ; 305zł / 100ml
/bw/

• Niesamowita trwałość
  • Po wyglądzie flakonika i reklamach spodziewałam się czegoś innego.

Myślałam o czymś delikatnym, świeżym i kruchym, a ten zapach jest mieszanką wanilii i piżmowej bomby - bardzo głośne i ciężkie. Są podobne do wielu zapachów z tej kategorii.

Na samym początku czuję się w nich świetnie - absolutnie mi pasują, jednak po czasie, nie wiedzieć czemu stają się drażniące. Bardzo żałuję, że ten przyjemny początek nie trwa wecznie Myślę, że to jakieś kwiatowe nuty w tle psują efekt końcowy zapachu ale i tak można przyznać mu 4 gwiazdki.Używam tego produktu od: kilka testówIlość zużytych opakowań: kilka testów

Chcesz pochwalić LaruLaru1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • thriller
  • Czy ja wiem? Są chwile, kiedy Pure jest intrygujący, ale też momentami mocno czuję zapach publicznej toalety. W porównaniu z DKNY Energizing- jest wręcz duszący.
    Na pewno to nie świeżak- pachną w nim białe, dojrzałe kwiaty, trzymane w tłuściutkich dziecięcych rączkach, lepiących się od czegoś bardzo słodkiego- lody? sok brzoskwiniowy?
    Ale najgorszy jest ten cielisty zapaszek- dziecka- może pot, puder, pełna pielucha?
    Tak, już mam skojarzenie!
    Mała dziewczynka w białej sukience, w ogrodzie młodopolskich impresjonistów,
    z lepiącymi się od soku łapkami, trzymająca troche potarmoszony bukiet białych kwiatów..
    Dziewczynka podchodzi blisko, daje nam go do powąchania, a kiedy wynurzamy twarz z pośród kwiatów z przerażeniem obserwujemy dookoła olbrzymie ważki i kosmate ćmy
    i stwierdzamy, że ogród to tak naprawdę cmentarz,
    a tuż obok jest otwarta dziecięca trumna....

koniec, chciałam tylko napisać, że te perfumy są straszne
    dziękuję za uwagę

Używam tego produktu od: tygodnia- testy
    Ilość zużytych opakowań: próbka 2 ml/ na szczęście

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić klaviatoorka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 315 raz(y)
  • Świeża wanilia
  • Nazwa "Pure" bardziej by mi pasowała do czegoś ozonowo-świeżego ewentualnie czegoś o moim ukochanym zapachu proszku do prania. A tu niespodzianka bo Pure nie nalezy do żadnej z tych kategorii.

Moje pierwsze spotkanie z Pure miało miejsce jakiś czas temu i było o tyle dziwne, że zapachu niemal nie czułam. Byłam zdziwiona ale uznałam, że może to jest ten typ zapachu, którego akurat nie wyczuwam ewentualnie, że jest on tak lekki i czysty, że niewyczuwalny. Zrobiwszy kilka podejść zrezygnowałam.
    Potem za sprawą koleżanki, która Pure wielbi zrobiłam ponowne podejście i...okazało się, że jednak Pure ma zapach!

Pure pachnie niewątpliwie wanilią ale nie w sposób ulepnie-cukierniczy. To wanilia lekka, czysta i co zaskakujące dość świeża w towarzystwie róży i delikatnej frezji. Typowo wiosenny zapach. Bo na lato trochę zbyt słodki a na zimę zbyt lekki.

Dla mnie - ok ale tylko ok, bez zachwytu.

Flakonik - ładny.

Używam tego produktu od: kilka razy
    Ilość zużytych opakowań: testy i próbka

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić kuki9 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Lubię to
  • Podoba mi się ten zapach. Jest dość "prosty", bez zbędnych kombinacji, świeży, lekki, delikatny. Mimo że na zapach składa się prawie cały bukiet kwiatów perfumy nie przytłaczają, nie duszą, nie są ostre ani agresywne. Z drugiej strony jest to zapach, który nikomu nie zrobi krzywdy- bardzo bezpieczny, niektórzy powiedzą "banalny". Dla niektórych ten brak jakiegoś cienia kontrowersji, wyróżnika, może być wada Do wad zaliczam także to, ze zapach się nie rozwija-jest jednostajny.

Dla mnie jest to raczej zapach na dzień; idealny na cieplejsze dni. Jednak szybko może się znudzić.

Minus za kiepską trwałość- w połowie dnia już ich zupełnie nie czuć.

Nie kupie ponownie dlatego, ze bardzo często zmieniam zapachy, a znam po prostu dużo fajniejszych od tego. Nie oznacza to jednak, że ten jest zły

Używam tego produktu od: Lata 2013
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

Chcesz pochwalić agnishka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świeży, przyjemny, lekki
  • Spodobał mi się, chociaż na zimę nie pasuje, jest za lekki. Utrzymuje się na skórze średnio długo, ale nie narzekam. Nie dusi.
    Ładna butelka, która mnie skusiła do zakupu

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić ananna za czytelną i pomocną recenzję?
  • Lekki, świeży, czysty
  • Zapach typowo na dzień, do pracy , na spotkanie z przyjaciółką. Jest delikatny, nie za mocny taki czysty i świeży, czuć w nim troszkę wanilię co dodaje mu słodyczy. Bardzo przypomina mi Pur Blancę Avonu. Jest to taki spokojny bezpieczny zapach, który nikogo , kto nas powącha nie zszokuje i nie zaskoczy. Buteleczka jest jego odzwierciedleniem -prosta i skromna. Co do trwałości trudno mi jednoznacznie stwierdziś gdyż, są dni gdy spryskując się nimi rano czuje je na sobie jeszcze późnym popołudniem a innym razem nie czuje ich już po godzinie ( inni czują). Ale i tak są warte polecenia.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 50 ml.

Chcesz pochwalić kasiulasksk za czytelną i pomocną recenzję?
  • Na codzień.
  • Czysty, delikatny zapach dla lubiących wanilię. Nie jest ciężki, ani duszący. Nie rozwija się jakoś spektakularnie w ciągu dnia, trzeba użyc ponownie po 6-8 godzinach. Mimo tego bardzo go lubię i będę do niego powracać. Chyba, że znajdę coś w podobnym stylu, co totalnie go przebije.

Używam tego produktu od: dłużej niż rok
    Ilość zużytych opakowań: mniej niż 1

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? TAK
Chcesz pochwalić annbolly31 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Waniliowo nijaki
  • Z chęcią testuję wszelkiego rodzaju świeżaki o zapachu czystości, proszku do prania, mydła, więc tym chętniej przystąpiłam do testowania dknyowego Pure'a.

Łeeeee?

Znów się łudziłam, że mainstream może wypuścić coś ponad mainstream. Babo- zmądrzej w końcu.

Pure nie pachnie dosłownie, dla mnie nie jest ani trochę czyściochem, tylko słodko-nijakim zapachem, zrobionym na jedno kopyto tak, aby podobał się większości.

Ładny jest samiutki początek, kilka sekund po psiknięciu - wtedy pachnie zielonymi łodyżkami i delikatnymi kwiatami, ale to jest bardzo ulotna chwila po której przychodzi nudna wanilia i nudne kwiatki i tak już jest do samego końca, który następuje dość rychło, bo zapach do trwałych nie należy.

Zanudziłabym się, gdybym go miała nosić dłużej. Poznałam i podziękuję. Idę szukać dalej.

Używam tego produktu od: jakiegoś czasu
    Ilość zużytych opakowań: 10 ml odlewka

Chcesz pochwalić Twitter za czytelną i pomocną recenzję?
  • mamusia Muminka gotuje budyń
  • Dostałam na gwiazdkę od teściowej. Cóż, to raczej ja powinnam była sprezentować jej takie perfumy

Zapach jest taki "mamusiowy", ciepły, ale świeży, bardzo miły i bezpieczny. Pachnie waniliowym deserem przygotowywanym w zimowy słoneczny dzień w kuchni z wielkim oknem. Tylko dlaczego ten budyń bulgocze w rondelku cały dzień?

Zapach nie rozwija się ani trochę, jest mdły, bezpieczny, ulizany. Po prostu nudny. Nie ma tu żadnej niespodzianki. Gdyby był to majstersztyk na miarę Addicta, nie przeszkadzałaby mi ta niezmienność, ale skoro mam już pachnieć cały dzień jedzeniem, to chociaż rano nieco innym niż wieczorem.

3/4 butelki oddałam babci, była zachwycona.

Używam tego produktu od: Boże Narodzenie 2011
    Ilość zużytych opakowań: 1/4 (przez jakieś pół roku...)

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić demoderniste za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ładny i tyle
  • Ten zapach jest ładny, świeży, nieinwazyjny i uznalabym, ze jest okej... gdyby byl z Avonu i kosztował 30 zł - a tak to ciezko mi sobie wyobrazic, bym chciala wydac 150 zł na cos tak banalnego, odswiezaczowego, ulotnego?

Kojarzy się z czystoscią, odswiezaczem powietrza, żelem pod prysznic - mysle, ze podobny efekt uzyskamy wlasnie po jakimkolwiek fajnie pachnacym produkcie od pielegnacji - żelu czy balsamie do ciala za 15 zł - mily, niegrozny zapach czystosci tuz przy skorze i... nic wiecej

Kiedy przemija jego waniliowosc, na skorze zostaje calkiem fajna baza, ale co z tego, skoro jest wyczuwalna tylko po mega bliskim kontakcie nosa ze skóra?

Dla mnie to taka mgiełka, odswiezacz - nie perfumy...

Używam tego produktu od: kilku dni
    Ilość zużytych opakowań: próbki

Chcesz pochwalić Joskelyn za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij