Babydream, Shampoo (Szampon dla niemowląt z rumiankiem i pantenolem)

Babydream, Shampoo (Szampon dla niemowląt z rumiankiem i pantenolem)

Zawiera łagodne substancje myjące bez myda, które delikatnie lecz gruntownie myją włosy i skórę głowy. Rumianek koi delikatną skórę, a pantenol chroni ją przed wysuszeniem. Białka kiełków pszenicy zapobiegają wyrywaniu włosów przy czesaniu. Produkt gwarantowanej jakości: nie zawiera barwników i substancji konserwujących, oleju mineralnego i parafinowego, pH nutralne dla skóry, tolerancja przez skórę potwierdzona dermatologicznie.
Wg producenta szampon jest idealny również do codziennego mycia włosów u dorosłych.

Fajny szampon do codziennej pielęgnacji

Trafiłam na ten szampon gdy szukałam szamponu bez sls, do codziennej pielęgnacji. Myję nim włosy codziennie, co cztery dni używam szamponu oczyszczającego.
+ skład
+ konsystencja
+ dostępność
+ zapach
+ cena
+ nie podrażnia skóry, jest bardzo łagodny

- na początku lekko plącze włosy

Używam tego produktu od: Dłużej niż miesiąc

Wykorzystała: kilka próbek

Zrobił z moich włosów masakrę

W moim przypadku ten produkt nie zasługuje nawet na jedną gwiazdkę. Mam cienkie, suche, kręcone włosy i byłam przekonana, że skoro większość włosomaniaczek tak się nim zachwyca, to u mnie będzie tak samo. Mimo, że używałam zaufanego szamponu z SLS co jakiś czas, zauważyłam że wypada mi coraz więcej włosów, skóra głowy coraz bardziej mnie swędzi a włosy w momencie się przetłuszczają. Naiwna zrzuciłam winę na drugi kosmetyk i pozostałam tylko z Babydreamem, przekonana że po prostu mam podrażnioną skórę głowy a on na pewno złagodzi on wszystkie objawy. W końcu przerażona wylądowałam u trychologa i okazało się, że czeka mnie zabieg oczyszczania, bo skóra głowy wręcz nie "oddycha", jest zanieczyszczona i podrażniona, a ja w chwili obecnej ratuję się szamponem Pharmacerisa i już widzę, że jest trochę lepiej. Szkoda tylko, że jeszcze poczekam aż odzyskam wszystkie włosy, które straciłam, a było ich całkiem sporo.

Pomijam fakt, że ten specyfik potwornie plącze włosy i bez odżywki użyć się tego po prostu nie da ale widzę, że praktycznie każdy o tym pisze. Zapach też nie przypadł mi do gustu, wydajność również na minus.

Jedyna zaleta tego "szamponu" to cena, ja jednak nigdy więcej na niego się nie zdecyduję i będę uciekać od półki z nim jak najdalej. Zdecydowanie nie polecam!

Nie zacwycil mnie

Skuszona pozytywnymi opiiami na internecie postanowilam go zakupic

Plusy:
-delikatny zapach
-konsystencja
-wydajnosc
-cena

Minusy:
-kszmarnie placze wlosy trudno sie je rozczesuje
-wlosy sa jakby tepe
-mialam wrazenie jakbym miala dziwna substncje na wlosach po umyciu
-swedzaca skora glowy po jego zastosowaniu
-lupiez

Generalnie nie zakupie go wiecej.

Oj, jak plącze...

Kupuję go czasami, żeby myć nim włosy po farbowaniu.
Plusy:
- słaby, w miarę przyjemny zapach
- delikatnie myje

Minusy:
- przeokropnie plącze włosy, użycie odżywki jest konieczne (a to szampon dla dzieci, więc nie wyobrażam sobie, jak maluchy muszą cierpieć przy rozczesywaniu włosów)
- jest ciut za rzadki i leje się między palcami
- słaba wydajność
- włosy szybko się po nim przetłuszczają

Nie jest to produkt, który mogłabym używać przy każdym myciu włosów.

dobry, chociaż nieprzyjemny w użyciu

Szampon ma delikatny zapach i gęstą konsystencję, Dobrze się pieni. Bez problemu zmywa z włosów rożne oleje. Włosy momentalnie po kontakcie z nim robią się tępe i mycie ich jest nieprzyjemne, bo czuć takie ciągnięcie. Najzwyklejsze oczyszczające szampony np. pokrzywowe też sprawiają, że włosy są tępe, bo są tak czyste, ale nie czuć takiego ciągnięcia jak przy tym. To jest jego jedynym i znaczącym minusem.
Poza tym jestem zadowolona, bo włosy są odbite od nasady. Wystarczy jednokrotne umycie i są czyściutkie, nawet po oleju. Nie powoduje łupieżu czy wypadania włosów. Nie przetłuszczają się po nim szybciej czy wolniej.
Ma rumianek w składzie, ale ciężko mi stwierdzić, czy rozjaśnia, bo z moich włosów i tak farba szybko się wypłukuje i jaśnieją.
Do codziennego mycia byłby idealny, gdyby nie to nieprzyjemne ciągnięcie przy myciu. Wystarczył mi na 3 tyg.

Zwyklak

Nie bardzo wiem, co myśleć o tym produkcie.

Z jednej strony super skład, niska cena, naprawdę dobra wydajność i dostępność produktu. Nie zaszkodził moim włosom (ale też nie wiem czy w jakikolwiek sposób im pomógł). Żadnych problemów z domyciem - radził sobie nawet z olejkiem. Zapach też całkiem przyjemny, chociaż dość zwykły.

Z drugiej strony bardzo ciężko myło się nim głowę. Plątał włosy, które bardzo szybko stawały się szorstkie w dotyku (ale po nałożeniu odżywki/maski były już w naprawdę świetnym stanie).

Daję 2,5 gwiazdki, bo plusy i minusy rozkładają się dość równomiernie. Pewnie raczej do niego nie wrócę, chociaż będę o nim pamiętać "w razie czego".

Używam tego produktu od: trzech/czterech miesięcy

Tragedia

Kupiłam go dzięki pozytywnym recenzjom, jednak u mnie kompletnie się nie sprawdził.
- plącze włosy
- nie myje włosów, nie mówiąc już o oleju
- słabo wydajny
- nieporęczny
- włosy po umyciu są matowe, szorstkie, bez życia, nie ratuje ich nawet maska
- zapach po kilku użyciach zaczyna drażnić

Plusów brak.

Łagodny szampon

O tym szamponie dowiedziałam się na początku mojej przygody z włosomaniactwem, z blogów dotyczących pielęgnacji włosów. Szukałam czegoś łagodnego na dobry początek i znalazłam ulubieńca ze wszystkich dotychczasowych szamponów :) moje włosy są po nim mięciutkie, choć trochę poplątane, ale można mu to wybaczyć ponieważ nie zawiera żadnych silikonów ani innych dodatkowych substancji. Niestety włosy odrobinę szybciej się po nim przetłuszczają, ale jestem w stanie mu to wybaczyć. Co jakiś czas zmieniam szampon, zazwyczaj na początku zmiana wydaje sie dobra, lecz po czasie i tak wracam do tego. Na dłuższą metę jest niezawodny.
Plusy:
+dobrze myje (domywa nawet oleje)
+jest delikatny
+niska cena
+ogólnodostepny
+wydajny
+poręczne opakowanie

Minusy:
-nie pieni się za bardzo, ale to tylko z powodu braku sls i sles w składzie
-włosy sie troche szybciej przetłuszczają
-lekko plącze (odżywa powinna załatwić sprawę)

Używam tego produktu od: 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: niezliczone

Dobry, łagodny szampon

Szampon jest bardzo łagodny nie zawiera SLS, dlatego też znalazł się w moich rękach. Szukałam czegoś co łagodnie oczyści moje włosy i tu sprawdził się dość dobrze. Plusem jest także cena i dostępność produktu. Niestety szampon może plątać włosy i czasem mam problem z rozczesaniem. Odejmuję także gwiazdkę za to, że dość ciężko się go rozprowadza i trzeba się trochę namęczyć, aby go spienić.

Ilość zużytych opakowań: 1 szt

Splątane i szorstkie włosy

Zdecydowanie nie polecam. Jako początkująca włosomaniaczka kupiłam szampon polecany niemal na wszystkich blogach i forach ze względu na skład (bez SLS, SLES, silikonów itd.)
Włosy były szorstkie i koszmarnie splątane, bałam się ich dotknąć...
Na moich włosach się nie sprawdził.

Używam tego produktu od: Zakupiłam tylko raz
Ilość zużytych opakowań: 1/4 opakowania

Plącze

Szampon kupiłam nie dla dziecka, ale dla siebie, poszukując czegoś bez detergentów anionowych, do częstego mycia włosów.

Plusy:
+ nie zawiera SLSów

I to tyle jeżeli chodzi o plusy.

- niemożliwie plącze włosy, nieważne, czy przed/po myciu nałoży się odżywkę. Próbowałam w sporych odstępach czasu i w różnych kombinacjach, efekt zawsze ten sam

- powoduje efekt "skrzypiących włosów"

- niewygodne opakowanie

Zapach i konsystencja szamponu są dla mnie neutralne, a cena adekwatna do pojemności.
Szampon nie jest tragiczny, nie zniszczy nam włosów i faktycznie jest delikatny, wolę jednak używać Facelle, które przy równie łagodnym składzie nie plącze tak włosów.

To już klasyk :-)

Stosuję regularnie od miesięcy naprzemiennie z szamponami Biovax. Nie wyobrażam sobie bez niego codziennej pielęgnacji z kilku powodów:
- jest delikatny zarówno dla włosów, jak i dla skóry głowy. Bezinwazyjny szampon o prostym składzie, który domywa oleje, nie zmywając ich doszczętnie :-) Nie zdarzyło mi się jeszcze, by pozostawił moje włosy przetłuszczone, nawet po jednokrotnym użyciu.
- Jest tani. W moim Rossmannie kosztuje około 4-5 zł. Gdybym miała używać jedynie szamponów Biovax zbankrutowałabym, oczywiście biorąc pod uwagę jeszcze całą resztę kosmetyków ;-)
- Ma przyjemny zapach i klasyczną butelkę. Zero komplikacji w aplikacji, zero strachu przy zapachu :D
- Regenerować włosów oczywiście nie będzie, ale nie musi, nie po to go kupuję. To po prostu idealny delikatny, tani szampon bez silikonów.
Ma też swoje minusy:
- konsystencja. Jak dla mnie jest trochę za rzadki, ale co komu pasuje.
- mało wydajny, trzeba nalać go bardzo dużo, żeby w ogóle zaczął się pienić. Gdybym używała go solo, a nie naprzemiennie z innymi szamponami, prawdopodobnie co dwa tygodnie musiałabym biegać po nowy.
- Nie radzę używać go bez odżywki - prawdopodobnie przy rozczesaniu zostawimy na szczotce połowę włosów.
Biorąc pod uwagę stosunek ceny do działania jest super. Poza tym to szampon dla dzieci, więc nie powinien wywołać podrażnień, łupieżu czy uczulać. Super sprawa :)

Używam tego produktu od: Wielu miesięcy
Ilość zużytych opakowań: Mnóstwo :-)

Świetny

Od dłuższego już czasu męczyłam się z ciągłym swędzeniem skóry głowy i łupieżem. Po kuracjach przeciwłupieżowych problem pojawiał się na nowo.
W końcu natknęłam się na informacje, że mogę mieć wrażliwą skórę głowy i szampony z SLS wywołują u mnie te podrażnienia.
Do wypróbowania szamponu Babydream skusiły mnie dobre opinie i skład produktu.

Na plus:
+ super prosty skład bez SLS
+pantenol działa kojąco i łagodząco na skórę
+ ładnie pachnie
+nie plącze moich włosów
+opakowanie kosmetyku dobrze leży w dłoni i nie wyślizguje się
+ włosy po nim są gładkie i błyszczące
+ skończyło się swędzenie skóry głowy!!!! :)

Minusy:
- trzeba częściej myć włosy, bo szybciej się przetłuszczają

Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania po 250 ml