Barwa, Siarkowa Moc, Mydło specjalne antybakteryjne

Powiększ Barwa, Siarkowa Moc, Mydło specjalne antybakteryjne

Zgłaszająca osoba: kokoss217

Przeznaczone do pielęgnacji cery tłustej z tendencją do wyprysków i łojotoku. Szczególnie pomocne w wieku dojrzewania, gdyż łagodzi objawy trądziku i podrażnienia, przywracając zdrowy wygląd skórze twarzy, dekoltu i pleców. Dzięki specjalnym właściwościom siarki mydło ma działanie antybakteryjne i przeciwłojotokowe. Nie podrażnia, nie uczula. Polecane do mycia przetłuszczających się włosów.

Skład: Sodium Palmate, Sodium Palm Kernelate, Aqua, Petrolatum, Sulfur, Glycerin, Palm Acid, Palm Kernel Acid, Sodium Chloride, Tetrasodium EDTA, Etidronic Acid, BHT, Cl 11680

Cena: ok. 8zł / 100g
/s/

• Stały bywalec w kosmetyczce!
  • Mydło siarkowe pierwszy raz zakupiłam już jakieś 2 - 3 lata temu. Skusiło mnie sporo pozytywnych opinii od osób z problemową cerą i zakupiłam!
    Po pierwszych kilku użyciach byłam rozczarowana i załamana. Poprawy nie było - ba, było nawet gorzej.
    Odstawiłam mydełko na trochę, około pół roku starałam się korzystać z różnych żeli do mycia i toników. Ale ostatecznie postanowiłam znów do niego wrócić.
    Od 1,5 roku używam go raz dziennie, wieczorem.

Plusy:
    + cena - bezapelacyjnie;
    + dostępność - w niemal każdej drogerii i każdej aptece;
    + wydajność - jedno mydełko starcza spokojnie na kilka miesięcy;
    + efekt - przy codziennym, jednorazowym użyciu i systematyczności uwierzcie są efekty.

Minusy:
    - zapach - nigdy się do niego nie przyzwyczaję;
    - uczucie naciągania - powiem szczerze, że czasem po jego użyciu mam wrażenie jakby ktoś mi taśmami naciągał skórę na krawędziach.

Polecam gorąco osobom, które mają problem z trądzikową cerą, ale zaznaczam, że jak we wszystkim trzeba znać umiar i być konsekwentnym i wytrwałym

Używam tego produktu od: 3 lata z przerwą
    Ilość zużytych opakowań: koło 4

Chcesz pochwalić remione za czytelną i pomocną recenzję?
  • nic nie robi :/
  • skusiłam się, bo słyszałam wiele pozytywnych opinii, a z moją cerą walczę od dawna. to był błąd. w pierwsze dni stosowania wysypało mnie niemiłosiernie, potem przez jakiś czas (tydzień?) ładnie ściągało skórę i matowało, ale potem to w ogóle straciło swoją "siarkową moc". nie działa na mnie, a szkoda, bo wiązałam z nim nadzieje być może wypróbuje inne produkty z tej serii, zobaczymy

plusy:
    + cena
    + dostępność

minusy:
    - poza tym, że zmywa makijaż, nie robi nic dobrego
    - wysusza
    - powoduje wysyp po kilku użyciach :/

Chcesz pochwalić nekropolia za czytelną i pomocną recenzję?
  • hmmmm...
  • wiecie co mam z tym mydłem problem. Mam wrażenie że ono nic nie robi. Nie pomaga, nie szkodzi, jest takie neutralne. Jest tanie tak więc można kupić, przetestować, może komuś przypadnie do gustu

Chcesz pochwalić mistrz gitary za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zawsze do niego wracam
  • Używam je od bardzo długiego czasu. Zawsze do niego wracam co jakiś czas. Bardzo poprawia mi stan cery, robi się gładka bez wyprysków. Cena jest atrakcyjna. Bardzo dobrze się pieni, nie wysusza skóry ale ją matuje. Zapach średni gdyż czuć od niego siarką ale mydło ma działać nie pachnieć. Polecam!

Używam tego produktu od: Od paru lat
    Ilość zużytych opakowań: Dużo

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić soczystamalina za czytelną i pomocną recenzję?
  • Spełnia swoje zadanie ale teraz zamierzam kupować delikatniejsze mydła raczej w płynie
  • Kupiłam je oczywiście pod wpływem wizażu ;-)

Plusy:
    -dostępność
    -cena
    -zapach mi nie przeszkadza
    -zmywa makijaż
    -cera trochę mniej się przetłuszcza
    -wydajne

Minusy:
    -piecze po dostaniu się do oka
    -może wysuszać skórę
    -nie zauważyłam zmniejszonej ilości wyprysków

Ilość zużytych opakowań: dwa

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić sylwia3a za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1 raz(y)
  • najlepsze mydełko!
  • co tu dużo mówić.. daje wszystko to, czego potrzebuję:

- oczyszcza ( myję skórę dwukrotnie- efekt jest jeszcze lepszy )
    - matuje
    - idealnie zmywa makijaż, nawet wodoodporny.
    - cena
    - wydajność

niektórym przeszkadza zapach czego nie potrafię zrozumieć, bo to SIARKOWE MYDŁO.. mnie nie przeszkadza

minusów nie posiada!

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? TAK
Chcesz pochwalić evaly za czytelną i pomocną recenzję?
  • Pożyteczne i całkiem miłe w obyciu
  • Jest dużo prostszym, można by powiedzieć naturalniejszym kosmetykiem do mycia twarzy, niż żele w płynie. Skutecznie oczyszcza twarz, pachnie dziwnie, ale sympatycznie, nie wysusza bardziej niż inne kosmetyki do oczyszczania. Jest to mydło, więc chyba wymaga użycia potem toniku lub jakiegoś kosmetyku z kwasami, żeby przywrócić skórze właściwe Ph. Ja ostatnio używam nowej wersji toniku z tej serii (ta, w której nie ma już parabenów) oraz nowej wersji kremu z tej samej serii (również już bez parabenów). Wszystko razem dobrze się uzupełnia.

Czy poprawia stan cery? Żadnego cudu nie zdziała, ale fajne jest to, że wycisza stany zapalne, nie pobudza cery do dalszych szaleństw, uspokaja ją. Skład mydła jest prosty, opakowanie świetne i gwarantujące sterylność produktu w momencie zakupu, cena zwyczajna. W awaryjnych sytuacjach można używać do innych, problematycznych części ciała, typu górna część pleców. Ogólnie - bardzo pożyteczne mydło.

Używam tego produktu od: około dwóch lat
    Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić cukiernia na mokotowie za czytelną i pomocną recenzję?
  • sama nie wiem, co o nim myśleć...
  • Kupiłam to mydełko z myślą o myciu twarzy. Ponieważ miałam ogromny problem z niespodziankami uznałam, że to mydło wraz z kremem do twarzy z tej samej serii mi pomogą.

I pomogły, ale...

Początkowo uzywałam mydełka regularnie, codziennie, rano i wieczorem. Bardzo szybko zauwazyłam, że moja cera jest bardzo przesuszona, łuszczy się i ewidentnie brakuje jej nawilżenia.
    Doprowadziłam ją do normalności i od tamtego czasu mydełka uzywam tylko w przypadkach, gdy moja cera ma gorsze okresy, bądź od czasu do czasu wieczorem.

Nie wiem tak naprawdę na ile to mydełko mi pomogło, ponieważ stosowałam też krem z tej serii i cera moja wygląda w porówniu "przed" idealnie, ale jak mówię, używam tylko kremu regularnie i efekty nadal sie utrzymują.

Z pewnością warto je mieć, myślę, że wspomaga działanie kremu.
    Podziałam z nim jeszcze bo dzieje mi się coś w górnej części pleców.

Z technicznej strony:
    mydełko pachnie typowo siarkowo, na szczęście nie jest to jakoś bardzo uciążliwy zapach, mnie wręcz on wcale nie przeszkadza. Podoba mi się to, że po spłukaniu skóra nie jest tempa jak np. w przypadku szarego mydła.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić lusiaa1982 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobre
  • Dobry kosmetyk, faktycznie pomaga przy pojawiających się wykwitach, i wiecznie świecącej skórze.

PLUSY:

- zmniejsza ilość i częstotliwość wyskakiwania pryszczyków, podskórnych bolących gulek (na prawdę bardzo pomaga, praktycznie zdarzy się jakiś mały wykwit raz/dwa na miesiąc, gulki nie miałam jeszcze żadnej)
    - jeśli już coś wyskoczy/coś jest to o wiele szybciej się goi i zasusza
    - jeśli ktoś się uprze to dobrze zmywa makijaż
    - zmniejsza tłuszczenie się skóry nawet jeśli jest z tym duży problem
    - nie wysusza skóry aż tak mocno i nie daje dużego efektu ściągnięcia, każdy byle jaki krem to niweluje

MINUSY:

- lekko przesusza cerę (piszę to w sumie informacyjnie, bo to oczywiste, w końcu to mydło, choć na prawde jest to dość małe przesuszenie)
    - szczypie w oczy (taaak, bardzo szczypie i to faktycznie minus)

Mydło jest dla mnie dobre, poprawiło bardzo stan mojej cery, wykwity praktycznie przestały się pojawiać, razem z dobrze dobranym kremem/tonikiem etc na prawde może zdziałać cuda.

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić PaniWiosny za czytelną i pomocną recenzję?
  • Doskonały, ale..
  • Bardzo lubię to mydło. W połączeniu z zabiegami u kosmetyczki pomogło mi oczyścić skórę.
    Jedyne ale to to, że wysusza skórę, jednak można użyć kremu nawilżającego i wszystko wraca do normy

Używam tego produktu od: styczeń 2014
    Ilość zużytych opakowań: 1 szt

Chcesz pochwalić nikka_88 za czytelną i pomocną recenzję?
  • mile zaskoczona
  • Trafiłam na ten produkt zupełnie przez przypadek. Nie planowałam zakupu, był to impuls podczas robienia zakupów w rossmannie. Cena była przystępna, więc postanowiłam spróbować. Jestem zwolenniczką raczej domowej kuracji, praktycznie na wszystko, jednak sięgnęłam po to mydło. Dla mnie idealne. Stosuję od trzech tygodni i stan mojej cery znacznie się poprawił. Wypryski praktycznie znikły, nie liczę pojedynczych. Owszem wysusza cerę, ale ja stosuje na to oliwkę z Bambino i jest okej. Szczerze polecam, chociaż na każdego produkt może działać inaczej. Wydajność jest naprawdę dobra, bowiem od trzech tygodni dwa razy dziennie myję, i mydełko (mam wrażenie) jest takie samo jak na początku. Zniknęły mi także zaskórniki, z którymi walczyłam od kilku miesięcy.

Duży plus Używam tego produktu od: trzech tygodniIlość zużytych opakowań: 1 mydełko

Chcesz pochwalić marcelina10095 za czytelną i pomocną recenzję?
  • jak na razie mój KWC
  • Od jakichś dwóch lat mam większe problemy z cerą, niż wcześniej. Nie za bardzo mogę znaleźć przyczynę, podejrzewam, że słodycze, ale kocham je i jestem od nich tak uzależniona, że nie ma mowy bym je odstawiła xd Nie przejmowałam się jednak jakoś bardzo cerą, gruby makijaż, korektor, podkład, puder i siema, ale pomyślałam, że to trochę głupie, że jestem już dorosła kobita, a cerę mam jak nastolatka...Postanowiłam coś z tym zrobić.
    Natychmiast poleciałam do Rossmanna. Na kilku blogach czytałam, że na cerę trądzikową najlepiej to szare mydło (chociaż moja mama mówi, że już nie ma prawdziwego szarego mydła) i prawie bym kupiła jakiegoś Białego Jelenia, gdyby nie to, że zobaczyłam obok własnie to mydełko.
    Przypomniałam sobie od razu o kosmetykach Barwy z serii z siarką. Miałam kiedyś krem i stosowałam maseczki, było nieźle, więc pomyślałam, że może do nich powrócę. Od razu mydło wylądowało w koszyku, kupiłam je chyba tanio, bo za 5 zł.

PLUSY:
    - spektakularny efekt. No oniemiałam po prostu, skóra zaczyna wyglądać z każdym użyciem coraz lepiej, już prawie ją wyleczyłam, chociaż na początku przeżyłam małe pogorszenie stanu cery, ale nie przerwałam kuracji, bo podejrzewałam, że tak pewnie jest zawsze na początku.
    - nigdy nie miałam tak matowej skóry. I nie sądziłam, że kiedykolwiek będę mieć.
    - wydajność, 3 tygodnie codziennego, nawet 2 razy dziennie, stosowania, o kostka nawet się nie zmniejszyła
    - dobrze się pieni

Za minusy nie uznaję zapachu i tego, że skóra jest wysuszona. Wszystkie produkty o działaniu anty-trądzikowym robią z twarzy pustynię, ale dobry krem i problemu nie ma. Tak samo zapach - nie wiem czego innego spodziewać się po mydle siarkowym, niż zapachu siarki, no naprawdę.
    Trzeba trochę uważać, żeby się nie dostało do oczu, bo pół dnia łzawienia gwarantowane!

Generalnie polecam, warto chociaż spróbować.

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić tavieulle za czytelną i pomocną recenzję?
  • Takie sobie...
  • Niby oczyszcza ale strasznie przesusza. Po kilkukrotnym zastosowaniu cera się pogorszyła.Chyba jednak jestem zwolenniczką miejscowych kuracji- wysuszyć co trzeba, a nie całość. Dlatego na problemy z cerą słabo się nadaje moim zdaniem. U mnie najlepiej sprawdziło się w zwalczaniu krostek na pleckach. Po za tym nie lubię mydełek w kostce, całkiem niepraktyczne... Nie dla wszystkich.

Używam tego produktu od: 2012

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić mruczus123 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zapycha...
  • ... albo bezustannie oczyszcza, nie wiem, bo po kilkunastu użyciach nie miałam już do niego siły. Po każdym myciu wyskakiwała mi masa nowych zaskórników, a skóra była jeszcze bardziej tłusta niż normalnie.

Używam tego produktu od: Używałam kilka lat temu
    Ilość zużytych opakowań: Nie zużyłam nawet jednego w całości

Chcesz pochwalić cire za czytelną i pomocną recenzję?
  • doskonały
  • Produkt poleciła mi jedna z uzytkowniczek innego portalu dla dziewczyn. Jestem w tym mydełku zakochana!

+ bardzo dobrze oczyszcza
    + matuje skórę
    + wysusza pryszcze
    + odblokowuje zatkane pory
    + bardzo wydajny

- zapach - po prostu strasznie śmierdzi

Ale dla tego efektu, naprawdę warto!

Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

Chcesz pochwalić pizamka94 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój przyjaciel
  • To mydło poleciła mi moja dermatolog do walki z trądzikiem na plecach i dekolcie. Z czystej ciekawości sprawdziłam czy nadaje się do mycia twarzy i już po pierwszym użyciu byłam nim zachwycona. Skóra była idealnie oczyszczona, gładka, a wypryski szybciej znikały. Jest to produkt mocno wysuszający więc po każdym użyciu nawilżam skórę kremem. Używam tego produktu codziennie wieczorem w połączeniu ze szczoteczką do mycia twarzy. Ktoś mógłby powiedzieć, że to jest zabójstwo dla twarzy, jednak moja cera bardzo polubiła taki sposób oczyszczania.
    Zapach tego mydła jest typowo siarkowy, nie jest zbyt przyjemny ale można się przyzwyczaić. Mydełko jest bardzo wydajne, jedna kostka wystarcza mi na około 3-4 miesiące codziennego używania.

Ilość zużytych opakowań: 3 kostki

Chcesz pochwalić LemonCakes za czytelną i pomocną recenzję?
  • lepsze niż 1000 żeli do twarzy
  • To mydło jest lepsze niz jakikolwiek żel do twarzy jeśli chodzi o skuteczność! żadne tam garniery czy inne nivea, maseczki 3w1, toniki.

to mydło do zadań specjalnych.

nie uzywam go na codzień, bo nie mam trądziku czy krost non stop ale w momencie kiedy mam jakieś wahnięcia hormonalne czy uczulenie czy inne świństwo to pojawiają mi się krostki/grudki/cholera wie co i po tym mydle natychmiast znikają.

+bardzo skuteczne w walce z krostkami/grudkami!
    +niska cena
    +wydajność
    +natychmiastowe działanie (juz po 1/2 dniach używania widać efekt)

-minus- zapach siarki ale to nic przy tym że to jest naprawdę skuteczne i działa!

hit hitów!

Ilość zużytych opakowań: 3 całe, kolejne w trakcie

Chcesz pochwalić aleksandra081988 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny efekt.
  • Używam tego mydła od roku i nie zamienie go na żadne inne. Skóra dzięki niemu jest bardzo gładka i przyjemna w dotyku. Zapach nieprzyjemny ale przy dłuższym stosowaniu łatwo się przyzwyczaić. Bardzo wydajne jedna sztuka wystarcza mi na ok 2 miesiące. Jedyny kosmetyk Barwy który stosuję ponieważ inne kosmetyki z serii Siarkowa Moc powodują zwiększenie ilości wyprysków.

Używam tego produktu od: ok 1 rok
    Ilość zużytych opakowań: 5szt

Chcesz pochwalić ANETA9113 za czytelną i pomocną recenzję?
  • całkiem dobre
  • Używam go sporadycznie tylko gdy mam problemy z pryszczami albo zbyt tłustą skóra, wtedy świetnie sobie radzi i naprawdę pomaga. Jednak produkt ten nie nadaje się do codziennej pielęgnacji cery ze skłonnościami do pryszczy, ponieważ bardzo wysusza.

-cena
    -zapach ( choć to oczywiste)

+działanie antybakteryjne
    +nie uczula
    +dostępność
    +/- działanie wysuszające

Używam tego produktu od: ponad roku
    Ilość zużytych opakowań: ok. 2 kostek

Chcesz pochwalić Viscop za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wysusza
  • Do zakupienia zachęciły mnie pozytywne opinie na temat mydła. Trochę byłam zaskoczona, że twarz można myć mydłem ale stwierdziłam, że skoro jest antybakteryjne i tak wielu osobom pomogło to też wypróbuje. Niestety to był mój błąd. Owszem, moja skóra ma skłonność do wyprysków ale to co pojawiło się na twarzy po kilku użyciach mydła przeraziło mnie. Miałam o wiele więcej wyprysków w dodatku bardzo dużych, poza tym wysuszyło mi skórę na czole i nosie. Mydła używałam również do mycia dekoltu, ponieważ na nim też miałam drobne krostki i dopiero tutaj mi pomógł. Krostki zniknęły. Niestety do mycia twarzy zupełnie się nie sprawdził.

Ilość zużytych opakowań: niecałe 1- 100 g

Chcesz pochwalić Purplemis za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla mnie super!
  • Mydło jest dobre w walce z pryszczami, ale mocno wysusza. Stosuję co 3-4 dni, na plecy częściej. Dzięki niemu krostki szybko usychają i znikają, niestety nie zwalacza ich na stałe, wciaż pojawiają się nowe..mimo to będę używać, bo znacznie przyspiesza gojenie! do tego jest bardzo tanie i łatwo dostępne.

Używam tego produktu od: kilka miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: dwa całe

Chcesz pochwalić lolkafasolka za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 17 raz(y)
  • Niezbędny w walce o skórę bez wyprysków
  • KONSYSTENCJA:
    > twarda, jak mydło. po kontakcie z mokrą twarzą zmienia się w kremową piankę.

KOLOR:
    > żółty

ZAPACH:
    > dla mnie pachnie czystością , ale mój chłopak twierdzi, że okropnie śmierdzi siarką. Ja naprawdę nie czuję tego zapachu ani podczas używania, ani podczas wąchania samego mydła.

DZIAŁANIE:
    + niewiarygodne oczyszczenie skóry,
    + skóra jest tak dobrze umyta, że aż "trzeszczy"
    + jednocześnie brak jest po umyciu mydlanego osadu, jak to bywa po użyciu zwykłym mydłem. skóra jest po prostu oczyszczona z sebum i zanieczyszczeń, a nie powleczona czymś
    + pomaga zredukować występowanie zaskórników
    + w moim przypadku duży pomocnik w walce z ostrym trądzikiem
    + super wydajny
    + niska cena
    - może wysuszać, jeżeli ktoś ma problem z suchością skóry, suchymi skórkami itd.

PODSUMOWANIE:
    To mydło kupiłąm zupełnie przypadkiem i zastąpiło mi wszystkie żele, jakich dotychczas używałam (vichy normaderm, tołpa, nivea, effeclar itd.). Cena w stosunku do wydajności jest naprawdę fantastyczna, mydło pomogło mi się uporać z naprawdę poważnymi problemami skóry twarzy. Dzięki temu mydłu, mogę bez żadnych problemów stosować kremy które wcześniej mnie zapychały i powodowały wypryski. Na efekty trzeba poczekać, to nie jest tak, że skóra od pierwszego użycia problemy znikną, ale w przeciągu kilku miesięcy zauważyłam naprawdę ogromne zmiany.

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić kcx za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie jaram się
  • Używałam go i nie zauważyłam efektów. Plus za to że dobrze się pieni ale za to śmierdzi okropnie- jak jakiś popiół (??!).
    W każdym razie mi zupełnie nie przypadło do gustu.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy temu

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić january666 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobra
  • Świetnie oczyszcza i matuje skórę twarzy. Nie zauważyłam specjalnej różnicy pomiędzy wysypem trądziku, ale nie narzekam. Urzywam go do mycia całego ciała (szczególnie twarzy, ramion, dekoltu i pleców), a następnie ze względu na nieprzyjemny siarkowy zapach stosuję zapachowe mydło.

Plusy:
    - oczyszcza
    - matuje
    - ściąga
    - cena

Minusy:
    - zapach
    - nie likwiduje trądziku

Chcesz pochwalić Kofeinowa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetne!
  • To mydło siarkowe, nie spodziewajmy się niewiadomo czego!

Plusy:
    +doskonale oczyszcza
    +łatwo dostępne
    +po dłuższym stosowaniu widać poprawę cery

Minusy:
    - zapach ( jak każde mydło siarkowe)
    - skóra strasznie mi się po nim błyszczy
    - dziwne uczucie po zmyciu go...

Ilość zużytych opakowań: jedna niecała kostka

Chcesz pochwalić muffinka333 za czytelną i pomocną recenzję?