Powiększ Clarins, Teint Haute Tenue [Everlasting Foundation] SPF 15 (Podkład do twarzy o przedłużonej trwałości)

Zgłaszająca osoba: elbrus

Kremowa, wygodna formuła podkładu dla każdego rodzaju cery o przedłużonej trwałości SPF 15. Utrzymuje się przez 15h.
Zawiera "High Fidelity System", który sprawia, że już po krótkim okresie czasu podkład tak doskonale przywiera do skóry, że jest odporny na otarcia (mówi się o nim nawet, że można później otrzeć policzek białym kołnierzykiem, który pozostanie bez śladu). Bezkonkurencyjny blask zapewnia Clarins "Light-Optimizing Complex", który niweluje niedoskonałości. Na optymalne i trwałe nawilżenie wpływają składniki roślinne (m.in. pochodzenia akacjowego), które naśladują działanie mikro-patch, działają jak zapora, by pomóc skórze zatrzymać jędrność i głębokie nawilżenie. Przed wolnymi rodnikami, zanieczyszczeniami i promieniowaniem UV chroni kompleks "Triple Protection". Testowany dermatologicznie (Non-comedogenic, Non-oily).
Pozostawia matowe wykończenie. Można nim uzyskać krycie od średniego do mocnego w zależności od aplikacji. Dostępnych 10 odcieni, głównie jasnych.

/bw/

• Obecnie najlepszy
  • To pierwszy podkład od czasów Revlona Colorstay, który tak polubiłam. Zacznę od tego, że mam cerę mieszaną (okropnie przetłuszczającą się w okolicy nosa) oraz naczynkową. Najważniejsze cechy podkładu u mnie to bardzo jasny żółtawy kolor, trwałość i porządne krycie (przez płytko unaczynioną cerę bez przerwy jestem różowa jak świnka).
    Podkład w kolorze 103 kupiłam w Douglasie i według mnie mógłby być bardziej żółty - jest bardziej beżowy względem CS 150 Buff (c/o). Już stosuję go codziennie ponad miesiąc i myślę, że mogę wyrazić swoją opinię o produkcie:

Zalety:
    - Jasny kolor, który nie jest różowy ani pomarańczowy. Nie zauważyłam, żeby podkład ciemniał na twarzy.
    - Bardzo przyzwoite krycie, wystarczy mała ilość na pokrycie całej twarzy. Wystarczy jedna warstwa. Dzięki dobrej pigmentacji produkt jest wydajny.
    - Podkład nie wchodzi w pory i nie podkreśla ich
    - Produkt dobrze się nakłada bez smug, plam i efektu szpachli. Ja najbardziej lubię wklepywać go opuszkami palców, pędzlem również można osiągnąć bardzo ładny efekt. O dziwo najgorszy efekt uzyskiwałam gąbeczką (miałam wrażenie że nakłada się nią grubszą warstwę, niż jest konieczna). Podkład dobrze "przykleja" się do twarzy. Szybko zastyga, nie klei się.
    - Podkład nie kłóci się z nałożonym wcześniej lekkim kremem nawilżającym. Nie roluje się ani nie spływa po położeniu na pokremowaną skórę.
    - Według mnie jest to podkład bardzo trwały, na poziomie zbliżonym do EL Double Wear. Jeszcze żaden podkład nie wytrzymał na mojej twarzy cały dzień, ale Clarins wieczorem wygląda najlepiej ze wszystkich, które testowałam do tej pory. Nawet zmywając wieczorem makijaż jest go jeszcze trochę na nosie, a to jest wyczyn w moim przypadku.
    - Właściwości matujące przewyższają znacznie Revlon CS i Makeup Atelier Paris wodoodporny. Wydzielające się na twarzy sebum nie sprawia, że podkład w tajemniczy sposób znika. Zauważyłam, że twarz przetłuszcza się jakby w zwolnionym tempie. Nie od razu świecę się jak żarówka.
    - Przepiękne opakowanie z wygodną pompką. Dodatkowym plusem jest to, że podkład nie osiada na ściankach, przez co widać ubytek produktu oraz można wykorzystać podkład do samego końca.
    - Ładny zapach
    - Nie zapycha mojej cery.

Minusy:
    - Myślę, że nie sprawdzi się u osób z suchą cerą
    - Jest trochę wysuszający. Jednakże nakładając go w małych ilościach, mimo codziennego stosowania, nie czuję ściągnięcia, ani nie mam suchych skórek. Udaje mi się utrzymać skórę gładką i przyjemną w dotyku. Więc sekretem jest używanie małej ilości podkładu, gdy nakładałam go na początku w grubszych warstwach skóra przesuszyła się na policzkach.
    - Podkład może podkreślać suche skórki.
    - Podkład ma SPF15, przez co nie nadaje się do zdjęć (wielka szkoda, bo wtedy nie musiałabym w kółko szukać podkładu na większe wyjścia).

Według mnie jest to podkład prawie idealny. Cera wygląda przy nim bardzo ładnie, jest gładka, nie ma efektu maski. Warunkiem jest stosowanie go w możliwie najmniejszej ilości - daje wtedy naprawdę śliczny efekt. Podczas stosowania tego podkładu po raz pierwszy i (jedyny w życiu) usłyszałam komplement na temat mojej cery. Po tym stwierdziłam, że musi on otrzymać ode mnie KWC

Polecam przetestować go, jeżeli macie jasną cerę, lubiłyście Revlon CS, w miarę sprawdzał się u was ELDW, ale wciąż szukacie czegoś innego.

Używam tego produktu od: Ponad miesiąc

Chcesz pochwalić atari za czytelną i pomocną recenzję?
  • U mnie sie nie sprawdza...
  • Mam potężne mieszane uczucia do tego podkładu.Kupiłam go kierując się własnie tymi ocenami na wizaz>Mam odcien beige który powinien być dość ciemny,ale ja wyglądam w niem dość blado i jakoś tak dziwacznie i sztucznie.Fakt zakupiłam go przez net,ale beige zawsze jest taki ciemniejszy a tu wygląda jak ivory...

Mam wrażenie ,że na mojej twarzy tworzy maske,nawet jak nakładałam małą ilość.Nie mogłam tak chodzić umalowana więc postanowiłam to natychmiast zmienić.

A mianowicie mieszam go z moim ulubieńcem Deborah którego jeszcze troche mam lub Lumene CC,i tu wygląda super,juz nie mam wrażenia tapety na twarzy.

Ma też swoje minusy:
    -podkreśla suche skórki
    -uwidacznia niedoskonałości
    -cena co do jakości śmiesznie kosmiczna

zalety:
    -nie zapycha
    -dość trwały

Jak za tą cenę nie polecam,bo są tańsze i lepsze.

Używam tego produktu od: 1miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić Magdalaja za czytelną i pomocną recenzję?
  • 108 Sand
  • Podkład dobrała mi konsultantka - szukałam odcienia żółtego i kolor 108 Sand właśnie taki jest - piękny żółtek bez grama różowego tonu. Nie mogłam się zdecydować na konkretny podkład Clarinsa ale ponieważ kończyło się lato i miałam jeszcze nieco problemów skórnych (do schowania) to pani wybrała właśnie ten. Kryje, matuje moje błyski w strefie T - podkład wydawał się być idealny i w sumie jest mu do tej oceny naprawdę blisko.

Podkład w odróżnieniu od wielu podkładów kryjących jest lekki, nie jest toporny w rozprowadzaniu się, nie ma konsystencji zastygającej pasty. Ma normalną, lejącą się konsystencję, świetnie się rozprowadza i to bez smug. Pachnie arbuzem - naprawdę przyjemny zapach.

Może nie jest to super kryjący podkład ale robi to i tak nieźle - u mnie zakrył co było do zakrycia a teraz, gdy mam już gładką cerę po prostu daje mi piękny, jednolity kolor. Skóra jest gładka, atłasowa, moje pory na nosie nie są widoczne. Przez cały dzień nie wchodzi w załamania skóry, nie podkreśla zmarszczek.

Podkład daje dobry mat i bardzo mi się to podoba. Może to dawać poczucie ściągnięcia czy wysuszenia u co poniektórych ale u mnie z mieszaną cerą - nie ma problemu. Nie spowodował żadnego przesuszu a co ważniejsze - nie zapycha i nie wyszły mi po nim żadne niespodzianki.

Trwałość jest dobra - utrzymuje się cały dzień zabezpieczony pudrem sypkim, pierwszych poprawek dokonuję popołudniu - czyli jest naprawdę dobrze. Oczywiście, że brudzi - może nie tak ordynarnie jak jego koledzy ale biały kołnierzyk to mit .

Opakowanie jest piękne, dozownik doskonały. Nie mam tu żadnych zastrzeżeń. Wydajność również bardzo dobra.

Cena może odstraszać ale jest to podkład wart owej ceny. Nie jest on moim podkładem idealnym ale jest naprawdę dobry - na okres zimowy do cery mieszanej jest strzałem w dziesiątkę. Do tego wydajność i piękna paleta kolorów. No i paradoksalna lekkość produktu przy kryciu i trwałości.

Na wiosnę spróbuję jego brata Skin Illusion ale na ten moment ten podkład jest moim ulubionym i na pewno będę do niego wracać. Polecam.

Ilość zużytych opakowań: połowa opakowania

Chcesz pochwalić kasia2d16 za czytelną i pomocną recenzję?
  • raczej OK
  • Najbardziej lubiłam w tym podkładzie zapach i konsystencję. Bardzo ładnie skóra wygląda tuż po nałożeniu (odcień 112 Amber).
    Niestety nie jest trwały. Nadaje się raczej do nieskazitelnej cery.
    Najbardziej nie lubiłam opakowania - szklane, obtłukło mi się straszliwie (całe szczęście, że nie potłukło nic więcej) i, choc wiem, że podkład w butelce jeszcze jest, za żadne skarby nie mogę go już wydobyc.
    A ha, i jeszcze na wielu kremach się roluje.

Używam tego produktu od: 3 m-cy

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić olfencja za czytelną i pomocną recenzję?
  • Póki co najlepszy
  • Oceniam odcień 108 sand i 109 wheat (różowe tony). Mam cere mieszaną i u mnie sprawdza się bardzo dobrze. Jednak troszke wysusza dlatego odejmuje pół gwiazdki. Co najważniejsze nie zapycha! A ja mam ogromna tendencje do zapychania. Stosuje go na krem Effaclar K i pudruje EL Doule Wear. Po około 4-5h wymaga powtórnego przypudrowania. Obecenie posiadam 108 sand i już chyba przy nim zostane Jeżeli chodzi o wytrzymałości obecnie trzyma się dobre 9-10 godz., jednak jak moja skóra była bardziej tłusta to tyle nie wytrzymywał. Opakowanie wystarcza na poł roku przy codziennym stosowaniu. Polecam do cer mieszanych!

Ilość zużytych opakowań: 4x30 ml

Chcesz pochwalić BadCat16 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mistrzu...
  • Najlepszy podkład jakiego miałam okazję używać.
    Odpowiada mi w nim dosłownie wszystko: 1) odcień, który takiemu bladziochowi jak ja generalnie trudno dopasować (w tym przypadku 105 jest strzałem w dziesiątkę), 2) konsystencja - ani za gęsta, ani za rzadka, akurat taka, że ilość podkładu jaka wydobywa się przy jednym naciśnięciu pompki wystarcza na pokrycie całej buzi, 3) krycie- fenomenalne!, bez podkreślania skórek, nierówności, za to maskujące drobne przebarwienia i zmiany pigmentacyjne, 4) zapach - (Boże skąd oni wytrzasneli ten zapach!?), przypominający mi różową Pumę, 5) wydajność - 30 ml buteleczka starcza na około 5 m - cy regularnego używania, 6) trwałość - w ciągu dnia niemal się nie ściera, podejrzewam, że byłby jeszcze trwalszy gdyby utrwalać go pudrem (czego nie robię, bo mi się nie chce ), 7) skład - przede wszystkim nie zawiera talku. Co prawda coraz więcej firm rezygnuje z tego składnika, ale np. ostatnio zostałam bardzo niemile zaskoczona składem Lasting Silk UV Giorgio Armani, który talk zawiera, a miało go nie być (i wierz tu niezorientowany człowieku ekspedientce w "D" ).
    Wg mnie ten podkład to fenomen.
    Cena, jak za podkład tej klasy jest do zaakceptowania. Zwłaszcza jeśli porównać ją do cen innych podkładów o podobnych właściwiściach (ale tylko z założenia, bo takiego jeszcze nie znalazłam).
    Zużyłam już 3 buteleczki i z całą pewnością kupie kolejną.

Używam tego produktu od: półtora roku
    Ilość zużytych opakowań: 3 po 30 ml

Chcesz pochwalić Pat2345 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy!
  • Podkład utrzymuje się cały dzień na twarzy, wygląda bardzo naturalnie, aplikuje się go bardzo przyjemnie. Długo szukałam idealnego podkładu dla siebie i nareszcie znalazłam

Chcesz pochwalić anetalka200 za czytelną i pomocną recenzję?
  • KWC
  • Przetestowałam ogromną ilość podkładów tych tańszych i droższych, szukałam, szukałam i znalazłam. mam cerę mieszaną w kierunku suchej ale tylko na policzkach. Troche to trwało zanim go pokochałam i nauczyłam się z nim wspólpracować. Krem IWOSTIN PURRITIN i ten podkład to gwarancja długotrwałego efektu, a przy tym moja cera wygląda jak z okładki, piękna, jedwabista taka teraz jest idealna. Podkład jest moim numerem jeden ale na jak długo nie wiem bo lubie nowinki. Ale z cała świadomością polecam bo to jest najlepszy podkład jaki miałam estee lauder może mu buty czyścić.

Używam tego produktu od: 2014

Chcesz pochwalić megimaja7 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój przyjaciel...
  • Pomimo że mam cerę tłustą ze skłonnością do wyprysków, a także delikatne blizny potrądzikowe, to nie przepadam za podkładami dającymi efekt maski. Lubię, kiedy przez warstwę podkładu widać skórę. Jedyne czego oczekuję to wyrównanie kolorytu i ukrycie ewentualnych niedoskonałości, by po prostu nie rzucały się w oczy. Ten podkład radzi sobie z tym wszystkim znakomicie. Ma kremową, lekko wodnistą konsystencję. Nakładany pędzlem nie tworzy smug, ani też nie daje efektu maski. Nie podkreśla porów, suchych skórek, nie wchodzi w zmarszczki, nie ciemnieje w ciągu dnia. Posiada właściwości pielęgnacyjne (Camellia Sinesis Leaf Extract czyli ekstrakt z zielonej herbaty bogaty we flawonoidy chroniące przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, a także działający ściągająco i antybakteryjnie). Podkład daje satynowo-matowe wykończenie, delikatnie rozświetla. Pachnie przyjemnie arbuzem. W przeciwieństwie do Clarins Ever Matte matuje na długo, aczkolwiek aplikacja pudru matującego bądź utrwalającego z pewnością pozytywnie wpłynie na jego trwałość. Dopiero pod wieczór zaczyna delikatnie schodzić z twarzy. Wiadomo, że większych blizn, przebarwień, czy innych niedoskonałości nie zakryje, ale od czego jest korektor. Dodatkowy plus należy się za filtr SPF15.

Używam tego produktu od: 2014 roku
    Ilość zużytych opakowań: 1: 103 Ivory

Chcesz pochwalić Meghan1987 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 68 raz(y)
  • Jest długotrwały i pięknie wygląda na twarzy
  • Posiadam odcień 110. Na początku obalam mit kołnierzyka , brudzi :P

Poza tym ma praktycznie same zalety w moim odczuciu jest na miarę double wear i wymaga tak samo ładnie wypielęgnowanej buzi.

Daje naturalny efekt
    dugo się utrzymuje
    ładnie matuje ale twarz jest zdrowa, naturalna
    piekny odcień 110 - idealnie wpadający w żółte tony, kryje zaczerwienia
    ładnie sie rozprowadza

baardzo ładnie pachnie

eleganckie opakowanie

nie używam go na co dzień ponieważ nie potrzebuje aż tak mocnych podkładów ostatnio ale jak po pracy się z kimś umawiam i wiem, że będę późno to gdy rano nałożę podkład mam gwarancję, że wytrzyma cały dzień oczywiście z poprawkami bo taka już moja skóra

zdarza mu się podkreślić suche skórki
    i rzadko ale dwa razy tak miałam, że delikatnie podkreślił pory - innym razem je maskował - to pewnie kwestia stanu cery w danym dniu

mat utrzymuje u mnie tak jak nude dior czyli 6 godzin

kiedy mam go na buzi nie czuje maski ani ściągnięcia

stosuję wymiennie z dior nude, dior star i clarins extra firming ostatnio.

nie powoduje wyprysków i wysypu na twarzy, nie zapycha

sprawdza się idealnie kiedy mamy coś do ukrycia.

można stopniować krycie i dokładać warstwy

jak praktycznie każdy long lasting lekko się utlenia u mnie do około pół tonu więc w mojej granicy normy :P

świetny podkład. godny zastępca double wear

pomimo spf super wychodzi na zdjęciach

dobrze się zmywa podczas demakijażu

Używam tego produktu od: naprzemienie od kilku miesięcy

Chcesz pochwalić elyon za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij