Powiększ Clarins, Teint Haute Tenue [Everlasting Foundation] SPF 15 (Podkład do twarzy o przedłużonej trwałości)
Produkt dostępny w 8 sklepach. Cena już od 127,00 zł - sprawdź w

Zgłaszająca osoba: elbrus

Kremowa, wygodna formuła podkładu dla każdego rodzaju cery o przedłużonej trwałości SPF 15. Utrzymuje się przez 15h.
Zawiera "High Fidelity System", który sprawia, że już po krótkim okresie czasu podkład tak doskonale przywiera do skóry, że jest odporny na otarcia (mówi się o nim nawet, że można później otrzeć policzek białym kołnierzykiem, który pozostanie bez śladu). Bezkonkurencyjny blask zapewnia Clarins "Light-Optimizing Complex", który niweluje niedoskonałości. Na optymalne i trwałe nawilżenie wpływają składniki roślinne (m.in. pochodzenia akacjowego), które naśladują działanie mikro-patch, działają jak zapora, by pomóc skórze zatrzymać jędrność i głębokie nawilżenie. Przed wolnymi rodnikami, zanieczyszczeniami i promieniowaniem UV chroni kompleks "Triple Protection". Testowany dermatologicznie (Non-comedogenic, Non-oily).
Pozostawia matowe wykończenie. Można nim uzyskać krycie od średniego do mocnego w zależności od aplikacji. Dostępnych 10 odcieni, głównie jasnych.

/bw/

• Użytkownik
    Chwalona: 1 raz(y)
  • Lżejsza alternatywa fanów E.L. Doublewear / R. Colorstay.
  • Od razu zaznaczę, że oceniam wersję, która funkcjonowała w swoim składzie do roku 2015, kiedy to zaczęli produkt wycofywać na rzecz Clarinsa Everlastinga + z drobinami, który już nie jest taki uniwersalny jak poprzednik.

Ustalmy kilka faktów:
    -Kolorówka jest przyzwoita, słowianki mają spory wybór.
    -High Fidelity System? Bzdura. Podkład jest na prawdę Everlasting ale jestem przeczulona na punkcie bajania naiwnej klienteli coraz to bardziej wymyślną terminologią.
    Nie, nie warto trzeć twarzy o kołnierzyk. A zwłaszcza o ten biały.
    -Podkład jest drogi, więc nie ma taryfy ulgowej. Opakowanie jest na poziomie ale nie na tyle, żeby płacić za nie 100zł, podczas gdy sam podkład warty jest w porywach do 50.
    -Podkład kupujemy, by twarz wyglądała w nim dobrze, a więc dopasowanie do struktury skóry ma być idealne. Wszystko inne, nawet krycie, to sprawa drugorzędna.
    -Filtr ma tu zastosowanie tylko jeśli robimy przysłowiową 'tapetę'. W innym wypadku wskazany jest raczej krem z filtrem pod podkład.

PLUSY:
    + Nie wysusza ale tylko przy grubszej warstwie;
    + Ma pudrowe wykończenie, właścicielki cer tłustych powinny być zadowolone;
    + Świetna konsystencja - delikatna a zarazem kremowa, dobrze współpracuje z kremami (nawet tymi tłustymi i z rzadszymi podkładami.)
    +103 jest kolorem dla bardzo jasnych karnacji ale nie ma w sobie domieszek różu. - polecam cerom jasnym ale z odcieniami żółtego i szarości. Cerom różowym, bądź bardzo zaczerwienionym będzie robił na twarzy pomarańczkę, ponieważ wbrew pozorom nie utlenia się, tylko po jakimś czasie po prostu stapia się ze skórą i oczywiście stopniowo 'znika' z twarzy.
    +Znika ale robi to 'inteligentnie', tak jakby się wchłaniał, a nie ścierał. Za to duży plus, gdyż mimo wszystko na wypielęgnowanej, gładkiej skórze wygląda elegancko nawet znikając. ( Uwaga! Ze źle dobranym pudrem schodzi'płatami'. Nie jest to estetyczny widok :/)
    +Krycie zaczerwienień (dla cen naczynkowych może być dobry), przebarwień - bardzo dobre.

MINUSY:
    - Krycie nierówności skóry, czyli dopasowanie do faktury skóry pozostawia wiele do życzenia, aczkolwiek jest lepsze gdy zmieszałam podkład 1:1 z o dziwo nie super kryjącym Affinnitone od Maybelline. Faktura skóry wygląda wtedy ciut lepiej, zaczerwienienia schowane są na tym samym poziomie, co z samym Everlastingiem, czyli dobrze.
    Jednak gdy Clarins jest na skórze sam, każde uwypuklenie czy wgłębienie widoczne jest dwa razy bardziej. Z daleka twarz wygląda bardzo ładnie - jest matowa, a mimo to rozświetlona. Z bliska tragedia...

-Wchodzi w zmarszczki. Zapewne wina pudrowego wykończenia. Mam 21 lat, a po pomalowaniu tym podkładem mam cerę 35tki po przejściach.
    Im dłużej stosowałam ten podkład tym bardziej się do niego zniechęcałam. To prawda, że na skórze przez pierwsze 2 godziny wygląda pięknie, jednak kłopot w tym, co robi przez resztę dnia. Z takim efektem, to aż żałuję, że jest 'everlasting'.

- Po roku stosowania uważałam, że jest wybawieniem po Revlonie, a Estee Lauder, to już w ogóle szpachla.
    Prawda jest taka, że nawet przy swoich wszystkich wyciągach roślinnych podkład ten na prawdę obciąża skórę. Po 3 latach jestem tego świadectwem. Nie polecam nikomu z wrażliwą skórą, chyba że tylko na jakieś okazje.

-CIASTOLINA. Nie polecam cerom suchym, a także bardzo, bardzo tłustym. Cery mieszane powinny być z niego zadowolone, aczkolwiek wraz z cerą mieszaną zazwyczaj są jakieś krostki...cóż przy zaskórnikach może i się sprawdzi. Przy krostkach nie. Po 2 godzinach podkreśli absolutnie każdą niedoskonałość na skórze, jaką chciałoby się zakryć tworząc efekt, dzięki któremu wolałoby się stać z tymi krostami na wierzchu bez makijażu. Mi od około roku zaczęła się cera trochę buntować, bo się uwrażliwiła i ten podkład nie dawał sobie rady, tylko dodatkowo podrażniał. Musiałam więc z niego zrezygnować. Nawet w duecie z Affinnitone, w którym polecam Clarinsa już o wiele bardziej niż samodzielnie.

Ilość zużytych opakowań: 4 pełnowymiarowe

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić GALLE za czytelną i pomocną recenzję?

Polecany film:

depilacja czego nie wolno

• Nietarfiony produkt
  • Niestety moja przygoda ze wskazanym podkładem nie była ani długa, ani przyjemna. Za jedyny plus produktu mogę wskazać jego ładny porcelanowy kolor i eleganckie, choć niepraktyczne opakowanie (mnóstwo produktu zostaje na ściankach butelki i nie da się ich wydobyć, zatem część podkładu wyrzucamy).
    Dlaczego tak źle go wspominam? Ponieważ po nałożeniu były ochy i achy, sądziłam , że odnalazłam świętego graala podkładowego i... rozczarowanie. Podkład ciasteczkuje się ścina, na twarzy po 6h zostaje nie wiem jak to nawet określić , ale widok naraża nas na szyderczy wzrok otoczenia. Dlatego nigdy nie nosiłam tego produktu do pracy gdzie jestem osiem godzin, wybierałam go na krótkie wyjścia z domu, aby go skończyć, gdyż nie znoszę marnortastwa. Sądzę, że w odniesieniu do ceny produktu, takie jego "zachowanie" na twarzy jest niedopuszczalne!!
    Nie polecam, szkoda pieniedzy!
    PS Moja skóra jest normalna, w stronę suchej, więc tego typu przygoda zdarzyła mi się pierwszy raz.

Używam tego produktu od: rok
    Ilość zużytych opakowań: 1x30ml

Chcesz pochwalić katia7777 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Sprawdza się
  • Zakupiłam na przełomie marca/kwietnia ubiegłego roku i posiadam go do dzisiaj (odcień 107). Początkowo był tylko na specjalne okazje, latem okazał się trochę za jasny, więc poszedł w odstawkę, a teraz używam go niemal codziennie.

Moimi oczekiwaniami były: dobre krycie, długotrwałe utrzymywanie się na skórze, matowe wykończenie i brak efektu maski.
    I prawie się udało

Podkład ten zapewnia krycie na poziomie średnim, tylko przy "większych" sprawach (wypryski) wymagany jest korektor. Matuje nie powodując przy tym efektu płaskiej maski. Przy skórze skłonnej do wyżej wspomnianych wyprysków nie nasila powstawania nowych (ogromny plus! Pod tym względem wypadł na piątkę w porównaniu do EL Double Wear). Bez bazy i przy dość oszczędnym dozowaniu utrzymuje się u mnie do 6h, natomiast normalnie i z bazą można liczyć na praktycznie całodniowy makeup.
    Bardzo wydajny, nie miałam problemu z doborem odcienia do jasnej karnacji. Buteleczka jest bardzo wytrzymała, wygodny dozownik

Niestety podkład ten dość mocno uwidacznia wszelkie skórki, włoski, ma pudrowe wykończenie. Po 3-4h wymagane ponowne przypudrowanie, skóra zaczyna się niemiłosiernie świecić, przez co odejmuję jedną gwiazdkę.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie (30ml)

Chcesz pochwalić zbinkify za czytelną i pomocną recenzję?
  • uwielbiam jego zapach
  • jest to jeden z podkładów który nie ma chemicznego zapachu, niestety lub stety ale zwracam uwagę na zapach kosmetyków i lubię jak coś ładnie pachnie, używa mi się wtedy takiego produktu z przyjemnością i ten podkład własnie taki jest. Do tego jego działanie, krycie, konsystencja jest na plus, no i piękne opakowanie które ładnie wygląda. Z ochotą używałam go w zimie ponieważ ma nieco większe krycie i troszeczkę cięższą konsystencję

Używam tego produktu od: pól roku

Chcesz pochwalić jeenny za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jeden z lepszych
  • Mam skórę mieszaną, w kierunku suchej i ten podkład najlepiej sprawdza się u mnie jesienią i zimą. Dobrze kryje, nie tworzy płaskiego matu, ale skóra wygląda po prostu zdrowo. Zawsze utrwalam podkład pudrem sypkim bądź w kamieniu i ten pozostaje na mojej twarzy 12h. Po kilku godzinach muszę jednak przypudrować strefę T.
    Chociaż najczęściej wybieram najjaśniejsze odcienie podkładów to w tym przypadku tak nie było, mam kolor 105 nude i jest idealny, bez różowych podttonów. Wydajny, jeden z lepszych jakie miałam, a jestem podkładową maniaczką.

Używam tego produktu od: 1 rok, naprzemiennie z innymi

Chcesz pochwalić anton23 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tak bardzo dobry
  • Trafiłam na ten podkład zupełnie przypadkiem,dostałam próbkę do zakupów. I to była miłość od pierwszego nałożenia. Ideał. Zachorowałam na niego. W końcu mój kochany mąż zafundował mi buteleczkę (już mówiłam,że jest kochany? ).
    Kolorystyka przyzwoita,coś tam można wybrać,raczej jasne kolory. Ukochałam go przede wszystkim za krycie bez wstrętnego zapychania. Mogę stopniować efekt,nie robi mi maski.
    Trwałość dostateczna, być może to kwestia tego,co nakłada się pod spód-ja ze swoją suchą cerą muszę mieć "poślizg". Dlatego najszybciej znika z brody, nosa. No,ale maluję się o godz 6,a wracam do domu o 20 ( jeszcze z makijażem na twarzy :P ) ,więc to nie jest najgorszy wynik. Fakt,rozświetla, mnie to nie przeszkadza,bo jak wpomniałam,nie przetłuszczam się na twarzy.
    Okresowo nieznacznie podkreśla suche skórki,ale to jedyny podkład,którego używałam przez ostatni rok i zadowolił mnie prawie całkowicie,więc jestem w stanie mu to wybaczyć.
    Boli jedynie cena-prawie 170zł to masakra jakaś. Dlatego odejmuję pół gwiazdki,i chyba z tego względu nie jest to "Jeden z 10". Ale jest bardzo wydajny. Przy codziennym stosowaniu 8 miesięcy na spokojnie. Końcówka płynu niestety zostaje na dnie pojemnika-na szczęście jest odkręcana pompka,jakoś można wydłubać. Nadaje się do nakładania palcami oraz pędzlem.
    Jakiś czas temu weszła wersja z "+". Jest bardziej nawilżająca, trochę lepiej się rozprowadza, wydaje się być przyjemniejsza w noszeniu,lepiej tolerowana przez suchą skórę.
    Ciężko jest mi go polecić-to dużo pieniędzy,a co jeśli nie podpasuje? Zawsze należy zaopatrzyć się w takiej sytuacji w próbki!!! Ja mam wybredną cerę,szybko nudzącą się nawet dobrymi kosmetykami,potrzebującą zmian( w przeciwieństwie do mnie osobiście...). Wymaga ode mnie wysiłku znalezienie czegoś w mój deseń. Zima jest najgorsza-kiedy jestem blada i sucha,jak pieprz.
    Ten podkład przeżył ze mną wszystkie pory roku.Teraz musiałam przerwać ze względu na zmianę koloru skóry po urlopie we wrześniu Zamieniłam na -o dziwo- podkład za13zł z AA. Na jak długo-nie wiem. Na pewno wrócę w zimę do Clarinsa. Ale czy nadal będzie to to samo gorące uczucie?

Używam tego produktu od: 1,5 roku
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie drugiego

Chcesz pochwalić Byqarolina za czytelną i pomocną recenzję?
  • Koszmar!!!
  • Gdybym nazwała go rozczarowaniem roku to chyba bym się wiele nie pomyliła.
    Polecała mi go pani w Douglasie i skuszona pozytywnymi opiniami na Wizażu uległam. O ja głupia i naiwna...
    Robi wszystko to czego, nie chcę żeby podkład robił.

Przede wszystkim rozświetla! Mat istnieje tylko wtedy gdy podkład znajduje się w butelce - zaraz po nałożeniu na twarz daje blask, jakiego nie powstydziłby się najlepszy podkład rozświetlający (tylko, że czarno na białym w ulotce producent obiecuje mat... Hmm)
    Ale ja się nie chcę świecić jak latarnia morska!

Moja twarz reaguje na niego nadprodukcją sebum (ale ok, może tylko ja tak mam, trudno)

Wysusza! Konieczne dobre nawilżenie, inaczej twarz wygląda po prostu źle.
    Nakładany bez bazy podkreśla wszystkie zmarszczki (nawet te o których istnieniu nie miałam jeszcze pojęcia) i suche skórki (ja na prawdę prawie ich nie mam!!! a jednak po nim mam... i to sporo)

Do tego zapycha!!!
    Wszystko bym wybaczyła ale nie to. Zapychacz to ja sobie mogę kupić za 10 zł, nie muszę wydawać takiej kasy, żeby potem doprowadzać twarz do porządku tygodniami.

Jest drogi.

Plusy:
    Kolory (mój 108) to na niego "poleciałam" faktycznie nie ma żadnych różowych pigmentów
    Zapach
    Opakowanie - praktyczne z pompką, takie lubię

Próbowałam kilkukrotnie (skoro już go kupiłam to chciałam dać mu szansę), ale jest koszmarny. Ten blask... I wysuszenie i zapychanie. Brrr
    Na prawdę nie wiedziałam, że jeden podkład może to wszystko na raz robić

Nie lubię go i już, i na prawdę nie mogę go nikomu polecić.

Używam tego produktu od: krócej niż miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: mniej niż 1

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? NIE
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić patkau za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zbyt drogi i nie spełnił oczekiwań.
  • Plusy.
    - bardzo dobrze kryje
    - gesta kremowa konsystencja
    - wydajny
    - wygodne opakowanie
    - matuje na parę godzin

Minusy.
    - podkresla suche miejsca na twarzy
    - kolor 107 beige jak dla mnie za bardzo jasny

Chcesz pochwalić anoli101 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy z najlepszych!
  • Najlepszy ze wszystkich używanych przeze mnie podkładów. Mimo, że z natury jestem raczej bladziochem, to używam koloru 108 sand, który jest ładnym jasnym beżowym odcieniem, bez różowych tonów. Pięknie rozprowadza się na twarzy, matuje skórę jednocześnie ją rozświetlając Buzia po nałożeniu tego podkładu wygląda pięknie Koloryt twarzy jest wyrówanany, lekkie niedoskonałości zakryte, po prostu cudo! Do tego utrzymuje się na twarzy spokojnie 9 do 12 godzin. Nigdy wcześniej nie byłam tak zachwycona żadnym podkładem Idealny podkład na jesien, zimę i wczesną wiosnę. Na późną wiosnę oraz lato polecam inny podkład z Clarins - Skin Illusion, który jest lżejszy niż Everlastiong i bardziej rozświetlający oraz nawilżający. Poszukiwania Świtego Graala uważam za zakończone

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: ok. 1/5 opakowania

Chcesz pochwalić Pulcherima za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 1 raz(y)
  • Zdecydowanie tak dla cery problematyczneji nie tylko!
  • Posiadam podkład w nowej wersji + odcień 108 sand z pięknym żółtym pigmentem.Wcześniej miałam w starej wersji odcień 107 beige ale zmieniłam na ten aby ożywić troszke twarz. Krótko:
    - super krycie
    -lekka konsystencja ułatwiająca aplikację
    -idealne dopasowanie się i wtopienie w skórę
    -ładny, nienachalny zapach
    -filtr spf 15
    Wierzcie mi po wielu latch używania różnych podkładów ten plasuje się w czołówce.Twarz wygląda swieżo i zdrowo.Co prawda cena 169zł jest wysoka ale traktuję to jako inwestycję ponieważ jest bardzo wydajny więc starczy spokojnie na 4-6 mcy polecam!

Używam tego produktu od: tygodnia

Chcesz pochwalić a84n za czytelną i pomocną recenzję?