Diaderma, Karotten-Ol (Olejek marchewkowy)

Powiększ Diaderma, Karotten-Ol (Olejek marchewkowy)

Zgłaszająca osoba: Anyzkowa

Olejek marchewkowy dzięki wysokiej zawartości beta-karotenu poprawia koloryt cery, nadaje ciemniejszą karnację. Pogłębia i utrwala opaleniznę. W naturalny sposób zwiększa wydzielanie pigmentu, nadając skórze ciepły, złocisty odcień. Chroni przed szkodliwym działaniem promieni UV oraz neutralizuje wolne rodniki. Redukuje zmarszczki, zapobiega ich powstawaniu. Intensywnie odżywia, nawilża i natłuszcza skórę.
Szczególnie polecany jest dla skóry zmęczonej i wysuszonej kąpielą, opalaniem czy sauną. Olejek marchewkowy jest niezwykle wydajny. Wystarczy nanieść i rozprowadzić kilka kropli na czystej, lekko wilgotnej skórze. Przeznaczony jest do codziennego stosowania na twarz, szyję i dekolt. Nie ma przeciwwskazań do stosowania go jako olejek do masażu. Długotrwałe stosowanie regeneruje skórę, dając jej świeży i atrakcyjny wygląd.

Skład: Olea Europea (Olive) Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Carthamus Tinctorius (Safflower Oil), Archis Hypogea (Peanat) Oil, Zea Mays (Corn) Germ Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Glycine Soja (Soy-bean) Oil, Daucus Carota (Carrot) Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract, Salvia Officinalis (Sage) Extract, Ledum Palustre (Labrador Tea) Extract, Benzyl Benzoate, Cinnamyl Alcohol, Citronellol, Coumarin, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool.

/s/

• Cudowne odkrycie
  • Odkryłam go dzięki wizażowi, przeczytałam recenzje i od razu zamówiłam na all, wersję niemiecką.
    Mi zapach bardzo się podoba, taki trochę cynamonowy.Skóra jest jakby opalona, ale tylko od razu po aplikacji, także nie zauważyłam jakiegoś efektu brązującego. Za to zauważyłam dużo innych plusów:
    + koloryt cery zaczyna mi się wyrównywać
    + pory powoli zwężają si
    + wągry coraz mniej widoczne
    + coraz mniej wyprysków powstaje (nawet przed okresem)
    + nie zapycha !!!
    + mam mniejsze sińce pod oczami
    + cena i dostępność w necie
    Ja używam tylko na twarz.

- buteleczka i aplikacja; faktycznie niewygodny sposób aplikacji, po przechyleniu wylewa się, przez co marnujemy produkt, a w inny sposób z kolei wydobywa się go za mało (odjęłam za to pół gwiazdki)

Mimo to jestem bardzo zadowolona i na pewno będę go używać, ale nauczona doświadczeniem innych produktów, zostanę przy wersji niemieckiej i nie będę eksperymentować z innymi

Chcesz pochwalić Panna Izabela za czytelną i pomocną recenzję?
  • Boski
  • odejmuję pół gwiazdki za mało wygodne opakowanie- ja swój przelewam do ciemnej butelki z kroplomierzem

cała reszta jest genialna. A ten boski zapach uzależnia

Chcesz pochwalić flow blow za czytelną i pomocną recenzję?
  • Marchewkowe pole, złotawa skóra
  • Dopiero czytając wcześniejsze recenzje tego olejku zauważyłam, że został on zakwalifikowany do działu kosmetyków brązujących. W pierwszej chwili pomyślałam, że dosyć to dziwne - po kilkuminutowym zastanowieniu uważam jednak, że trafnie.
    Bo na moją skórę olejek marchewkowy Diadermy działa brązująco. Nie jest to wprawdzie żadna czekolada jak ze śródziemnomorskich plaż; ba, nie jest to nawet efekt samoopalacza - ale tego chyba nikt rozsądny nie oczekuje. Wymieszany z balsamem do ciała w proporcjach: spora kropla olejku na porcję balsamu wystarczającą do wysmarowania jednego uda (obrazowo, wiem, ale nie jestem w stanie ocenić wielkości czy gramatury tego drugiego składnika) pozwala mi na osiągnięcie subtelnego przyciemnienia skóry z przyjemną dla oka złotawą poświatą. W zestawie otrzymuję też lekkie natłuszczenie skóry, co zimą jest efektem bardzo pożądanym. Przy kolejnych aplikacjach olejkowo-balsamowej mikstury brązik staje się nieco głębszy, ale, jak już wspomniałam, nie ma szans, by dojść do poziomu odcienia hebanu.

Olejek stosuję również na twarz - na dwa sposoby:
    - w wersji na noc nakładam kroplę olejku na zwilżoną skórę, wykonuję kilkuminutowy masaż, po czym idę spać - rano skóra jest spulchniona, jakby napita wilgocią, gładka i promienna;
    - w wersji na dzień mieszam kroplę olejku z kremem do twarzy i nanoszę - skóra nabiera zdrowego, wyrównanego kolorytu, do pełni makijażowego szczęścia wystarczy jej odrobina pudru sypkiego lub w kamieniu, podkład staje się zbędny.
    Pogorszenia cery nie zauważyłam. Poprawę nastroju natomiast - jak najbardziej.

Żeby jednak nie było zbyt różowo-marchewkowo, wspomnieć muszę o kilku słabszych momentach olejku - sprawach drugorzędnych wprawdzie, ale obecnych.
    Po pierwsze, olejek nie pachnie ładnie. Mój mąż twierdzi wręcz, że śmierdzi - jak dziadkowa woda po goleniu.
    Po drugie, buteleczka ma raczej przedpotopową formę, pozbawioną jakiegokolwiek dozownika, wobec czego nadmiar ścieka po szyjce w dół, na podłoże (a daleko nie ma) i zostawia plamy.
    Na dostępność narzekać nie będę, bo na Allegro jest tego w bród. Tam też planuję nabyć drugą buteleczkę.

Używam tego produktu od: niemal roku

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić missmarta za czytelną i pomocną recenzję?
  • polecam
  • Nie zauważyłam po nim jakiegoś efektu brązującego, ale może to przez to, że używam go tylko na noc i w sumie to nawet dobrze mama kupiła mi ten olejek w Niemczech, poleciła go jej koleżanka, która ma trądzik, ale równocześnie przesuszoną skórę (nie zapycha). Ja trądzik już wyleczyłam, ale skóra jest dość sucha i ten olejek świetnie ją nawilża, pozostawia miękką i gładką, dobrze się wchłania, jest magaa wydajny, pachnie trochę babcinymi kosmetykami , ale można się przyzwyczaić. Jedyny minus to brak pompki.
    Polecam, fajna alternatywa dla kremu

Chcesz pochwalić Taja_007 za czytelną i pomocną recenzję?
  • REWELACJA
  • Od zawsze mam problemy z cerą, wągry, podskórne gule, etc przetestowałam setki kosmetyków do twarzy z większym lub mniejszym powodzeniem, przyzwyczaiłam się już do myśli, że tak musi być. Niestety po urodzeniu dziecka zmiany na twarzy się nasiliły, ponieważ karmiłam piersią bałam się używać silnych preparatów, zauważyłam, że w Niemczech dużym powodzeniem cieszy się ten olejek, spróbowałam i ...olśnienie, nie twierdzę, że wszystko znikło, ale wstaję rano i buzia jakaś taka gładka, promienna a wągry mniej widoczne, nie wiem kto umieścił go w kategorii kosmetyków brązujących bo na pewno tego nie robi.Ja używam go na noc razem z wodą termalną, to działa,nigdy nie miałam tak jednolitej,gładkiej buzi

Chcesz pochwalić calvart1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nic niezwykłego
  • Olejek nabyłam pod wpływem znakomitych opinii tu oraz peanów wygłaszanych pod jego adresem przez moją zaprzyjaźnioną maniaczkę kosmetyczno-pielęgnacyjną.
    Używałam go na noc i po ok. 10 dniach okazało się że jest za lekki, nie nawilża i nie natłuszcza wystarczająco mojej skóry, stosunkowo szybko się wchłania W efekcie muszę go używać pod krem nawilżający.

Plusy :

- dostępność (większość aptek)
    - zapach (pudrowy)
    - wydajność

Minusy:

- nie radzi sobie z wymagającą dużego nawilżenia skórą
    - mało poręczne opakowanie (w tego typu produktach najlepiej sprawdzają się zakrętki z pipetką.

Używam tego produktu od: 45 dni
    Ilość zużytych opakowań: jedno w 3/4

Chcesz pochwalić Tynka81 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 3 raz(y)
  • To nie opala ;-)
  • Kupiłam preparat, bo myślałam, że skoro jest to olejek karotenowy, to wpłynie wybitnie na moją opaleniznę.
    No cóż... ;-)

Tuż po aplikacji - skóra miała nieco inny koloryt (więc działa). Czy polepsza opalanie? Wg mnie nie...
    Pięknie pachnie. Doskonały dla mojej skóry.

Ale - bardzo szybko się zużył... W 2 tygodnie. Przy tej cenie to nieekonomiczne rozwiązanie.

W prezencie - chętnie przyjmę ;-) Sama już nie kupię :P

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić cotti za czytelną i pomocną recenzję?
  • Marchew gdzieś tam jest...
  • Kupiłam zachwycona recenzją na jakimś blogu że niby och, ach i ogólnie wow. No niestety.
    -skład naturalny, ale tytułowa marchew daleko w składzie
    -osioł chyba tłumaczył z niemieckiego bo ja nie wiem, gdzie on znalazł, ze ten olejek jest samoopalający-owszem nadaje minimalnie złotawy odcień skóry ale na jakieś 20 minut potem dalej bladość na mym licu
    -olejek jest tak tempy, ze nie da rady nałożyć go na suchą skórę twarzy więc jak ktoś ma sporo czasu i chęć na celebrację to ja polecam, bo mi się nie chce
    -dzialanie-olejki na twarz stosuję czwarty rok i generalnie są lepsze i są gorsze, a ten jest obojętny. Ani nie nawilża ani nie odzywia wlaściwie nie zauważyłam żeby cokolwiek robil
    -kiepsko pachnie
    -końcowkę wylałam na wlosy i zaolejowałam-wlosy solidarnie ze skórą go nie lubią
    Nie polecam

Chcesz pochwalić danusiaes za czytelną i pomocną recenzję?
  • na bogato
  • Skoro się już przełamałam i stosuje olejki na mieszaną, przetłuszczającą się skórę - Diadermę musiałam wypróbować
    Używam go i na noc i na dzień, co kilka dni - w zależności od potrzeb mojej cery (na noc - stosuje solo; na dzień - pod obowiązkowy filtr).
    Olejek zamknięty w szklanej buteleczce o pojemności 30 ml zawierający pełno olejów i ekstraktów roślinnych/ziołowych. Kolor... złotawo-pomarańczowy. Zapach... intensywny (jednego dnia go lubię, innego - mniej).
    Nie jest bardzo gęsty, łatwo się rozprowadza na skórze (nakładam na skórę zwilżoną wodą różaną). Szybko się wchłania pozostawiając skórę wyraźnie nawilżoną, wygładzoną, uspokojoną. Twarz jest taka "sprężysta".
    Olejek pod żadnym pozorem nie wpływa na szybsze przetłuszczanie skóry w ciągu dnia.
    Nie zapycha.
    Nadaje b.lekki koloryt - ale to tylko w czasie jego korzystania - nie ma zatem mowy o żadnym "brązowieniu" skóry. To raczej działanie ożywiające koloryt, a nie trwała zmiana zabarwienia skóry.
    Bardzo lubię go stosować, ale... muszę się przyczepić :
    *zapach rzeczywiście zbyt intensywny, czasem mnie drażni tak, że muszę użyć czegoś innego
    * opakowanie - niepraktyczny duży otwór w butelce (zawsze wylewa mi się za dużo olejku) + moim zdaniem olejki powinni mieszkać w buteleczkach z ciemnego szkła.
    Mimo tych "wad" to naprawdę fajny olejek - nawet dla dziewczyn z cerą mieszaną/przetłuszczającą się.
    Używam tego produktu od: ponad miesiąca

Chcesz pochwalić redniczka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie dla mnie.
  • Diadermę poleciła mi moja mama. Przyznam, że po takiej "reklamie" oczekiwałam niemal cudów. Jakież było moje zdziwienie, kiedy po ok. 2 tygodniach stosowania na noc, olejek strasznie wysuszył mi skórę. Do tej pory zastanawiam się jak to możliwe? Po nałożeniu olejku czułam, że skóra jest lekko ściągnięta a rano nie wydawała mi się jakoś specjalnie nawilżona (mam cerę mieszaną).
    Teraz zdarza mi się smarować tym olejkiem od czasu do czasu, ale zawsze aplikuję na twarz dodatkowo krem nawilżający. Taki duet jest do przeżycia.

+ dobry skład
    + wydajny

- strasznie wysusza!
    - jest dość drogi
    - ciężko dostępny
    - nieprzyjemny zapach

Chcesz pochwalić Martan19 za czytelną i pomocną recenzję?

• W przeciągu ostatnich 60 dni nikt nie dodał recenzji produktu.

Zamknij