Dr. Duda, Petrosterol (Emulsjożel - odżywka do skóry głowy i pielęgnacji włosów)

Petrosterol ( Dr Duda) jest kosmetykiem medycznym, w którym zastosowano bardzo oryginalną kompozycję substancji aktywnych biologicznie oddziaływujących na skórę głowy i włosy poprzez:
- dokładne oczyszczenie z wszelkich zanieczyszczeń, przywrócenie prawidłowego wydzielania łoju oraz skuteczne zahamowanie złuszczania się skóry owłosionej,
- zmniejszanie zaczerwienienia i likwidację świądu,
- poprawę i stymulowanie krążenia w naczyniach włosowych w systemie brodawkowo-cebulkowym skóry głowy, gdzie dokonuje się wzrost włosów oraz wzmocnienie włosów słabych,
- delikatny masaż emulsjożelem nawilża skórę i włosy, dzięki czemu włosy stają się lekkie, sprężyste, mocne i lśniące oraz mniej wrażliwe na wpływy hormonalne i niekorzystne czynniki atmosferyczne,
- zapobieganie elektryzowaniu się włosów i ułatwienie ich rozczesywanie i modelowanie.
W składzie: nafta kosmetyczna, olejek rycynowy, cholesterol, olejek tymiankowy, olejek rozmarynowy, nipagina M, podłoże żelowe, woda destylowana..

Skóra głowy
sucha i wrażliwa, problemowa
do skóry głowy, do włosów suchych i zniszczonych, do włosów normalnych
nawilżające, oczyszczające, przeciwłupieżowe, wygładzające, wzmacniające
lekkie

Cudo!

Używam go od dwóch miesięcy i nie jestem w stanie wyobrazić sobie bez niego pielęgnacji moich włosów.
Używam go razem z innymi kosmetykami, które stymulują cebulki włosów do wzrostu, jednak jestem przekonana, że wiele zawdzięczam właśnie jemu, ze względu na skład- ten żel jest mieszanką wielu cudowności tj. nafta, olejek rycynowy, cholesterol, olejek tymiankowy i rozmarynowy. Moja skóra głowy go kocha i objawia się to aureolką nowych, malutkich włosków, które odstają jak antenki. Chociaż wygląda to nieco śmiesznie, to jednak bardzo mnie cieszy. Około rok temu miałam totalnie rozregulowaną gospodarkę hormonalną i wypadło mi wtedy dużo włosów, teraz na szczęście odrastają, nie mogę się doczekać, aż będą dłuższe i się położą tak jak reszta.
Wcieram ten żel w skórę głowy na godzinę przed myciem włosów i wykonuję krótki masaż. Zmywam go zwykłym szamponem, raczej nie mam z tym problemów, a po wysuszeniu włosy są ładnie odbite od głowy. Skóra wygląda na zdrową, nie występuje łupież ani podrażnienie, a więc nie widzę u siebie przeciwwskazań do jego stosowania. Używam go co 4-5 dni.
Kosmetyk ma biały kolor i rzadką konsystencję żelu/kremu, nanosi się go na skalp łatwiej niż samą naftę czy olej rycynowy. Pachnie naftą, średnio przyjemnie, ale to mało istotne, w końcu i tak się go zmywa.
Relacja ceny do jakości jest wspaniała. Dostępny w aptekach DOZ.
Polecam, to jedno z moich ulubionych odkryć. :)

Używam tego produktu od: ponad dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 i na pewno będą kolejne

Kupiony w: U konsultantki

Rewelacja!

Zakupiłam z ciekawości. Włosy na prawdę przestały wypadać i to nawet przy stosowaniu sporadycznym (raz na kilka myć). Konsystencja jest przyjemna, zapach także. Cena przystępna. Można stosować nawet w "wysuszającym" szamponem, bo i tak włosy będą po tej odżywce nawilżone.

Nr 1 w pielęgnacji włosów

Jestem mile zaskoczona tym produktem. Wspaniale oczyszcza skórę głowy i daje uczucie świeżości. Pięknie pachnie, jest bardzo wydajny. Włosy po używaniu odżywki nie przetuszczaja się.

Kupiony w: Otrzymałam do testów od marki/producenta

Doktor Duda

Odżywka o pięknym zapachu i średnio gęstej konsystencji, koloru białego. Jest idealna na łojotokowe zapalenie skóry , zapobobiega wydzialanie łoju, skutecznie usuwa łupież i zrogowaconą skórę. Ma w sobie olejek rycynowy oraz potrosterol. Włosy po niej są zdrowe, odżywione i nie elektryzują się.

świetne działanie, szkoda że skład średni

Bardzo bardzo lubię tę odżywkę! Mało jest nie-olejowych odżywek do stosowania przed myciem, a ja w sobotę czy niedzielę mogę sobie pozwolić na latanie w czepku na głowie :) i chętnie z takich formuł korzystam. Petrosterol pomaga mi na swędzący łeb, przesuszoną skórę głowy, łupież i brak odżywienia włosów. Nie widzę efektów w postaci łatwiejszego rozczesywania, ale i tak zmywam go szamponem i potem nakładam dodatkowo jakąś odżywkę. Zmywanie jest bezproblemowe, o wiele łatwiejsze niż np zmywanie samej nafty: dwa razy mocniejszy szampon (fitomed do jasnych włosów albo coś z SLS), płukanie płukanie płukanie i z głowy :).
Aplikacja jest bardzo przyjemna, produkt jest rzadki - wręcz lejący i pięknie pachnie. Przed nałożeniem lekko zwilżam skórę i włosy i dobrze je rozczesuję. Po aplikacji lekko masuję skórę głowy i czeszę włosy.
Przy regularnym stosowaniu dodatkowo wspomaga wzrost włosów (choć nie mam kłopotu z gęstością czupryny - to taki bonus).

Niesamowita!

Odżywki tej zaczęłam używać jakieś 3 lata temu, kiedy zauważyłam, że robią mi się zakola. Wtedy 17 lat i zakola! Dostałam ją od dermatolog z Buska Zdroju. Odżywka ma same plusy!
+ pobudza cebulki do wzrostu, już po 2 użyciach pod palcami wyczuwalny "meszek". Pełno nowych włosków.
+ niweluje łupież. nie miałam z nim większych problemów, ale czasami w zimie się pojawiał przy suszeniu włosów suszarką i używaniu lakieru do włosów.
+ konsystencja. idealna aby nałożyć na włosy bez spływania na twarz.
+ cena. 15zł!
+ wydajna. butelka 200g starczyła mi na około 4-5 miesięcy (a mama podbierała!)
+ zapach, bardzo przyjemny.

Nie stosowałam jej przez ok. rok, bo jakoś nie mogłam się zebrać do zamówienia jej przez internet, a do Buska miałam \'chwilowo\' nie po drodze. Od 2 tygodni znowu ją stosuję :) A nawet teraz mam ją na włosach. Bez wątpienia polecam!! :)

Dr Duda - uda się, albo i nie uda, czyli powtórka z rozrywki... :(

Po tę odżywkę/emulsję/żel sięgnęłam ok. pół roku temu. Początkowo stosowałam sam szampon Dudy, którym producent zaleca zmywać tę emulsję...

Cała sytuacja przedstawia się niemal identycznie, więc i recenzje będą podobne...

Latałam po dermatologach, stosowałam droższe lub tańsze specyfiki (ten należy do tych najtańszych), w końcu okazało się, że przyczyn złego stanu włosów należy poszukiwać w braku równowagi hormonalnej. Tak czy inaczej szampon ten polecony mi został przez DOBREGO dermatologa (podejrzewam, że w przeciwnym wypadku nigdy bym na niego nie natrafiła, bo nigdzie nie widziałam reklamy produktów Dudy, nawet na ulotkach aptecznych, które hurtem zgarniam do domu ).

Plusy:
- tak jak w przypadku szamponu baaardzo przypadł mi do gustu zapach tej emulsji - świerkowy/leśny/sosnowy, ciężko to określić, w każdym bądź razie nie ma nic wspólnego z szamponami ziołowymi lub innymi, których producenci uparli się na nuty owocowo-kwiatowe, ja nie wyczuwam w nim ani tymianku ani rozmarynu...
- choć zawiera olejek rycynowy i naftę kosmetyczną, ani trochę nie sprawia, że włosy stają się obciążone, szybciej się przetłuszczają, a tego najbardziej się obawiałam,
- świetnie się go zmywa i to nie tylko szamponem dr Dudy, wystarczy byle jaki szampon i po chwili emulsji nie mamy ani na włosach ani na skórze głowy :D

Ani na plus, ani na minus:
- faktycznie zmniejsza problemy z elektryzowaniem się włosów, ale... jedynie zmniejsza, ostatnio miałam tak naelektryzowane włosy, że "kopała" mnie nawet klamka i klucze, gdy wróciłam do tego "emulsjożelu" problem ustał, ale podczas czesania nadal kosmyki latają wokół głowy ;)
- cena - nie jest niska (płaciłam 9zł), ale pozwala na wypróbowanie bez obawy o zrujnowanie budżetu domowego :D

Minusy:
- strasznie wodnista konsystencja, przypomina nieco zgęstniałe mleko albo śmietanę 36% aniżeli jakąś emulsję... o żelku już nie wspominając,
- wydajność - taka butla wystarcza mi na 10 aplikacji - jak dla mnie to mało, bo odżywki zużywam średnio przez 2 miesiące, a Petrosterol wykańczam po miesiącu i to przy stosowaniu co 2-3 dni :)
- ani nie pobudził u mnie wzrostu włosów, ani też nie zapobiegł ich nadmiernemu wypadaniu, a to właśnie miałam osiągnąć dzięki stosowaniu tego "cudu" z cholesterolem i olejem rycynowym,
- wcale nie sprawia, że włosy stają się miękkie, lśniące, nawilżone, nie odniosłam również wrażenia, że po użyciu tego czegoś moje włosy są dogłębnie oczyszczone...
- czy ułatwia rozczesywanie włosów? wątpię, zwłaszcza, że producent zaleca by zmywać ten produkt z włosów przy użyciu szamponu, który w moim przypadku sprawiał, że nie mogłam się rozczesać bez stosowania żadnej odżywki...
- absolutnie nie ma żadnego wpływu na ograniczenie wydzielania łoju, stosowałam go regularnie przez 2 miesiące, co 2-3 dni, trzymałam na głowie zdecydowanie dłużej niż to zaleca producent (najczęściej 2-4h), a i tak włosy musiałam myć z taką samą częstotliwością jak to miało miejsce zanim sięgnęłam po Petrosterol...

Używam go nadal, choć nie widać rezultatów, bo ma ciekawy skład i nadal łudzę się, że w końcu na mnie podziała... :D

Dorzuciłam zdjęcia - na 4 widać błyszczące miejsce na mojej dłoni - to warstewka "tłuszczu", przy okazji doskonale widać rzadką konsystencję - na pewno nie żelową :D

Używam tego produktu od: ok. pół roku
Ilość zużytych opakowań: zaczynam 4 :)

Jest świetny

Kupiłam go troszkę temu, zaciekawiona kosmetykiem uzdrowiskowym. Nałożyłam , a włosy piękne. Nie podrażnia, ma lekką konsystencję, włosy są miłe w dotyku, nawilżone i puszyste. Cena bardzo przyzwoita. Mało wydajny, ale to mi akurat nie przeszkadza.