Avene, Eau Thermale (Woda termalna w spray`u)

Powiększ Avene, Eau Thermale (Woda termalna w spray`u)

Zgłaszająca osoba: AgnieszkaS

Woda termalna z Avene w aerozolu to naturalnie kojąca woda dla skóry wrażliwej. Woda ze źródła Avene jest jedyną wodą pobieraną ze źródła w warunkach sterylnych w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym. Dzięki temu, woda termalna z Avene, zachowuje w całości właściwości źródła termalnego: kojące, łagodzące podrażnienia, działające przeciw wolnym rodnikom. Jest on dostępna pod postacią aerozolu, rozpylanego za pomocą azotu, który jest gazem obojętnym dla środowiska naturalnego, niepalnym i nieszkodliwym dla warstwy ozonu. Woda termalna z Avene jest nieodzowna dla wszystkich osób ze skórą wrażliwą. Jest to naturalny produkt, którego wszystkie właściwości zostały zachowane dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii.

Cena: ok. 29 zł / 150 ml, 38 zł / 300 ml

• Chwalona: 244 raz(y)
  • Następna...
  • niezbędna.

Kurczę ja może jestem jakaś dziwna ale dla mnie wszystkie wody termalne mają podobne właściwości i między sobą niewiele się różnią. Co nie znaczy, że są zbędne. O nie!

Woda termalna Avene jest niezastąpiona przy:

Maseczkach glinkowych, spirulinie. Do zwilżania w trakcie. Wiadomo, ze glinka musi być wilgotna a co ją lepiej zwilży niż woda termalna?

Wykonywaniu makijażu. Zwilżanie pędzla do podkładu to mus. A potem jeszcze raz do spryskiwania wymalowanej kompletnie już twarzy dla lepszego stopienia kosmetyków i wyeliminowania zbyt pudrowego wykończenia.

Jako tonik. Ok może tutaj nie jest niezastąpiona ale z powodzeniem można ją stosować wymiennie z tonikiem.

W lecie, po prostu do spryskiwania rozgrzanej twarzy czy ciała, dla ochłody.

Po depilacji i na wszelkie podrażnienia i bolączki.

Poza tym myślę, że jest jeszcze milion zastosowań takiej wody, których nie znam. Ale zamierzam poznać!

Używam tego produktu od: ok 2 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: jedno napoczęte

Chcesz pochwalić kuki9 za czytelną i pomocną recenzję?
  • lubię bardzo
  • Witam

Plusy:
    -nawilża
    -orzeźwia
    -ukaja
    -chłodzi
    -trochę'leczy'
    -jedna z lepszych jakie miałam
    -przyjemny gadżet

Minusy:
    -cięzko ją dostać
    -cena

Używam tego produktu od: 1rok
    Ilość zużytych opakowań: 2 duże

Chcesz pochwalić bibistar za czytelną i pomocną recenzję?
  • ****
  • Nie jest to niestety woda idealna. Może wysuszać, szczególnie przy nieumiejętnym osuszaniu twarzy. Nie łagodzi skóry tak dobrze jak wody La Roche i Uriage.
    Nie poprawia znacząco stanu cery. Ułatwia jednak pielęgnację. Oceniam ją na cztery gwiazdki.
    Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: ...

Chcesz pochwalić noahperle za czytelną i pomocną recenzję?
  • Do wody z Lichenia jej daleko
  • Tyle się nasłuchałam i naczytałam o cudownych właściwościach wód termalnych, że w końcu musiałam ulec i wypróbować. Padło na Avene, bo akurat była promocja, a nie mam wielkiego rozeznania w temacie.

Kupiłam dużą butlę (300ml) po promocji za 29zł. Pomimo obniżki uważam, że cena jest wysoka i nie wiem, czy zdecydowałabym się po raz kolejny wydać 30zł na butelkę wody. Atomizer dozuje mgiełkę (a raczej mgłę) w postaci większych kropel. Te duże krople nie przeszkadzają mi, bo używam wody na czystą skórę, ale nie wyobrażam sobie psikania nią umalowanej twarzy, bo na pewno powstałyby zacieki (tym bardziej, że woda nie jest izotoniczna i trzeba osuszać twarz). Wodę używam jako toniku po oczyszczeniu twarzy z makijażu i przed nałożeniem kremu na noc. Spryskuję nią twarz z odległości kilkudziesięciu centymetrów, odczekuję chwilę i delikatnie osuszam buzię ręcznikiem papierowym.

Mam cerę mieszaną, rzadko kiedy bywa podrażniona, nie jest też specjalnie wrażliwa. Ale wiadomo: przychodzi zima i każda skóra uwrażliwia się na niskie temperatury i mroźny wiatr. I dlatego zdecydowałam się na kupno tego produktu. No cóż, równie dobrze mogłabym się psikać zwykłą kranówką, bo woda w moim odczuciu nie wniosła żadnej różnicy w pielęgnacji mojej cery. Woda nie ukoiła mojej skóry ani podczas zimy, ani w czasie stosowania kwasów; nie miała wpływu na regenerację czy przywrócenie równowagi cerze. Nie zauważyłam jej cudownych właściwości - jako tonik się u mnie nie sprawdziła i już.

Wody używam także przy maseczkach z glinki: dodaje ją do proszku, a także spryskuję twarz w trakcie, aby maski nie zaschły. Gdy stosuję ją w ten sposób, zauważyłam, że działanie glinek się wzmacnia, a skóra staje się gładka i elastyczna. W tym przypadku jakieś zauważalne zmiany są.

Nie jest to dla mnie kosmetyczne odkrycie roku. Cena, nawet po promocji – 30zł, to jednak lekka przesada. Nie wniosła niczego w pielęgnacji mojej skóry, mimo że jest tak zachwalana. Najwidoczniej moja cera może obyć się bez wód termalnych. Swoją butelkę skończę używając do rozrabiania masek, ale na kolejne egzemplarze raczej się nie zdecyduję.

Używam tego produktu od: ok. 3 miesiące
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić Smyrek za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mieszanie uczucia
  • Tej wody używam obecnie i nie jestem do niej przekonana.. Miałam podrażnioną buzię po kwasach, przynosi ulgę owszem, ale nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle innych wód termalnych Woda Uriage była specyfincznie słonawa, natomiast Avene jest jak zwykła kranówa, aczkolwiek może ma jakieś zdrowotne właściwości, używam innych kosmetyków tej marki i jestem z nich mega zadowolona.

Ilość zużytych opakowań: kończe jedno duże

Chcesz pochwalić Goska_88 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super
  • Stosowałam różne wody termalne i zdecydowanie ta jest najlepsza, lepsza od Vichy. Trafiłam w aptece akurat na promocje 2 op w cenie 1, ale nawet bez promocji jestem w stanie zapłacić za to cacko. Skóra widocznie uspokojona, nawilżona i świeża.

Ilość zużytych opakowań: 4 opakowania duże

Chcesz pochwalić kamyczekMilowy za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fajna w uzupełnieniu codziennej pielęgnacji!
  • Natknęłam się na promocję tej wody w Cefarmie za jedyne 10 zł i nie żałuję Fajnie odświeża buzię, spryskuję ją rano i wieczorem i mam uczucie jak by przenikania tej wody w głąb mojej skóry - całkiem nieźle, w końcu to tylko woda . Faktem jest to, że ten produkt jest niezłym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień.

Pół gwiazdki odjęłam za cenę regularną!

Używam tego produktu od: od początku lutego 2014
    Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Chcesz pochwalić magda_juzio za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zdecydowanie tak !
  • Zacznę od tego, że kiedyś zupełnie nie widziałam sensu w stosowaniu wód termalnych, "ot taki gadżet", jednak po problemach z trądzikiem posterydowym oraz AZS uważam, że to najlepszy produkt. Uriage, niby dobre ze nie trzeba wycierać, to może powodować podrażnienie-słony posmak.. Natomiast ta:
    +koi
    +łagodzi podrażnienia
    +nie uczula, nie podrażnia
    +uspokaja
    +nieco nawilża
    +nie ściąga
    +odświeża
    +mi zastępuje tonik
    +nadaje się do demakijażu, spryskuje wacik i zmywam tusz

Minusów nie dostrzegam.

Używam tego produktu od: 1 roku
    Ilość zużytych opakowań: 3 (2 po 150ml, mialam też wersję do torebki)

Chcesz pochwalić martas90 za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo fajnie odświeża i nawilża cerę
  • plusy :
    mega odświeżenie
    cera się poprawia i zmniejszona jest widoczność naczynek
    duże opakowania po 300 ml
    dostępność produktu w drogeriach
    w miarę wydajny

minusy :
    cena

Używam tego produktu od: ok. 2 lat

Chcesz pochwalić madziunia91 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Koi, odświeża, chłodzi
  • Długo zastanawiałam się nad zakupem... A teraz zastanawiam się czemu nie kupiłam wcześniej tej wody jest po prostu fenomenalna! Używam jej rano i wieczorem (sporadycznie w ciągu dnia), wielokrotnie pomogła mi po żelach do mycia twarzy, które wywołały u mnie uczucie ściągniętej skóry. Gdy tylko na mojej buzi pojawi się jakieś podrażnienie, coś zacznie swędzieć, piec - wystarczy psiknąć i po sprawie woda świetnie spisała się również przy oparzeniach słonecznych - zazwyczaj potrzebowałam kilku dni, aby zlikwidować zaczerwienienie, tym razem po 2 dniach skóra wyglądała jak nowa!
    Nigdy nie pozwalam wyschnąć wodzie na mojej skórze - zostawiam ją na moment, po czym delikatnie wycieram chusteczką.
    Woda jest niesamowicie wydajna (posiadam wersję 300 ml).
    Odejmuję pół gwiazdki za wysoką cenę. W polskich drogeriach wodę można dostać w promocyjnej cenie za 35 zł (o regularnej nawet nie wspomnę...), ale udało mi się dostać wodę w jednej z francuskich aptek za, uwaga: 5 euro! Dlatego drogie Panie, jeśli planujecie wakacje we Francji, koniecznie zaglądajcie do tamtejszych aptek

Chcesz pochwalić chuleta za czytelną i pomocną recenzję?
  • cudowne ukojenie!!!!!!!
  • jest wspaniala...i jak na tego typu produkt cene ma dość przyzwoitą. Przewaznie w Super Pharmie mozna dostac jeszcze taniej...czesto robia promocje.

moja skora ją uwielbia....wręcz rozświetla mi skóre, bo robi sie po niej taka napięta i gładka i czysta!!!!!

kupujcie, nie zastanawiajcie sie

Używam tego produktu od: 1 roku
    Ilość zużytych opakowań: 4 może 5

Chcesz pochwalić kotopulo za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 2 raz(y)
  • Naprawdę działa!
  • Świetny produkt.

Działa na moją skórę kojąco, redukuje zaczerwienienia, usuwa uczucie ściągnięcia
    Wydaje mi się, że może być dość marnie z wydajnością, ale używam jej dwa razy dziennie
    Czasem mam jedynie problem z dozowaniem sprayu, ale daję radę (czasem jest b.delikatny, taka mgiełka, a czasem mocniejszy, jak spray )
    Na pewno kupię, na pewno będę używać!

Chcesz pochwalić anjya za czytelną i pomocną recenzję?
  • Spoko
  • Avene woda gości w mojej kosmetyczce tylko dlatego, że URIAGE nie posiada w swojej ofercie mini wersji, takiej w sam raz do torebki. Lubie AVENE, i nie mam opórów w używaniu jej, ale większe wersje, które stoją mi w łazience kupuje w superpharmy uriaga - minimalnie gorszy ma atomizer avene od uriaga więc opryskiwanie twarzy jest mniej przyjemne. A sam produkt kiedy osiada na twarzy - jakość pierwsza klasa, nie mam mu nic do zarzucenia.

Używam tego produktu od: 9-ciu miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: całe ale mini - wersja do torebki

Chcesz pochwalić canines za czytelną i pomocną recenzję?
  • Widzę różnicę
  • W kwestii używania wody termalnej debiutuje, mozna powiedziec. Dotychczas stosowałam ten produkt tylko do spryskania pedzla przed nalożeniem podkladu i zauważylam, że uzyskuję o niebo lepszy efekt.

Od dwóch miesięcy jednak używam wody Avene zgodnie z przeznaczeniem. Rano nie mam czasu by czekać kilka minut a potem dosuszać wilgoć ale wieczorem mam czas i mogę zaczekać. Twarz myję najpierw żelem, ewentualne resztki (te niewidoczne dla oka) domywam micelem (mam bzika na punkcie dokładnego oczyszczania skóry twarzy) a dopiero potem puszczal lekką mgiełkę na twarz, po tym, gdy micel już się wysuszy.

Mam cerę mieszaną, ze skłonnością do przesuszeń i zauważyłam, że po stosowaniu wody termalnej, jeszcze przed nałożeniem kremu skóra twarzy nie jest ściągnięta, jak to bywało. Przeciwnie, jest świeża i promienieje. Woda sprawia, że krem na noc wchłania się lepiej i chyba są nieco lepsze efekty ( tego nie estem pewna, bo kończę Abeille Guerlaine'a a ten krem sam w sobie jest jak czarodziejski eliksir). Ale 'uspokaja' skórę na 100%.

Produkt jest bardzo wydajny, jak wszystkie wody termalne, wystarczy lekka mgiełka.

To co mnie drażni to fakt, że trzeba czekać jednak te kilka minut i dosuszać. Gdy skończy mi się butelka, spróbuję wody Uriage, której dosuszać nie trzeba.

Ilość zużytych opakowań: 1 butelka

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Mijanou za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zdecydowanie tak!
  • Fantastycznie odświeża skórę i łagodzi skórne niespodzianki a przy dłuższym używaniu sprawia, że jest ich coraz mniej. Dobrze nawilża, przy jej stosowaniu nie pojawiały mi się suche skórki na nosie z którymi nieustannie walczę.
    Jedyną wadą, jak dla mnie, jest jej cena.

Ilość zużytych opakowań: jedno duże i x próbek

Chcesz pochwalić dddoris za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo pomocna
  • Super odświeża, świetna na podrażnienia i latem i zimą, koi i uspokoja skórę. Miałam bardzo poważne problemy ze skórą na twarzy, ta woda pomogła mi je wyleczyć bardzo szybko i skutecznie, od pory gdy je wyleczyłam już mi się nie pojawiły! Uwielbiam ją za to, nie widzę żadnych minusów, warta każdej ceny!

Używam tego produktu od: dwóch lat
    Ilość zużytych opakowań: cztery

Chcesz pochwalić darka21 za czytelną i pomocną recenzję?
  • niezastąpiona latem i dla utrwalenia makijażu
  • Świetnie koi, łagodzi podrażnienia,uspakaja skórę ,odświeża .Stosuję po demakijażu zamiast toniku ,po kąpieli słonecznej czy też do odświeżenia cery i ukojenia w ciągu dnia.Potrzebna w letnie upalne dni .Nie powoduje podrażnień ,nie zatyka porów, z czystym sumieniam polecam.Zdradzę mój mały trik, jak chcę ,żeby makijaż dłużej się trzymał na jakieś wyjście ,na wykończenie ,po pudrze w kamieniu ,spryskuję nad twarzą do góry lub z większej odległości niż zalecana i mgiełka delikatna wody opada na twarz i wspaniale utrwala makijaż.
    Minusy;dość wysoka cena.Używam tego produktu od: 1 rok Ilość zużytych opakowań: 2 w trakcie drugiego

Chcesz pochwalić sandretta za czytelną i pomocną recenzję?
  • Odświeżająca - konieczność przy upałach
  • Wodę stosuję w pracy (klimatyzowane pomieszczenie) a w gorące dni, dość często w ramach odświeżenia (świetnie sprawdziła się w tropikach - bez niej się nie ruszę w ciepłe miejsca )

Plusy:
    Odświeża
    Nawilża
    Uspokaja podrażnienia (mam wrażliwą cerę)

Minusy:
    Brak

Używam tego produktu od: dwa lata
    Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania 150 ml

Chcesz pochwalić dzjusy za czytelną i pomocną recenzję?
  • Lubię to!
  • Wodę termalną stosuję tylko na twarz rano i wieczorem

Będzie krótko i na temat Ta woda ma same plusy.

+ nawilża
    + lekko matuje
    + łagodzi podrażnienia
    + odświeża
    + wydajna (opakowanie 300ml wystarczy na ok 3 miesiące stosowania)

Używam tego produktu od: ponad 3 miesiące
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie 2 opakowania

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Lady in Blue za czytelną i pomocną recenzję?
  • Czysta przyjemność
  • Ta woda termalna na stałe zagości w mojej kosmetyczce. Niezbędny element porannej pielęgnacji , a w lecie praktycznie całodobowej Przyjemnie odżywia i chłodzi skórę, a to jedyne czego od niej wymagam. Również bardzo dokładnie czyści skórę z zanieczyszczeń i podkładu , kiedy tego potrzebuję. Cena adekwatna do jakości, w mojej aptece kupuję za niecałe 25 złotych

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 2 opakowania

Chcesz pochwalić Celinka88 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobra woda, ale ten atomizer nie daje efektu mgiełki.
  • Wodę termalną z Avene kupiłam, by móc usuwać podrażnienia - czy to na twarzy, czy po goleniu. Moja cera jest typem histeyczki, która czasem bywa alergiczna. W sezonie jesienno - zimowy muszę stosować kwasy ze względu na nawroty ŁZS, które są co sezon jesienno - zimowy.

Woda przyjemnie łagodzi twarz, nawilża. Zmniejsza podrażnienia, czy zaczerwieniena. Chłodzi i odświeża w letnie dni. Pomaga na ataki ŁZS łagodząc stany twarzowe, czy podrażnienia po kwasach, które stosuję regularnie (Zorac). Po goleniu golarką przyjemnie chłodzi i działa jak łagodzący opatrunek na podrażnienia. Chłodzi i daje efekt przyjemnego odświeżenia.

Niestety dozownik owej wody rozprasza mgiełkę, ale często z kroplami wody. Nie jest to więc klasyczna mgła, tylko rosa z kropelkami, które mnie irytują. Przez to bez sensu potrafi z niej wyciekać, a płyn się marnuje. Poza tym sposób naciskania jest bez problemowy, bo atomizer się nie zacina. Cena jest wysoka, ale produkt jest wydajny.

Ze względu na efekt rosy z kropelkami i wyciekanie części wody nie zamierzam jej ponownie kupować. Po prostu nie lubię gdy woda termalna nie działa tak jak powinna czyli z efektem mgiełki. Poza tym produkt jest ok. Za problemy z dozownikiem odejmuję tylko jedną gwiazdkę, bo poza tym woda działa tak jak powinna i jest pomocna.

Obecnie będę testować wodę Uriage.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie mini i w trakcie 1 dużego

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić werka89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobra
  • Woda jest w miarę tania i wydajna jak na tego typu kosmetyk. Przy aplikacji z atomizera oprócz mgiełki wydobywają się krople wody. Po jej zastosowaniu skóra jest nawilżona pod warunkiem, że po zalecanym czasie ją osuszymy i odżywiona. Poza tym trochę łagodzi podrażnienia skóry, ale nie usuwa jej całkowitego zaczerwienienia.

Chcesz pochwalić evanuela za czytelną i pomocną recenzję?
  • bez szału
  • Faktycznie skóra po jej użyciu (w moim przypadku) była napięta i niestety woda ta okazała się mało wydajna.
    Za taką cenę już jej nie kupię, ale gdybym dopadła ją w promocji - pewnie tak bo faktycznie łagodziła zaczerwienienia (do pewnego stopnia ).

Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić BubbleGum93 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Za taką cenę?
  • Wolałabym, żeby ta woda nie była mi w ogóle potrzebna. Jakoś nie mam w zwyczaju kupować wody do twarzy za taką cenę!
    Może i jest dobra, łagodzi podrażnienia (mi szczególnie przynosiła ulgę po basenie), ale wolę poszukać tańszych zamienników.
    Może marudzę, ale gdyby nie promocja w Super Pharm, nawet bym na nią nie spojrzała.

Ale jeżeli pieniądze nie grają dla Was roli - jak najbardziej spełnia swoje przeznaczenie.

Ilość zużytych opakowań: 1 nie skończone

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Maszrums za czytelną i pomocną recenzję?
  • Uwielbiam
  • Uwielbiam tę wodę. Stosuję ją dosłownie na wszystko. Na skórę twarzy: po demakijażu, do utrwalenia makijażu, na poparzenia słoneczne, na podrażnienia, do odświeżenia twarzy w ciągu dnia, na maseczki. Jest niezastąpiona dla cer trądzikowych.

Używam tego produktu od: Paru miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 2x150 ml, w trakcie 300 ml

Chcesz pochwalić sandrulkaaaa92 za czytelną i pomocną recenzję?