Depileve, Folisan

Powiększ Foto niedostępne

Zgłaszająca osoba: Madzienika

Lotion opracowano dla potrzeb kosmetologii, jest idealny na problemy z wrastającymi włoskami, krostkami pojawiającymi się po goleniu oraz zaczerwienieniem po epilacji. Aktywne składniki tego preparatu przypominają składniki aspiryny. Folisan jest odpowiedni zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Mężczyźni stosują go na brodę, szyję oraz kark. Panie doceniają preparat stosując go na nogi, pachwiny, pachy i twarz. Lotion działa powierzchniowo złuszczająco, co umożliwia normalne odrastanie włosa i pomaga regenerować tkanki, w wyniku czego skóra jest zdrowa i delikatna. Folisan wykazuje również działania ściągające w przypadku skóry tłustej.

/s/

• bardzo dobry
  • Bardzo dobry specyfik przeciwko wrastającym włoskom. Dzięki niemu przestałam mieć z tym tak wielkie problemy.Miałam wersję z aplikatorem(kulką), która jest mniej wydajna, ale gęstsza i bardziej skoncentrowana.Spełnia swoją rolę, kupując dużą butelkę nie wychodzi bardzo drogo. Skuteczny, polecam.

Chcesz pochwalić Claire91 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 4 raz(y)
  • świetny!
  • jestem brunetką, więc – jak wiele brunetek – mam problem z dużą ilością owłosienia, w dodatku ciemnego i mocnego. Niestety, przy ciągłęj konieczności depilowania się mam również kolejny problem - wrastające włoski. Przez lata się z tym męczyłam, wypróbowałam chyba wszystkie metody depilacji i wszystkie rodzaje kosmetyków mających redukować problem wrastających włosów. Niestety, wszystko na nic.... Czego bym nie robiła, i tak wiecznie miałam problem z paskudnymi, ropnymi krostami. W efekcie zapomniałam, jak to jest nosić spódnice, bo albo miałam włosy, albo miałam krosty, więc i tak nie mogłam pokazywać nóg (że o bikini nie wspomnę - ohyyyyda!).
    O folisanie usłyszałam przez przypadek i postanowiłam go wypróbować, nie mając zresztą zbytnich nadziei. Jakież było moje zaskoczenie, kiedy przekonałam się, że TO DZIAŁA!!! Preparat świetnie dezynfekuje skórę, złuszcza naskórek, leczy już istniejące krosty i zapobiega powstawaniu nowych. Po latach męczarni wreszcie przestałam mieć problem z wrastającymi włosami. Oczywiście czasem zdarzy się jakiś uparciuch, który wrośnie, ale to naprawdę sporadyczne przypadki, nie to co kiedyś...
    Od tamtej pory używam folisanu po każdej depilacji (od razu po, a potem jeszcze przez kilka dni - rano i wieczorem). Jestem z niego bardzo zadowolona i z czystym sumieniem mogę go polecić każdemu
    Dziewczyny tu piszą, że wysusza skórę. Ja u siebie tego nie zauważyłam - ale to być może dlatego, że mam z natury tłustą karnację i nie mam problemów z nadmiernym przesuszaniem się naskórka.
    Co do zapachu - cóż, rzeczywiście pachnie niezbył przyjemnie (tak kwaśno, bo w końcu jest w składzie aspiryna, czyli kwas acetylosalicylowy), ale cóż się przejmować zapachem, skoro preparat jest tak świetny i skuteczny. Poza tym ten zapach bardzo szybko wietrzeje.

Używam tego produktu od: kilku lat (około 6)
    Ilość zużytych opakowań: ok. 8 - 10

Chcesz pochwalić pask za czytelną i pomocną recenzję?
  • Działa
  • Jako jedyny działa, więc będę się go trzymać, mimo jego małych wad.
    Folisan jest dla mnie dostępny tylko na Allegro i kupuję go tam w sumie za 60zł. Używam go teraz dwa razy dziennie i płyn kończy mi się po jakiś dwóch miesiącach. Ale używam go na całe łydki oraz strefę bikini. Na łydkach sprawdził się wspaniale - koniec z wrośniętymi włoskami, nie ma krostek po goleniu czy depilacji. U mnie nie zrobił niczego ciekawego w strefie bikini, ale wydaje mi się, że ja mam jakiś ogromny problem z tymi włoskami. Mimo smarowania się co jakieś 4h kremami z mocznikiem i codziennego peelingu, problem dalej jest.
    Na samym początku używania, zeszła mi skóra z całych łydek, co odsłoniło kilkanaście wrośniętych głęboko włosów, których nie spodziewałam się tam zobaczyć. Skóra zeszła pomimo smarowania się balsamami i kremami, ale na szczęście tylko raz. Poza tym, mimo mycia rąk po każdym zastosowaniu, zeszła mi też skóra z dłoni (wyglądało jakbym pokleiła ręce jakimś SuperGlue), dlatego polecam zaopatrzyć się w rękawiczki lateksowe.
    Raz zrobiłam sobie taki domowy Folisan z aspiryny, glicerolu i wody, ale u mnie nie zadziałał. Oczywiście ten płyn musi mieć w swoim składzie coś jeszcze, bo np. pachnie alkoholem (przez co szybko ulatnia się ze skóry).
    No tak, na opakowaniu jest opisany skład: Isopropyl Alcohol, Aqua, Propylene Glycol, Acetylsalycilic Acid, Glycerin.

Biorąc pod uwagę, że jako jedyny działa, będę go kupowała regularnie.

Używam tego produktu od: listopada 2012
    Ilość zużytych opakowań: dwa

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Anetss za czytelną i pomocną recenzję?
  • Chyba się już z nim nie rozstane!
  • Kupiłam na wrastające włoski w okolicach bikini, to jedyne miejsce gdzie musze je regularnie wyrywać bo nie widze innego rozwiązania... po jakimś czasie zaczęło się niestety wrastanie i moje bikini zaczęło wyglądać koszmarnie, kroski, ślady po zagojonych już i koleje włoski pod skórą mimo peelingów i kremów zmiękczających.

Zakupiłam follisan w wersji roll on na razie i po paru dniach widać różnice! włoski mniej wrośnięte już wyszły, krostki zbladły, myslę że za jakiś tydzień będzie duuuża różnica.

Oczywiście nadal należy skutecznie zapobiegać wrastaniu ale na to nad czym zapanować się nie da działa rewelacyjnie!
    Używam tego produktu od: paru dniIlość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego

Chcesz pochwalić kaczmareczka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy!
  • Polecam! Pomoga na wrastajace wloski i slady po nich, ale trzeba uzywac systematycznie 3 razy dziennie. Najtanszy nie jest ale zdecydowanie sie oplaca.

Ilość zużytych opakowań: nie cale opakownie

Chcesz pochwalić aniat92 za czytelną i pomocną recenzję?
  • tak tak tak
  • niezawodny, bardzo mi pomógł, po eksperymentach z depilatorem miałam niemały problem z wrastającymi włoskami, bliznami po nich. wart swojej ceny. kupilam go za 40 w hurtowni Elarto.pl (polecam). szybko się wchłania - jakieś 5 minut, szybko wietrzeje, więc zapach to nie problem. jednakże dodatkowo trzeba nawilżać skórę, bo wysusza. wymaga systematyczności (4x dziennie). mega wydajny, coś czuję że 150 ml wystarczy mi na rok jak nie dwa, mam też ten 10 ml roll on (kupiłam na sprawdzenie)

polecam, polecam.

Chcesz pochwalić annyie za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój wybawca
  • Dowiedziałam się o nim przez przypadek, szukając w internecie środka który pomógłby mi na wrastające włoski. A miałam z tym problem i to nie mały, nie pomagały codzienne peelingi, masaże szorstką rękawicą, przeróżne kremy po depilacji ani tonik z aspiryny. Kiedy włoski wrastały robiły mi się okropne czerwono-fioletowe gule z ropą w środku, wyciskanie nie pozwalało na wydobycie włoska na wierzch a tylko pogarszało sytuację. Po tygodniu stosowania folisanu nastąpił cud, krostki zaczęły się zmniejszać, blednąć, a wrośnięte włoski zaczęły przebijać się na powierzchnię skóry (jeden miał nawet 3 cm, nic dziwnego że gule nie chciały się goić skoro w środku siedział taki gigant ) Teraz skóra po depilacji nie wygląda jak pole minowe, nie muszę robić peelingu codziennie a 3-4 razy w tygodniu. Jego właściwości złuszczające czasem sprawiają, że skóra jest bardzo wysuszona i się łuszczy ale maść z witaminą A załatwia sprawę Bardzo się cieszę, że dowiedziałam się o istnieniu folisanu i będę go używała dopóki nie przestaną go produkować (choć mam nadzieję, że to nigdy nie nastąpi)

Używam tego produktu od: od 5 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 2 całe buteleczki po 150 ml

Chcesz pochwalić MisioKochaMisia za czytelną i pomocną recenzję?
  • jedyny, który działa
  • jeden z nielicznych kosmetyków, które naprawdę pomagają na wrośnięte włosy.
    same plusy:
    folisan działa zapobiegawczo a zarazem likwiduje krostki, które już się pojawiły.
    wcierany w skórę zapobiega zaczerwienieniom i wrastaniu.
    nawet jeśli jest zastosowany z opóźnieniem też daje radę, leczy stan zapalny, a krostki i swędzenie znikają. działa w miarę szybko, nie trzeba czekać tygodniami na efekt.

Szybko się wchłania, więc mozna zaraz sie ubrać.

Trudno go dostać w stacjonarnym sklepie, ale można kiedys sie pojawi... na razie zamawiam z internetu - z Yoko, zapłaciłam za niego mniej niż 50zł.

Mały minus to zapach, ale szybko się wietrzy. Nie odejmuję mu punktu, bo keranorm pachniał nie lepiej, a tutaj nie przesiąkną nikomu chociaz ubrania. Ważne, że jest skuteczny!Używam tego produktu od: miesiącaIlość zużytych opakowań: jedno

Chcesz pochwalić ladyfreakish za czytelną i pomocną recenzję?
  • GENIALNY
  • Jest to cudowny kosmetyk na wrastające włoski ! Nie dorównuje żadnym balsamom czy kremom które "zapobiegają wrastaniu włosom".
    Sprawdza się w okolicach bikini, na twarzy, pod pachami, na nogach.
    Jest baaaardzo wydajny, jedną buteleczkę używam przez ok 6 miesięcy, wystarczy nasączyć wacik i zaaplikować na miejsca w których wrastają włoski.

Minusem może być zapach ale tak na prawdę szybko znika bo jest na bazie alkoholu.
    Preparat wysusza również skórę więc trzeba ją też nawilżać dla mnie nie jest to żaden problem ponieważ Folisan aplikuję wieczorem a rano nakładam na ciało balsam i jest to rozwiązanie idealne.
    Odkąd używam tego preparatu zapomniałam co to są okropne krostki i wrastające włosy!
    Z łatwością dostępny na Allegro.pl

Szczerze polecam!!!

Ilość zużytych opakowań: 4 / 150 ml

Chcesz pochwalić milkybitch za czytelną i pomocną recenzję?
  • Pomaga
  • Folisan używałam kiedy miałam problem z wrastającymi włoskami po użyciu depilatora.
    Pomógł mi:
    - zmiękczył naskórek,
    - zlikwidował zaczerwienienia,
    - zwalczył również pryszcze po wrośniętych włoskach,
    - zapobiegał dalszemu wrastaniu włosków.
    Oczywiście, aby włoski nie wrastały należy również pamiętać o częstych peelingach i nawilżaniu, ale folisan jest również godny polecenia.

Używam tego produktu od: kiedyś używałam

Chcesz pochwalić metamorfoza za czytelną i pomocną recenzję?