Jean Paul Gaultier, Classique EDP

Jean Paul Gaultier, Classique EDP

Classique marki Jean Paul Gaultier to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet. Classique został wydany w 1993 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jacques Cavallier. Nutami głowy są kwiat pomarańczy, mandarynka, anyż gwiazdkowaty, gruszka, róża i bergamotka; nutami serca są irys, imbir, Śliwka, orchidea, ylang-ylang i tuberoza; nutami bazy są Żywica bursztynowa, piżmo, wanilia, cynamon i drzewo sandałowe.

orientalne, kwiatowe
Rekomendacja
na dzień, na wieczór
50 - 100ml, <50ml
wody perfumowane

100% jesień/zima 0% wiosna/lato

Letnio

Prawdę powiedziawszy, perfumy są tak mocno przyskórne, że ciężko mi opisać wrażenia. Tlą się tam słodkie ciepłe kwiatki wymieszane z chłodem syntetyków. Po jakimś czasie zaczynają wypływać cierpkie (rum?) i przyprawowe nuty. Tę fazę, a raczej jej tchnienie, bardzo lubię.
Wanilia pojawia się jako dodatek do każdego innego składnika zapachu, przez co jako jedyna jest łatwa do zidentyfikowania.
Trwałość pozostawia wiele do życzenia i nią, a raczej jej brakiem, jestem najbardziej rozczarowana.

Używam tego produktu od: 1m-c
Ilość zużytych opakowań: 50ml

• Flakon: 1

Seksowny i słodki

Kiedy po raz pierwszy spryskałam się tym zapachem w drogerii byłam pozytywnie zaskoczona. Mój chłopak zapytał czym tak ładnie pachnę, wymieniłam nazwę a że zbliżał sie dzień moich urodzin, otrzymałam ten perfum jako prezent od niego.
Zapach jest bardzo trwały i zmysłowy. Jest ciężki i słodki, ale właśnie o to tutaj chodzi: ma prowokować i zwracać na siebie uwagę. Wystarczy Classique by znaleźć się w centrum uwagi.
Nie jest to perfum dla każdej z nas, bo wiele moich koleżanek określa je jako duszące i wolą lżejsze zapachy. Jak dla mnie to idealne dopełnienie kreacji na wieczorne wyjście, kiedy pragnę się czuć wyjątkowo.
Jedyne to co mi się nie podoba to opakowanie. Korpus nagiej kobiety nie leży w moim guście.

Lubię do niego wracać

Nad czym tu się rozwodzić? To po prostu GPG. Esencja kobiecości zamknięta w butelce. Na co dzień dla mnie zbyt wyzywający, na wieczór, pózną jesienną pora jak najbardziej. Czasami zapragnę czegoś zupełnie innego, i niezależnie od wrażeń po przebytej przygodzie z nowymi zapachami zawsze wracam do Classique, a są to niezwykle przyjemne powroty.

Hipnotyzuje od lat

Kiedyś uważałam ten zapach jako wulgarny. To było dawno temu. Może byłam wtedy bardziej dzieckiem niż kobietą? od jakichś 1o lat używam go na specjalne okazje i kocham niezmiennie. Za siłę, trwałość za ogon. Ten zapach ma w sobie temperament i podkreśla kobiecość. Czuję się w nim pewnie. Buteleczka cud.
Kocha go też moja mama i podkrada bezczelnie ale nigdy jej to nie uchodzi na sucho bo zapach jest tak silny że wyczuwam go z kilku metrów :) nie do podrobienia :)

Ponadczasowe

Dosyć intrygujący aromat – muszę przyznać. Ciekawie podany zapach „czystości” i „mydła”, a nie jestem fanką takowych (jedynie właśnie Classique i Noa Cacharela mnie urzekły jeśli chodzi o ten typ zapachu). Teoretycznie nie miał prawa mi się spodobać, jest mydełkowato jak wspomniałam, trochę kwiatowo, poprawnie, czysto. A jednak coś mnie w tym zapachu pociąga, coś mnie czaruje. Świetny zapach do biura, niemniej jednak trzeba uważać z dozowaniem – niewyobrażalnie trwały, projekcja też niemała
Używam tego produktu od: ok. miesiąca
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego flakonu 100 ml, zużycie póki co niewielkie

Wykorzystała: kilka próbek

• Flakon: 3

Śmierć przez uduszenie i zmartwychwstanie

Bardzo trudny zapach do noszenia blisko nozdrzy. Wiercący, świdrujący i na początku okrutnie brzydki przez zmasowany atak składników kompletnie odbierających urok perfumom - anyżowi i imbirowi w chmurze zwiędłych kwiatów. Pierwsze 30 minut po aplikacji to - przynajmniej dla mnie - istna katorga, śmierć przez zagazowanie, dopóki ten pierwszy aromat, przytłaczająco depresyjny, nieprzyjemny i przy tym bardzo silny, nie wywietrzeje.

Potem jest znacznie lepiej. Jest i wanilia i pomarańczowe cytrusy i irys, ale podbite czymś, co ciągle uniemożliwia mi pozytywny odbiór tego zapachu. Czego to zasługa? Nie wiem.

Dla mnie w każdym razie to zapach dla dojrzałych kobiet, nieco przestarzały, jeśli chodzi o kompozycję. Dla fanek klasyki będzie doskonały.

Na pewno nie jest banalny ani powtarzalny, ale trudny. Tylko dla wybranych. Ja nią nie jestem.

Trwałość bardzo dobra. Po około 2 godzinach od aplikacji staje się bliskoskórny.

Piękne

Zapach przepiękny, słodki i bardzo wyrafinowany. Moim zdaniem czuć rum i jakieś przyprawy. Używam teraz czyli latem przy 30 c upałach.
Bardzo trwałe, z dużym ogonem. Podobają się mojemu mężowi choć jego zdaniem nieco zbyt mocne są, co mnie cieszy bo lubię mocne zapachy.
Na skórze trwałość spokojnie 8 h, na ubraniach pewnie ok tygoodnia:)

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 100ml

Zwodnicza gra

W filmie \'The life of David Gale&quot; (w Polsce dystrybuowanym jako &quot;Życie za życie&quot; ) z Kevinem Spacey tu w roli profesora filozofii, jest scena, w której jego bliska współpracowniczka (w tej roli Laura Linney) i tak jak on aktywistka, działająca na rzecz zniesienia kary śmierci, umiera w wyniku uduszenia torebką foliową. Pisząc to, nie zdradzam de facto clou fabuły, proszę mi wierzyć. Kto więc tego filmu nie widział, temu nie zepsułam seansu.
A jaki ma to związek z moimi wrażeniami dotyczącymi omawianego \'Classique\' EDP?
Wraz z jego zaaplikowaniem na skórę, mogłam poczuć się, jak odtwórczyni roli wspomnianej Constance Harraway, z zatkniętą na głowę i szczelnie zawiązaną foliową torbą, odbierającą możliwość nabrania życiodajnego oddechu.
Duszny różany opar w duecie z opresyjną nutą orchidei stworzył niemal śmiertelną, dawkę bliską wysłania mnie w przyspieszonym trybie na tamten świat, bez szansy na wydanie najbliższym ostatnich dyspozycji. Ku mej zgrozie, ta trująca kwiatowa chmura, przez którą jak przez syntetyczną powłokę próbowałam nabrać powietrza, utrzymywała się zadziwiająco długo. Zupełnie jakby chciała się upewnić, czy zdołała dokończyć na mnie swe śmiercionośne dzieło i czekała ostatnich przedśmiertnych dygotów w moim wykonaniu.
Szczęście w nieszczęściu czas działał na moją korzyść, stopniowo przeistaczając \'Classique\' we wciąż syntetyczny i trudny w odbiorze , ale już nie tak potworny mix aromatu narcyza i kwiatu wanilii, pokrytych słodko-mdlącą alkoholową nutą rumu. Ten ciężkostrawny posmak jest jak wspomnienie zbyt wielu zamówionych drinków, krążących w trzewiach po wieczorze spędzonym w złym towarzystwie. (Jak mawiają niektórzy, ludzi dzieli się na tych, z którymi che się pić oraz tych, z powodu których się pije. Tu mamy do czynienia z drugim przypadkiem;)).
Tak więc rum skutecznie zalał nie tylko robaka, ale i aromat fasoli tonka oraz drzewa sandałowego, pozwalając, by jedynie oka żywicy smętnie unosiły się na jego powierzchni.
Zarówno trwałość zapachu, jak i jego projekcja pozostają bez zarzutu, flakon również prezentuje się ciekawie - kobiecy korpus przyobleczony w koronkowy gorset i pas do pończoch może podziałać na wyobraźnię. Może dlatego wielu mężczyzn, działając zgodnie z założeniami magii sympatycznej obdarowuje nim swoje najmilsze, licząc na to, że wypachnione \'Classique\' staną się równie zmysłowe?
Jak niemożliwa do przebycia pozostaje droga od wyobrażenia o rzeczy, do jego istoty doskonale pokazuje właśnie ta kompozycja.

[Ważna uwaga!
Moja recenzja dotyczy EDP, a nie EDT zapachu, które, co warto zauważyć, są skomponowane z diametralnie odmiennych nut zapachowych.
W EDT faktycznie znaleźć można m.in. nutę kwiatu pomarańczy,czy ylang-ylang, których tu próżno szukać].

Używam tego produktu od: Testy
Ilość zużytych opakowań: ...

Historia uwodzenia

Uważam,ze seria JPG Classique jest dosc trudna w odbiorze,bowiem zapachy marki sa dośc charakterystyczne i specyficzne.
Osobiście kojarza mi się nieco z luksusowymi zapachami minionej epoki także będa idealnym dopełnieniem do wizerunki dziewczyny vintage.
Są zmyzłowe i niesamowicie trwałe.
Jean paul Gaultier Classique to historia zmysłowej uwodzicielki czego odzwieediedleniem jest koronkowy gorset w który ubrany jest ten flakon.
Ubrana w tą kreacje zapachową meżczyźni bardzo czesto zwracali uwage jakich perfum używam... a sam zapach sprawia,ze nawet ubrana w jeansy i trampki czuje się zwiewalająco seksownie i kobieco.

Uważam,ze ta kopozycja zapachowa to absolutny must-have wśród osób które uwielbiaja perfumy.
Sam falkon zachwyca sym urokiem i swoistym seksapilem a i kompozycja jest raczej niszowa więc wybierajac ten zapach masz pewnośc,ze możesz czuć się wyjątkowo.

Używam tego produktu od: od 2008
Ilość zużytych opakowań: zakoćzono 50ml

Zdecydowana rewelacja

Świetny zapach, chociaż na początku bałam się, że zbyt ciężki dla młodej osóbki- nic bardziej mylnego, o ile nie przesadzi się z jego ilością. Trzeba uważać z dozowaniem- dwa psiknięcia w zupełności wystarczą, inaczej wyrazisty zapach może męczyć i otoczenie, i osobę go noszącą.

Idealny na chłodne jesienne lub wiosenne wieczory. Bardzo trwały- utrzymuje się na mojej skórze wręcz bez końca.

Plus za ładną buteleczkę, wykonaną z grubego szkła- nic nie jest w stanie jej zaszkodzić. Nadruk na buteleczce delikatnie poprawia pewność trzymania jej w ręku. Nie podoba mi się tylko system braku korka, mimo że metalowa blaszka spełnia swoją rolę (nie jest to dla mnie najładniejsze na świecie rozwiązanie).

Dla mnie jest to zdecydowany hit zapachowy- żaden inny nie &quot;zgrywa&quot; się ze mną tak dobrze. Niestety ze względu na wysoką cenę staram się go bardzo oszczędzać.

Ilość zużytych opakowań: 2 x 100ml

Wyważona elegancja

Genialny wybór dla osób, które na co dzień lubują się w perfumach słodkich (jak ja :)), ale chcą mieć w swojej kolekcji coś eleganckiego i kobiecego, bardziej wyważonego, jednak nie lubią kadzideł i mydełek.

JPG na początku jest ostrzejsze, jednak u mnie po czasie pachnie jak gorzka czekolada z pomarańczami.

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: testy

intrygujące

przypominają mi Ange ou Demon. ładne, sto razy ładniejsze, niż wersja EDT. charakterystyczne, na wieczór. seksowne, kobiece, dodające pewności siebie. pudrowe, nieco duszące, eleganckie. gęste, mocne, intrygujące, pasują raczej do brunetek w stylu Moniki Belucci. trwałe.

Używam tego produktu od: tydzień
Ilość zużytych opakowań: testy

elegancki

Dostalam ten perfum od meza na swieta. Jest naprawde boski. Zapach idealny na wieksze wyjscia. Elegancki, kobiecy. Czuje sie bardziej pewna siebie gdy nim pachne. Dlugo utrzymuje sie na skorze co jest dla mnie wielkim plusem. Butelka wyglada zachecajaco. Jedyne co troszke odstrasza to jego cena 40&pound; za 50 ml.

Używam tego produktu od: prawie rok
Ilość zużytych opakowań: jedno 50 ml