Farmona, Radical, Kompleks odżywczy w ampułkach stymulujący wzrost włosów

Powiększ Farmona, Radical, Kompleks odżywczy w ampułkach stymulujący wzrost włosów

Zgłaszający Recenzent: Władysław

Skondensowana odżywka w ampułkach do skóry głowy zawiera substancje stymulujące porost włosów. Wpływa na lepsze ukrwienie skóry głowy, poprawia metabolizm komórkowy i dotlenianie cebulek włosowych. Wzmacnia i regeneruje nawet najbardziej zniszczone włosy oraz zapobiega ich ponownemu uszkodzeniu.

Skład: aqua, propylene glycol, equisetum arvense extract, glucose, disodium cysteinyl disuccinate, chamomilla recutita extract, rosmarinus officinalis extract, salvia officinalis extract, pinus silvestris needle extract, nasturtium officinale extract, arcitum majus root extract, citrus limonium peel extract, hedera helix extract, calendula officinalis extract, tropaeolum majus extract, laminum album extract, panax ginseng root extract, arginine, acetyl tyrosine, hydrolyzed soy protein, polyquaternium-11, dimethicone copolyol, calcium panthotheanate, zinc gluconate, niancinamide, ornithine HCl, citrulline, glucosamine HCl,biotin, propylele glycol, betula alba extract, polysobrate 20, retinyl palmitate, tocopherol, liloneic acid, PABA, TEA, panthenol, parfum, carbomer, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, methyldibromo glutaronitrile (15.11.2008)

Cena: 25 zł / 15 ampułek po 5 ml

• u mnie połowicznie
  • Zakupiłam ten produkt sugerując się pochlebnymi komentarzami. Borykam się z nadmiernym wypadaniem włosów i stwierdziłam, że pora się tym zająć. Wcierałam jedną ampulkę co drugi dzień ponieważ zakupiłam tez suplementy doustne i stwierdziłam, że nie będę przesadzała. Włosy rzeczywiście odrobinę mniej wypadają ale nie do końca zlikwidowały ten problem. Włosy zaczęły rosnąć szybciej i są błyszczące, nowych włosków mam odrobinę.

Używam tego produktu od: od miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: jedno całe opakowanie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić bezik87 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie dla mnie
  • Stosowałam się do zaleceń producenta w używaniu tego specyfiku. Osobiście nie zauważyłam żadnej poprawy w kondycji włosów, ani też mi nie urosły jakoś więcej niż zwykle. Dodatkowo ten ziołowy zapach mnie odstraszał.

Używam tego produktu od: Miesiaca
    Ilość zużytych opakowań: Jedno

Chcesz pochwalić ddarunia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Działa, ale na krótko
  • Z wypadaniem włosów staram się walczyć na wszystkie możliwe sposoby. Postanowiłam sięgnąć także po ampułki Radical. Zachęciła mnie zwłaszcza ich cena: w porównaniu z innymi specyfikami tego typu jest ona wyjątkowo przyjemna

Zmniejszenie wypadania włosów zaobserwowałam po około dwóch tygodniach. Co więcej, włosy stały się błyszczące, wyglądały na zdrowsze. Niestety kilka dni po odstawieniu preparatu włosy wróciły do poprzedniego stanu - są matowe i wypadają. Wiem, że moje wypadanie spowodowane jest problemami hormonalnymi, dlatego nie spisuję tego preparatu na straty - myślę, że ampułki pomogą bardziej osobom, u których wypadanie wynika, np. ze złej diety lub nieodpowiedniej pielęgnacji.

Na plus zaliczam wygodny aplikator i delikatny, ziołowy zapach; na minus - zwiększone przetłuszczanie się włosów.

Reasumując, myślę, że warto spróbować tego preparatu. Najważniejsze jest jednak poznanie przyczyny wypadania włosów.

Używam tego produktu od: trzech tygodni

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Lux_Lisbon za czytelną i pomocną recenzję?
  • czemu nie
  • Po zastosowaniu całej kuracji czyli 30 ampułek mogę stwierdzić, że po około 2-3 miesiącach włosy przestały wypadać. W międzyczasie było różnie, raz wypadało tyle co nic, a następnego dnia znowu dużo. Wielkim plusem jest to, że pojawiło się dużo nowych włosów
    Z dostępnością bywa różnie, cena nie jest wygórowana. Zawartość ampułek ponadto ładnie pachnie

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania x 15 ampułek

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Agumek za czytelną i pomocną recenzję?
  • mocne SOS dla zniszczonych włosów
  • Cena mnie bardzo nie dotyczyła, bo oba opakowania dostałam w prezencie.
    Ampułki działają, tylko po pewnym czasie po prostu znudziło mi się ich aplikowanie i robiłam to ze sporymi odstępami czasu, jednak to, co zauważyłam po pierwszym tygodniu mile mnie zaskoczyło.
    Aż się czuło, że tych włosów jest więcej i są w o wiele lepszej kondycji. Zagęściły się. Nie pocierałam mocno wcierając zawartość ampułki, więc nie miałam efektu tapiru, ale nie powodowało to znaczącej różnicy (próbowałam na początku odwrotnie też )

Polecam, we współpracy z resztą serii, tylko uwaga na przesuszające się końce - trzeba pamiętać o odżywce.

Chcesz pochwalić womaninlovee za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 4 raz(y)
  • Tak, tak i jeszcze raz tak !
  • Ampułki kupiłam w chwili kryzysu włosowego, kiedy to wypadały na potęgę Już po kilku zużytych zauważyłam mniej wypadających włosów a po całej serii wypadało już tylko kilka na dzień To nawet lepiej niż za czasów dzieciństwa kiedy to znajdowałam ich większe ilości :P Dodatkowo ampułki sprawiły że włosy jak szalone zaczęły rosnąć Poleciłabym je każdemu kto boryka się z problem wypadających włosów jednak pod warunkiem że wypadają one z powodu złej pielęgnacji a nie choroby bo wtedy już nawet taki cudowny produkt na niewiele się zda :P

Plusy:
    -działanie
    -cena
    -wygląd
    -wygodne ampułki(można np.2 zabrać w podróż i nie zajmą wiele miejsca)
    -zapach

Ilość zużytych opakowań: 1 cała seria

Chcesz pochwalić mimi9 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tak, prawie...
  • Ampułki były jednymi z moich pierwszych produktów typowo przeciw wypadaniu włosów i muszę przyznać, że nawet nieźle się sprawdziły

Ampułki znajdują się w tekturowym pudełku, na którym dokładnie opisano ich działanie oraz sposób użycia, który zilustrowano krok po kroku z przodu opakowania. Jedno opakowanie zawiera 15 ampułek oraz aplikator. Ampułka to malutka, szklana buteleczka o pojemności 5ml z czerwoną zawleczką. Aby ją otworzyć należy rozerwać i wyciągnąć zawleczkę. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie w przeciwieństwie do poprzedniej wersji, w której należało przełamać szklaną ampułkę, przez co można było się skaleczyć. Jeśli zostanie nam jeszcze pewna ilość płynu w ampułce, bez problemu możemy ją szczelnie zamknąć wciskając z powrotem zawleczkę. Konsystencja jest wodnista, nietłusta, o zielonkawej barwie. Zapach jest bardzo przyjemny, delikatnie ziołowy, nie męczy podczas aplikacji, a na włosach jest już praktycznie niewyczuwalny. W swoim składzie zawiera wiele ekstraktów m. in. z: szałwi, nagietka, skrzypu, żeń-szenia, rumianku. Rozprowadzenie produktu jest bardzo proste, dzięki załączonemu aplikatorowi, który umożliwia aplikacje płynu bezpośrednio na skórę głowy. Włosy po aplikacji są posklejane, ale po wyschnięciu i delikatnym rozczesaniu nabierają objętości i wolniej się przetłuszczają.

Po około 2 tygodniach zauważalne są pierwsze efekty w postaci ograniczenia wypadania włosów oraz ich ogólnego wzmocnienia. Rzeczywiście wyglądają na delikatnie pogrubione. Po miesięcznej kuracji, którą zaleca producent, włosy są wyraźnie mocniejsze i wypada ich o wiele mniej. Poprawiła się również objętość, która utrzymuje się dość długo po myciu. Niestety nie widzę żadnego wysypu Baby Hair, może tylko kilka nielicznych włosków. W tym przypadku lepiej sprawdzą się inne wcierki. Ampułki nie mają jakiegoś szczególnego wpływu na kondycję włosów, a wręcz mogą je przesuszać przez alkohol w składzie. Na pewno nie nadają się do silnie zniszczonych włosów, ponieważ mogą pogorszyć sprawę, ale na pewno są pomocne przy wypadaniu włosów. Niestety efekty są krótkotrwałe. Po zaprzestaniu kuracji po ok 2-3 tygodniach wypadanie wraca do normy. Są wydajne, 1 ampułka spokojnie wystarczy na 2 użycia, czyli jedno opakowanie starcza na całą miesięczną kurację, dlatego cena jest bardzo rozsądna jak na kurację w ampułkach. Dostępne są w większości aptek (SuperPharm, Cosmedica, DOZ).

Plusy:

- hamuje wypadanie
    - wzmacnia włosy
    - włosy są pogrubione
    - zwiększa objętość
    - hamuje przetłuszczanie
    - opakowanie
    - wydajność
    - cena
    - dostępność

Minusy:

- krótkotrwały efekt
    - brak nowych włosów
    - nie regenerują włosów
    - sklejają włosy
    - alkohol w składzie

Warto wypróbować!

Używam tego produktu od: rok temu
    Ilość zużytych opakowań: 2.

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić InfallibleLifestyle za czytelną i pomocną recenzję?
  • Na mnie nie zadziałał.
  • Postanowiłam dodać swoją recenzję,bo używałam tych ampułek.Miałam swojego czasu problemy z włosami i to poważne(pojawił się prześwit). Dość dużo pozytywnych komentarzy o ampułkach i ich działaniu,szczególnie w zakresie wysypu nowych włosków tzw.baby hair sprawiło że po nie sięgnęłam,jako ostatnią deskę (wtedy) ratunku.Oto moja recenzja:
    -działała tylko przy pierwszym użyciu(działanie opierało się na uczuciu mrowienia na głowie-byłam skłonna nawet uwierzyć,że włosy mi urosną tam,gdzie ich nie było)
    -nie spowodowała wysypu baby hair
    -w stosowaniu neutralna dla włosów i skóry głowy
    -miły jedynie zapach
    Ogólnie szkoda było pieniędzy na ich zakup.Ani nie zaszkodziły,ani nic nie zdziałały.Żeby recenzja była dobra,napiszę że nie miałam żadnych innych problemów zdrowotnych,które hamowałyby działanie ampułek(tarczyca i morfologia dobre).Daję jedną gwiazdkę za zapach i pierwsze wrażenie działania.

Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie czyli 15 ampułek.

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić calia77 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny kosmetyk na włosowe problemy
  • Od niedawna zaczęłam lepiej traktować moje włosiny...najpierw były odżywki, potem jeszcze mgiełki ale one wciąż były niezadowolone. Z natury mam w miarę grube i błyszczące włosy ale po farbowaniu zmieniły nieco swoją strukturę. Zaczęły wypadać, łamać się, a ja zrozpaczona szukałam ratunku. Godziny buszowania w necie aż natrafiłam właśnie na Radicala. Poczytałam sobie trochę o nim i zachęcona pozytywnymi opiniami postanowiłam zakupić. Kurację rozpoczęłam w połowie marca - pierwsze wrażenia: pozytywne kosmetyk łatwo rozprowadza się na skórze głowy, jak dla mnie ma przyjemny zapach (ale tu akurat może być to kwestia sporna), nieco uciążliwe może być dla których wcieranie go codziennie, ale dla zmotywowanych nie powinno stanowić to problemu Ja jestem silnie zmotywowana i dzień w dzień przed spaniem powtarzałam i powtarzam ten rytuał.
    2 ampułki zużywam w 3 dni, więc ampułki są raczej wydajne. I nareszcie o działaniu: 100% zadowolenia. Na początku przy wcieraniu leciało trochę włosów, ale z biegiem czasu było ich (tych wypadających) coraz mniej i mniej...kondycja włosów poprawiła się już w pierwszym tygodniu - były gładsze, miękkie i bardziej błyszczące. Nawet mój chłopak (stworzenie mało skłonne do komplementów) stwierdził, że włoski są ładniejsze. I najważniejsze: po około 2-3 tygodniach pojawiło się, ku mojej ogromnej radości, na głowie mnóstwo małych, sterczących baby hair. Nie powiem że włosy rosły szybciej, a jeśli już to była to kwestia kilku milimetrów (1-3?) miesięcznie. Ampułki nie spowodowały szybszego przetłuszczania się włosów - u mnie dały efekt wręcz przeciwny. Niewiem jak włosy będą zachowywać się na radicalowym odwyku, ale narazie nie zamierzam im odbierać pożywki
    Podsumowując MOGĘ Z CZYSTYM SUMIENIEM POLECIĆ wszystkim w jakikolwiek sposób niezadowolonym ze swoich włosów - Radical poprawia ich kondycję i zdecydowanie zmniejsza wypadanie. Teraz kocham moje włosy

Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

Chcesz pochwalić Justilicious za czytelną i pomocną recenzję?
  • Działa jak Farmona chciała
  • Zacznijmy od opakowania - jest estetyczne, nie można się do niego przyczepić. Podoba mi się rozwiązanie z plastykowym aplikatorem dołączonym do ampułek. Dzięki niemu nakładanie preparatu na skalp jest o wiele bardziej wygodnie niż w przypadku Joanny Rzepy.
    Ilość płynu w jednej ampułce wystarcza na 2-3 razy. Dzięki wspomnianemu wcześniej aplikatorowi, możemy zatkać buteleczkę i odstawić spokojnie do następnego użycia, bez obawy, że coś się wyleje.
    Zapach jest właśnie taki, jak określiły go osoby przede mną - ziołowo - apteczny. Mnie w ogóle nie przeszkadza, przyzwyczaiłam się do niego. Zaryzykuję stwierdzenie, że go lubię - chyba dlatego, że znam kosmetyki, które pachną o wiele gorzej
    Najważniejsza część - efekty. Są widoczne i o dziwo, wcale nie trzeba czekać na nie długo. Po dwóch tygodniach zaobserwowałam maleńkie, prawie że przezroczyste baby hair. Utrzymują się i na chwilę obecną mają już jakieś 1,5 cm. Jeśli zaś chodzi o przyspieszenie wzrostu - przy ziołowej wewnętrznej suplementacji udało mi się osiągnąć blisko dwucentymetrowy przyrost w ciągu dwóch tygodni. Później straciłam rachubę, bo fryzjerka ciachnęła moje pasmo kontrolne.
    W każdym razie - z czystym sumieniem mogę polecić ten preparat.

Ilość zużytych opakowań: 2 zestawy

Chcesz pochwalić MartaWiktoria za czytelną i pomocną recenzję?

-gggg-
Zamknij