Flos Lek Pharma, Seria Hypoalergiczna, Krem pod oczy

Powiększ Flos Lek Pharma, Seria Hypoalergiczna, Krem pod oczy

Zgłaszająca osoba: lejka

Krem polecany do skóry mało elastycznej, skłonnej do tworzenia zmarszczek oraz tzw. "worków" i "cieni" pod dolną powieką. Krem o lekkiej konsystencji, bardzo szybko wchłaniający się, delikatnie chroni skórę i daje uczucie odprężenia. Tworzy delikatny film ochronny pozwalający na zachowanie naturalnej równowagi wodno-lipidowej. Głęboko i intensywnie nawilża, odpowiednio natłuszcza.
Systematycznie stosowany wyraźnie poprawia wygląd skóry - wygładza ją i zwiększa jej napięcie, dzięki czemu zmarszczki i tzw. "worki" stają się mniej widoczne.

Skład: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Glyceryl Polymethacrylate, Aleuritic Acid, Faex, Glycoproteins, Propylene Glycol, Rosa Canina Fruit Oil, Cetearyl Alcohol, Euphrasia Officinalis Herb Extract, PEG-8, Caprylyl Glycol, Heliantus Annuus Seed Extract, PPG-1-PEG-9-Lauryl Glycol Ether, Butylene Glycol, Hedera Helix Extract, Phytic Acid, Sodium Polyacrylate, Tocopheryl Acetate, Triethanolamine, Panthenol, Carbomer, Imidazolidinyl Urea, Hydrolyzed Ulva Lactuca Extract, Allantoin, Methylparaben, Propylparaben, Disodium EDTA. (22.09.2010)

Cena: 9,20zł / 30ml

• w 100% spelnia moje oczekiwania.
  • Ostatnio, nie mogac znalezc kremu pod oczy, ktorego szukalam, znalazlam na polce ten oto kremik. Wzielam w ciemno - jako, ze kiedys bylam bardzo zadowolona z zelu pod oczy tej firmy. Nie zaluje tej decyzji zdecydowanie

Krem dla mnie jest idealny (choc nie borykam sie z problemami skory wrazliwej). Wystarczajacy - jesli o moje potrzeby chodzi - mam 24 lata.

Idealnie nawilza, szybko sie wchlania, ma lekka konsystencje (jak na krem pod oczy) przy regularnym stosowaniu juz zdarzylam zauwazyc, ze moja skora stala sie bardziej napieta i gladka. Naprawde niweluje wory pod oczami! ) Nie podraznia, nie szczypie (tak, zdarzylo mi sie "zamaziac" oko ).
    Jest tani, bardzo, ale to baaaardzo wydajny.
    Opakowanie tez na wielki plus- duzo bardziej odpowiadaja mi kremy w tubkach niz sloiczkach.
    Zapach lekki, troche apteczny.

Dla kobiet, ktore nie potrzebuja jeszcze silnych kuracji anty- zmarszczkowych, mysle, ze sprawdzi sie swietnie.

Minusow nie widze zadnych.

Używam tego produktu od: 3 tygodnie

Chcesz pochwalić monis001 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mieszane uczucia
  • Ostatnio byłam zmuszona odsprzedać koleżankom dwa i to drogie kremy pod oczy ( i to niby według zapewnień producentów- hypoalergiczne). Strasznie mnie podrażniały. Jednak po 30 roku życia wydaje się, że coś pod oczy wypadałoby od czasu do czasu nałożyć. Szukałam i trafiłam na ten krem. Lubię polskich producentów, zapewnienia tego były obiecujące a do tego kusząca cena. No to próba.

Zalety -jest to krem, który nie podrażnia moich ekstra wrażliwych oczu. Tak jak zapewnia producent, krem bardzo delikatnie chłodzi, daje uczucie odprężenia i wręcz odświeżenia skóry wokół oczu. Na pewno delikatnie ją nawilża.

Wady- liczyłam również na pozostałe, obiecane efekty związane z używaniem tego kosmetyku: zmniejszenie cieni (pojawiają się czasem, gdy się nie wyśpię, jestem zmęczona, ale wcale nie są jakieś wielkie, zatem dziwię się, że sobie ten krem z nimi nie poradził), przynajmniej lekkie zmniejszenie zmarszczek (które są ledwie zarysowane i uwidaczniają się głównie, gdy skórę pod oczami mam wysuszoną).
    Nie lubię też efektu przetłuszczonej skóry wokół oczu, a tak ona wygląda po tym kremie. Efekt jest taki, że po nawet lekkim makijażu (krem do cery mieszanej, krem tonujący) mam lekko przymatowioną twarz a wokół oczu dwa świecące się placki. Jeszcze komiczniej i sztucznie to wygląda, gdy twarz przypudruję.

W związku z powyższym, moje odczucia są mieszane. Jakieś lekkie nawilżenie jest, nie ma podrażnienia. Ale skoro krem nie radzi sobie z małymi niedoskonałościami, to raczej jestem zmuszona szukać dalej. Ten krem jednak będzie w pogotowiu, zanim znajdę coś lepiej działającego. Używam tego produktu od: 2 miesiąceIlość zużytych opakowań: 1 opakowanie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Barbik za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry produkt.
  • Lubię go. Jest tani, łatwo dostępny, ma fajną konsystencje, nie uczula i nie powodu podrażnień. Jest też w miare wydajny, chociaż opakowanie pozostawia wiele do życzenia (wylatuje za dużo produktu). Przy regularnym stosowaniu zauważyłam, że skóra wokół oczu jest odrobine jaśniejsza, a przede wszystkim napięta i elastyczna, jak daawno nie była . Rewelacji nie ma, lecz za taką cenę i fajne uelastycznienie warto.

Używam tego produktu od: od miesiąca

Chcesz pochwalić TheWorst za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry krem dla noszących soczewki kontaktowe
  • Zalety:
    - delikatna konsystencja
    - ogromna wydajność
    - bardzo łagodny dla oczu, nie szczypie nawet jeśli dostanie się do oka
    - świetnie nawilża

Wady:
    - długo się wchłania, makijaż nałożony na niego zbyt szybko niestety się rozmaże

Podsumowując świetny krem, ale do stosowania na noc, albo dla tych, co rano mają dużo czasu.

Chcesz pochwalić masienka123 za czytelną i pomocną recenzję?
  • to mój number 1
  • Dla mnie ten krem jest rewelacyjny, żałuje że tak ciężko go można kupić, nie wiem dlaczego nie ma go na stronie producenta?! ostatnio ucieszyłam się bo można go zakupić w wybranych drogeriach rossmann - cena około 17-18 zł.

plusy:
    - regularne stosowanie (rano przed makijażem delikatna warstwa, a na noc obowiązkowo gruba warstwa pod oczy) pomogło mi w odpowiednim nawilżeniu skóry pod oczami i... zauważyłam mniejsze zmarszczki!!! wstaje rano i czuje, że ta skóra naprawdę jest nawilżona, żaden inny krem nie dawał mi takiego efektu, a stosowałam ich naprawdę wiele.
    - bardzo wydany
    - dobry pod makijaż
    - cena

Minusy:
    - mogliby popracować nad opakowaniem, czasem niechcący z tubki wyleci więcej niż było to planowane i to nie potrzebnie
    - dostępność produktu - z tym jest masakra, czemu nie można go kupić przez stronę producenta, sklepach, aptekach itp?

Póki jest dostępny na rynku nie zamienię go na żaden inny krem

Ilość zużytych opakowań: 3 standardowe

Chcesz pochwalić FemmeFatale2 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tylko jako krem pod oczy na noc
  • Do zakupu tego kremu skusiła mnie całkiem duża tubka jak na taki kosmetyk Moje oczy są narażone na codzienną pracę przy komputerze, więc dobry krem, który ukoi je i pomoże na sińce to skarb.
    Właściwie ten krem spełnia swoje zadanie - nawilża i delikatnie koi. Jest też bardzo wydajny, więc pewnie zanim go zużyję to minie sporo czasu
    Jednak ma on też jedną zasadniczą wadę - nie nadaje się jako krem na dzień, bo po pierwsze kredka do oczu się na nim rozmazuje, a po drugie po pewnym czasie mam wrażenie jakiejś tłustości wokół oczu
    Stosuję go zatem na noc a na dzień mam inny krem, który współgra z makijażem Rano po zastosowaniu okolice oczu wydają się ciut bardziej wypoczęte niż gdybym nie zastosowała nic.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 tubki

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić isa666 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 4 raz(y)
  • Dobry w bardzo dobrej cenie
  • Dobry produkt w niskiej cenie absolutnie wystarczający do codziennej pielęgnacji.

Plusy:
    +dobrze nawilża i lekko natłuszcza skórę wokół oczu
    +nadaje się i na noc i na dzień
    +nie roluje się pod makijażem
    +duża pojemnośc i dobra wydajnośc - starcza na długo
    +niska cena
    +skóra jest po nim miękka, ukojona

Minusy:
    -nie robi nic dodatkowego, nie rozjaśnia nie niweluje opuchlizny, itp.
    -niezbyt estetyczne opakowanie
    -zbyt duży otwór sprawia, że ciężko jest wycisnąc odpowiednią ilośc produktu
    -pod koniec opakowania bardzo trudno wydostac resztki kremu ze środka

Ogólnie polecam, bo krzywdy napewno nie zrobi, a spełnia swoje zadanie.

Chcesz pochwalić trusa za czytelną i pomocną recenzję?
  • stosuje codziennie
  • mam bardzo wrazliwa okolice oczu. czesto mam wrazenie sciagania skory, wysuszenia, czesto lzawią mi oczy podraznione przez kremy stosowane na twarz. Ten krem mi słuzy- skora jest po nim widocznie nawilzona. wczesniej uzywałam rozowej serii pod oczy z yves rocher- ktoregos dnia powrociłam do starego kremu, ale szybko zmienilam go na flos lek, gdyz uczucie nawilzenia po flos leku było zdecydowanie wieksze. Opakowanie 30ml jest baaardzo wydajne.

Używam tego produktu od: 6 miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: 3 * 30ml

Chcesz pochwalić kreska333 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Poprawny krem pod oczy
  • Krem nie zachwycił mnie niczym szczególnym, ale też nie ma większych wad. Na pewno skóra wygląda na lepiej nawilżoną i zmarszczki mimiczne nie rzucają się tak bardzo w oczy zaraz po aplikacji. Ale niestety krem zmarszczek nie likwiduje i nie zmniejsza, a na to liczyłam.

Zalety:
    - dobrze nawilża okolice oczu
    - nie podrażnia
    - bardzo wydajny i nie drogi
    - łatwo się aplikuje, szybko wchłania
    - nie pozostawia tłustego filmu, ale czuć, że skóra pozostaje nawilżona

Wady:
    - nie zmniejsza zmarszczek mimicznych

Ilość zużytych opakowań: 1 tubka

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Antalaja za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie przekonuje mnie
  • To już moje drugie opakowanie kremu marki Flos lek do skóry wrażliwej, pomimo że mnie nie uczula bardzo drażni mnie jego zapach. Dla mnie jest on odpychający.
    Nie nawilża tak głęboko i intensywnie jak obiecuje producent. Ponadto szybko znika ze skóry i trzeba ponownie go aplikować, aby poczuć jakiekolwiek nawilżenie.

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowanie pełnowymiarowe

Chcesz pochwalić VanillaImpression za czytelną i pomocną recenzję?
  • podraznia
  • Kuoilam ten krem gdyz lubie kosmetyki z tej firmy, na dodatek na opakowaniu pisze: do skory wrazliwej !!!
    na poczatku skora pod oczami mnie piekla pozniej pozniej byla wysuszona i podrazniona. Dla wrazliwcow nie polecam

Używam tego produktu od: miesiac
    Ilość zużytych opakowań: polowa

Chcesz pochwalić brighid za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bolą po nim oczy!
  • Jestem rozczarowana tym kremem bo mimo,iż nie mam cery wrażliwej, powodował pieczenie i ból oczu. Kiedy nakładałam go na noc, rano miałam mgłę przed oczami. Robiłam dwa podejścia do tego kremu i za każdym razem jest to samo. Niby na początku daje uczucie chłodu i odprężenia ale po kilkunastu minutach oczy zaczynają boleć. Kiedy go zmyję to jeszcze przez jakiś czas czuję ból i pieczenie. Nawet dość dobrze nawilża ale cieni nie likwiduje, jak obiecuje producent. Jest niedrogi, 30ml kosztuje około 13zł.
    Nie polecam!

Używam tego produktu od: około 4 miesiące
    Ilość zużytych opakowań: męczę pierwsze

Chcesz pochwalić bazylia31 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo go lubię
  • Zaznaczę, że to mój pierwszy krem pod oczy, więc nie mam porównania z innymi produktami tego typu.

Ostatnio moja skóra wokół oczu zrobiła się sucha, więc kupiłam ten krem i jestem zadowolona z jego działania.

Plusy:
    - nawilża,
    - wygładza skórę,
    - nie podrażnia moich oczu,
    - duże opakowanie,
    - dość tani (zapłaciłam ok. 13zl w Rossmannie),
    - delikatnie natłuszcza (pozostawia lekki film, ale używam go tylko na noc, więc mi to nie przeszkadza).

Minusów na razie nie zauważyłam.

Nie wiem czy kupię go ponownie, możliwe, że będę chciała wypróbować coś innego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić revolucy za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nawet niezły, ale trochę podrażnia
  • Kupiłam kiedyś ten krem przypadkiem i bardzo mi odpowiadał. Ma dość gęstą, trochę tłustą konsystencję, ale na noc jak znalazł. Fajnie nawilżał, więc postanowiłam go kupować. Niestety przy drugim opakowaniu zauważyłam, że zaraz po nałożeniu szczypie mnie skóra, to po chwili mija, ale jednak Nie wiem dlaczego dopiero teraz tak jest, poza tym to przecież krem do cery wrażliwej. W każdym razie oprócz tego jest w porządku, tani, wydajny i fajnie nawilża. To pieczenie jednak sprawia, że czekam z utęsknieniem aż się już skończy, a następnym razem kupię go chyba tylko w ostateczności.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Mango3 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bez większej rewelacji
  • Kupiłam go skuszona ceną, dobrej firmy jaką jest Flos Lek. Trzeba przyznać że krem nie podrażnia oczu, jest bezzapachowy. Szybko się wchłania, jednak pozostawia tłustawy film.
    Dobrze nawilża, wygładza skórę, jednak cieni pod oczami nie rozjaśnia.
    Jest bardzo, ale to bardzo wydajny.

Chcesz pochwalić Marisoll za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie uczula .. to wszystko
  • Nie było mojego ukochanego kremu Eye Care (też Floslek) dlatego wzięłam ten.
    Ważny plus, jednak nie wystarczający to to, że rzeczywiście nie uczula. Moje powieki są baaardzo kapryśne i mało co tolerują.

Niestety za słabo nawilża, co całkowicie go dyskwalifikuje. Po paru godzinach ma się ochotę wklepać go znowu, niestety przez makijaż jest to kłopotliwe Dodam, że mam 23 lata i raczej nie mam większych zmarszczek i zapotrzebowania na nawilżanie.

Poza tym:
    Zapach spoko
    Opakowanie spoko
    Cena spoko

Chcesz pochwalić martaaa001 za czytelną i pomocną recenzję?
  • niezły
  • Jest to jeden z niewielu kremów pod oczy, po którym faktycznie widzę jakiekolwiek działanie chociaż nie mam specjalnie problematycznego obszaru wokół oczu.
    Krem jest bezzapachowy - co liczy się na plus, gdyż nie podrażnia dodatkowym składnikiem zapachowym (a noszę soczewki i jestem na to wyczulona). Ma raczej lekką konsystencję, "czuć" go dopiero po rozsmarowaniu. Uważam, że dość szybko się wchłania chociaż pozostawia delikatny film na skórze - nie uznaję tego jednak za wadę, zwłaszcza teraz, w okresie zimowym.
    Kosmetyk wyraźnie napina skórę wokół oczu - po prostu to czuję, wystarczy dotknąć skóry (choc przyznam, że nie liczyłam na taki efekt). Krem nieźle nawilża, wyeliminował problem suchych skórek w okolicach oczu. Jeśli chodzi o cienie pod oczami - nie są one u mnie zbyt wielkie ale też nie zaobserwowałam żadnego działania w tym zakresie.
    Na minus liczę opakowanie - zarówno funkcjonalność jak i pojemność. Wolę kremy pod oczy zapakowane w małe, 15 ml opakowania z wąskim dozownikiem - wtedy możemy wycisnąć dokładnie taką ilość kosmetyku, jakiej potrzebujemy. Tutaj mamy spore opakowanie i standardowy, płaski dozownik - nawet bardzo delikatnie naciskając opakowanie kremu wychodzi zwyczajnie za dużo. Stąd stosowałam go też w okolicach ust (zgodnie z przeznaczeniem zresztą) niemniej byłam zła na nieekonomiczne wykorzystywanie kremu. Przez takie użytkowanie zużyłam go szybciej niż taką samą pojemność rozbitą na dwa opakowania. Co więcej, wolę mniejsze pojemności biorąc pod uwagę świeżość kosmetyku po rozpoczęciu użytkowania. Niemniej relacja ceny do ilości jest tutaj rewelacyjna.
    Pewnie jeszcze skuszę się na ten krem gdyż spełniał większość moich wymagań odnośnie kosmetyku pod oczy. Dobry kosmetyk za rozsądną cenę.

Ilość zużytych opakowań: jedno pełne

Chcesz pochwalić kasia2d16 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1 raz(y)
  • Łagodny i wydajny
  • Bardzo polubiłam ten krem:
    +wydajny
    +bardzo delikatny nie szczypie, nie podrażnia
    +widocznie zmniejsza wrażenie zmęczenia oczu
    +dobrze nawilża

Trzeba się go naszukać i za to minus.

Używam tego produktu od: 4 mies.
    Ilość zużytych opakowań: Trzy

Chcesz pochwalić sth za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 7 raz(y)
  • Pozytywny, ale zwyczajny...
  • Krem ten zakupiłam w sumie przez przypadek, chciałam kupić sobie coś pod oczy, a że koleżanka używa kremu do twarzy z tej serii i jest z niego bardzo zadowolona, postanowiłam skusić się na wersję pod oczy Generalnie krem jest bardzo wydajny, używam go codziennie wieczorem od ponad 3 miesięcy i zużyłam niecałą 1/3 opakowania. Nie stosuję na dzień, gdyż mam wrażenie, że zostawia delikatną tłustawą powłoczkę. Krem nie uczula, mam dość wrażliwe oczy i ani razu nie miałam problemu z ich podrażnieniem. Jednak co do samego działania - nie zauważyłam niczego nadzwyczajnego, oprócz lekkiego wygładzenia skóry pod oczami (jest delikatniejsza). Nie zmniejszył opuchnięć i worków pod oczami, które zaczęły mi się pojawiać coraz częściej ostatnimi czasy. Generalnie krem nie jest zły, ale na pewno nie zaspokoi potrzeb bardziej wymagających osób. Ja będę szukała dalej swojego KWC

Ilość zużytych opakowań: 1/3 opakowania

Chcesz pochwalić aiyyo za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mnie nie podpasował
  • Mnie nie spasował. To był chyba mój pierwszy krem pod oczy, który kupiłam w zastępstwie osławionego żelu ze świetlikiem. Tamtego nie było, więc stwierdziłam, że może sława się rozciąga na ten. Nie, nie rozciąga się.

Fakt, nie podrażnia i to plus. Ale też jego nawilżanie na mojej skórze nie było spektakularne [a miałam przesuszone powieki od cieni do powiek, więc było na czym działać], ani też nie pomagał w walce z cieniami po oczami [na co zwracam dużą uwagę].
    Na pewno na jego plus jest cena i wydajność - chociaż mnie się odbiły czkawką, bo strasznie długo go męczyłam.

Ja specjalnie nim zachwycona nie byłam. Ale być może moja skóra jest na niego odporna.

Używam tego produktu od: przez 3 miesiące

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Arashy za czytelną i pomocną recenzję?
  • taki sobie
  • Nawilżenie średnie i lekko koi, długo się wchłania.

Edit: Podrażnił mi oczy w czasie regularnego stosowania! Do tego brak jakichkolwiek efektów.

Ilość zużytych opakowań: ok. pół opakowania.

Chcesz pochwalić dziolcha86 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jest okej
  • Krem jest dosyć lekki, dobrze nawilża, a także trochę natłuszcza. Raczej szybko się wchłania, ale pozostawia mały filmik. Łatwo się go aplikuje, nie trzeba rozciągać skóry, co się przy niektórych kremach zdarza. Nie podrażnia. Podoba mi się, że jest nieperfumowany. Za to niepotrzebnie ma taką dużą pojemność; wg mnie kremy do okolic oczu nie powinny być większe niż 15 ml. Używam go na dzień i na noc, a prawie w ogóle nie widać zużycia.

Chcesz pochwalić Summer za czytelną i pomocną recenzję?
  • calkiem fajny
  • krem jest dobrym nawilżaczem, pozostawia delikatny film no powiekach co nie każdemu może pasować. osobiście lubię "treściwsze" kosmetyki na noc,więc u mnie się sprawdza dobrze radzi sobie z moją suchą skórą, po przebudzeniu oczy ładnie wyglądają.
    krem w kosmicznej ilości, także stosunek cena/ilość/wydajność -> super
    nie wiem, czy kupię go ponownie, gdyż jest go tak dużo w opakowaniu,że może mi się znudzić, a chciałabym popróbować jeszcze innych specyfików

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić emi_87 za czytelną i pomocną recenzję?
  • zauważalny efekt
  • Nie spodziewałam się tego po nim. Szukałam tylko nawilżenia, a widzę... zmienjszenie cieni, worków, rozświetlone spojrzenie i świetnie nawilżoną skórę pod oczamiKonsystencja w sam raz - choć na dzień bym go nie nakładała (tu stosuję żele Flos Leku). Pojemność wprost kosmiczna - nie wiem, czy nie zbyt duża jak na tego rodzaju krem (chodzi o kwestie zachowania świeżości po otwarciu). Cena bardzo przyjazna, szczególnie w porównaniu z innymi preparatami tego typu.
    Zdaję sobie sprawę, że wszytskie te efekty są efektem współdziałania z żelami (początkowo z zieloną herbatą, obecnie z chabrem). Mimo to odkąd włączyłam ten krem do pielęgnacji (zaczęłam od samych żeli), efekty są zauważalnie lepsze

Używam tego produktu od: 2-3 tygodni

Chcesz pochwalić anka011 za czytelną i pomocną recenzję?
  • w końcu bez alergii
  • po wielu bezowocnych próbach udało mi się znaleźć krem pod oczy bezpieczny dla moich oczu. Do tej pory kremy mogłam nakładać tylko na noc żeby nie powodować łzawienia. Z lekką doza nieśmiałości zakupiłam więc Flos Lek ale w końcu udało się!!! ani jednej łzy. Bez problemu mogę nakładać krem zarówno w dzień jak i w nocy.
    Polecam dla wrażliwych oczu.
    Używam tego produktu na przemian z Avene Soothing Eye Contour Creme.
    Ilość zużytych opakowań:2 opakowanie

Chcesz pochwalić agabart za czytelną i pomocną recenzję?