Eau Thermale Avene, Hydrance Optimale Legere UV SPF 20 (Krem nawilżający do skóry mieszanej i tłustej z filtrem UV)

Hydrance Optimale UV to krem zapewniający skórze jednoczesnie nawilżanie i ochronę skóry przed szkodliwym wpływem czynników przyspieszających proces starzenia się skóry takich jak zanieczyszczenia środowiska, stres oraz promieniowanie słoneczne UVA i UVB.
Hydrance Optimale UV przywraca i zapewnia skórze wrażliwej trwałe nawilżenie dzięki współdziałaniu trzech głównych składników aktywnych:
- Lipo-mucine like - składnika nawilżającego nasladującego elementy składowe filmu łzowego, umożliwiającego wnikanie składników nawilżających,
- woda termalna Avene o właściwościach kojących i łagodzących podrażnienia,
- Meiboserine - kompleks białkowy imitujący działanie wydzieliny gruczołów tarczkowych (meibum), który znacznie ogranicza parowanie wody ze skóry.
Ochrona - Hydrance Optimale UV zapewnia skórze ochronę przeciwsłoneczną przed promieniami UVA i UVB, a dzięki zawartści pre-tokoferolu, silnego czynnika przeciwutleniającego, chroni skórę przed działaniem wolnych rodników.
Hydrance Optimale zapewnia skórze idealny komfort przez cały dzień.

Wygorowana cena

-wysoka cena
-nie pozostawia zadnej warstwy, jesli chcemy polozyc podklad to nie zlizga sie on po twarzy, nie ma ulatwienia w aplikacji
-lekkie uczucie sciagniecia
-nie jest wydajny

+lekki delikatny zapach
+wygodna tubka
+uczucie chlodzenia, to pewnie przez zawartosc wody termalnej
+lekki i skora natychmiastowo go pije
+zawiera filtr

Używam tego produktu od: ponad miesiaca
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie w uzyciu

Słabo nawilża

Do zakupu tego kremu zachęciło mnie to, że jest nawilżający i posiada filtr. Niestety, ale tak słabo nawilżającego kremu to dawno nie miałam.

Produkt otrzymujemy w kartoniku, na którym umieszczona jest naklejka w języku polskim. Natomiast sam krem zapakowany jest w tubkę z miękkiego plastiku z zakrętką. Tubka nie jest przezroczysta, więc nie ma możliwości kontrolowania stopnia zużycia.

Krem posiada ledwo wyczuwalny, kwiatowy zapach. Jest biały i średnio gesty. Dobrze sie rozprowadza i nie marze się po skórze. Jest bardzo leciutki i błyskawicznie "wchodzi" w skórę. Daje komfort, ale na chwilę. Później skóra jest matowa, napięta i sucha jak wiór. Krem nie zostawia na skórze żadnej warstwy. Dla mnie jest to dość duża wada, ponieważ skóra po tym kremie jest sucha i pozbawiona chociażby delikatnej, śliskiej warstwy, która ułatwiłaby lepsze rozprowadzenie podkładu. Tępe i szybko zasychające podkłady nie mają z tym kremem szans i nie dają się rozprowadzić palcami. Potrzebna jest wtedy baza.

Krem nie zapycha, ani nie podrażnia. Jest bardzo łagodny dla cery naczynkowej. Zważywszy, że skóra krem "pije" całkowicie, to makijaż wykonany na nim nie waży się, ani nie roluje. Krem nie powoduje też wyświecania się makijażu.

Opakowanie zawiera 40 ml produktu. Krem nie jest specjalnie wydajny. Przy codziennym użyciu wystarczył mi na półtora miesiąca.

Zalety:
+/-lekki, aż za bardzo,
+nie lepi się,
+nie marze się,
+nie zapycha,
+nie podrażnia,
+filtr SPF20,
+opakowanie,
+konsystencja.

Wady:
-bardzo słabo nawilża,
-nie nadaje się pod szybko zasychające podkłady,
-zawiera kontrowersyjne substancje (Disodium EDTA, PEG-i, BHT),
-regularna cena.

idealny!

Zawsze przed nałożeniem makijażu aplikuję na skórę krem nawilżający, dlatego przetestowałam już wiele kremów z wyższych i tych niższych półek cenowych. Krem AVENE skusił mnie podczas promocji w SUPERPHARM, kiedy było -50% na markę AVENE. Postanowiłam, że go kupię i spróbuję. To była świetna decyzja!
Jest po prostu idealny! Szybko się wchłania, dobrze nawilża, skóra po nim jest mięciutka i taka odżywiona, pełna blasku. Jest moim hitem i nie wyobrażam sobie nie mieć go w kosmetyczce. Teraz, jak trafię na jakąś promocję, kupuję na zapas.
Przy codziennym stosowaniu jedno opakowanie starcza mi na jakieś 6-7 miesięcy. Jest naprawdę bardzo wydajny. Wspaniale sprawdza się pod makijaż.
Polecam serdecznie! Na pewno nie będziesz żałować :)

Do tłustej i mieszanej na wiosnę i lato - Delikatny kwiatowy zapach

Widzę, że zdania są podzielone: 1/3 hitów przy ocenie poniżej 4 - produkt ma swoje wady i zalety, ale i tak jet moim hitem na wiosnę i lato dla mojej mieszanej cery.

Przede wszystkim odmienia stan cery, która staje się gładka, zdrowa, uspokojona, ze zmniejszonymi porami.

Jest bardzo lekki, ma delikatny kwiatowy zapach i działanie chłodzące i odświeżające. Skóra go wręcz spija. Wchłania się do matu - można dołożyć na podkład w ciągu dnia.

Delikatnie nawilża, chociaż moje czoło 35+ lat wymaga dodatkowego wypełnienia i odżywienia, np. kremem witaminowym Mincer SPF 15.

To mój pierwszy krem tej marki i na pewno po tym doświadczeniu wypróbuję inne.

Krem (nie)nawilżający

Cera tłusta i mieszana także wymaga nawilżenia. Producent tego kremu chyba o tym wie, skoro oferuje krem nawilżający. Jednak ta podstawowa funkcja zupełnie nie działa.
Kupiłam krem jesienią z myślą o stosowaniu w chłodniejsze dni mocniejszego nawilżenia, jednak sobie nie poradził. Skóra jest ściągnięta, sucha, wręcz podrażniona.
Krem wchłania się momentalnie dając matowy efekt, ale także wrażenie, że skóra jest cienka jak bibuła i pokryta drobnymi zmarszczkami (których normalnie nie mam). Myślę, że efekt zimą bez zastosowaniu żadnego kremu byłby porównywalny.

Wydaje mi się, że ten produkt może sprawdzić się u osób z cerą tłustą do stosowania latem, bo trzeba przyznać że jest naprawdę lekki i nie ma mowy o błyszczeniu, nawet po kilku godzinach.
Z pewnością też nie ma w składzie niczego tłustego, więc nie zapycha i nie powoduje wyprysków. Za to dodaję gwiazdkę.

Jeden z lepszych kremów

Kosmetyki firmy Avene zaczęłam stosować po wizycie u dermatologa który stwierdził u mnie dość wrażliwą skórę ze skłonnością do trądziku. Krem ten kupiłam pierwszy raz na promocji w Superpharm i muszę przyznać, że lepszego kremu pod podkład do tej pory nie miałam ! idealny się wtapia w skórę, nie pozostawiając efektu maski, jest lekki i wydajny, dla mnie bomba. Czekam na kolejną promocję, bo jednak w regularnej cenie jest trochę za drogi ..

Słaby

Krem rzeczywiście koi, zapewne za sprawa wody termalnej. Niestety słabo nawilża, a to było głownym powodem dla którego go kupiłam. Automatycznie znika z twarzy po nałożeniu, powodując nieprzyjemną ( sciagniętą?) skórę, przez co nałożenie podkładu wydaje się mało przyjemne, przynajmniej rozprowadzając podkład palcami, może gąbką byłoby lepiej lecz nie sprawdzałam. Krem po rozsmarowaniu bardzo szybko wręcz zastyga i jest nie do ruszenia, wiec trzeba z nim szybko działac. Uwazam to za duzy minus. Dobrze, że krem kupiony na promocji w superpharm za 30 zł, bo niewart jest wyjściowej ceny 70 zł.

Słabo nawilża !!!

Kupiłam krem z myślą o wakacjach i słońcu, ponieważ posiada filtr uv. Myslalam ze naprawdę dobrze nawilży moja skore gdyż Avene to firma słynąca z formuły wody termalnej w swoich kosmetykach. Mam cerę mieszana Wiec myslalam ze krem sobie poradzi z nawilżaniem lecz po nałożeniu jego od razu czuje uczucie ściągnięcia. Bardzo słabo nawilża nie czuje tego wręcz odwrotnie Wiec raczej nie polecam tego kremu.

Przyjemny

Krem jest bardzo przyzwoity - nawilża, ładnie się wchłania, ma filtr i wodę termalną.

Kupiłam na promocji - jego regularna cena jest niestety za wysoka.

Ładny, delikatny zapach, nie podrażnia, nie czuć, że ma filrty, bo nie oblepia skóry.

Nadaje się pod makijaż i przedłuża jego trwałość.

Urocze, praktyczne opakowanie.

Jest ok, lecz bez wow.

Idealny pod makijaz dla wrazliwej cery

Posiadam cere bardzo wrażliwą oraz tradzikową.
Zakupiłam ten krem i polubiliśmy sie od razu.
Ma idealną konsystencje .Szybko sie wchlania oraz dobrze nawilza nie zostawiając tłustej warstwy na skórze.Świetnie nadaje sie pod makijaz.

Może być.

Dla mnie to jest bardzo przeciętny krem, dobrze sprawdza się w roli kremu pod makijaż chociaż nie widzę różnicy między nim a jakimś kremem za 10 zł. Skóra tłusta również potrzebuje nawilżenia a ja tego nawilżenia nie odczuwam ani trochę po zastosowaniu tego produktu. Spodziewałam się czegoś więcej po firmie Avene.

Daje radę, ale oczekiwałam więcej

Krem kupiłam pod makijaż i w tej roli daje radę. W konsystencji jest przyjemny, szybko się wchłania i rzeczywiście chroni skórę. Niestety nawilżenie daje minimalne.

Ok, ale mało wydajny

Myślę, że jest OK, ale nie powala. lepiej mi się nosiło Hydraphase LRP. jest bardzo lekki, konsystencja jest mocno wodnista, co powoduje, że jest mało wydajny, bo dużo idzie na raz. Dobrze gra z makijażem, nie świeci się. co do zapychania, to sama nie wiem. ogolnie mam problemy z cerą i nie zawsze jestem w stanie powiedzieć, który kosmetyk mi szkodzi, także tym razem się chyba nie wypowiem. Myślę, że warto go wypróbować, ale nie ma co się spodziewać efektu wow.