Clarins, Gel Nettoyant Eclat du Jour [Daily Energizer Cleansing Gel]

Powiększ Clarins, Gel Nettoyant Eclat du Jour [Daily Energizer Cleansing Gel]

Zgłaszająca osoba: toffeecream

Dla dogłębnego usuwania codziennego makijażu i wnikających w skórę zanieczyszczeń. Wzmocniony dodatkiem trawy mydlanej oraz ekstraktu z drzewa chrzanowego, ma działanie przeciwzapalne i antybiotyczne.

Skład: Aqua/Water/EAU, Sodium Laureth Sulfate, Glycerin, Decyl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Acrylates Copolymer, Butylene Glycol, Tromethamine, C12-13 Pareth-3, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Parfum/Fragrance, Phenoxyisopropanol, Salicylic Acid, Tetrasodium EDTA, Saponaria Officinalis roqt Extract, Moringa Pterygosperma Seed Extract, Phenoxyethanol, Disodium Phosphate, Citric Acid, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Limonene (3.05.2011.)

/s/

• Bardzo przyjemny
  • Szczerze jestem nieco zdziwiona negatywnymi opiniami na temat tego żelu. Używałam go kilka lat temu i wspominam go bardzo dobrze. Przede wszystkim jest bardzo wydajny. Z małej kropelki żelu tworzy się porządna piana, którą można pokryć całą twarz. Ma cudowny orzeźwiający zapach, tak że aż nie chce się go zmywać z twarzy. Nigdy nie używałam go do zmywania makijażu, więc nie wypowiem się w tej kwestii. Myłam nim buzie w ramach ostatniego szlifu, żeby doczyścić twarz przed położeniem kremu. Po umyciu cera jest czyściutka i pełna energii. Nie jest ani ściągnięta, ani powleczona tłustą warstewką. Jest neutralna. Wygląda na zdrową i zrelaksowaną. Z całą pewnością mogę stwierdzić że ten żel, w okresie długofalowym pielęgnuje cerę. Niedoskonałości szybciej znikają, a cera staje się gładka i zbalansowana. Moja tłusta cera była bardzo szczęśliwa, kiedy mogła odczuć codzienną dawkę tego dobroczynnego specyfiku, bo w widoczny sposób poprawiał jej wygląd.

Kiedy skończyło mi się opakowanie promocyjne chciałam kupić kolejne, jednak cena skutecznie mnie odstraszała. Teraz przerzuciłam się na pielęgnację naturalną, której jestem ogromną fanką. Jednak ze względu na dobre wspomnienia związane z tym żelem, zaznaczyłam, że kupiłabym go ponownie. Bo jest to dobry produkt dla tłustej cery, z którym rozpoczynanie i kończenie dnia jest naprawdę czystą przyjemnością.

Używam tego produktu od: kilka tygodni

Chcesz pochwalić L_i_b_r_a za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie jest moim faworytem, ale lubię używać zamiennie
  • Jest to produkt do którego wracam. Mimo, że mam innego ulubieńca do mycia twarzy, Clarins traktuję jako zamiennik

+ Ładnie, orzeźwiająco pachnie,
    + Nieźle usuwa makijaż
    + Przyjemnie się go stosuje
    + Dobrze się pieni
    + Cała seria uzupełnia się (posiadam krem, booster i żel do mycia twarzy)

+- Wydajny, ale denerwuje mnie mała pojemność produktu (75ml.) to znacznie za mało jak na żel do mycia twarzy.
    Przy codziennym używaniu ( wieczorem) starcza mi na 2 miesiące. Biorąc pod uwagę cenę- 59 zł nie jest to super inwestycja. Jednak lubię do niego wracać.
    - Jeszcze jeden minus- przy dłuższym stosowaniu może troszkę ściągać skórę.Używam tego produktu od: roku z przerwamiIlość zużytych opakowań: 3 opakowania

Chcesz pochwalić MiniMiau za czytelną i pomocną recenzję?
  • Cała seria eclat du jour jest przeciętna
  • Żel był w zestawie pielęgnacyjnym Clarins więc przystąpiłam do jego stosowania i czuję nie małe rozczarowanie. Wg mnie produkty tej sławy i tej ceny powinny być funkcjonalne do kwadratu. Żel nie zmyje nam dokładnie makijażu, konieczne jest jej domycie tonikiem lub micelem. Poza tym nie można nim myć oczu. Piecze jak cholera. A szkoda bo za ponad 70zł chciałabym miec już z głowy demakijaż oczu, Niestety jego słabe działanie wymaga użycia jeszcze serii innych preparatów do demakijażu. W efekcie w łazience zamiast jednego produktu 3w1 nadal stoi cały rządek specyfików. Nie warto

Używam tego produktu od: msc

Chcesz pochwalić edysia111 za czytelną i pomocną recenzję?
  • uczula
  • Nie sądziłam że produkty w takiej cenie mogą mnie uczulić a jednak. Używałam 3 produktów z tej serii na raz i dostalam straszne uczulenie.
    Nie wiem który winić przypuszczam że to wina całej serii. Nie jestem jakąś straszną alergiczką więc tym bardziej moje zdziwienie gdyż uczulenie było bardzo mocne.
    Tym bardziej jeśli jesteście alergikami radzę uważać.

Używam tego produktu od: tygodnia

Chcesz pochwalić Majson za czytelną i pomocną recenzję?
  • zwykły
  • Zwykły żel. Makijażu raczej nie zmyje dobrze. Jeśli posiadamy cere tłustą to ten żel sobie napewno nie poradzi z jej umyciem. Zapach....za pierwszym razem coś czułam ale poźniej nie wiem czy się przyzwyczaiłam czy zapach...wyparował?W każdym bądź razie prawie nic nie czuje może ciut taki sztuczny zapach. Zastrzyk energi? Może trochę po umyciu przez kilka minut cera jest ciut zrelaksowana. Ogólnie to jednak żel nie poprawia cery i nie ma szczególnego wpywu na nią powiedziałabym ,że żadnego nie ma wplywu!Nawet po kilku tygodniach stosowania.Dosyć wydajny...ale to i tak nie rekompensuje wydanych pieniedzy

Ilość zużytych opakowań: mała tubka 30 ml

Chcesz pochwalić Rerera za czytelną i pomocną recenzję?
  • Delikatny żel,piękny zapach dobre oczyszczanie
  • Kosmetyk wydaję się być bardzo fajny jednakże nie wiem czy do mojej cery nie jest ciut za słaby ...
    Mam mieszaną cerę ze skłonnościami do wyprysków.
    Generalnie z całej serii jestem bardzo zadowolona,żel myję skórę bardzo delikatnie i tu właśnie nie jestem do końca przekonana czy to aby na pewno tak na 100% kosmetyk dla mnie.
    Pozostawia buzie oczyszczoną (choć łaknę trochę więcej efektu ) , ma przyjemny zapach i jest wydajny jako cala seria i uzupełnianie się wzajemnie jest MOC

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić scheherezade za czytelną i pomocną recenzję?
  • fajny
  • Bardzo przyjemny żel do twarzy. Najwiekszym plusem jest fanatsyczny zapach. Żel bardzo dobrze radzi sobie ze zmywaniem makijażu, dibrze oczyszcza. Generalnie bardzo miło się go używa. Uważam, że jedynym minusem jest zbyt wysoka cena. Myślę, że ok. 80 zł za żel do twarzy, który nie czyni cudów to zbyt wiele.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie

Chcesz pochwalić sosna30 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyjemny ale do cery bezproblemowej
  • Zel kupilam w zestawie tonik i krem . Zel jest bardzo fajny , dobrze myje twarz jednak wczesniej trzeba zmyc makijaz . Dobrze sie pieni ale wczesniej trzeba go rozetrzec w dloniach , poniewaz ma gesta konstytencje i na twarzy slabo sie rozprowadza . Po umyciu skora jest czysta , odswiezona , pelna blasku , nie ma uczucia sciagniecia . Zel jest bardzo dobry ale do cery bezproblemowej . Polecam , zwlaszcza na lato .

Chcesz pochwalić akrylowapani za czytelną i pomocną recenzję?
  • zwykły żel o niezwykłym zapachu
  • To co mnie urzekło w tym żelu i całej serii to zapach - wg mnie jest przepiękny, nie do opisania i nie raz będąc w łazience otwierałam kosmetyk tylko po to żeby go powąchać!
    Poza tym żel jest bardzo przyjemny w użyciu, dobrze się pieni, ładnie myje, nie ściąga skóry ani jej nie wysusza. Aby zmyć podkład i cały makeup ja musiałam użyć go 2 razy, więc lepiej najpierw użyć czegoś typowego do demakijażu. Pozostawia cerę lekko rozświetloną.
    Nie zauważyłam działania przeciwzapalnego ani nawilżającego.
    Cena na pierwszy rzut oka wydaje się niska, ale pojemność jest także niewielka - 75 ml (bardziej miniaturka niż pełnowymiarowy produkt).
    Nie wiem, czy kupię kiedyś ponownie. Dla mnie jest to zwykły żel do mycia i jeśli się kiedyś skuszę, to tylko ze względu na zapach.

Ilość zużytych opakowań: jendo

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić skincareobsession za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dawka energii.
  • Posiadam miniaturkę 30 ml, którą zakupiłam z dwoma innymi miniaturami serii Daily Energizer.

Żel jest gęsty, nałożony na dłoń musi być spieniony przed nałożeniem na twarz, w przeciwnym wypadku piana jest mniejsza, żel gorzej się rozprowadza. Dzięki swej konsystencji jest bardzo wydajny, niewielka kropla w kontakcie z wodą tworzy pianę wystarczającą do umycia całej twarzy.

Zapach typowy dla tej serii, orzeźwiający, owocowy, choć nieco sztuczny, plastikowy. Żel dobrze oczyszcza skórę z zanieczyszczeń, sebum, domywa resztki makijażu (całego makijażu nie zmyje, trzeba wcześniej oczyścić skórę jakimś preparatem typowo do demakijażu) . Skóra po jego użyciu jest miękka, przyjemna w dotyku, do tego ładnie rozświetlona, wygląda zdrowo i promiennie. Mam wrażenie, że delikatnie poprawia się koloryt skóry, ale może to tylko autosugestia? Nie ma uczucia napięcia czy ściągnięcia skóry, jest bardzo łagodny. Nie zauważyłam działania przeciwzapalnego. Niemniej żel stanowi doskonałą podstawę pod inne kosmetyki, szczególnie z tej samej serii.

Podoba mi się opakowanie, lubię tubki, bo mogę wycisnąć dokładnie tyle, ile mi potrzeba.

Miło było go używać, ale mam swój ideał, którego inne żele nie są w stanie doścignąć. Cena jak na Clarinsa nie jest wygórowana, ale jak ktoś słusznie zauważył, mamy tu mniejszą niż standardowa pojemność, więc w przeliczeniu wychodzi, że jednak jest to cena typowa dla kosmetyków tej marki.

Używam tego produktu od: stycznia

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Organzza za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry żel
  • Żel jest naprawdę fajny, delikatny, ale niżej opisałam konkrety:

PLUSY
    *orzeźwiający, ale nienatarczywy zapach
    *nie wysusza – wręcz nawilża i rozświetla twarz
    *dobrze oczyszcza
    *nie ściąga
    *nie podrażnia
    *superwydajny
    *bardzo delikatny
    *łagodzi podrażnienia, niedoskonałości
    *'ma działanie przeciwzapalne i antybiotyczne'

MINUSY
    *wysoka cena

Lekki, orzeźwiający żel któremu nie można nic zarzucić oprócz ceny. Fajne jest, że po użyciu cera jest oczyszczona, matowa, ale też nawilżona i wygląda zdrowo. Polecam

Używam tego produktu od: 6 miesięcy z przerwami
    Ilość zużytych opakowań: 1 zużyte

Chcesz pochwalić keira20 za czytelną i pomocną recenzję?
  • średniak
  • Jak juz zauwazyła poprzedniczka - jest to zwykły zel do zmywania twarzy. Owszem, wydobywa sie go wygodnie, jest wydajny, łądnie pachnie, nie podraznia, nie wysusza - ale tez nie jest wart swojej ceny. z makijazem radzi sobie srednio, trzeba go dosc długo spłukiwac...O wiele bardziej lubie kremy do demakijazu - pielegnuja lepiej, niz zele i lepiej radza sobie z podkładem/pudrem.
    Mozna wyprobowac, jesli ktos kocha firme czy serie, ale ja do niego nie wroce...

Używam tego produktu od: 1,5 miesiaca
    Ilość zużytych opakowań: miniatury

Chcesz pochwalić Kamlisa za czytelną i pomocną recenzję?
  • zwykły żel
  • Niestety jest to zwykły żel do mycia twarzy. Na plus: ładny zapach, fajna konsystencja, nie podrażnia. Na minus: średnio radzi sobie ze zmyciem makijażu, wysoka cena jak za tak małą pojemność i słabe działanie.

Używam tego produktu od: używałam 2 lata temu
    Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Chcesz pochwalić laurnealea za czytelną i pomocną recenzję?
  • wydajny, ładnie oczyszcza cerę
  • Lubię wracać do tego żelu, pięknie pachnie, oczyszcza rewelacyjnie, nie wysusza, jest dość drogi jak na tą pojemność(tylko75ml!) ale rzeczywiście jest bardzo wydajny, wystarczy kropelka i pieni się na całą buzię( może to zasługa sls???...), chwila aromaterapii dla buzi ładnie czyści ale dość drogi jak na żel

Ilość zużytych opakowań: trzy

Chcesz pochwalić pannaS za czytelną i pomocną recenzję?
  • zwykły żel
  • jak dla mnie zwykły żel do zmywania makijażu. nie zauważyłam jakiś super właściwości tego kosmetyku. cera po jego zastosowaniu nie promienieje blaskiem, nie jest ożywiona, tak jak przekonuje producent
    dobrze zmywa makijaż (u mnie podkład, róż i rozświetlacz). dla pewności używam go dwukrotnie.
    z tuszem kompletnie sobie nie radzi, a nie używam wodoodpornego, więc dodatkowo trzeba używać czegoś do zmywania oczu.
    również, kiedy używałam go do oczyszczenia twarzy, bez makijażu, nie zauważyłam, żeby wykazywał takie właściwości, o których mówi producent.
    nie czułam nawet, że mam dobrze oczyszczoną twarz.
    zapach akurat mi się spodobał. choć nie zauważyłam, żeby był jakiś pobudzający, wręcz przeciwnie
    konsystencja jest dość gęsta, ale żel jest bardzo wydajny, wystarczy go niewiele na całą twarz.
    łatwo się spłukuje, nie zostawia uczucia suchości i ściągnięcia na twarzy.
    nie wiem dlaczego, ale choć spłukiwałam go dokładnie, za każdym razem swędział mnie po jego użyciu nos i skóra na nim zaczęła się lekko łuszczyć.

podsumowując, zrobił na mnie słabe wrażenie. zwykły żel. makijaż się nim ładnie zmyje, poza oczami. jest wydajny. jeśli natomiast oczekujemy pełnej blasku, odświeżonej cery, to nie zauważymy takiego efektu po użyciu tego żelu.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: miniaturka, 30 ml

Chcesz pochwalić miss_love za czytelną i pomocną recenzję?
  • ekscytacji brak
  • Zadnych szczegolnych plusow nie dopatrzylam sie w tym produkcie- od taki zwykly zel do mycia twarzy.

( + ) Pochwale go za to ze nie szczypie w oczy i ze nie wysusza/sciaga buzi- za to te 2,5 *

( - ) Oczyszcza w miare dobrze ale znam zele ktore duzo lepiej radza sobie w tej dziedzinie.
    Zadnego zastrzyku energii czy rozswietlenia nie zauwazylam. Sa to raczej dobre slogany reklamowe nizeli fakty.
    Zapach sztuczny chemiczny (!!) , wydajnosc marna i mala pojemnosc.

Ogolnie w tej cenie jest duzo fajniejszych zeli do oczyszczania. Jak dla mnie zbedny i ponowie go nie zakupie.

Używam tego produktu od: 2010r
    Ilość zużytych opakowań: zuzylam pol opakowania a teraz lezy w kacie

Chcesz pochwalić thelila za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry
  • Żelik ten:
    -pięknie, ale bardzo delikatnie pachnie,
    -świetnie oczyszcza,
    -nie ściąga,
    -nie podrażnia, nie uczula, nie zatyka porów,
    -jest bardzo gęsty i niesamowicie wydajny, maleńka kropelka wystarczy na umycie całej twarzy,
    -bardzo dobrze się pieni,
    -skóra jest wygładzona i lśniąca.
    Jakichś cudów rozświetlających i cudownego ożywienia i przebudzenia z rana nie zauważyłam, ale wart jest wypróbowania. Jego właściwości przeciwzapalnych i antybiotycznych też nie.

Nie wiem czy kupię ponownie, bo lubię testować różności!
    Krzywdy ten żel na pewno nie wyrządzi.
    Używam tego produktu od: 1m-ca
    całość zużytych opakowań: troszkę pierwszego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić popo81 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Porządny
  • Kupiłam całą serię (tonik, krem, żel), ale po skończeniu jej, zdecydowałam się na ponowny zakup tylko tego żelu : ) Dlaczego? Otóż:

* jest świetny w podróż (lekki, poręczny, nie wylewa się, wygodny itp.)
    * wart swojej ceny (a dość często bywa w promocji)
    * porządnie zmywa twarz, nie powodując szczypania, wysuszania, czy naciągania
    * jest przyjemny w użyciu (pięknie pachnie, ma ciekawą, dobrą w użytkowaniu konsystencję)
    * jak na swoją niewielką pojemność jest wydajny

Używam tego produktu od: 1,5 roku (z przerwą)
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie 2-go

Chcesz pochwalić elbrus za czytelną i pomocną recenzję?
  • niedokładnie usuwa makijaż (nieekonomiczny)
  • Przeciętny żel do demakijażu i według mnie za drogi w porównaniu do jakości i wydajności.

Plusy:
    + nie wysusza
    + nie podrażnia oczu
    Minusy:
    - nie zmywa/usuwa dokładnie makijażu
    - nieekonomiczny

I tutaj minusy przeważyły, ponieważ, by dobrze usunąć wieczorem makijaż muszę myć twarz 3 razy. Nigdy przedtem nie miałam tak słabego żelu. Niestety w związku z tym jest on mało ekonomiczny + zabiera więcej czasu wieczorem przy demakijażu co np. dla mnie bardzo się liczy, bo jestem dosyć zabieganą osobą. Przy używaniu rano - jedna dawka, wieczorem - 3 dawki starcza na 2 max 2,5 miesiąca.
    Zdecydowanie wolę inne żele do demakijażu Clarinsa, choć są droższe, ale przy tym dużo bardziej wydajne i szanujące mój czas

Używam tego produktu od: 2,5 m-ca
    Ilość zużytych opakowań: 1 pełnowymiarowe opakowanie (75 ml)

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić milka-pilka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Średniak
  • Dla mnie jest to zwykły żel do mycia twarzy. Nie robi nic, nawet oczyszcza średnio. Małe opakowanie, mimo że jest wydajny i nieźle się pieni. Ma ładny zapach i opakowanie, oraz przyjemną konsystencję.

Ilość zużytych opakowań: 1/2 opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić klodek za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fajny lekki żel
  • Kupiłam żel skuszona promocją na tę linię w Sephorze. Z plusów:
    - ładny zapach;
    - dobrze zmywa pozostałości po makijażu, nie lubię mleczek czy toników do demakijażu bo bardzo często podrażniają mi oczy i zostają smugi - ten żel radzi sobie z tym bardzo dobrze;
    - wydajny (także nie trzeba się obawiać stosunkowo niewielkiej pojemności), dobrze się pieni;
    - skóra jest ładna, napięta, dobrze nawilżona

Niestety dla mojej mieszanej cery jest za słaby Stosunkowo niedługo po użyciu sfera T zaczyna się świecić. W opisie tego żelu nie piszą o właściwościach matujących, także nie mam się do czego przyczepić.

Generalnie jest ok, ale raczej nie kupię ponownie. Niby wszystko dobrze, ale cera nie jest tak ładna jak sądziłam że będzie. Sam w sobie jest fajny (widać to chociażby po tym, że nie wysusza) ale będę chciała kupić coś bardziej matującego.

Używam tego produktu od: dwóch tygodni

Chcesz pochwalić Blueberry_Garden za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ideał!
  • Od jakiegoś czasu polowałam na ten żel. Udało mi się zakupić po niższej cenie. Jestem niezwykle zadowolona z produktu.
    + nie ściąga
    + nie podrażnia
    + nie wysusza
    + rozświetla
    + skóra nabiera zdrowego blasku
    + dobrze oczyszcza

Minusem jest cena w stosunku do pojemności, ale nie odejmuję gwiazdki. Polecam, na pewno kupię ponownie.Używam tego produktu od: kilku tygodni
    Ilość zużytych opakowań: 1/5 opakowania

Edit: Jestem zmuszona zmienić recenzję. Żel po dłuższym stosowaniu wysusza.

Chcesz pochwalić toffeecream za czytelną i pomocną recenzję?
  • inne żele Clarinsa są lepsze
  • Całkiem niezły żel ale wypróbowałam 3 inne żele myjące Clarinsa i tamte dużo bardziej mi się podobają. Mimo, że ten ma niższą cenę to jak porównamy pojemność (pozostałe maja 125 ml) i wydajność (również na niekorzyść żelu energizer)to jednak lepiej zapłacić trochę więcej a na pewno wystarczy nam na dłużej. Energizer żel bardzo delikatnie się pieni, miałam wrażenie, że nie oczyszcza głęboko a moja mieszana cera raczej potrzebuje czegoś mocniejszego. Zapach przeciętny. Na plus, że nie podrażnia, nie wysusza nadmiernie, twarz po umyciu jest miękka i delikatna. Próbki zużyłam bez problemu ale raczej nie kupię wersji pełnowymiarowej bo mam już swoje KWC i to również clarinsa.Używam tego produktu odkoło 10 dni
    Ilość zużytych opakowań:próbki

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić maocudo za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 191 raz(y)
  • 5x TAK!
  • Wreszcie znalazłam żel, który skutecznie zmywa makijaż z twarzy. Nie cierpię mleczek, więc dla mnie priorytetem było znaleźć idealny kosmetyk do demakijażu. I taki jest właśnie żel Clarinsa.
    Nie podrażnia, nie uczula, nie wysusza!
    Delikatnie za to nawilża, nie pozostawia uczucia ściągnięcia skóry.
    Przyjemnie pachnie.
    Bardzo dobrze i dogłębnie oczyszcza tak, że po zmyciu nim makijażu i wytarciu buzi białym ręcznikiem, nie ma ŻADNEGO śladu smug fluidu. Po prostu rewelacja!
    Dość wydajny. Nie trzeba aplikować dużo żelu, żeby dokładnie oczyścić buzię. Wystarczy naprawdę niewielka ilość.
    Mój kwc, jeśli chodzi o produkt do zmywania make-upu.

Używam tego produktu od: ponad miesiąc
    Ilość zużytych opakowań:próbki iw trakcie 1

Chcesz pochwalić Corii za czytelną i pomocną recenzję?
  • kwc
  • zel jest swietny mam cere mieszana a on idealnie ja oczyszcza,zmywa makijaz i rozswietla, skóa jest promienna i wypoczeta. Prowadze dosc intensywne nocne zycie i czesto gdy wstaje moja skora nie wyglada zbyt dobrze po umyciu twarzy zelem clarinsa jest jak nowa. Myje twarz zelem 2 rayz dziennie i dodatkowo za kazdym razem jak czuje ,ze moja skora wyglada na zmeczona.Mega wydajny!Używam tego produktu odkolo miesiaca
    Ilość zużytych opakowań:niewielki ubytek 1szego

Chcesz pochwalić unrepeatable za czytelną i pomocną recenzję?