Clarins, Gel Nettoyant Eclat du Jour [Daily Energizer Cleansing Gel] (Energizujący żel do mycia twarzy)

Dla dogłębnego usuwania codziennego makijażu i wnikających w skórę zanieczyszczeń. Wzmocniony dodatkiem trawy mydlanej oraz ekstraktu z drzewa chrzanowego, ma działanie przeciwzapalne i antybiotyczne.

oczyszczanie twarzy
mieszana, odwodniona, tłusta, normalna, sucha
odświeżające, nawilżające, oczyszczające
w tubie
żel

Cała seria eclat du jour jest przeciętna

Żel był w zestawie pielęgnacyjnym Clarins więc przystąpiłam do jego stosowania i czuję nie małe rozczarowanie. Wg mnie produkty tej sławy i tej ceny powinny być funkcjonalne do kwadratu. Żel nie zmyje nam dokładnie makijażu, konieczne jest jej domycie tonikiem lub micelem. Poza tym nie można nim myć oczu. Piecze jak cholera. A szkoda bo za ponad 70zł chciałabym miec już z głowy demakijaż oczu, Niestety jego słabe działanie wymaga użycia jeszcze serii innych preparatów do demakijażu. W efekcie w łazience zamiast jednego produktu 3w1 nadal stoi cały rządek specyfików. Nie warto

Używam tego produktu od: msc

Pozytywne zaskoczenie

To mój pierwszy produkt który zakupiłam tej firmy.Mam suchą skórę ,która zazwyczaj była jeszcze bardziej przesuszana przez kosmetyki do mycia twarzy.O dziwo ten kosmetyk to balsam dla mojej skóry.Kremowa konsystencja sprawia że jest on bardzo wydajny, dobrze się rozprowadza jak i zmywa wraz z resztkami makijażu i zanieczyszczeniami po całym dniu.Skóra jest wręcz nawilżona,delikatna i gładka.Opakowanie bardzo etetyczne i poręczne.Polecam

Taki sobie

Zużyłam opakowanie tego żelu do mycia twarzy razem z kremem z tej linii i musze powiedzieć, że szału nie było. Żel pachnie delikatnie cytrusami. Myje i niby oczyszcza buzię, ale ten efekt oczyszczenia jest tylko chwilowy. Generalnie zużyłam go, ale nie jest to kosmetyk, który byłby jakiś super i zapadający w pamięci. Za ułamek jego ceny można dostać skuteczniejsze i lepsze żele do mycia.

Wykorzystała: kilka próbek

Szału nie ma

Dostałam ten żel w formie miniatury do wypróbowania. Żel jak żel lekko się pieni ale ja dla mnie posiada zbyt ostre drobinki, które podrażniają moją naczynkową cerę. Ma delikatny przyjemny, cytrusowy zapach. Nie mniej jednak nie przymierzam się do jego zakupu.

Warty polecenia !

Bardzo fajny produkt do mycia twarzy, polecam stosować go szczególnie rano ! Używam go od około 2 lat, jest bardzo wydajny świetnie się sprawdza i wygodnie się go stosuje !

przyjemny :)

Żel ten używam wyłącznie ranem, gdyż moim zdaniem po demakijażu się nie nadaje.
Jest bardzo łagodny, ma przyjemny zapach.
Idealny do cery z tendencją do przesuszania, czyli mojej.
Jest faktycznie bardzo wydajny, bo nie trzeba dużej ilości używać na jeden raz.

Z pewnością nie spodoba się osobom z cerą tłustą.
Przy mieszanej można wypróbować, choć na rynku są produkty o podobnych właściwościach za ułamek tej ceny ;)

Używam tego produktu od: listopad 2015
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 75ml

do niczego

Mam 2 miniatury tego żelu (gratisy do zakupów w Douglasie). Żel jesy przezroczysty, nie ma żadnych drobinek, prawie nie pachnie (wyczuwam bardzo delikatne nuty cytrusowe, ale trzeba się "wwąchać" :))
Stosuję wieczorem po demakijażu. Nie widze kompletnie działania tego kosmetyku, nie czuję się po nim "doczyszczona", jakby to była sama woda. Nie wiem, w jakim celu został wyprodukowany. Miniatury zużyję, ale nie kupię pełnowymiarowego opak.

Używam tego produktu od: kilka tygodni
Ilość zużytych opakowań: w trakcie miniatury 30ml.

Lekkie oczyszczenie.

Posiadam miniaturę tego żelu (30 ml), którą dostałam przy zakupie kremu do twarzy z tej samej serii.
Żelu używam jedynie rano, generalnie po to, aby go zużyć. Nie jest to nadzwyczajny produkt. Nie nadaje się do stosowania po demakijażu (używam płynu micelarnego), bo jest za lekki.

Plusy:
+ ładna tubka
+ zapach
+ konsystencja
+ nie wysusza i nie ściąga buzi

Minusy:
- nie oczyszcza dobrze, nadaje się tylko do stosowania rano
- cena

Polecam tym z was, które szukają delikatnego oczyszczenia i (prawie) się nie malują. Chociaż taki produkt można kupić w bardziej korzystnej cenie.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszej tubki (30ml)

Przyjemne orzeźwienie

Lubię tego żelu używać rano, kiedy chcę lekko odświeżyć buzię. Polubił go także mój chłopak, któremu zdarza mi się go podkradać.

Z całej tej serii Clarins ten żel polubiłam najbardziej. Za odświeżenie, delikatne oczyszczanie. Nie podrażnia skory, nie powoduje wysypu niespodzianek. Jest stosunkowo wydajny. Fajny, świeży zapach. Jestem na tak i chętnie do niego wracam. Lubię go szczególnie, kiedy moja skóra jest zmęczona mocniejszym oczyszczaniem i peelingami.

Używam tego produktu od: ponad roku
Ilość zużytych opakowań: dwa całe opakowania

Bardzo przyjemny

Szczerze jestem nieco zdziwiona negatywnymi opiniami na temat tego żelu. Używałam go kilka lat temu i wspominam go bardzo dobrze. Przede wszystkim jest bardzo wydajny. Z małej kropelki żelu tworzy się porządna piana, którą można pokryć całą twarz. Ma cudowny orzeźwiający zapach, tak że aż nie chce się go zmywać z twarzy. Nigdy nie używałam go do zmywania makijażu, więc nie wypowiem się w tej kwestii. Myłam nim buzie w ramach ostatniego szlifu, żeby doczyścić twarz przed położeniem kremu. Po umyciu cera jest czyściutka i pełna energii. Nie jest ani ściągnięta, ani powleczona tłustą warstewką. Jest neutralna. Wygląda na zdrową i zrelaksowaną. Z całą pewnością mogę stwierdzić że ten żel, w okresie długofalowym pielęgnuje cerę. Niedoskonałości szybciej znikają, a cera staje się gładka i zbalansowana. Moja tłusta cera była bardzo szczęśliwa, kiedy mogła odczuć codzienną dawkę tego dobroczynnego specyfiku, bo w widoczny sposób poprawiał jej wygląd.

Kiedy skończyło mi się opakowanie promocyjne chciałam kupić kolejne, jednak cena skutecznie mnie odstraszała. Teraz przerzuciłam się na pielęgnację naturalną, której jestem ogromną fanką. Jednak ze względu na dobre wspomnienia związane z tym żelem, zaznaczyłam, że kupiłabym go ponownie. Bo jest to dobry produkt dla tłustej cery, z którym rozpoczynanie i kończenie dnia jest naprawdę czystą przyjemnością.

Używam tego produktu od: kilka tygodni

Nie jest moim faworytem, ale lubię używać zamiennie

Jest to produkt do którego wracam. Mimo, że mam innego ulubieńca do mycia twarzy, Clarins traktuję jako zamiennik :)

+ Ładnie, orzeźwiająco pachnie,
+ Nieźle usuwa makijaż
+ Przyjemnie się go stosuje
+ Dobrze się pieni
+ Cała seria uzupełnia się (posiadam krem, booster i żel do mycia twarzy)

+- Wydajny, ale denerwuje mnie mała pojemność produktu (75ml.) to znacznie za mało jak na żel do mycia twarzy.
Przy codziennym używaniu ( wieczorem) starcza mi na 2 miesiące. Biorąc pod uwagę cenę- 59 zł nie jest to super inwestycja. Jednak lubię do niego wracać.
- Jeszcze jeden minus- przy dłuższym stosowaniu może troszkę ściągać skórę.

zwykły

Zwykły żel. Makijażu raczej nie zmyje dobrze. Jeśli posiadamy cere tłustą to ten żel sobie napewno nie poradzi z jej umyciem. Zapach....za pierwszym razem coś czułam ale poźniej nie wiem czy się przyzwyczaiłam czy zapach...wyparował?;)W każdym bądź razie prawie nic nie czuje może ciut taki sztuczny zapach. Zastrzyk energi? Może trochę po umyciu przez kilka minut cera jest ciut zrelaksowana. Ogólnie to jednak żel nie poprawia cery i nie ma szczególnego wpywu na nią powiedziałabym ,że żadnego nie ma wplywu!Nawet po kilku tygodniach stosowania.Dosyć wydajny...ale to i tak nie rekompensuje wydanych pieniedzy

Ilość zużytych opakowań: mała tubka 30 ml

Delikatny żel,piękny zapach dobre oczyszczanie

Kosmetyk wydaję się być bardzo fajny jednakże nie wiem czy do mojej cery nie jest ciut za słaby ...
Mam mieszaną cerę ze skłonnościami do wyprysków.
Generalnie z całej serii jestem bardzo zadowolona,żel myję skórę bardzo delikatnie i tu właśnie nie jestem do końca przekonana czy to aby na pewno tak na 100% kosmetyk dla mnie.
Pozostawia buzie oczyszczoną (choć łaknę trochę więcej efektu ;)) , ma przyjemny zapach i jest wydajny jako cala seria i uzupełnianie się wzajemnie jest MOC :)