Powiększ Joanna, Rzepa, Szampon wzmacniający do włosów przetłuszczających się ze skłonnością do wypadania

Zgłaszająca osoba: lejka

Nowoczesna formuła szamponu łagodnie myje i dokładnie, lecz delikatnie usuwa nadmiar łoju.
Zawiera czynniki, które skutecznie zmniejszają przetłuszczanie się włosów i skóry głowy: wyciąg z czarnej rzepy, procyjanidy z pestek winogron oraz kompleks trzech ziół: pokrzywę, łopian i chmiel. Składniki te działają również wzmacniająco i tonizująco, dzięki czemu włosy zyskują witalność, puszystość i naturalny połysk. Specjalnie dobrana kompozycja zapachowa gwarantuje miły zapach po zastosowaniu preparatu oraz zwiększa przyjemność stosowania.

Skład: Aqua, Ammonium Lauryl Sulfate, Sodium Laureth Sulfate, Soyamide Dea, Cocamide DEA, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Cocamidopropylamine Oxide, Glycol Distearate, Laureth-10, Cocamide MEA, Allantoin, Raphanus Sativus Extract, Urtica Dioica Extract, Arctium Lappa Extravt, Humulus Lupulus Extract, Vitis Vinifera Seed Extract, Alcohol Denat., Propylene Glycol, Citric Acid, Disodium Edta, Sodium Chloride, Parfum, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Linalool, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolinone, Methylsothiazolinone. (05.03.2010)

• Nie oczekuje wiele po szsmponie
  • Nie oczekuje cudów po szamponie. Ma myć i nie szkodzić. Nie wydam też na to dużejkwoty, bo nie wierzę że warto. Innymi słowy szampony nie są kosmetykami, przy których mam problem z wyborem. Ten także spełnił moje oczekiwania. Jest niedrogi, wydajny, nie podraznil skóry, nie przesuszyl. Nie wiem, na ile to zasługa szamponu, na ile innych czynników, ale w czasie stosowania tegoż, na sitku w odplywie znajdowalam mniejsza ilość włosów.

Używam tego produktu od: około dwa miesiące temu

Chcesz pochwalić K_cieciorka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry
  • Bardzo fajny szampon za niską cenę. Robi to, co ma robić.
    + włosy są dobrze oczyszczone
    + faktycznie troche wzmacnia włosy
    + włosy nie przetłuszczaja się tak szybko
    + ładnie pachnie (niektórym może nie podobać sie zapach rzepy)
    + po umyciu włosy są lekkie
    + dobrze sie pieni
    + fajna konsystencja
    + fajne opakowanie
    + wydajny
    + niska cena
    + nie wysusza włosów, nie plącze, nie uczula

Używam tego produktu od: około 1,5 miesiąca

Chcesz pochwalić kropellka za czytelną i pomocną recenzję?
  • ok
  • plusy:
    fajny szampon ziołowy,
    dobrze myje,
    zmywa oleje,
    włosy są po nim świeże,
    poprawia kondycje włosów
    konsystencja idealna
    minusy:
    nie ogranicza wypadania włosów
    nie widać ile szamponu zostało
    zbyt mocny zapach

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania 400 ml

Chcesz pochwalić amandax123x za czytelną i pomocną recenzję?
  • to niestety jeszcze nie to
  • Kupując szampon firmy Joanna myślałam,że będzie lepszy od innych,mniej popularnych ...
    No, niestety się przeliczyłam.
    Mam włosy przetłuszczające się,ze skłonnością do wypadania. Od kiedy używam szamponu nie zauważyłam,żeby włosy mniej się przetłuszczały (mam wręcz wrażenie,że jest odwrotnie), bądź mniej wypadały ...
    Zauważyłam jednak,że mają większy blask i mniej się puszą.

Ilość zużytych opakowań: 1 duże

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić nanusiekromantyczka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry
  • Generalnie bez szału, choć włosy mam zdecydowanie świeższe dzięki temu szamponowi. Nie wpłynął na wypadanie. Może zauważyłabym lepsze efekty, gdybym stosowała jedynie ten szampon, ale używam paru na zmianę. Długo przyzwyczajałam się do zapachu, ale po 4 miesiącach już mnie nie drażni (choć przeżyłam niemały szok na początku...).

Konieczna jest dobra odżywka po nim, bo niesamowicie plącze włosy. Ja używam dodatkowo mgiełki z YR (kolejny śmierdziel! ale działa ;p).

Używam tego produktu od: 4 miesięcy (na zmiane z innymi szamponami)
    Ilość zużytych opakowań: kończę 2 butelkę

Chcesz pochwalić double_bubble za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 2 raz(y)
  • Jak na cenę super
  • Bardzo fajny szamponik, ale ja nie spodziewam się cudow

+ dobrze myje, czuję, że mam oczyszczoną skórę głowy
    + wydaje mi się, że wlosy rzeczywiście mniej się przetluszczają

+/- zapach - na początku okropny, ale jak się człowiek przyzwyczai to znosny

- rozczesanie włosów jest niemożliwe (odżywka to mus)
    - właściwie jest mało wydajny ..

Czy zmniejsza wypadanie włosów tego nie wiem właściwie kupiłam z takim napisem, bo trochę na zimę zaczęły mi włosy lecieć, ale nie był to główny cel zakupu tego szamponuUżywam tego produktu od: kilku latIlość zużytych opakowań: 5

Chcesz pochwalić anjya za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobrze oczyszcza włosy
  • Zalety:
    - dokładnie oczyszcza włosy,
    - dobrze się pieni,
    - nie obciąża,
    - włosy są sypkie,
    - wydajny,
    - wygodne opakowanie, łatwo można wydobyć z niego produkt,
    - dostępność,
    - niska cena.

Neutralnie:
    - nie przyspiesza, ale też nie ogranicza przetłuszczania się włosów,
    - plącze włosy, aczkolwiek odżywka załatwia sprawę.

Wady:
    - nie zmniejszył wypadania włosów,
    - nieprzyjemny zapach,
    - w składzie SLS.

Używam tego produktu od: jesień 2011

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić NatalieHet za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie zachwycił.
  • Dawno nie kupowałam szamponów małych, 200-mililitrowych pojemnościach, więc byłam nieco zawiedziona gdy mi się tak szybko skończył. Na szczęście kosztował ok. 5zł. Pachniał... specyficznie, jak to czarna rzepa. Włosy przechwytywały ten "zapaszek", który maskowałam odżywką i innymi produktami do stylizacji włosów.

Szampon miał standardową konsystencję i perłową poświatę. Oczyszczał przyzwoicie. MINIMALNIE zatrzymał wypadanie, SŁABO poradził sobie z problemem przetłuszczania. Na plus mogę zaliczyć, to że nie przesuszał skóry głowy. Po za tym średniaczek o odrzucającym zapachu.

Używam tego produktu od: niecałego miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 1 op

Chcesz pochwalić coma08 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry - w końcu znalazłam to czego szukałam
  • Po zastosowaniu szamponu z odzywką http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=3624, skusiłam się na wypróbowanie kolejnego szamponu firmy Joanna. I uważam, że ten szampon jest o niebo lepszy od w/w. Bardzo dobrze myje włosy. Zazwyczaj myję włosy dwa razy tzn. nanoszę szampon, myje i spłukuję x2. Zrobiłam test przy tym szamponie i okazało się, że wystarczy jedno mycie, aby włosy były świeże.

Polecam!Używam tego produktu od: 2 tygodniIlość zużytych opakowań: 1/2 dużego opakowania

Chcesz pochwalić KRZYSIA1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nigdy więcej
  • Jak pewnie nie jedna z Was skuszona pozytywnymi opiniami o tym szamponie, które znalazłam w internecie, jak na skrzydłach poleciał do sklepu po ten szampon z nadzieją, że to właśnie ten !
    Wcześniej stosowałam Seboradin do włosów wypadających i zmieniłam na Joannę co było największym błędem
    Właściwie nie znajduję żadnych plusów dla tego szamponu :/
    Ale już minusy owszem ...
    - słabo się pieni
    - niezbyt ładny zapach rzepy
    - opakowanie niewygodne, ciężko czasem było otworzyć kapsel
    - włosy po umyciu w moim przypadku to była jedna wielka masakra, splątane, porowate
    - bez odżywki nie rozczesałabym włosów
    - włosy wypadały jeszcze bardziej niż wcześniej

Dodam, że włosy mam proste z natury gładkie, nie plączące, także przy większości szamponów nie muszę stosować odżywki by rozczesać włosy, a po tym szamponie na głowie miałam jeden wielki kołtun, gdy nakładałam później odżywkę na rękach zostawała ogromna ilość włosów !

Chcesz pochwalić Fergi_1424 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Totalne rozczarowanie!
  • Skuszona wieloma pozytywnymi komentarzami nt. szamponu Rzepa postanowiłam go wypróbować.
    Niestety nie spełnia swojej funkcji. W efekcie podczas używania produktu musiałam go zmienić na szampon "mniej bio". Być może nie jest po prostu dobry do moich włosów (przetłuszczające się u nasady+łupież+suche i rozdwojone końcówki)

MINUSY
    - nie pieni się
    - nieprzyjemny zapach
    - bez odżywki ani rusz!
    - nieestetyczne opakowanie
    - nie zmniejszyło się wypadanie włosów, a wręcz miałam wrażenie, że wypadało ich więcej
    - źle rozczesuje się włosy
    - nie pomaga na łupież, przetłuszczanie się

PLUSY
    + starcza na naprawdę długo
    + odświeżone włosy

Chcesz pochwalić ladyfrau za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry jest
  • Kupuję, bo lubię kupić coś polskiego, poza tym jakiś czas temu, z nieznanych mi przyczyn, moje włosy zaczęły wypadać bardziej niż zwykle i w dodatku zawsze mocno się przetłuszczały. Jest to obecnie szampon, którego używam.

PLUSY
    - na pewno wzmacnia włosy, przy drugim opakowaniu wypada ich zdecydowanie mniej (ja, podczas mycia wykonuję masaż głowy, wiem, że to ważne)
    - moje włosy stały się grubsze
    - tonizuje i odświeża
    - zapach nie jest aż taki straszny i na moich włosach nie czuć go po wysuszeniu
    - polski
    - bardzo tani
    - łatwo dostępny
    - duża pojemność opakowania

MINUSY
    - wpływ na przetłuszczanie u mnie jest znikomy, i tak muszę myć włosy codziennie
    - odrobinę wysusza włosy, ale używam odrzywki i nie płaczę

Używam tego produktu od: od pół roku
    Ilość zużytych opakowań: około 10

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Wong Fei Hung za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zdecydowanie na NIE !
  • Nie polecam tego produktu. Oczywiście, że każdy kosmetyk działa inaczej na różne włosy, z moimi zrobił totalna katastrofe.
    Od kiedy zaczęłam go używać, strasznie wysuszył mi włosy(do dzisiaj staram się je jakoś "ogarnąć"po tym). W zwiazku z tym, że są suche strasznie się plączą i wygladają jak siano.
    Zapach i opakowanie zabardzo mi nie przeszkadzało.
    Jedynym plusem jaki zauważyłam było faktycznie ograniczenie przetłuszczania, ale za cene przesuszonych włosów... :/

Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Chcesz pochwalić Karola 220 za czytelną i pomocną recenzję?
  • jeden z lepszych
  • Jest to jeden z lepszych szamponów dla moich przetłuszczających się i jednocześnie suchych włosów.

Plusy:
    +dobrze się pieni
    +dobrze oczyszcza skórę głowy
    +moje włosy przetłuszczają się po nim dużo wolniej
    +nie podrażnia skóry głowy
    +moje włosy się po nim nie elektryzują (z czym miałam problem)

Ciężko mi powiedzieć, czy zmniejszył u mnie wypadanie włosów, raczej nie zauważyłam żadnej różnicy.

Minusy:
    -wyjątkowo nieładny zapach (który niestety utrzymuje się potem cały dzień, jeżeli nie użyję po nim odżywki o intensywnym zapachu)

Używam tego produktu od: 1 roku
    Ilość zużytych opakowań: około 5

Chcesz pochwalić xoxinelle za czytelną i pomocną recenzję?
  • o nie!
  • Szampon kupiłam ze względu na obietnicę rozwiązania moich dwóch problemów włosowych.

Wady:
    - nie zmniejszył przetłuszczania
    - nie zmniejszył wypadania
    - nieprzyjemny zapach (a bardzo lubię zapachy ziołowe, ten był po prostu dziwny)
    - włosy były po nim bardzo dziwne w dotyku: jednocześnie szorstkie i jakby lekko lepkie
    - szybko klapły

Cena ok, pojemność i opakowanie też.

Używam tego produktu od: wiosna 2013

Chcesz pochwalić demoderniste za czytelną i pomocną recenzję?
  • Słaby
  • Szmpon naprawdę nie dla mnie. Mam dość szybko przetłuszczające się włosy i takiego szamponu szukałam. Zdecydowanie nie spełnił swojej roli i nie kupię go wiecej.

Plusy:
    - cena
    -konsystencja

Minusy:
    -okropny zapach, mocno wyczuwalny po umyciu
    -moje włosy szybko się po nim przetłuszczały
    -opakowanie- szampon stale się mi wylewał
    -trudno się spłukiwał, przynajmniej na moich gęstych włosach

Używam tego produktu od: Używałam przez 2 tygodnie
    Ilość zużytych opakowań: pól opakowania

Chcesz pochwalić Katkuu za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zwykły szampon
  • Kupiłam go ze względu, że ostatnio nadmiernie wypadają mi włosy, a przy okazji przetłuszczają się na czubku głowy. Generalnie jest to taki zwykły szampon, dobrze się pieni, włosy są po nim miękkie co oczywiście jest plusem, ale nie spełnia oczekiwań, bo włosy i tak muszę myć codziennie i nadal wypadają. Poza tym nie podoba mi się zapach rzepy, ale na szczęście nie utrzymuję się na włosach. Do plusów można jeszcze dodać to, że jest tani i dostępny w każdym Rossmanie.

Ilość zużytych opakowań: prawie całe opakowanie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Gussia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Całkiem dobry
  • Kupiłam ten szampon pod wpływem recenzji na Wizażu. Szukałam czegoś na wypadające włosy i padło na ten szampon.
    Szczerze się przyznam, że nie wiem czy ten szampon hamuje wypadanie włosów, może w pewnym stopniu to robi, ale nie jest to jakoś specjalnie zauważalne. Na pewno jednak nie pogarsza ich stanu. Pojawiły mi się za to nowe włoski nad czołem - może to zasługa rzepy?Mam problem z przetłuszczającymi się włosami i jeśli gdzieś wychodzę to muszę myć je codziennie, Ten szampon ograniczył przetłuszczanie się moich włosów, nie do tego stopnia żebym mogła je myć spokojnie co 2 dni, ale to zawsze coś. Szczególnie dobrze działa z odżywką Joanny Naturia z pokrzywą i zieloną herbatą.
    Zapach może odstraszać, ale nie utrzymuje się na włosach.
    Wada jest fakt, że plącze włosy. Nawet nie wysusza włosów, pozostają po jego użyciu dobrze oczyszczone, lekko lśniące, nie obciążone - ogólnie mówiąc ładne. W dodatku jest tani, ogólnie dostępny i produkowany przez krajową firmę.

Używam tego produktu od: 4 miesięcy z przerwą
    Ilość zużytych opakowań: 2 x 400ml

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Meridi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niezły
  • Szukałam szamponu który pomoze zatrzymać mi wypadanie włosów skusiłam się akurat na ten bo żaden inny nie skutkował i myslę ze dobrze zrobiłam. Szampon dobrze się pieni, nie podrażnia, jest rzadki, niewydajny, zauważyłam że włosy mniej wypadają ale jesli chodzi o przetłuszczanie się to bez zmian. Mimo wszystko za taką cenę warto wypróbować.

Używam tego produktu od: dwóch lat
    Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić ola9320 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry szampon
  • Szampon spełnia swoje zadanie: myje. Bardzo dobrze oczyszcza włosy, zmniejsza przetłuszczanie i ogranicza wypadanie. Jedyne co mi niezbyt pasuje to zapach, ale nie jest tak tragiczny, żebym z tego względu zrezygnowała z szamponu. Nie sądziłam, że włosy mogą przestać wypadać, a tu niespodzianka przy myciu włosów ani jeden nie wypada. Nie spotkałam jeszcze takiego szamponu. Dodatkowo faktycznie przedłuża świeżość włosów. Niestety plącze włosy, ale i tak używam odżywki, więc to nie problem.

W skrócie:

Plusy:
    + dobrze myje - czuć, że włosy są czyste
    + zmniejsza przetłuszczanie
    + ogranicza wypadanie
    + ładne, wygodne opakowanie (pod koniec można postawić stabilnie do góry dnem)
    + wydajność
    + cena
    + dostępność

Minusy:
    - zapach
    - plącze włosy

Chcesz pochwalić Przenajswietsza za czytelną i pomocną recenzję?
  • Lipa totalna!
  • Zawsze wystawiam recenzję zaraz po skończeniu produktu, lecz tutaj już nie mam siły, by go kończyć, bo zajęłoby mi to wieki...
    Produkt jest dla mnie na straconej pozycji, ile razy dawałam mu szanse, tyle razy nie popisywał się w działaniu ;-/
    Skuszona ceną, poprosiłam ekspedientkę o policzenie tego oto produktu, co teraz już wiem, było moją pomyłką...
    Nie dość, że produkt nie za ładnie pachnie (choć mi nie przeszkadza, byleby się sprawdzał w swojej roli), bo faktycznie rzepą to i nie spełnia moich oczekiwać, gdyż miał pomagać w procesie przetłuszczania się mojej czuprynki, on na 100% tego nie robił. Baa, nawet nie tylko co się nie sprawdzał w tej kwestii, to jeszcze powodował niezbyt świeże włosy jeszcze w tym samym dniu, kiedy zostały one umyte. Dla mnie to już duży minus!
    Nie radził sobie też z wypadaniem włosów, może nie wychodzą mi garściami, ale na pewno po myciu i na szczotce trochę ich pozostaje.
    Po umyciu tym oto "cudem" miałam wrażenie jakby matowych, suchych, oklapniętych włosów
    Nie zapominając o plusach to: dostęp, cena (zapłaciłam za niego 5,50zł w mojej ulubionej drogerii) i konsystencja - to z pewnością można uznać za jedyne plusy w tym produkcie.

W tej chwili mój nieudacznik stoi na łazienkowej półce za karę ;-) Czasami używają go moim domownicy, a także czasami ja sama, kiedy mam wolny dzień i jestem w domu, nie musząc się nikomu pokazywać ;-)

Używam tego produktu od: 2 miesięcyIlość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić shive za czytelną i pomocną recenzję?
  • najlepszy z najlepszych!
  • Według mnie i moich włosów ten szampon jest najlepszy! Zużyłam go już kilkanaście butelek i zawsze do niego wracam;

-bardzo dobrze oczyszcza włosy,
    -dobrze się pieni (wystarczy niewielka ilość szamponu),
    -pięknie pachnie,
    -nie wysusza,
    -nie podrażnia głowy,
    -włosy się pięknie układają i są miękkie,
    -włosy nie elektryzują się,
    -jest tani,
    -rzeczywiście zauważyłam zmniejszenie przetłuszczania się włosów oraz ich wypadania

Moje włosy kochają ten szampon i ja również

Używam tego produktu od: kilka lat
    Ilość zużytych opakowań: pewnie 20 jak nie więcej

Chcesz pochwalić Majaaaaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie spełnia swoich funkcji
  • Może to był dla mnie zbyt agresywny oczyszczacz, bo po umyciu nim włosów czułam dziwny dyskomfort. Fakt jest jednak faktem, że bardzo wysuszał włosy przy czym miałam wrażenie, że pogłębia problem ich wypadania. Cena oczywiście bardzo niska, a szampon wydajny, jednak nieodpowiedni dla moich włosów.

Po aplikacji nie dało się ich rozczesać, a i po dobrej masce były z tym problemy. Włosy stały się bardziej sianowate, elektryzowały i puszyły się. Miałam również wrażenie, że uczulał, bo od czasu do czasu swędziała mnie po nim głowa.

Pieni się bardzo dobrze, skład budzi moje wątpliwości, raczej to sama chemia niż rzepa.

Nie skuszę się po raz drugi na ten produkt.

Chcesz pochwalić Mrs_Merve za czytelną i pomocną recenzję?
  • Myślałam, że będzie lepszy...
  • Mój typ włosów, ale po dwóch myciach delikatnie wysuszył włosy i już ,,nie działał''. Nie polecam używania tego szamponu bez odżywki.
    Mam nadzieję, że znajdę lepszy, bo ten nie do końca sprostał moim wymaganiom.

Używam tego produktu od: 1/2 m-ca
    Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić eternalsmiles za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry
  • Myję włosy dwa razy, najpierw Rzepą, a następnie innym szamponem.

+ dobrze myje włosy
    + dobrze się pieni
    + wydajny
    + wydaje mi się, że włosy mniej mi wypadają, ale nie jestem pewna czy to jego zasługa
    + cena

- zapach, nie jest może aż tak nieprzyjemny, ale jednak, mi osobiście jest ciężko wytrzymać jeśli nie umyję się po nim innym szamponem
    - nie pomógł mi w kwestii przetłuszczania się włosów, dalej muszę myć włosy codziennie

Polecam dla wszystkich szukających czegoś bardziej naturalnego, jako dopełnienie innego szamponu.

Ilość zużytych opakowań: 4 duże

Chcesz pochwalić magnet4063 za czytelną i pomocną recenzję?