Joanna, Rzepa, Szampon wzmacniający do włosów przetłuszczających się ze skłonnością do wypadania

Średnia ocena: 4.61/5

Średnia ocena: 3.64/5

Hebe

Nowoczesna formuła szamponu łagodnie myje i dokładnie, lecz delikatnie usuwa nadmiar łoju.
Zawiera czynniki, które skutecznie zmniejszają przetłuszczanie się włosów i skóry głowy: wyciąg z czarnej rzepy, procyjanidy z pestek winogron oraz kompleks trzech ziół: pokrzywę, łopian i chmiel.

do włosów wypadających, do włosów przetłuszczających się
oczyszczające, wzmacniające, łagodzące
zapachowa

oczekiwałam czegoś innego...

Kupiłam ten szampon zachęcona tym co zapewnia producent. Dobrałam go do mojego typu włosów. Niestety nie spełnił swoje zadania, nawet zauważyłam, że moje wlosy szybciej się przetłuszczają, a zmniejszenia wypadania włosów nie zauważyłam.
Zapach mi nie przeszkadza, problemów większych z rozczesywaniem nie miałam (może to zasługa tangle teezera?).

Używam tego produktu od: 1 mies
Ilość zużytych opakowań: duże

Średni szampon

Szampon charakteryzuje się dużą pojemnością i niską ceną. Niestety zapach jest bardzo nieprzyjemne - mnie zdecydowanie denerwuje. Szampon dobrze oczyszcza skórę głowy oraz dobrze się pieni. Nie plącze włosów podczas mycia. Po zastosowaniu włosy są sypkie. Produkt wydajny.

Ostry ale przydatny

Musze często myć głowę, więc potrzebowałam szamponu do codziennej pielęgnacji, a szampon Joanna, Rzepa właśnie taki jest. Dla mnie to po prostu zwykły szampon do codziennej pielęgnacji. Szampon pozostawia uczucie świeżości, włosy nie są obciążone i dobrze się pieni. Jest dość wydajny i przede wszystkim dobrze oczyszcza skórę głowy. Dzięki niemu moje włosy są świeże przez dwa dni.
Zapach szamponu trochę ostry, rzepowy może być dla niektórych drażniący, mi odpowiada. Także jest to kwestia indywidualnych preferencji.
Ja lubię ten szampon nawet z jego specyficznym zapachem.

standardowy szampon dobrze myjący

Od wielu lat stosuję na przemian ten szampon z innymi i zawsze do niego wracam. Pojemny, bardzo wydajny i dobrze pieniący się produkt o rzepowym zapachu.
Z pewnością nie powoduje podrażnienia skóry głowy nawet przy ciągłym i długotrwałym użytkowaniu. w pewnym stopniu zahamowuje wypadanie włosów ale nie jest to jakiś ogromny efekt wow.
Produkt jest bardzo dobrze dostępny w każdej drogerii jak i hipermarkecie za niewielkie pieniądze co z pewnością jest jego ogromnym plusem. Myślę, że jesli ktoś nie ma jakiś ogromnym wymagań co do szamponu to powinien być z niego zadowolony.

Dobry do mocniejszego oczyszczenia włosów

Nie jest ani super, ani zły. Używam go co drugie - trzecie mycie, by moje włosy potrzebują mocniejszego oczyszczenia. Nie zauważyłam, by miał wpływ na przetłuszczanie się włosów (włosy myję co drugi dzień, ten szampon tego nie zmienił). Pachnie w porządku, jest wydajny, dobrze się pieni.

nie jestem zadowolona

Jestem posiadaczka wlosow dlugich, falowanych, grubych i przetłuszczających sie.

Szampon zdecydowanie nie pomaga mi w ujarzmieniu moich wlosow. Po umyciu włosy sa szorstkie, napuszone. Brak jakiejkolwiek gładkości.

Nie wydaje mi sie tez zeby szampon dobrze działał na przetłuszczająca sie skore głowy.
Na początku myslalam ze to moja wina przez niedokładne mycie, ale nawet gdy zaczelam bardzo przykładać uwage do twgo, nie było zadnej poprawy.

Szamponu na pewno nie kupie ponownie

Po prostu zwykły szampon

Szampon zakupiłam zachęcona opisem działania. Muszę przyznać, że dobrze się pieni, pozostawia uczucie świeżości, włosy nie są obciążone. Dla mnie to po prostu zwykły szampon do codziennej pielęgnacji. Zapach rzepy może być dla niektórych drażniący, mi odpowiada, moja koleżanka nie była w stanie się przełamać. Także jest to kwestia indywidualnych preferencji. Zwykły, tani szampon do codziennego mycia.

dobrze oczyszcza skórę głowy, lecz włosy są po nim szorstkie w dotyku

Kilka lat temu często kupowałam ten szampon. Podobało mi się w nim to, że faktycznie ograniczał przetłuszczanie skóry głowy, jednak używałam go codziennie. Teraz, mimo że w dalszym ciągu myję głowę codziennie, to staram się unikać SLS w szamponie do częstego użytku i sięgam po niego raz w tygodniu. W tym momencie nie dostrzegam ograniczenia przetłuszczania, ale może to dlatego, że stosuję go raz na 7 dni. Szampon bardzo dobrze się pieni i dobrze oczyszcza skórę głowy. Zapach nie każdemu może przypaść do gustu, lecz ja uważam go za przyjemny. Po tym produkcie koniecznie trzeba zastosować odżywkę, ponieważ włosy w momencie spłukiwania szamponu są bardzo szorstkie w dotyku. Ani wcześniej, ani teraz nie zauważyłam żeby ograniczył wypadanie włosów.

Bardzo ciężka formuła jak na moje cienkie i tłuste włosy

Kultowy produkt,zapach dzieciństwa, zmieniona butelka na bardziej nowoczesną i też ciężka, bogata formuła,która jeszcze bardziej obciążyła już tłuste, cienkie włosy.
Butelka zamykana na klik, szczelnie trzyma szampon.
Cena regularna bardzo atrakcyjna w stosunku do wydajności i wysokiej pojemności.
Zapach specyficzny, ziołowy, mocny. Może razić.
Niewielka ilość szamponu wystarczy,by porządnie spienic całą głowę.
Perłowy kolor, gęsta konsystencja.
Moje włosy bezpośrednio po umyciu nie dały się rozczesać, były szorstkie i bardzo splątane, bez odżywki nie miałam szansy ich rozczesać.
Włosy po użyciu szamponu były krótko świeże. Bardzo szybko się przetłuściły, były oklapnięte i niechlujne.
Nie wrócę więcej.

Pomocny

Lubię ten szampon. Dobrze się pieni, jest dość wydajny i przede wszystkim dobrze oczyszcza skórę głowy. Dzięki niemu moje włosy są świeże przez dwa dni. Wcześniej musiałam myć głowę codziennie, czego właściwie nie robiłam, ale chodziłam z tłustymi włosami. Teraz mogę dłużej cieszyć się sypką fryzurą.
Za tak niewielkie pieniądze, myślę, że można wypróbować. Na mnie się sprawdził.

Nie polubiliśmy się.

Mam włosy przetłuszczające się i wypadające, więc szampon jak najbardziej jest skierowany do moich potrzeb. Moja fryzura szybko traciła świeżość, miałam oklapnięte u nasady włosy, ze śladami przetłuszczenia. I to pod koniec dnia w którym używałam tego produktu. Zapach jest odpychający, ale wiadomo, że kosmetyki z rzepą potrafią tak dawać po nosie.

Konsystencja: perłowa, co mnie troszkę zadziwiło, bo zazwyczaj te przezroczyste szampony są skierowane do przetłuszczających się włosów. Gęsta, daje sporo piany, małą ilością można umyć dokładnie włosy sięgające do szyi.

Działanie: szampon ten kupiłam, ponieważ jest skierowany do moich potrzeb. Mam włosy cienkie, przetłuszczające się, z tendencją do wypadania, zwłaszcza teraz na jesień. Szampon wiadomo, że nie zatrzyma wypadania włosów, gdy problem tkwi głębiej, ale powinien utrzymywać fryzurę w świeżości i zapobiegać jej szybszemu przetłuszczaniu, skoro jest do tego przeznaczony. Produkt zapewnia dobry wygląd przez krótki czas, po jednym dniu a dokładnie po kilkunastu godzinach skalp dawał pierwsze oznaki nieświeżości i oklapnięcia.
Szampon nie plącze włosów, w przypadku wypadania jest to spory plus. Wygładza fryzurę, ale nie robi strąków (nie chwilę po myciu). Efekt zaraz po jest zadowalający, bo fryzura jest lekka, puszysta, włosy są sypkie. Szkoda, że to nie trwa długo.

Zapach: szampon dla mnie śmierdzi, ale nie jest to zaskoczeniem, bo rzepa i w jedzeniu jest drażniąca w nos. Gdyby kosmetyk lepiej działał to zapach zszedłby na dalszy plan.

Opakowanie: moja butelka wygląda inaczej niż ta w katalogu KWC, ale skład jest ten sam, bo sprawdzałam. Wygodne w użyciu, ma duży płaski klips, który ułatwia zużycie do końca, otwór pozwala na oszczędna zużywanie szamponu. Design mojej butelki bardziej mi się podoba, niż ten w katalogu (załączam zdjęcie).

Niby tak, ale jednak nie.

To co mi się podoba w tym szamponie, to to, że nie obciąża włosów. Nie są co prawda łatwe do rozczesania po jego użyciu, ale coś za coś. Rozczesywanie ułatwia odżywka, a szampon ma dokładnie oczyszczać i ten to robi.
Nie zauważyłam zmniejszenia wypadania, to tak odnośnie rzepy w składzie, ale tego nie oczekiwałam. Szukałam szamponu, który myje bez obciążania i ten się pod tym względem sprawdził. Byłoby wszystko w porządku, gdyby nie jedna wada. Niestety po którymś użyciu z kolei zaczął podrażniać skórę głowy, więc musiałam go odstawić. Nie zrobił tego po pierwszym użyciu, więc go nie skreśliłam i używając raz na jakiś czas zużyłam. Niemniej więcej do niego nie wrócę. Jeśli ktoś ma mniej wrażliwą skórę głowy to może się u niego sprawdzić. Osobom z wrażliwą skórą głowy go nie polecam.

Wzmógł porost wielu nowych włosów :)

Po regularnym używaniu włosów zauważyłam sporo nowych włosów :) zarówno baby hair przy skroniach jak i na całej głowie. Jednak mam wrażenie, ze włosy na długości trochę wysuszył. Ogólnie jestem zadowolona z tego szamponu, ale polecam używać go zamiennie z jakimś nawilżającym. Dodatkowo cena nie jest wysoka.