Powiększ Farouk, Biosilk, Silk Therapy (Naturalny jedwab - odżywka regenerująca bez spłukiwania)

Zgłaszająca osoba: Halszka

Naturalny jedwab- Silk Therapy- odżywka regenerująca zawiera czysty jedwab, witaminy i wyciągi z roślin. Rekonstruuje i silnie nawilża włosy i skórę głowy. Zapewnia włosom zniszczonym, suchym i matowym bardzo zdrowy wygląd, sprężystość i zmysłową miękkość. Włosy są podatne na układanie. Regularne stosowanie jedwabiu chroni włosy przed utratą wilgoci, wysoką temperaturą, promieniami UV, skutkami chemii fryzjerskiej oraz zanieczyszczeniami środowiska.
Pozostawia włosy jedwabiste z niewiarygodnym połyskiem.
Bez spłukiwania. Można używać do kąpieli i nawilżenia skóry.
Produkt jest bardzo wydajny. Dostępny w opakowaniach o różnej pojemności, od 15 do 150 ml.

Skład: Cyclomethicone, Dimethicone, SD/Alkohol 40B, Panthenol, Ethyl Ester of Hydrolized Silk, Octyl Methoxycinnamate, Parfum, C 12-15 Alkyl Benzoate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben

Cena: 6zł / 15ml, 80zł / 150ml
/bw/

• Regeneruje włosy
  • Używam tego kosmetyku od paru dobrych lat i jeszcze nigdy się na nim nie przejechałam.

Plusy:
    - ładny zapach
    - wydajność
    - włosy ładnie się po nim błyszczą, są miękkie
    - konsystencja (nie za gęsty, nie za rzadki)
    - ładnie wygładza
    - regularnie stosowany (w odpowiedniej ilości) regeneruje włosy
    - końcówki przestały się rozdwajać

Minusów nie dostrzegam żadnych, produkt jest naprawdę godny polecenia

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: co najmniej 3 duże i kilka małych

Chcesz pochwalić Halincia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rozstanie...
  • Z tym produktem po raz pierwszy spotkałam się w salonie fryzjerskim, kiedy jeszcze rozjaśniałam i farbowałam włosy na blond. Wówczas wydawała mi się bardzo profesjonalna i działająca cuda. Zakupiłam więc buteleczkę o pojemności 15 ml. Konsystencja jej była gęsta, oleista, wystarczyła kropelka, by pokryć nią końcówki włosów. Zapach delikatny, nawet ładny, kojarzący się z salonem fryzjerskim. Włosy po jej użyciu wydawały się zdrowe i zadbane. Jednak z biegiem czasu, zaczęła mi przeszkadzać. Nie działała tak jak dawniej, obklejała włosy, a zapach był dla mnie nie do zniesienia - sztuczny, chemiczny, duszący. Myślę, że była jedynie miłym zwieńczeniem wizyty u fryzjera i to wszystko. Dodatkowo dawała złudne przekonanie o świetnej kondycji włosów. Chciałam również nadmienić, że podejrzewam, że spotkałam się z podrobioną wersją tego specyfiku. Dostałam go od koleżanki, ale chociaż nie mam większego doświadczenia z produktami tej firmy, to z pewnością nie był taki, jak ten zakupiony przeze mnie w salonie fryzjerskim. Ten był rozcieńczony, niemalże bezzapachowy, niewiarygodnie tłusty. Skończył w koszu. Obawiam się, że został zakupiony na allegro.

Używam tego produktu od: 2010 roku
    Ilość zużytych opakowań: 1: 15 ml

Chcesz pochwalić Meghan1987 za czytelną i pomocną recenzję?
  • jednak lubię
  • Wiem, że to zły produkt, bo zawiera alkohol. Wiem i dlatego, nie używam go regularnie. Ale działa świetnie.

Tego produktu zaczęłam używać dawno - ok. 5 lat temu. Nie zastanawiałam się wtedy nad tym, czy zawiera alkohol, założyłam, że skoro jest kosmetykiem, to nie szkodzi (so lame).

Zużyłam wtedy chyba 2 opakowania.

Ostatnio do niego wróciłam, bo zastosowałam u koleżanki i znów spodobał mi się efekt.

Moje włosy po nim są ładne - moje suche i sianowate końcówki, które wprost kochają sterczeć każda w innym kierunku, robią się bardziej karne, dociążone, "przywierają" do siebie, czyli wygląda jakbym miała zdrowe włosy. Są też niesamowicie miękkie.

Jednak ze względu na ten nieszczęsny alkohol używam tylko na większe wyjścia - randka, wesele, impreza - kiedy naprawdę mi zależy na ładnym wyglądzie włosów. Na co dzień nie stosuję, bo nie chcę zniszczyć włosów.

Ilość zużytych opakowań: pierwsze w trakcie po dłuższej przerwie

Chcesz pochwalić baowiaczana za czytelną i pomocną recenzję?
  • Brak efektów
  • Mam suche, puszące się włosy, z tendencją do rozdwajania i łamania. Chciałam w jakiś sposób zabezpieczyć je przed uszkodzeniami. Kupiłam więc ten jedwab. Stosowałam go dość długo, na różne sposoby. Żadnego efekty nie zauważyłam.

PLUSY:
    * ładny zapach
    * cena
    * dostępność

MINUSY:
    * nic nie robi z włosami
    * strasznie tłusty
    * mało wydajny

Jest tak popularny, a tak słaby. Jestem rozczarowana. Używałam go rok temu, przerzuciłam się na inne serum.

Ilość zużytych opakowań: pięć

Chcesz pochwalić Vivianes za czytelną i pomocną recenzję?
  • Pół na pół
  • Dawniej uwielbiałam ten olejek.
    Świetnie wygładzał włosy, regenerował końcówki, chronił przed puszeniem, ułatwiał rozczesywanie, istny jedwab na włosach, niestety do czasu... zanim ktoś nie zaczął przy nim kombinować.
    Dużo wcześniej kupowałam go we fryzjerskich sklepach, potem był dostępny wszędzie i ku mojemu zdziwieniu zmienił się diametralnie.
    Zauważyłam zmianę już po nałożeniu na dłoń, która się zrobiła tłusta, co nigdy wcześniej się nie zdażało, (mogłam nawet nie myć rąk po nakładaniu jedwabiu i nie były tłuste), a teraz totalna zmiana.
    Pachnie alkoholem, przesusza końcówki zamiast nawilżać, przetłuszcza włosy, wszystko na odwrót.
    Prawdopodobnie można kupić jego dawną oryginalną wersję w internecie, ale nie próbowałam to nie wiem, wolałam po takim zawodzie przejść na inny olejek.

Moja ocena jest pół na pół, bo stara wersja jedwabiu będzie u mnie zawsze mile widziana, ale od tej nowej mieszanej nie wiadomo z czym zapewne dla zysku trzeba się trzymać jak najdalej.

Używam tego produktu od: było parę dobrych lat
    Ilość zużytych opakowań: kilka dużych i co najmniej z 15 małych opakowań

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić lamiaaaaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Co to w ogóle jest?
  • Szukałam ratunku dla swoich puszących się, potrzebujących odżywienia włosów. Kupiłam produkt z polecenia - niewypał... . Moje włosy tylko zostały obciążone, jakby tłuste (tuż po umyciu) mimo stosowania dosłownie grama kosmetyku. Zapach sam w sobie bez rewelacji, ale w sumie też mi jakoś nie przeszkadzał. Efektu odżywienia, czy nawilżenia w ogóle nie widziałam, może jedynie minimalne oznaki wygładzenia włosów. Więcej jednak po ten produkt nie sięgnę, ilekolwiek by nie kosztował.

Ilość zużytych opakowań: pół

Chcesz pochwalić Yashione za czytelną i pomocną recenzję?
  • srednia skutecznosc
  • Olejek zakupilam na promocji w rossmanie. Kiedys kupowalam go w salonach fryzjerskich bo tylko tam byl dostepny. Olejek nie spelnia obietnic producenta. Nie zauwazylam by regenorowal i odzywial moje wlosy, a tym bardziej nawilzal.
    wlosy po uzyciu sa wygladzone, ladnie pachna i latwiej sie je rozczesuje. Mimo oleistej konsystencji, nie obciaza wlosow i nie skleja.

Plusy:
    +dobra cena
    +duza wydajnosc
    +wygladzenie struktury wlosa
    +odzywienie koncowek wlosow
    +fajna konsystencja

minusy:
    -zapach ladny ale w tle czuc alkohol
    -mam wrazenie , ze wysusza a nie nawilza koncowki

Olejek oceniam jako sredni. Cos tam dziala, ale to nie to o co mi chodzilo. Znam lepsze olejki. Raczej wiecej go juz nie kupie.

Ilość zużytych opakowań: nie skonczylam jednego

Chcesz pochwalić bajaderka00 za czytelną i pomocną recenzję?
  • cudów nie ma
  • może być. używałam go jakiś czas, dopóki nie trafiłam na coś lepszego. moje włosy były bardziej gładkie no i nawet radził sobie z końcówkami, pomagał w rozczesywaniu. jeśli ktoś oczekuje jakiejś super regeneracji to nie polecam

plusy:
    + cena
    + dostępność
    + ładny zapach
    + wydajność
    + łatwiejsze rozczesywanie
    + wygładza włosy

minusy:
    - potrafi przetłuszczać
    - na dłuższą metę nie ma cudów
    - skład

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić nekropolia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nasze drogi się rozeszły
  • Używałam go dość długo ale spotkałam na swojej drodze lepsze produkty.
    Nawet radził sobie z regeneracją końcówek. Zapach przyjemny dla nosa.
    Niestety przy użyciu za dużej ilości włosy się przetłuszczały i wymagały ponownego umycia.
    Cena niestety jest wygórowana

Używam tego produktu od: kilka lat temu
    Ilość zużytych opakowań: niezliczona

Chcesz pochwalić lenka889 za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie polecam
  • po dłuższym stosowaniu jedwabiu z green pharmacy zdecydowałam , że warto wypróbować czegoś innego . niestety nie była to dobra decyzja ....

PLUSY :
    * cena
    * dostępność

MINUSY :
    * strasznie wysusza włosy :/
    * ma w składzie alkohol
    * nie regeneruje włosów
    * nie zabezpiecza końcówek
    * po dłuższym stosowaniu włosy wyglądają coraz gorzej
    * nieporęczne opakowanie

żałuję , że dałam się na niego skusić ...

Chcesz pochwalić kodaju99 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wysusza, średni zapach
  • Na pewno nie regeneruje, wręcz przeciwnie - wyszusza.

Może na chwilę zabezpiecza, ale ogólne działanie na minus.

Zapach do zniesienia, ale raczej nieprzyjemny, chemiczny.

Kupiłam raz , po trzech tygodniach odstawiłam, potem wylądował w koszu.

Używam tego produktu od: uzywałam niecały miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: 1 / 10

Chcesz pochwalić balbina661 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jedwabisty!
  • Zdecydowanym plusem jest wydajność - mała kropelka wystarcza do pokrycia całych, długich włosów.
    Nawet najbardziej niesforne piórka idealnie się rozczesują, od razu po aplikacji są nieskazitelnie miękkie i gładkie.

Odżywka nie raz uratowała mi życie na wszelkich wyjazdach, szczególnie woodstocku, gdy nie miałam przy sobie setek odżywek, a słońce zabijało mi włosy.
    Świetnie chroni włoski. Warto jednak pamiętać, iż praktycznie każdy jedwab wysusza, więc ostrożnie z końcówkami i wszystko będzie OK!

Zapach w moim przypadku też jest plusem.
    No i oczywiście ta cena - ok 3 zł za najmniejszy pojemniczek, który wystarcza na kilka dobrych miesięcy.

Minusów nie stwierdzono

Używam tego produktu od: ok trzech lat
    Ilość zużytych opakowań: 4 małe

Chcesz pochwalić Corna_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • regeneruje włosy
  • Stosuje odżywki do włosów, ktorę trzeba spłukiwać. Moje włosy nie tolerują odżywek nie zmywalnych. Przeważnie po zastosowaniu dużo szybciej wlosy są tłuste oraz oklapnięte.

Jedwab kupiłam zachęcona opiniami koleżanek. Pomyślałam ze na jednej butelecznce zapewne skończy się.

Pozytywnie byłam zaskoczona działaniem teho jedwabiu. Włosy stały się błyszczące i zregenerowane. Trzeba tylko uważać żeby nie za dużo nalać kropelek.

Ilość zużytych opakowań: 6 buteleczek

Chcesz pochwalić sylvik3 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nigdy więcej!
  • Recenzja będzie krótka - dziewczyny, nie kupujcie. Używałam tego jedwabiu przez 3-4 lata, buteleczka za buteleczką. Moje włosy były suche na końcach coraz bardziej, ale tak kochałam jedwab (polecony przez fryzjerke!), że nigdy nie przyszło by mi na myśl aby to jego obwiniać za pogarszający się stan włosów. Po kilku buteleczkach w końcu dowiedziałam się że końcówki i alkohol to niekoniecznie dobre połączenie. Teraz używam naturalnego biovaxu, beż żadnego alkoholu. Fryzjera też zmieniłam.

Używam tego produktu od: 4 lata
    Ilość zużytych opakowań: ok. 5

Chcesz pochwalić Ciemna163 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Skład przeraża, nie kupię już go
  • Kupiłam jedwab w biedronce.. Potrzebowałam czegoś na moje niesforne ciągle plątające się włosy których nie mogłam ujarzmić nawet Tangle Teezer. Po pierwszym użyciu jak ręką odjął. Do dziś! Zdałam sobie sprawę, że ten jedwab zawiera alkohol i to dość sporo. Gdy przeczytałam opinie, że rozdwaja końcówki, skojarzyłam to także ze mną.. będąc u fryzjerki zastanawiałyśmy się czemu moje końcówki tak strasznie się rozdwoiły a podcinałam je jakieś 2 miesiące temu..

PLUSY
    + pomaga w rozczesywaniu włosów
    + zapach
    + wydajny

MINUSY
    - skład
    - rozdwaja końcówki
    - po prostu niszczy włosy..

Ilość zużytych opakowań: 2 małe

Chcesz pochwalić nik1a za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny produkt
  • Nie potrafię znaleźć lepszego produktu na końcówki. Jeżeli dostosuje się odpowiednią ilość serum do włosów to nie obciąża, chroni, nabłyszcza.

Plusy
    -pomaga w rozczesywaniu
    -nabłyszcza
    -łatwy w aplikacji
    -włosy są bardziej miękkie

Minusy
    -cena (kupuję tylko jak jest w promocji)
    -zawsze mam trudność ze zdjęciem folijki

Ilość zużytych opakowań: ciężko zliczyć. raczej w dziesiątkach

Chcesz pochwalić szedi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super !
  • Ja swój kupiłam za 2 zł w biedronce i aż żałuję, że nie zrobiłam zapasów, bo w rossmannie jest trzy razy drożej. Staram się nakładać regularnie i widzę, że daje to efekty. Włosy są zdecydowanie gładsze, mniej się puszą i są mocniejsze. Nie wiem czy to jest związane z tym produktem czy innym ale zauważyłam też, że mniej wypadają. Zdecydowanie polecam!

Ilość zużytych opakowań: jeden

Chcesz pochwalić my_vampiree za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zdecydowanie na tak.
  • Używam tego kosmetyku już od jakiegoś czasu i jestem bardzo zadowolona.

Czesto można go dostać na promocji w Rossmannie.

Plusy:
    + cena (szczególnie w promocji)
    + wydajność (mała buteleczka starcza na długo)
    + zapach!
    + fajna konsystencja
    + można go stosować po umyciu bez odżywki, z odżywką na koniec, opcji jest wiele
    + włosy się idealnie rozczesują, są miękkie, pachnące, bardzo miłe w dotyku

Minusów w zasadzie brak, naprawdę go lubię.

Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić velvet_touch za czytelną i pomocną recenzję?
  • Pozornie zabezpiecza końcówki
  • Kiedyś myślałam, ze jest to produkt genialny i skuteczny, jednak z czasem zauważyłam, że bardzo pogorszył mi stan moich włosów końcówki nadawały się tylko do ścięcia...

Plusy:
    - pięknie pachnie
    - wydajny i tani

Minusy:
    - przy regularnym używani niszczy i wysusza włoski
    - sama chemia w składzie

Nie polecam!

Chcesz pochwalić sweetwoman26 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Genialny!
  • Zdecydowanie mój KWC! Jest genialny. Nie dość, że wygładza włosy, to na dodatek naprawdę działa na końcówki, oczywiście przy regularnym stosowaniu- ZERO rozdwojonych czy przesuszonych końcówek! I to za parę złotych, mi zawsze udaje się kupować w promocjach za ok 4 zł, a ostatnio nawet kupiłam za 2zł i teraz mam zapas trzech opakowań xD.
    Plusy:
    + cena
    + skuteczność- wygładzenie i działanie na końcówki
    + zapach
    + brak silikonów!
    + dostępność
    + idealny, gdy moje włosy mają kaprysy i nie mogę ich ładnie wyprostować
    Minusów szczerze mówiąc nie dostrzegam żadnych b ardzo bardzo polecam!

Używam tego produktu od: ok 2 lata
    Ilość zużytych opakowań: nie pamiętam xD

Chcesz pochwalić dziubasekk za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fajny produkt
  • Rok temu bylo wielkie bum na ten jedwab wiec biegne do sklepu kupic bo podobno cuda wyprawia z wlosami . Ok musze przyznac , ze przez jakies pol roku bylo rewelacyjnie ale pozniej nie wiedzialam
    co mam zrobic tak mi te moje koncowki przesuszylo okazalo sie , ze dluzsze stosowanie tego jedwabiu szkodzi moim wlosom a szkoda bo ZAPACH rewelacja !!!

Używam tego produktu od: krócej niż rok
    Ilość zużytych opakowań: mniej niż 3

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? NIE
Chcesz pochwalić karus777 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój ulubieniec
  • Jak dla mnie sprawdza się doskonale. Moje włosy są po nim miekkie, lśniące i dobrze się układają. Działa też dobrze na stan moich końcówe. Używam go po umyciu włosów ale również przed prostowaniem, dzięki czemy mam ochrone dla moich włosów.

Plusy:
    - wygodna aplikacja
    - nie trzeba spłukiwać
    - dobrze działa na stan moich włosów
    - nie obciąża ich
    - cena
    - dostępność
    - można go stosować na wiele sposobów

Minusy:
    - chyba tylko to że nie działa jakoś zniewalająco na moje włosy ale nie wymagam tego od odżywki, ona ma tylko utrzywywac moje włosy w dobrej kondycji.
    Od maksymalnej regeneracji są maski, serum itp.

Podsumowując zdecydowanie polecam ten produkt.
    Ja mam włosy proste, do ramion i jestem pewna, że wszystkie dziewczyny z włosami takimi jak ja też pokochają tą odżywkę

Używam tego produktu od: ok. roku
    Ilość zużytych opakowań: ok. 10 całych , nie pamiętam dokładnie

Chcesz pochwalić maaadzia20 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie jest najgorszy
  • Ciężko mi coś o nim napisać. Używam tego jedwabiu już od dawna, ale nie cały czas. Kupowałam go przypadkiem, kończyłam, po dłuższej przerwie sobie o nim przypominałam. Na początku moje włosy chłonęły go jak gąbka, dawał wspaniałe efekty wygładzenia, nawilżenia, na prawdę pięknie błyszczały i pachniały. Nie mogę powiedzieć o nim złego słowa - może tylko tyle, że zwyczajnie przestał działać na moje włosy. Nie reagują tak jak kiedyś, przyzwyczaiły się. Może i ja zaczęłam odkrywać ciekawsze kosmetyki do włosów. W każdym razie lubię jego zapach i konsystencję, ale chyba się z nim pożegnam. Zostały mi jeszcze 2 opakowania do wykończenia, bo w Biedronce była promocja 2 czy 3 złote Zużywam go do nabłyszczenia włosów przy prostowaniu lub kręceniu.

Używam tego produktu od: 4 lata

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić NothingShocking za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mam bardzo mieszane uczucia
  • Moje włosy mają naturalną tendencję do przesuszania, więc z lekką obawą zaczęłam używać tego preparatu, bo wiele z Wizażanek pisało, że mocno je wysusza za sprawą swojego składu. No cóż. Na początku jedwab sprawował się w miarę dobrze, faktycznie wygładzał i sprawiał, że włosy były zadbane i fajne. Zmieniło się to po kilku kolejnych użyciach. Włosy zrobiły się sianowate, suche, niepodatne na układanie, takie strąki. Stosowałam jedwab na całe włosy, ale raczej powinnam nakładać tylko na końce i teraz będę tak robiła, żeby go skończyć. Nie oceniam go źle, są typy włosów, którym dobrze robi.

Używam tego produktu od: półtora miesiąca

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić MychaMysia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jest w porządku
  • Produkt kupiłam w Biedronce, w bardzo niskiej cenie. Nie zachwycił mnie aż tak, abym straciła dla niego głowę, ale zrobił na mnie duże wrażenie.

+ wygładza włosy,
    + nawilża,
    + włosy są w dotyku miękkie,
    + nabłyszcza,
    + nie obciąża,
    + cena (mam na myśli tę Biedronkową),
    + ułatwia rozczesywanie,
    + wydajny.

- alkohol w składzie, po dłuższym czasie stosowania może przesuszać kocówki niestety,
    -jak dla mnie irytujący zapach.

Chcesz pochwalić JeSuisMoi za czytelną i pomocną recenzję?