Powiększ Farouk, Biosilk, Silk Therapy (Naturalny jedwab - odżywka regenerująca bez spłukiwania)

Zgłaszająca osoba: Halszka

Naturalny jedwab- Silk Therapy- odżywka regenerująca zawiera czysty jedwab, witaminy i wyciągi z roślin. Rekonstruuje i silnie nawilża włosy i skórę głowy. Zapewnia włosom zniszczonym, suchym i matowym bardzo zdrowy wygląd, sprężystość i zmysłową miękkość. Włosy są podatne na układanie. Regularne stosowanie jedwabiu chroni włosy przed utratą wilgoci, wysoką temperaturą, promieniami UV, skutkami chemii fryzjerskiej oraz zanieczyszczeniami środowiska.
Pozostawia włosy jedwabiste z niewiarygodnym połyskiem.
Bez spłukiwania. Można używać do kąpieli i nawilżenia skóry.
Produkt jest bardzo wydajny. Dostępny w opakowaniach o różnej pojemności, od 15 do 150 ml.

Skład: Cyclomethicone, Dimethicone, SD/Alkohol 40B, Panthenol, Ethyl Ester of Hydrolized Silk, Octyl Methoxycinnamate, Parfum, C 12-15 Alkyl Benzoate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben

Cena: 6zł / 15ml, 80zł / 150ml
/bw/

• nie polecam
  • nie polecam tego jedwabiu
    wlosy zrobily sie okropne
    -sluche
    -"sianowate"
    -nie do opanowania
    jednym slowem masakra jakas

dobrze ze chociaz byl tani

jak dla mnie najgorszy kosmetyk

niestety nie da sie nie przyznac gwiazdki wiec daje polowe

Używam tego produktu od: nie uzywam!
    Ilość zużytych opakowań: uzylam 2 razy reszta poszla w kosz!

Chcesz pochwalić ewka1368 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niszczyciel
  • Kupiłam z ciekawości w Biedronce za 3,49 - na początku wielkie WOW, wygładziło końcówki, układały się ładnie i wyglądały na bardzo zdrowe. I tak może przez 2 tygodnie używania...Potem patrzyłam na końce moich włosów i zachodziłam w głowę czemu stały się przesuszone, powykrzywiane na wszystkie strony i postrzępione...Odstawiłam jedwab Biosilk i cud! Końcówki znów zaczęły ładnie się układać, na przesuszenie też już nie narzekam. Co gorsza kupiłam 3 opakowania na zapas i teraz nie wiem co z nimi zrobie..

- przesusza końcówki
    - finalnie są w gorszym stanie niż przed rozpoczęciem stosowania

+ jedyny plus to ładny zapach i cena w której go kupiłam

Nie polecam.

Używam tego produktu od: ok 2 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 1,5 opakowania

Chcesz pochwalić Catacomb_Kitten za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie nie i jeszcze raz nie.
  • Używałąm go wiele lat, ale dowiedziałąm się, że ma w składzie (na trzcim miejscu więć wysoko) alkohol i jeszce jeden szkodliwy składnik, który może wysuszać i podrażniać. Byłam zdziwiona czemu moje końce co chwile się rozdwajają i są takie suche. Spójrzcie sobie na skład i zastanowóecie się czy warto to używać... jest tyle fajnych jedwabi i innych serum.

http://blogkokoszki.eu/serum/dlaczego-serumjedwab-biosilk-zlo-dla-wlosow-id113.htmlUżywam tego produktu od: około 4-5 latIlość zużytych opakowań: bardzo dużo, kilkanaście napewno jak nie więcej

Chcesz pochwalić gochawizaz za czytelną i pomocną recenzję?
  • Od wielu lat na tak
  • Pamiętam, że 8-10 lat temu, można było kupić ten produkt wyłącznie u fryzjera, lub w hurtowaniach fryzjerskiej za+10zł.
    Całe szczęście, że teraz można go znaleźć za 2,99zł w Biedronce
    Jedwab z Biosilk towarzyszy mi już od lat, pięknie pachnie, wygładza moje włosy, nie obciąża ich, aczkolwiek trzeba ostrożnie go aplikować - raczej oszczędnie. Jedwab jest bardzo wydajny mimo małego opakowania. Niezbędny dla moich grubych, ciężkich włosów
    Używam tego produktu od: około 10 lat
    Ilość zużytych opakowań: bardzo dużo - nie jestem w stanie zliczyć

Chcesz pochwalić nika1607 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bez zarzutu
  • Włosy są gładkie, idealnie się rozczesują i układają, a do tego pięknie pachnie. Używam go od dłuższego czasu i właściwie nie stosuję już żadnych odżywek-nie ma potrzeby.

Ilość zużytych opakowań: trudno powiedzieć, 10-15

Chcesz pochwalić monikaz411 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wysusza .....
  • Jeszcze kilka lat temu to byl moj KWC - byl dla mnie niezbednym produktem do ochrony moich wlosow, pamietam jak powodowal ze byly niesamowicie wygladzone i zabezpieczone. Nawet nie wiem kiedy firma zmienila sklad. Zauwazylam ze jego dzialanie sie zmienilo, tak naprawde to juz nie bylo tego efektu wow jak kiedys, a wlosy nie byly w idealnym stanie. Zaczelam sie bardziej interesowac kosmetykami do wlosow - ich skladem oraz dzialaniem na moje wlosy. Wiem ze to on w jakiejs tam czesci przyczynil sie do nie najlpeszego stanu moich koncowek. Musialam wywalic trzy opakowania.... Troche zal mi bylo - chyba z sentymentu.... Teraz uzywam jedwabiu CHI i chociaz wiem ze napakowany jest silikonami to nie zawiera alkoholu i wiem ze chroni moje wlosy.
    Niestety nie polecam....

Używam tego produktu od: Wielu lat

Chcesz pochwalić niiezapominajka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Etanol na trzecim miejscu w składzie..
  • Używałamm go od dawna, ale dopiero niedawno tak naprawdę zainteresowałam się, co robi z moimi włosami.. Wysusza końcówki. Początkowo, zaraz po aplikacji tego nie widać, ale wystarczy przyjrzeć się włosom kilka godzin po : / Jest za to odpowiedzialny zapewne silnie wysuszający etanol (SD/alcohol 40B) znajdujący się w składzie już na trzecim (!) miejscu, co jest ogromnym błędem ze strony producenta... Jedwab ma na pierwszy rzut oka przyjemny zapach, ale jest on czysto chemiczny.

Nigdy więcej nie będę męczyła nim swoich i tak już zniszczonych włosów, a połowę opakowania, które mi zostało, wyrzuciłam do kosza

Używam tego produktu od: używałam* od kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: około pięciu, sześciu

Chcesz pochwalić Nestle_CornFlakes za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry
  • Kosmetyk posiada same plusy.Ulatwia rozczesywanie.Ma przyjemny zapach.Idealny do splatanych i wysuszonych koncowek.Na dodatek w przystepnej cenie.Godny polecenia.

Używam tego produktu od: 2 miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić Pika28 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacja!
  • Ten kosmetyk jest niezastąpiony!

+ włosy są miękkie, jedwabiste
    + łatwo się rozczesują
    + kosmetyk chroni przed wysokimi temperaturami, włosy się nie niszczą przy suszeniu, prostowaniu
    + włosy wyglądają zdrowo, pięknie się błyszczą
    + cena

Minusów brak

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić nnatkaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Od zawsze na zawsze
  • Z ta buteleczka jedwabiu nie rozstaje sie od lat! Spelnia kazde moje wymagania odnosnie wlosow i ich kondycji. Mam wlosy bardzo dlugie, cienkie, farbowane (od czego czesto pusza mi sie koncowki wlosow i ogolnie wlosy sa troche przesuszone).

- Swietny zapach
    - Wydajny, bueleczka starcza mi na ponad pol roku (nie nakladam go jak upinam wlosy itp)
    - Wygladza wlosy, co jest wieelkim plusem, bo po myciu i wysuszeniu nie sa zbyt atrakcyjne, wszedzie stercza pojedyncze wloski
    - Nadaje wlosom delikatnosci, sa bardziej miekkie i mile w dotyku
    - Mam problem z przesuszonymi koncowkami, one zawsze kiepsko wygladaja (no chyba, ze sa tydzien po scieciu to jest ok) i naprawde fajnie je wygladza
    - Wlosy sie nie elektryzuja

Używam tego produktu od: czterech lat
    Ilość zużytych opakowań: 4-5

Chcesz pochwalić mehee01 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój wierny torebkowy kompan
  • Mam dlugie delikatne, cienkie włosy, którym brakuje połysku z uwagi na dosyć częste farbowanie (wiem, wiem - czas zmienić nawyki). Włosy są podniszczone koloryzacja i suche i bez odpowiednich kosmetyków brakuje im życia.

Ta maleńka buteleczka jedwabiu jest moim wybawieniem, gdy chcę poprawić ich wygląd (powtarzam - wygląd, a nie kondycję) a uniwersalność produktu nie przestaje mnie zadziwiać!

Po pierwsze, cudownie nabłyszcza włosy i sprawia, że wyglądają zdrowo. Po drugie, pomaga okiełznać puszenie się włosów po umyciu i wysuszeniu suszarką. Po trzecie, sprawia, że rozdwojone końcówki nie są tak widoczne. Po czwarte, pomaga tworzyć seksowne gładkie upięcia i descyplinuje koński ogon. Po piąte, odrobina specyfiku nałożona na mokre włosy ułatwia rozczesywanie i chroni włosy przed uszkodzeniami mechanicznymi. Po szóste, jedwab chroni włosy przed czynnikami zewnętrznymi, więc jeśli chodzisz na basen, nosisz czapkę lub po prostu wiatr daje Ci się we znaki, wyciągasz z torebki tą malutką buteleczkę i problem znika.
    Polecam ten produkt także po koloryzacji, gdy włosy potrzebują podrasowania.

Produkt jest bardzo wydajny, a małe buteleczki niezwykle wygodne

ALE...
    To nie jest odżywka, tylko preparat, który wizualnie poprawia wygląd włosów. To bardziej produkt do stylizacji niż odżywka. Ma w składzie sporo sylikonów i alkohol, więc jeśli go stosujesz, pamiętaj o tym, że absolutnie nie zwalnia on ze stosowania maski do włosów i dobrej odżywki, bo bez nich na dłuższą metę może zaszkodzić.

Jeśli używasz go rozsądnie i nie przesadzasz z ilością , a do tego jesteś świadoma (y) jego składu, może zasługiwać na mocną czwórkę Nie ma co narzekać na to, że przetłuszcza, jeśli wlało się na głowę pół buteleczki - wystarczy mała kropelka!

Używam tego produktu od: Dłużej niż kilka latIlość zużytych opakowań: Więcej niż 10

Chcesz pochwalić KalWal za czytelną i pomocną recenzję?
  • Elektryzujący
  • Kupiłam ten jedwab zachęcona radami wszystkich znajomych. Ale mam mieszane uczucia. Z jednej strony po użyciu moje włosy były cudowne w dotyku, miękkie i "śliskie" a z drugiej okropnie się elektryzowały! Nawet przegładzenie dłonią kończyło się wstawaniem włosów. Kopał mnie później prąd od wszystkiego. Wytrzymałam 3 tygodnie. Problem skończył się równocześnie z odstawieniem tego kosmetyku.

Używam tego produktu od: przez 3 tygodnie
    Ilość zużytych opakowań: 1 op.

Chcesz pochwalić ANETA9113 za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry, nie dla wszystkich
  • Czytam poniższe histerie nt. alkoholu w składzie jedwabiu Farouka i rwę włosy z glowy. Trzeba trochę wiedzy chemicznej...

Alkohol, różne jego rodzaje i pochodne są powszechnie obecne w odżywkach, maskach i olejkach do włosów (oczywiście w wielu kosmetykach, ale w tej kategorii zostańmy). Przed chwilą sprawdzilam - phenoxyetanol w mojej masce Kerastase do włosów, uwaga! - suchych i wrażliwych.

Alkohole w olejkach, w dawkach aptekarskich, NIE DEWASTUJĄ włosów, które wcześniej lub później nie są / nie były skatowane nadmiarem prostowania, suszenia, farbowania, ondulowania, itp. itd. Skatowanemu włosowi, który jest MARTWYM wytworem naskórka bez mechanizmów autoregeneracji, pomogą już tylko nożyczki.

Właściwości fizykochemiczne alkoholi w olejkach do włosów, a więc i w tym Faroukowym, służą do stabilizowania faz olejowych, a także bardzo dobrze transportują składniki aktywne między łuski. Szybko wyparowują.

Jeśli więc ktoś ma wrażenie, że Biosillk zniszczył mu włosy, prawdopodobnie bez pamięci je męczył, w błędnym przeświadczeniu, że "zabezpieczonym włosom" można np. codziennie fundować piekło prostowania. Cóż, można., ale niemal zawsze z przykrymi konsekwencjami. Jeśli producent "cudownego specyfiku" obiecuje stuprocentową ochronę przed szkodliwą działalnością na włosach, należy od razu włożyć to między bajki.

Używam Biosilku od 9 lat... Nie zauważam zniszczeń. Fajnie rozczesują się po nim włosy (mam długie, farbowane, lekko puszące, nie używam suszarki, prostownicy, lokówki, etc.), są błyszczące i zdyscyplinowane, bez obciążenia. Spodziewam się po nim efektów kosmetycznych i w tej roli sprawdza się bardzo dobrze.

Ilość zużytych opakowań: mnóstwo

Chcesz pochwalić EveDAnge za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nigdy więcej się już nei spotkamy
  • Okropny i przereklamowany produkt.... Bardzo wysuszył mi końcówki... Mega cięzki skład w którym jedwabiu tak na prawdę to chyba jakiś ułamek procentu był.
    Daję pół gwiazdki za zapach- miły aczkolwiek bardzo sztuczny..

Używam tego produktu od: dług go używałam- 2 lata
    Ilość zużytych opakowań: 6 małych jedno duże

Chcesz pochwalić igusia2812 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mieszane uczucia
  • Kupiłam zaciekawiona efektami, ponieważ nigdy nie używałam jedabiu do włosów.
    Pierwsze co mnie pozytywnie zaskoczyło to zapach, dla niektórych może być zbyt intensywny, ale jak dla mnie jest cudny <3 Dalej wydajność, myślałam, że taka pycia buteleczka wystarczy mi tylko na jakiś krótki czas
    Jedwab ładnie nabłyszcza i troszkę wygładza mi włosy ^.^ Jedyny minus to to, że przesusza mi włosy na końcach i tam gdzie mam bardziej zniszczone... Z tego co pamiętam, to na początku nie zauważyłam, żeby moje włosy były po nim wysuszone, aczkolwiek z czasem zaczęło mi to bardzo przeszkadzać, ponieważ wygląda to nieestetycznie ... Dlatego zastanawiam si nad kupnem następnej buteleczki, myślę, że nie warto, skoro moje włosy mają byś przesuszone na końcach i nieestetyczne :/

Używam tego produktu od: ponad miesiąc

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić bella6815 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Chwilowy efekt...
  • Kupiłam na promocji za 4-5 zł. Daje chwilowy efekt nawilżenia, na dłuższą metę wysusza włosy. Powiedziałabym ,że jest to bardziej kosmetyk do stylizacji włosów ,niż do ich pielęgnacji. Używany codziennie na końce przesuszył mi je, sprawił ,że stały się szorstkie, łamliwe. Spodobał mi się efekt jaki daje - włosy błyszczące niczym z reklamy, miękkie i nawilżone -ale jest to tylko chwilowe. Widząc piękny efekt po użyciu ciężko mi oprzeć się, by nie nałożyć go ponownie na włosy, mimo ,iż widzę, że jednak niszczy włosy coraz bardziej. Na pewno zakupię jeszcze jedwab dla tego efektu lśnienia włosów, ale już na pewno nie z tej firmy...

Plusy:
    -Cudowny efekt zaraz po użyciu
    - Nadaje włosom piękny blask i wygląd jak z reklamy

Minusy:
    -Przesusza
    -Niszczy włosy
    -Powalający efekt trwa 'do umycia' , po dłuższym czasie używania włosy zaczęły się źle układać
    -Nie odżywia
    -Nie nawilża
    -Nie poprawia kondycji włosów
    - Okropny skład (alkohol)

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 1 małe, ale bardzo wydajne opakowanie

Chcesz pochwalić Lena_cru za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla mnie bomba
  • +kosmetyku:
    -regeneruje
    -odzywia
    -nawilza
    -ulatwia rozczesywanie oraz ukladanie wlosow
    Ja uzywam jedynie na koncowki, gdy wlosy nie sa mega mokre a jedynie wilgotne.
    Balam sie uzywac tego produktu, po niewypale jedwabiu z Marion. Jednak zaskoczenie bylo bardzo duze, pozytywne- co najwazniejsze.Nie zauwazylam, ze kosmetyk przesusza wlosy, moze dlatego, ze moje szybko sie przetluszczaja i jesli choc troszke je przesusza, to nawet dobrze To dzialanie moze wynikac z zawartosci duzej ilosci alkoholu w produkcie, co czywiscie nie powinno miec mejsca i rozumiem, ze na przesuszone wlosy dziala po prostu zle. Biorac pod uwage jego jakosc, cena jest bardzo niska, za 15ml zaplacilam niecale 5zl. Jest mega wydajny, zas jego zapach przesliczny. Uwazam kosmetyk za godny polecenia

Używam tego produktu od: 1 miesiaca
    Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić sysa09 za czytelną i pomocną recenzję?
  • średni
  • hmm mam porównanie do CHI i wypada słabiej...Ma alkohol w skladzie i stosowanie go nie daje efektu na stale regenerujacego wlosy,chwilowy do nastepnego mycia.Zapach ok,konsystencja gesta.Cena przystepna.Zdarza mi sie ostatnio uzywac prostownicy i suszarki,a jedwab w jakis tam sposob dziala ochronnie na wlosy.Zuzylam te 15ml i watpie czy kupie ponownie.Biovax oleje eliksir jest moim faworytem na dzien dzisiejszy

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić niezapominajka62 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jest OK, ale..
  • PIERWSZE WRAŻENIE

Jedwab mam w domu od bardzo dawna, zużyłam już kilka buteleczek. Zawsze kupowałam w jakiejś promocji, za 3-4zł buteleczka.

UŻYTKOWANIE

Aplikowałam go na końce włosów. Po nałożeniu na włosy końcówki stawały się miękkie, łatwiej się rozczesywały. Doraźnie produkt okazał się mieć bardzo fajne właściwości.
    Jednak, to co piszą w komentarzach o długotrwałym stosowaniu, może być prawdą - że przesusza, że trochę niszczy włosy w efekcie końcowym. Być może tak jest, ja nigdy nie używałam go regularnie żeby być pewna tej tezy.

OPINIA KOŃCOWA

Jedwab jak jest, tak będzie dla mnie dodatkiem do pielęgnacji końcówek. Polecam.

Używam tego produktu od: dawna
    Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić Cold Princess za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie dla mnie
  • Kupiłam ten produkt po tym, jak słyszałam, że dużo osób zachwala jedwab. Że niby włosy lśnią, że są super miękkie. To nie prawda. Użyłam go kilka razy i zauważyłam, że nic nie daje moim włosom, co najwyżej je przetłuszcza i sprawia że okropnie się świecą- niektórym kobitkom to pasuje. Oczywiście biedy na głowie mi nie zrobił ale nie chce go dalej używać, bo nie sprawdził sie na moich włosach.

plusy: wydajny(nie widać zużycia po kilku razach)
    -pięęękny zapach
    -cena

o minusach wspomniałam wcześniej.

Ilość zużytych opakowań: brak

Chcesz pochwalić pooniek za czytelną i pomocną recenzję?
  • robi bidę na głowie
  • Podczas stosowania tego jedwabiu włosy lśnią, nie puszą się, wyglądają jak w reklamie Pantene.

Niestety kiedy zakonczyłam jego stosowanie zobaczyłam co strasznego zrobił moim włosom. Były pozbawione blasku i przesuszone.

Nie jest to produkt do stosowania na dłuższą metę.
    Odradzam stanowczo.

Używam tego produktu od: używałam kilka lat temu
    Ilość zużytych opakowań: chyba z 10

Chcesz pochwalić edyta_13 za czytelną i pomocną recenzję?
  • CU-DOW-NY!
  • Z niechęcią spróbowałam użyć tego jedwabiu... i stał się cud! Włosy wyglądały jak nowe!

PLUSY
    Włosy:
    [+] mają piękny zapach
    [+] są błyszczące
    [+] optycznie wyglądają jakby nie miały rozdwojonych końcówek
    [+] są mięciutkie i miłe w dotyku
    [+] są puszystke
    [+] są nawilżone
    [+] są gładkie
    [+] dobrze się układają - nie rozchodzą się na każdą możliwą stronę

[+] BARDZO NISKA CENA - kupowałam w Biedronce po 3,39 (obecnie chyba kosztuje już 3,89)

MINUSY
    [brak]

Polecam wszystkim bez wyjątku! Magia!

Ilość zużytych opakowań: ok. 6-7

Chcesz pochwalić tynsss za czytelną i pomocną recenzję?
  • Oszukista
  • JEsli chodzi o krotkotrwale stosowanie to ok. Jesli mamy zamiar zostac przy tym jedwabiu dluzej to trzeba sie dwa razy zastanowic. Sklad straszny co widac po stanie wlosow. Na poczatku miekkie i blyszczace a potem przesuszone ;/. Zapach dla mnie jest najlepszy w tej calej miksturze.

Używam tego produktu od: 8 miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: duzo, ZA duzo

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić adulka1993 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo go lubię
  • Pamietam jak kilka lat temu moja mama kupowała ten jedwab u fryzjera. Od tamtej pory uzywałam różnych produktów do włosów ale zawsze wracam do tego jedwabiu.

Plusy:
    *ładny, delikatny zapach
    *mała poręczna buteleczka
    *wchłania się w końcówki (a nie tylko natłuszcza jak większość róznych serum)
    *końcówki mniej się dzięki niemu rozdwajają
    *tani (ostatnio często jest w promocji w Rossmannie)
    *bardzo wydajny (wystarczy użyć małą kropelkę)

Minusy:
    *brak

Uwielbiam ten jedwab i z pewnością będe go uzywała przez kolejne lata.

Widzę, że ma dość słabe oceny ale mimo wszystko polecam.

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: kilkadziesiąt (15 ml)

Chcesz pochwalić Rudzielec_19 za czytelną i pomocną recenzję?
  • nigdy więcej
  • Nigdy więcej tego komsetyku.

- kosmetyk ma dobrą cene i dostępność

- jest wydajny,

- zapach jest chemiczny,

- miałam po nim rozdwojone końcówki włosów,

- opakowanie jest przeroczyste, wydostanie się kosmetyku gdy była końcówka było bardzo trudno i jest mały otwór, przez który wylewa się niewielka ilość kosmetyku,

- ma beznadziejny skład

Używam tego produktu od: w 2013

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić kachula1234 za czytelną i pomocną recenzję?