Powiększ Farouk, Biosilk, Silk Therapy (Naturalny jedwab - odżywka regenerująca bez spłukiwania)

Zgłaszająca osoba: Halszka

Naturalny jedwab- Silk Therapy- odżywka regenerująca zawiera czysty jedwab, witaminy i wyciągi z roślin. Rekonstruuje i silnie nawilża włosy i skórę głowy. Zapewnia włosom zniszczonym, suchym i matowym bardzo zdrowy wygląd, sprężystość i zmysłową miękkość. Włosy są podatne na układanie. Regularne stosowanie jedwabiu chroni włosy przed utratą wilgoci, wysoką temperaturą, promieniami UV, skutkami chemii fryzjerskiej oraz zanieczyszczeniami środowiska.
Pozostawia włosy jedwabiste z niewiarygodnym połyskiem.
Bez spłukiwania. Można używać do kąpieli i nawilżenia skóry.
Produkt jest bardzo wydajny. Dostępny w opakowaniach o różnej pojemności, od 15 do 150 ml.

Skład: Cyclomethicone, Dimethicone, SD/Alkohol 40B, Panthenol, Ethyl Ester of Hydrolized Silk, Octyl Methoxycinnamate, Parfum, C 12-15 Alkyl Benzoate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben

Cena: 6zł / 15ml, 80zł / 150ml
/bw/

• Ponowne podejście dało trochę lepsze rezultaty, ale wciąż nie jestem zadowolona
  • Umówmy się - to nie jest odżywka, to preparat, który wygładza włosy tworząc na nich powłoczkę i chroni przed urazami mechanicznymi. W tej kategorii mam już swojego faworytę, którego, mimo że to powszechny kosmetyk, ciężko zdetronizować. Ot, pasuje mi i już. Raz na jakiś czas sięgam jednak po inne specyfiki, a nuż odkryję coś ciekawego.
    Biosilk pierwszy raz dostałam od mamy jako że miało niewielkie opakowanie i nadawało się do kosmetyczki na wyjazdy. Nie byłam jednak zadowolona i wydawało mi się, że włosy po nim pozostają lepkie i mimo aplikacji na końcówki robiły się tłuste strączki. Pamiętna tego doświadczenia, teraz zaczęłam od minimalnej ilości, stopniowo zwiększając ją przy każdym myciu. Efektu strączków nie odnotowałam, włosy są delikatnie wygładzone.
    Jeśli chodzi o samą aplikację, to nie jest ona problematyczna. Kosmetyk ma lejącą, nieprzyjemnie lepką konsystencję, ale nałożenie go na włosy nie przysparza kłopotów. Zapach jest delikatny, szybko staje się niewyczuwalny. Nad wadami małej buteleczki nie będę się rozwodzić, trudno pogodzić taki rozmiar z wygodą, ponadto mały rozmiar ma też swoje zalety, jak chociażby wspomniana wcześniej kompaktowość przy pakowaniu się.
    Na co dzień unikam kosmetyków z naturalnym jedwabiem i sama bym tego kosmetyku nie kupiła. Proteiny jedwabiu owszem, świetnie współgrają z ludzkimi włosami i wygładzają ich strukturę, ale ze względu na to, że to niewegetariański składnik, jego zawartość nie jest dla mnie zaletą.
    Mankamentem Biosilku jest to, że według mnie, przy regularnym stosowaniu prowadzi do pogorszenia stanu końcówek. Do linii włosów, do której go nakładam widzę że włosy stały się przesuszone i sztywne. Muszę więc tam nałożyć serum, by jakoś wyglądały, a to przecież błędne koło.
    Z innymi produktami nie miałam tego typu kłopotów. W zestawieniu cena/objętość też wypada dość średnio. Bez żalu się z nim rozstanę.

Używam tego produktu od: raz lata temu, raz od kilku tygodni do teraz
    Ilość zużytych opakowań: dwa mini

Chcesz pochwalić K_cieciorka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nic specjalnego
  • Kupiłam za niewielką cenę, więc nie ubolewam nad tym, że nie trafiłam z kupnem.

Minusy:
    -Obciąża włosy
    -Niewygodna buteleczka
    -Słabe działanie, w sumie to prawie nic nie robi

Plusy:
    -Włosy ładnie błyszczą

Używam tego produktu od: Niedawna
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie 1

Chcesz pochwalić Osiemnastka0504 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry kosmentyk
  • Bardzo dobry kosmetyk. Nałożony na włosy i co ważne niespłukiwany w ogóle ich nie obciąża. Włosy są jedwabiste, błyszczące i chroni przed działaniem prostownicy czy suszarki. Mimo wysokiej ceny bardzo wydajny.Jeden z moich ulubionych kosmetyków do włosów. Jeśli ktoś się zastanawia czy spróbować to polecam.

Ilość zużytych opakowań: 5 opakowaniach małych

Chcesz pochwalić andzia133 za czytelną i pomocną recenzję?
  • To już nie to samo.....
  • Zapewne większość osób zna bardzo dobrze ten produkt. Odżywki tej używam już od kilku dobrych lat. Kiedyś była moim numerem jeden. Super nawilżała włosy, poprawiała ich stan. Włosy po jej użyciu były gładkie, miękkie i lśniące. Niestety od jakiegoś czasu zauważyłam, iż ten jedwab to już nie to samo co kiedyś Po prostu nie spełnia moich oczekiwań, włosy po jej stosowaniu wyglądają na przetłuszczone oraz wysuszone. Niestety bardzo zawiodłam się na tym produkcie.

Używam tego produktu od: od kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: kilkanaście opakować po 15ml

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić ewelcia116 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie spełnia swojego zadania
  • Kupiłam go ze względu na chęć dbania o włosy, jednak był to początek mojego ,włosomaniactwa' i teraz wiem, że zakup był nieudany Na moich włosach nie sprawdza się, ponieważ po zastosowaniu nawet niewielkiej ilości bardzo obciąża mi włosy i wyglądają na przetłuszczone i oklapnięte.

Plusy:
    + zapach
    + wydajność
    + cena (w promocji około 3 zł.)

Minusy:
    - zawiera alcohol
    - niewygodne opakowanie, zbyt duża ilość wydobywanego materiału
    - wysusza końcówki
    - nie spełnia swojego zadania zabezpieczania końcówek przez swój skład

Używam tego produktu od: Roku
    Ilość zużytych opakowań: Jedno, niecałe 15 ml

Chcesz pochwalić 4nek za czytelną i pomocną recenzję?
  • Miał pomóc, a zaszkodził
  • Jako początkująca włosomaniaczka, rzuciłam się na wszelkie produkty do pielęgnacji nie wnikając w ich skład. Ten produkt również do nich należał. Używałam go codziennie, po myciu, na same końce. Niestety dopiero po jakimś czasie zorientowałam się, że zawiera on w swoim składzie alkohol, który bardzo je wysuszył. Efekt był bardzo widoczny, a także dotykając włosy ręką, można było wyczuć tą "suchość"

PLUSY:
    -wydajny
    -niska cena
    - ładny zapach

MINUSY:
    -wysusza (bardzo!!)
    - nie chroni końcówek (czyli nie spełnia swojej funkcji)

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić xzetx za czytelną i pomocną recenzję?
  • Na dłuższą metę szkodzi...
  • Mam mieszane uczucia co do tego jedwabiu. Znam różne tego typu specyfiki do włosów i czasami niestety na dłuższą metę szkodzą włosom i tak jest w przypadku tego produktu. Owszem - łatwo jest po nim rozczesać włosy, są śliskie, gładkie, błyszczą się, ale po ok 2 tygodniach zaczynaja się problemy - jedwab przestaje działać, a włosy są przesuszone, nie da się ich rozczesać...Raz na jakiś czas jest ok.

Używam tego produktu od: dwóch lat

Chcesz pochwalić Atenya za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie jest taki straszny
  • Kupiłam zachęcona ceną.
    Głównie używałam aby wygładzić włosy. Z zaznaczeniem że nie robiłam tego codziennie ale co jakiś czas. Być może dlatego nie wysuszył mocno moich włosów

Plusy
    -cena-3,5 na promocji
    -dzięki gęstości bardzo wydajny
    -cudny zapach, który pozostaje na włosach.
    -nigdy nie przetłuściłam nim włosów.
    -ładnie wygładzał i nabłyszczał

Minusy:
    -opakowanie- koszmar, trudności z wydobyciem odpowiedniej ilości jedwabiu. Do tego łatwo brudzi.
    -alkohol w składzie-nie używałabym go codziennie bo może wysuszyć, jedynie na wielkie wyjścia jako stylizator.

Używam tego produktu od: 1 rok

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić BringMeHome za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mam mieszane uczucia...
  • Kupiłam zachęcona przez koleżankę bardzo dawno temu. Wtedy byłam zadowolona, po jakiś 6 latach postanowiłam wrócić do kosmetyku.
    \nNadal jest wydajny, cena spadła.
    \nTylko tym razem mam wrażenie jakby był gorszy... Nie wiem czy to zmiana składu, czy ulepszanie, które często nie wychodzi w kosmetykach... Wtedy włosy były bardzo miękkie. Teraz nie odczuwam większej różnicy. Może to kwestia za krótkiego używania po przerwie... Mam mieszane uczucia.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić ajatakanieuczesana za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry produkt w niskiej cenie
  • Kupiłam go kiedyś w biedronce, skusiła mnie cena-tylko 2 zł! Nie zawiódł mnie. Kroplę rozcieram w dłoniach i używam go na końcówki. Po aplikacji są super miękkie w dotyku, czuję że są zabezpieczone i w ciągu dnia nic mi się z nimi nie dzieje. Nie odczuwam żadnych zniszczeń mimo że w składzie ma alkohol. Od około 3 tygodni używam prawie po każdym myciu na wysuszone włosy i wykorzystałam pół buteleczki, więc jest wydajny.

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić paulinaa95 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij