Powiększ Farouk, Biosilk, Silk Therapy (Naturalny jedwab - odżywka regenerująca bez spłukiwania)
Produkt dostępny w 25 sklepach. Cena już od 3,25 zł - sprawdź w

Zgłaszająca osoba: Halszka

Naturalny jedwab- Silk Therapy- odżywka regenerująca zawiera czysty jedwab, witaminy i wyciągi z roślin. Rekonstruuje i silnie nawilża włosy i skórę głowy. Zapewnia włosom zniszczonym, suchym i matowym bardzo zdrowy wygląd, sprężystość i zmysłową miękkość. Włosy są podatne na układanie. Regularne stosowanie jedwabiu chroni włosy przed utratą wilgoci, wysoką temperaturą, promieniami UV, skutkami chemii fryzjerskiej oraz zanieczyszczeniami środowiska.
Pozostawia włosy jedwabiste z niewiarygodnym połyskiem.
Bez spłukiwania. Można używać do kąpieli i nawilżenia skóry.
Produkt jest bardzo wydajny. Dostępny w opakowaniach o różnej pojemności, od 15 do 150 ml.

Skład: Cyclomethicone, Dimethicone, SD/Alkohol 40B, Panthenol, Ethyl Ester of Hydrolized Silk, Octyl Methoxycinnamate, Parfum, C 12-15 Alkyl Benzoate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben

Cena: 6zł / 15ml, 80zł / 150ml
/bw/

• Nie, proszę państwa!
  • Używałam tego cacka cały rok, łudząc się, że pomoże mi na rozdwojone końcówki. Przed maturą cały czas uczyłam się chemii i jakoś przypadkowo zaczęłam czytać składy kosmetyków. I miałam nieprzyjemne zaskoczenie. W składzie jest alkohol. Alkohol, jak wiemy, denaturuje białka. Włosy zbudowane są z białek (keratyna). Oznacza to, że jedwab Biosilku na dłuższą metę zniszczy nam włosy. Tak w dużym skrócie... Przeczytałam skład i... przestałam się dziwić, dlaczego końcówki się niszczą. Odstawiłam.

Nie!

Używam tego produktu od: rok
    Ilość zużytych opakowań: za dużo

Chcesz pochwalić KurczakTweety za czytelną i pomocną recenzję?

Polecany film:

depilacja rąk

• Gładkie włosy
  • Odżywkę nakładam co jakiś czas. Efekt jest jednorazowy- do następnego mycia (czasem pół dnia wytrzymuje). Włosy stają sie gładkie, miękkie i lśniące. Łatwiej sie rozczesują po nałożeniu na włosy wilgotne (tak mam przyjamniej w przypadku włosów długich). Na wieczorne wyjścia jest super. Do codziennego stosowania to raczej drogi interes, bo dośc dużo muszę go zużyć i nakładanie zajmuje więcej czasu niż nakładanie zwykłej odżywki. Kupuję go zawsze jak są przeceny.

Ilość zużytych opakowań: 30 ml x 3 + jakieś mniejsze

Chcesz pochwalić pysiarysia za czytelną i pomocną recenzję?
  • To nie jest odżywka do włosów
  • Używam Biosilka od lat i zużyłam wiele buteleczek.
    Jednak umówmy się - produkt znajduje się w niewłaściwej kategorii Absolutnie nie można traktować go jako produktu pielęgnacyjnego, odżywki, zabezpieczacza do końcówek itd. Do tego się nie nadaje, chociażby przez zawartość alkoholu.

Za to sprawdza się jako produkt do stylizacji i tak też powinien być traktowany. Stosuję na "wyjścia", kiedy zależy mi na pięknie układających się, lejących rozpuszczonych włosach i w tym celu sprawdza sie super. Ale tak jak z każdym produktem stylizacyjnym - np. lakierami, nie należy przesadzać - jest to produkt na jakieś okazje, a nie na co dzień, bo wysuszy włosy.

Na pewno jeszcze nie raz kupię, bo zawsze go muszę mieć, ale ważny jest umiar. Niestety żaden inny "jedwab" o lepszym składzie nie sprawia, że włosy tak ładnie wyglądają, więc jestem na niego skazana
    Uwielbiam jego fryzjerski zapach.

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: nie policzę

Chcesz pochwalić Kawiarnia_Noca za czytelną i pomocną recenzję?
  • Biosilk jedwab z alkoholem
  • Mała buteleczka w dodatku bardzo tania zachęca do zakupu.
    Jednak wątpię, że za tak niską cenę można zakupić prawdziwy jedwab, dziwi mnie fakt zawartości alkoholu w składzie. Jedwab owszem doskonale wygładza włosy bezpośrednio po użyciu jednak na dłuższą metę nie zregenerował moich włosów, jak na razie myślę, że poszukam czegoś innego do pielęgnacji. Jedwab nie poradził sobie z moimi rozdwojonymi końcówkami pomogły tylko nożyczki fryzjerskie

Używam tego produktu od: kilku miesięcy z przerwami
    Ilość zużytych opakowań: 2 całe opakowania

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja
Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić graszka80 za czytelną i pomocną recenzję?
  • fajny!
  • Moim zdaniem całkiem dobry jedwab. Cena przystępna. Włosy bardziej śliskie i lśniące. Nie używam go bardzo regularnie - raczej raz na tydzień/dwa - może dlatego moich włosów nie wysuszył....

Ilość zużytych opakowań: 3-4 opakowania

Chcesz pochwalić Dorcia1990 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Stary wyjadacz, niszczący włosy.
  • Moja znajomość z tym jedwabiem zaczęła się wiele lat temu, bo jeszcze w gimnazjum, kiedy każda wiejska fryzjerka zachwalała jedwabie i po każdym strzyżeniu pakowała go na włosy ile fabryka dała.
    Jak każda młoda osoba chciałam o siebie zadbać, z zwłaszcza zabezpieczyć, wtedy jeszcze, wiecznie prostowane włosy. Jednakże włosy z czasem zamiast wyglądać coraz lepiej, to wyglądały jeszcze gorzej. Teraz jako włosomaniaczka, wiem dlaczego tak się działo

Jedwab jest produktem proteinowym i w nadmiarze bardziej szkodzi niżeli służy włosom, to po pierwsze. Po drugie Biosilk zawiera w swoim składzie alkohol, który podczas regularnego stosowania, wysusza włosy ekstremalnie.

Mocno odradzam. Lepiej zainwestować w olejki, które faktycznie nawilżą włosy lub w silikonowe serum, które rzeczywiście zabezpieczy końcówki, bo Biosilk ani jednego ani drugiego nie zapewni.

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: trudno zliczyć

Chcesz pochwalić Arcymisiek za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dziwactwo
  • Swojego czasu było go wszędzie pełno. Zakupilam chyba 2 albo nawet 3 buteleczki. Zuzylam jedno opakowanie... Z trudem...
    Specyficzny zapach, działanie nie widoczne, dobra niska cena. I nic poza.
    Nie mam piękniejszych włosów, nie mam lśniących włosów, nie mam zdrowszych włosów...
    Nie mogę wymienić zalet, bo ich nie ma... No dobra 15 minut po zastosowaniu wyglądały ładnie.

Używam tego produktu od: Kilku miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: Jedna buteleczka

Chcesz pochwalić szminka2010 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie polecam tego produktu
  • Skusilam sie ze wzgledu na jego wyglad i male opakowanie, stwierdzilam ze musi to byc dobrze skondensowany jedwab ktory pomoze moim dlugim wlosom. Niestety kiedy zobaczylam w skladzie alkohol to zapalia mi sie czerwona lampka. Nie powinno go tam byc jesli ma byc to jedwab do WLOSÓW!
    -niewydajny,
    -nie pomaga w rozczesaniu wlosow,
    -wrecz je oslabia i wcale nie wygladaja lepiej,
    -zapach tez nie jest ciekawy,

Używam tego produktu od: miesiac
    Ilość zużytych opakowań: cale jedno opakowanie

Chcesz pochwalić samsara22 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Alkohol w składzie odstrasza...
  • Biosilk to pierwszy jedwab jakiego zaczęłam używać. Stosuje go na końcówki. Włosy są po nim rzeczywiście bardziej miękkie. Od czasu kiedy zaczęłam świadomą pielęgnację włosów odstraszył mnie w nim alkohol na początku składu, który z biegiem czasu może powodować przesuszanie i rozdwajanie szczególnie na moich rozjaśnionych włosach. Dokończę buteleczkę i poszukam zamiennika.

Używam tego produktu od: ok. 5 lat
    Ilość zużytych opakowań: ok 8-10 małych buteleczek

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić agusqa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój ulubiony "wygładzacz"
  • Mam długie farbowane włosy. Jest ich na głowie dużo, jednak są dość cienkie, w związku z tym plączą się mocno i mają tendencję do puszenia się zwłaszcza na końcach. Po każdym porannym suszeniu potrzebuję je czymś wygładzić.
    Spośród wielu smarowideł i odżywek jedwab ten jest moim ulubionym.
    Odżywki dwufazowe okazywały się za słabe, natomiast olejki typu arganowy były zbyt tłuste. Biosilk jest czymś pomiędzy.
    Ma wspaniały delikatny zapach. Genialnie wygładza włosy nie pozostawiając efektu przetłuszczenia. Stosuję go mniej więcej od wysokości ucha w dół, więc ciężko mi ocenić czy sprawdziłby się na krótkich włosach. Włosy po nim się mniej plączą i łatwiej rozczesują. Pozostają mięciutkie nawet następnego dnia.
    Preparat jest wydajny.

Ilość zużytych opakowań: 0,5 op. 65 ml

Chcesz pochwalić JustynaMD za czytelną i pomocną recenzję?