Ziaja, Med, Kuracja Lipidowa, Fizjoderm, Krem na dzień / na noc

Ziaja, Med, Kuracja Lipidowa, Fizjoderm, Krem na dzień / na noc

Hypoalergiczna emulsja nawilżająca dla skóry alergicznej, atopowej i odwodnionej na bazie fosfolipidów (m.in. NNKT z oleju oliwkowego, makadamia i bawełnianego, skwalan, cholesterol, trójglicerydy kwasów tłuszczowych, kwas hialuronowy, witamina E, glicerydy kokosowe).
Formuła o wysokiej tolerancji - bez parabenów, olejów mineralnych, silikonów, barwników i kompozycji zapachowych.
Krem nawilża, redukuje szorstkość skóry oraz podrażnienia.

Mieszane uczucia.

Kupiłam ze względu na kłopoty z cerą, która nie dość, że jest bardzo wrażliwa i skłonna do wszelakich uczuleń to na dodatek przeraźliwie sucha. Zapłaciłam 12zł, ekspedientka zapewniała mnie, że pomoże nawet super odwodnionej skórze. No cóż, nie do końca.
Po pierwsze - jest różnica pomiędzy cerą suchą, a odwodnioną, a ten kosmetyk na pewno nie \'naprawia\' tej drugiej, a jedynie nawilża. Na początku tak zwanej \'kuracji lipidowej\' faktycznie zauważałam jakieś zmiany skórne (oczywiście na plus). Po dwóch - trzech tygodniach używania kremu na noc, stracił on całkowicie swoje specjalne moce i poza tłustym filmem na mojej buzi, nie robił zupełnie nic.
Postanowiłam po dłuższym czasie odstawienia kremu, powrócić do niego. Niestety, chyba nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki - krem nadal nie zmienił nic w mojej wysuszonej na wiór skórze. Mam wrażenie, że ten produkt zachwiał moje zaufanie do firmy Ziaja.

PLUSY:
- cena w stosunku do objętości,
- cera jest nawilżona, ale tylko w momencie nałożenia kremu,
- poręczne opakowanie, łatwo wydobyć z niego resztki kremu,
- przyjemny skład i forma kremu,
- nie powoduje reakcji alergicznej.

MINUSY:
- krem wyłącznie na noc, buzia świeci się po nim jak stąd do Warszawy,
- krem działa przez dwa - trzy tygodnie, a później przestaje robić cokolwiek, czyli można się maziać tak for fun,
- nie nadaje się do cery typowo odwodnionej - nawilża na jakiś czas, ale nie powoduje długotrwałego polepszenia się stanu skóry,
- słaba dostępność.

Widzę tu dużo pozytywnch opinii, więc może ja trafiłam na wadliwą tubkę?

Kupiony w: U konsultantki

Plasterek dla suchej skóry

Kupuję ten krem w okresie jesienno-zimowym, jako dodatkową pielęgnację, gdy moja skóra jest bardziej podrażniona i potrzebuje dodatkowego ukojenia. Poleciła mi go konsultantka Ziaji w ich firmowym sklepie.

Krem jest niedrogi. Jest bezzapachowy, w ogóle nie podrażnia i nie zapycha mojej wrażliwej cery - co nie jest prostym zadaniem. Działa kojąco na podrażnienia i przynosi ulgę. Jest delikatny, a zarazem dobrze nawilża. Natychmiast redukuje pieczenie i ściągnięcie skóry. Wchłania się błyskawicznie, dlatego używam go tylko na dzień, a na noc postawiłam na coś bardziej odżywczego.

Podsumowując - dobry krem za dobrą cenę. Nie raz i nie dwa, uratował mi podrażnioną, odwodnioną i zaczerwienioną skórę. Spełnia swoje zadania :) Polecam!

mój pewniak

Jestem w szoku, byłam pewna, że już dawno napisałam tu peany na jego cześć :D

To pewniak, który ratuje mnie w kryzysowych sytuacjach. Nie mam wrażliwej cery ani skłonności do alergii, ale regularnie stosuję różne podrażniające kuracje - retinoidy, kwasy,... Ten krem sprawdza się zawsze, nawet gdy cera jest przesuszona, podrażniona, łuszczy się. Nawilża, koi, otula przyjemną ochronną warstewką. Określenie "kuracja lipidowda" sugeruje dość ciężki, tłusty kosmetyk, w rzeczywistości w zgrabnej tubce mieści się przyjemny, średnio gęsty krem. Jest biały, niemal bezzapachowy (ma bardzo lekki, neutralny aromat), świetnie się rozprowadza, nie roluje, więc można go nałożyć i cienką warstwą i od serca. Bardzo dobrze równoważy nawilżanie i natłuszczanie, odżywia skórę, a przede wszystkim koi podrażnienia. Podoba mi się też opakowanie - mam słabość do minimalizmu Ziai (żadnych "-78,4% zmarszczek w jedną noc, metallic, brokat i sreberko), tubka jest przy tym lekka, wygodna, można ją wrzucić do torebki.

Uratował mnie ostatnio po masakrze jaką zafundował mi inny krem - zdesperowana kupiłam go w przydworcowej galerii, przetarłam twarz w pociągu, nałożyłam Fizjoderm i... chyba dwa sąsiednie rzędy siedzeń słyszały moje westchnienie ulgi ;)

To kosmetyk z kategorii "nie każdy bohater nosi pelerynę" - jest niepozorny, nie daje żadnego spektakularnego efektu odmłodzenia, ujędrnienia, ale po prostu robi co do niego należy ;)

otulający

Kremu używałam gdy moja cera nie potrzebowała aż za wiele. Po prostu szukałam kremu, który nie będzie podrażniał, zapychał, ale będzie natłuszczał. Taka podstawowa pielęgnacja.

Bardzo dobrze sprawdził się w tej roli, dobrze współgra z makijażem. Krem, który powinien być u każdej wizażystki przed wykonaniem make-upu. Może być stosowaniu również jako jeden krem np. dla całej rodziny. Brak efektu wow, ale krzywdy nie zrobi. Zwyklak z plusem :) za tę cenę warto przetestować.

Dobry krem ale na noc

Krem kupiłam w sklepie firmowym, poleciła mi go ekspedientka.
Produkt jest stosunkowo tani.
Krem ma fajną, dobrze rozprowadzającą się konsystencję, oraz nie pachnie.
Ja ten krem stosuje dość grubo, tylko na noc.
Nie spodobało mi się jak skóra po nim się świeci dlatego nawet nie próbowałam nakładać makijażu na ten krem.
Początkowo się nie polubiliśmy,miałam wrażenie że mnie po nim zapycha i wysypuje.
Dałam mu drugą szansę i teraz jest ok.
Skóra rano jest nawilżona, mięciutka i wypoczęta. Mialam ostatnio problemy z przesuszoną skórą, krem sobie z nimi dobrze poradził, chociaż na dzień stosuje inny nawilżający krem także to pewnie zasługa obu.krem jest bardzo dobry jak za tą cenę Ale miłości między nami nie ma .Moim hitem na noc nadal jest krem z mixa.

Ratunek dla przesuszonej skory

Krem polecila mi konsultantka Ziaji w ich firmowym sklepie po kilku miesiacach zimy mialam ultraprzesuszona skore. Krem przyniosl efekty po miesiacu stosowania widoczne byly juz golym okiem, liczba przesuszen i suchych skorek wyraznie zniknela, sam krem nie podraznil mnie, sprawdzil sie idealnie. Mozna go stosowac pod makijaz, nie wazy podkladow ani fluidow, wspolgra z innymi produktami peilegancyjnymi. Zdecydowanie jest to krem, ktorym mozna doprowadzic do nomrmlanego stanu ulraprzesuszona skore. Uwazam go za absolutny must have w pielegenacji zimowo jesiennej. Krem jest lekki i wydajny. Za kilkanascie zlotych uzyskujemy krem ktory dziala podobnie jak kremy z wyzszej polki. Opakowanie na plus poniewaz mozna go wykorzystac do samego konca. Jest to krem z serii ziaja med, wiec jest bezzapachowy co moze byc atutem dla osob ktore nie przpeadaja za peerfumowanymi kosmetykami.

Mój hit jeśli chodzi o nawilżanie

Od długiego czasu zmagam się z suchą skórą, która po umyciu staje się nieprzyjemnie napięta i ściągnięta.
Testowałam już wiele różnych kremów z różnych półek cenowych (lepiej dla nich jeśli nie wystawię im recenzji!), które miały mi pomóc z moją napiętą i ściągniętą skórą.
I w końcu go znalazłam! (no dobra, jest jeszcze kilka całkiem niezłych kremów ale tylko ten zasłużył na miano hitu!)

*Dodam jeszcze, że używam go tylko na dzień, na noc niestety okazał się być byt lekki i nie dał rady!

Kupiony w: Otrzymałam do testów od marki/producenta

Całkiem, całkiem , lecz bez szału !

W konkursie wygrałam cały zestaw kosmetyków Marki Ziaja z kuracji ultranawilżającej z mocznikiem . Wszystkie produkty już przetestowałam jednak to własnie emulsji do twarzy dałam najwięcej czasu . I z pewnością mogę już wyrazić swoją opinię .

Jestem posiadaczka cery mieszanej i ta emulsja niestety nie do końca przypasowała mojej skórze . Emulsji używałam dwa razy dziennie . Podczas porannego makijażu oraz przed pójściem spać .

Rzeczywiście emulsja ma świetną delikatna konsystencję , nie jest zbyt gęsta co sprzyja przyjemnemu aplikowaniu i rozsmarowywaniu na twarzy . Jej działanie jest obłędne pod kątem nawilżenia , ponieważ skóra ma dostarczone tyle nawilżenia ile potrzebuję , co daj efekty, ponieważ nie pojawiają się suche skórki ani przesuszone plamy . Skóra jest delikatna i miękka i wygląda bardzo świeżo.
Używałam emulsji rano aplikując ją pod pokład i niestety tutaj już skóra nie zachowuje się najlepiej . Bardzo szybko wytwarza się sebum co powoduje mega świecenie . Skora jest tłusta , tworzy się tzn " film" na twarzy a podkład niestety się waży ( zaznaczam , że przy użyciu innego kremu podkład zachowywał się rewelacyjnie ) , być może ze sobą nie współgrają. Dodatkowo od przetłuszczonej skóry tworzą mi się wypryski .

Podsumowując emulsja rzeczywiście nie jest najgorsza, a swoją funkcję nawilżenia spełnia w 100 % jednakże ja zdecydowanie będę stosować ją na noc , a nad ranem oczyszczę dokładnie twarz i użyję innego kremu .

jak kołderka

Lubię ten krem (tak jak krem pod oczy z tej serii). Nie podrażnia, nie uczula (może jest trochę za ciężki dla mojego tłustego czoła, ale można przeżyć. Nie zastąpi mi serii zero Iwostinu, ale jest bardzo fajny. Koi, dobrze odżywia, uspokaja i otula skórę taką mięciutką kołderką, która pod makijaż (przy skórze mieszanej) byłaby chyba jednak za ciężka.
Ogromnym atutem jest cena. Na pewno kupię go jeszcze nie raz, już nawet nie tyle, żeby łagodzić podrażenienia (tak mi go polecono), tu niestety nie spisał się tak jak sensitia zero (czyli następnego dnia skóra bez skazy), ale pod to, żeby zadbać o odżywienie skóry. Na jesień i zimę jest w sam raz.

Przyjemny krem za niewielką cenę

W ostatnim czasie moja cera potrzebowała zwiększonego nawilżenia. W ręce wpadł mi ten krem. Kiedy zobaczyłam cenę, nie mogłam uwierzyć w zapewnienia producenta. Mimo wszystko postanowiłam wypróbować i nie żałuję. Krem ma odpowiednią konsystencję. Jest bezzapachowy. Łatwo się go rozsmarowuje. Kosmetyk szybko się wchłania. Przynosi wieczorem ogromną ulgę. Co najważniejsze nie uczula, nie podrażnia, nie powoduje niedoskonałości. Krem mieści się w tubce i ma zamknięcie "na klik". Dodam, że jest wydajny. Wychodzi na to, że firma Ziaja kolejny raz już mnie zaskakuje.

Nawilża !!!

Szukałam kremu, który będzie delikatny dla mojej wrażliwej cery, a jednocześnie intensywnie ją nawilży nie zapychając jej przy okazji.
Jestem bardzo zadowolona z efektu:
+ odczuwalnie nawilża
+nie podrażnia mojej mega wrażliwej cery
+nie ma zapachu
+cera jest wygładzona
+uspokaja podrażnienia
+nie zapycha
+(zauważyłam mniej wyprysków na twarzy)
+suche skórki zniknęły "hurra!!!"
+niska cena

Minusów nie widzę :P Dla mnie to odkrycie tego roku :D

Kupiony w: U konsultantki

Coś niesamowitego

Używam tego kremu 2 razy dziennie od mniej więcej miesiąca. Zdecydowałam się na niego, bo w okresie tych mrozów moja skóra totalnie oszalała, zrobiła się sucha jak wiór, szara, miałam pełno widocznych nawet pod bardzo, bardzo delikatnym makijażem. Zaczęłam używać i po kilku dniach diametralna zmiana. Skóra jest delikatna, miękka, nawilżona no i nie wiem czy to jego zasługa, ale moje zmiany trądzikowe bardzo się uspokoiły. Czego chcieć więcej? Jestem naprawdę bardzo zadowolona.

dość dobry, ale u cery niewymagającej

Dla skóry wymagającej przeciętnego nawilżenia się sprawdzi przy czym jest bardzo tani, duża pojemność dobra dostępność. Niestety w trudniejszych warunkach (mrozy) nie sprawdza się, a skóry nie mam suchej. Nie zapchał.

Podsumowanie: Dla skóry nieprzesuszonej sprawdzi się, lecz zimą trzeba uzbroić się w coś lepszego.

Używam tego produktu od: paru tygodni
Ilość zużytych opakowań: jedno całe