Paese, Specjalistyczny podkład pielęgnacyjny matujący

Powiększ Paese, Specjalistyczny podkład pielęgnacyjny matujący

Zgłaszająca osoba: Maksy

Dobrze kryje, powoduje, że cera jest aksamitna w dotyku i nie wymaga dodatkowego użycia pudru. Zapewnia skórze idealny balans matując strefę T, a nawilżając pozostałe jej partie .
Witamina E - jest skutecznym antyoksydantem dzięki czemu przedłuża młody wygląd skóry
kwas hialuronowy - wpływa na odpowiedni poziom nawilżenia skóry, co jest ważne przy cerach tłustych i mieszanych, które są zazwyczaj nadmiernie przesuszane przez niewłaściwą pielęgnację
Mikrgąbeczki matujące - łagodnie absorbują nadmiar sebum
Tlenek tytanu - naturalny minerał, zapewnia skuteczną ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB.

Cena: ok. 32zł / 30ml
/s/

• świetny
  • Na mojej skórze ten podkład spisał się idealnie. Ma kremową konsystencję, łatwo się go rozprowadza a do tego ładnie pachnie. Wielkim plusem jest fakt, że nie trzeba używać do niego nic więcej - żadnych pudrów i tym podobnych rzeczy. Po prostu skóra wygląda idealnie.

Jednak największym minusem jest opakowanie z tzw. łopatką. Co nie jest zbyt higieniczne, a do tego w opakowaniu zostaje wiele podkładu, którego po prostu nie da się wyjąć.

Ilość zużytych opakowań: 5-6 opakowań

Chcesz pochwalić Gosiunia912 za czytelną i pomocną recenzję?
  • O nie...
  • Zdradziłam z nim na chwilę Ingrid i żałuję...
    Plus za kolorystykę, ale reszta do niczego.
    Opakowaie z łopatką ok, bo jest bardziej higieniczne.
    Dziwnie się rozsmarowuje, robi smugi, podkreśla suche skórki. Miałam porcelanowy i jednak za jasny, ale to w sumie moja wina.
    Nie matuje nawet z pudrem matującym w duecie. po dwóch godzinach się świeciłam, a mało tego-największy jego grzech-stasznie się ściera! Nie mogłam dotknąc się palcem, wytrzec nosa, oprzec ręką, bo zaraz widac było gołą skórę. Niejednokrotkie koleżanka z pracy mówiła mi, że się starłam. Musiałam nosic go ze sobą i poprawiac i potem przypurdowywac. Ważył się i razem z sebum tworzył straszną maź na twarzy. Never ever!
    A taki Ingrid za 8,50 to mistrz. jak widac-tańsze, nie znaczy gorsze.
    Z ulgą wróciłam do tamtego. Nie polecam!

Używam tego produktu od: parę miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe; resztę ywalę...

Chcesz pochwalić madzia57 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Idealny podkład!
  • Próbkę tego podkładu dała mi zachwycona kuzynka i od razu go pokochałam! Jest po prostu świetny, mam po niej cerę jak z okładki!
    +idealnie kryje
    +długotrwale matuje
    +wygładza
    +nie zapycha
    +jest lekki
    +świetnie się rozprowadza palcami mimo, że to mus
    +trzyma się cały dzień
    +nie wymaga użycia pudru

Mój ideał!

Chcesz pochwalić imfancy za czytelną i pomocną recenzję?
  • Idealny podkład
  • Po długich poszukiwaniach wreszcie udało mi znaleźć podkład, który utrzymuje się na twarzy nawet przez cały dzień. Wcześniej używałam różnych podkładów, ale dopiero ten okazał się strzałem w dziesiątkę. Nigdy nie spotkałam się z podkładem w formie musu, ale okazało się, że jest idelany dla mojej cery. Używam go z innymi kosmetykami paese: korektorem pod oczy i kamuflażem w kremie (jeżeli na mojej twarzy pojawi się nieoczekiwany gość). W czasie upałów stosuję jeszcze puder ryżowy, które świetnie wchłania sebum.

Plusy:

- idealne krycie
    - wydajność
    - nawilżenie skóry
    - brak efektu maski
    - piękna i zdrowo wyglądająca cera
    - efekt utrzymuje się przez długi czas (nawet przez cały dzień)
    - cena adekwatna do jakości

Minusy

- czasami miałam wrażenie, że wysusza skórę, ale nie jestem pewna czy jego wina

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego opakowania

Chcesz pochwalić _Ruda__ za czytelną i pomocną recenzję?
  • niezły,
  • ciekawy, ale
    Kupiłam na allegro za połowę ceny , przy okazji innych zakupów, więc korzystnie i za tę cenę gotowa byłabym zakup powtórzyć pod warunkiem że ten kolor 501 ciepły beż ociepli się bardziej.... dla mnie nie do końca kolorystyka jest odpowiednia. Dodam, że nie jest teoretycznie , z definicji przeznaczony do mojej cery... raczej suchej i mieszanej. Podsusza pod oczami, z ilością należy uważać potrafi podkreślić pory.
    Podoba mi się to jak zmienia się jego plastyczność pod wpływem ciepła skóry.
    Niby wysusza i matowi ale moja strefa T potrafi się spod niego pięknie zaświecić. Trochę ciemnieje. Kryje dobrze, ale może zrobić maskę i odrobine podrażnia mi cerę....
    Przyznam jednak ze za tę cenę to dużo lepsza propozycja od colorsayów, maxfactorów i affinitonów.

Używałabym może częściej gdyby nie zbyt ciemna i w kakao wpadająca kolorystyka, mało żółtego pigmentu.
    No i wydobywanie go ze słoika też nie zachęca...

Ilość zużytych opakowań: zaczęty słoiczek

Używam tego produktu od: jesień/zima
    Ilość zużytych opakowań: zaczęte pierwsze

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić qqłka za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dory do tłustej cery z naczynkami
  • kupiłam po wypróbowaniu probki ze sklepu, drogerii DNC; bardzo dobrze wygląda na skórze, swietnie matuje i pokrywa naczynka , piegi i przebarwienia; zaskoczył mnie gestoscia-nie wiedziałam jak to nałozyc-ale okazał sie strzałem w 10; na twarzy rozsmarowuje palcami,bardzo niewiele go trzeba , ma wysokie krycie ale nie robi maski; nie podkresla porów a skórek nie posiadam; co jeszcze-wypróbuje inne matujace podkłady tej firmy;
    \n mam kolor najjasniejszy i on u mnie nie ciemnieje, wpada w żółte tony ale bardzo delikatnie; matyje na kilka godzin i nie wymaga poprawki

Chcesz pochwalić annajustyna za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przynajmniej trzyma mat
  • +matuje na 5 godzin
    +szpatułka dołączona do opakowania (nienawidzę wydobywać podkładów w musie ze słoiczków palcami)
    -brudzi
    -wysusza i zapycha
    -po 3 godzinach (mimo, że mat wciąż jest) zaczyna się robić mega ciasto, trzeba wtedy uważać, żeby niedotknąć ręką twarzy, bo pod podkładem gromadzi się sebum i podkład się na nim ślizga. Jeśli się dotkniemy, do ściągniemy go z twarzy
    -słoiczek ma mały wlot, niesposób wyciągnąć resztki ze słoika
    -ciężki
    Szukałam czegoś na wyjścia. Pozbyłam się tego produktu jak najszybciej mogłam.

ZDJĘCIA:

Chcesz pochwalić K_cieciorka za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry
  • Plusy:
    +matuje
    +kryje
    +długo się utrzymuje
    +pojemność
    Minusy:
    -potrafi miejscami wysuszać
    -jest trochę "ciężki", więc raczej nie nadaje się na lato
    -pod koniec opakowania ciężko wydobyć resztki

Używam tego produktu od: ok. pół roku (z przerwą na lato)

Chcesz pochwalić annie_be za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ciężki kaliber
  • Podkład zakupiłam w cenie 45 zł na stoisku Paese jakiś miesiąc temu. Zachęcił mnie bardzo jasny kolor (500 Porcelana) oraz obietnica, że jest to kosmetyk matujący i typu "longlasting" jak mówiła pani sprzedawczyni
    Jest to produkt niewątpliwie godny uwagi, przetestowałam w swoim dwudziestoletnim życiu dość sporo podkładów, a ten posiada cechy, które wyróżniają się na tle szarej masy. Są one i pozytywne i negatywne, stąd wyśrodkowana ocena produktu. Przejdę teraz do szczegółowej recenzji.

OPAKOWANIE
    Podkład znajduje się w ciężkim, szklanym opakowaniu, zatem jesteśmy skazane na używanie go w domu. Ciekawą alternatywą jest również sposób aplikacji - w zakrętce znajduje się szpatułka, którą nanosimy podkład na twarz nie brudząc przy tym palców. Jest to i wada i zaleta, ponieważ przy końcówce szpatułka może nie dosięgać dna i wtedy następuje problem z wydobyciem podkładu.

KONSYSTENCJA
    Bardzo gęsta, zbita, w zasadzie przypomina pastę. Nie jest to kosmetyk lekki, raczej na większe wieczorowe wyjście niż na codzień. Krótko mówiąc: ,,gęsta papa"

APLIKACJA
    Dołączoną szpatułką nanoszę 4 kropki podkładu - na czoło, nos i policzki i rozsmarowuje. Co dziwne, podkład ma suchą formułę. Na twarzy pojawiają się smugi, nieładne ślady, trzeba poświęcić dłuższą chwilę, żeby cera wyglądała ładnie. Konkluzja z tego taka, że kosmetyk wymaga wpierw użycia kremu nawilżającego/bazy/innego cuda. Wtedy nakłada się go o wiele lepiej i lepiej też rozprowadza.

DZIAŁANIE
    Hmm...W sumie to można by je określić jednym słowem: d-y-c-h-o-t-o-m-i-a.
    Napewno ma działanie wysuszające. Cery wrażliwe i suche wyschną na wiór. Może podkreślać suche skórki. Z drugiej strony matuje i to na dość długo. Ładnie ujednolica kolor skóry, nie ciemnieje w ciągu dnia, za co wielki plus. Czasami jednak może pozostawić taką suchą maskę, ale jak mówiłam, trzeba użyć kremu nawilżającego. Nie zapycha porów, nie roluje się ani nie waży. Nie jest to jednak kosmetyk lekki, bo nosząc go wyraźnie widzę i czuję, że mam na twarzy SPECJALISTYCZNY PODKŁAD MATUJĄCY

ZAPACH
    Przyjemny. Może to w przypadku tego typu kosmetyków nie istotne, ale zdecydowanie uprzyjemnia aplikację. Delikatny, pudrowy. Podoba mi się.

SKŁAD
    Nienajlepszy. Olbrzymia masa silikonów, a na dodatek wszystkie możliwe parabeny. Zatem powtórzę raz jeszcze : nie używajcie go na co dzień

KOLORY
    Jak mówiłam, mam kolor najjaśniejszy, czyli Porcelana. Gama kolorystyczna jest bardzo mała, bo zaledwie 4 odcienie. Ale bladziochy takie jak ja albo tacy co chcą być bladzi (tak jak ja ) będą zadowoleni. Obawiałabym się, że plastiki nie znajdą swojej upragnionej pomarańczki

UWAGI OGÓLNE
    - jest to kosmetyk bardzo brudzący - dotykając twarzy na palcach zostaje podkład, co niestety jest dużą wadą. Przez to nabawię sie niedługo nerwicy natręctw i będę co 5 min myła ręce
    - czasem wymaga przypudrowania, nie tworzy tępego matu, tylko taki satynowy. No ale co kto lubi, więc za to nie zaniżam ocenki.
    - nie kryje zaczerwienień
    - dostępność też może być problemem. Rozwiązania są dwa: albo przez Internet, albo w miastach gdzie są stoiska Paese. Ja akurat mieszkam w "Wrocław- the meeting place", a więc podkład ten po prostu spotkałam w Renomie
    - cena. Dla mnie nie jest ona bardzo wysoka, bo podkład jest wydajny. Na rynku mamy podkłady za 9,90 zł i za pół tysiąca albo i więcej. 45zł za ten kosmetyk jest tak jakby...wypośrodkowane?

PODSUMOWANIE
    Nie żałuję, że go kupiłam. Jest to kosmetyk niewątpliwie do użytku profesjonalnego, sprawdzi się na imprezie, na scenie czy w miejscach gdzie chcemy wyglądać na naprawdę odstrzelone. Ja na co dzień nie będę go używać, bo trochę szkoda mi cery (kiepski skład) i ja po prostu aż tak gęstego i ciężkiego podkładu....nie potrzebuję?

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja
Recenzja otrzymała 3 pochwał. Chcesz pochwalić szatynka 93 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dużo poniżej średniej
  • Dziewczyny - kupiłam go pod wpływem pozytywnych recenzji na wizażu, niestety się niesamowicie na nim zawiodłam. Mimo iż mam cerę mieszaną ze skłonnością do tłustej - kompletnie mi on nie pasuje. W skrócie :

Zalety:
    - cena
    - zapach
    - matuje problematyczne mijesca

Wady:
    - dodaje cerze wizualnie kilka lat
    - uwydatnia zmarszczki, ktorych o dziwo normalnie nie wiadć i nie ma się pojęcia o ich ostnieniu
    - przeszusza miejsca poza strefą T
    - po zrobieniu jakiejkolwiek miny (uwidaczniaja się bruzdy na czole - ktorych normalnie też nie widać)
    - uboga gama kolorystyczna (dla dziewczyna z jasną karnacją nie przeiwdzieli odcienia, sama mam dosyc ciemna karnacje a odpowiada mi kolorem najjaśniejszy odcien)

Podsumowując - jak dla mnie wyrzucone 30 zł

Używam tego produktu od: Miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie 1 (i nie zamierzam go dokończyć)

Chcesz pochwalić Tereska86 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij