Paese, Specjalistyczny podkład pielęgnacyjny matujący

Powiększ Paese, Specjalistyczny podkład pielęgnacyjny matujący

Zgłaszająca osoba: Maksy

Dobrze kryje, powoduje, że cera jest aksamitna w dotyku i nie wymaga dodatkowego użycia pudru. Zapewnia skórze idealny balans matując strefę T, a nawilżając pozostałe jej partie .
Witamina E - jest skutecznym antyoksydantem dzięki czemu przedłuża młody wygląd skóry
kwas hialuronowy - wpływa na odpowiedni poziom nawilżenia skóry, co jest ważne przy cerach tłustych i mieszanych, które są zazwyczaj nadmiernie przesuszane przez niewłaściwą pielęgnację
Mikrgąbeczki matujące - łagodnie absorbują nadmiar sebum
Tlenek tytanu - naturalny minerał, zapewnia skuteczną ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB.

Cena: ok. 32zł / 30ml
/s/

• Przynajmniej trzyma mat
  • +matuje na 5 godzin
    +szpatułka dołączona do opakowania (nienawidzę wydobywać podkładów w musie ze słoiczków palcami)
    -brudzi
    -wysusza i zapycha
    -po 3 godzinach (mimo, że mat wciąż jest) zaczyna się robić mega ciasto, trzeba wtedy uważać, żeby niedotknąć ręką twarzy, bo pod podkładem gromadzi się sebum i podkład się na nim ślizga. Jeśli się dotkniemy, do ściągniemy go z twarzy
    -słoiczek ma mały wlot, niesposób wyciągnąć resztki ze słoika
    -ciężki
    Szukałam czegoś na wyjścia. Pozbyłam się tego produktu jak najszybciej mogłam.

ZDJĘCIA:

Chcesz pochwalić K_cieciorka za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry
  • Plusy:
    +matuje
    +kryje
    +długo się utrzymuje
    +pojemność
    Minusy:
    -potrafi miejscami wysuszać
    -jest trochę "ciężki", więc raczej nie nadaje się na lato
    -pod koniec opakowania ciężko wydobyć resztki

Używam tego produktu od: ok. pół roku (z przerwą na lato)

Chcesz pochwalić annie_be za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ciężki kaliber
  • Podkład zakupiłam w cenie 45 zł na stoisku Paese jakiś miesiąc temu. Zachęcił mnie bardzo jasny kolor (500 Porcelana) oraz obietnica, że jest to kosmetyk matujący i typu "longlasting" jak mówiła pani sprzedawczyni
    Jest to produkt niewątpliwie godny uwagi, przetestowałam w swoim dwudziestoletnim życiu dość sporo podkładów, a ten posiada cechy, które wyróżniają się na tle szarej masy. Są one i pozytywne i negatywne, stąd wyśrodkowana ocena produktu. Przejdę teraz do szczegółowej recenzji.

OPAKOWANIE
    Podkład znajduje się w ciężkim, szklanym opakowaniu, zatem jesteśmy skazane na używanie go w domu. Ciekawą alternatywą jest również sposób aplikacji - w zakrętce znajduje się szpatułka, którą nanosimy podkład na twarz nie brudząc przy tym palców. Jest to i wada i zaleta, ponieważ przy końcówce szpatułka może nie dosięgać dna i wtedy następuje problem z wydobyciem podkładu.

KONSYSTENCJA
    Bardzo gęsta, zbita, w zasadzie przypomina pastę. Nie jest to kosmetyk lekki, raczej na większe wieczorowe wyjście niż na codzień. Krótko mówiąc: ,,gęsta papa"

APLIKACJA
    Dołączoną szpatułką nanoszę 4 kropki podkładu - na czoło, nos i policzki i rozsmarowuje. Co dziwne, podkład ma suchą formułę. Na twarzy pojawiają się smugi, nieładne ślady, trzeba poświęcić dłuższą chwilę, żeby cera wyglądała ładnie. Konkluzja z tego taka, że kosmetyk wymaga wpierw użycia kremu nawilżającego/bazy/innego cuda. Wtedy nakłada się go o wiele lepiej i lepiej też rozprowadza.

DZIAŁANIE
    Hmm...W sumie to można by je określić jednym słowem: d-y-c-h-o-t-o-m-i-a.
    Napewno ma działanie wysuszające. Cery wrażliwe i suche wyschną na wiór. Może podkreślać suche skórki. Z drugiej strony matuje i to na dość długo. Ładnie ujednolica kolor skóry, nie ciemnieje w ciągu dnia, za co wielki plus. Czasami jednak może pozostawić taką suchą maskę, ale jak mówiłam, trzeba użyć kremu nawilżającego. Nie zapycha porów, nie roluje się ani nie waży. Nie jest to jednak kosmetyk lekki, bo nosząc go wyraźnie widzę i czuję, że mam na twarzy SPECJALISTYCZNY PODKŁAD MATUJĄCY

ZAPACH
    Przyjemny. Może to w przypadku tego typu kosmetyków nie istotne, ale zdecydowanie uprzyjemnia aplikację. Delikatny, pudrowy. Podoba mi się.

SKŁAD
    Nienajlepszy. Olbrzymia masa silikonów, a na dodatek wszystkie możliwe parabeny. Zatem powtórzę raz jeszcze : nie używajcie go na co dzień

KOLORY
    Jak mówiłam, mam kolor najjaśniejszy, czyli Porcelana. Gama kolorystyczna jest bardzo mała, bo zaledwie 4 odcienie. Ale bladziochy takie jak ja albo tacy co chcą być bladzi (tak jak ja ) będą zadowoleni. Obawiałabym się, że plastiki nie znajdą swojej upragnionej pomarańczki

UWAGI OGÓLNE
    - jest to kosmetyk bardzo brudzący - dotykając twarzy na palcach zostaje podkład, co niestety jest dużą wadą. Przez to nabawię sie niedługo nerwicy natręctw i będę co 5 min myła ręce
    - czasem wymaga przypudrowania, nie tworzy tępego matu, tylko taki satynowy. No ale co kto lubi, więc za to nie zaniżam ocenki.
    - nie kryje zaczerwienień
    - dostępność też może być problemem. Rozwiązania są dwa: albo przez Internet, albo w miastach gdzie są stoiska Paese. Ja akurat mieszkam w "Wrocław- the meeting place", a więc podkład ten po prostu spotkałam w Renomie
    - cena. Dla mnie nie jest ona bardzo wysoka, bo podkład jest wydajny. Na rynku mamy podkłady za 9,90 zł i za pół tysiąca albo i więcej. 45zł za ten kosmetyk jest tak jakby...wypośrodkowane?

PODSUMOWANIE
    Nie żałuję, że go kupiłam. Jest to kosmetyk niewątpliwie do użytku profesjonalnego, sprawdzi się na imprezie, na scenie czy w miejscach gdzie chcemy wyglądać na naprawdę odstrzelone. Ja na co dzień nie będę go używać, bo trochę szkoda mi cery (kiepski skład) i ja po prostu aż tak gęstego i ciężkiego podkładu....nie potrzebuję?

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja
Recenzja otrzymała 3 pochwał. Chcesz pochwalić szatynka 93 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dużo poniżej średniej
  • Dziewczyny - kupiłam go pod wpływem pozytywnych recenzji na wizażu, niestety się niesamowicie na nim zawiodłam. Mimo iż mam cerę mieszaną ze skłonnością do tłustej - kompletnie mi on nie pasuje. W skrócie :

Zalety:
    - cena
    - zapach
    - matuje problematyczne mijesca

Wady:
    - dodaje cerze wizualnie kilka lat
    - uwydatnia zmarszczki, ktorych o dziwo normalnie nie wiadć i nie ma się pojęcia o ich ostnieniu
    - przeszusza miejsca poza strefą T
    - po zrobieniu jakiejkolwiek miny (uwidaczniaja się bruzdy na czole - ktorych normalnie też nie widać)
    - uboga gama kolorystyczna (dla dziewczyna z jasną karnacją nie przeiwdzieli odcienia, sama mam dosyc ciemna karnacje a odpowiada mi kolorem najjaśniejszy odcien)

Podsumowując - jak dla mnie wyrzucone 30 zł

Używam tego produktu od: Miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie 1 (i nie zamierzam go dokończyć)

Chcesz pochwalić Tereska86 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Całkiem całkiem
  • Krótko mówiąc - dobry podkład, dla kogoś o cerze mieszanej. Dla osób z cerą tłustą może za mało matowić.

+ matuje ( jednak nie daje całkiem płaskiego matu)
    + świetnie wyrównuje koloryt cery
    + kryje wypryski i przebarwienia
    + pomimo tępej konsystencji musu dobrze się rozprowadza ( z takim poślizgiem)
    + ładnie pachnie
    + nie wysusza skóry ( ma w składzie kwas hialuronowy)
    + nie zapycha

- mógłby jeszcze bardziej matować
    Aha i co najważniejsze jest bardzo jasny odcień nr 500 porcelain. Nr 501 jest dużo ciemniejszy. Używam tego produktu od: miesiącaIlość zużytych opakowań: jedno

Chcesz pochwalić Cllodie za czytelną i pomocną recenzję?
  • PRZYNAJMNIEJ ŁADNIE PACHNIE...
  • Posiadałam najjaśniejszy odcień 501, który mimo wszystko był za ciemny. W okresie letnim używałam go samego, natomiast gdy moja skóra straciła opaleniznę mieszałam go z innym podkładem by kolor się tak nie wyróżniał. Niestety jest bardzo kiepski wybór odcieni i ciężko jest coś dopasować.
    Podkład nakładałam palcami, ciężko mi się go rozprowadzało, jest bardzo "tępy", widać go na twarzy (pozostawia efekt maski oraz smugi).
    Jedyny plus to dobre krycie, chociaż bardzo podkreśla suche skórki i strupki.
    Po dosłownie godzinie podkład zaczyna się "zmywać", ważyć, a zwałkowany kumuluje się w zagłębieniach skóry, cera szybko zaczyna się świecić.
    Podkład bardzo brudzi ubrania.
    Plusem jak dla mnie jest zapach tego podkładu oraz jego krycie. Jednak efekt maski oraz jego kiepskie rezultaty są odpychające..nio i jeszcze to dziadowe opakowanie. Jest ono niewygodne, niepraktyczne, a szpatułka przymocowana do wieczka złamała mi się po kilku miesiącach użytkowania.
    Produktu całego nie wykorzystałam..tyle się broniłam przed jego nakładaniem, że WRESZCIE stracił datę ważności ( z czego się bardzo ucieszyłam:P)

Ilość zużytych opakowań: 2/3 buteleczki 30 ml

Chcesz pochwalić korciapl za czytelną i pomocną recenzję?
  • macha
  • Podkład jest bardzo ciężki - tworzy maskę, dosłownie zalepia, ma się wrażenie zatapetowania skóry twarzy a przecież nie o to chodzi w podkładzie!
    Skusiłam sie, gdyż mam cerę mieszaną i naczynkową. Pierwsza złota myśl - podkład idealny, zamaskuje niedoskonałości, ujednolici cere, uspokoi a gdy przyjdzie pełne lato odsłoni nieskazitelne piękno. Jakże się jam biedna "przejechałam"... RANY.
    Podkład ma konsystencję "suchą i tępą", ciężko się rozsmarowuje, ciemnieje, gubi mat po ok 3-4h, brudzi, wysusza, podkresla skórki.

Testowałam go na przełomie wiosny/lata i to w tym okresie mam cerę mieszaną z tendencją do tłustej więc powinien pasować - no niestety NIE.
    Bardzo żałuję, gdyż pokładałam wielkie nadzieje w tym podkładzie.

Wydajność zabójcza. Cena przyzwoita. Nie uczula.
    A mogło być tak pięknie - wielka szkoda!

Używam tego produktu od:wiosna/lato 2012
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie jednego 30ml

Chcesz pochwalić italiana07 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Skuteczny, ale bardzo "ciężki".
  • Największa zaleta - super krycie, super trwałość i super wydajność. Jeśli chodzi o te 3 sprawy, to najlepszy podkład jaki w życiu miałam. Nie błyszczy się. Bardzo mała ilość wystarczy.Konsystencja - sucha i b. gęsta. Trzeba go jednak baaardzo ostrożnie i dokladnie nakładać i w bardzo małej ilości. W przeciwnym wypadku zbiera się w zmarszczkach i może robic efekt maski.
    Idealny dla osób z ciężkimi problemami skóry, bo naprawde wszystko zakrywa.
    Jeśli nie masz wielkich problemów na twarzy, to warto szukać jednak czegoś lżejszego, bo ten podkład może dawać efekt maski i być widoczny.

Używam tego produktu od: 0,5 roku
    Ilość zużytych opakowań: Pierwsze w trakcie.

Chcesz pochwalić rycheza za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry podkład
  • Na podkład skusiłam pod wpływem opinii kolezanki i z czystej ciekawosci,nigdy jeszcze nie miałam zadnego kosmetyku z tej firmy.
    Zapłaciłama za niego rowne25 złotych,przyznam ze nie spodziewałam sie zbyt wiele.
    Testy zaczełam nastepnego dnia rano,i tak to...jakos wczesniej nie wiem czemu wydawało mi sie ze ma pompeczke heh a okazało sie ze jest wyposazony w łopate..czego osobiscie nie znosze,wydawał sie byc tez zbyt gestym...bałam sie zapchania.
    Ale nic to,sprobowc mozna pomyslałam i zaczełam nieporeczna aplikacje z flachy na łopate a z łopaty na gabke
    Jakiez było moje zaskoczenie kiedy okazało sie ze wystarczy nawet niewielka ilosc kosmetyku zeby ładnie wyronac i ujednolicic kolor cery,do tego bez efektu maski,no i jakby nie było był mat,ale na tym mi jakos specjalnie nie zalezało,bo ja i tak zaczynam sie swiecic koło południa w najlepszym wypadku.

Umalowałam buzke,ogladam z prawa z lewa,kolor idealny,stopienie idealne,nie osadził sie w porach,załamaniach,nie podkreslił skorek.
    Poszłam w nim na uczelnie,na cały dzien i przyznam szczerze ze nie miałam czasu latac poprawiac makijazu,nawet sparawdzic jego stanu,to był bardzo intensywny dzien.Koło 16 pierwszy raz spojrzałam w lusterko i okazało sie ze wielkich zmian nie widac,moze nie jest juz tak swiezo ale naprawde dobrze,lekko swieciłam sie tylko w okolicach nosa i na brodzie,reszta twarzy w idealnym macie i w idealnym kolorze.Przypudrowałam i tak dotrwalismy do 20,kiedy to dotarłam do dom i od razu skierowałam sie do łazienki.
    Przyznam ze pod koniec dnia nadal nie miałam mu zbyt wiele do zarzucenia,zero osadzania,nie rozjechał sie na wszyskie strony,jedynie lekko starł no i mat wysiadł,ale w cuda nie wierze

Od tamtej pory moj Ci on!
    Dodam jeszcze ze kosmetyk ma eleganckie opakowanie i jest bardzo,bardzo wydajny.
    Nie zapycha porow ,wszysko wskazuje na to ze naprawde jest ''specjalistyczny''

Używam tego produktu od: 2 miesiace

Chcesz pochwalić ethernalmagic za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam , szczegolnie dla dziewczyn o cerze mieszanej.
  • Polecam!

Zalety:
    -dobrze kryje
    -bardzo wydajny
    -niska cena
    -nie uwydatnia skórek ( co w moim przypadku bylo wrecz pewne przy matujacych podkadach tu przeciwnie )
    -aksamitna skora

Minusy:
    -brudzi
    -matowi na max 4 godz.
    -kolor naturalny jest dla mnie za ciemny

Używam tego produktu od: miesiac
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1-szego

Chcesz pochwalić Kaukazowicz za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij