Bios Line, BioKap Nutricolor

Bios Line, BioKap Nutricolor

e-ZikoApteka.pl
Średnia ocena: 4.84/5

Linia naturalnych farb do włosów BIOKAP, opracowana we włoskich laboratoriach firmy BIOS LINE. Z synergii pomiędzy fito-kosmetyczną tradycją i awangardową technologią, powstały skuteczne oraz bezpieczne kolory nawet dla najwrażliwszej skóry.
BioKap Nutricolor to prawdziwa rewolucja wśród roślinnych farb do włosów: pogłębia urodę każdej kobiety dodając włosom blasku i sprężystości. To unikalna paleta intensywnych i świeżych kolorów, które ukazują naturalne zróżnicowanie odcienia przy każdym ruchu.
Włosy blond, rude, brązowe lub czarne, nigdy nie były tak lśniące i naturalne.
BioKap Nutricolor pokrywa 100% siwych włosów już od pierwszej aplikacji i gwarantuje długo utrzymujący się kolor.
BioKap Nutricolor to naturalne formuły o wysokiej zawartości składników pochodzenia roślinnego, delikatne dla skóry głowy oraz łatwe w użyciu. Nutricolor to produkt o najwyższej jakości kosmetycznej, bardzo dobrze tolerowany nawet przez delikatne włosy i wrażliwszą skórę. Każdy kolor, każdą formułę, przebadano z wykorzystaniem zaawansowanych technologii, z wykorzystaniem wiedzy na temat morfologicznych, biochemicznych oraz funkcyjnych właściwościach włosów. Każdy produkt poddawany jest rygorystycznym testom mikrobiologicznym, by zagwarantować ciągłą, wysoką jakość produktu końcowego.
Dostępne jedynie w aptekach

Cena: 30zł
/s/

w saszetce
fluid / krem
Trwałość
długotrwałe
pokrycie siwych włosów, odświeżenie koloru
farby
hipoalergiczna, ziołowa

genialna

Wypróbowałam niedawno pierwszą tego typu farbę z kategorii naturalnych, co prawda jest tam trochę chemii ale bez przesady.

Długo zastanawiałam się nad takimi farbami, bo słyszałam od koleżanki fryzjerki że miała klientki które z płaczem przychodziły po tego typu farbach.

Do tej pory stosowałam profesjonalne, kiedyś u fryzjera potem jeśli bez pasemek już sama w domu. Najbardziej lubiłam Diacolor i Majarel. Niestety odkąd rozjaśniłam włosy i zachciało mi się blondów, nie jest już tak fajnie, bo każdy kolor szybko się wypłukuje i trudno o blask. Przestawiłam się na Majarel żeby mieć trwalszy kolor właśnie, ale po ostatnim farbowaniu kiedy wyszło mi zero połysku tak charakterystycznego po farbowaniu, odechciało mi się.

I w końcu kupiłam Biokap, już sama zawartość mi się spodobała, że jest krem ochronny na okolicę wokół linii włosów, nietypowa odżywka z szamponem, całość prezentowała się bardzo profesjonalnie. Stwierdziłam, że raz kozie śmierć i najwyżej wrócę do profesjonalnych i już.

Użyłam kasztanowy brąz, który wyszedł zupełnie kasztanowo bardziej jak miedź, ale nadal jest to brąz. Świetnie pokryła odrosty (a miałam już ciemnobrązowe, po farbowaniu na blond mam wrażenie że naturalne włosy ciemnieją). Połysk nieziemski, gęste zdrowe włosy.

Co ciekawe, ładniej mi się kręcą po tej farbie - mam delikatne bardzo i chociaż naturalnie się kręcą, zazwyczaj skręt nie utrzymuje się długo. A tu super zaskoczenie. Nie wiem może po prostu farba jest tak odżywcza, że włosy po prostu są bardziej nawilżone i mocniejsze?..

Farbę super wygodnie się nakłada, farbowałam sama, nic nie spływa, odżywka-szampon genialna, żadnego okropnego zapachu tak charakterystycznego dla tradycyjnych farb.

Absolutnie przestawiam się na te farby, słyszałam jeszcze o Sanotint, ale Biokap mam po drodze w aptece i nie chce mi się już szukać Sanotintu.

Wielkie TAK.

Używam tego produktu od: pierwsze farbowanie

Biokap Nutricolor - apteczna Farba Do Włosów

Używałam kolor 5.0 - Jasny Brąz
Farba z kategorii aptecznych.
Ogólnie - jestem zadowolona, dobra farba.
Zakupiłam na stronie dystrybutora na teren Polski w promocji.
Nie śmierdzi.
W opakowaniu znajdziemy poza standardami jak w przypadku większości farb (rękawiczki, buteleczka z aktywatorem, tubka z farbą, odżywka) dodatkowo pelerynę ochronną i krem ochraniający linię włosów - za to plus.
Produkt, tak, jak lubię, nakładamy przez wyciskanie z buteleczki przez dziubek produktu na włosy. Niestety farba jest dość gęsta więc użycie do końca może sprawiać pewne trudności.
Mam wrażenie, że farba nie pokryła aż tak dokładnie wszystkich siwych włosów, jak inne farby drogeryjne, które wczesniej stosowałam.

Używam od roku . Mam wrażliwą skórę głowy a włosy dość przesuszone . Po farbie nie wypadają nadmiernie włosy tak jak po drogeryjnych farbach na które mam uczulenie i tracę dość dużo włosów . Nie podrażnia skóry , mam ze 30% siwych włosów i tu nie jestem tak zachwycona bo kolor na siwych włosach utrzymuje się około miesiąc , a później wypłukuje się , niestety . Na naturalnych włosach utrzymuje się kolor cały czas . Jedyna farba na którą nie mam uczulenia , także napewno jeszcze nie raz ją kupię .

Mam mieszane uczucia

Trochę czuć zapach , mogłyby być mniej wyczuwalny używam kolejne opakowanie,kolor ładnie gra z siwymi i ciemnymi z poziomu 7 uzyskuje ładny ciepły blond bo moje włosy zawsze będą ciepłe i tego nie zmieniam

Nie taka najgorsza

Po wielu latach stosowania farb drogeryjnych, kiedy dodatkowo problemy zdrowotne nasiliły mi wypadanie włosów, sięgnęłam po farby apteczne. Po wtopie z farbą Color&Soin i problemach z doborem koloru Phyto Color, wybór padł na Biokap.
Gama blondów jest niby szeroka, ale tylko na poziomie 7. Wśród jasnych blondów, najjaśniejszym jest 10.0 Złoty bardzo jasny blond - taki wybrałam.
Farba ładnie pachnie, samo użycie jest proste i przyjemne. Nie drażni skóry, nie przesusza, jest łagodna, ale skuteczna. Dobrze pokryła odrosty i całkiem przyzwoicie stopiła się z pozostałą, farbowaną wcześniej, częścią włosów.
Niestety odcień nieco zbyt ciepły, ze złocistym połyskiem i żółtawymi odrostami. W końcu kolor ten ma w nazwie "złoty", także nie polecam osobom, które chcą uzyskać chłodny efekt blond.
Jak na farbę ziołową, Biokap ma całkiem niezłą dostępność w przeciwieństwie do innych firm - stacjonarnie można ją często kupić w Ziko czy DOZ.
Generalnie: niezła ziołowa farba, ale czekam na rozszerzenie gamy kolorystycznej.

Nigdy więcej-piekąca i podrażniona skóra głowy

Po wielu latach stosowania farb Color&Soin skusiłam sie na wypróbowanie biokapu nr 4.06 kawowy kasztan. Mając w pamięci bardzo łatwą aplikacje C&S- tutaj bylo moje pierwsze zdziwienie....wyciskanie barwinika z tubki, jak ja sie odzwycaiłam od tego.
Po nalożeniu farby skóra głowy niesamowicie zaczęła mnie piec, swędzieć jakby coś wypalało mi skalp- okropne uczucie, nie mogłam sie doczekać aż zmyje farbę i byc moe to przejdzie. Nic bardziej mylnego-skora głowy nadal piecze, czuje straszny dyskomfort, co nigdy nie zdarzyło mi się przy Color&Soin. Zastanawiam się, co jest za to odpowiedzialne, nigdy nie byłam alergikiem, czy tak naprawdę ta cała chemia w tej farbie bo sklad niestety ma nieciekawy, dlugi, przekombinowany.
To jest niesamowite wrecz, niby bezpieczna farba a czuje jakbym nałożyłam 100% chemiczny produkt na włosy i skóre głowy.
Kolor ujdzie,ale tez pozostawia wiele do życzenia. No niestety - to chyba bedzie moj niewypal tego roku - bardzo nieciakwe przezycie. Nie polecam i z podkulonym ogonem wracam do Color&Soin jeśli tylko uda mi się przywrócić skore głowy do normalnego stanu po tym koszmarnym farbowaniu biokapem.

Polecam!

Bardzo lubię produkty tej firmy, a farby są moim faworytem. Cenie sobie jakość i produkty wzbogacone o naturalne produkty. Co do samej farby – ma świetne krycie, brak jej metalicznego zapachu, włosy są po niej gładkie a kolor lśniący.

Świetna dermo farba do wrażliwej skóry głowy

Jakiś czas temu zainteresowałam się świadomą pielęgnacją włosów. Od paru miesięcy farbowałam włosy farbami bez amoniaku Loreal Casting Creme Gloss, wierząc że są mniej agresywne dla skóry głowy. Niestety farby te powodowały wzmożone wypadanie włosów (już podczas zmywania farby potrafiłam wyciągnąć z odpływu duże ilości włosów). Przez przypadek trafiłam na jednym z forów o włosach na farbę firmy Biokap.

Farbę zakupiłam na stronie internetowej labpharma. Wybrałam odcień 5.0 Castano Chiaro czyli Jasny Brąz. Kolor jak najbardziej zbliżony do mojego naturalnego. Lekko obawiałam się, że farba nie do końca pokryje siwe włosy, jednak zostałam pozytywnie zaskoczona. Już podczas farbowania włosów (farbuję na całości) zauważyłam, że wypadło ich zaledwie kilka. Produkt również nie „śmierdzi” jak niestety większość farb do włosów. Ma jakiś tam zapach jednak nie przeszkadza on podczas koloryzacji. Jest to z pewnością farba przy której już zostanę.

Jeśli chodzi o opakowanie i skład to również na plus. Nie spotkałam się jeszcze żeby producent dorzucał do środka krem, który zabezpieczy skórę twarzy i szyi przed koloryzacją. Dorzucona jest również peleryna, jednak nie użyłam jej ani razu ponieważ ciężko jest ją założyć. W komplecie znajdziemy również rękawiczki (jedynie w tej cenie mogłyby pojawić się w lepszej jakości, ponieważ otrzymujemy jedynie „foliówki”).

Podsumowując:
Farba Biokap nie jest produktem w 100% naturalnym. Jednak jeśli ktoś chce zadbać o włosy, a tak jak ja obawia się henny - myślę, że będzie z tego produktu zadowolony. Niestety cena kosmetyku jest dosyć wysoka i jest on dostępny jedynie w wybranych aptekach (np. Dr. Max) lub w internecie.

Bardzo dobra farba

Farba ma doskonałe krycie i jest pozbawiona drażniącego zapachu. W moim odczuciu to bardzo dobry produkt, który jednocześnie nie niszczy włosów. Kolor jest głęboki i wyrazisty.

Jedna z ulubionych

Jest to jedna z moich ulubionych farb. Wracam do niej systematycznie od lat i bardzo ją lubię. Ma piękne krycie i nie śmierdzi. Po farbowaniu kolor jest lśniący i równy.

Dla moich włosów najlepsza farba

Mam włosy dosyć ciężkie, jestem zadowolona z koloryzacji tą farbą. Farbowałam w domu (mama mi nakładała farbę). Pomimo dosyć niedbałego położenia, kolor wygląda atrakcyjnie i jest równomierny, farba nie spłynęła z głowy. Włosy nie są wysuszone, ładnie się błyszczą.

Zadowolona wymagająca

Jestem zadowolona z działania tej farby. Dobrze pokryła moje włosy, chociaż nie są one jakoś łatwe do pofarbowania. Nie pachnie źle, jest dosyć wydajna. Zużyłam 2 opakowania. Dobrze się rozprowadza, nie spływa. Polecam

Moje odkrycie

Jest to jedna z lepszych farb z jakimi miałam do czynienia. Kupiłam ją zupełnie przypadkiem w aptece. Akurat miałam farbować i zobaczyłam stand z tymi farbami, pomyślałam więc, że spróbuję. To był strzał w 10, bo kolor wyszedł piękny i czuję się w nim rewelacyjne, Dodatkowy plus za odżywkę w zestawie, która robi na włosach istny szał. Szkoda, że nie można jej kupić osobno, bo inaczej na pewno byłaby już moja :)