Ziaja, Szampony Rodzinne, Szampon figowy do włosów normalnych

Ziaja, Szampony Rodzinne, Szampon figowy do włosów normalnych

Szampon z ekstraktem z figi przeznaczony do mycia włosów normalnych. Nie zawiera mydła.
Łagodnie myje i pielęgnuje włosy. Wygładza, odżywia i wzmacnia włókna włosów. Zwiększa odporność na uszkodzenia i działanie czynników zewnętrznych. Zapobiega rozdwajaniu się końcówek włosów. Dobrze się pieni, ma świeży i przyjemny zapach.
Zawiera:
- nawilżający ekstrakt z figi
- prowitaminę B5 o wysokim powinowactwie do włókien włosów
- naturalne coco-glukozydy, obniżają odtłuszczający wpływ środków myjących, wyjątkowo łagodne, idealne dla skóry dzieci, przyjazne dla środowiska
- polyquaternium - substancję kondycjonującą włosy
- delikatne składniki myjące pochodzenia roślinnego

Skóra głowy
normalna
nawilżające
do włosów normalnych
zapachowa

Dobry ale nie doskonay produkt, który sprawdził się na moich cienkich i przetłuszczających się włosach

Zanim przejdę do konkretnej oceny tego produktu, myślę, że warto wspomnieć kilka słów na temat tego, w jaki sposób z niego korzystam.

Szampon figowy od Ziaji nie jest jedynym szamponem, którego używam na co dzień. Stosuję naprzemienne w mojej rutynie łącznie 3 różne szampony: oczyszczający, normalizujący i nawilżający. :D Domyślam się, ze dla niektórych to może być za dużo ale dla mnie takie podejście sprawdza się najlepiej.

Mam włosy cienkie i przetłuszczające się i stosowanie tylko jednego typu szamponu zawsze prowadziło albo do przesuszenia skóry głowy albo do jej przetłuszczenia.

Szampon figowy stosuję jako normalizujący, w pozostałe dni, kiedy nie używam szamponu oczyszczającego, czy nawilżającego. Myję włosy co drugi dzień.

Nie oczekiwałam sporo od tego produktu. To jest dobry podstawowy normalizujący szampon. Szybko się pieni, dobrze i delikatnie oczyszcza, łatwo się go zmywa. Przy moich przetłuszczających się włosach nie odnotowałam żadnego wysuszenia włosów (ale tu ponownie zaznaczam, że to nie jedyny produkt z którego korzystam do mycia włosów). Oczywiście po szamponie zawsze korzystam z odżywki albo maski do włosów.

Obecnie to chyba moja 4 butelka, do szamponu figowego od Ziaji wracam co jakiś czas. Butelka 500 ml jest dosyć wydajna, zazwyczaj przy naprzemiennym stosowaniu starcza mi na 6 miesięcy.

Bardzo duży niewypał

Zapewnienia producenta w opisie produktu były zachęcające, jednak nie do końca spełnił on te kryteria. Szampon ma bardzo dużą pojemność, a przy tym niską cenę. Ekonomiczne opakowanie wystarcza na długi czas (u mnie było to 5 miesięcy ciągłego używania). Szampon jest przy tym mega wydajny. Dla mnie jest to niestety minus, bo nie przypasował mi w 100%, a szkoda mi go było wyrzucić.
Szampon szybko się pieni, ale trzeba go dość sporo nałożyć. Dobrze myje włosy. Nie pozostawia brudu czy produktów do stylizacji. Nie sprawia też problemów w zmywaniu. Jednak fakt, że przeokropnie wysusza włosy i skórę głowy całkowicie go w moich oczach dyskwalifikuje. Włosy po zastosowaniu tego produktu są niezwykle suche i puszące. W dodatku elektryzują się i wyglądają na zniszczone. Aby je w miarę wygładzić, potrzebne są tony odżywki lub maseczki, bo w innym wypadku takie siano trudno rozczesać.
Nie polecam szamponu figowego, bo robi więcej złego niż dobrego. Szkoda włosów i skóry głowy na takie atrakcje.

Dobry

Za tą cenę myślę, że to dobry szampon. Dobrze myje, pieni się. Można go rozrobić z wodą i będzie delikatniejszy a i tak dobrze oczyści skórę głowy - czyli spełni swoje zadanie. Włosy są trochę po nim napuszone na długości, ale za pielęgnację na tej części włosa odpowiadają odżywki, maski itd.

Nie robi na mnie pozytywnego wrażenia.

Dla mnie ten szampon do włosów nie robi żadnej rewelacji. Pieni się, myje głowę, to fakt, ale mam wrażenie że po umyciu tym szamponem, włosy są w gorszym stanie niż przed. Strasznie ciężko się je potem rozczesuje (być może to kwestia mojej porowatości - średnio, ale nie wiem czy ma to tu jakieś znaczenie). Nie jestem też zadowolona z opakowania, jest dość słabej jakości i łatwo się niszczy. Z plusów - przyjemnie pachnie i jest wydajny.

Bardzo fajny!

Szampon kupiłam z ciekawości ponieważ bardzo lubię produkty Ziaji i postanowiłam że protestuję ten.
Przedewszystkim bardzo ładnie owocowo pachnie a zapach przez jakiś czas utrzymuje się na włosach.
Bardzo dobrze się pieni dokładnie myje włosy i skórę głowy a przy tym szybko i bez problemu się spłukuje.
Włosy po umyciu są mięciutkie lekkie nawilżone dobrze się układają nie pelektryzują się nie puszą i pozostają świeże na długi czas!
Bardzo wydajny opakowanie 500 ml wystarcza na długo!
Przy dłuższym stosowaniu zauważyłam że włosy troszkę mniej mi się przetłuszczają i są bardziej odżywione.

Ulubieniec

Jeśli chce mocnego oczyszczenia skóry głowy to zawsze po niego sięgam. Produkt zamknięty w ciemnej plastikowej butelce-klasycznej dla wielu produktów ziaji. Dobry dozownik, łatwo wycisnąć odpowiednią ilość produktu. Bardzo ładny zapach, delikatny. Konsystencja super, nie jest ani za rzadki ani za gęsty. Nieźle się pieni. Super oczyszcza skórę głowy. Nie podrażnia i nie powoduje powstawania łupieżu. Włosy po nim są wyraźnie odbite od skóry głowy, gładkie i wyglądające zdrowo i świeżo.

Trochę średni

Szampon bardzo przyjemnie pachnie. Dobrze się pieni. Fajnie oczyszcza i pielęgnuje skórę głowy. Włosy są nawilżone i miękkie. Końcówki widać że mniej się rozdwajają. Nie uczula. Niestety moje grube i przetłuszczające się włosy nie bardzo go polubiły

Nie dla mnie

Szampon dostałam w sklepie stacjonarnym w ziaji w dość dobrej cenie zachęciła mnie do niego pani sprzedawczyni
buteleczka bardzo ładna zachęca do zakupu . Jest wygodna i wydajna

Szampon ma ok konsystencje i łsdny figowy zapach.

Po umyciu włosów i wysuszeniu zapachu prawie nie ma a włosy szorstkie i matowe załamałam się jak to zobaczyłam TRAGEDIA
Szampon jest wydajny . Jednak nie będe dalej go stosować

Niestety nie dla mnie

Lubię Ziaje ale nie mogę polecić ich szamponów. Szampon figowy skusił mnie swoim pięknym , aromatycznym zapachem . Szkoda tylko że po jego użyciu moje włosy były suche i matowe. Miałam bardzo duży problem żeby je rozczesać .

Często wracam do niego

Nie mam wysokich oczekiwań od szamponów. Dla mnie mają za zadanie umyć włosy i skórę głowy. I ten właśnie to robi. Włosy są czyste i przyjemnie pachnące. Kupię go jeszcze wiele razy.

Rewelacyjny

Rewelacyjny szampon. Wlosy po nim sa delikatne, jedwabiste, swietnie sie ukladaja. Trzyma dwa dni, a wiec standard. Cena rowniez rewelacyjna, kupilam za grosze. Bardzo, bardzo polecam.

Przesuszył mi skórę głowy

Moje włosy nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Używam różnych szamponów, zazwyczaj przezroczystych i większość sprawdza mi się bardzo dobrze. Ten jednak bardzo przesuszył mi skórę głowy, do tego stopnia, że czułam straszne swędzenie. Wyrzuciłam go do kosza i więcej już po niego nie sięgnę.