Clinique, Superbalanced Makeup

Powiększ Clinique, Superbalanced Makeup

Zgłaszająca osoba: Dorota

Podkład wspaniale stapia się ze skórą, dobrze kryje, nie wysusza skóry, matuje i nawilża. Nie tworzy na twarzy maski. Idealny dla cery mieszanej.

Skład: Cyclomethicone, Water(Aqua Purificata) Purified, Butylene Glycol, Polymethyl Methacrylate, Dimethicone Copolyol, Isotetracosane, Dimethicone, Sodium C8-16 Isoalkylsuccinyl Lactoglobulin Sulfonate, Matricaria (Chamomilla Recutita) Extract, Octyldodecyl Stearoyl Stearate, Isostearyl Neopentanoate, Cetyl Dimethicone Copolyol, Hexyl Laurate, Lecithin, Tocopheryl Linoleate, Laureth-7, Polyglyceryl-4 Isostearate, Acrylates Copolymer, Quaternium-18 Hectorite, Propylene Carbonate, C9-15 Fluoroalcohol Phosphates, Silica, Sodium Chloride, Polyethylene, Disodium EDTA, Methylparaben, Propylparaben, [+/- Mica, Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499)].

Cena: ok. 120zł / 30ml

• Tak, tak i jeszcze raz tak
  • Mialam kupic podklad w Macu ale jednak z powodu bardzo niemilej obslugi po prostu nie mialam juz ochoty nic kupic tylko po prostu uciec z tamtego miejsca. Poszlam do stanowiska Clinique w John Lewisie. Pani konsultantka na poczatku przeprowadzila ze mna wywiad, zmyla moj makijaz obejrzala stan cery i pomogla mi wybrac poklad dostosowany dla mnie. Mam cere normalna w strefie T i sucha na policzkach. Kolor zdecydowanie idealny dla mnie, mam 27 alabaster. Buteleczke bardzo latwo utrzymac z czystosci, jednak szkoda, ze nie ma pompki i po prostu trzeba sobie jakos radzic. Bardzo szybko sie wtapia w skore, nie ma efektu maski, buzia wyglada jakby na niej nic nei bylo. Jednak nie jest on dobry dla osob, ktore maja jakis nieprzyjaciol na twarzy, bo podklad ma bardzo slabe krycie, porownalabym go do podkladow BB, ktore wyrowniuja koloryt skory. Jednak jesli ma sie jakies skorki warto sobie nalozyc na noc dosc gruba warstwe kremu nawilzajacego, gdyz podklad nie ma ogromnego nawilzenia i czasami skorki sa widoczne.

Chcesz pochwalić Syl993 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Szału nie ma
  • Zakupiłam ten podkład po tym jak poleciła mi go pani w douglas'ie jako dobry produkt dla mojej mieszanej i problematycznej cery. Podkład jak podkład, jak na taką cenę zupełnie niczym szczególnym się nie wyróżnia. Buteleczka niewygodna w użytkowaniu, podkład trzeba wylewać, bo nie ma żadnego dozownika. Na początku opakowania wylewa się go dużo, pod koniec natomiast trzeba się naczekać aż coś wypłynie i na pewno nie jest możliwe wykorzystanie kosmetyku do końca.

+ nie uczula
    + nie zatyka porów
    + nie tworzy efektu maski

- brak dozownika
    - bardzo słabe krycie, jedynie lekko wyrównuje koloryt
    - nie matowi

Ilość zużytych opakowań: przy końcu pierwszego i ostatniego zarazem

Chcesz pochwalić amalke za czytelną i pomocną recenzję?
  • Krycie ZEROWE!
  • Oj, nie jest to mój ulubieniec. Szklana buteleczka, całkiem elegancka, ale bez pompki, fluid trzeba wylewać na rękę, zawsze się trochę zmarnuje i przy tym jest trochę babrania :/ Jak dla mnie ma lekki, nieprzyjemny zapach, da się do niego przyzwyczaić, ale na początku był podejrzany. Krycie marniutkie , jedynie wyrównuje trochę koloryt, a z najmniejszymi niedoskonałościami już sobie nie radzi. Nie mam cery problemowej, kilka naczynek na policzkach i nawet tego nie jest w stanie zakryć. Nie zauważyłam, żeby ciemniał na twarzy, ale za to szybko się ściera. Konsystencja niby ok, nie zatyka mi porów, w miarę dobrze się rozprowadza, ale ogólnie szału nie ma. Moim zdaniem nie matuje, raczej pozostawia cerę wyglądającą naturalnie, ale nie nazwałabym tego zmatowieniem. Cena jak dla mnie śmieszna za taki kosmetyk, najtańszy krem BB lepiej sobie radzi... Nie polecam, szkoda pieniędzy na taki bubel. Używam tego produktu od: 2 m-cyIlość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego

Chcesz pochwalić Estereczka za czytelną i pomocną recenzję?
  • dla mnie idealny
  • używam odcienia 27 - alabaster, b. jasny jak się nietrudno domyślić.

mam cerę mieszaną w kierunku suchej, od podkładu oczekuję wyrównania kolorytu, stopienia się ze skórą i współpracy z kremem [bazy używam od święta]. ten spełnia te zadania w 100%.

w tym przypadku nie ma mowy o tzw. efekcie maski, aplikuje się go dziecinnie prosto z racji b. lekkiej konsystencji. jedynym minusem jest opakowanie, a konkretnie brak dozownika [cała reszta dla mnie w porządku]. efekt matujący - niewielki, krycie - średnie. czyli tak jak producent zapewnia.

produkt bardzo wydajny, używając go 6 do 7 razy w tygodniu wystarcza mi na pół roku. nakładam raz dziennie, na mojej skórze nie wymaga poprawek. pudru używam bardzo sporadycznie, jedynie róż.

nie podrażnia, nie uczula. bezzapachowy. nie wysusza skóry, wygładza ją, jest miła w dotyku. nie zostawia śladów. nie zapycha porów.

podsumowując: do tej pory jak dla mnie najlepszy. szukałam go dosyć długo. uważam, że stosunek jakości do ceny jak najbardziej prawidłowy.

Używam tego produktu od: jakiś 3ech lat
    Ilość zużytych opakowań: w okolicach pięciu [każda buteleczka 30ml]

Chcesz pochwalić marta_kucharzy za czytelną i pomocną recenzję?
  • dla niewymagających cer
  • Mam suchą skórę, która nie sprawia problemów i jeśli chodzi o nawilżenie to jest ok. Pod koniec dnia twarz zaczyna się błyszczeć ale wystarcza mi spokojnie 1 extra przypudrowanie. Nie miałam problemu z dobraniem koloru (w zasadzie podeszły mi 2 odcienie). Podkład jest lekki, niezbyt kryjący i na lato jak dla mnie bardzo dobry, bo nie lubię skóry obciążać, ale na zimę wolę treściwsze podkłady. Dużym minusem jest opakowanie: ładne ale brak pompki to duża niewygoda. Reasumując: dla perfekcyjnych, opalonych cer w celu wyrównania koloru latem jak najbardziej tak, dla pań które mają większe potrzeby niekoniecznie.

Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

Chcesz pochwalić aquafresca za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jak dotąd najlepszy
  • Najlepszy jaki miałam, ale cały czas szukam lepszego. Co prawda nie testowałam za dużo podkładów, ale ten wygrał z nimi wszystkimi.
    Dobrze kryje, chociaż na większe niespodzianki konieczny jest korektor. Można nałożyć w danym miejscu na twarzy nawet kilka warstw i się nie odznacza. Nie ciemnieje w trakcie noszenia. Jest bardzo wydajny, ma też piękne opakowanie, co dla mnie jest również ważne Problemem jest, że kiedy podkład się kończy, to trudno go wydobyć z dna słoiczka.
    Mam cerę mieszaną w stronę tłustej. Po nałożeniu podkładu nie pudruję twarzy, co powoduje, że pod koniec dnia jakby znika z twarzy. Minusem jest też świecenie się strefy T czasami nawet po godzinie od nałożenia.
    Mimo tego, w trakcie leczenia trądziku mogę powiedzieć, że spisuję się przyzwoicie. Przy dobrym nawilżeniu nie podkreśla suchych skórek.

Ilość zużytych opakowań: 3 pełne opakowania

Chcesz pochwalić agnes1618 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Naprawdę zły
  • Zachęcona opisem, jakoby podkład miał być inteligentny i wybierać sobie tłuste miejsca do zmatowienia, a suche do nawilżenia szybciutko zamówiłam produkt. I choć ciężko było mi przegryźć tę cenę za kosmetyk, którego nie spróbowałam wcześniej, zaryzykowałam po porządnej lekturze innych recenzji na wizażu.
    Co się okazało?

- podkład zrobił z mojej twarzy świecące lotnisko
    - nawilżał w sposób, którego nie spodziewałabym się nawet po kremie i to nie jest dla niego komplement, bo wyglądałam jak tłusta kula
    - podkład zawiera różowy pigment, który skutecznie zamienia nas w prosiaka; producent najwidoczniej nie miał na uwadze faktu, że Europejki są z reguły bardziej "żółte", niż "różowe"
    - trwałość? próba podrapania kończyła się przebijającą skórą w dziurze między twarzą a tym specyfikiem
    - osobiście uważam, że za taką cenę można byłoby dorobić do nieforemnego słoika pompkę
    - no i właśnie, CENA, biorąc pod uwagę wymienione wyżej cechy, jest ona kompletnym nieporozumieniem

Na plus mogę zaliczyć estetyczne opakowanie, które ładnie będzie wyglądało na łazienkowej półce, ale na takiej właśnie ekspozycji powinien się kończyć kontakt z tym produktem.

Co ciekawe, zamówiłam z tym podkładem puder Clinique Stay - Matte Sheer Pressed i jestem zachwycona, jak również słynny już zestaw 3kroki Clinique i uważam, że on także jest godny polecenia.Używam tego produktu od: kupiłam dawno, leży gdzieś zakopany, tylko przez łzy z powodu cenyIlość zużytych opakowań: odrobina jednego i nigdy więcej

Chcesz pochwalić Inwigilatorka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kiepski :/
  • Kupiłam jeden jedyny podkład z tej serii, bo taki fajny, taki dobry do mieszanej cery, bo i bo... Myślałam, że jego działanie mnie przekona do niego w 100% mimo, że opakowanie jest koszmarne i końcówkę podkładu trzeba palcem ze szklanego pojemniczka wyciągać... ale nie. Podkład ten ma jak dla mnie same minusy. Pierwszy to opakowanie. Kolejny to brak działania "balansującego" moją mieszaną cerę. Jest nietrwały, w upalne dni po prostu spływa z twarzy Poza tym konsystencja jest tak płynna, że łatwo przesadzić z ilością i efekt łat na buzi jest murowany.
    Więcej go nie kupię

Używam tego produktu od: ponad 2 lat
    Ilość zużytych opakowań: jedno z wielkim bólem

Chcesz pochwalić Darkotka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie dla mnie
  • Po totalnej porażce z Even Better z dystansem zabierałam się do tego podkładu.

Moje obserwacje:
    1. Trwałość (+/-):
    Podkład może długo utrzymać się na skórze, ale wymaga ciągłej uwagi - tworzy powłokę, która nie stapia się ze skórą i którą bardzo łatwo naruszyć choćby potarciem ręki. W takim wypadku konieczne są poprawki.

2. Kolor (-):
    Dochodzę do wniosku, że firma Clinique ma poważne problemy z określeniem odcieni swoich podkładów. Zazwyczaj stosuję odcień jasny beż lub coś w ten deseń. Tutaj odcień "vanilla" który (sądząc również po odcieniu na opakowaniu próbki) powinien być ok. 1 ton jaśniejszy od mojej skóry, okazał się być za ciemny o jakieś 2 odcienie!

3. Właściwości matujące (-):
    Nie zaobserwowałam absolutnie żadnych właściwości matujących.

4. Właściwości kryjące (+/-):
    Podkład naprawdę dobrze kryje i ujednolica skórę. Nie stapia się ze skórą całkowicie i jest dostrzegalny na skórze, choć przyznaję, że efekt ten jest znacznie subtelniejszy niż przy Even Better.

5. Wydajność (+).
    Naprawdę niewiele podkładu potrzeba, aby równomiernie pokryć skórę. Miałam 3 próbki, z czego 1 spokojnie starczała mi na 3 aplikacje.

6. Cena (-)
    Na pewno nie kupiłabym tego podkładu. Znam podkłady w cenie o wiele korzystniejszej, które w dodatku swoje zadanie spełniają lepiej.

Używam tego produktu od: 2 tygodnie
    Ilość zużytych opakowań: 3 próbki po 2ml

Chcesz pochwalić priscilla za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niby Clinique a PSUJE SKORE!!! +ciemnieje na pomaranczowy odcien..(ivory)
  • Myslalam ze skoro to podklad clinique to raczej nie zaszkodzi skorze wrzaliwej ...

-podraznia moja skore
    -odcien (posiadam ivory) ciemnieje szybko zamienia sie w niezdrowo wygladajacy pomarancz..
    -slabo kryje
    -jak go naloze chocby na jeden dziecn to na drugi dzien juz mi sie robia grudki ,szczegolnie na rzuchwie,ale tylko jak jego uzyje!!!
    -drazni skore niesamowicie po paru godzinach skora staje sie jakby chora ,pory bardziej rozszerzone,a jak sie zmyje go to skora jest dosyc podrazniona...
    NIE NIE NIE Nigdy wiecej mam go prawie calego probowlam robilam podejscia ale nic z tego... WYRZUCAM GO !!!nigdy wiecej ON PSUJE SKORE!!!Używam tego produktu od: 3 miesiaceIlość zużytych opakowań: 1 standard

Chcesz pochwalić motylemJestemm za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kolejny fajny podklad Clinique
  • Az dziw, ze jeszcze go nie zrecenzowalam. Uzywam go naprzemiennie z Even Better(zima) od ok 3-4 lat bazujac na emulsjach Mary Kay Timewise do cery suchej/normalnej zima i mieszanej/tlustej latem. Dziala swietnie, owszem ma tendencje do blyszczenia na czole i zawsze warto miec przy sobie chusteczke absorbujaca nadmiar sebum, ale w zamian dostajemy lagodny, niekomodenny, bezzapachowy, swietnie scalajacy sie z kolorytem skory kosmetyk. No i przede wszystkim tego podkladu na twarzy faktycznie nie widac. Nie wlezie w zmarszczki, nie obsypie sie, nie pozostawi efektu maski. I co najwazniejsze nie czuc go wcale na twarzy, mozna powiedziec ze wchlania sie jak krem. Jesli ktoras z was ma grzywke i przetluszczajace sie wlosy to wie jak wazny jest efekt satynowego wykonczenia w podladzie. Ach, no tak, nie kryje jakos super, raczej ujednolica koloryt, ale mi o to wlasnie chodzi.

Używam tego produktu od: 3-4 lata
    Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić mintrazer za czytelną i pomocną recenzję?
  • Totalna porazka
  • Jak dla mnie totalna porazka! Mam cere mieszana juz niemloda. Nie pamietam kiedy ostatni raz na twarzy pojawily mi sie pryszcze az do memontu, kiedy nalozylam podklad Superbalanced . Krycie i kolor ok ale - po kilku godzinach twarz mi sie swiecila jak przyslowiowe indycze jajo a juz wieczorem na czole mialam duzy, bolacy pryszcz jak guz! Nigdy wiecej.

Używam tego produktu od: 1miesiaca

Chcesz pochwalić megi1828 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 14 raz(y)
  • Dziwny
  • Dziwny, bo przy nakładaniu podkład ma delikatną, lekką konsystencję, ale później zaczyna się świecić i być wyczuwalny na twarzy.

Plusy:
    + lekka, trochę piankowa konsystencja,
    + ładnie ujednolica cerę,
    + dobrze się rozsmarowuje i nie czuć go tak jak podkładów typu Revlon Colorstay, Rimmel Wake me up.

+/- w ogóle ni matuje, odradzam cerom przetłuszczającym się z niedoskonałościami.

Minusy:
    - kolory, mam 03 - dla mojej bladej ale nie porcelanowej cery jest trochę ciemny, wydaje się trochę pomarańczowy,
    - w ogóle nie kryje, nazwałabym go kremem tonującym,
    - cena - 139 zł.

Trochę przypomina mi podkład Bourjois Healthy Mix albo Inglot w opakowaniu z pompką. Gdyby kosztował 40 zł pewnie bym go kupiła, dała 4 gwiazdki i używała, gdy cera ma lepsze dni. Taka cena to gruba przesada, zwłaszcza że przychodzi mi do głowy kilka zamienników.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić lemka za czytelną i pomocną recenzję?
  • niezły
  • Podkład jest całkiem sympatyczny, ale ma sporo minusów.
    Plusy:
    -ładne kolory
    -delikatnie nawilża
    -daje wrażenie perefkcyjnej idealnie gładkiej buzi
    -nie zapycha
    -jest bardzo wydajny
    -ładnie kryje niedoskonałości - niestety na bardzo krótko

Minusy:
    -bardzo łatwo schodzi z twarzy, wymaga permanentnych poprawek, bo bez nich pod koniec dnia nic już z niego nie zostaje
    -bardzo niewygodna i niepraktyczna buteleczka

Reasumując - nie jest zły, ale do ideału mu daleko!Używam tego produktu od: 4 miesięcyIlość zużytych opakowań: jedno opakowanie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić NaLi83 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tragedia - zapycha!
  • Zaczne od tego, ze mam cere mieszana, raczej wrazliwa, z tendencja do czerwienienia na policzkach. Raczej nie mam wypryskow, czasami sie cos zdazy... :P

Probowalam kilka podkladow w ostatnich latach, poniewaz wyczytalam, ze uzywanie ich chroni skore, zwlaszcza w zimie. Jednak za kazdym razem, po okolo tygodniu na mojej twarzy zaczynaja pojawiac sie czerwone pryszcze wypenione woda.

Pani z Cliniqie polecila mi ten wlasnie podklad, ktoryy mial byc idealny do mojej cery.... Super!
    oto moje spostrzezenia:

-strasznie zapycha! juz po 2 dniach zaczely pojawiac sie czerwone wypryski na twarzy

-w miejscu gdzie mam wrazliwa cere skora zaczela sie luszczyc... (nigdy wczesniej mi sie to nie zdazylo!)

-kryje srednio, ale dla mnie to nie problem

-po opruszeniu twarzy lekkim mineralnym pudrem w kamieniu twarz wyglada jak maska

+lubie konsystencje podkladu

Wszystko moglbym przebolec, tylko nie te wypryski i zeschnieta skore an policzkach.

Jeszcze jedna rzecz, na ktora zworcilam uwage to obecnosc kilku niebezpiecznych substancji w skladzie....

Podsumowujac podklad nie jest lepszy od rimmel czy loreal albo jeszcze innych tanszych podkladow, o ile nie gorszy...
    Na pewno nie jest warty swojej ceny. Tej jakosci podklad mozna kupic za 15zł.

Nigdy wiecej. Mamie sie za to przyda

Używam tego produktu od: 2 tygodnie
    Ilość zużytych opakowań: mniej niz pol

Chcesz pochwalić agnes_sigrun za czytelną i pomocną recenzję?
  • średni
  • Używałam go bardzo długo, kiedyś był dla mnie rewelacyjny, teraz znam dużo lepsze.
    Średnio kryje, wysoka cena, podkreśla lekko suche skórki... Raczej nie kupie go już więcej, chyba moja cera na tyle się zmieniła, dojrzała, że już mi nie odpowiada...

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić she___wolf za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry, chociaż nie jest idealny
  • Mam cerę mieszaną, przetłuszczającą się w strefie T, ze skłonnością do trądziku i alergii.
    Podkładu zaczęłam używać po wizycie u dermatologa, który zdiagnozował trądzik i zalecił stosowanie kosmetyków niekomedogennych (nie zatykają porów).
    Używam go od 5 m-cy i jestem bardzo zadowolona - do tej pory na razie nie znalazłam lepszego podkładu. Odkąd go używam znacznie poprawiła się moja cera.

Plusy:
    - bardzo dobrze nawilża
    - nie zatyka porów!
    - nie wysusza skóry
    - nie uwydatnia zmarszczek oraz suchych skórek
    - ma lekką konsystencję i przyjemny zapach (bardzo delikatny, prawie niewyczuwalny)
    - wygładza cerę
    - nie powoduje tworzenia się krostek itp.

Minusy:
    - niestety nie matuje, bez sypkiego pudru ani rusz, ale po użyciu pudru mineralnego jest ok
    - trochę brudzi ubranie (oczywiście w przypadku gdy chcemy się przebrać

Uważam, że podkład spełnia wszystkie swoje obietnice oprócz matowania. Tylko ta jedna rzecz mi w nim przeszkadza, ale wolę się przypudrować po kilku godzinach niż użyć innego ciężkiego podkładu, który spowoduje więcej kłopotów niż niematowanie.
    Aha! Maluję się rano około 7, a jak wracam po pracy około 18, to podkład nadal nieźle wygląda
    Używam odcienia 01 Petal - najjaśniejszy

Ilość zużytych opakowań: jedno całe 30ml, jestem w trakcie drugiego

Chcesz pochwalić Edzia179 za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry
  • Podkład dostałam pierwszy raz przy okazji jakichś zakupów w sephorze (próbkę) i od tamtej pory jestem w nim zakochana. Jednak widać różnicę między tanimi podkładami a takimi z górnej półki jak ten. Do mojej mieszanej ceny jest bardzo dobry jedyny minus to taki że po ok 3-4 godzinach skóra zaczyna się świecić ale zobaczymy jak sie sprawdzi z moim nowym matującym pudrem z estee lauder może trwałość będzie dłuższa.

Chcesz pochwalić Madzia1841 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo fajny!
  • Podkład dla mnie idealny!
    Mam cerę tłustą, nie mam problemów z trądzikiem ale mam dosc widoczne pory.
    Podkład Clinique ma fajną konsystencję, świetnie rozprowadza się na twarzy!
    Początkowo po nałożeniu widac go na twarzy ale po chwili tak dobrze stapia się ze skórą że nie jest już widoczny a świetnie kryje!

Zalety:
    * wyrównuje koloryt
    * kryje niedoskonałości
    * pozostaje na skórze dłużej niż inne podkłady, nawet o godzinie 15 nadal byłam zadowolona z wyglądu mojej twarzy
    * odcień Ivory jak dla mnie wręcz idealny! miałam stycznosc również z Vanilla ale miał zbyt marchewkowy odcień.

Wady:
    * cena - jest zbyt drogi jak dla mnie, mimo że jest naprawde fajny to z ceną trochę przesadzili
    * odcienie podkładu są bardzo ciemne - mi odpowiada Ivory (ma chyba numer 2), ale już kolejne są zbyt marchewkowe i zbyt ciemne

Używam tego produktu od: 6 miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić moniam89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry podkład
  • To moje drugie podejście do podkładów Clinique i jestem pozytywnie zaskoczona.

+ delikatny matowy efekt
    + całkiem dobrze wyrównuje koloryt
    + leciutki
    + nawilża ale bez przesady
    + trzyma się przez cały dzień
    + z pudrem naprawdę świetnie współgra
    + wystarczy niewielka ilość by wysmarować cała twarz *** > jest bardzo wydajny
    + nie zauważyłam żeby brudził
    + świetnie stapia się ze skórą , gdy mamy jaśniejszy lub ciemniejszy odcień skóry!
    +lekkie , naturalne krycie

- po paru godzinach skóra zaczyna się lekko błyszczeć
    - brak pompki

Ogółem podkład świetnie się spisuje na ciepłe dni bo jest lekki a twarz mamy delikatnie wygładzoną, wymaga minimalnego przypudrowania w ciągu dnia, ale pozatym to naprawdę dobry lekki podkład.
    Trzeba pamiętać o tym żeby nie oczekiwać spektakularnego krycia..

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego opakowania

Chcesz pochwalić choocoolate1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Szału nie ma ...
  • Choć nie przepadam za marką Clinique to zachwyciłam się tym podkładem po użyciu próbki którą dostałam w perfumerii.

W momencie zakupu okazało się, że w Polsce jest dostępna wersja tylko do cey mieszanej (choć próbkę dostałam do cery suchej) postanowiłam jednak wypróbować.

Plusy:
    - dobrze się rozprowadza
    - nie tworzy efektu maski
    - nie waży się na skórze

Wady:
    - średnie krycie,
    - po 4 godzinach znika całkowicie i buzia się cała świeci a niedoskonałości wyłażą na światło dzienne
    - cena nieadekwatna do jakości
    - nie wydajny ( do 3 miesięcy i to nie używania codziennie!!!)

Generalnie nie spełnił moich oczekiwań, jakością nie odbiega od podkładów za 30-40zł a od niektórych był nawet gorszy. Szkoda kasy.

Chcesz pochwalić Sunshine7777 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nawet dobry, ale....
  • Podkład zakupiła mi mama. Posiadam odcień 07 neutral.
    Jestem średnio zadowolona, ponieważ za taką cenę (120 zł) spodziewałam się czegoś więcej, chociażby lepszego krycia czy też dłuższego czasu utrzymywania się na mojej skórze.

Zacznę od wypisania zalet tego produktu ;]

ZALETY:
    + bardzo ładne oraz poręczne opakowanie
    + wygodna aplikacja kosmetyku
    + wydajność (używam go od kilku miesięcy i ciągle mam i mam
    + nie zapycha skóry, nie przyczynia się do powstania nowych "niespodzianek" bądź też grudek na skórze
    + w mojej opinii nie daje "efektu maski", po jakimś czasie jednak utlenia się
    + nie uwidacznia suchych skórek
    + dobry dla każdego typu skóry
    + nie uczula (idealny dla alergików oraz nadwrażliwców
    + neutralny zapach
    + ładny kolor
    + nie pozostawia smug
    + wygląda bardzo naturalnie

WADY:
    - brak dozownika/pompki
    - cena (zbyt wygórowana jak na taką jakość)
    - szybko utlenia się ;/
    - nie daje idealnego krycia
    - niezbędny jest puder matujący, ponieważ podkład powoduje świecenie się skóry
    - zaczerwienień też nie kryję (ja używam korektora z LANCOMA i jest idealny)

REASUMUJĄC: jest to dobry podkład. Idealny dla osób mających wszelkiego rodzaju alergie bądź też są nadwrażliwcami. Nie sprawdza się natomiast przy cerze ze skłonnością do wyprysków, ponieważ jego krycie jest średnie. Jednak mnie takie krycie wystarcza, ponieważ nie mam skłonności trądzikowych oraz posiadam cerę suchą
    Dla osób z suchą cerą polecam pod podkład dobry krem nawilżający, wtedy podkład będzie wyglądał lepiej na naszej buźce (wiem z doświadczenia

Niestety w porównaniu do podkładów Estee Lauder (a w szczególności DOUBLE WEAR)- przegrywa...

Toteż w przypadku tego podkładu wszelkiego rodzaju "poprawki" w ciągu całego dnia są nieuniknione (u mnie wystarczy raz w ciągu dnia poprawić pudrem matującym i buźka wygląda ładnie oraz estetycznie

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 4 pochwał. Chcesz pochwalić mcacharel za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry!
  • Kupiłam do w sklepie na lotnisku Mój pierwszy podkład z wyższej półki Byłam z niego zadowolona. Spełniał swoje zadanie, ale po takiej cenie spodziewałam się czegoś lepszego. Używałam go w okresie letnim. Idealnie stapiał się z cerą i dobrze krył niedoskonałości. Co prawda jest przeznaczony do cery mieszanej, ale dobrze nawilżał moją cerę (może było to spowodowane używaniem dużej ilości kremów z filtrem Używałam odcienia 05 Vanilla (jest raczej ciemny, ale na lato oki). Czy kupiłabym go znowu? Gdybym trafiła na jakąś promocję to tak :P

Ilość zużytych opakowań: jedno całe opakowanie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić zabeczka165 za czytelną i pomocną recenzję?
  • do cery idealnej...
  • To jest najgorszy typ podkładu jaki znam.
    Jest rzadki, wodnisty i tłusty.
    Gdy nakładam go na twarz nie potrafię go dokładnie rozprowadzić, bo on ani trochę nie chce się wchłaniać. Zostaje tłusty na twarzy.
    Zużyłam całą próbkę mieszając go z moim codziennym podkładem, ale nadal zostawał ten tłusty film.
    Po opruszeniu go pudrem mineralnym (w celu zmatowienia) przebijał się i dawał efekt "spoconej tłustej cery" czyli coś co mam po całym męczącym dniu.

Myślę, że sprawdzi się dla raczej idealnych cer, którym w ogóle podkład nie jest potrzebny, jedynie do wyrównywania lekkich przebarwień.
    Niestety mam tłustą cerę i ten podkład w ogóle się do niej nie nadaje.

Używam tego produktu od: próbka

Chcesz pochwalić marrypop za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy!
  • Podkład dla mojej naczynkowej cery idealny.
    +bardzo dobrze wyrównuje koloryt skóry
    +odcień ładnie stapia się z cerą, nie daje efektu maski
    +kryje moje miejscowe zaczerwienienia, a jak pojawi się pryszcz też nie ma z nim problemu, nie zostawia smug
    +jest bardzo wydajny
    +trwały efekt i krycia i matu
    +nie zapycha mojej wrażliwej cery
    +dobrze nawilża skórę, nie zaznacza suchych skórek

-niewygodna aplikacja ze szklanej buteleczki
    -mała gama odcieni

Mój ulubiony, wart swojej ceny!

Używam tego produktu od: 3 lata

Chcesz pochwalić sofever za czytelną i pomocną recenzję?