Clinique, Superbalanced Makeup

Powiększ Clinique, Superbalanced Makeup

Zgłaszająca osoba: Dorota

Podkład wspaniale stapia się ze skórą, dobrze kryje, nie wysusza skóry, matuje i nawilża. Nie tworzy na twarzy maski. Idealny dla cery mieszanej.

Skład: Cyclomethicone, Water(Aqua Purificata) Purified, Butylene Glycol, Polymethyl Methacrylate, Dimethicone Copolyol, Isotetracosane, Dimethicone, Sodium C8-16 Isoalkylsuccinyl Lactoglobulin Sulfonate, Matricaria (Chamomilla Recutita) Extract, Octyldodecyl Stearoyl Stearate, Isostearyl Neopentanoate, Cetyl Dimethicone Copolyol, Hexyl Laurate, Lecithin, Tocopheryl Linoleate, Laureth-7, Polyglyceryl-4 Isostearate, Acrylates Copolymer, Quaternium-18 Hectorite, Propylene Carbonate, C9-15 Fluoroalcohol Phosphates, Silica, Sodium Chloride, Polyethylene, Disodium EDTA, Methylparaben, Propylparaben, [+/- Mica, Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499)].

Cena: ok. 120zł / 30ml

• Średni
  • Kupiłam zachęcona przez panie z Sephory, niestety więcej nie zaufam ich kompetencjom bo to kolejny wciśnięty przez nie drogi produkt bez rewelacyjnych właściwości. Zalety tego podkładu to naturalne wykończenie, dobre stopienie z cerą, tak że twarz jest przyjemnie rozświetlona bez efektu maski. Niestety nie jest zbyt trwały bo przypudrowany wytrzymuje tylko kilka h na mojej skórze, poza tym wydobywanie go z opakowania to istny koszmar. Nie kupię ponownie bo taki sam efekt daje mi jakikolwiek krem BB za 20zł a nie ponad 100.

Ilość zużytych opakowań: ledwo muśnięte pierwsze

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić tulipunka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój! Uwielbiam!
  • Świetny, lekki podkład, idealny na wakacje jak i na zimę. Dla mnie perfekcyjny!

Plusy:
    *Dopasowuje się do koloru skóry (nawet jeżeli jest odrobinkę za jasny, bądź delikatnie za ciemny, albo bardziej czerwony w opakowaniu to stapia się z kolorem naszej karnacji przez co wygląda supernaturalnie)
    *Jest dosyć lekki
    *Posiada ładną gamę kolorystyczną (mało kolorów jest dostępnych w polskich drogeriach niestety)
    *Nawilża suchą skórę (nie wałkuje się nawet na bardzo suchej skórze - przy tłustej nie polecam)
    *Wygląda naturalnie - nie tworzy efektu maski
    *Dobrze się nakłada
    *Jest trwały (jak nie utrwalimy pudrem to żaden podkład nie będzie się trzymał)

Minus:
    *Mało praktyczne opakowanie
    *Jest nawilżający więc nie posiada zbyt dużych właściwości kryjących - to nie jest podkład, który zamaskuje cokolwiek na twarzy

Beż wahania kupie następne i to nie raz!

Ilość zużytych opakowań: 3 pełne opakowania

Chcesz pochwalić MartynaMolenda za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tak, tak i jeszcze raz tak
  • Mialam kupic podklad w Macu ale jednak z powodu bardzo niemilej obslugi po prostu nie mialam juz ochoty nic kupic tylko po prostu uciec z tamtego miejsca. Poszlam do stanowiska Clinique w John Lewisie. Pani konsultantka na poczatku przeprowadzila ze mna wywiad, zmyla moj makijaz obejrzala stan cery i pomogla mi wybrac poklad dostosowany dla mnie. Mam cere normalna w strefie T i sucha na policzkach. Kolor zdecydowanie idealny dla mnie, mam 27 alabaster. Buteleczke bardzo latwo utrzymac z czystosci, jednak szkoda, ze nie ma pompki i po prostu trzeba sobie jakos radzic. Bardzo szybko sie wtapia w skore, nie ma efektu maski, buzia wyglada jakby na niej nic nei bylo. Jednak nie jest on dobry dla osob, ktore maja jakis nieprzyjaciol na twarzy, bo podklad ma bardzo slabe krycie, porownalabym go do podkladow BB, ktore wyrowniuja koloryt skory. Jednak jesli ma sie jakies skorki warto sobie nalozyc na noc dosc gruba warstwe kremu nawilzajacego, gdyz podklad nie ma ogromnego nawilzenia i czasami skorki sa widoczne.

Chcesz pochwalić Syl993 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Szału nie ma
  • Zakupiłam ten podkład po tym jak poleciła mi go pani w douglas'ie jako dobry produkt dla mojej mieszanej i problematycznej cery. Podkład jak podkład, jak na taką cenę zupełnie niczym szczególnym się nie wyróżnia. Buteleczka niewygodna w użytkowaniu, podkład trzeba wylewać, bo nie ma żadnego dozownika. Na początku opakowania wylewa się go dużo, pod koniec natomiast trzeba się naczekać aż coś wypłynie i na pewno nie jest możliwe wykorzystanie kosmetyku do końca.

+ nie uczula
    + nie zatyka porów
    + nie tworzy efektu maski

- brak dozownika
    - bardzo słabe krycie, jedynie lekko wyrównuje koloryt
    - nie matowi

Ilość zużytych opakowań: przy końcu pierwszego i ostatniego zarazem

Chcesz pochwalić amalke za czytelną i pomocną recenzję?
  • Krycie ZEROWE!
  • Oj, nie jest to mój ulubieniec. Szklana buteleczka, całkiem elegancka, ale bez pompki, fluid trzeba wylewać na rękę, zawsze się trochę zmarnuje i przy tym jest trochę babrania :/ Jak dla mnie ma lekki, nieprzyjemny zapach, da się do niego przyzwyczaić, ale na początku był podejrzany. Krycie marniutkie , jedynie wyrównuje trochę koloryt, a z najmniejszymi niedoskonałościami już sobie nie radzi. Nie mam cery problemowej, kilka naczynek na policzkach i nawet tego nie jest w stanie zakryć. Nie zauważyłam, żeby ciemniał na twarzy, ale za to szybko się ściera. Konsystencja niby ok, nie zatyka mi porów, w miarę dobrze się rozprowadza, ale ogólnie szału nie ma. Moim zdaniem nie matuje, raczej pozostawia cerę wyglądającą naturalnie, ale nie nazwałabym tego zmatowieniem. Cena jak dla mnie śmieszna za taki kosmetyk, najtańszy krem BB lepiej sobie radzi... Nie polecam, szkoda pieniędzy na taki bubel. Używam tego produktu od: 2 m-cyIlość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego

Chcesz pochwalić Estereczka za czytelną i pomocną recenzję?
  • dla mnie idealny
  • używam odcienia 27 - alabaster, b. jasny jak się nietrudno domyślić.

mam cerę mieszaną w kierunku suchej, od podkładu oczekuję wyrównania kolorytu, stopienia się ze skórą i współpracy z kremem [bazy używam od święta]. ten spełnia te zadania w 100%.

w tym przypadku nie ma mowy o tzw. efekcie maski, aplikuje się go dziecinnie prosto z racji b. lekkiej konsystencji. jedynym minusem jest opakowanie, a konkretnie brak dozownika [cała reszta dla mnie w porządku]. efekt matujący - niewielki, krycie - średnie. czyli tak jak producent zapewnia.

produkt bardzo wydajny, używając go 6 do 7 razy w tygodniu wystarcza mi na pół roku. nakładam raz dziennie, na mojej skórze nie wymaga poprawek. pudru używam bardzo sporadycznie, jedynie róż.

nie podrażnia, nie uczula. bezzapachowy. nie wysusza skóry, wygładza ją, jest miła w dotyku. nie zostawia śladów. nie zapycha porów.

podsumowując: do tej pory jak dla mnie najlepszy. szukałam go dosyć długo. uważam, że stosunek jakości do ceny jak najbardziej prawidłowy.

Używam tego produktu od: jakiś 3ech lat
    Ilość zużytych opakowań: w okolicach pięciu [każda buteleczka 30ml]

Chcesz pochwalić marta_kucharzy za czytelną i pomocną recenzję?
  • dla niewymagających cer
  • Mam suchą skórę, która nie sprawia problemów i jeśli chodzi o nawilżenie to jest ok. Pod koniec dnia twarz zaczyna się błyszczeć ale wystarcza mi spokojnie 1 extra przypudrowanie. Nie miałam problemu z dobraniem koloru (w zasadzie podeszły mi 2 odcienie). Podkład jest lekki, niezbyt kryjący i na lato jak dla mnie bardzo dobry, bo nie lubię skóry obciążać, ale na zimę wolę treściwsze podkłady. Dużym minusem jest opakowanie: ładne ale brak pompki to duża niewygoda. Reasumując: dla perfekcyjnych, opalonych cer w celu wyrównania koloru latem jak najbardziej tak, dla pań które mają większe potrzeby niekoniecznie.

Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

Chcesz pochwalić aquafresca za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jak dotąd najlepszy
  • Najlepszy jaki miałam, ale cały czas szukam lepszego. Co prawda nie testowałam za dużo podkładów, ale ten wygrał z nimi wszystkimi.
    Dobrze kryje, chociaż na większe niespodzianki konieczny jest korektor. Można nałożyć w danym miejscu na twarzy nawet kilka warstw i się nie odznacza. Nie ciemnieje w trakcie noszenia. Jest bardzo wydajny, ma też piękne opakowanie, co dla mnie jest również ważne Problemem jest, że kiedy podkład się kończy, to trudno go wydobyć z dna słoiczka.
    Mam cerę mieszaną w stronę tłustej. Po nałożeniu podkładu nie pudruję twarzy, co powoduje, że pod koniec dnia jakby znika z twarzy. Minusem jest też świecenie się strefy T czasami nawet po godzinie od nałożenia.
    Mimo tego, w trakcie leczenia trądziku mogę powiedzieć, że spisuję się przyzwoicie. Przy dobrym nawilżeniu nie podkreśla suchych skórek.

Ilość zużytych opakowań: 3 pełne opakowania

Chcesz pochwalić agnes1618 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Naprawdę zły
  • Zachęcona opisem, jakoby podkład miał być inteligentny i wybierać sobie tłuste miejsca do zmatowienia, a suche do nawilżenia szybciutko zamówiłam produkt. I choć ciężko było mi przegryźć tę cenę za kosmetyk, którego nie spróbowałam wcześniej, zaryzykowałam po porządnej lekturze innych recenzji na wizażu.
    Co się okazało?

- podkład zrobił z mojej twarzy świecące lotnisko
    - nawilżał w sposób, którego nie spodziewałabym się nawet po kremie i to nie jest dla niego komplement, bo wyglądałam jak tłusta kula
    - podkład zawiera różowy pigment, który skutecznie zamienia nas w prosiaka; producent najwidoczniej nie miał na uwadze faktu, że Europejki są z reguły bardziej "żółte", niż "różowe"
    - trwałość? próba podrapania kończyła się przebijającą skórą w dziurze między twarzą a tym specyfikiem
    - osobiście uważam, że za taką cenę można byłoby dorobić do nieforemnego słoika pompkę
    - no i właśnie, CENA, biorąc pod uwagę wymienione wyżej cechy, jest ona kompletnym nieporozumieniem

Na plus mogę zaliczyć estetyczne opakowanie, które ładnie będzie wyglądało na łazienkowej półce, ale na takiej właśnie ekspozycji powinien się kończyć kontakt z tym produktem.

Co ciekawe, zamówiłam z tym podkładem puder Clinique Stay - Matte Sheer Pressed i jestem zachwycona, jak również słynny już zestaw 3kroki Clinique i uważam, że on także jest godny polecenia.Używam tego produktu od: kupiłam dawno, leży gdzieś zakopany, tylko przez łzy z powodu cenyIlość zużytych opakowań: odrobina jednego i nigdy więcej

Chcesz pochwalić Inwigilatorka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kiepski :/
  • Kupiłam jeden jedyny podkład z tej serii, bo taki fajny, taki dobry do mieszanej cery, bo i bo... Myślałam, że jego działanie mnie przekona do niego w 100% mimo, że opakowanie jest koszmarne i końcówkę podkładu trzeba palcem ze szklanego pojemniczka wyciągać... ale nie. Podkład ten ma jak dla mnie same minusy. Pierwszy to opakowanie. Kolejny to brak działania "balansującego" moją mieszaną cerę. Jest nietrwały, w upalne dni po prostu spływa z twarzy Poza tym konsystencja jest tak płynna, że łatwo przesadzić z ilością i efekt łat na buzi jest murowany.
    Więcej go nie kupię

Używam tego produktu od: ponad 2 lat
    Ilość zużytych opakowań: jedno z wielkim bólem

Chcesz pochwalić Darkotka za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij