Flos Lek, Żel z żywokostem

Powiększ Flos Lek, Żel z żywokostem

Zgłaszająca osoba: sado100

Żel przeznaczony jest do pielęgnacji skóry suchej, zniszczonej i zwiotczałej. Bardzo dobrze nawilża i wygładza skórę. Obecne w nim związki śluzowe, naturalna alantoina, prowitamina B5 przyspieszają gojenie się podrażnień, odnowę i regenerację skóry oraz mają działanie osłaniające ją przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Bezzapachowy preparat, nie zawiera substancji tłuszczowych i barwników.

Skład: Ingredients (INCI): Aqua, Glycerin, Butylene Glycol, Symphytum Officinale Extract, Propylene Glycol, Panthenol, Triethanolamine, Carbomer, Methylchloroisothiasolinone, Methylisothiasolinone

Cena: 9,35zł / 50ml
/s/

• Jestem na tak!
  • Nigdy bym nie wpadła, żeby używac go pod oczy, ale skuszona opinią Aliny Rose kupiłam i używam pod oczami i śmiało mogę powiedziec, że to jest TO! Jest to bardzo delikatny produkt, idealny do stosowania zarówno na całą skórę jak i na okolice pod oczami.

Bardzo przyjemna konsystencja, przezroczysta (bardzo lubię przezroczyste kremy).

Polecam, póki co nie znalazłam żadnych minusów ;-)

Używam tego produktu od: grudnia 2013

Chcesz pochwalić mademoiselle_marianna za czytelną i pomocną recenzję?
  • polecam!
  • Kupiłam, żeby używać jako krem pod oczy.

Świetnie się w tej roli sprawdza. Skóra jest nawilżona i zadbana. Szczególnie teraz zimą skórze pod oczami należy się uwaga. Nakładam do rano i wieczorem.

Mam worki pod oczami, wręcz poduszeczki. Już pewnie nic z nimi nie zrobię, ot taką mam przypadłość. Dzięki stałemu nawilżaniu problem nie rzuca się aż tak w oczy. Skóra pod oczami jest z natury cieniutka stąd przebijają przez nie naczynia krwionośne. Czymkolwiek by to smarować, nie znikną! Stąd nie oczekiwałam, że krem zredukuje zaczerwienienia. Trochę rozsądku!
    Nakładam też na inne przesuszone miejsca: łokcie, dłonie i też się sprawdza.

Zdjęcie produktu w nowszej szacie źródło: http://www.***/apteka/p1115-Flos-Lek_Pielegnacja_Skory_Suchej_zel_z_zywokostem_50_ml

Używam tego produktu od: 2 miesiąceIlość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja
Chcesz pochwalić JEwa19 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Teraz trzeba zużyć
  • Miał być na cienie, na które ponoć działa, a u mnie nie robi nic. Kolejna kosmetyczna pomyłka. Nie kosztował dużo, ale nie lubię takich kosmetyków, później trzeba kombinować jak się tego pozbyć (nie lubię wyrzucać). Gdyby nie te opinie o działaniu pod oczy, w życiu bym go nie kupiła, bo nie lubię konsystencji żelu na twarzy. Nawilżanie nikłe. Nie polecam, coraz więcej w internecie komentarzy, iż wszystkie ich żele nie działają. Pół gwiazdki mogę dać za estetyczne opakowanie i za to, że tego cholerstwa nie ubywa!

Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

Chcesz pochwalić mahalkata za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 462 raz(y)
  • kolejny żel FlosLeku, który wykorzystuję niezgodnie z przeznaczeniem
  • Moje spotkania z żelami z FlosLeku zawsze mnie zaskakują. Kupuję żel "na coś" (np. arnikowy na obrzmienia i sińce, do stosowania pod oczy), po czym jestem zmuszona szukać alternatywnych zastosowań, bo zgodnie z przeznaczeniem absolutnie nie działa, a wyrzucić szkoda. Podczas szukania alternatywy następuje przełom: żel sprawdza się REWELACYJNIE na innym polu. Wspomniany arnikowy jest najlepszym usuwaczem zaczerwienień po wyciskaniu, żel z żywokostem służy mi natomiast jako.. eliminator cieni i opuchlizny pod oczami.

Kupiłam go po wnikliwej lekturze opisu działania. Miał być dla mnie następcą arnikowego: chciałam czegoś, co będę mogła nałożyć na całą twarz, co zlikwiduje podrażnienia, podgoi wypryski, pięknie ukoi skórę i przywróci jej elastyczność. Z opisem moje oczekiwania są jak najbardziej zgodne, gorzej z rzeczywistym działaniem

A no na mojej skórze pozytywnego działania brak. Krótko: żel się klei, nałożony nawet cieniutką warstwą lepi się niemiłosiernie. Jestem w szoku, że recenzentki poniżej potrafią użyć go pod makijaż - ja bym w życiu na to nie wpadła, bo u mnie nadaje się tylko do chodzenia po domu i ewentualnego zmycia później. Nałożony grubszą warstwą w formie maski nie robi nic - podrażnienia nie znikają, skóra wcale nie jest nawilżona (u mnie wręcz w drugą stronę - wysusza). Po kilku aplikacjach skóra poszarzała, zmęczona, nieprzyjemna w dotyku, jakby "zaklajstrowana" (a przecież zmywam żel!), co skutkuje u mnie wysypem niedoskonałości. W moim przypadku zapychanie jest naprawdę mocne, oceniam je na 9/10.

Po tym wszystkim żel z żywokostem otrzymał ode mnie miano Kompletnej Kosmetycznej Pomyłki.
    Rozczarowana wrzuciłam go do lodówki, mówię sobie: kiedyś go jakoś zużyję. No i stał się cud: któregoś dnia postanowiłam położyć go pod oczy, z którymi mam kilka problemów:

a) oczy mega wrażliwe, wszelkie kremy stosowane na noc powodują u mnie ogromne opuchnięcia rano + uczucie zmęczonych oczu
    b) wspomniana wyżej opuchlizna, której nie mogę zwalczyć ani roll-onami, ani okładami z zimnych łyżek czy herbaty
    c) dosyć mocne cienie, których kremy nie ruszają

Żel z żywokostem okazał się strzałem w dziesiątkę. Codziennie wieczorem nakładam średnią warstwą pod oczy i idę spać. Owszem, klei się, ale da się przeżyć. Gwóźdź programu - wystarczyło kilka dni, a ja praktycznie nie mam opuchnięć i cieni. Może nie jest to jeszcze idealny efekt, ale mnie naprawdę zadowala. Skóra pod oczami jest w dużo lepszej kondycji, a oczy wyglądają na bardziej wypoczęte. Cieszy mnie głównie fakt, że nie straszę już tymi ogromnymi opuchnięciami, bo wiecie jak to jest - cienie można przykryć korektorem, ale opuchlizny nic nie ukryje i człowiek zawsze wygląda jak po nieprzespanej nocy lub jakby płakał przez trzy dni.

Plusy żelu:
    + cena
    + poręczna, estetyczna, pojemna tubka
    + pięknie zniwelował moje cienie i opuchnięcia pod oczami

Minusy:
    - stosowany zgodnie z przeznaczeniem zapchał mnie przeokrutnie + absolutnie nie działał.
    - największy minus to jednak fakt, że nie po to kupuję żel na coś konkretnego, żeby później stosować go (z musu) w inny sposób. Taka sytuacja miała miejsce z każdym żelem jaki do tej pory kupiłam (4 różne żele co najmniej), następnym razem chyba wybiorę sobie żel na podstawie ładnego obrazka, bo czytanie etykietki nie ma sensu.

Używam tego produktu od: mam od kilku miesięcy, pod oczy stosuję od około 2
    Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić v-x-n za czytelną i pomocną recenzję?
  • Lubię i polecam.
  • Żelu z żywokostem używam do twarzy, pod krem lub filtr. Sprawdza się doskonale, ma postać lekkiego żelu, nie klei się na skórze, szybko się wchłania.
    Dobrze nawilża, koi skórę, ujednolica ją i lekko napina. Chroni przed wysuszeniem skóry, krem leży na nim doskonale, podobnie makijaż.
    Regularne stosowanie zapewnia skórę dobrze nawilżoną i w dobrej kondycji.
    Generalnie ten kosmetyk warto przetestować - wspomaga nawilżenie bardzo dobrze, poprawia wygląd skóry, fajnie sprawdza się pod makijażem.
    Nie podrażnia, nie powoduje zaczerwienień.
    Cena przystępna, wydajność dobra.

Chcesz pochwalić iceflower za czytelną i pomocną recenzję?
  • sama nie wiem
  • Bardzo lubię kosmetyki Flos Leku, ale ten mi zupełnie nie przypadł do gustu. Mam suchą skórę, popękane naczynka, także na nogach. Do nawilżenia chciałam użyć tego żelu, ale on się do tego nie nadaje - klei się potwornie! Nie wiem, jak długo trzeba czekać, aż wyschnie. Ja czekałam kilkanaście minut za każdym razem - nie wystarcza. Przykleja się potem do nóg wszystko - po rozebraniu się wieczorem mam na skórze pyłki z rajstop i spodni.

Ręce po użyciu żelu też trzeba zaraz myć - kleistość jest nie do zniesienia! Poza tym ręce bardzo wysusza, ściąga skórę.

Nie wygładził mi skóry w najmniejszym stopniu. Dodatkowo alantoina podrażnia, a po dłuższym stosowaniu uczula, więc z żelu z żywokostem trzeba przejść na maść z żyworódki.

Sam żel ma konsystencję w porządku - jak normalne żele. Tubka jest duża, wydajna. Żeby jeszcze lepiej działało!

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić vrediana za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super.
  • Początkowo żel z żywokostem nie przypadł mi do gustu, wydawał się być takim niczym, rolował dawany na niego krem, nie widziałam znacznego nawilżenia.
    Do czasu - aby spełnił rolę dobrego nawilżacza trzeba go stosować codziennie (ja rano i wieczór), by nie rolował kremu trzeba poczekać by dobrze się wchłonął.
    Ale najlepsze działanie to ukojenie i regeneracja skóry, Gdy pojawiła mi się jakaś krostka przy używaniu żelu dużo lepiej się goiła, nie pozostawiając po sobie nieładnego śladu.
    Używam brevoxylu - a wiadomo on strasznie wysusza skórę, jednak dzięki żelowi z żywokostu mam ładną i elastyczną skórę, bez ściągnięcia czy przesuszenia POLECAM!

Używam tego produktu od: 2 m-cy
    Ilość zużytych opakowań: zaczynam drugie

Chcesz pochwalić velouria za czytelną i pomocną recenzję?
  • ideał
  • nie bez powodu postanowiłam zgłosić ten produkt, kolejna perełka znaleziona na samym dole półki w drogerii.dla mnie to po prostu ideał.doskonale nawilża,wchłania się do matu, nie zapycha.fantastyczny na lato!

Używam tego produktu od:miesiąca
    Ilość zużytych opakowań:w trakcie 1

Chcesz pochwalić sado100 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij