L`Biotica, Biovax, Intensywnie regenerujący szampon do włosów ciemnych

Powiększ L`Biotica, Biovax, Intensywnie regenerujący szampon do włosów ciemnych

Zgłaszająca osoba: noseknosek

Szampony BIOVAX to unikatowe produkty stworzone na bazie wyjątkowo łagodnych substancji myjących, które nie podrażniają skóry głowy oraz nie wysuszają włosów. Dodatkowo wzbogacone zostały o zbawiennie nawilżające emolienty - substancje szczególnie polecane w pielęgnacji skóry i włosów, które łatwo tracą nawilżenie. Ponieważ produkty BIOVAX są wyjątkowo delikatne, zalecane są zwłaszcza do włosów, które źle tolerują inne szampony.
Silnie regenerujące działanie szamponów BIOVAX gwarantuje ich kremowa konsystencja wraz z oryginalną kompozycją 100% naturalnego ekstraktu z henny (Lawsonia) oraz ekstraktów pieczołowicie dobranych odpowiednio do konkretnego problemu włosów.
100% ekstrakt z henny (Lawsonia), ułatwia aktywnym składnikom wnikanie do wnętrza włosa i jego cebulki. Proces ten pozwala na pełną regenerację struktury włosów, dzięki czemu stają się one zdrowsze, bardziej sprężyste i pełne blasku.

Skład: Aqua, Sodium Cocoamphoacetate (and) Glycerin (and) Lauryl Polyglucose (and) Sodium Cocoyl Glucamate (and) Sodium Lauryl Glucose Carboxylate, Cocamidopropyl Betaine, Disodium LaurethSulfosuccinate, Cocamide Dea, Coco-Glucoside, Polyquaternium-22, Polyquaternium-70 (and) Dipropylene Glycol, Dicaprylyl Ether (and)Lauryl Alcohol, Sytrene/Acrylates Copolymer (and) Coco-Glucoside, Sodium Chloride, Glycerin, Lawsonia Inermis Extract, Fucus Vesiculosus Extract, Hydrolyzed Silk, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Polyquaternium-59 (and) Bytylene Glycol, Mica (and) Titanium Dioxide (and) Iron Oxides, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Parfum, Linalool, Hexyl Cinnamal, Tetrasodium EDTA, Benzyl Alcohol (and) Methylchloroisothiazolinone (and) Methylisothiazolinone, Citric Acid (28.01.2011)

/bw/

• Bardzo dobry szampon
  • Gdy moje włosy zaczęły wypadac, a ja nie wiedziałam jak je ratowac natychmiastowo sięgnęłam po olej rycynowy oraz witaminę A + E. Do tego wszystkiego brakowało mi tylko szamponu i maski. Często przechodziłam w Super-Pharm obok półek z Biovaxem i zastanawiałam się czy te produkty są warte swojej ceny. No i śmiało mogę powiedziec, że są. Jestem szczęśliwą posiadaczką tego szamponu, który zmienił stan moich włosów w dośc szybkim czasie. Jestem naturalną brunetką (ciemny brąz), więc nie wiem czy to podświadomośc, czy też realia, ale mam wrażenie, że kolor moich włosów o wiele lepiej odbija światło i podkreśla kasztanowe tony. Po dwóch miesiącach stosowania biovaxu dostaję dużo komplementów na uczelni. Ludzie chwalą, że są zadbane, "sypkie" i lśniące, a ja jeszcze na drugi dzień czuję zapach szamponu, co wypada dla mnie na plus, ponieważ lubię zapach tego kosmetyku

PLUSY
    +zapach (oraz utrzymywanie się na włosach)
    +wydajnośc
    +działanie zgodne z obietnicami
    +moich włosów nie obciąża
    +dobrze zmywa mi olej rycynowy po całej nocy +trzymania go na głowie

Narazie nie dostrzegłam mankamentów

Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie

Chcesz pochwalić mademoiselle_marianna za czytelną i pomocną recenzję?
  • szmapon nie myje włosów i bardzo je obciąża
  • Szampon jest tragiczny.Włosy po umyciu nim miałam tłuste normalnie brudne,szampon po prostu ich nie mył.To najgorszy szampon jaki kiedykolwiek miałam.Moja włosy są ciemne zdrowe,nie są farbowane i wystarczy mycie byle jakim szamponem żeby lśniły a po tym szamponie miałam tłuste strąki które strasznie długo schły!to jakiś koszmar i w dodatku drogi bo zapłaciłam 19zł.aa i jeszcze jedno jak nie wymieszałam szamponu przed użyciem to wylewała się taka,,brokatowa złota woda z milionem drobinek''No po prostu nie wypał!

Chcesz pochwalić delfix10 za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobrze regeneruje, ale bardzo przetłuszcza
  • Mam bardzo grube i gęste brązowe włosy do ramion, lubią się puszyć oraz mają dużą skłonność do rozdwajania końcówek. Ponieważ najrzadziej co drugi dzień używam suszarki oraz prostownicy szukam dla nich intensywnie nawilżających oraz regenerujących kosmetyków. Zachęcona skutecznością innych kosmetyków do włosów marki L'Biotica z serii Biovax zakupiłam szampon i mam do niego bardzo mieszane uczucia.

Plusy:
    +Zapach
    +Opakowanie (bardzo wygodne, wytrzymałe)
    +Konsystencja (odpowiednio gęsta)
    +Dobrze się pieni
    +Bardzo dobrze regeneruje
    +Przyciemnia mój naturalny odcień włosów
    +Nie plącze włosów
    +Wygładza włosy (nawet moje bardzo puszące się końcówki)
    +Skład (bral SLS)

Minusy:
    -Obciąża włosy (po kilku godzinach u mnie wyglądały jak myte poprzedniego dnia)
    -Cena (za tą kwotę można dostać inne bardzo dobrze nawilżające i regenerujące szampony) mój kupiłam w aptece za 20zł

Szampon zużyłam cały w dość szybkim tempie niestety podczas używania byłam zmuszona do codziennego mycia włosów (tak szybko się przetłuszczały) za to nabrały ładnego odcienia oraz zauważyłam znaczną regenerację na całej długości.
    Używam tego produktu od: 6 miesięcyIlość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie

Chcesz pochwalić asiulabase za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry Wybór
  • Po długich wojażach z szamponami w końcu trafiłam w dziesiątkę Mam włosy długie do pasa, ciemne z natury dodatkowo farbowane henną Khadi. Niestety przy długości takiej, sls pozostawia tragedię w postaci suchego sianka, a Lbiotica to przeciwieństwo. Szampon do stosowania na codzień.

Plusy:
    + pięknie pachnie
    + nie pozostawia obciążonych włosów
    + włosy sprawiają wrażenie ,,gęstszych', po dłuższym czasie stosowania faktycznie gęstnieją
    + kolor przyciemnia nadając refleksów ( przynajmniej u mnie)
    + świetnie radzi sobie ze spłukiwaniem olejów
    + skład, brak sls, naturalny, więc nie podrażnia
    + odżywia włosy ( może ten lawson działa tak? )

Minusy:
    - mogliby zrobić poręczniejsze opakowanie, inny dozownik, bo obecny strasznie ciężko się używa, przez co zniechęca (odejmuje za to pół gwiazdki)
    - ciężko spienić ( ale nie można winić bo brak sls, robi swoje)
    - linalool w składzie, który może wrażliwców uczulić
    - bez maski, odżywki może powodować szorstkość, ale kto używa sam szampon?

+/- wydajność a cena to nie moja kwestia, bo z natury używam sporo ze względu na długość, ale ogólnie to w miarę wydajny

Podsumowując:

IDEALNY dla kogoś kto szuka czegoś co dobrze zmyje wszystko, zadba na codzień i nie będzie powodować żadnych ,,niespodzianek' na głowie.

P.s najlepsze działanie ma z maską Biowax z tej samej serii.

Chcesz pochwalić domi733 za czytelną i pomocną recenzję?
  • ok
  • Ma kolor perłowy, pod koniec widoczny jest jakiś brokat złoty. Zużyłam w sumie z trzy butelki. Dobrze oczyszcza włosy , nie wysusza ale ja na razie przerzucę się na szampony o kolorze przezroczystym. Plus za nie podrażnianie mojej wrażliwej skóry głowy.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: ok.3

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić POMARANCZOWA1990 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Godny polecenia
  • Kupiłam ten szampon z myślą o regeneracji moich ciemnych włosow i nadaniu im blasku I musze przyznać że mile jestem zaskoczona.

Szampon ma przyjemny zapach, dobrze się pieni. Włosy po umyciu są miękkie, błyszczące, jakby odżyły na nowo

Myję nim włosy co 2-3 dni i za każdym razem jestem zawodolona z uzyskanych efektów;] aż sie nie mogę doczekać kolejnego mycia:P naprawdę dzieki niemu moje włosy odyskały zdrowy połysk. Prędko go nie zmienie, chyba że na inny szampon z Biovaxu. Polecam

Ilość zużytych opakowań: prawie 1

Chcesz pochwalić ashe20 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jest dobry
  • Zaczęłam używać tego szamponu, aby wspomóc maskę tej samej firmy. W połączeniu naprawdę widać efekty! Włosy są miękkie, lśniące i mniej się przetłuszczają. Jest o wiele mniej wypadających włosów również, ale to może akurat sprawiać maska;p Ogólnie jestem zadowolona,jednak jest coś, co mi się nie spodobało. Mianowicie pojawił się łupież, który może wcześniej miałam, ale w dość minimalnej ilości. Dlatego musiałam na zmianę z tym szamponem używać szamponu przeciwłupieżowego. Przez co był też bardziej wydajny;p

Używam tego produktu od: czerwca 2012
    Ilość zużytych opakowań: drugie opakowanie

Chcesz pochwalić burlesque90 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mam mieszane uczucia
  • Do zakupu tego szamponu zachęcił mnie jego skład.
    Bez zbędnych dodatków i ulepszaczy.
    Ostatnio bardzo wypadają mi włosy, więc uzbroiłam się w różne kosmetyki naprawcze.

Plusami tego szamponu jest zapach, konsystencja i dostępność. Szampon jest dość gęsty, ale i tak stosuję metodę kubeczkową, czyli najpierw rozcieńczam szampon z odrobiną wody i dopiero nakładam na włosy. W trakcie mycia mam wrażenie, że włosy stają się tępe i szorstkie.
    Przed myciem zawsze stosuję oleje, po myciu maski, więc nie jestem w stanie stwierdzić, czy ten szampon daje jakieś zauważalne efekty, czy nie.

Minusem tego szamponu jest jego mała pojemność. Głowę myję co drugi dzień, zazwyczaj dwukrotnie, dlatego jak dla mnie jest mało wydajny.

Czy przyciemnia włosy? Nie mam pojęcia.
    Odwaliłam kaszanę i zafarbowałam włosy pianką z Palette. Błąd mojego życia. Mam mega ciemny brąz wchodzący w czarny.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie skończone

Chcesz pochwalić Vitalianka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo fajny
  • Moim zdaniem jest to bardzo fajny szampon, lecz nie do włósów przetłuszczających się, albowiem jest on bardzo delikatny.

Co prawda jest on gęsty i trudniej się pieni niż normalne szampony ale do tego idzie się przyzwyczaić.

Faktycznie włosy po nim były miękkie, nawilżone i delikatne, nie zauważyłam przyciemnienia włosów (z natury mam bardzo ciemne).

Szampon do tego ślicznie pachnie i mimo małego opakowania jest bardzo wydajny .

Używam tego produktu od: trzech miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić n_a_g_i_n_i za czytelną i pomocną recenzję?
  • Same negatywy.
  • Zakupiłam szampon, ponieważ od roku używam maski do włosów z biovaxu, która moim zdaniem jest rewelacyjna. Znalazłam ten szampon przypadkowo w promocji więc zdecydowałam się zakupić.
    Po pierwszym myciu moje włosy były matowe, nie potrafiłam ich wysuszyć, schły ok. kilku godzin, po kilkunastu godzinach był już tłuste sklejające się.
    Myslałąm, że po prostu źle spłukałam odżywkę z włosów, ale po dwóch kolejnych myciach wiedziałam już, że to jest wina TEGO szamponu.
    Żaden szampon do tej pory nie doprowadził moich włosów do takiego beznadziejnego stanu! i to po kilku myciach. Ostatnim razem nałożyłam naprawdę niewielką ilość.

- trudno go zmyć oraz wysuszyć włosy
    - po kilku godzinach włosy są przetłuszczone
    - pojawił się łupież, którego wcześniej nigdy nie miałam
    - jest to szampon do włosów ciemnych - nie zauważyłam żadnego pogłębienia koloru

Jednym słowem nie polecam i nigdy więcej nie zakupie ponownie.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 1/2

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić bubblestraw za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 11 raz(y)
  • Do moich kręconych włosów - TAK!
  • Szampon bardzo mile mnie zaskoczył, mimo że pierwsze wrażenie nie było najlepsze. Miał biały kolor i rzadką konsystencję, przelewał się przez palce. Musiałam uważać, aby go nie rozlać w czasie aplikacji. Dość słabo się pienił. Włosy w czasie mycia były dość szorstkie, takie „ostre” w dotyku. Jednak bez problemu można było je spłukać. Mam włosy naturalnie bardzo kręcone i suche, matowe, a ten szampon je delikatnie obciążał, dzięki czemu nie robiła mi się szopa na głowie. Skręt był idealny, ładnie podkreślony. Po wyschnięciu włosy były miękkie, gładkie w dotyku, a przede wszystkim lśniące! Bez problemu się rozczesywały i układały. Długo zachowywały świeżość, nie puszyły się, nie sterczały we wszystkich kierunkach. Skóra głowy nie swędziała, nie była przesuszona, podobnie jak płatki uszów i linia włosy - czoło (Za to plus, bo często inne szampony powodują u mnie łuszczenie w tych miejscach). Do plusów zaliczam też nienachalny zapach i zaskakującą wydajność. Biorąc pod uwagę konsystencję i mniejszą od standardowej pojemność, myślałam, że skończę butelkę w ciągu 3 tygodni, a używałam szamponu 2 miesiące!

Chcesz pochwalić k-n za czytelną i pomocną recenzję?
  • Będę używać dopóki nie znajdę nic w podobnym składzie
  • Zgadzam się z dziewczynami- po umyciu włosy są dość sztywne- dlatego używam odżywki bez spłukiwania w sprayu tej samej firmy i wtedy efekt jest bardzo dobry.

Minusy:
    - "sztywność" włosów,
    - dla mnie jest zbyt gęsty, źle się rozprowadza
    - cena

Plusy:
    - skład!!!
    - przy regularnym stosowaniu z innymi produktami( spray i maska) przyciemnia włoski.
    - włoski się błyszczą

Chcesz pochwalić tagusia1986 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Włosy zdecydowanie mocniejsze i zdrowsze - TO PO PROSTU WIDAĆ!
  • Moje włosy były przede wszystkim suche i matowe, końcówki łamliwe (ale nie rozdwajały się).

Kupiłam szampon z nadzieją na nawilżenie, odżywienie, dodanie blasku i koloru - to był bardzo dobry zakup

Włosy już po dwóch-trzech myciach (mam długie włosy, myję je co około 3-4 dni) są wyraźnie mocniejsze. Z każdym następnym myciem dało się zauważyć, że zyskują trochę "światła", nie są już tak matowe jak były, wydają się bardziej nawilżone, zdrowsze, końcówki nie tworzą już efektu połamanego "siana", nie puszą się

O co się niepokoiłam? Że będzie przetłuszczał włosy u nasady lub je obciążał i będę chodziła z oklapniętą fryzurą - ale tu miłe zaskoczenie
    Włosy przetłuszczają się dużo mniej niż przy użyciu szamponów Dove czy Timotei, spokojnie wytrzymują 4 dni do następnego mycia. Przy suszeniu nie puszą się. Mimo dobrego nawilżenia szampon nie obciąża włosów - duża zaleta!

Jedyny minus:
    Jeśli nie użyjemy odżywki, włosy po umyciu są dość sztywne, niezbyt miękkie w dotyku. Jeśli ktoś ma zazwyczaj problem z rozczesywaniem włosów - szampon tego nie ułatwia (moje włosy są proste i nie skłonne do plątania się, ale jeśli nie zwrócę na to uwagi przy suszeniu, rzeczywiście mogą być nieco skołtunioe ;-) Jakaś nawilżająca odżywka jednak rozwiązuje skutecznie oba problemy.

Cena szamponu jest moim zdaniem całkiem satysfakcjonująca - jest on dość wydajny, gęsty i kremowy w konsystencji. Nie rozlewa się przez palce, raczej gęstością przypomina konsystencję odżywki.

Powinnam jeszcze napisać jak używam szamponu:
    Mycie tak jak mówiłam co 3-4 dni, potem odżywka, zazwyczaj Herbal Essences (niebieska) do spłukiwania. Potem podsuszam lekko włosy, do końca wysychają już same.

Podsumowując: bardzo polecam, bardzo zauważalne polepszenie kondycji włosów, są bardziej lśniące, mocniejsze, zdrowsze. Jak na razie nie zamienię go na żaden inny!

Mam nadzieję, że po zużyciu drugiej butelki nie zmienię zdania i będę mogła go nazwać KWC

Używam tego produktu od: dwa miesiące

Ilość zużytych opakowań: pierwsze w trakcie

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić blackandblue za czytelną i pomocną recenzję?
  • Genialny szampon!!
  • Fajny szampon, włosy sa po nim lekkie, miękkie i ładnie się układają (nie puszą się). Poza tym odkąd go uzywam przestała swędzić mnie skóra głowy oraz zapomniałam co to lupiez.
    Zazwyczaj po umyciu nim włosów stosuje inna odzywke (Joanny \"z miodem i cytryną\", więc pewnie kondycja moich wlosów to też zasługa tej odżywki, ale czasami zapominam o niej i wtedy też włosy wyglądają super
    Edycja: teraz bardzo rzadko pomagam sobie odżywką przy pielęgnacji włosów, a one mimo to wyglądaja bardzo dobrze, tak, jak napisałam na początku
    Jednak muszę przyznać, że trzeba się trochę namęczyć, żeby porządnie umyć włosy tym szamponem. To też sprawia, że nie jest on super wydajny.

Dodam, ze wczesniej miałam ciezka przeprawe szukajac szamponu odpowiedniego dla mnie. Teraz, kiedy go juz znalazłam, czuję olbrzymią różnice
    Używam tego produktu od: ponad miesiącIlość zużytych opakowań: 2 w trakcie

Chcesz pochwalić anioti za czytelną i pomocną recenzję?
  • Łagodny.
  • Szampon jest łagodny, jednak czasem mam wrażenie,że zbyt łagodny i niezbyt dobrze myje. Ale może to dlatego,że mam włosy tłuste. Bardzo ładnie, ciekawie pachnie. Nie pieni się zbyt mocno. Kupiłam go z myślą o pielęgnacji i pogłębieniu koloru. W kolorze wielkich zmian nie ma, jednak skład na etykiecie bardzo zachęca.

Używam tego produktu od: 2 miesięcy.
    Ilość zużytych opakowań: 1.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić madmaxia za czytelną i pomocną recenzję?