L`Biotica, Biovax, Intensywnie regenerujący szampon do włosów ciemnych

Powiększ L`Biotica, Biovax, Intensywnie regenerujący szampon do włosów ciemnych

Zgłaszająca osoba: noseknosek

Szampony BIOVAX to unikatowe produkty stworzone na bazie wyjątkowo łagodnych substancji myjących, które nie podrażniają skóry głowy oraz nie wysuszają włosów. Dodatkowo wzbogacone zostały o zbawiennie nawilżające emolienty - substancje szczególnie polecane w pielęgnacji skóry i włosów, które łatwo tracą nawilżenie. Ponieważ produkty BIOVAX są wyjątkowo delikatne, zalecane są zwłaszcza do włosów, które źle tolerują inne szampony.
Silnie regenerujące działanie szamponów BIOVAX gwarantuje ich kremowa konsystencja wraz z oryginalną kompozycją 100% naturalnego ekstraktu z henny (Lawsonia) oraz ekstraktów pieczołowicie dobranych odpowiednio do konkretnego problemu włosów.
100% ekstrakt z henny (Lawsonia), ułatwia aktywnym składnikom wnikanie do wnętrza włosa i jego cebulki. Proces ten pozwala na pełną regenerację struktury włosów, dzięki czemu stają się one zdrowsze, bardziej sprężyste i pełne blasku.

Skład: Aqua, Sodium Cocoamphoacetate (and) Glycerin (and) Lauryl Polyglucose (and) Sodium Cocoyl Glucamate (and) Sodium Lauryl Glucose Carboxylate, Cocamidopropyl Betaine, Disodium LaurethSulfosuccinate, Cocamide Dea, Coco-Glucoside, Polyquaternium-22, Polyquaternium-70 (and) Dipropylene Glycol, Dicaprylyl Ether (and)Lauryl Alcohol, Sytrene/Acrylates Copolymer (and) Coco-Glucoside, Sodium Chloride, Glycerin, Lawsonia Inermis Extract, Fucus Vesiculosus Extract, Hydrolyzed Silk, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Polyquaternium-59 (and) Bytylene Glycol, Mica (and) Titanium Dioxide (and) Iron Oxides, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Parfum, Linalool, Hexyl Cinnamal, Tetrasodium EDTA, Benzyl Alcohol (and) Methylchloroisothiazolinone (and) Methylisothiazolinone, Citric Acid (28.01.2011)

/bw/

• Trochę tak, trochę nie.
  • Plusy:
    -Nie wysusza.
    -Delikatnie nawilża.
    -Sprawia, że kolor włosów jest bardziej intensywny.
    -Skład.
    -Wydajność.

Minusy:
    -Słabo się pieni.
    -Niedokładnie oczyszcza.

Używam tego produktu od: Dwóch miesięcy.
    Ilość zużytych opakowań: Jedno.

Chcesz pochwalić Rodzynka_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • No niestety klapa
  • Zakupiłam ten szampon ponieważ uwielbiam maski biowax. Mam try ulubione i wśród nich jest właśnie ta do włosów ciemnych dlatego pomyślałam, że może warto wypróbować szampon. który będzie delikatny, a zarazem odżywi i wzmocni włosy.

No niestety ten szampon jest za delikatny. Jeszcze się sama wkopałam bo kupiłam szampon w tej większej pojemności.

Zalety:

- bardzo ładny zapach
    - dość przystępna cena
    - konsystencja bardzo aksamitna
    - nie podrażnił skóry głowy

Wady:

- szampon jest na tyle delikatny, że totalnie nie domywa włosów
    - wzmaga przetłuszczanie
    - praktycznie w ogóle się nie pieni, nawet metoda kubeczkowa nie pomogła
    - tym samym nie zmywa olei, cięższych masek czy delikatnych środków do stylizacji, których używam sporadycznie
    - wychodzi na to, że jest niewydajny bo na prawdę trzeba bardzo dużo go wylać aby jakkolwiek się pienił
    - obciąża włosy

Może jeszcze znajdę na niego sposób ale jak na razie męczę się z nim.

Chcesz pochwalić malva1986 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie domywa włosów
  • Ten szampon bardzo mnie irytował, ponieważ myję włosy co ok. 3 dni i ich nie domywał. Przy innych szamponach wystarczyło umyć włosy dwukrotnie, żeby były idealnie czyste. Szampon Biovaxu potrzebował czterokrotnego mycia, a jeśli olejowałam wcześniej włosy, to musiałam się nieźle namęczyć podczas mycia. Z tego powodu wg mnie jest to szampon nieekonomiczy, ale nie przejmowałam się tym zbytnio, tylko cieszyłam, że szybciej się skończy i w końcu kupię coś lepszego.

Mam włosy kręcone, normalne. Po zużyciu całego opakowania szamponu włosy rzeczywiście mają trochę ładniejszy kolor (nie wiem na ile to zasługa szamponu a na ile maski, którą od czasu do czasu nakładałam). Ponadto nie musiałam koniecznie nakładać na nie odżywki przy każdym myciu, ale z odżywką bardzo ładnie się mieniły, bez niej szału nie było.

Plusy:
    +kolor nieznacznie się poprawił
    +nie musiałam koniecznie używać odżywki po każdym myciu, żeby włosy były miękkie

Minusy:
    -niewydajny -> nieekonomiczny
    -nie domywa włosów
    -niewygodne opakowanie
    -cena standardowa (za ok.20zł można dostać o wiele lepsze szampony)

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

Chcesz pochwalić Sethi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyzwoity
  • Szampon nieźle mi się sprawdził przy moich przetłuszczających włosach - mogłam je myć co dwa dni, co jest sukcesem

plusy:
    - skład: brak parabenów, sls,
    - nie obciąża włosów,
    - podnosi włosy u nasady,
    - włosy się ładnie świecą po umyciu,
    - cena przystępna za 400 ml,
    - wydajny.

minusy:
    - trzeba użyć odżywki, żeby móc dobrze rozczesać włosy, bo je plącze,
    - nie nawilża włosów, troszkę je wysusza, co jest jednak ok, jeśli ktoś ma włosy przetłuszczające się.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie używania pierwszego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić sally85 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Lubie Lubie Lubie!
  • +nawilża
    +włosy są pełne życia!
    +w połączeniu z maską to duet nie do przebicia
    +zapach
    +pieni się dobrze
    +Nie przetluszcza
    +skóra głowy nie swędzi

-cena, ale wart!

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? NIE
Chcesz pochwalić kasiorka94 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry szampon
  • Gdy moje włosy zaczęły wypadac, a ja nie wiedziałam jak je ratowac natychmiastowo sięgnęłam po olej rycynowy oraz witaminę A + E. Do tego wszystkiego brakowało mi tylko szamponu i maski. Często przechodziłam w Super-Pharm obok półek z Biovaxem i zastanawiałam się czy te produkty są warte swojej ceny. No i śmiało mogę powiedziec, że są. Jestem szczęśliwą posiadaczką tego szamponu, który zmienił stan moich włosów w dośc szybkim czasie. Jestem naturalną brunetką (ciemny brąz), więc nie wiem czy to podświadomośc, czy też realia, ale mam wrażenie, że kolor moich włosów o wiele lepiej odbija światło i podkreśla kasztanowe tony. Po dwóch miesiącach stosowania biovaxu dostaję dużo komplementów na uczelni. Ludzie chwalą, że są zadbane, "sypkie" i lśniące, a ja jeszcze na drugi dzień czuję zapach szamponu, co wypada dla mnie na plus, ponieważ lubię zapach tego kosmetyku

PLUSY
    +zapach (oraz utrzymywanie się na włosach)
    +wydajnośc
    +działanie zgodne z obietnicami
    +moich włosów nie obciąża
    +dobrze zmywa mi olej rycynowy po całej nocy +trzymania go na głowie

Narazie nie dostrzegłam mankamentów

Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie

Chcesz pochwalić mademoiselle_marianna za czytelną i pomocną recenzję?
  • szmapon nie myje włosów i bardzo je obciąża
  • Szampon jest tragiczny.Włosy po umyciu nim miałam tłuste normalnie brudne,szampon po prostu ich nie mył.To najgorszy szampon jaki kiedykolwiek miałam.Moja włosy są ciemne zdrowe,nie są farbowane i wystarczy mycie byle jakim szamponem żeby lśniły a po tym szamponie miałam tłuste strąki które strasznie długo schły!to jakiś koszmar i w dodatku drogi bo zapłaciłam 19zł.aa i jeszcze jedno jak nie wymieszałam szamponu przed użyciem to wylewała się taka,,brokatowa złota woda z milionem drobinek''No po prostu nie wypał!

Chcesz pochwalić delfix10 za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobrze regeneruje, ale bardzo przetłuszcza
  • Mam bardzo grube i gęste brązowe włosy do ramion, lubią się puszyć oraz mają dużą skłonność do rozdwajania końcówek. Ponieważ najrzadziej co drugi dzień używam suszarki oraz prostownicy szukam dla nich intensywnie nawilżających oraz regenerujących kosmetyków. Zachęcona skutecznością innych kosmetyków do włosów marki L'Biotica z serii Biovax zakupiłam szampon i mam do niego bardzo mieszane uczucia.

Plusy:
    +Zapach
    +Opakowanie (bardzo wygodne, wytrzymałe)
    +Konsystencja (odpowiednio gęsta)
    +Dobrze się pieni
    +Bardzo dobrze regeneruje
    +Przyciemnia mój naturalny odcień włosów
    +Nie plącze włosów
    +Wygładza włosy (nawet moje bardzo puszące się końcówki)
    +Skład (bral SLS)

Minusy:
    -Obciąża włosy (po kilku godzinach u mnie wyglądały jak myte poprzedniego dnia)
    -Cena (za tą kwotę można dostać inne bardzo dobrze nawilżające i regenerujące szampony) mój kupiłam w aptece za 20zł

Szampon zużyłam cały w dość szybkim tempie niestety podczas używania byłam zmuszona do codziennego mycia włosów (tak szybko się przetłuszczały) za to nabrały ładnego odcienia oraz zauważyłam znaczną regenerację na całej długości.
    Używam tego produktu od: 6 miesięcyIlość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie

Chcesz pochwalić asiulabase za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry Wybór
  • Po długich wojażach z szamponami w końcu trafiłam w dziesiątkę Mam włosy długie do pasa, ciemne z natury dodatkowo farbowane henną Khadi. Niestety przy długości takiej, sls pozostawia tragedię w postaci suchego sianka, a Lbiotica to przeciwieństwo. Szampon do stosowania na codzień.

Plusy:
    + pięknie pachnie
    + nie pozostawia obciążonych włosów
    + włosy sprawiają wrażenie ,,gęstszych', po dłuższym czasie stosowania faktycznie gęstnieją
    + kolor przyciemnia nadając refleksów ( przynajmniej u mnie)
    + świetnie radzi sobie ze spłukiwaniem olejów
    + skład, brak sls, naturalny, więc nie podrażnia
    + odżywia włosy ( może ten lawson działa tak? )

Minusy:
    - mogliby zrobić poręczniejsze opakowanie, inny dozownik, bo obecny strasznie ciężko się używa, przez co zniechęca (odejmuje za to pół gwiazdki)
    - ciężko spienić ( ale nie można winić bo brak sls, robi swoje)
    - linalool w składzie, który może wrażliwców uczulić
    - bez maski, odżywki może powodować szorstkość, ale kto używa sam szampon?

+/- wydajność a cena to nie moja kwestia, bo z natury używam sporo ze względu na długość, ale ogólnie to w miarę wydajny

Podsumowując:

IDEALNY dla kogoś kto szuka czegoś co dobrze zmyje wszystko, zadba na codzień i nie będzie powodować żadnych ,,niespodzianek' na głowie.

P.s najlepsze działanie ma z maską Biowax z tej samej serii.

Chcesz pochwalić domi733 za czytelną i pomocną recenzję?
  • ok
  • Ma kolor perłowy, pod koniec widoczny jest jakiś brokat złoty. Zużyłam w sumie z trzy butelki. Dobrze oczyszcza włosy , nie wysusza ale ja na razie przerzucę się na szampony o kolorze przezroczystym. Plus za nie podrażnianie mojej wrażliwej skóry głowy.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: ok.3

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić POMARANCZOWA1990 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij