Scholl, Hard Skin Softening Cream (Krem zmiękczający na twardą skórę stóp)

Powiększ Foto niedostępne

Zgłaszająca osoba: rapunzel8

Podobnie jak pozostałe produkty marki Scholl został opracowany specjalnie z myślą o specyficznych potrzebach stóp. Zawiera kwas salicylowy i kwas mlekowy. Redukuje twardą i zrogowaciałą skórę w 7 dni. Do stosowania na większych powierzchniach twardej skóry. Zmiękcza twardą skórę i ułatwia usuwanie zrogowaceń.

/bw/

• Nie spodziewajmy się cudów.
  • Zalety:
    - nawilża skórę w wyczuwalny sposób (skóra jest wyraźnie nawilżona i aksamitna w dotyku);
    - gęsta konsystencja (krem jest bardzo wydajny. Wystarczy niewielka ilość kremu, by posmarować nim jedną stopę)

i tyle zalet..

Neutralnie:
    - zapach (krem ma specyficzny zapach ale nie uważam, że strasznie śmierdzi. Nie jest to moim zdaniem jego wada. Traktuję go jako produkt specjalnej potrzeby, więc nie musi pachnieć owocami jak żel pod prysznic);
    - efekt zmiękczający (nie jest w pełni zadowalający. Prawdę mówiąc sam sobie nie radzi, ale w połączeniu z tarką jako wykończenie pielęgnacji stóp jest idealny. Skóra dłużej pozostaje gładka niż podczas samego ścierania bez wykończenia nawilżeniem)

Wady:
    - zbyt długo się wchłania (trzeba trochę odczekać zanim włoży się skarpetki, przez co stosowałam go głównie na noc. Przed wyjściem do sandałów...nie polecam. Noga niemiłosiernie ślizga się w bucie :P )

Używam tego produktu od: połowy maja
    Ilość zużytych opakowań: jestem na wykończeniu pierwszego opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić euthelia za czytelną i pomocną recenzję?
  • PORAŻKA!!!!BUBEL
  • Nie!!!!nie!!nie!!
    \n
    \nSkusiła mnie promocja z rossmanie no i oczywiście dobra firma.
    \nMiałam nadzięję że w końcu coś pomoże moim zrogowaciałym suchym stopom a teraz myśle że lepsze efetky da krem nivea niż to coś!!
    \nNie polecam, krem nie robi zupełnie nic a do tego tak cuchnie że nie da sie wytrzymać.

Chcesz pochwalić aalicja28 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Konkretny badziew...
  • Krem kupiłam z nadzieją, że jakkolwiek przywoła moją skórę na piętach do porządku, jednak się mocno zawiodłam...
    \n
    \nWysuszył mi skórę i skroił portfel...
    \nNie polecam...

Chcesz pochwalić ZlotyLoczek za czytelną i pomocną recenzję?
  • działa tak jak obiecuje producent
  • Zazwyczaj kupuję kosmetyk po wcześniejszym przestudiowaniu kwc, tym razem jednak krem Scholl zakupiłam pod wpływem chwili ( nie bez znaczenia był również fakt, iż akurat był on w promocji w Rossmanie )

W domu przeczytałam recenzje i pomyślałam, że wydałam niepotrzebnie pieniądze.

Po miesiącu stosowania stwierdzam jednak:
    Śmierdzi?- owszem... niemiłosiernie nie chcę nawet przytaczać tu moich skojarzeń dla tego zapachu
    Ma wodnistą, rzadką konsystencję- również się zgadza...

Nie zgodzę się jednak, że krem nie działa. OWSZEM działa...i to bardzo skutecznie!
    Pierwszy krem do stóp, który poradził sobie z twardą, zrogowaciałą skórą. Tak jak obiecuje producent- wygląd skóry na stopach poprawia się już w ciągu 7 dni regularnego stosowania kremu.
    Skóra staję się wyraźnie miększa i delikatniejsza.

Mimo dość rzadkiej konsystencji krem jest wydajny- stosuję go tylko na te partie stóp, gdzie występuję problem z twardą skórą i po miesiącu stosowania została go jeszcze spora ilość.

Krem polecam wszystkim osobom, które mają problem z twardą, zrogowaciałą skórą, ale nie są jednak szczególnie wrażliwe na nieprzyjemne zapachy. W innym przypadku używanie tego kremu może być katorgą;-)

Używam tego produktu od: ponad miesiąc

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić malutka100 za czytelną i pomocną recenzję?
  • TRAGEDIA
  • Zakup tego kremu był porażką. Pieniądze wydane w błoto. Nie dość, że nie robi nic, by pomóc w walczeniu ze zrogowacialym naskórkiem, to w dodatku wysusza skórę. Okropna, prawie leista konsystencja, kompletnie niewydajny - wystarczył mi zaledwie na 2 tygodnie stosowania, wygórowana cena. ZERO EFEKTU, nie polecam. Jedynym plusem był dość przyjemny zapach i miękkie opakowanie.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: 1 - 60 ml

Chcesz pochwalić bluelove za czytelną i pomocną recenzję?
  • dziwniee
  • mam problemy z twarda skora wiec kupilam ten krem, stosowalam codziennie wieczorem i czasami po poludniu.
    krem jest strasznie plynny, smierdzi, kiepsko sie wchlania i efekt "znika" szybko.
    jednak po zastosowaniu tarki peelingu itp... i na koniec kremu. efekt lepszy, po 5 dniach
    -jednak nie warty swojej ceny

Używam tego produktu od: 2 miesiace
    Ilość zużytych opakowań: polowa

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić joasia1998 za czytelną i pomocną recenzję?
  • MAsakra
  • kupiłam go z okazji rozpoczęcia sezonu na sandałki z odkrytymi piętami

minusy:
    -cena
    - zapach- śmierdzi na kilometr, trzeba po nim myc ręce min 3 razy, żeby ten zapach zszedł
    - nie działa tak jak obiecuje producent
    - mało wydajny
    - słabo się wchłania
    - konsystencja- za wodnista, jak na krem do stóp

plusy:
    - jednak po prawie miesiąca używania zauważyłam że moje stopy są gładsze, ale stosowałam co trzy dni peeling i tarkę, więc nie wiem czy to zasługa kremu

Chcesz pochwalić ankazgdyni za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wszystko, tylko nie ten!
  • Używałam grzecznie codziennie bez przerwy do końca opakowania na moje zrogowaciałe stopy.

- drogi (krem za 5zł działa lepiej)
    - śmierdzi niemiłosiernie - smrodu nie można domyć z rąk czy doprać ze skarpet
    - no i najważniejsze: nie działa
    - nie zmiękcza
    - nawet nie nawilża

Reasumując, jedyne co można osiągnąć za pomocą tego kremu to niesamowity smród ciała i wszystkiego wokół. NIE polecam. Wolę kupić o połowę tańszy i działający krem Neutrogeny.

Używam tego produktu od: ok. miesiąca

Chcesz pochwalić Maartys za czytelną i pomocną recenzję?
  • Masakra!
  • Wady, same wady:
    -nie działa
    -nie zmiękcza, nie robi nic
    -śmierdzi
    -pieniądze wyrzucone w błoto (ok 30zł)

Jak dla mnie plusów brak, nawet nie nawilża skóry. Nie próbujcie !

Używam tego produktu od: pół roku - zalega w szafce

Chcesz pochwalić iwonka584 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie działa.
  • Mam bardzo duzy problem z rogowaceniem skóry na stopach. Stosowałam już wiele kremów, ale ten krem to porażka. Zużyłam całe opakowanie smarując rano i wieczorem i nie zauważyłam różnicy.

Minusy:
    -cena,
    -bardzo tłusta konsystencja,
    -pozostawia nieprzyjemny filtr na stopach,
    -pomimo regularnego stosowania- nie pomógł.

Chcesz pochwalić lulka91 za czytelną i pomocną recenzję?
  • okropny
  • Jestem rozgoryczona tym zakupem. Trafił do mnie, bo był w dodatku do dezodorantu z scholla. Zestaw za przystępna cenę. Tylko tyle jeśli chodzi o pozytywne zdanie. Krem w ogóle nie zmiękcza, zapach okropny. krem zostawia dziwną warstwę na skórze stóp. Nie udał im sie ten krem. Nie próbujcie dziewczyny, błagam.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 opakowania

Chcesz pochwalić sroczka1986 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 11 raz(y)
  • śmierdziel
  • Mam nauczkę, ze nie kupię żadnego kosmetyku w ciemno. Kupiłam produkt w Superpharm za ok 28 zł. Pieniądze wyrzucone w błoto. Efekt po 7 dniach to kpina, używam trzy tygodnie, żadnego efektu nie zauważyłam. Lepszy efekt daje codzienne używanie pumeksu. Poza tym krem potwornie śmierdzi i bardzo długo się wchłania. Porazka

Używam tego produktu od: prawie miesiąca

Chcesz pochwalić bemki za czytelną i pomocną recenzję?
  • Do bani..
  • Ladnie pachnie, latwo sie naklada inic wiecej z atutow!
    Za plynny, jesli sie nie zamknie to nawet sam wylatuje z opakowania jesl jest w pozycji takiej ktora sprzyja temu nie zmiekcza nic a nic!! Uzywam od 3 tygodni i klops.. Nie polecam.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie i ostatnie

Chcesz pochwalić kasiunia1982 za czytelną i pomocną recenzję?
  • fatalny krem
  • Ten krem nie robi nic i mogę nawet zaryzykować stwierdzenie, że wręcz pogarsza stan stóp, nie nawilża, nie zmiękcza, konsystencja dość rzadka, przez co aplikacja nie należy do najprzyjemniejszych. No i okropny zapach, który ciężko potem zmyć z rąk. Dałam mu szansę kilkanaście razy, z czego kilka ostatnich przy użyciu rękawiczek ;P i nic. Dzisiaj wylądował w śmietniku. Nie polecam!

Ilość zużytych opakowań: zużyłam pół opakowania

Chcesz pochwalić forbiddenflower za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie działa..
  • Krem kupiłam, ponieważ wycofano fantastyczny moim zdaniem krem również usuwający zrogowacenia "Callus.. cośtam". Myślałam, że jest to ten sam krem, tylko w innym opakowaniu..

I tu się srogo rozczarowałam.
    -Zapach nieprzyjemny,
    - zostawia dziwną warstwę na skórze,
    - uczucie nawilżenia szybko znika, brak komfortu
    - zerowa likwidacja zgrubień, nawet nie spowalnia odrastania..

TOTALNY BUBNEL, naprawdę nie ma sensu kupować, by testować jego siłę..

Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Chcesz pochwalić Y a s m i n e za czytelną i pomocną recenzję?
  • tragedia
  • Używałam kremu ponad 7 dni ( po 7 dniach producent obiecuje efekt) i z przykrością stwierdzam,że stopy wyglądają lepiej bez użycia jakiegokolwiek kremu niż po nim...

Próbowałam na wiele sposobów go używać- solo lub zmieszany z masłem do ciała, tak czy siak wypadał strasznie.

minusy:
    -brak jakiegokolwiek usunięcia zrogowaciałego naskórka
    -totalnie wysusza stópki, mimo iż stosowałam równocześnie nawilżacz
    -stopy są szorstkie po jego użyciu
    -zapach
    -cena

plusy:
    -brak

Produkt nie zrobił nic dobrego, a jeszcze wysuszył stopy, nadaje się tylko i wyłącznie do śmietnika, nie polecam, bo cena ( ok 26 zł) jest śmiesznie wysoka w porównaniu do jakości produktu..Używam tego produktu od: 2 tygodniIlość zużytych opakowań: niecałe jedno

Chcesz pochwalić nickla za czytelną i pomocną recenzję?
  • dużo kasy za nic!
  • Jeśli płacę około 30 zł za krem, to oczekuję efektów. Skusiła mnie marka (podobno dobra jakość), niestety - bubel. Krem nie działa, do tego brzydko pachnie. Nie polecam.

Chcesz pochwalić Sahara9 za czytelną i pomocną recenzję?
  • gdyby tylko nie ten przykry zapach!
  • wszystko było by super... gdyby nie zapach tego kremu. Jest tak mdły, że aż cofa się w żołądku. A aplikując go palcami, bez lateksowej rękawiczki nie chce zmyć się ze skóry co jest okropne. Producent zapewnia redukcję zrogowacenia skóry w 7 dni. I tu się troszkę pomylił w obliczeniach. U mnie zaczęło to działać dopiero po miesiącu. Ale naprawdę działa. Stopy są po nim bardzo miękkie. Nakładając grubszą warstwę na noc i nakładając na stopy grube skarpety, myślę, że kuracja przyniesie efekty.

jedyna prośba : Drogi producencie , wprowadź bezzapachową wersję tego produktu!

Ilość zużytych opakowań: 2 tubki

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić jolens91 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1 raz(y)
  • duże nie
  • Niestety całkowicie rozczarowałam się tym kremem. Myślałam, że za taką cenę mogę spodziewać się choć dobrego efektu jednak się myliłam.

Konsystencja za rzadka, krem nie wchłania się w stopę. Jeśli nie założy się skarpetki, wszystko można nim ubrudzić. W ten sposób brudzimy tylko skarpetkę. Zapach jak dla mnie przyjemny, szkoda tylko że krem nie nadaje się na dzień ze względu na konsystencje właśnie. Nie spełnia żadnych obietnic producenta. Podsumowując:

+ zapach

- cena
    - konsystencja
    - nie redukuje twardej skóry
    - nie zmiękcza
    - nawet nie zapobiega

Używam tego produktu od: trzech miesięcy

Chcesz pochwalić ysd za czytelną i pomocną recenzję?
  • niewypał
  • Krem powinien zmiękczać zrogowacenia - niestety nie robi tego. Nawet kiedy już sama usunęłam zrogowacenia - nie zapobiegł (ba, nawet nie spowolnił) narastaniu nowych.
    Tekst producenta o redukcji stwardnień i mozeli w ciągu 7 dni można między bajki włożyć.
    Śmierdzi okrutnie. Ma dość płynną konsystencję, co nie wszystkim będzie odpowiadać.
    Przy tym nie jest najtańszy a niczym nie odbiega od znacznie tańszych kremów.
    Spodziewałam się czegoś więcej.

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić aferka za czytelną i pomocną recenzję?