Scholl, Hard Skin Softening Cream (Krem zmiękczający na twardą skórę stóp)

Powiększ Foto niedostępne

Zgłaszająca osoba: rapunzel8

Podobnie jak pozostałe produkty marki Scholl został opracowany specjalnie z myślą o specyficznych potrzebach stóp. Zawiera kwas salicylowy i kwas mlekowy. Redukuje twardą i zrogowaciałą skórę w 7 dni. Do stosowania na większych powierzchniach twardej skóry. Zmiękcza twardą skórę i ułatwia usuwanie zrogowaceń.

/bw/

• Tylko lekkie nawilżenie
  • Krem kupiłam na jakiejś promocji. Skusiła mnie marka i oczywiście niska cena na promocji. Jednak nie polecam tego kremu.

plusy
    +lekkie nawilżenie, idealny do codziennego użytku
    +nie śmierdzi jak niektóre kremy do stóp, ma delikatny zapach

minusy
    -pozostawianie aż do rana tłustej warstwy na stopach (troszkę jak skorupka z parafiny)
    -nie zmiękczał skóry stóp
    -średnio wydajny

Ja na pewno nie kupię ponownie, Wam także nie polecam.

Chcesz pochwalić la_mania7 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Oj, nie...
  • Na początku byłam bardzo zadowolona, jednak później nie było już tak kolorowo, jak się spodziewałam.
    Miałam poważny problem z twardą skórą na piętach. Szukając odpowiedniego kremu, wahałam się między Neutrogeną a Schollem. Wybór padł na ten drugi, bo w końcu to Scholl - oni wiedzą, co dobre dla stóp. I srodze się rozczarowałam.
    Primo: krem śmierdzi (chociaż ostatecznie można się przyzwyczaić).
    Secundo: po paru tygodniach zaczął wysuszać skórę na piętach.
    Po kilku pierwszych użyciach faktycznie zmiękczył pięty, ale wkrótce okazało się, że był to efekt połączony z używaniem pumeksu. Sam się po prostu nie sprawdza. I tyle. Absolutnie nie wart swojej ceny.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 1 x 75 ml

Chcesz pochwalić Seirina za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie spodziewajmy się cudów.
  • Zalety:
    - nawilża skórę w wyczuwalny sposób (skóra jest wyraźnie nawilżona i aksamitna w dotyku);
    - gęsta konsystencja (krem jest bardzo wydajny. Wystarczy niewielka ilość kremu, by posmarować nim jedną stopę)

i tyle zalet..

Neutralnie:
    - zapach (krem ma specyficzny zapach ale nie uważam, że strasznie śmierdzi. Nie jest to moim zdaniem jego wada. Traktuję go jako produkt specjalnej potrzeby, więc nie musi pachnieć owocami jak żel pod prysznic);
    - efekt zmiękczający (nie jest w pełni zadowalający. Prawdę mówiąc sam sobie nie radzi, ale w połączeniu z tarką jako wykończenie pielęgnacji stóp jest idealny. Skóra dłużej pozostaje gładka niż podczas samego ścierania bez wykończenia nawilżeniem)

Wady:
    - zbyt długo się wchłania (trzeba trochę odczekać zanim włoży się skarpetki, przez co stosowałam go głównie na noc. Przed wyjściem do sandałów...nie polecam. Noga niemiłosiernie ślizga się w bucie :P )

Używam tego produktu od: połowy maja
    Ilość zużytych opakowań: jestem na wykończeniu pierwszego opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić euthelia za czytelną i pomocną recenzję?
  • PORAŻKA!!!!BUBEL
  • Nie!!!!nie!!nie!!
    \n
    \nSkusiła mnie promocja z rossmanie no i oczywiście dobra firma.
    \nMiałam nadzięję że w końcu coś pomoże moim zrogowaciałym suchym stopom a teraz myśle że lepsze efetky da krem nivea niż to coś!!
    \nNie polecam, krem nie robi zupełnie nic a do tego tak cuchnie że nie da sie wytrzymać.

Chcesz pochwalić aalicja28 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Konkretny badziew...
  • Krem kupiłam z nadzieją, że jakkolwiek przywoła moją skórę na piętach do porządku, jednak się mocno zawiodłam...
    \n
    \nWysuszył mi skórę i skroił portfel...
    \nNie polecam...

Chcesz pochwalić ZlotyLoczek za czytelną i pomocną recenzję?
  • działa tak jak obiecuje producent
  • Zazwyczaj kupuję kosmetyk po wcześniejszym przestudiowaniu kwc, tym razem jednak krem Scholl zakupiłam pod wpływem chwili ( nie bez znaczenia był również fakt, iż akurat był on w promocji w Rossmanie )

W domu przeczytałam recenzje i pomyślałam, że wydałam niepotrzebnie pieniądze.

Po miesiącu stosowania stwierdzam jednak:
    Śmierdzi?- owszem... niemiłosiernie nie chcę nawet przytaczać tu moich skojarzeń dla tego zapachu
    Ma wodnistą, rzadką konsystencję- również się zgadza...

Nie zgodzę się jednak, że krem nie działa. OWSZEM działa...i to bardzo skutecznie!
    Pierwszy krem do stóp, który poradził sobie z twardą, zrogowaciałą skórą. Tak jak obiecuje producent- wygląd skóry na stopach poprawia się już w ciągu 7 dni regularnego stosowania kremu.
    Skóra staję się wyraźnie miększa i delikatniejsza.

Mimo dość rzadkiej konsystencji krem jest wydajny- stosuję go tylko na te partie stóp, gdzie występuję problem z twardą skórą i po miesiącu stosowania została go jeszcze spora ilość.

Krem polecam wszystkim osobom, które mają problem z twardą, zrogowaciałą skórą, ale nie są jednak szczególnie wrażliwe na nieprzyjemne zapachy. W innym przypadku używanie tego kremu może być katorgą;-)

Używam tego produktu od: ponad miesiąc

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić malutka100 za czytelną i pomocną recenzję?
  • TRAGEDIA
  • Zakup tego kremu był porażką. Pieniądze wydane w błoto. Nie dość, że nie robi nic, by pomóc w walczeniu ze zrogowacialym naskórkiem, to w dodatku wysusza skórę. Okropna, prawie leista konsystencja, kompletnie niewydajny - wystarczył mi zaledwie na 2 tygodnie stosowania, wygórowana cena. ZERO EFEKTU, nie polecam. Jedynym plusem był dość przyjemny zapach i miękkie opakowanie.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: 1 - 60 ml

Chcesz pochwalić bluelove za czytelną i pomocną recenzję?
  • dziwniee
  • mam problemy z twarda skora wiec kupilam ten krem, stosowalam codziennie wieczorem i czasami po poludniu.
    krem jest strasznie plynny, smierdzi, kiepsko sie wchlania i efekt "znika" szybko.
    jednak po zastosowaniu tarki peelingu itp... i na koniec kremu. efekt lepszy, po 5 dniach
    -jednak nie warty swojej ceny

Używam tego produktu od: 2 miesiace
    Ilość zużytych opakowań: polowa

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić joasia1998 za czytelną i pomocną recenzję?
  • MAsakra
  • kupiłam go z okazji rozpoczęcia sezonu na sandałki z odkrytymi piętami

minusy:
    -cena
    - zapach- śmierdzi na kilometr, trzeba po nim myc ręce min 3 razy, żeby ten zapach zszedł
    - nie działa tak jak obiecuje producent
    - mało wydajny
    - słabo się wchłania
    - konsystencja- za wodnista, jak na krem do stóp

plusy:
    - jednak po prawie miesiąca używania zauważyłam że moje stopy są gładsze, ale stosowałam co trzy dni peeling i tarkę, więc nie wiem czy to zasługa kremu

Chcesz pochwalić ankazgdyni za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wszystko, tylko nie ten!
  • Używałam grzecznie codziennie bez przerwy do końca opakowania na moje zrogowaciałe stopy.

- drogi (krem za 5zł działa lepiej)
    - śmierdzi niemiłosiernie - smrodu nie można domyć z rąk czy doprać ze skarpet
    - no i najważniejsze: nie działa
    - nie zmiękcza
    - nawet nie nawilża

Reasumując, jedyne co można osiągnąć za pomocą tego kremu to niesamowity smród ciała i wszystkiego wokół. NIE polecam. Wolę kupić o połowę tańszy i działający krem Neutrogeny.

Używam tego produktu od: ok. miesiąca

Chcesz pochwalić Maartys za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij