Powiększ Bourjois, Eau Micellaire Demaquillante [Micellar Cleansing Water] (Płyn micelarny do demakijażu twarzy i oczu)

Zgłaszająca osoba: ermine

Działa oczyszczająco i łagodząco na skórę. Hipoalergiczna, bezzapachowa i bezalkoholowa. Testowana na osobach o wrażliwej skórze i wrażliwych oczach.

Skład: Aqua, Glycerin, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Poloxamer 184, Coco-Glucoside, Phenoxyethanol, Tetrasodium Edta, Sodium Methylparaben, Citric Acid, Propylene Glycol, Bht, Nymphaea Alba Root Extract

/s/

• zdecydowanie na nie!
  • Kupiłam go zachęcona promocją w hebe i był to ogromny błąd! Już po pierwszym użyciu wiedziałam, że nie jest to produkt dla mnie. Pojawiło się pieczenie oczu i zaczerwienienie. Pomyślałam jednak, że dam mu jeszcze szansę ale przy kolejnych użyciach było tylko gorzej.

Używam tego produktu od: użyłam tylko kilka razy
    Ilość zużytych opakowań: kilka użyć

Chcesz pochwalić dddoris za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nic dodać, nic ująć !
  • Co tu dużo mówić : jest rewelacyjny ! Mam ekstremalnie suchą i wrażliwą skórę, więc wiem jaki to skarb znaleźć płyn, który zmywa i nie podrażnia jednocześnie. Cena absolutnie zaniżona w stosunku do jakości, bo niczym nie ustępuje chociażby La Roche Posay, który kosztuje 5 x więcej. Jak najbardziej polecam, nigdy mnie nie zawiódł

Używam tego produktu od: 6 miesięcy, a może nawet dłużej ...
    Ilość zużytych opakowań: 1.5 !!!

Chcesz pochwalić dominikaaa96 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry
  • Kupiłam w końcu osławiony płyn micelarny i jestem z niego bardzo zadowolona.

Płyn bardzo dobrze zmywa wszystkie moje tusze, cienie itp. Radzi sobie lepiej niż nie jedna dwufazówka. Mam bardzo delikatne rzęsy i przy płynach, które nie radzą sobie dobrze z demakijażem i powodują wypadanie rzęs.

Zalety:
    - delikatny dla moich słabych rzęs,
    - dobrze zmywa bez zbędnego pocierania i podrażniania powiek,
    - wydajny (mój miałam około 3 miesiące, używany codziennie do zmywaniu makijażu dziennego - tusz niewodoodporny i cienie na bazie),
    - duża butelka,
    - niewygórowana cena,
    - nie podrażnia oczu

Jedną wadą, która jest dla mnie dość spora i odejmuje jedną gwiazdkę jest skład . Nie należy on do najlepszych, choć jest stosunkowo krótki. Pocieszam się, że ten kosmetyk ma kontakt z moimi oczami tylko przez chwilę, nie używam go do demakijażu całej buzi, jednocześnie zaraz po aplikacji przecieram jeszcze oczy wodą termalną lub hydrolatem i dopiero nakładam krem.

Generalnie jak skończę moją dwufazówkę Nivei kupię ponownie.

Ilość zużytych opakowań: Jedno pełnowymiarowe

Chcesz pochwalić Khadaki za czytelną i pomocną recenzję?
  • Do bólu poprawny
  • Zachwalała koleżanka, polecają wizażanki - nic tylko brać, zwłaszcza będąc rozczarowaną zawartością półek z kosmetykami do demakijażu.

KOSMETYK: Krótko, zwięźle i na temat - prosty, nieprzekombinowany skład, w końcu płyn micelarny ma przede wszystkim oczyszczać skórę, a dodatkowa pielęgnacja schodzi na dalszy plan. Owszem, makijaż zmywa całkiem nieźle, chociaż dużo gorzej radzi sobie z tuszem do rzęs... Ponadto pozostawia na skórze nieprzyjemny film, który na szczęście szybko zmywam olejowym mydełkiem.

Bezzapachowy, w żaden sposób nie podrażnia skóry. Jednocześnie nie wysusza ani w inny sposób nie szkodzi naszej cerze.

OPAKOWANIE: Ma dość spory aplikator, przez co wydawało mi się, że kosmetyku ubywa za dużo w krótkim czasie - bardzo się myliłam, bo płyn był stale w użyciu przez dobrych 5 miesięcy! Generalnie nie mam żadnych zastrzeżeń do opakowania.

CENA/JAKOŚĆ: Do tej pory omijałam micel Bourjois z daleka, wydawało mi się, że produkty tej firmy są dosyć drogie - a tu miła niespodzianka, 250 ml kosztuje od 10 do 15 zł, czyli cena jest całkiem znośna, zwłaszcza przy wysokiej wydajności.

Gdyby lepiej radził sobie z makijażem oczu i dawał fajne uczucie odświeżenia, pewnie kupiłabym następne opakowanie. Nie jest zły, ale szukam ideału.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 3 pochwał. Chcesz pochwalić deszczowypies za czytelną i pomocną recenzję?
  • W porządku
  • Używam go przede wszystkim do demakijażu oczu. Przy użyciu na całej twarzy zostawia warstwę, która mi osobiście przeszkadza i przemywałam twarz wodą by ją usunąć.

PLUSY:
    -cena
    - nie podrażnia oczu
    - wydajny

MINUSY:
    - lepka warstwa przy demakijażu całej twarzy

Używam tego produktu od: rok
    Ilość zużytych opakowań: trzy

Chcesz pochwalić An_ia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy
  • Znalazłam swój ideał

Jedyny przetestowany przeze mnie specyfik do demakijażu, który nie powoduje tzw. mgły w oku. Pięknie "ściąga" makijaż pozostawiając skórę świeżą, i oczyszczoną.
    Działa szybko i skutecznie, do tego kosztuje niewiele.

Nie zamienię na nic innego.

Używam tego produktu od: 2 lata

Chcesz pochwalić ciemnowlosa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Może być
  • Zalety produktu to bez wątpienia:

- płyn jest dobry dla wrażliwej cery i oczu,
    - w składzie nie znajdziemy ani alkoholu ani perfum,
    - dobrze zmywa makijaż,
    - nie wysusza i nie ściąga.

Sposób używania jest standardowy. Aplikujemy płyn na wacik i oczyszczamy twarz. Z tego zadania płyn wywiązuje się bez zarzutu. Rzeczywiście nasza twarz jest oczyszczona. Moim zdaniem jest trochę za słaby do demakijaż oczu, ale ja od zawsze wspomagam się dedykowanymi do tego kosmetykami.
    Nie zdarzyło się żeby podrażnił, czy ściągnął mi skórę. Jest wydajny i łatwo się aplikuje.

Brakuje mi jednak jednej rzeczy. Po zastosowaniu płynu nie czuję ani ukojenia, ani nawilżenia. Używałam i używam płynów, które posiadają takie właściwości.

Podsumowując: jest to porządny kosmetyk, który dobrze oczyszcza. Można go polecić osobom z wrażliwą skórą. Dla mnie jest to jednak trochę za mało.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Agniesia1375 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bez zarzutu
  • Jeden z drogeryjnych pewniaków w kategorii płynów do demakijażu. Kupuję zamiennie z Ideal Soft lub micelem 3 w 1 z Garniera, w zależności od aktualnej promocji. Ich jakość jest porównywalna. Bourjois jest równie skuteczny, dokładny i szybki w działaniu. Błyskawicznie usuwa cały makijaż oka: tusz (używam niewodoodpornego), liner, cienie. Kolorówka w całości zostaje na płatku, bez poprawek, pocierania i dłuższej manimulacji przy oku.
    Klarowny, bezzapachowy, całkowicie neutralny dla wrażliwych, łzawiących oczu. Nieraz mam wrażenie, że działa kojąco na podrażnienia. Nie pozostawia lepkiej warstwy, więc nadaje się do przemywania cery. Oczyszcza i odświeża. Bardzo dokładny, usuwa wszysko za pierwszym razem, także wydajny. Jedynie opakowanie nie przypadło mi do gustu, w związku z czym zawartość przelewam zwykle do innej butelki.

Używam tego produktu od: kilku m-cy
    Ilość zużytych opakowań: 3-cie w trakcie

Chcesz pochwalić lady opium za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nic specjalnego
  • Tonik nie zrobił na mnie żadnego wrażenia ... Ciezko sie zmywa makijaż a pozatym podrażnił moja skore ... Napewno nie skradł mojego serca -.-

Minusy:

Dziwny zapach
    Nie praktyczne opakowanie
    Przereklamowany
    Uczula

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: Jedno

Chcesz pochwalić Agateczka1000 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Po prostu dobry

• Lepszy jak do tej pory okazał się tylko Garnier.

-dobrze usuwa makijaż
    najgorzej u mnie radzi sobie z kredką, z tuszem też różnie bywa
    -nie podrażnia, a moje oczy są wrażliwe
    -jest wydajny

Nie z każdym kosmetykiem radzi sobie równie dobrze, ale ogólnie jest to dobry produkt w dobrej cenie.
    Nie zachwycił mnie jak Garnier, ale jest w porządku. Mogę mu przyznać 3 miejsce.

Używam tego produktu od: 3 mies

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Ania_101 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij