Powiększ Bourjois, Eau Micellaire Demaquillante [Micellar Cleansing Water] (Płyn micelarny do demakijażu twarzy i oczu)

Zgłaszająca osoba: ermine

Działa oczyszczająco i łagodząco na skórę. Hipoalergiczna, bezzapachowa i bezalkoholowa. Testowana na osobach o wrażliwej skórze i wrażliwych oczach.

Skład: Aqua, Glycerin, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Poloxamer 184, Coco-Glucoside, Phenoxyethanol, Tetrasodium Edta, Sodium Methylparaben, Citric Acid, Propylene Glycol, Bht, Nymphaea Alba Root Extract

/s/

• Dobry
  • Stosuje produkt do demakijażu oczu, w tej roli sprawdza się bardzo dobrze. Stosowany do twarzy zapycha skórę, po kilku miesiącach stosowania. Pozostawia lepką warstwą.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Isza_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetna jakość za niską cenę
  • Produkt jest świetny. Dokładnie zmywa makijaż, nie uczula, jest delikatby dla skóry. Bardzo wydajny i łatwo dostępny. Bardzo delikatny zapach sprawia że używa się go z przyjemnością. Świetnie zastąpił mi Bioderme orzy demakijażu twarzy, jedyne czego się wystrzegam to używania tego płynu do demakijażu oczu z powodu pieczenia. Więc do oczu Bioderma, na całą twarz Bourjois.

Używam tego produktu od: Dłużej niż 3 miesiące

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? TAK
Chcesz pochwalić kitschia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyzwoite działanie opłacone BHT w składzie
  • Uważam, że wielkim błędem jest porównywanie przez niektórych tego produktu z Biodermą. Patrząc na stosunek ceny i działania to Bourjois spełnia swoje podstawowe zadania, jednak użycie w składzie BHT dyskwalifkuje go u mnie całkowicie. Wolę zapłacić kilka razy więcej i mieć bezpieczny produkt.

Plusy:
    - tani (zapłaciłam 7,50 zł),
    - zmywa makijaż (ale nie wodoodporny),
    - usuwa zanieszczenia z twarzy (choć wacik nasiąknięty Biodermą jest u mnie bardziej brudny).

Minusy:
    - BHT w składzie,
    - wylewa się zbyt dużo płynu,
    - delikatny, jednak wyczuwalny młdy zapach,
    - pozostawia lekko klejącą powłokę.Używam tego produktu od: 3 miesięcyIlość zużytych opakowań: 1

Chcesz pochwalić rozdwojona za czytelną i pomocną recenzję?
  • Uwielbiam bourjois
  • Szukałam płynu który pozostawiałby uczucie nawilżenia bez lepkiego filmu...
    i znalazłam
    -zmywa wszystko, łącznie z colorstayem i wodoodpornymi tuszami
    -nawilża i koi skórę (naczynka)
    -jest dosyć wydajny
    -super cena, nawet jeśli nie jest w promocji

Na pewno przy nim zostanę

Ilość zużytych opakowań: 2 i 3 w trakcie

Chcesz pochwalić blackenedd za czytelną i pomocną recenzję?
  • codowny, najlepszy!!!
  • Zostałam obdarowana tym płynem i na pewno pozostanę mu wierna.

Płyn zmywa nawet mocny makijarz oczu dosłownie po jednym przetarciu wacikiem. Z pudrem, podkładem itd. radzi sobie tak samo dobrze. Nie ma żadnego tarcia, powtarzania aplikacji, wystarczy naprawdę 1 raz przetrzeć

Nie podrażnia oczu, co zdarzało mi się przy innych płynach.

Produkt jest bezzapachowy.

U mnie jedo opakowanie wystarczyło na miesiąc, ale używałam go też nawet kilka razy w ciągu dnia w celu odświeżenia skóry.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

Chcesz pochwalić lady_minnie za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny!
  • Zachęcona opiniami wizażanek zakupiłam- nie żałuję. Zmywa od razu co jest ważne przy wrażliwych rejonach. Nie trzeba trzeć oczu- co nie raz już mi się zdarzało przy dwufazowych plynach i pojawiały się jakieś zaczerwienienia a nawet przesuszenie w okół oczu i schodzaca skóra. Do tego składniki nie podrażniają oczu, co jest istotne zwłaszcza po całym dniu w soczewkami, zapach przyjemny. Mój ulubiony po wielkich poszukiwaniach ideału. Zazwyczaj po kilku użyciach konkurentów, wiedziałam że się nie nadają i nie kończyłam opakowania i kupowałam następny... Tonik juz dawno skreśliłam. Dobrze ze jest wizaż, nie wiem ile bym jeszcze szukała!

Używam tego produktu od: Krócej niż 3 miesiące
    Ilość zużytych opakowań: Mniej niż 1

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? TAK
Chcesz pochwalić cytryn0103 za czytelną i pomocną recenzję?
  • super w produkt w super cenie
  • Kupiłam go zachęcona ceną i marką którą dobrze znam i nie zawiodłam się:
    - super zmywa makijaż nie szczypiąc w oczy
    - wydajny
    - duży format butelki jak za taką cenę - super
    - ogólna dostępność w wielu sklepach daje możliwość kupienia go w promocji
    - fajnie pachnie

Używam tego produktu od: od kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: 5 dużych

Chcesz pochwalić e_jasinska za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ulubiony!
  • Mega mega dobry! Eksperymentuje z różnymi produktami, ale to jest definitywnie mój numer 1! Wymienić mogę jedynie zalety, bo jak dla mnie nie ma żadnych wad.
    -nie podrażnia
    -doskonale zmywa makijaż
    -zapach (a raczej jego brak)
    -nie szczypie w oczy, nie uczula, nic
    -cena- śmiesznie niska jak za taaaaak dobry produkt
    -dostępność
    -wyadjność
    -duuuuuuuża zawartość płynu w opakowaniu.
    Uwiebiam, najlepszy jaki miałam, polecam bardzo

Ilość zużytych opakowań: 2 duże

Chcesz pochwalić m7242 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla mnie najlepszy! <3
  • Plusy:
    +dostępność (praktycznie każda drogeria)
    +wydajność
    +super usuwa makijaż, po zmianie z AA na niego poprawiła mi się cera
    +nie podrażnia oczu
    +nie wysusza
    + mnie nie uczulił
    Minusy:
    - nie ma!

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić IronyReality za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry
  • Plusy:
    -delikatny
    -dobrze radzi sobie ze zmyciem niewodoodpornego makijażu
    -wygodne opakowanie
    -dobra dostępność
    -nie podrażnia, nie wysusza
    -wydajny
    -nie pozostawia nieprzyjemnej, tłustej warstwy na skórze
    -nie ściąga skóry

Minusy:
    -czasami nie do końca radził sobie z dokładnym zmyciem tuszu do rzęs więc nie wiem czy podołałby jeszcze zmyciu linera czy wodoodpornego tuszu

Bardzo przyjemny w używaniu, delikatny preparat.

Ilość zużytych opakowań: 1 x 250

Chcesz pochwalić powerlemon za czytelną i pomocną recenzję?
  • To jest to!
  • Ten płyn mnie naprawdę zachwycił. Jest delikatny, bezzapachowy, wydajny. Dla mnie, czyli dla osoby noszącej soczewki kontaktowe, jest wręcz idealny.
    Świetnie zmywa pozostałości makijażu, odświeża cerę i pozostawia ją nawilżoną.

Plusy:
    + cena
    + wydajność
    + ładnie i trwałe opakowanie
    + delikatność
    + nie jest tłusty
    + nie podrażnia

Minusy:
    - prawdopodobnie ich nie ma, boję się tylko że kiedyś podrożeje )

Używam tego produktu od: kilku tygodni
    Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Chcesz pochwalić alekssk za czytelną i pomocną recenzję?
  • moje cudo
  • dla mojej bardzo suchej ,atopowej skóry jest idealny
    plusy
    - wydajny
    -cudownie i szybko zmywa makijaż
    - bardzo delikatny
    -nie podrażnia mojej skóry
    - skóra jest delikatna w dotyku
    - cena przyzwoita ( często w promocjach w Rossmanie)
    wady- nie ma

Używam tego produktu od: 1,5 rok

Chcesz pochwalić monr za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tak, tak i jeszcze raz tak!
  • Kiedyś kupiłam ten produkt całkiem przypadkiem, szukałam czegoś nowego, lepszego od tego co używałam w tamtym czasie.

Zalety:
    -cena
    -dostępność
    -ilość
    -wydajność
    -opakowanie, podoba mi się otwieranie
    -dobrze usuwa makijaż
    -nie podrażnia oczu
    -nie wysusza
    -nie jest tłusty
    -nie ściąga skóry
    -nie uczula
    -nie zapycha

Minusy:
    -brak

Używam tego produktu od: Kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: Drugie

Chcesz pochwalić Malinka92zgr za czytelną i pomocną recenzję?
  • doskonały
  • Płyn micelarny, który można kupić w drogerii a jakość odpowiada lub nawet przewyższa płyny micelarne z apteki. Płyn świetnie zmywa makijaż, w tym ten woododporny, nie pozostawia tłustej warstwy ani nie ściąga skóry. Cena niewygórowana.

Chcesz pochwalić jealove za czytelną i pomocną recenzję?
  • może być
  • wygrałam ten kosmetyk w konkursie, nadaje się do zmywania zwykłego makijażu, niestety z wodoodpornym tuszem już sobie nie radzi. Nie podrażnia oczu ani skóry.

Zalety:
    - nie podrażnia oczu i skóry

Wady
    - ciężko radzi sobie z makijażem wodoodpornym

Ilość zużytych opakowań: 2 duże

Chcesz pochwalić paulita85 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry
  • Moim ulubionym micelem zawsze była czerwona Bioderma, ale jej cena to jednak przegięcie. Dlatego szukałam dla niej jakiegoś zamiennika. I znalazłam. Płyn micelarny Bourjois ma porównywalne działanie - stosowany na twarz po użyciu żelu do mycia, ładnie doczyszcza skórę, domywa tusz do rzęś i inne kosmetyki kolorowe. Nie podrażnia oczu ani skóry, jest wydajny, nie ma drażniącego zapachu ani niczego, do czego możnaby się przyczepić.

Płyn naprawdę wart uwagi, polecam

Używam tego produktu od: ok. 1 roku
    Ilość zużytych opakowań: ok. 5

Chcesz pochwalić ania_akemi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Number one!
  • Polecam!
    Mam wrażliwe oczy, Stosowałam wiele płynów micelarnych(hypoalergiczne itp. - i tak piełko)
    Ten jedyny co bardzo dobrze usuwa makijaż. wystarczy niewiele a super oczyszcza.
    Świetnie zmywa podkład,tusz,cienie,szminke.
    Dość wydajny

Ilość zużytych opakowań: nie liczyłam, ale było ich sporo

Chcesz pochwalić Pradaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Naprawdę dobry
  • +delikatny
    +nie drażniący oczu a noszę soczewki i jest ok
    +poręczna buteleczka, przeźroczysta, wielkość otworu ok
    +skóra po użyciu jest miło nawilżona, żadnego poczucia ściągnięcia czy też pozostawienia na twarzy filmu
    +cena oraz dostępność ok
    +wydajny

Jedyne co mogę się przyczepić to to,że słabo daje radę z oczyszczeniem tuszów, nawet tych niewodoodpornych.Używam tego produktu od: ok 2 latIlość zużytych opakowań: 3 całe

Chcesz pochwalić czarodziejka44 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tyle kobiet nie mogło się mylić.
  • Mimo, że jestem ogromną fanką płynów micelarnych to ten wpadł mi w ręce dopiero niedawno. Było to już po obwołaniu go KWC Wizażu i po napisaniu o nim absolutnie wszystkiego, co możliwe. Jakoś nie po drodze było mi z kosmetykami Bourjois, pamiętam witaminowy tonik tej firmy, który totalnie mi nie podszedł, ale ten micel daje sobie radę.

* Przede wszystkim jest nieco inny, niż micele, które miałam przyjemność używać na przestrzeni ostatnich kilku miesięcyc, jak choćby słynny L'oreal, czy Garnier, które można było swobodnie pomylić z wodą. Ten delikatnie pachnie (choć zapach nie jest do końca taki, żeby mi się podobać), jest chyba trochę bardziej lepki i pieni się w butelce. Nie wiem, czy to lepiej, czy gorzej. Pozostawię to bez komentarza skupiając się raczej na jego działaniu.
    * Działa owszem dobrze. Zmywa makijaż lekko i swobodnie, bez większego pocierania. Co ważne skutecznie usuwa też kredkę, cienie do powiek, oraz tusz do rzęs, a nie zawsze to się udawało w przypadku innych płynów. Bourjois nie podrażnia, nie wywołuje łzawienia i pieczenia oczu. Delikatnie obchodzi się zresztą z całą twarzą.
    * Po jego użyciu skóra nie jest ściągnięta. Może ciut się lepi, ale to uczucie znika bardzo szybko. Zresztą ja po demakijażu micelem myję twarz żelem, a więc nie jest to dla mnie wielki problem.
    * Na początku miałam problem z dozowaniem kosmetyku, za dużo się go wychlapywało i miałam momentalnie mokry cały wacik. Z biegiem czasu opanowałam jednak tą trudną sztukę wylewania micela z butelki.
    * Samo opakowanie jest ładne, dość proste i typowe dla kosmetyków tego typu Bourjois z tą małą kuleczką na samym czubku. Butelka jest przezroczysta i widać zużycie, a zamknięcie jest szczelne i jednocześnie łatwe do otwarcia.
    * Micele jak to micele szybko się zużywają. Ja maluję się codziennie, a więc i demakijaż ma miejsce każdego dnia. Co więcej przykładam się do niego, a więc trochę tej wody idzie. W tym przypadku płynu wystarczyło mi na ok. 3 tygodnie w porywach do miesiąca.
    * Zapłaciłam za niego ok.15 złotych w Rossmannie. Nie jest to cena wygórowana - spokojnie można sobie na niego pozwolić.

Podsumowując - zgadzam się z opiniami recenzentek. Bourjois to produkt dobry, spełniający swoje zadanie i przyjemny w stosowaniu. Z czystym sercem mogę polecić jego zakup, sama na pewno jeszcze do niego wrócę.

Używam tego produktu od: 3-4 tygodnie.
    Ilość zużytych opakowań: Jedno.

Chcesz pochwalić liberachi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Daje radę
  • Kupiłam go przy jakiejś promocji w Rossmannie, poużywałam trochę i odłożyłam na półkę, choć powodu już teraz nie pamiętam. Wróciłam do niego jakiś miesiąc temu i prawie kończę rozpoczętą jakiś czas temu buteleczkę, a to znak, że produkt jest całkiem niezły.
    +dobrze oczyszcza, na tyle, że nie muszę wyrwać sobie wszystkich rzęs przy zmywaniu tuszu (idealnie nie jest, ale uważam, że całkiem nieźle)
    + nie zostawia tłustego filmu na skórze
    + nie robi nic szkodliwego: nie uczula, nie zapycha itp

Nie zauważam w nim żadnych godnych wspomnienia wad, oprócz tego, że mógłby zmywać odrobinę lepiej. I nie zachwycił mnie tak, żebym chciała koniecznie przy nim pozostać.

Używam tego produktu od: stycznia z przerwami
    Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Zofija91 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Taki niepozorny, a taki gigant demakijażowy!
  • To jest jeden z moich ulubionych płynów micelarnych. Daje radę, nie podrażnia, nie uczula i nie zaognia mojej naczynkowej cery (ostatnio Tołpa zrobiła mi krzywdę!). Jest naprawdę niezły i gdyby nie moja miłość do nowości, pewnie byłabym mu wierna aż po grób, a kolejne, zapasowe butle płynu zalegałyby beztrosko w ilości hurtowej na półkach mojej łazienki.

+ jakość i działanie - zmywa bardzo dobrze, radzi sobie z każdym makijażem,
    + delikatny - mimo zapachu, okazuje się, że nie jest żrący i gryzący - moja cera naczynkowa wciąż żyje,
    + cena - jak na produkt Bourjois to jest śmiesznie niska,
    + dostępność - wszędzie, no po prostu wszędzie jest ten płyn, a jak jeszcze się trafi na promocję, to już w ogóle!

Minusów nie dostrzegłam, aczkolwiek nasza miłość okrzepła i dość dawno go nie kupowałam, będę musiała to zmienić.

Używam tego produktu od: 2 lata
    Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

Chcesz pochwalić summer_overture za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy jakiego używałam.
  • Z całej gamy płynów micelarnych jakich używałam ten jest zdecydowanie najlepszy. Dokładnie oczyszcza twarz, nawet wodoodporny fluid. Bardzo wydajny.

Używam tego produktu od: Dłużej niż kilka lat
    Ilość zużytych opakowań: Mniej niż 1

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? TAK
Chcesz pochwalić petitka za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry produkt za przystępną cenę.
  • Po używaniu wielu płynów do demakijażu w końcu trafiłam na satysfakcjonujacy mnie produkt

Plusy:
    - dobrze zmywa nawet wodoodporny makijaż
    - nie podrażnia i nie wysusza,"nie ściaga"skóry wokół oczu
    - jako jeden z niewielu nie szczypie mnie w oczy
    - jest dość wydajny
    - przystępna cena
    - nie pozostawia tłustego"filtru"(czego osobiście nie znosze).

Chcesz pochwalić GOśka T. za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fajny produkt do demakijażu
  • Plusy :

+ bardzo dobrze zmywa makijaż
    + nie uczula ani nie podrażnia
    +nie powoduje uczucia ściągnięcia
    +nie szczypie w oczy
    +przystępna cena
    +nie pozostawia tłustego filmu
    + wydajny

Minusy:
    brak

Ilość zużytych opakowań: 2 buteleczki

Chcesz pochwalić ula019 za czytelną i pomocną recenzję?
  • I nie opuszczę Cię aż do...
  • Właśnie wróciłam do niego z podkulonym ogonem.
    Szukałam (sama nawet nie wiem czemu) nowych, lepszych płynów micelarnych, które zmywają przy okazji makijaż. Ale po co? Przecież jest Bourjois, którego stosowałam długi czas, był niezawodny, a ja co? Poszłam tak po prostu do sklepu i wybrałam inny.
    Dziś wracam do ukochanego, wiernego Bourjois i wiem, że nie ma sensu już szukać czegoś lepszego.

Zmywa w mgnieniu oka makijaż, chodzi mi szczególnie o tusz, który zawsze był dla mnie problemem, choć nie jest wodoodporny. Nie muszę pocierać. Naprawdę dobrze uzupełnia się z chusteczkami do demakijażu z tej samej serii.
    Opakowanie jest duże, jest wydajny, choć w zasadzie każdy płyn micelarny ma przecież konsystencję wody, więc zużywa się w dość szybkim tempie.

Jedynym minusem jest kuleczka przy otwieraniu opakowania. Niezbyt masywna. Mi parę razy odpadła i wtedy otwarcie jest utrudnione ( ale ja noszę często kosmetyki ze sobą do pracy, szczerze mówiąc nie uważając na ich bezpieczeństwo, o wypadaniu z moich rąk wszystkiego nie wspominając )

Polecam i ja z nim zostaję.

Używam tego produktu od: Używałam z przerwami długo czas
    Ilość zużytych opakowań: Kilka

Chcesz pochwalić kasiuncia za czytelną i pomocną recenzję?