Powiększ Shiseido, Pureness, Matifying Compact Oil-Free (Podkład w kompakcie; cera mieszana i tłusta) (stara wersja)

Zgłaszająca osoba: gzus

Beztłuszczowy, pudrowy podkład dla cer mieszanych i tłustych. Absorbuje nadmiar sebum, zapewnia trwale świeży i matowy makijaż oraz wypełnia rozszerzone pory. Redukuje połysk dzięki cząsteczkom pudrowym.
Tuszuje niedoskonałości, zapewnia lekki, naturalny makijaż.
Do nakładania suchą gąbeczką. SPF 16. Dostępny w trzech odcieniach.

Skład: Talc, Polymethyl Methacrylate, Dimethicone, Disosteryl Malate, Zinc Myristate, Octyl Methoxycinnamate, Silica, Phenyl Trimethicone, Sorbitan Sesquisosterate, Methicone, Tocopherol, BHT, Ethylparaben, Fragrance, Mica, Zinc Oxide, Titanium Dioxide, Iron Oxides.

Cena: 105 zł / 11 g

• zostawia plamy
  • bardzo lubię shiseido, ale to jest przegięcie. Mam tłustą cerę, ale tym się po prostu nie da malować, Ani pędzlem ani gąbką, zostawia po prostu plamy, cera wygląda niezdrowo.
    Ma niełatwą konsystencję.

Używam tego produktu od:miesiaca

Chcesz pochwalić anitka83 za czytelną i pomocną recenzję?
  • puder jak puder..
  • Za taaaaaką wysoką cenę jak na podkład (bardziej jest to puder) to jest średni. Nie matuje aż tak super jak obiecuje to producent. Zgodzę się, że w miarę naturalnie wygląda na twarzy i troszkę kryje. Jednak ideałem to on nie jest. Jasny kolor natural ivory jest odpowiedni na zimę/wiosnę kiedy buzia nie jest opalona. aaa i jeszcze jedno-ciemnieje na twarzy i wygląda nienaturalnie pod koniec dnia. Matuje słabiutko!!!

Chcesz pochwalić eve61 za czytelną i pomocną recenzję?
  • ŚWIETNY PUDER MATUJĄCY
  • Jestem baaardzo zadowolona z tego pudru. Nakładam go na podkład Guerlain Parure Extreme, co daje efekt pięknego, matowego wykończenia. Do aplikacji nie używam załączonej gąbeczki tylko dużego, miękkiego pędzla do pudru. Godny polecenia!!!Używam tego produktu od: 2 miesięcy

Chcesz pochwalić Noemi7744 za czytelną i pomocną recenzję?
  • póki co - naj
  • sporo pudrów wypróbowałam... po większości - uczulenie. sama nie wiem, na co dokładnie... ale wyraźnie po kilku dniach używania danego specyfiku - pokrzywka, po odstawieniu i po jakimś tygodniu czy dwóch - wysypka powoli schodziła... niefajne uczucie. dlatego na jakiś czas zrezygnowałam całkowicie z pudrów.
    no cóż, świeciłam się - i kobita z drogerii tak bez niczego mnie nie wypuściła ;-) nie mam jej tego za złe, chociaż puderek ponad 20 eurusiów kosztuje... dobrała mi świetny kolor - ten najjaśniejszy (chyba 010) - nieróżowy, naturalny, jasny... takiego potrzebowałam! jako że ogólnie jest możliwość oddania do dwóch tygodni od zakupu - zaryzykowałam. w razie pokrzywki mogłam dostać kasę z powrotem.
    pudru nie oddałam, stosuję albo tylko na krem, albo do zmatowienia podkładu. dobrze się trzyma, efekt uzyskuję według uznania - dołączona super gąbeczka jest tu bardzo pomocna
    jeden mini-minusik: za tą cenę opakowanie mogłoby mieć wbudowaną przedziałkę między gąbką a pudrem... to na pewno ułatwiłoby stosowanie w warunkach niesprzyjających robieniu makijażu ;-) poza tym opakowanie jednak fajniusie!

Używam tego produktu od: około miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: jeszcze sporo z pierwszego zostało - czyli wydajny

Chcesz pochwalić cloche za czytelną i pomocną recenzję?
  • doskonaly na lato!
  • Dalam sobie wcisnac ten podklad, jako, ze mam cere lekko mieszana (tak naprawde, to bardziej sucha, a sie swiece po prostu czasami na nosie i czole). W kazdym razie podklad nie najlepiej spisywal sie na suchych partiach - podkreslal wysuszone miejsca.
    kolor ma bardzo przyzwoity i jest fajny na zime, na ciezszy krem do twarzy.
    makijaz nim zajmuje kilka sekund - na poczatku efekt bardzo matujacy i pudrowy. w ciagu dnia bardziej naturalny. podklad jest srednio kryjacy. podobno mozna go stosowac zwilzona gabeczka, ale nigdy nie probowalam.
    gabeczka jest bardzo latwa do mycia - podklad sie z niej szybko wyplukuje, wiec jest bardzo higieniczny.
    opakowanie tez przyjemne.
    nie zuzylam go do konca, bo nie przetrwal ktoregos z rzedu upadku na ziemie ;-)
    dla tlustej cery bedzie pewnie w sam raz.
    ja moge go polecic z czystym sumieniem.
    uzywam go czasami jako puder wsmarowujac pedzlem.
    Używam tego produktu od: 6 miesiecy

postanowilam zmienic recenzje, bo zaraz ide kupic nastepne opakowanie (nr. 030)
    otoz ten podklad to male cudenko... pod warunkiem, ze czlowiek sie odwazy wymoczyc porzadnie gabeczke i nalozyc podklad na czysta buzke mocno zwilzona gabka. nic wiecej nie dodam, bo to po prostu trzeba wyprobowac. efekt mnie powalil na kolana. zdaje sie, ze przy kazdym podkladzie w kompakcie mozna tak czarowac.

Chcesz pochwalić cashmere_kaschka za czytelną i pomocną recenzję?
  • raczej nie
  • Moja mieszana cera jest wybredna... ten puder jej się nie spodobał. Owszem, po samej aplikacji jest świetnie, ale na krótko. Zbyt krótko. Potrzebuję czegoś bardziej długofalowego, jeśli chodzi o mat. Tutaj tego nie znalazłam. Jedyne plusy -znalazłam idealny kolor dla mnie oraz na pochwałę zasługuje flt. Gdybyż on jeszcze matował jak należy!!!

Używam tego produktu od:roku
    Ilość zużytych opakowań:jedno

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić sugarbox za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry
  • Używałam go jak zwykłego pudru - do poprawek w ciągu dnia na podkład lub jako sam puder. Nie tworzy maski na twarzy, nie wysusza ani nie zapycha porów. Dobrze matuje i sprawia, że cera wygląda świeżo. Chyba nie ma go już w sprzedaży.

Używam tego produktu odawna

Chcesz pochwalić Estella za czytelną i pomocną recenzję?
  • DLA MNIE SUPER
  • Recenzja: ...
    Uzywam tego podkadu ok 4 m-cy i jestem bardzo zadowolona. Po pierwsze matuje, zakrywa niedoskonalosci i nie jest bardzo drogi, a jest wydajny...Uzywam go od zimy wiec nie wiem jak sie spisuje w lecie w kazdym razie dla mnie nna pore zimowa i wiosenna jest niezastapiony i nigdzie sie bez niego nie ruszam... POLECAM
    Używam tego kosmetyku od/ ilość zużytych opakowań: ...1

Chcesz pochwalić Agamazzi za czytelną i pomocną recenzję?
  • A było tak pięknie...

• Recenzja: Pierwsze opakowanie tego podkładu zużyłam podczas chłodnych, wczesnowiosennych dni. I wtedy spisywał się bardzo przyzwoicie - wystarczyły 2-3 poprawki i do późnych godzin wieczornych buźka była zmatowiona. Niestety nie przetrwał próby lata... Po jakiś 3 godzinach robiła się z niego mazia i spływał z twarzy tworząc nieestetyczne smugi. Brrrr...
    Dlatego nie oceniam go stricte negatywnie ze względu na pozytywne wrażenia po stosowaniu w dni chłodniejsze, jednak wyższe temperatury wykreślają go z mojej kosmetyczki.

Używam tego kosmetyku od/ ilość zużytych opakowań: ...

Chcesz pochwalić Agusieńka za czytelną i pomocną recenzję?
  • o dziwo sie nie zawiodłam
  • Jestem bardzo zadowolona z tego kompaktu, aczkolwiek matuje na jakies 3 godziny - ale to i tak sukces jeśli chodzi o moja nieugiętą mieszana cere "pięknie" błyszczącą w "strefie T" "Suma sumarum" daje 4 gwiazdki, a nie 5 za tę okropną folię odziejającą gąbeczkę (która troche mi sie już pokruszyła) od pudru no i za trochę drażniący zapach... :/

Używam tego kosmetyku od/ ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze...

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić wulgarna_lalunia za czytelną i pomocną recenzję?
  • żadna rewelacja
  • Recenzja: ...
    Gdyby ten podkład kosztował 30 zł to bym się nie czepiała, bo zły nie jest. Ale kosztuje więcej, a to zobowiązuje. Kiepsko matuje, wygląda ładnie ale tylko na ładnej cerze. Ot, podkładzik i tyle. Plusem jest dobry filtr, to się nie zdarza zbyt często.

Używam tego kosmetyku od/ ilość zużytych opakowań: ... 1

Chcesz pochwalić machmachita za czytelną i pomocną recenzję?
  • zmora
  • Recenzja: ...Kupilam go pod wplywem wielu pozytywnych recenzji, ktore tutaj przeczytalam. Dzisiaj nalozylam go pierwszy raz zaraz po zastosowaniu toniku z tej samej serii . Po okolo 2 godz. stasznie swiecila mi sie twarz a kompakt przerodzil sie w maz , ktora wprost splywala po twarzy. W dodatku absolutnie nie kryje nawet najmniejszych przebarwien. Nie wiem dlaczego wiele wizazanek tak sie zachwyca tym produktem. Ja na pewno bede go bardzo odradzala posiadaczkom cery tlustej. .Zaplacilam za niego 25 euro.

Używam tego kosmetyku od/ ilość zużytych opakowań: ...

Chcesz pochwalić motylek78 za czytelną i pomocną recenzję?
  • rozczarowanie
  • Recenzja: ... Bardzo mnie rozczarował. Uzywalam do tej pory Shiseido Cream Fundation i byl o niebo lepszy. Ten kupilam z mysla o lecie. Mam odcien 02, jednak jest on wlasciwie transparentny. Prawie w ogole nie kryje i nie koryguje rozszerzonych porow. Odnosze wrazenie ze lepiej sprawdzalby sie jako zwykly puder w kompakcie nalozony na podklad. Ladnie matuje na ok. 4 godziny. Plusem jest przyjemny zapach i sliczne malenkie opakowanie. Ogolnie zaluje ze go kupilam, nie spelnil moich oczekiwan. Mysle ze byc moze przekonam sie do niego jak bede mocno opalona latem i moja cera nabierze apetycznego kolorytu, a on przyda sie tylko do zmatowienia noska

Używam tego kosmetyku od/ ilość zużytych opakowań: ...

Chcesz pochwalić elif za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jedyny minus- gabeczka
  • Recenzja: .Kompakt jest calkiem niezly. Ma pudrowa konsystencje, kryje dobrze, ale nie tak jak fluid. Dlatego na drobne niespodzianki, ktore nekaja mnie od czasu do czasu, musze uzyc korektora. Jest beztluszczowy, swietny na lato, nie zatyka porow, matuje dobrze, choc ja nie spotkalam jeszcze idealnego produktu, ktory pod tym wzgledem zadowolilby mnie w 100%. Podoba mi sie, ze maskuje rozszerzone pory i ozywia karnacje, choc nie rozswietla, nie ma zadnych, nawet mikroskopijnych drobinek. Odejmuje gwiazdke za nieporeczne opakowanie, to oddzielanie gabeczki folia od kompaktu mnie osobiscie troche denerwuje, firma moglaby rozwiazac ten problem poprzez stworzenie osobnej przegrodki na gabeczke. Poza tym mam niewielkie zastrzezenie do kolorystyki, mialam najjasniejszy odcien 10 Ivory Light, na zime moze ciut za ciemny dla mojej jasnej karnacji, na lato za jasny, a kolejny odcien, 20 wychodzi troche jak puder brazujacy na mojej twarzy i wygladalam jak brzoskwinka.
    Za zbyt uboga kolorystyke i brak osobnego schowka na gabeczke odejmuje gwiazdke. Mimo to produkt jest dobry, bije na glowe np. kompakt L'oreala Ideal Balance. Na pewno bede do niego wracac, jak na kompakt wysokopolkowy cena jest przystepna

Używam tego kosmetyku od/ ilość zużytych opakowań:z przerwami od 2 lat, zuzylam 3 opakowania.
    * Chcialam dodac sprawiedliwie jedna gwiazdke, przekonalam sie, ze to naprawde swietny kompakt, bo matuje jak chyba zaden inny, a nie podkresla zmarszczek czy porow. Teraz na mojej opalonej samoopalaczem Clarins skorze odcien 20 prezentuje sie swietnie.
    Bede go nadal kupowac. Polecam cerom tlustym i mieszanym.

Chcesz pochwalić Antonella za czytelną i pomocną recenzję?
  • Cudenko...

• Recenzja:
    Jestem naprawde zadowolona ztego kosmetyku cudownie komponuje sie ze skora , wygladza ja i pozostawia gladziusienka.Mam nr 20 pomimo bardzo jasnej skory mimo to pasuje idealnie!Matuje na 3 do 4 godzin,wygodne w uzyciu pudeleczko takze mozna bez problemu poprawic makijaz
    Używam tego kosmetyku od:2 tyg

Chcesz pochwalić raspberry69 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jestem pod wrażeniem
  • Recenzja: Muszę przyznać, że nie sądziłam, że istnieje kosmetyk, który uwolni mnie od tego potwornego świecenia. Już nawet w pewien sposób pogodziłam się, że tak już ma być i żaden z wypróbowanych cudownych kosmetyków mi nie pomoże.
    A jednak. Ten podkład to potrafi. Jestem niesamowicie zaskoczona genialnym efektem. Matowa buzia na 5/6 godzin, a nawet po upływie tego czasu buzia nie wygląda źle. Nie jest wtedy idealnie matowa, tylko delikatnie się błyszczy. Nie jest to jednak takie nieestetyczne błyszczenie jakby buzia została wysmarowana oliwą (tak niestety było, gdy używałam innych podkładów matujących).
    Niewątpliwą zaletą jest też łatwość i szybkość nakładania. Poranny makijaż zajmuje mi teraz o połowę mniej czasu i nie muszę się tak namęczyć, żeby twarz wyglądała naturalnie. Wystarczy tylko kilka pociągnięć gąbeczką i voila.
    Nie tylko efekt się liczy, ale i to, co podkład robi z buzią. On chyba naprawdę reguluje wydzielanie znienawidzonego sebum. Od paru dni do używam i już czuję zmianę na lepsze.
    Nie przesusza skóry, co niestety jest częste w kosmetykach matujących.
    Jeżeli chodzi o krycie, to ciężko mi określić, bo nie mam wiele do ukrycia
    Cena może trochę odstraszać (105 zł w Wawie), ale biorąc pod uwagę, że używając tego podkładu nie ma potrzeby wykańczania makijażu pudrem, nie jest to jakaś bajońska suma. Tak więc cena tego podkładu to w sumie cena podkładu i pudru trochę tańszych firm.

Nie dam jednak pięciu gwiazdek, mimo wspaniałego efektu, a to ze względu na opakowanie. Mimo że puderniczka jest śliczna, w moim ulubionym kolorze, uciążliwa jest folia oddzielająca gąbeczkę od podkładu. Nie mogę też jeszcze powiedzieć nic jeżeli chodzi o wydajność, co jest dosyć istotne. Jeżeli jednak okaże się wydajny, dodam piątą gwiadkę, mimo niefortunnego umiejscowienia folii

Dopisek z 2.03.2006 --> wizażanka tusia25 poinformowała mnie dziś, że moja recenzja została użyta w opisie tej aukcji http://www.allegro.pl/item87711893_shiseido_pureness_koniec_ze_swiecaca_cera.html . Bardzo jej za to dziękuję Nie zgodziłam się na użycie swojej recenzji i nigdy nie byłam klientką tego użytkownika. Swój podkład kupiłam w drogerii za 105 PLN, wnioski wyciągnijcie sobie same...

Sprawa została już zgłoszono do allegro.

17.11.07.
    Odejmuję 1 gwiazdkę.
    Podkład ten był dobry przy mało aktywnym trybie życia, tak więc piszę jeszcze raz:

Plusy:
    + wygodny sposób aplikacji
    + natychmiastowy efekt matu
    + możliwość ponownej aplikacji w ciągu dnia bez efektu maski
    + nie zatyka porów

Minusy:
    - bardzo szybko się ściera, w związku z tym skóra zaczyna się świecić
    - szybko się kończy

Używam tego kosmetyku od/ ilość zużytych opakowań: 3

Chcesz pochwalić Malibu za czytelną i pomocną recenzję?
  • Podklad idealny!
  • Juz dawno nie zdarzylo mi sie nabyc kosmetyku, ktory sprawilby mi taka radoche jak ten podklad (no, moze poza mleczkiem do ciala Miss Milkie )

Po prostu zwalil mnie z nog!

Mam cere mieszana, ktora wrecz uwielbia sie blyszczec i zeby tego uniknac mialam zawsze przy sobie puder i bibulki matujace.
    Nie wiem dlaczego wczesniej nie wyprobowalam podkladu Shiseido.
    Jest jak STWORZONY do mojej buzki!

Jak juz wspomnialy inne recenzentki, kosmetyk ten absolutnie nie wysusza, czego moznaby spodziewac sie po kompakcie. Jest leciutki - to zaskoczylo mnie totalnie - prawie jak puder prasowany!
    Rozprowadza sie bardzo latwo, gabeczka jest idealna - jedynym mankamentem, o ktorym rowniez dziewczyny wspomnialy, jest koniecznosc oddzielania podkladu od gabeczki zalaczona folia, co moze byc klopotliwe, ale ja WYBACZAM, bo produkt jest po prostu genialny!!!

Rozstane sie z nim jak bede miec cere normalna, a na to sie nie zanosi

Dodam jeszcze, ze podklad nie ma wlasciwosci super kryjacych (jak na przyklad moj od dzisiaj eks-podklad Unifiance LRP), ale naprawiam to korektorem i jest ok.

Podklad Shiseido stosuje razem ze sztyftem matujacym Bourjois, ale mysle, ze spokojnie poradzilby sobie i bez niego, nie omieszkam wyprobowac

Używam tego kosmetyku od wczoraj i juz go kocham!

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić svenja za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry jedynym slowem
  • Solidnie matujacy podklad .Doskonale ujednolica karnacje, kryje lekko przebarwienia. Nie tworzy maski. Choc nie rozswietla.Jedyne do czego mozna sie przyczepic to gama kolorystyczna.Zapach neutralny.Nie wysusza skory, a nawet mam wrazenie jakby robil z nia cos dobrego

Używam tego kosmetyku od/ ilość zużytych opakowań: ... od 2 miesiecy - wciaz 1 opakowanie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić koteczka za czytelną i pomocną recenzję?
  • już prawie....
  • Mogę go porównać do DP Compact (chanel jest lepszy moim zdaniem) używanego na sucho, tzn. matuje na ok. 5 godzin, dość dobrze kryje, z rozświetlaniem jest chyba gorzej - nie zauważyłam za bardzo. Dużą zaletą jest to że ma bardzo dobry wpływ na cerę - tak jakby "leczy" tłustą buzię, nie przesusza, nie robią się pryszcze itp...
    Używałabym go regularnie gdyby kosztował 50 zł. - no nawet 60zł
    ale 105 zł. to lekka przesada, bo przy konieczności 3 do 5 poprawek w ciągu dnia wystarczył mi na 1 miesiąc codziennego używania.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić Ewaq8 za czytelną i pomocną recenzję?
  • olśnienie!!!
  • Mój komentarz: jest rewelacyjny. przede wszytskim super matuje - uzywałam go latem i buzia była matowa przez cały dzień, bez efektu maski. nie wysusza skóry i maskuje pory. jdyne do czego moznaby sie przyczepic to opakowanie z folia do przełożenia przestrzeni pomisdzy pudrem a gąbeczka. poza tym to doskonałość!!! Używam tego produktu od kilku miesięcy / Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić beliczek za czytelną i pomocną recenzję?
  • super,tylko kolory ciemne
  • Tak jakoś wyszło, że postanowiłam go przetestować, a że nie chciałam wydawać kupy kasy, więc nabyłam sam wkład na allegro, bez puderniczki. Kosmetyk okazał się naprawdę rewelacją. Przede wszystkim zaskoczyło mnie to, że zupełnie nie wysusza buzi, a wręcz przeciwnie-nawilża. To bardzo rzadkie wśród podkładów do cery tłustej i mieszanej. Ponadto kompakt ładnie rozświetla i wyrównuje cerę, delikatnie przy tym kryjąc(jest raczej transparentny niż kryjący). Matuje dyskretnie-nie tworzy efektu płaskiej, nienaturalnie matowej twarzy, a mat trwa około 4 godziny(tak to wygląda teraz w lecie-myślę, że w chłodniejszym okresie będzie matował na jeszcze dłużej), łatwo i równo się rozprowadza, pięknie łączy się ze skórą, maskuje pory. Ma bardzo miłą gąbeczkę, łatwą w "praniu". Jeśli chodzi o zastrzeżenia, to mam ich kilka. Po pierwsze mam najjaśniejszy odcień(Light Ivory), jest lato, więc jestem lekko opalona, a kolorek jest ociupinkę zbyt ciemny(mógłby być dosłownie odrobinę jaśniejszy). Na lato jest ok, ale myślę, że jesienią i zimą może przestać pasować a szkoda, bo naprawdę bardzo mi się spodobał. Zastrzeżenie numer dwa dotyczy puderniczki, której co prawda nie mam, ale oglądałam ją. Niestety gąbeczka nie ma osobnego miejsca, jak w innych kompaktach i pudrach prasowanych shiseido, ale jest oddzielona od samego kosmetyku tylko foliowym krążkiem, który trzeba zawsze wkładać między gąbeczkę i podkład. Nie podoba mi się to -w końcu skoro już shiseido rozpieszcza klientów genialną formą opakowań, to mogłoby tak być w przypadku wszystkich kosmetyków- a tu taka klapa Używam tego produktu od dwóch tygodni

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić smoczek za czytelną i pomocną recenzję?
  • doskonały!!!
  • po przeczytaniu pozytywnych opini pobiegłam do sklepu by zakupic to cudeńko - własnie polowałam na jakis dobry matujący puder. nie zawiodłam sie - bardzo delikatny i bardzo mocno matujący jednocześnie. Mam cere mieszną i po mniej więcej godzinie świece sie jak po wysmarowniu tłustym kremem. A tu - pól dnia i cały czas mat! Nakładam go czasem na pokład gdy cos cera szwankuje, czasem solo i naprawde polecam wszystkim! Cena - 105 zł w krakowie. Używam tego produktu od / Ilość zużytych opakowań: jedno

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić Alisha za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 3 raz(y)
  • Polecam
  • Mój komentarz: Od ponad roku mam poważne problemy ze skórą twarzy, jestm w trakcie leczenia dermatologicznego zarówno zewnętrznego jak i doustnego, a buzia raczej "stoi w miejscu", nigdy nie używałam kolorowych kosmetyków, ale jakoś trzeba się zamaskować, wybór był spontaniczny, ale okazało się, że naprawdę trafiony. Dobrze matuje, nie wysusza skóry, nie wyskakują po nim żadne "niespodzianki", ma filtr SPF 16 i przyjemnie pachnie. W lecie używam Shiseido Sun Block Compact SPF 32 i równiez jestem zadowolona. Używam tego produktu od / Ilość zużytych opakowań: od stycznia 2003, właśnie kupiłam drugie opakowanie Mój komentarz: ... Używam tego produktu od / Ilość zużytych opakowań: ...

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić tulla za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry
  • Mój komentarz: Generalnie, nie jestem zwolenniczką kompaktów, a już na pewno nie pudrowych, uznaję tylko te satynowe. ale używam ostatnio głównie produktów Shiseido, uwielbiam ich kremy nawilżające! Na lato zwylke przesiadam się na jakieś lekkie emulsje i kremy tonujące, ale zostałam namówiona na ten kompakt a cena (110 zł) była zachęcająca. To bardzo dobry produkt dla posiadaczek nie tylko tłustej czy mieszanej cery. Faktycznie pięknie matuje, a co ważne nie wysusza przy tym gdyż zawiera specjalnie opatentowany kompleks nawilżający. Nie podrażnia wrażliwej cery, nie zatyka porów. Wygładza i chyba dość dobrze kryje (nie jestem pewna bo nie mam zbyt wiele do tuszowania). Trwały. Niestety, dla mnie jest tu jedna poważna wada - mam najjaśniejszy kolor 10 light ivory, a i tak okazał się on ciut za ciemny. Ale może go zdąże zuzyc latem... Używam tego produktu od / Ilość zużytych opakowań: od niedwna, pare tygodni

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić Smoczyca za czytelną i pomocną recenzję?