Powiększ L`biotica, Biovax, Intensywnie regenerująca maseczka do włosów suchych i zniszczonych

Zgłaszająca osoba: Nicole

Wyjątkowa receptura maseczki Biovax oparta została na naturalnym ekstrakcie z Henny (Lawsonia), który ułatwia aktywnym składnikom wnikanie do wnętrza włosa i jego cebulki. Proces ten pozwala na pełną regenerację struktury włosa, dzięki czemu stają się one zdrowsze, bardziej sprężyste i pełne blasku.
Receptura produktu opracowana została w szczególnej trosce o bardzo zniszczone i przesuszone włosy. Woskowa masa produktu została wzbogacona oryginalną kompozycją olejku ze słodkich migdałów, miodu i cynamonu.
Zawarte w olejku ze słodkich migdałów glicerydy kwasu oleinowego i linolowego zmiękczają i wygładzają włosy, łagodząc jednocześnie podrażnienia skóry.
Ekstrakt z miodu silnie nawilża i odżywia przesuszone włosy nadając im piękny połysk.
Ekstrakt z cynamonu w naturalny sposób chroni włosy przed promieniowaniem UV oraz działaniem wolnych rodników.
Produkt zalecany jest do włosów:
- suchych i trudnych do ułożenia,
- zniszczonych intensywnymi zabiegami fryzjerskimi, klimatyzacją, chlorowaną lub słoną wodą,
- łamliwych i pozbawionych blasku.

Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol (and) Ceteareth - 20, Cetrimonium Chloride, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Acetylated Lanolin, Glycerin, Lawsonia Inermis Extract, Cinnamomum Zeylanicum Extract, Mel (Honey) Extract, Parfum, C.I. 16255, C.I. 42090, Linalool, Hexyl Cinnamal, Benzyl Alcohol (and) Methylchloroisothiazolinone (and) Methylisothiazolinone, Citric Acid, Potassium Sorbate.

Cena: 18zł / 250g
/ic/

• dobra
  • O MOICH WŁOSACH
    Moje włosy są wysokoporowate, falowane/kręcone (zależy jaki mają humor ) i niestety okropnie się puszą. Mimo, że teoretycznie są w miarę zdrowe i nie mam rozdwojonych końcówek to i tak często wyglądają jak stóg siana. Bardzo ciężko znaleźć mi kosmetyki, które odpowiednio je dociążą i zniwelują efekt afro.

OPAKOWANIE/KONSYSTENCJA/ZAPACH
    Maska Biovax przypadła mi do gustu. Jest zamknięta w poręcznym słoiczku, z którego bez problemu można wydobyć produkt. Konsystencja maski jest idealna- nie jest zbyt rzadka ani zbyt gęsta (jak w przypadku NaturVital). Zapach jest przyjemny, owocowy, przypomina mi zapach szamponów marki Fructis. Nie utrzymuje się na włosach.

SKŁAD
    Aqua (woda), Cetyl Alcohol (emolient), Cetearyl Alcohol (emolient) (and) Ceteareth - 20, Cetrimonium Chloride(substancja powierzchniowo czynna), Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil (olej ze słodkich migdałów), Acetylated Lanolin (emolient), Glycerin (gliceryna), Lawsonia Inermis Extract (ekstrakt z henny), Cinnamomum Zeylanicum Extract (ekstrakt z cynamonu), Mel (Honey) Extract (ekstrakt z miodu), Parfum (zapach), C.I. 16255, C.I. 42090, Linalool (kompozycja zapachowa), Hexyl Cinnamal (kompozycja zapachowa), Benzyl Alcohol (and) Methylchloroisothiazolinone (and) Methylisothiazolinone (konserwanty), Citric Acid (regulator pH), Potassium Sorbate (sól, konserwant)

Skład bardzo mi się podoba. Jest typowo emolientowy więc powinien sprawdzić się na włosach wysokoporowatych, suchych, zniszczonych.

DZIAŁANIE
    Jak na razie maski Biovax sprawdzają się u mnie najlepiej. Nie są to efekty, które w 100% spełniają moje oczekiwania, ale zdaję sobie sprawę, że moje włosy są wyjątkowo suche i kapryśne, więc potrzebują ciągłego nawilżania i natłuszczania, aby kiedyśtam mi się odwdzięczyć Po Biovaxie puszenie znacznie się zmniejszyło, włosy stały się bardziej błyszczące i zdyscyplinowane. Maska sprawdziła się nakładana pod czepek i ręcznik na 40 min jak i jako odżywka na dosłownie kilka minut po myciu.

DOSTĘPNOŚĆ/CENA
    Maskę łatwo dostać w aptekach, SuperPharmie, Naturze, czasem w Rossmannie. Kosztuje ok. 15-18 zł, więc jak na tak dobrą jakość i wydajność zdecydowanie warto.

Używam tego produktu od: ok. 3 miesięcy na przemian z innymi
    Ilość zużytych opakowań: jedno pełnowymiarowe + próbka

Chcesz pochwalić lunagatto za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• I tak, i nie...
  • Maska ma gęstą, kremową konsystencję. Nałożona w rozsądnej ilości nie obciąża ani nie powoduje szybszego przetłuszczania się włosów. Jej zapach jest trudny do opisania, aczkolwiek przyjemny. Stosowana regularnie sprawia, że włosy wypadają w zauważalnie mniejszych ilościach, są odczuwalnie wygładzone, lepiej się układają, a także wyglądają na dużo zdrowsze. Jednakże stosowana zbyt często sprawia, że włosy nie reagują na nią tak spektakularnymi efektami jak wcześniej. Opakowanie jest poręczne i wygodne. Łatwo z niego wydobyć resztki produktu.

Ilość zużytych opakowań: 1: 250 ml

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Meghan1987 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Lubię
  • Mam zniszczone i suche włosy, na maseczkę trafiłam przypadkiem i pozytywnie mnie zaskoczyła fajnie nawilża, włosy po niej są gładsze,ujarzmione, miękkie zapach ładny, nie nachalny, nie obciąża włosów

Używam tego produktu od: kilku tygodni

Chcesz pochwalić sloneczko4477 za czytelną i pomocną recenzję?
  • zwykła
  • Mam dość wymagające włosy bo są wysokoporowate , potrzebują duzej dawki nawilżenia, ktorego ta odzywka im nie zapewniła .. maska jak maska nic z moimi włosami nie robi aczkolwiek szkodzic nie szkodzi .

Używam tego produktu od: 2 miesiecy

Chcesz pochwalić Angi255 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobra maska dla puszących się włosów
  • Mam włosy gęste i bardzo puszące sie na końcach . Potrzebowałam własnie czegoś takiego ! Maska dobrze wygładza moje włosy . Są po niej miękie i dobrze sie rozczesują .

Zalety :
    - wygładza , ułatwia rozczesywanie , nawilża , włosy sa po niej sprężyste i ładnie sie układają , dobra cena .

Ilość zużytych opakowań: w trakcie jednego dużego

Chcesz pochwalić xyxklaudia za czytelną i pomocną recenzję?
  • mierna...
  • To moja pierwsza maska z biovaxa, kupiłam po namowach przyjaciółki...
    Maska szczerze mówiąc niczym nie powala.
    Używam jej od półtora miesiąca, 2 razy w tygodniu.
    Trzymałam ją na włosach 40 min- 1 h

Szczerze mówiąc efekty sa niewspółmierne. Zamiast godzine siedziec z tą maską i ręcznikiem na głowie, można użyć jakiejś w miare dobrej odżywki i efekt bedzie taki sam.

Szkoda bo liczyłam, że w końcu co pomoże moim zniszczonym włosom...

Podsumowując
    *maska nie działa na moje włosy, końcówki są wciąż rozdwojone
    * włosy są trochę bardziej miękkie, ale tylko 1 dnia po umyciu
    * obciąża włosy, powoduje szybsze przetłuszczanie u nasady głowy
    * włosy lepiej sie rozczesują, ale taki sam efekt mam po jakiejś dobrej odżywce
    *niezależnie czy trzymamy ją na głowie 15 min czy dluzej efekt jest taki sam, a raczej jego brak

Używam tego produktu od: 2 miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: jedno 250g

Chcesz pochwalić annakarenina20 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie powala...
  • Jest bardzo intensywnie naperfumowana.W konsystencji nie różni się niczym od niebieskiej wersji i również wchłania się we włosy.Nie są one po niej obciążone.Wyglądają wizualnie jak po każdej odżywce czyli minimalnie mniej się puszą.W dotyku są miękkie, ale nie gładkie, a na dodatek kocówki włosów wydają się na prawdę nieciekawe.Włosy również trudniej się po niej rozczesują.Zdecydowanie nie jest to wersja do której powrócę.

Używam tego produktu od: 1,5 tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: saszetka

Chcesz pochwalić kotkacper za czytelną i pomocną recenzję?
  • Porządny produkt
  • Z firmą Biovax mam dobre skojarzenia - używałam już przedtem dwóch masek, które sprawdziły się na moich włosach bardzo dobrze. Tym razem wybór padł na wersję do włosów zniszczonych.

+ dostępna w małych saszetkach, dzięki czemu przed zakupem pełnowymiarowego opakowania możemy przetestować i ocenić, czy produkt nam odpowiada
    + gęsta konsystencja, nie spływa z włosów
    + piękny zapach, który czuć na włosach do wieczora!
    + włosy bardzo dobrze się rozczesują
    + włosy są bardziej miękkie, lejące i podatne na układanie
    + nie obciąża, nie powoduje szybszego przetłuszczania się kosmyków. Zaznaczam jednak, że kładłam maskę od połowy długości, nie wmasowywałam w skórę głowy jak zaleca producent
    + bardzo dobry skład
    + bardzo wydajna - saszetka 20ml wystarczyła mi na dwa razy (gęste włosy trochę za ramiona)
    + stosunek cena - wydajność
    + dostępność

Brak zauważalnych minusów

Pięciu gwiazdek nie daję dlatego, że po dwukrotnym użyciu widzę tylko doraźny efekt tej maski. Nie wiem, jakie byłyby rezultaty po regularnym używaniu przez dłuższy czas, bo tylko wtedy można mówić o jakiejś faktycznej regeneracji włosów. Pierwsze wrażenie jednak na plus, być może kiedyś kupię pełnowymiarowe opakowanie

Używam tego produktu od: tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: saszetka 20 ml

Chcesz pochwalić Redhead__GIRL za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo fajna
  • Moje włosy są zniszczone po kilkuletnim rozjaśnianiu i teraz staram się je doprowadzić do stanu normalności. Maska bardzo dobrze się spisuje, choć użyłam jej dopiero 3 raz i mam nadzieję, że efekt będzie coraz lepszy

Plusy:
    -zapach
    -skład
    -dobrze wygładza
    -nawilża
    -nie puszy włosów
    -cena ok

Minusy:
    -przeszkadza mi trochę opakowanie ale reszta jest ok

Zauważyłam też, że u mnie im dłużej trzymam ją na głowie tym lepiej-max 1,5 h
    Na pewno jeszcze ją zakupię, gdyż ratuje moje zniszczone włoski - powoli ale jednak, cudów nie ma

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 duże

Chcesz pochwalić Tysiulaaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Biovax ruuulez
  • Stosowałam wiele masek, ale jednak te z biovaxu są najlepsze i często do nich powracam

PLUSY:
    ''''''''''''
    +Skład
    +Dostępność
    +'Ratuje włosy'
    +Nawilża
    +Odżywia
    +Włosy się nie puszą
    +Włosy po użyciu są mięciutkie
    +Podkreśla skręt włosa
    +Piękny zapach
    +Zapach utrzymuje się na włosach
    +Wydajność!! Opakowanie xxl miałam prawie rok

MINUSY:
    ''''''''''''''''
    -brak

Używam tego produktu od: prawie 3 lata
    Ilość zużytych opakowań: jedno xxl i około 3 w zwykłym opakowaniu

Chcesz pochwalić Kseniella za czytelną i pomocną recenzję?