Bourjois, Bio Detox, Organic Anticernes Anti - Poches (Korektor pod oczy roll-on)

Korektor pod oczy BIO-DETOX organic z aplikatorem w formie roll-on w dwóch kolorach do wyboru: dla jasnej/ naturalnej oraz ciemnej cery. Zawiera 98,8% składników pochodzenia naturalnego, w tym 14,4% pochodzących z upraw ekologicznych certyfikowanych przez Ecocert. Zapewnia szybkie działanie przeciw cieniom i opuchnięciom, oczyszczenie skóry, pobudzenie mikrokrążenia. Likwiduje mankamenty cery, ożywienia spojrzenie.

Słaby.

Moje cienie pod oczami nie są drastyczne, od korektora wymagam głównie wyrównania kolorytu skóry pod oczami oraz delikatnego rozświetlenia. I do tego mam bardzo mieszane, raczej negatywne odczucia.

<b>Konsystencja:</b> pozornie lekka - po rozsmarowaniu na skórze tężeje, kremowa, dość rzadka, brak zapachu.

<b>Zalety:</b>
*mój kolor - <b>o2 Light to Medium</b> - jest ok, dopasowuje się do jasnej cery
*wygodny <b>roll-on</b>
*fajny design opakowania
*produkt bio,<b>ekologiczny</b>
*produkt łatwo się rozprowadza
*wydajny

<b>Neutralnie:</b>
*owszem, rozświetla okolice pod oczami, ale jest to minimalny efekt

<b>Wady:</b>
*naprawdę <b>źle wygląda</b> na skórze (a po przypudrowaniu jeszcze gorzej) - warzy się, grudkuje, konsystencja nie stapia się ze skórą, wygląda nieświeżo
*nie przykryje nawet małych cieni pod oczami
*mam zastrzeżenia co do działania kulki - zacina się, mnóstwo produktu wycieka co jest nieestetyczne i nieekonomiczne
*ciężko wydostać produkt ze środka kiedy zaczyna się kończyć
*zdecydowanie za wysoka cena jak na taką jakość
*marny wybór kolorów

Mimo tej całej <b>bio-otoczki</b> i dość dobrej renomy marki Bourjois z pewnością <b>nie jest to ich udany kosmetyk</b>. Nie jest też jakimś ogromnym bublem, jednak ma więcej wad niż zalet co go dyskwalifikuje. Nie polecam.

Ilość zużytych opakowań: 1 tubka

świetny

Jak dla mnie bardzo dobry korektor,
aplikacja wygodna, ładnie się rozprowadza, cienie pod oczami rewelacyjnie maskuje, rzeczywiście ożywia spojrzenie.
Osobiście używam tego o jasnym odcieniu.
Napewno z niego tak szybko nie zrezygnuje.
Wart swojej ceny!

Bardzo dobry na sińce pod oczami

Stosuję go jako:
- korektor pod oczy,
- okazjonalnie jako podkład na całą twarz (policzki, brodę),
- rozjaśniacz (w tej roli równie rewelacyjny).

Zalety:
- KRYJĄCY, odrobina jest w stanie zakryć moje wielkie zasinienia i wory pod oczami
- JASNY KOLOR - naprawdę rozjaśnia miejsca pod oczami i ożywia cerę, ale nie robi wrażenia nienaturalności
- FORMUŁA W PŁYNIE/FLUIDZIE, dzięki aplikatorowi wygodnie się go nakłada (nie muszę się męczyć i wyciskać go najpierw na dłoń, potem pod oczy), wygodnie się go stosuje i w sytuacji awaryjnej jest dobry jako podkład
- HIGIENICZNE OPAKOWANIE, dzięki kulce się nie brudzi i chociaż mam go długo, pozostaje świeży
- WYDAJNY, używałam go 3 lata!!!
- ZAPACH, teoretycznie jest bezzapachowy, ale ja coś wyczuwam i to są bardzo naturalne i sympatyczne nuty

Wady:
- na początku byłam wściekła, bo wydawał mi się &quot;tępy&quot;: suchy i podkreślający zmarszczki. Wcześniej pod oczy używałam bazy ArtDeco, na nią puder lub podkład. Ten korektor trzeba jednak &quot;wyczuć&quot;: nakładać go mało, wklepując palcami, tylko pod oczy, nie na górną powiekę. Teraz widzę, że wyjątkowo skutecznie poprawia wygląd cery i wizualnie odmładza.

Używam od: 3 lat
Ilość zużytych opaowań: jedno

dobry

plusy:
- higieniczny aplikator
- lekka konsystencja (nie lubię korektorów które są jak pasta, na niewielkie defekty, jakie mam na twarzy ten jest akurat)
- nie wysusza (co w przypadku makijażu i mojej suchej skóry jest atutem - inne korektory czasami powodowały sterczące skórki po kilku godzinach, naprawdę nieestetyczne)
- ładnie koryguje cienie pod oczami
- ma dużą zawartość naturalnych składników
- nie zapycha porów przy dłuższym stosowaniu (wracając do past :) )

minusy:
- zasycha ( jest na to sposób, dobrze zakręcony i w dodatkowym pudełku - np kosmetyczce - i po problemie)
- nie jest typem korektora mocno kryjącego, jeśli ktoś potrzebuje korektora mocno kryjącego - nie polecam

nie jest tak źle ! :p

mi ten korektor pod oczy bardzo pasuje , wpasowuje sie w kolor skóry , kuleczka sie nie zacina wszystko jest okey , moze czasami zasycha ale dziewczyny ! nie róbcie z tego afery bo to naprawde dobry korektor.

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Bardzo słaby

- aplikator do niczego, kuleczka się nie rusza i ciężko coś wycisnąć
- nie da się równomiernie nałożyć, roluje się i podkreśla skórki
- ciemnieje po aplikacji
- nie ma porządnego krycia

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1.

masakra

jestem zawiedziona, wybrałam jasny odcień, oczywiście ten korektor ma właściwości kryjące ale jest jakiś tępy, ciężko go zaaplikować-pomimo ze posmaruje się wybrane miejsce tym rollonem to i tak trzeba palcem ten korektor rozsmarować, krycie ma takie średnie(bez jakiejś wielkiej rewelacji) nie wyobrażam sobie go stosować pod oczy-jest zbyt ciężki-podkreśla zmarszczki mimo że ich nie mam normalnie widocznych-no i kolorystyka jest fatalna-albo biała mąka albo solara. Jak dla mnie to za duże skrajności. To jest po prostu nie wypał!strasznie ciężki w dodatku;/ jestem fanką tej firmy ale tego badziewia zdecydowanie odradzam!są lepsze za połowę ceny tego czegoś, mam nadzieję że szybko się skończy;/

Porządne krycie - dla chcącego nic trudnego ;)

Zazwyczaj przed zakupem jakiejś nowości sugeruję się KWC, jednak czasem zdarza sie wyjątek od reguły bo jak ostatnio dość często się przekonuję, nie zawsze to co dobre dla większośći jest tak samo dobre dla nas ;)

Czytałam wcześniej te wszystkie opinie poniżej i do drogerii szłam z zamiarem zakupu healthy mix tej samej firmy ALE niestety tamten korektor okazał się za słaby, za lekki, w moim przypadku niczego nie zakrył... Wędrowałam spojrzeniem dalej po półkach no i jakoś tak się stało, że bio deox trafił w moje łapki, po próbie w sklepie okazało się, że całkiem ładnie kryje i ma lepszą konsystencję od poprzednika. No to wzięłam ;)

Posiadam jaśniejszy z odcieni light to medium który jest naprawdę jasnym czystym beżem, bez różowych czy żółtych tonów. Kolor idealny jak na korektor pod oczy, wydawać się może aż nazbyt jasny, jednak świetnie wtapia się w skórę i idealnie zgrywa z podkładem. Nie ciemnieje, może to być strzał w 10tkę dla bladolicych.
Aplikator jest w formie roll-on, bardzo wygodny i w miarę higieniczny, po użyciu zostawia delikatne uczucie chłodu które bardzo lubię. Dozuje odpowiednią ilość.

Konsystencja nie jest bardzo lekka, trzeba nauczyć się rozprowadzania go. Osobiście próbowałam palcami jak i z pędzlem jednak zdecydowanie lepsza jest aplikacja dłońmi, korektor pod wpływem ciepła znacznie lepiej pracuje, wtapia się wtedy naprawdę świetnie, nie wałkuje itp. Nakładanie dobrze jest podzielić sobie na dwa etapy, ja najpierw aplikuje go pod oczy, rozsmarowuję/wklepuję a następnie dopiero na powieki (korektor szybko zastyga - trzeba się z tym liczyć, nie posiada silikonów w związku z czym nie &quot;sunie&quot; po skórze jak inne).

Moim największym problemem są sine placki w kącikach oczu, często rano też budzę się z opuchlizną + kilka przebarwień od słońca. Ten korektor naprawdę daje radę, używany poprawnie dobrze kryje, pięknie rozświetla spojrzenie, wrażenie zmęczonych oczu zanika.

Mimo tylu pozytywów jakie dostrzegłam nie jest jednak wart swojej regularnej ceny (40-50zł). Oczywiście chwali się naturalny skład (98,8% pochodzenia nat. w tym 14,4% skł. pochodzacych w upraw ekologicznych) jednak mimo wszystko cena jest zbyt wygórowana, za 10-15zł więcej dostajemy już podkład z tej samej serii... Ja kupiłam swój korektor w promocji + z jeszcze dodatkowym kuponem, z ceną końcową 15zł. Z tego co widziałam w promocji w Rossmannie można go dostać za 25-30zł i to jest wg. mnie odpowiednia cena.

Podsumowując nie żałuje absolutnie zakupu, wręcz cieszę z niego bo wreszcie mam korektor prawie idealny (piszę prawie ponieważ nie wiem czy w stałej cenie będę potrafiła się kiedyś na niego skusić ;)). Mógłby, np. jeszcze mocniej kryć ale nie będę narzekać, ponieważ lepszego póki co nie miałam. Jeśli dalej poszukujecie korektora dla siebie, może warto wypróbować? Może akurat to będzie to :)

Kupię ponownie na pewno jeśli tylko nadarzy się jakaś fajna promocja.

Używam tego produktu od: ok 1,5 miesiąca

Jestem zawiedziona

Naprawde sie zawiodłam, opakowanie higieniczne, roll on mi nie przeszkadza ale do rzeczy, konsystencja za cięzka jak na korektor pod oczy gdzie skora jest bardzo cienka, co jest rownoznaczne z tym ze konsystencja owego produktu rozprowadza sie naprawde tepawo, zastyga bardzo szybko. Jezeli chodzi o krycie to jest w miare okey, ja juz mam swoj sposob ze po nalozeniu od razu delikatnie wklepuje opuszkami palcow. Jestem bladolica i kolor najjasniejszy ( sa tylko 2 tak?) jest dla mnie ciut za ciemny ale wtapia sie z moim podkladem, generalnie spodziewalam sie czegos duzo lepszego a tutaj jedna wielka konsternacja, nawet nie wiem jak ocenic ale ponownie nie kupie. Troszke taki bubel za nie male pieniadze.

pod oczy sie nie nadaje

Korektor ten kupiłam przez przypadek w sumie z gapiostwa , szukałam korektora do twarzy i czapnęłam ten myśląć,że służy do maskowania niedoskonałości cery, gdy wróciłam do domu okazało sie ,że jest to korektor pod oczy....ku memu zdziwieniu bo pod oczy zupełnie sie nie nadaje ma okropnie ciężką konsystencje, co wygląda pod oczami tragicznie, ciężko się rozprowadza a wiadomo, że skóra wogół oczu jest nader delikatna więc jako kosmetyk pod oczy tragedia!!
ale...
zaczęłam go używać jako korektor do twarzy ( w końcu kupiłam go mysląc ,że jest do tego) i muszę przyznać, że na twarzy sprawdza się jego ciężka konsystencja i dość ładnie maskuje drobne niedoskonałości, nawet nie ściera sie.....

Podsumowująć jako korektor pod oczy nigdy w życiu!! ale zamiennie do twarzy sprawdza sie bardzio dobrze :)

Używam tego produktu od: ok 4 mies.
Ilość zużytych opakowań: w tarkcie pierwszego

Co to jest?

Dostępne są tylko 2 kolory, zbyt ciemny i zbyt jasny. Kupiłam ciemny, gdyż pomyślałam, że będzie idealny do konturowania. Niestety jest tłustawy i tępy jednocześnie. Tak szybko zastyga, że nie da się go rozprowadzić, po prostu nie da, po chwili zaczyna się rolować. Szkoda, bo kryje bardzo dobrze. Rolka w formie aplikatora to jakaś pomyłka. Ciągle wypływa korektor, a kulką nie da się go rozsmarować.

Używam tego produktu od: od lansowania
Ilość zużytych opakowań: pół?

katastrofa

Miałam odcień jaśniejszy - kolor jeszcze do zaakceptowania, ale w ogóle nie kryje, rozmazuje się pod oczami, zostawia smugi, nie wtapia się w skórę, tylko jakby od niej odstaje. Aplikator z kulką nie jest dobrym pomysłem dla kosmetyku kolorowego. Nie mogłam w żaden sposób namalować pod oczami niczego, co by miało na celu zatuszowanie cieni i rozjaśnienie tej okolicy. Roll-on z czasem działał co raz gorzej, strajkował i nie chciał się rolować, tylko tępo jeździł po skórze.
Jedną gwiazdkę dałam za skład i ecocert. Ale niestety, sam ecocert nie wystarczy, nie dało się tego używać.

Ilość zużytych opakowań: nie zmęczyłam jednego