Ziaja Med, Kuracja Nawilżająca, Lano-krem do twarzy na dzień/na noc

Powiększ Ziaja Med, Kuracja Nawilżająca, Lano-krem do twarzy na dzień/na noc

Zgłaszająca osoba: senioritka

Bogata emulsja typu woda w oleju o wysokiej skuteczności regeneracji naskórka i długotrwałym działaniu nawilżającym, bez kompozycji zapachowej. Uzupełnia naturalną strukturę bariery lipidowej skóry. Intensywnie regeneruje i odżywia. Wyraźnie zmiękcza oraz uelastycznia naskórek. Ogranicza przeznaskórkową utratę wody. Zapobiega przesuszaniu skóry. Redukuje szorstkość naskórka. Poprawia jędrność i gładkość naskórka. Reguluje natłuszczenie skóry. Skutecznie łagodzi podrażnienia.

Skład: Aqua (Water), Hexyl Laurate, Isononyl Isononanoate, Lanolin, Cyclopentasiloxane, , Glycerin, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Gossypium Herbaceum (Cotton) Seed Oil, Squalane, Sorbitan Sesquioleate, Dimethicone, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Magnesium Sulfate, Sodium Hyaluronate, Cera Alba (Beeswax), Hydrogenated Castor Oil, BHA, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Citric Acid. (05.03.2011)

/bw/

• Dobry, ale tylko na noc
  • + dobrze nawilża
    + koi podrażnioną skórę
    + wygodne opakowanie
    + tani
    + przyjemny, delikatny zapach
    + gęsty, treściwy, ale dobrze się rozprowadza
    + nie zapycha

- bardzo długo się wchłania
    - pozostawia lekko tłusty film

Na noc sprawdza się fajnie, rano skóra jest odpowiednio nawilżona, a podrażnienia zredukowane. Nie wyobrażam sobie jednak stosowania go na dzień, pod makijaż - zdecydowanie za ciężki.

Chcesz pochwalić Madzia94 za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie dla cery mieszanej
  • Użyłam 4 opakowania, dopiero przy 4 zaczęłam zastanawiać się czy zaskórniki na całej twarzy to zasługa tego kremu, teraz wiem że tak, ponieważ doczytałam w necie,że lanolina w składzie zapych(wg kosmetyczki na jednym z forów).
    Poprzednio stosowałam innych kremów z ziaji i nie miałam takich problemów. Niestety, ale systematyczne stosowanie tego kremu nie przyniesie dobrych efektów.
    Fakt, że nawilża i to doskonale nie przemawia na jego korzyść..chociaż wydaje mi się, że stosowanie go w momentach, kiedy nasza skóra potrzebuje nawilżenia, sporadycznie nie zaszkodzi.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić Antek92 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zrobiłam z niego maseczkę
  • Dostałam go od mamy, kiedy moja skóra była w tragicznej kondycji - przesuszona, odwodniona, podchodząca pod AZS, zaczerwieniona, swędząca. Cudów się po nim nie spodziewajmy, nie jest to święty graal.

Krem (jak sama nazwa wskazuje - lano) ma konsystencję kremowego oleju. Jest bardzo tłusty i nie rozumiem, dlaczego producent poleca go na dzień. Ani makijażu na niego nie położymy, ani nie wyjdziemy z nim solo, bo wyglądamy jak wysmarowane olejem.

Co z jego działaniem? No tu jest różnie, bo skóra faktycznie jest po nim miękka i przyjemna, jednakże krem ten nie wnika w głębsze warstwy. Tworzy tłustą powłokę i dalej nic się nie przebije.
    Krem stosowany przez trzy tygodnie na noc nie zmienił tak naprawdę nic w kondycji mojej skóry - nadal była zaczerwieniona i odwodniona. Jako że nienawidzę marnować kosmetyków, postanowiłam wykorzystać go jako maseczkę.

W tym celu, chłodziłam go w lodówce i po usunięciu makijażu nakładałam sporą, grubą warstwę kremu, czekając aż się wchłonie. W tym przypadku sprawdził się znakomicie! Skóra rano była gładka, zaczerwienione miejsca zbladły i przede wszystkim przestała się łuszczyć i swędzieć.

Teraz, mimo że doprowadziłam moją skórę do ładu i z bardzo suchej przeszłam na stronę mieszanej, stosuję krem jako maseczkę przynajmniej raz w tygodniu. Co prawda, produkt jako maseczka jest niewydajny, ale nie takie było jego przeznaczenie, to tylko moje wymysły.

PLUSY:
    - świetnie regeneruje naskórek jako maseczka,
    - natłuszcza skórę i powoduje, że jest gładka i miękka,
    - cena.

MINUSY:
    - słabo nawilża (bo natłuszczenie i nawilżanie to dwie różne sprawy),
    - słabo się wchłania,
    - nie nadaje się na dzień,
    - stosowany na noc może zapychać i powodować wykwity,
    - śmierdzi kremem robionym na receptę z apteki (mimo że jest bezzapachowy wg producenta).

Jeżeli chodzi o sam krem - nie kupię go więcej, istnieją na rynku lepsze o wiele lepiej radzące sobie ze skórą suchą, a tym bardziej z odwodnioną. Jeżeli chodzi o maseczkę - było fajnie, ale się skończyło. W tym wydaniu produkt jest bardzo niewydajny, więc również nie widzę sensu.

Używam tego produktu od: czterech miesięcy

Chcesz pochwalić niegramatyczna za czytelną i pomocną recenzję?
  • Hardkor, ale skuteczny
  • Jako krem na co dzień- nie ma szans. Jako kuracja - rewelacyjny !

Kupiłam go pod koniec zimy, kiedy miałam przesuszoną cerę z mnóstem skórek i zaskórnikami po glicerynie. Skusił mnie skład i czytana ksiązka o Helenie Rubinstein (z wątkiem "lanolinowym" .

Stosowałam na noc - bardzo mocno natłuszcza, zostawia mocny, tłusty połysk (pierwszy raz w zyciu przyklejały mi sie do twarzy rózne drobinki i farfocle o których istnieniu nie miałam wcześniej pojecia) i rano skóra była w dobrym stanie , a po 2 albo trzech tygodniach doszła do sensownej kondycji.

Na pewno nie nadaje się na dzień (tłusty połysk jest chyba nie do zbicia).

Zaskórniki nie zniknęly, ale się zmniejszyły. Mojej skóry nie zapychają żadne oleje i tluszcze, tylko wszystkie substancje tworzące taki śliski woskowy film (prawdopodobnie gliceryna, może parafina i silikony - oczywiście kwestia proporcji)

Obecnie na noc uzywam olejku monoi albo malinowego, ale niewykluczone, że w zimie do niego wrócę.

Używam tego produktu od: pół roku, miesiąc intensywnie , teraz sporadycznie
    Ilość zużytych opakowań: 1 prawie całe

Chcesz pochwalić balbina661 za czytelną i pomocną recenzję?
  • NIE dla skóry problematycznej!!
  • PLUSY:
    -cena
    -dostepnosc
    -bardzo bardzo bardzo dobre nawilzenie
    -nadaje sie rowniez pod oczy
    -opakowanie

MINUSY:
    -mimo, że bardzo dobrze nawilza to po jego stosowaniu porobiły mi się zaskórniki oraz tzw kaszka, która jest ciezka do opanowania!!! dodam, ze mam skóre mieszana z problemami tradzikowymi

Używam tego produktu od: 1 miesiac
    Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Chcesz pochwalić bruissant za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie dla mojej suchej skóry
  • U mnie się nie sprawdził

- długo się wchłaniał
    - zbyt oleisty
    - nie nawilżał zbyt dobrze ( miałam wrażenie, że działa na zasadzie wazeliny a nie kremu nawilżającego)

+ wydajny
    + tani jak na dermokosmetyk
    + bezzapachowy

Używam tego produktu od: 7 m-cy

Chcesz pochwalić ToniaZhivago za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny! Polecam wypróbować
  • Krem jak dla mnie jest świetny! Dobrze nawilża, u mnie sprawdza się nawet pod makijaż, zwłaszcza kiedy stosuję kurację z kwasami!
    Plusy:
    -świetnie nawilża
    -praktycznie bez zapachowy
    -nie zapchał mnie, a to naprawdę cud!
    -wydajny
    -tani
    -szybko się wchłania
    -dostępność

minusów brak, pół gwiazdki odjełam za opakowanie. Nie jest złe, dużo gorszy był by słoiczek, ale o wiele lepsza była by pompka nawet jeśli wiązało by się to z tym, że muszę zapłacić za niego kilka zł więcej.

Polecam wypróbować, mnie rewelacyjnie służy. Używam go głównie na noc ale kiedy stosuję kwasy i moja twarz jest przesuszona jest idealny pod makijaż.

Ilość zużytych opakowań: kończe pierwsze

Chcesz pochwalić Agniecha90 za czytelną i pomocną recenzję?
  • ulubieniec <3
  • Moja historia z tym kremem zaczęła się zimą, kiedy wróciłam z nart i potrzebowałam silnego nawilżenie za niską cenę, ponieważ nie zabezpieczałam się przed słońcem na nartach, skóra była w opłakanym stanie,dosłownie wyglądałam jakbym miała łuszczycę, czoło nos i broda-tragedia. Dosłownie parę dni z tym kremem, a skóra odżyła, po około tygodniu nie było widać śladu po wysuszeniu!
    Krem dodatkowo pięknie pomaga wyrównać koloryt, skóra po nim jest niesamowicie gładka, jedyne do czego musiałam się przyzwyczaić to gęsta konsystencja, przez co trzeba nabrać więcej kremu, mimo to jest wydajny. Cena również zachęca
    POLECAM, krem idealny

Ilość zużytych opakowań: w trakcie jednego

Chcesz pochwalić aweeeeesom za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nic specjalnego, nie nawilża bardziej niż inne, zwyczajne drogeryjne kremy.
  • Mam problematyczną cerę- jednocześnie suchą i przetłuszczającą się w strefie T, wrażliwą, cienką i delikatną, z rozszerzonymi porami i dużą skłonnością do ich zapychania oraz powstawania niedoskonałości( zaskórników, krostek). Ten krem kupiłam na początku stycznia, kiedy moja twarz była przeraźliwie wysuszona na skutek wpływu pogody, ogrzewania, a także pewnego podkładu, który niemiłosiernie wysusza skórę... Krem Ziaji miał być ratunkiem, który pomoże mojej odwodnionej skórze. Zachęcił mnie m.in skład- dużo obiecujących dobroczynnych składników i brak zapychającej mnie parafiny.

* Konsystencja, zapach- krem ma postać białej, gęstej, tłustej emulsji, dosyć ciężkiej, treściwej. Zapach mocno wyczuwalny, według mnie niezbyt przyjemny- trochę mleczny, trochę apteczny, chemiczny, irytujący. Czuć długo po nałożeniu na twarz.

* Działanie:
    Ze wględu na bardzo treściwą konsystencję, krem topornie rozprowadza się po skórze, dość długo zajmowało mi porządne rozprowadzenie go po całej twarzy. Wchłania się długo, nawet bardzo długo, pozostawia tłustawą powłokę na skórze, jest to krem, którego obecność mocno czuć na twarzy. Początkowo nakładałam go tylko na noc, więc mi to nie przeszkadzało. Okazało się jednak, że używany tylko na noc krem nie pomaga mojej skórze wystarczająco. Nałożony po umyciu twarzy( delikatnym) żelem myjącym, nie przynosił uczucia łagodzenia, ukojenia skóry" wymęczonej" po całym dniu, nie zauważyłam też nawilżenia, skóra nadal była mocno sucha, ściągnięta. Zaczęłam więc stosować go na noc oraz na dzień. Podkłady dobrze się na nim rozprowadzają, ale twarz się bardzo mocno błyszczy, ten krem+ podkład+ puder matujący bardzo szybko zaczynają się na twarzy warzyć, błyszczeć, tworzyć nieestetyczne ciasto na skórze Jednak używany na dzień oraz na noc sprawił, że skóra była nawilżona trochę bardziej, bardziej miękka, gładsza, jednak nadal miałam sporo suchych skórek, zaczerwienień, nie czułam żadnej regeneracji naskórka ani nawilżenia wiekszego od tego, które oferują inne kremy. Powiem tak- przy średnio suchej skórze może ten krem się sprawdzi, ale przy naprawde odwodnionej, bardzo suchej( do takiej cery zalece go producent) nie pomaga zbytnio, miałam nadzieję, że złagodzi wpływ zimy na skórę, jednak tego nie robił. Dodatkowo podczas używania go niestety na mojej skórze pojawiło się sporo nowych zaskórników, grudek, krostek, zwłaszcza wysypało mnie na czole... kiedy tylko odstawiłam ten krem, sytuacja się uspokoiła, więc to raczej jego sprawka.
    Krem niestety też podrażnia okolice oczu, musiałam je zdecydowanie omijać przy nakładaniu go. W ogóle po nałożeniu go często czułam pieczenie i dyskomfort, zwłaszcza gdy miałam jakieś małe ranki, zadrapania.
    * Opakowanie- małe, praktyczne, łatwo wykorzystać krem do końca( można rozciąć tubkę).
    * Wydajność- średnia w kierunku słabej, używany codziennie rano i wieczorem starczył na około półtora miesiąca( na noc nakładałam go grubą warstwę, żeby poczuć jakiekolwiek działanie...).
    * Cena, dostępność- do kupienia w każdej aptece, SuperPharmie, ja kupiłam w Hebe. Cena niska- około 12 złotych, choć w stosunku do niskiej skuteczności kremu to i tak za dużo...

Zawiodłam się na tym kremie. Jest bardzo ciężki, tłusty, nie nadaje się pod makijaż, wybaczyłabym mu to, gdyby chociaż działał. Tymczasem nie oferuje nawilżenia lepszego niż inne, zwyczajne drogeryjne kremy, nie łagodzi, nie regeneruje mocno wysuszonej skóry. Krótko mówiąc- nie spełnia obietnic producenta i nie pomaga problematycznej, suchej skórze. Nie polecam.

Używam tego produktu od: około półtora miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić nursii za czytelną i pomocną recenzję?
  • super!
  • Idealny krem na jesień/zimę na noc bo jednak na dzień jest za tłusty. Mam cerę mieszaną i dla mnie sprawdza się krem idealnie. Zimą moja skóra się przesusza i mam z nią duży problem, krem ten odpowiednio ją pielęgnuje i nawilża, a przy tym nie zapycha. Skóra robi się miękka i odżywiona. Dodatkowo jej nie przetłuszcza, bardzo wydajny wystarcza niewielka ilość. Polecam.

Używam tego produktu od: 1 roku
    Ilość zużytych opakowań: 2 w trakcie

Chcesz pochwalić aasiaa1109 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij