Avene, TriAcneal (Krem na niedoskonałości skóry i zmiany trądzikowe)

Powiększ Avene, TriAcneal (Krem na niedoskonałości skóry i zmiany trądzikowe)
Produkt dostępny w 1 sklepach. Cena już od 62,90 zł - sprawdź w

Zgłaszająca osoba: martiniątko

Krem na niedoskonałości skory i zmiany trądzikowe do codziennej pielęgnacji skóry z zaawansowanymi zmianami - zaskórniki, grudki, krosty - w trądziku pospolitym.
Aktywne składniki działają na kilku poziomach:
- Efectiose (0,1%): zmniejsza objawy zapalne
- Retinaldehyd (0,1%): redukuje ilość zaskórników
- Kwas glikolowy (6%): działa złuszczająco
Woda termalna Avene ma działanie kojące i przeciwzapalne.
Pierwszych pozytywnych efektów można oczekiwać po co najmniej 3 tygodniach regularnego używania. Z uwagi na obecność kwasu glikolowego, na początku stosowania stan skóry może ulec przejściowemu pogorszeniu.
Zastąpiony przez emulsję TriAcneal Expert.

Skład: Water (Aqua), Cetyl Alcohol, Cyclomethicone, Polysorbate 60, Glycolic Acid, Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), Sd Alcohol 39-C (Alcohol Denat), Polymethyl Methacrylate, Sodium Hydroxide, Cetearyl Alcohol, Arginine Hcl, Bht. Ceteareth-33, Dimethiconol, Fragrance (Parfum), Potassium Sorbate Red 33 (CI 17200), Retinal, Undecyl Rhamnoside

/bw/

• Nie dla mnie
  • Przychodzę ze szkoły do domu a na mnie czekała już paczka od SP z małym liścikiem oraz małą tubką kremu marki Avene z serii TriAcneal czyli tą walczącą z trądzikiem. Dostałam miniaturkę więc traktowałam ją na najbardziej nasilone miejsca niedoskonałościami i traktowałam jak bóstwo, żeby zużyć ją do końca ponieważ bardzo często chciałam kupić coś z tej firmy jednak zawsze coś mi stawało na drodze, najbardziej to, że kompletnie nie miałam porównania cd jej działania.

Jeśli chodzi o samo przeznaczenie Avene to jest to krem na niedoskonałości i zmiany trądzikowe do codziennej pielęgnacji skóry z zaawansowanymi zmianami. Jego koszt za 30ml wynosi około 50zł i jest to dermokosmetyk

Działa w trzech etapach : zmniejszenie objawów zapalnych, zredukowanie ilości zaskórników, złuszczenie. Krem ma gęstą, fajną konsystencję koloru żółtego. Miło się go rozprowadza po skórze, nie szczypie przy nakładaniu. Nie nakładam go na całą twarz w związku z czym jest wydajny. Bardzo podoba mi się również jego opakowanie, białe, klasyczne z minimalistycznymi detalami.

Podobno pierwszych pozytywnych efektów można oczekiwać po co najmniej 3 tygodniach regularnego używania. Mojej skóry nie wysuszył, nie podrażnił, nie wyleczył w taki sposób jaki od niego oczekiwałam, jak dla mnie - średniak, ponieważ używałam tyle, ile radzi producent a niestety wydaje mi się, że moje pryszcze znikały po prostu w swoim własnym tempie a nie dzięki temu kremowi

Chcesz pochwalić juiloy za czytelną i pomocną recenzję?

Polecany film:

fakty i mity depilacja

• Dołączam do grona niezadowolonych recenzentek.
  • Przeważnie nie czytam recenzji innych przed wystwieniem swoich, idę na żywioł i piszę co myślę o danym produkcie.

Tym razem poczytałam trochę, bo wiązałam ogromne nadzieje z tym kremem i widzę, że nie tylko mnie tak mocno rozczarował:

1. Pomimo używania na poszczególne partie twarzy, zrobił spustoszenie na całej facjacie, dosłownie wszędzie: powieki nawet mam jak pergamin, skóra jest jakby poparzona, złazi płatami nawet w miejscach gdzie nie smarowałam się tym kremem np. pod oczami;

2.Używanie mega nieprzyjemne, zapach brzydki, jakby wody utlenionej. Roluje się i barwi na żółto;

3. Działanie na pryszcze nijakie, bo pomimo mega przesuszenia, łuszczenia itp. pojawiają mi się wypryski, co już dawno mi się nie zdażało. Być może przez używanie ton kremów nawilżających, no ale co zrobić jak twarz aż pali się czerwonością. Zatem jeśli chodzi o działanie przeciwtrądzikowe, to mija się z celem przesuszać cerę, żeby potem ją zapchać kremami.

Ja rozumiem, że producent zastrzega sobie, że stan skóry może się pogorszyć w sensie wysypu pryszczy, ale u mnie miał on miejsce nie na początku stosowania, tylko później, zapewne jako efekt zaczopowania łuszczącą się skórą i innymi kremami.

Jedna gwiazdka za (życzeniowe z mojej strony) działanie przeciwzmarszczkowe, bo mogę założyć, że to mega złuszczanie pewnie spłyci mi zmarszczki a skóra się pewnie wkrótce odrodzi. Tak mi się marzy, bo na razie nie mogę z nią dojść do ładu.

Dodam tylko, że to nie jest mój pierwszy krem z kwasami, czy retinolem a moja cera jest naprawdę tłusta i odporna na ich działanie... a ten krem spustoszył mi twarz. Nie spodziewałam się, że coś może być dla mnie za mocne. Dlatego ostrzegam, bo posiadaczki bardzej wrażliwej cery mogą się sparzyć. Dosłownie.

Ilość zużytych opakowań: jedno 30 ml

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić wykrywka za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie wiem czy kupiłabym ponownie
  • Stosowałam ten krem przez 3 miesiące na początku byłam nim zachwycona zaskórniki zaczęły znikać, jednak już po dwóch miesiącach miałam ich jeszcze więcej i tak zostało do końca stosowania kremu, w dodatku po skończonej jednej tubce kremu zaskórników pojawiło się więcej.

Ilość zużytych opakowań: zużyte całe

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić wdin za czytelną i pomocną recenzję?
  • nieprzyjemne stsowanie - jak maść
  • Triacneal miał być takim 2w1: działać przeciwtrądzikowo i przeciwzmarszczkowo jednocześnie, w obu przypadkach profilaktycznie. Niestety jest tak nieprzyjemny, że go nie używam, tylko męczę. Krem ma postać perłowo-żółtej maści i tępą konsystencję. Trudno się rozsmarowuje, pozostawia tą żółtą powłokę, nie daje żadnego poczucia komfortu, ma niezbyt przyjemny zapach. Generalnie naprawdę ma się wrażenie, że stosuje się z przymusu jakiś lek w postaci maści, a nie kosmetyk. Efekty są w moim przypadku marne (oceniam tu działanie przeciwtrądzikowe). Nie zapobiega powstawaniu wyprysków i nie goi wystarczająco skutecznie tych, które się pojawią. To miał być lepszy krem niż Effaclar Duo+, idealny dla mojej 30-letniej cery z drobnymi problemami trądzikowymi, głównie w okolicach brody, a okazał się bardzo nieprzyjemnym produktem nie dorastającym do pięt rewelacyjnemu i błyskawicznie działającemu Effaclarowi.

Używam tego produktu od: kilka msc
    Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić stellla za czytelną i pomocną recenzję?
  • KWC: prawdziwy ideał
  • Odkryłam krem idealny, który raz na zawsze wyleczył mnie z jakichkolwiek problemów ze skórą.
    Już po 3 dniach używania zauważyłam, że wszystkie wypryski w magiczny sposób zniknęły. Kremu używam już od około miesiąca, a jeszcze się nie skończył. Wiem, że na pewno kupię kolejną tubkę, mimo nie najniższej ceny. Odkąd go używam na mojej buzi nie pojawił się ani jeden nowy wyprysk, więc to musi być zasługa tego kosmetyku.
    Zabawne jest to, że jest on bardzo... żółty. Używam go wyłącznie na noc, tuż po posmarowaniu mam buzię tak żółtą, że wszystkie napotkane osoby pytają, czy coś mi się stało Konsystencja super, gładko się smaruje, wchłania się szybciutko, bardzo przyjemnie pachnie.
    Krem idealny, taki na wieki.

Minusy:
    -buzia robi się cała żółta.

Cechy neutralne:
    -cena.

Plusy:
    -idealne działanie. redukcja wyprysków, zapobieganie powstawaniu nowych,
    -dobrze się wyciska z tubki,
    -bardzo dobrze się go rozprowadza,
    -pięknie pachnie,
    -szybko się wchłania.

Ilość zużytych opakowań: w trackie pierwszego opakowania

Chcesz pochwalić mylengrave za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo go lubię
  • Jest to bardzo fajny krem, który stosuję w przerwie stosowania Atredermu 0,05%. Jest fajnym uzupełnieniem po skończonej kuracji. W przypadku mojej twarzy sam nie zdziałałby cudów, ale muszę przyznać że utrzymuje efekty Atredermu przez cały czas

Plusy:
    + rozjaśnia
    + przebarwienia są mniej widoczne
    + nie katuje twarzy
    + ma konsystencję i kolor, które ja osobiście uwielbiam
    + dobrze się wchłania
    + skuteczny na wszelkie niespodzianki

Minusy:
    + w pojedynkę na mojej cerze nie robi spektakularnych efektów, za co odejmuję gwiazdkę

Produkt bardzo polecam!

I chciałabym odnieść się do komentarza Vivix - jak można ocenić produkt po 4 dniach stosowania? W przypadku zarówno retinolu jak i retinalu na efekty możesz czekać nawet kilka miesięcy... Nie zaniżaj oceny produktu, który zadziałał u Ciebie tak jak powinien zadziałać: wysyp i przesuszenie to są niektóre ze skutków stosowania. Dobry nawilżacz i cierpliwość - warto się przemęczyć.

Używam tego produktu od: 1 rok
    Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić annie_21 za czytelną i pomocną recenzję?
  • stały produkt w mojej kosmetyczce
  • Najlepszy produkt na trądzik ever. I dodatkowo na zmarszczki

stosuję z małymi przerwami od kilku lat i spisuje się świetnie.
    Podczas rozpoczynania kuriacji powoduje pogorszenie się skóry, bo to retinaldehys powoduje, że wyrzuca ona wszystkie toksyny na zewnątrz. trwa to około 2-3 tygodnie. a potem mamy spokój, ponieważ znacznie redukuje wysyp niespodzianek, uspokaja skórę, lekko złuszcza, ściąga poory.
    Jak dla mnie najlepszy kosmetyk apteczny skierowany w ten problem

Używam tego produktu od: kilka lat
    Ilość zużytych opakowań: mnóstwo

Chcesz pochwalić CyberCytryna za czytelną i pomocną recenzję?
  • dooobry!
  • Dziewczyny, szczerze polecam ten dermokosmetyk!

Po 2 miesiącach regularnego stosowania, zauważyłam dosyć spore rozjaśnienie blizn potrądzikowych.
    Jak dotąd, to jedyny krem, który wyróżnia się dla mnie na tle innych, działaniem redukującym blizny potrądzikowe.
    Dobrze radził też sobie z poważniejszymi zmianami.

Czasami przesuszał skórę, ale pomagało wtedy zredukowanie częstotliwości stosowania lub też treściwe kremy nawilżające.
    Generalnie na efekty trzeba poczekać, ale warto być wytrwałym.

Godny polecenia!

Używam tego produktu od: 2,5 miesiąca

Chcesz pochwalić poisonivy_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zaskoczenie
  • Kupiłam ten krem po zachalaniu przez dermokosultanktę w aptece. Podeszłam dość sceptycznie, ponieważ uzywałam wielu podobnych dermokosmetyków. A tu takie pozytywne zaskoczenie. Na początku stosowania bardzo wysuszał mi skórę (wiedziałam o tym od babeczki z apteki), nawilżałam skórę treściwymi kramami. Po miesiącu zobaczyłam efekty. Faktycznie zaskórniki praktycznie zginęły, skóra stała się bardziej wygładzona, niedoskonałości nie są aż tak widoczne, ich liczba jest zdecydowanie mniejsza. Ogólnie duży PLUS. Krem jest bardzo wydajny.

Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania 30 ml

Chcesz pochwalić nina0989 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ratuje moja twarz
  • Krem bardzo ladnie oczyszcza twarz.
    Stosuje do na noc od kilku miesiecy i dzieki niemu skora jest gladka i tradzik jest ladnie wyleczony. W koncu nie wstydze sie pokazac bez makijazu i nie musze uzywac antybiotykow.

W moim przypadku problemem jest to ze nie wiem co wywoluje moj tradzik (mam do od ladnych kilku lat), mozliwe ze hormony. Dlatego tez jak odstawilam na lato ten krem to skora wrocila do zlego stanu, jak przed stosowaniem. Kiedy do niego wrocilam, wystarczylo kilka razy posmarowac i wszystko sie uspokoilo - jest szybki i skuteczny. Nowe pryszcze sie pojawiaja, ale na szczescie dosc szybko znikaja dzieki kremowi. Nalezy pamietac o tym zeby uzywac wysokich filtrow - przy retinoidach i kwasach to obowiazkowe.

Zatem:
    Nie wysusza,
    jest skuteczny
    niszczy zaskorniki i pryszcze
    skora jest rano rozswietlona i zdrowo wyglada
    zmiejsza zaczerwienienia
    jest wydajny

Minusy:
    jedynie to ze nie pokonal calkowicie problemu (za to odejmuje gwiazdke), ale bez wyeliminowania tego co powoduje tradzik jest to niemozliwe. Takze zrobil co mogl
    No i kwas w kremie powoduje czasem chwilowe szczypanie w zaognionych miejscach.

Zagoscil na stale w mojej lazience.

Używam tego produktu od: kilku miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: koncowka pierwszego

Chcesz pochwalić Przylepa73 za czytelną i pomocną recenzję?