Avene, TriAcneal (Krem na niedoskonałości skóry i zmiany trądzikowe)

Powiększ Avene, TriAcneal (Krem na niedoskonałości skóry i zmiany trądzikowe)

Zgłaszająca osoba: martiniątko

Krem na niedoskonałości skory i zmiany trądzikowe do codziennej pielęgnacji skóry z zaawansowanymi zmianami - zaskórniki, grudki, krosty - w trądziku pospolitym.
Aktywne składniki działają na kilku poziomach:
- Efectiose (0,1%): zmniejsza objawy zapalne
- Retinaldehyd (0,1%): redukuje ilość zaskórników
- Kwas glikolowy (6%): działa złuszczająco
Woda termalna Avene ma działanie kojące i przeciwzapalne.
Pierwszych pozytywnych efektów można oczekiwać po co najmniej 3 tygodniach regularnego używania. Z uwagi na obecność kwasu glikolowego, na początku stosowania stan skóry może ulec przejściowemu pogorszeniu.

Skład: Water (Aqua), Cetyl Alcohol, Cyclomethicone, Polysorbate 60, Glycolic Acid, Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), Sd Alcohol 39-C (Alcohol Denat), Polymethyl Methacrylate, Sodium Hydroxide, Cetearyl Alcohol, Arginine Hcl, Bht. Ceteareth-33, Dimethiconol, Fragrance (Parfum), Potassium Sorbate Red 33 (CI 17200), Retinal, Undecyl Rhamnoside

/bw/

• zawsze do niego wracam
  • zaczęłam stosować po skończonej (i odczekanej półrocznej przerwie) kuracji izotretynoiną. potrzebowałam kremu, który uciszy moje przebarwienia pozapalane i utrzyma w ryzach cerę.

+ baaardzo wydajny - używałam kilka razy w tygodniu, czasami codziennie, czasami co drugi dzień, ale starczył na cały okres PAO czyli pół roku;
    + cena - jak na taką wydajność w porządku (kupiony na promocji w SP za około 37zł)
    + działanie - utrzymał w ryzach cerę, delikatnie złuszczył, przebarwienia są rozjaśnione (ale to zasługa również innych produktów), wygładza skórę; świetnie działa też na pierwsze zmarszczki; mnie nie wysuszył, bo moja cera należy raczej do tych gruboskórych, opornych, po przejściach;

+/- konsystencja, aplikacja - krem jest w formie żółtej maści, która roluje się - mi to absolutnie nie przeszkadza, bo kremu używam na noc, ale krem dosyć topornie się nakłada, bardzo szybko się wchłania, pozostawiając matową, lekko ściągniętą skórę;

+/- mógłby zawierać większe stężenie kwasu glikolowego, ale to tylko moje wymysły

zawsze do niego wracam, obecnie w szafce leży kolejny, jeszcze nieotwarty, polecam!

Ilość zużytych opakowań: drugie w trakcie

Chcesz pochwalić prze_terminowana za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry
  • Zmieniłam ostatnio całkowicie sposób pielęgnacji mojej skóry - mieszanej, z tendencją do niedoskonałości, zasórników, naczynkowej.

Mój nowy komplet naprawdę poprawił stan mojej cery, buzia się unormowałą i mogę chodzić pez podkładu na twarzy. W skład zestawu wchodzi:
    - żel oczyszczający Avene Cleanance,
    - po nim tonizujący płyn fitomed z oczarem i kwiatem pomarańczy,
    - krem dowolny
    - na noc dwa razy w tygodniu - Avene Triacne,
    - dwa razy w tygodniu - masaż twarzy olejkiem dowolnym

Muszę przyznać, ze początki z Triacne były nieprzyjemne, wysyp nastąpił i nie chciał dość długo zniknąć, jakiś miesiąc moja skóra wyglądała gorzej. Używałam go codziennie na całą twarz, z tym, że na strefę T w normalnej ilości, a na policzki (na których też miałąm wysyp!) bardzo cieniutką warstewką.

Nie wiem, czy krem zdziałał cuda, czy ogólnie zmiana pielęgnacji całościowa, ale po dwóch miesiącach efekty były następujące:
    - skóra przede wszytkim gładsza, bez niespodzianek,
    - zaskórników nie zwalczył, nie wierzę, ze cokolwiek oprócz oczyszczania u kosmetyczki da im radę,
    - zmniejszone pory,
    - uregulowane świecenie strefy T,
    - zmniejszenie podskórnych grudek

Po zakończeniu kuracji używam go teraz dwa razy w tygodniu na noc na strefę T i pojawiające się ewentualne niedoskonałości. Skóra jest po nim gładka, koloryt wyrównany. Mojej cery nie wysusza.

Bardzo wydajny, po skończeniu 2miesięcznej codziennej kuracji na całą twarz stosuję teraz 2 razy w tygodniu i nadal pierwsza tubka! Chociaż już się kończy, oczywiście uzupełniam zapas i będę stosować bo efekty są bardzo dobre.

Używam od pół roku
    Zużyłam 1 opakowanie

Chcesz pochwalić annaqs za czytelną i pomocną recenzję?
  • 3x tak!
  • Walczyłam od dłuższego czasu z zaskórnikami zamkniętymi, przekształcającymi się w pryszcze i bliznami przez nie spowodowanymi. Wcześniej używałam Effaclar duo+, ale nie poradził sobie z nimi.
    Krem jest bardzo wydajny. Po około 2-3 tyg stosowania spowodował wysyp. Szybko poradził sobie z bliznami świeżymi, ze starymi nadal walczy. Nie wiem czy wysusza, bo stosuje go z kremem nawilżającym. Zmniejsza przetłuszczanie się skóry, ogólnie uspokaja ją. Teraz mam skóre oczyszczoną i wolną od niedoskonałości, czasem pojawi się jakiś zaskórnik, ale krem go wysusza i nieprzyjaciel znika. Polecam

Chcesz pochwalić pytus787 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry
  • Na krem zdecydowałam się pod wpływem wielu recenzji jak i po wielu latach walki z niedoskonałościami cery. Na początku bałam się przesuszenia skóry jak i wysypu.
    teraz po 5 tygodniach stosowania codziennie na noc mogę stwierdzić że:
    - cudownie wygładził skórę
    - rozjaśnił przebarwienia z którymi nie mogłam sobie dać rady
    - dosłownie wyciąga z pod skóry zaskórniki
    - nie miałam wysypu - powoli i w sposób nie agresywny skóra zaczęła się oczyszczać
    - krem zdecydowanie zredukował ilość wydzielanego sebum

Zdecydowanie polecam, jest bardzo wydajny i dla mnie to jest mój KWC

Używam tego produktu od: ponad 1 miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: w połowie 1

Chcesz pochwalić bednar81 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo średnio
  • Zdecydowała się na zakup Triacneal po przeczytaniu wielu recenzji. Nie mam jakiś większych problemów z cerą, największą moją zmorą, są przebarwienia potrądzikowe. W czasie miesiączki wyskakują mi pojedyncze wypryski. Wcześniej stosowała Effaclar Duo i byłam zadowolona, ale chciałam spróbować czegoś z retinaldehydem.

Niestety mam mieszane uczucia. Krem ciężko (jest strasznie tępy) się rozprowadza, ma dziwny żółty odcień, 15 min po nałożeniu czuje skórę bardzo napiętą i wysuszoną. Stosuje go głównie na noc , bo za dnia to uczucie strasznie mnie denerwowało.

W działaniu wydaje się podobny jak Effaclar tyle ze tamten bardziej nawilża i nadaje się tez na dzień. Dużym plusem jest to, że ładnie wysusza wypryski dzięki czemu szybciej się goją. Co do redukcji zaskórników w cuda nie wierze,ale delikatną zmianę widzę szczególnie na nosie.
    Jeżeli chodzi o przebarwienia delikatnie rozjaśnił te starsze i wydaje się być troszke silniejszy w tym temacie niż Effaclar

Używam tego produktu od: 2miesięcy

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Marti877 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Drogi, ale dobry
  • Krem kupiłam za jedyne 27 zł w superpharmie , bo akurat były zniżki na kremy do cery. Używam od 2 miesięcy, i nie miałam do tej pory mocnego wysypu. Krem dobrze rozjaśnił moje przebarwienia, szybko zasusza wypryski. Trochę mocno wysusza przy tym cerę na twarzy, ale można sobie poradzić z jej nawilżeniem. Polecam

Chcesz pochwalić diamentowa_blondynka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla mnie idealny
  • Ostatnio jestem naprawdę zadowolona ze stanu swojej skóry. Wpływ na to miało pewnie parę czynników, spośród których jeden Wam dzisiaj opiszę - popularny krem na niedoskonałości i zmiany trądzikowe, czyli Avene TriAcneal. Często polecany przez dermatologów, zaraz po Effaclar Duo. Sama miałam okazję jakiś rok temu przetestować próbkę otrzymaną od lekarza i tej jesieni zdecydowałam się na pełnowymiarowe opakowanie.

Co w tym kremie ma tak doskonale na nas zadziałać? Przede wszystkim kwas glikolowy (6%) o działaniu złuszczającym, do tego producent chwali się zawartością retinaldehydu (0,1%) redukującego ilość zaskórników oraz substancji o nazwie efectiose (0,1%) mającej zmniejszać objawy zapalne. Do tego wszystkiego mamy też wodę termalną Avene, która ma działanie kojące i przeciwzapalne.

Krem się ceni, jak na swoją małą pojemność - 30ml - lecz warto polować na promocje. Ja swój kupiłam za 39zł, gdzie w gratisie był jeszcze uwielbiany przeze mnie żel Cleanance 100ml. Zważywszy na wydajność obu produktów, myślę że było warto. Krem TriAcneal ma nieco dziwną, żółtą barwę, do tego wygląda jakby miał w sobie święcące drobinki. Po prostu inny niż kremy które dotąd miałam, ale w użyciu tak samo komfortowy. Konsystencja lekka, szybko się wchłania, nadaje się na noc i na dzień, pod makijaż. Sama używam go bardzo różnie, z różną częstością, ale nigdy codziennie, żeby dać skórze trochę wytchnienia. Po chwili praktycznie nie czuć, że coś położyliśmy na skórę. Co ważne, nie podrażnia i nie wysusza. Mogę aplikować go w okolicy nosa i wrażliwych naczynek, nie odczułam żadnego pieczenia, nie powstały też żadne nowe suche skórki.

Jak jest z redukcją niedoskonałości? Moim zdaniem krem ten najlepiej sprawdza się, jeśli chodzi o redukcję typowych zaskórników zamkniętych. Widać efekty przy systematycznym użytkowaniu, liczba tego typu niedoskonałości zdecydowanie się zmniejsza. Ja swoich zaskórników z czoła pozbyłam się już prawie do końca, myślę, że można by je policzyć na palcach jednej ręki. A było ich swego czasu naprawdę sporo. Nowe również z reguły już nie powstają. Jeśli chodzi o stany zapalne - tu już bywa różnie. Owszem, mniej rzucają się one w oczy, bo okolice te są mniej zaczerwienione, ale nie znikają szybciej. W tej kwestii wolę nie ryzykować i zawsze wspomagam się jeszcze maścią cynkową. Zaskórników otwartych, zwanych wągrami raczej nie wyciąga. Ciągle siedzą na swoim miejscu, ale jakoś nie mam zamiaru z tym szczególnie walczyć czy się przejmować. Chyba każdy ma trochę wągrów i nie są one aż tak widoczne. Nie zauważyłam też, aby krem ten rozjaśniał skórę i przebarwienia (w moim przypadku mówię głównie o piegach), co może być plusem bądź minusem. Dla mnie to minus. Mimo tego skóra sprawia wrażenia gładszej i bardziej oczyszczonej. Jedynie rejon brody pozostawia u mnie jeszcze trochę do życzenia, ale to też kwestia hormonów, więc nie wymagam cudów od kremu, który działa jedynie od zewnątrz.

Podsumowując - jako reduktor zaskórników działa idealnie i wspaniale. O to mi głównie chodziło i dlatego jestem z niego zadowolona. Nie jest to jednak krem wielozadaniowy - nie sprawdzi się jako jesienna kuracja kwasami i nie poradzi sobie z mocniejszym trądzikiem. Dlatego warto przemyśleć sprawę, zanim po niego sięgniemy, bo z pewnością nie jest on remedium na wszelkie niedoskonałości skóry. Mi krzywdy w żadnym wypadku nie robi i sprawia wrażenie, jakby go wcale nie ubywało, więc jestem na tak. Jeśli chodzi o kremy z kwasami to wybór mamy teraz całkiem spory, więc pewnie szybko po niego ponownie nie sięgnę, ale muszę przyznać, że do nabieram sentymentu do Avene, bo to już drugi ich kosmetyk który sprawdza się u mnie w 100%.

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja
Chcesz pochwalić Marta___S za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy
  • Jedyny i niezastąpiony w mojej walce z trądzikiem. Mam sporo zaskórników na czole, wągrów na nosie, plus męczą mnie podskórne gule, tworzące się nieraz po kilka dni, bolące i gojące się bardzo długo. No i bardzo dużo mniejszych pryszczy, ale zostawiających długotrwałe czerwone ślady. TriAcneal bardzo dobrze sobie z tym wszystkim radzi, kaszkę na czole zlikwidował po ok. tygodniu codziennego stosowania, wyciągnął na wierzch wszystkie krostki i w ekspresowym tempie je zgasił. Od kiedy go używam nie wyskakują mi nowe krostki, jedynie 2-3 przed okresem, cera wygląda o wiele lepiej - jest jaśniejsza, gładka jak nigdy, przebarwień prawie nie widać. Owszem, powoduje przesuszenie i czasami zaczerwienienie, ale wybaczam mu to w zamian za niesamowite efekty. Wcześniej używałam Effaclara Duo + i jakieś tam efekty były, ale Avene bije go na głowę.

Używam tego produktu od: Miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić ambaje za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 7 raz(y)
  • najlepszy z dostępnych bez recepty
  • Ma w sobie mocne składniki jak na dermokosmetyk, przez co działa dużo silniej, ale też skuteczniej.

Jest bardzo wydajny;
    Ja używam codziennie od 2 miesięcy i nie zauważyłam przesuszenia. Pięknie wygładza cerę, szybko walczy z niedoskonałościami, nie miałam wysypu po rozpoczęciu kuracji.

Jak dla mnie same plusy.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

Chcesz pochwalić foksy za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam!
  • Kupuję już kolejną tubkę...
    Mocny, niedrogi (w promocji około 35zł) złuszczający. Do tłustej cery idealny.
    Na mnie kremiki typu Effeclar nie robią żadnego wrażenia. Potrzebuję czegoś silniejszego. To naprawdę dobry wybór na noc.
    Jeśli masz silnie przetluszczającą się skórę to kup!

Ilość zużytych opakowań: 4 duże

Chcesz pochwalić zagli_ewa za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij