Avene, TriAcneal (Krem na niedoskonałości skóry i zmiany trądzikowe)

Powiększ Avene, TriAcneal (Krem na niedoskonałości skóry i zmiany trądzikowe)

Zgłaszająca osoba: martiniątko

Krem na niedoskonałości skory i zmiany trądzikowe do codziennej pielęgnacji skóry z zaawansowanymi zmianami - zaskórniki, grudki, krosty - w trądziku pospolitym.
Aktywne składniki działają na kilku poziomach:
- Efectiose (0,1%): zmniejsza objawy zapalne
- Retinaldehyd (0,1%): redukuje ilość zaskórników
- Kwas glikolowy (6%): działa złuszczająco
Woda termalna Avene ma działanie kojące i przeciwzapalne.
Pierwszych pozytywnych efektów można oczekiwać po co najmniej 3 tygodniach regularnego używania. Z uwagi na obecność kwasu glikolowego, na początku stosowania stan skóry może ulec przejściowemu pogorszeniu.

Skład: Water (Aqua), Cetyl Alcohol, Cyclomethicone, Polysorbate 60, Glycolic Acid, Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), Sd Alcohol 39-C (Alcohol Denat), Polymethyl Methacrylate, Sodium Hydroxide, Cetearyl Alcohol, Arginine Hcl, Bht. Ceteareth-33, Dimethiconol, Fragrance (Parfum), Potassium Sorbate Red 33 (CI 17200), Retinal, Undecyl Rhamnoside

/bw/

• Polecam!
  • Triacneal kupiłam przypadkiem. Chciałam kupić korektor punktowy Eucerin na przebarwienia w Superpharm, ale zamurował mnie jego cena (80pln._.)
    Wtedy miałam trochę zaskórnikóww wokół ust (nietypowy trądzik) i przebarwienia. Używam go już miesiąc. Widzę poprawę cery, przebarwienia niknęły, ale nie obeszło się bez początkowego wysypu krost. Do teraz z nimi walczę. Najppierw musze je igłą wycisnąc, później umyję twarz żelem Avene, Triacneal i na drugi dzień jest tylko strupek. Po 3-4 dniach nie ma nic.
    Plusy
    +Dość szybkie działanie
    +Rozjaśnia cerę
    +Matuje (chociaż ja stosuję tylko na noc)
    +Cena(w Superpharm częste promocje w zestawie)

Minusy
    -Początkowy wysyp, no ale coś za coś
    -Zapach nie za ciekawy,ale da sie wytrzymać
    +- Wydajność, nie wiadomo ile go jeszcze zostało w tubce

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

Chcesz pochwalić shiiawase za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie rozstanę się z nim
  • Mój wybawca. Stosuję od listopada ub. roku. Nie przestałam stosować latem - po prostu używam bazy pod podkład w wysokim filtrem.
    Bałam się produktów z kwasami i retionolem, naczytałam się o wysypach, przesuszeniu, ale postanowiłam spróbować. I to była znakomita decyzja! Od wielu miesięcy cieszę się piękną cerą, bez zaskórników i grudek (jakieś diabły się zdarzają, ale to pojedyncze przypadki), bez wulkanów (to cud, bo zawsze miałam na twarzy jakiegoś nieprzyjaciela) i przebarwień. Koloryt skóry jest wyrównany, przebarwienia pojaśniały i poznikały. Cera jest ładnie napięta, czysta i świeża. Nie rozstanę się z nim, bo raz próbowałam - odstawiłam na 2 tyg., ale zauważyłam powrót zaskórników i szybko sięgnęłam ponownie po Triacneal.
    Stosuję co drugą noc, naprzemiennie z dobrymi kremami nawilżajacymi i przeciwzmarszczkowymi. Początki były trudne, bo pojawiło się kilka długo gojących się wyprysków i przez moment miałam ochotę go rzucić, ale się zaparłam i postanowiłam stosowac przez 4 tyg. i czekać na efekty. Opłaciło się
    Triacneal ma konsystencję maści i pachnie jak maść. To nie spa, ale lekarstwo, które ma nam pomóc. Stąd też w ogóle nie ma dla mnie znaczenia kolor, konsystencja i zapach tego kosmetyku. Najważniejsze, że działa, a ja mogę cieszyć się ładną cerą! Na poczatku stosowania twarz trochę piekła (stosuję na całą twarz), skóra była zaczerwieniona, ale po jakimś czasie to minęło.
    Skusiłam się raz na Effaclar Duo i pożałowałam - efekt mizerniejszy, skóra się lepiła, rano wyglądała na zmęczoną. Triacneal zawiera dużą dawkę retinolu, który działa przeciwzmarszkowo i rzeczywiście zaobserwowałam u siebie spłycenie zmarszczek Nie ma sensu wydawać stówki na Redermic R, skoro za ok. 40 zł (z przesyłką - korzystne ceny są w aptekach internetowych, ja kupuję w aptece melissa) mam produkt o większej zawartości retinolu.

Wiem, że każdy odbiera ten krem inaczej - jednym pasuje, inni są rozczarowani. Ja jestem w grupie osób, na które Triacneal podziałał i wciąż działa. Także zadowolenie jest stuprocentowe. Polecam spróbować! A nuż wam także pomoże?

Używam tego produktu od: 8 mies.
    Ilość zużytych opakowań: 3 opak.

Chcesz pochwalić atlantis75 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Uratował moją cerę
  • Przed zastosowaniem Triacneal moja cera była w opłakanym stanie: pełno krost, podskórne gule, gojące się miesiącami, rozszerzone pory, blizny i przebarwienia. Masakra jednym zdaniem. Żadne leki przepisane przez dermatologa nie pomagały, jedynie mocno wysuszały cerę co w efekcie prowadziło do wzmożenia produkcji łoju i nowych krost. Błędne koło. Po pierwszym nałożeniu kremu Triacnel na twarz musiałam go szybko zmyć, bo moje policzki zaczęły płonąć żywym ogniem. Następnego wieczora sytuacja powtórzyła się, lecz tym razem postanowiłam to przetrzymać. Po kilku razach cera skóra przyzwyczaiła się i już tak nie paliła. Krem dość mocno wysusza ale jest na prawdę skuteczny. Stosowałam go 2 miesiące i po tym czasie moja cera wygląda dobrze. Wcześniej wyglądała tragicznie więc to wielki postęp. Zaryzykuję stwierdzenie że Triacneal uratował moją cerę. Oczyścił ją, całkowicie wyeliminował ropne gule i krosty. Nie zwęził porów, ale doszłam do wniosku, że taka moja uroda, bo nic im nie pomaga. Lekko wybielił blizny, teraz wystarczy mi tylko lekki podkład aby wyrównać kolor cery. Nie wolno zapominać o kremie z filtrem na dzień bo można się nabawić przebarwień, ja używam SPF 50 z Ziaji i jest w porządku. Triacneal odstawiłam, wrócę do niego na jesień, teraz używam Pharmaceris z 10% kwasem migdałowym dla podbicia efektu Na prawdę warto przetestować Triacneal. Mnie pomógł i polecam go gorąco!

Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Chcesz pochwalić Majka_blondgirl za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry na początek lecz zbyt delikatny na mocne zmiany/przebarwienia
  • Od lat borykam się ze zmianami trądzikowymi na swojej buzi które niestety zrobiły na niej spory armagedon w postaci licznych przebarwień. Mam skłonność do powstawania czerwonych plamek głównie na policzkach i żuchwie. Wiele razy szukałam w internecie informacji o kwasach i innych zabiegach złuszczających a jako że bałam się zaufać specjalistom interesowały mnie przede wszystkim kuracje domowe do samodzielnego wykonywania. Bałam się jednak że coś pójdzie nie tak i skończę z gorszą cerą niż przed kuracją co skutecznie odstraszało mnie od podjęcia decyzji. Czas mijał a ja cały czas biłam się z myślami aż wreszcie pewnego pięknego dnia porządnie przysiadłam do lektury ;-) przejrzałam mnóstwo blogowych wpisów i obejrzałam mnóstwo filmików na youtube. Moje zainteresowanie skupiło się na kilku produktach ale wybór padł na TriAcneal. Uznałam że to będzie dobry początek w walce z niedoskonałościami i że nie powinnam zrobić sobie krzywdy ;-)

Po 4 miesiącach z TriAcnealem muszę przyznać że nie spodziewałam się rewelacji i cudownego ozdrowienia ale w głębi duszy liczyłam na coś więcej. Polecam osobom posiadającym niewielkie zmiany trądzikowe/przebarwienia tudzież inne problemy skórne jak zaskórniki czy grudki. Z silnymi zmianami radzi sobie słabo. Jakie efekty zauważyłam? Cera nabrała blasku i takiego "młodzieńczego" wyglądu. Skóra zrobiła się gęsta i jędrna. Delikatne przebarwienia niemal zniknęły a te ciemniejsze zjaśniały do koloru bladoróżowego aczkolwiek nadal są niestety widoczne. Wypryski jak pojawiały się tak pojawiają się nadal. Podczas kuracji jednak znikały znacznie szybciej. TriAcneal błyskawicznie je wysuszał. Po dłuższych przemyśleniach stwierdzam że gdybym skutecznie pozbyła się problemów z cerą chętnie wracałabym do tego produktu w celu "odświeżenia" buzi przez okres jesienno/zimowy ;-) niestety mój problem jest na tyle poważny że postanowiłam sięgnąć po coś silniejszego.

Polecam osobom zaczynającym przygodę z tego typu preparatami lub/i osobom posiadającym łagodne problemy skórne ;-) oraz osobom nie posiadającym problemów z trądzikiem a chcącym przywrócić skórze młodzieńczy świeży wygląd.

Chcesz pochwalić Carolajn za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny
  • Specjalnie założyłam konto na Wizażu żeby ocenić ten krem, bo uważam, że jest rewelacyjny. Mam skórę mieszaną z tendencją do alergii i przetłuszczania. Miałam problem z podskórnymi grudkami na policzkach i zaskórnikami na brodzie i nosie. Do tego dużo przebarwień potrądzikowych na twarzy i na plecach (ciemne plamki, ale nie blizny). Po miesiącu używania na noc moja twarz jest jak nowa. Przebarwienia zniknęły całkowicie, pory się zwęziły. Zaskórniki na nosie są cały czas, tyle że mniejsze, ale to wymaga raczej systematycznego oczyszczania i cudów się nie spodziewam. Reszta twarzy jak poprawiona Photoshopem, nie potrzebuję już podkładu ani korektora. Po miesiącu! Jestem zachwycona. Używałam tylko na noc, na dzień myłam buzię i nakładałam Effaclar Mat, nie wystąpiło przesuszenie ani alergia. Na zewnątrz także filtr 50+, żel krem też z LRP. Moja skóra szaleje w zimie, a krem stosowałam w maju, kiedy była trochę uspokojona i nie było już żadnych plamek alergicznych (z których notabene wyleczył mnie Toleriane Ultra LRP). Skóra jest nawilżona, gładka i ma ładniejszy koloryt. Przebarwienia na plecach są rozjaśnione, ale jeszcze zostały widoczne, za to nie wyskakują nowe pryszcze. Mam tendencję do wysypu w kilku strategicznych punktach na plecach i tam miejscowo na noc używam Triacneal. Będę kontynuować kurację na plecach i napiszę jak poszło. Bardzo polecam ten krem, u mnie zdziałał cuda, nie miałam też przejściowego wysypu o którym pisza niektóre Wizażanki. KWC!

Plusy:

[+] Rozjaśnia przebarwienia potrądzikowe błyskawicznie
    [+] Bardzo dobrze się wchłania do matu bez pozostawiania tłustej warstwy
    [+] Cera zmatowiona
    [+] Zmniejszone zaskórniki
    [+] Pryszcze się nie pojawiają - skóra się oczyściła

Minusy:

[- ] Konsystencja maści, ciężko się rozsmarowuje na większej powierzchni skóry, przez to ma niską wydajność jeśli używamy na dużą powierzchnię
    [- ] Retinoidy - dla mnie to swego rodzaju wada, bo gdyby nie zawartość retinoidów używałabym go non-stop. Jest to również problem dla kobiet w ciąży, które nie powinny go używać.

Ilość zużytych opakowań: Jedno całe opakowanie 50 mL

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Igucha za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny kosmetyk
  • Jestem niestety posiadaczką cery mieszanej skłonnej do zanieczyszczeń i przesadnie błyszczącej się, jednocześnie bardzo podatnej na przesuszenie i łuszczenie. Istny dramat!
    Stosowałam wiele specyfików i dopiero ten daje faktycznie efekty.

PLUSY:
    - oczyszcza cerę
    - wyrównuje koloryt
    - ogranicza nieco wydzielanie sebum
    - cera jest niesamowicie gładka i delikatna
    - wygodne opakowanie
    - konsystencja, przypomina maść dzięki czemu się nie rozlewa

MINUSY:
    - tragiczny wysyp i wylinka w początkowym okresie stosowania, swędzenie, pieczenie i zaczerwienienie (należy koniecznie zainwestować w krem nawilżający i łagodzący podrażnienia- mi pomógł na początku Panthenol a następnie krem Ziaja Ulga, który stosuję do dziś)
    - zapach

Dodatkowo należy wspomnieć, że na efekty trzeba poczekać i nie zrażać się chwilowym pogorszeniem stanu skóry. Oprócz tego krem może szczypać na uszkodzonych partiach skóry, barwi twarz na żółto (dlatego najlepiej stosować na noc) oraz po nałożeniu zbyt dużej ilości roluje się. Nie uważam jednak żeby to były minusy. Nie polecam osobom o cerze wrażliwej, Triacneal jest specyfikiem agresywnym i raczej tylko zaszkodzi.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

Chcesz pochwalić zuberr za czytelną i pomocną recenzję?
  • zdzialal cuda
  • Kremik poleciła mi pani w super pharmie a że był w dodatku w promocji to się skusilam chociaż wcześniej nie bralam go pod uwagę. Mialam cere mieszana z lekkimi zmianami tradzikowatymi ,zapchanym porami i wiecznymi niespodziankami. Próbowałam wielu kremów ale w najlepszym wypadku nic nie pogorszyły. Raz tylko po serem clareny na trądzik skóra wyglądała wspaniale żadnych zmian, pory czyste nie widoczne. Efekt pojawił się spektakularnie szybko i równie szybko po paru dniach zniknął na dobre. Myślałam że już sie tak idealna jak dla mnie skóra twarzy nie zdarzy aż do czasu tego kremu. Ale tym razem zmiana nie nastąpiła gwałtownie. Najpierw po kilku dniach używania i zdrowych efektach odłożyłam go w kat. Ani mnie nie szczypal ani nie wysyłał ani nie wyleczył więc zostawilam. Ale pare tygodni później czytając o retinoidach natknęlłam się na pozytywne recenzje tego kremu i dałam mu druga szansę. Tym razem się zawzielam i nie zrazilam. Oczywiście przeczytałam wysyp który pojawił się po jakimś tygodniu i trwał też z tydzień efektów nie dostrzegalam ponadto aż do teraz. Używa go jakieś 5-6 tygodni i nagle zaczęłam widzieć zmiany. Nic mi póki co nie wyskakuje,dostrzegalam pory są oczyszczone i mniej widoczne, buzia gladka, zmiany tradzikowe zniknęły. Dodam że od jakis 10 dni stosuje go co 2 dni nawet, wcześniej codziennie ale dość wysusza. Nie mniej jednak mam wrażliwa cere nieraz kremy pod oczy mnie szczypia a ten ani mnie nie szczypal chyba że przy rance, ani się nie tłuszcze więc żadnych efektów ubocznych nie mam. Jest też bardzo wydajny, nie wiele go zuzylam , nie dużo go potrzeba na jedno użycie więc na długo starczy. Polecam bardzo.

Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie

Chcesz pochwalić zuzia08 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry
  • Krem jest nie najtańszy, ale za to wydajny. Mi jego zapach jest obojętny. Po aplikacji szybko się wchłania w skórę, Dzięki niemu na skórze pojawia się mniej niedoskonałości a obecne szybciej się goją. Poza tym zmniejsza ewentualne podrażnienia.

Używam tego produktu od: Miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 1/3 opakowania

Chcesz pochwalić evanuela za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ratunek na przebarwienia
  • Z trądzikiem walczę 10 lat i próbowałam prawie wszystkiego. Teraz jestem w trakcie kuracji hormonami i stany zapalne pojawiają się już sporadycznie. Ale wiadomo, hormony nie działają na przebarwienia. I tu wkracza TriAcneal. Moje przebarwienia to czerwono-brązowe plamy: od malutkich po stare, duuuże ślady.
    Na początku krem spowodował wysyp, który trwał do dwóch tygodni. "Wyciągał" wszystko co było pod skórą, dzięki czemu teraz nie mam grudek.
    + szybko radzi sobie ze świeżymi przebarwieniami
    + znacznie przyspiesza gojenie stanów zapalnych: pryszcz jest jakby blokowany i nie może się w pełni wydostać na powierzchnię skóry, przez co nie tworzy się nowe przebarwienie
    +bardzo, bardzo wydajny
    + nie wysusza

- konsystencja maści; jak się za dużo nałoży to się roluje ( za to odejmuje pół gwiazdki)
    -na samym początku używania piecze

TriAcneal na stałe zostaje w mojej kosmetyczce!

Używam tego produktu od: 2 miesiąceIlość zużytych opakowań: 1 opakowanie 40 ml

Chcesz pochwalić Em29 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fajny!
  • Po wypróbowaniu kilku znanych kremików przyszła i pora na triacneal. Żadem dermatolog mnie do końca wyleczyć nie może więc nie liczę na spektakularne efekty, chciałam tylko, aby nie pojawiały się niespodzianki najgorszego typu: wielkie, bolące gule.

+ Pierwsze wrażenie bardzo przyjemne: ładne, estetyczne opakowanie, fajnie zakończona tubka, nie musimy się martwić, że wyciśniemy zbyt dużo produktu.
    +Konsystencja ciekawa, dość gęsta, jak dla mnie idealna.
    +Zapach bardzo przypadł mi do gustu.
    +Ale co najważniejsze. Działanie: najlepiej działający bez recepty dostępny krem przeciwtrądzikowy jaki miałam okazję stosować. Działał na mnie podobnie jak Duac przepisany niegdyś od dermatologa: znacznie uspakajał moją cerę.
    + Nie podrażnił ani nie przesuszył mi cery
    - Minusem jest troszkę odstraszająca cena jak na moją studencką kieszeń.
    Jednak jest dość wydajny a co najważniejsze skuteczny więc myślę, że warto jednak w niego zainwestować.

Chcesz pochwalić Aithne793 za czytelną i pomocną recenzję?

-gggg-
Zamknij