Eau Thermale Avene, TriAcneal (Krem na niedoskonałości skóry i zmiany trądzikowe)

Krem na niedoskonałości skory i zmiany trądzikowe do codziennej pielęgnacji skóry z zaawansowanymi zmianami - zaskórniki, grudki, krosty - w trądziku pospolitym.
Aktywne składniki działają na kilku poziomach:
- Efectiose (0,1%): zmniejsza objawy zapalne
- Retinaldehyd (0,1%): redukuje ilość zaskórników
- Kwas glikolowy (6%): działa złuszczająco
Woda termalna Avene ma działanie kojące i przeciwzapalne.
Pierwszych pozytywnych efektów można oczekiwać po co najmniej 3 tygodniach regularnego używania. Z uwagi na obecność kwasu glikolowego, na początku stosowania stan skóry może ulec przejściowemu pogorszeniu.
Zastąpiony przez emulsję TriAcneal Expert.

mieszana, trądzikowa, tłusta
antybakteryjne, przeciwtrądzikowe, na rozszerzone pory, przeciwzapalne
bez parabenów
w tubce
na noc

Bardzo pozytywne zaskoczenie

Nie chcę zapeszać, ale chyba znalazłam mój hit w walce z pryszczami:) Jak narazie wygrywał Brevoxyl/Acnecide. Triacneal stosuję głównie na plecy, gdzie wyżej wymienione kremy nie do końca dawały radę. I tu niespodzianka... nigdy moje plecy nie były tak gładkie w dotyku i pozbawione pryszczy. Od kiedy zaczęłam stosować krem (ponad miesiąc) nie wyskoczył ani jeden. Wcześniej się to nie zdarzało. Jestem zaskoczona i mam nadzieję, że działanie kremu utrzyma się. Duży plus za wydajność - przez ok 1,5 miesiąca zuzyłam może 1/3.

Używam tego produktu od: ponad miesiąc
Ilość zużytych opakowań: jedno niecałe

Krem Avene polecił mi dermatolog ze względu na moje niedoskonałości oraz trądzik. Na efekty niestety musialam zaczekac,ale było warto. Po długim okresie wyczekiwania większość wysypu zniknęła,a moja skora była w o niebo lepszym stanie.

Nie odkupię

Moja dermatolog poleciła mi ten krem na niedoskonałości, więc skoro poleciła, to poszłam i kupiłam. Miałam używać codziennie, więc tak też używałam. Po bodajże 3 miesiącach używania przychodzę z recenzją, która niestety nie będzie zbyt pochlebna.
Krem przychodzi do nas w ładnej tubce, wszystko działa, jak należy, tubka jest higienicznym rozwiązaniem, więc nie ma się tu do czego przyczepić. Do tego na końcu można ją sobie też rozciąć i wygrzebać dosłownie wszyściutko (ja tego nie zrobiłam, ale tylko dlatego, że już miałam dość tego kremu).
Kosmetyk ma żółty kolor i taką dość 'cienką' konsystencję, powiedziałabym, że jest to konsystencja lekkiego kremu nawilżającego, aniżeli maści. Zapach do najprzyjemniejszych nie należy, z nim chyba najbardziej się męczyłam, bo po prostu nie przypadł mi do gustu wcale.
Nie wiem, po co producent zdecydował się zrobić ten krem w kolorze żółtym, ponieważ po nałożeniu na skórę to widać. Jeśli nałożymy miejscowo, albo powiedzmy najpierw na połowę twarzy, to widać, ze ona ma taki żółtawy odcień. Zupełnie tego nie rozumiem, po co taki kolor.
Jeśli chodzi o działanie to niestety przez cały czas stosowania nie zauważyłam, żeby ten produkt jakoś pomagał. Owszem, miałam wrażenie, że jakieś istniejące niedoskonałości szybciej się goją i nie są już tak zaognione, natomiast nowe jeśli się miały pojawić to i tak się pojawiały i ten krem ich nie wyeliminował. Moja dermatolog powiedziała mi o tym kremie też z racji tego, że mam niewielkie blizny na twarzy po poprzednich wypryskach i chciałam, żeby one były mniej widoczne, a ten krem ma ponoć działać lekko złuszczająco (zawartość wit A) i regenerować naszą skórę. Niestety efektu zmniejszenia tych małych blizn też nie zauważyłam, są tak samo widoczne, jak wcześniej i wydaje mi się, że bardziej pomogły mi peelingi z kwasami, niż ten krem niestety.
Jako doraźna metoda na pojedyncze syfki to polecam, bo sprawia, że one się szybciej goją, ale jako taka terapia długofalowa która ma też zapobiegać powstawaniu krostek to ten krem się u mnie nie sprawdził. I używanie przez ten żółty kolor i dziwny zapach też do przyjemnych nie należało.

Nieporozumienie

Nigdy nie spotkałam się z kosmetykiem, który w miesiąc wyrządził tyle zła. Uważajcie, nie dajcie sobie wmówić że biel to czerń. Do zakupu nakłoniły mnie tylko i wyłącznie opinie z tejże strony. Zmarnowane pieniądze to najmniejszy problem.

Cuudo

Moja przygoda z triacnealem była dość trudna i długa ale efekt końcowy jak najbardziej zadowala.

Po pierwsze cierpliwość to słowo klucz w tym przypadku i nie załamywać się etapami przejsciowymi.

Ale do rzeczy: produkt jest w małej 30 ml tubce i ma końcówkę do stosowania punktowego, ale jak ktoś (tak jak ja) ma mega pogrom na całej twarzy do można smarować po całej buźce. Barwa żółta. Dość trudno się go rozprowadza, lubi się mazać .

Działanie:
Najpierw przez ok 3 tygodnie nic się nie działo, tak wiem to zniechęca... Ale....
Potem nastał wysyp pryszczy jakbym cofnęła się do wieku dojrzewania ????????
oraz łuszczenie się skóry. Poza kremami nawilżajacymi na.dzień nic nie pomaga, makijaż można sobie.od razu odpuścić????????

Po 3 tygodniach takiego stanu, następuje cud: łuszczenie ustaje a syfy powoli znikają... Skóra zaczyna się goić.

Tego produktu najlepiej używać w sezonie jesienno-zimowym ze względu na.zawarte w nim kwasy. Najlepiej na noc bo twarz jest żółtawa po aplikacji. Na dzień jakiś krem nawilżający.

Oczywiście zużyłam więcej niż jedną tubkę ale opłacało się. No cena w.stosunku do.rozmiaru produktu może odstraszać.

Krem Avene

Używam tego kremu już ponad miesiąc i naprawdę widać znaczną różnicę. Stosuje go rano i wieczorem ( nie ma problemu z nakładaniem go pod makijaż ), nakładając cienką warstwę. Po jakimś czasie na skórze pojawia się coraz mniej zmian trądzikowych i niedoskonałości. Krem rozjaśnia i niweluje także blizny potrądzikowe. Jest bardzo wydajny, ma lekko wodnistą konsystencję i lekko rozprowadza się na twarzy. Skóra jest także zmatowiona. Kupiłam go za około 30 zł.

Słabo

Powiem tyle, szkoda pieniędzy.Mam dość duży problem z trądzikiem. Na początku piekła mnie twarz. Nie pomogło mi, jakieś tam krostki z czasu do czasu wyleczyło. Na początku wydawało mi się że pomaga bo krosty się wchłonęły ale po jakimś czasie stosowania skóra przyzwyczaiła się i nie pomagało, blizny jak były tak są. Teraz stosuje naturalne sposoby i jest o wiele lepiej.

masakra

Kosmetyk polecony mi został prze panią dermatolog. Po 3 tyg moja cera była tłusta jakby posmarowana smalcem, pojawiły się liczne przebarwienia. Nie polecam zdecydowanie

Skuteczny

Krem pozwolił mi skutecznie uporać się w wypryskami, które dręczyły mnie raz w miesiącu. Krem dobrze się wchłania, nie przesusza skóry i można stosować go tylko na noc. Systematyczne stosowanie jest jednak kluczowe. Bardzo polecam wszystkim kobietom, które mimo wieku borykają się z drobnymi wypryskami.

Nic nie wnosi

Jeśli faktycznie masz cere problemową to nie polecam. Kupiłam na promocji w super pharm za namową ekspedientki. Niestety nie pomaga, a nawet bym powiedziała, że trochę pogarsza. Moja cera w każdym bądź razie odrzuciła ten krem. Pojawiały mi się suche skórki, w połowie dnia czułam już, że skóra jest ściągnięta i potrzebuje nawilżenia. Pod podkład się nie nadaje. W promocji może i można kupić, każda ma inną cere więc może komuś innemu będzie pasował. Osobiście nie polecam.

niestety nie :(

Krem kupiłam kilka miesięcy temu, ponieważ ostatnio moja cera ma trudny okres, więcej wyprysków zaskórników i robię wszystko żeby doszła do stanu normalności. Produkt kupiłam w aptece.

- w niewielkim stopniu poradził sobie z niedoskonałościami
- nadal pojawiały się wypryski
- wysusza
- nie zapycha
- wydajny

Nie przyniósł efektu, na którym mi zależało.

Skuteczny.

Jeśli przyjrzeć się działaniu krem ma same plusy. Jeśli ważna jest dla nas przyjemność użytkowania, ma sporo minusów.

Plusy:
+ działa!!!
+ stosowany regularnie niweluje rozszerzone pory, oczyszcza je
+ matuje skórę
+ rozjaśnia cerę, przebarwienia
+ napina
+ wydajny

Minusy:
- dziwny, żółty kolor
- dziwna konsystencja
- dziwny, lekko kwaskowaty zapach
- konieczność stosowania się do pewnych reguł podczas użytkowania, np nakładanie filtrów
- szczypie, przy podrażnionej cerze, lub lekko wilgotnej.

Krem jest bardzo skuteczny, ale niezbyt przyjemny w stosowaniu.
Nie wiem czy wrócę.

Dla cierpliwych.

INFORMACJE OGÓLNE
Triacneal to żółta maź o specyficznym zapachu. Tempa, trudno rozprowadzająca się. Pozostawiająca na twarzy matowy film. Należy używać w bardzo małej ilości.
Skuteczny zarówno w przypadku cery trądzikowej jak i tej wymagającej ujędrnienia.
Skład:
Krem zwiera w swoim składzie łagodzącą wodę termalną Avene, przeciwzapalny Efektiose, kwas glikolowy. Ma też jedno z największych dostępnych na rynku stężeń wit A (retinaldehydu) zawartych w kosmetykach bez recepty. Śmiało może konkurować z maściami z wit. A przepisywanych na receptę.
Kwas glikolowy złuszcza. Wit A jest antyoksydantem, zwalcza wolne rodniki, ma silne działanie przeciwzmarszczkowe, wygładzające, rozjaśniające, przeciwtrądzikowe, odmładzające. Działa nie tylko na naskórek ale i głębsze warstwy skóry.

UWAGA!
To nie jest krem pod makijaż i trzeba go stosować z rozwagą.
Nieumiejętnie używany, może zaszkodzić.
Najważniejsze zasady:
1. Z uwagi na duże stężenie pochodnej wit. A nie używać na dzień, tylko na noc. W zależności od kondycji skóry, codziennie, lub co drugi, trzeci dzień. Najlepiej zacząć od większych przerw, następnie skracając do jednego dnia.
2. Nie używać na mokrą skórę! Po umyciu twarzy należy odczekać min. 15 min. dopiero wówczas można nałożyć krem na twarz, lub wybrane partie.
3. Na dzień stosować filtry, aby uchronić skórę przed poparzeniem,
przebarwieniami. Po wit.A skóra jest wyjątkowo czuła na promienie słoneczne.
4. Nie używać na otwarte rany, podrażnioną skórę.
5. Uzbroić się w cierpliwość.
6. Duże prawdopodobieństwo wysypu (oczyszczanie skóry) i przesuszenia
(złuszczanie).
7. Kurację najlepiej rozpocząć w okresie mniejszego nasłonecznienia, jesień-zima-wiosna.
8. Nie stosować w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Kremy z wit.A i jej pochodnymi wymagają cierpliwości. Nie dają szybkiego, ale za to trwały efekt. Jako, że wit.A ma zdolność przeniknięcia do głębszych warstw skóry, działanie przeciwzmarszczkowe można dojrzeć dopiero po kilkunastu miesiącach, a nawet latach.
Pierwsze widoczne efekty, które można zauważyć już w pierwszych 3 miesiącach, to rozjaśnienie przebarwień, wygładzenie, poprawa stanu napięcia i gęstości skóry.
Cera trądzikowa, oczyszcza się i złuszcza. Stanów zapalnych jest coraz mniej, błysk unormowany, podskórne grudki ulegają destrukcji.

MOJA HISTORIA Z TRIACNEAL-em
Podejście pierwsze.
2/3 tubki zużyte w ciągu 3 miesięcy regularnego wklepywania. Zawsze na wieczór, na wysuszoną skórę. Krem nakładałam bardzo cienką warstwą.
Przerwałam z uwagi na ciążę ( nie stosować w ciąży i w trakcie karmienia piersią).
Efekty: Rozjaśnienie cery, zmniejszenie przebarwień posłonecznych, skóra nabrała sprężystości, stała się jędrniejsza i bardziej gęsta, nawodniona.
Nie wystąpił u mnie efekt przesuszu i łuszczenia.
Mam cerę mieszaną, lekko odwodnioną.

Drugie podejście.
Krem nakładam tylko na przebarwienie pociążowe- na policzek i czoło, a także na płatki nosa, na rozszerzone pory.
Efekty po miesiącu stosowania, pory są zdecydowanie zwężone, przebarwienia rozjaśnione. Pomimo pielęgnacji i ostrożnego stosowania, tym razem wystąpił u mnie przesusz i łuszczenie.

To bardzo dobry i skuteczny krem. Wymaga cierpliwości i samozaparcia. Trzeba też wiedzieć jak go używać.
Osobiście zamierzam wit.A i jej pochodne stosować w formie jesiennych kuracji. Tylko na tyle mi cierpliwości starcza.