Seche Vite, Dry Fast Top Coat (Utwardzacz do lakieru)

Powiększ Seche Vite, Dry Fast Top Coat (Utwardzacz do lakieru)
Produkt dostępny w 2 sklepach. Cena już od 13,80 zł - sprawdź w

Zgłaszająca osoba: ala ma kota

Opatentowana formuła przenika przez warstwy lakieru aż po warstwę bazy, tworząc trwałą, odporną na odpryski i złuszczanie warstwę kosmetyku. Seche Vite zapobiega żółknięciu lakieru, nadaje paznokciom błysk i jedwabisty wygląd.

Skład: Butyl Acetate, Toluene, Cellulose Acetate Butyrate, Isopropyl Alcohol, Trimethyl Pentanyl Diisobutyrate, Butoxyethanol, Dimethicone, Benzophenone-1 (23.04.2015)

Cena: ok. 30zł / 14ml
/s/

• O tak!
  • Ten produkt tak bardzo zrewolucjonizował mój manicure, że ciężko będzie to ubrać w słowa, ale próbuję:
    + paznokcie wysychają w dosłownie minutę, większość lakierów, nawet tych z natury długo schnących przysycha w minutę, tak że można już dotknąć czegoś bez obaw o lakier, całkowicie wysycha w 5-10 minut w zależności od lakieru, do takiego stanu, że można paznokciem spokojnie uderzyć w coś czy mocno przycisnąć i jest ok
    + jak on nabłyszcza! z każdego lakieru potrafi wyciągnąć maximum, paznokcie wyglądają jak chwilę po pomalowaniu, czyli idealnie
    + niweluje wszelkie niedociągnięcia
    + niesamowita wydajność
    + bardzo wygodny w stosowaniu

Teraz kilka uwag, które nie wykorzystane mogą się przerodzić w minusy :
    - ściąga końcówki - trzeba malować od razu po nałożeniu lakieru kolorowego, często w obawie, że zepsujemy to co się zmalowało czekamy chwilę, a to błąd - tu trzeba działać od razu, przy nałożeniu odpowiedniej ilości na pędzelek nic się nie stanie z naszym lakierem; dodatkowo: polecam malować paznokcie na zakładkę i tak samo używać seche
    - szybko wysycha i glutuje się - powiem tak: zużywam właśnie drugą butlę i dopiero pod koniec zaczęła mi glutować, pierwsza ok. w połowie, obie zamawiane przez internet z tym, że z dwóch różnych stron, może to ma jakiś wpływ, może szybkość z jaką nauczyłam się go posługiwać i jest po prostu krócej otwarty - nie wiem, wiem za to, że np. rozcieńczacz z inglota radzi sobie z nim doskonale i nie powoduje zmiany właściwości
    - trzeba być precyzyjnym przy nakładaniu - tworzy przepiękną taflę na paznokciach, jednak jeśli gdzieś go nie dociągniemy, zrobimy przerwę psuje cały wygląd paznokci

Podsumowując, mimo kilku niedogodności, nie jestem w stanie odjąć mu nawet pół gwiazdki, bo jest świetny! Ja kupuję w ciemno perfekcyjne paznokcie w 10 minut!

Ilość zużytych opakowań: 2 zużyte, 3 już czeka w szufladzie

Chcesz pochwalić mmalinowa za czytelną i pomocną recenzję?

Polecany film:

DIY odżywcza kąpiel paznokci

• Totalne rozczarowanie...
  • Zachęcona wieloma pozytywnymi opiniami jakie przeczytałam w necie zdecydowałam się zainwestować w ten produkt i... Właśnie i co? Kompletnie się u mnie nie sprawdził... Po każdym malowaniu piękny, olśniewający błysk utrzymujący się (UWAGA!) jeden dzień... Po tym czasie błysk się ulatnia, lakier zaczyna się ścierać z końcówek, maksymalna żywotność na moich paznokciach, którą jestem w stanie tolerować, to 3 dni... Niestety totalne rozczarowanie, nie tego się spodziewałam. Ps. Próbowałam łączyć owy produkt z kilkoma lakierami różnych marek i zawsze kończy się tak samo. Zdecydowanie nie polecam, pieniądze wyrzucone w błoto...

Ilość zużytych opakowań: zużytych opakowań - 1

Chcesz pochwalić KlaudiaKlaudia25 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy
  • Bardzo dobry i godny polecenia utwardzacz !
    \n+ schnie bardzo bardzo szybko
    \n+ jest wydajny
    \n+ można go zużyć do końca ( nie wysycha )
    \n+ przedłuża trwałość lakieru
    \n+ nadaje piękny blask
    \n+ do dostanie online i stacjonarnie np. SP
    \n
    \n- troszkę śmierdzi
    \n- nie jest najtańszy, ale też nie taki drogi
    \n- czasem trochę odpada, ale to już po paru dniach
    \n
    \nOgólnie te minusy to takie czepianie. Produkt godny uwagi. Na chwilę obecną nie znalazłam lepszego.

Ilość zużytych opakowań: 2 w trakcie

Chcesz pochwalić blairose za czytelną i pomocną recenzję?
  • Noooo raczej nie :-/
  • Kupiłam zachęcona pozytywnymi opiniami.... No i produkt nie sprawdził się.
    Na plus - pięknie nabłyszcza paznokcie i szybko wysycha.
    Na minus - już na drugi dzień lakier zaczyna odpryskiwać ( próbowałam z różnymi lakierami), często lakier odchodzi płatami. Brzydko pachnie. Szybko gęstnieje.
    Polecam sally hansen (czerwony).

Używam tego produktu od: 2 tygodnie

Chcesz pochwalić evelinee23 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie rozumiem
  • Kupiłam Seche, mimo, że miałam swój sprawdzony przyspieszaczo-przedłużaczo-utwardzacz, który nigdy mnie nie zawiódł. Stwierdziłam, że setki użytkowniczek nie moga się mylić i używam jakiejś syrenki, podczas, gdy inni jeżdzą mercedesem.

DObrze że nie wyrzuciłam starego top coata.

Dla Seche dają pół gwiazdki za to, że faktycznie przyspiesza wysychanie lakieru - rzadko się spotyka taką skuteczność. I daje ładny połysk
    Ale na tym się kończą jego zalety.

Mój zarzut jest jeden, ale zasadniczy:
    Seche skraca życie lakieru na paznokciach - kurczy się podczas schnięcia i lakier na końcach paznokci zaczyna odpryskiwac po 3 dniach! Nie mam czas malowac paznokci dwa razy w tygodniu a nie chcę chodzić do pracy z odpryskami - dla mnie to dyskwalifikacja.

Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno - nie skończę go.

Chcesz pochwalić katarzynna za czytelną i pomocną recenzję?
  • absolutny hit
  • Zacznę od tego, że kupiłam go na promocji za 12,99 zł, więc tym bardziej się ciesze, że po raz kolejny nie rozczarowałam się promocją, bo produkt naprawdę jest wart swojej ceny.

Plusy: Preparat jest bardzo wydajny, używam systematycznie od wakacji 2015 roku, a tubki ubyło około 30% Szok! A korzystam z tego utwardzającego lakieru ochronnego wespół z siostrą, także nie ma wytchnienia

Przed moją przygodą z Seche Vite - zawsze malowałam paznokcie wieczorem, ponieważ wiedziałam, że lakier nie wyschnie w 100%, że będą brzydkie odciski na warstwie lakieru.

Nawyk malowania paznokci wieczorową porą pozostał mi, ale to dlatego, że prowadzę dość zabiegany tryb życia. Jednakże, jakże było moje zdziwienie, gdy okazało się, że kosmetyk po 2 minutach sprawia, że warstwa innego lakieru na paznokciach jest już lekko sucha, ale po upływie 5-6 minut można spokojnie isć coś robić , bez obaw, że będą odciski na warstwie od lakieru.

Poza tym producent używa sformułowania "żelowy " i rzeczywiście taki jest efekt na paznokciu, pod warunkiem, że 1 zanurzenie pędzelka w buteleczce równa się 1 paznokieć. Oczywiscie, preparat nie daje efektu, jak z salonu, ale jak na domowe pielesze, jest moim faworytem. Po prostu sama decyduje, czy chcę mieć warstwę nadającą połysk żelowy (i wówczas stosuje proporcje 1:1, jak wyżej opisałam), czy po prostu 1 zanurzenie pędzelka wystarcza mi na więcej niż jeden paznokieć.

Co ważne, preparat rzeczywiście chroni warstwę lakieru przed odpryskiwaniem się lakieru. Mając paznokcie utwardzone tym topcoatem podejmuję się czynności, których innych zawsze zaniechiwałam (przed poznaniem Seche Vite) z obawy przed odpryskaniem lakieru.
    Przy dobrych wiatrach, jakiś tam lakier utwardzony Seche Vite potrafił mi trzymać z lekkimi poprawkami nawet tydzień, czasem nawet 8 dni. Aż lakier potrafi się znudzić na palcach.

Warto też wspomnieć, że jest to duża tuba, 14 ml, a nie to, co przeciętne lakiery mają po 8 ml.

Jak dla mnie cudo.
    Pokochałam Seche Vite za to, że po 5 minutach lakier mam suchy i mogę spokojnie zanurzyć ręce w pościeli, bez obawy, że będą odciski <3

Używam tego produktu od: wakacje 2015
    Ilość zużytych opakowań: 30 % buteleczki 14 ml

Chcesz pochwalić inesseni90 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Pełen zachwyt
  • Życie moich paznokci można podzielić na dwie epoki: przed i po poznaniu Seche.
    Przed: lakier trzymał się na nich max. 2 dni, odpryskiwał przy najdrobniejszej czynności, paznokcie łamały się jak szalone. Dramat.
    Po: lakier trzyma się 4 dni bez uszczerbku, później ściera sie na końcach. Paznokcie rosną i nie łamią się - Seche tworzy na nich jakby żelową warstwę wzmacniającą.
    Nadaje lakierowi ładnego połysku.

Z minusów to tylko zapach i gęstnienie..

Używam tego produktu od: ok. 0,5 roku
    Ilość zużytych opakowań: 1 op.

Chcesz pochwalić flawlesss za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 1 raz(y)
  • rewolucja i rewelacja
  • Ten produkt to również i moje wybawienie od odciśniętej pościeli i śladów na lakierze. Mimo, że nie jest idealny, to szybkie wysychanie i brak zarysowań znacznie ułatwiły mi malowanie i rekompensują minusy.

PLUSY:
    - wysusza w 20-30 min. nawet grube warstwy (bazę, dwa-trzy pociągnięcia kolorowym lakierem, także bardzo zgęstniałym ze starości),
    - po tym czasie można iść spać lub nakładać rękawiczki i nie tworzą się absolutnie żadne wzorki,
    - tworzy gładką, błyszczącą powłokę, wyglądającą jak żel lub hybryda.

MINUSY:
    - po wyschnięciu lakier kolorowy jest obkurczony przy skórkach i po bokach. Wygląda, jakby górna warstwa była niedokładnie pomalowana.
    Aby tego uniknąć, mój sposób nakładania Seche Vite to dotykanie skórek i boków paznokci. Po wyschnięciu nie są zalane, bo utwardzacz obkurcza się w tych miejscach i jest bezbarwny.
    - nie przedłuża znacznie trwałości lakieru. Ściera się na końcach, ale nie odpryskuje.

INNE SPOSTRZEŻENIA:
    - jak po każdym malowaniu należy uważać, żeby mocno nie dociskać i nie uderzać paznokciami ze świeżym manicurem, bo popsuje się. Nie niszczy się od lekkiego dotyku,
    - nakłada się inaczej niż bezbarwne lakiery nawierzchniowe, ale nie powinien sprawiać problemów. Opis obsługi jest na opakowaniu,
    - cena 19,90 zł w promocji w Superpharm w świątecznych zestawach z kolorowymi lakierami. Bez promocji 29,90 zł.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: rozpoczęte 1, nabyte 2 na zapas

Chcesz pochwalić ulax1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Moja paznokciowa rewolucja
  • Dla mnie ten produkt to rewolucja życiowa
    Do tej pory malowałam paznokcie okazjonalnie, bo jak wiele z Was - wkurzało mnie to, że zawsze, ale to ZAWSZE odciskała mi się na nich pościel!
    Na co dzień więc zadowalałam się Eveline 8 w 1, a kolor na paznokciach miałam od wielkiego dzwonu.
    Za namową przyjaciółki kupiłam Seche Vite (no i skusiła mnie ta francuska nazwa ). I dla mnie to strzał w dychę!
    Polubiłam malowanie paznokci, a moja kolekcja kolorowych lakierów z dnia na dzień zrobiła się pokaźna Chociaż to raczej tańsze egzemplarze - Eveline, Colorama, Inglot - z każdym sprawdza się świetnie. Nie ściąga lakieru, nie marszczy, nic mi nigdy nie odprysnęło, nie obkurcza, nie robi smug.
    Skórkom również krzywdy nie robi.
    U mnie sprawdza się idealnie - wysusza momentalnie, błysk przepiękny (również zdarzyło mi się pytanie od koleżanek czy to hybrydy) i trwałość bez zarzutu. Po tygodniu mam jedynie lekko starte końcówki (zaznaczę jednak, że jestem osobą, która nie gotuje i tym bardziej nie zmywa naczyń :p pozostałe prace domowe zawsze w rękawiczkach).
    Paznokcie zawsze maluję w ten sam sposób - Eveline 8 w 1 jako podkład, dwie warstwy lakieru i na to Seche Vite. Nie robię tego jakoś super starannie, bo nie mam cierpliwości do takich zabaw. Nie przygotowuję też jakoś szczególnie paznokci do malowania. A i tak wychodzi świetnie. Odchodzenia "płatami" nawet nie potrafię sobie wyobrazić. Nawet zmywanie zmywaczem nie jest u mnie zbyt proste.
    Jedyny minus jak dla mnie - faktycznie gęstnieje i używanie jest coraz trudniejsze. Ale daję radę póki co (mam opakowanie 14 ml).
    Niemniej za to odejmuję pół gwiazdki.
    Zapach rzeczywiście mocno nieprzyjemny, ale ja nie jestem jakoś super wrażliwa na takie rzeczy, nie drażni mi oczu (chociaż noszę soczewki), ani nie powoduje zawrotów głowy, czy czegoś w tym stylu.
    W skali szkolnej (takiej z "moich" lat) - piątka! Byłaby piątka z plusem, gdyby nie gęstniał...

Ilość zużytych opakowań: w połowie pierwszego

Chcesz pochwalić madzieeek za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ma swoje plusy
  • Kupując produkt przede wszystkim zależało mi na przyspieszeniu wysychania, nie cierpie jak na pomalowanych wieczorem paznokach rano odznacza się kołdra... I tak, zdecydowanie przyspiesza wysychanie lakieru.... mniej więcej po 15 minutach jest praktycznie nie do ruszenia... Co więcej, paznokcie po nałożeniu preparatu są takie... hmm, miłe w dotyku
    Co do przedłużania trwałości lakieru- z tym niestety gorzej. Coś tam pewnie przedłuża, ale jak lakier lubi odpryskiwać to i tak odpryśnie- nie ma mocnych. Szału ni ma generalnie. No i nie z każdym lakierem dobrze współpracuje.
    Ale i tak nie wyobrażam sobie bez niego życia, nie pamiętam już czym są "skołdrowane" paznokcie

Ilość zużytych opakowań: w połowie pierwszego

Chcesz pochwalić kamoleon za czytelną i pomocną recenzję?