Seche Vite, Dry Fast Top Coat (Utwardzacz do lakieru)

Powiększ Seche Vite, Dry Fast Top Coat (Utwardzacz do lakieru)

Zgłaszająca osoba: ala ma kota

Opatentowana formuła przenika przez warstwy lakieru aż po warstwę bazy, tworząc trwałą, odporną na odpryski i złuszczanie warstwę kosmetyku. Seche Vite zapobiega żółknięciu lakieru, nadaje paznokciom błysk i jedwabisty wygląd.

Cena: ok. 30zł / 14ml
/s/

• niewiele lepszy od Posche
  • Wcześniej kupiłam tańszy Posche (ten sam producent), ale to był dramat. Ten jest niewiele lepszy i myślę, że mają podobną formułę, bo Seche ma te same minusy. Głównie zarzucam mu to, ze lakier odchodzi płatami, Może nie po 1 dniu jak w posche, ale po 2-3 manicure jest już do zmycia :/ poza ty śmierdzi jeszcze gorzej. Na prawdę odżywka 8w1 to przy tym fiołki... aż jestem zdziwiona, ze to zostało dopuszczone do użytku, bo normalnie wali jakimś ciężkim, żrącym klejem :/

na minus cena i dostępność, choć ja miałam szczęście i dorwałam go za 20zł w SP. Teraz bedę polować na Essie good2go - mam nadzieję, że jest lepszy.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Ciemna163 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny, ale tylko do połowy zużycia
  • Zachęcona recenzjami i ochami na youtube kupiłam duże opakowanie Seche Vite.

Na początku była rewelacja: pięknie błyszczał, przedłużał trwałość lakieru, schnięcie w minutę! Efekt żelowych paznokci.

Problemy zaczęły się w połowie butelki: top zgęstniał, ciężko się nakładał, zostawial smugi. I robił niesamowitą krzywdę lakierowi: ściągał go z miejsca przy skórkach i z końcówki, przez co paznokcie chociaż świeżo pomalowane, wyglądały jak po tygodniu noszenia (starte końcówki)! Do tego pojawiły się ogromne bąble, jak przy starych, zwietrzałych lakierach.

Musiałam wyrzucić resztę Seche, bo nałożenie go na lakier poprostu niszczyło cały zrobiony wcześniej manicure.

Nigdy więcej go nie kupię, choć dopóki był "świeży" robił naprawdę świetną robotę.

Myślę, że lepiej kupować małe opakowanie i szybko go zużyć.

Używam tego produktu od: kilka użyć
    Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie zużyte do połowy

Chcesz pochwalić Myszykiszki za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rozczarowanie
  • Z opinii znalezionych w internecie ten top coat wydawał się być najlepszy... W moim przypadku jedynym plusem jego używania był fakt, że lakier szybko wysychał i nie miałam problemu z rysami na paznokciach (za to jedna gwiazdka), ale trzymał się jeszcze krócej niż bez niego. Dawałam mu oczywiście kilka szans, próbując różne ilości itp. Gdy kilka razy zdarzyło się, że lakier odszedł mi całym płatem z paznokcia (w pracy ) wylądował na dnie szuflady.

Ilość zużytych opakowań: mniej niż 10% pojemności

Chcesz pochwalić Magix0 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry, ale nie bez wad
  • Bardzo dobry utwardzacz - baz wątpienia, ale ma kilka wad, które mi przeszkadzają podczas używania.

No ale zacznijmy od zalet :
    - po zastosowaniu paznokcie momentalnie zasychają, nawet jeśli jest położona gruba warstwa już po 2-3 minutach można się przestać martwić, ze się je uszkodzi
    - ładnie wygładza i nabłyszcza płytkę i nawet jeśli zdarzy się jakaś nierówność na lakierze to po pociągnięciu utrwalaczem nie jest już widoczna, to samo się tyczy niezbyt idealnie wykonanych rysunków
    - manicure jest dużo trwalszy po zastosowaniu Seche Vite

Minusy :
    - jest gęsty i w trakcie użytkowania coraz bardziej gęstnieje, co o dziwo nie ma wpływu na jego skuteczność, no ale jest przez to niewygodny w zastosowaniu
    - ze względu na tę gestość trzeba go nakładać grubą warstwą, przez co jest niewydajny, szybko się kończy
    - w przypadku rysunków na paznkciach trzeba go nakładać jeszcze więcej, bo często się zdarza że nie pokrywa dobrze lekko wypukłych form na paznokciu
    - no i na koniec, trzeba go nałożyć równo na lakier, gdyż w innym wypadku "pociąga" część lakieru po siebie i tworzy się jaśniejsza linia w miejscu gdzie część lakieru jest pociągnięta utrwalaczem a część nie

Pomimo tych wad, stwierdzam, że produkt jest dobry i raczej warty swojej ceny. Trzeba się tylko do niego przyzwyczaić i naczyć stosować a manicure będzie wyglądać ślicznie

Używam tego produktu od: kilku tygodni
    Ilość zużytych opakowań: pierwsze

Chcesz pochwalić Magda23_wawa za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie aż taki boski
  • Wg mnie nie jest aż tak cudowny. U mnie nie do końca się sprawdza. Lakiery wcale nie wysychaja aż tak szybko. Top coat nie sprawdza się również jako utrwalacz lakieru. Tak jak i wcześniej zanim zaczęłam używać tego specyfiku tak i teraz moje lakiery trzeba zmywać co 2-3 dni.
    Nie kupię więcej.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 op

Chcesz pochwalić amaretta17 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Geniusz
  • Najlepszy top coat jaki do tej pory testowałam. Wysychanie błyskawiczne, dosłownie po 10 minutach można już robić wszystko gdzie po zwykłych drogeryjnych topach po godzinie lakier wciąż jest niedoschnięty.

Duży plus za to, że do butelki przez pędzelek nie dostaje się lakier po którym malujemy.

Niestety dość szybko utwardzacz przez tą gęstość zasycha. Dlatego nie polecam kupować małej buteleczki, bo po kilku użyciach pędzelek staje się sztywny, skleja się i nie da się wydobyć pozostałej ilości utwardzacza.

Seche przedłuża trwałość lakieru nawet do tygodnia więc spokojnie można malować paznokcie raz na tydzień. Jeśli chodzi o zmywanie nie nastręcza ono problemów mimo grubych warstw.

Minusem jest fakt, że trzeba naprawdę dokładnie pomalować całą płytę bo znów GĘSTOŚĆ warstwy sprawia, że wszelkie nierówności są widoczne.

Na plus cena - na allegro małą buteleczkę można z dostawą dorwać za kilka złotych, a za dużą po prostu warto zapłacić.

Ilość zużytych opakowań: 1 małe i w trakcie dużego

Chcesz pochwalić coolarz za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewolucja w moim manikirze
  • Mój KWC!
    Zakochałam się w nim bezprzytomniem <3 Nie wyobrażam sobie już bez niego mojej kosmetyczki Przyspiesza manikir i przedłuża jego trwałość tworząc na paznokciu dodatkowo cudowny efekt tafli
    Zdecydowanie wart swojej ceny Polecam z czystym sumieniem.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić BasiaStolarz za czytelną i pomocną recenzję?
  • Absolutnie najlepszy!
  • Tytuł mówi sam za siebie - jest najlepszy i nigdy mnie nie zawiódł. daje cudowny efekt hybrydowych paznokci - moje były wielokrotnie zachwalane przez moje koleżanki, a nawet obce Panie mnie zaczepiały i dopytywały sie gdzie je "zrobiłam". Maluje paznokcie średnio co 6-7 dni, ponieważ mam wówczas delikatne odpryski i płytka staje się juz matowa, także mam spokój przez cały tydzień!

Do tej pory używałam top coatów: essence, inglot, maybelline - wszystkie obiecywały żelowy efekt - wszystkie poszly do kosza.

Minusy:

- dostępne tylko w sklepach internetowych! Teoretycznie powinny być w Douglasie ale jeszcze nigdy ich tam nie znałazłam

- zapach - dosyć cięzki, specyficzny "zapach" - ja już sie przyzwycailam i go nie czuję

- zużywam średnio 3/4 opakowania - produkt niestety gęstnieje i z czasem cięzko się go nakłada

Używam tego produktu od: 1 roku
    Ilość zużytych opakowań: 5 opakowań

Chcesz pochwalić Prettynice za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie.
  • Zacznę od tego że Seche Vitae został mi polecony przez przyjaciółkę na której paznokcie nie mogłam się napatrzeć. Mało że błyszczały jak hybrydy to jeszcze 4 dni wytrzymywały bez szwanku- może z leciutko startymi końcówkami ale to nic wielkiego. Wypróbowałam i ja i kompletna katastrofa.....
    Zacznę od zalet jak mam w zwyczaju:
    +Cena (miałam małe opakowanie)
    +Połysk na paznokciu- niesamowity.
    +Szybko wysychał
    +Przyspieszał wysychanie lakieru

+/- Zapach. Mnie on nie przeszkadza, nawet wydaje mi się ok. Wiecie jak to jest... niektórzy lubią smrody benzyny itd. To ja.

Schody...
    -Lakier odpryskiwał tego samego dnia -mimo że samodzielnie 2-3 dni był cały i zdrowy.
    -Płatami schodził z paznokci- to też mi się nie zdarza z ŻADNYM lakierem- i tym za 3 zł i tym za 30...
    -Konsystencja na wstępie była gęsta
    -W ciągu 2 tygodni gęstniała i gęstniała...

Jak widać nie ma na to reguły. Przyjaciółkę zachwyca i sprawdza się u niej na piątkę. Mnie rozczarował i jest gorszy niż jego brak (na paznokciach). Może to kwestia zniszczonych paznokci, może nie. Może ten typ tak ma?
    Chyba tak. Seche Vite skrócił mi żywotność lakieru z 2-3 dni to kilku godzin. Nie ładnie.
    U mnie się nie sprawdził.

Używam tego produktu od: Miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: 1 małe opakowanie

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić zly kotek za czytelną i pomocną recenzję?
  • Moja miłość
  • Zakochałam się w tym top coacie.. pięknie się błyszczy ekstra szybko wysusza lakier na paznokciach i przedłuża jego trwałość.. same zalety.. przy jego użyciu każdy manicure wygląda olśniewająco.. jedyny jego minus ze po czasie gestnieje..

Używam tego produktu od: 1,5 roku
    Ilość zużytych opakowań: 3 sztuk

Chcesz pochwalić angi192 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij