Apotheker Dr. Scheller, Mandelol Creme, krem migdałowy

Powiększ Foto niedostępne

Zgłaszająca osoba: BabciaWeatherwax

Krem do cery suchej, zmęczonej i słabo natłuszczonej. Wartościowy olejek migdałowy zapewnia skórze intensywną pielęgnację i zapobiega powstawaniu zmarszczek spowodowanych jej przesuszeniem. Cera odzyskuje delikatność i elastyczność. Nadaje się jako krem na dzień i na noc.

Skład: Aqua, Prunus Dulcis, Sorbitan Oleate, Polyglyceryl-3 Ricinoleate, Buxus Chinensis, Lanolin, Glycerin, Ozokerite, Magnesium Stearate, Tocopheryl Acetate, Magnesium Sulfate, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid, Lecithin, Glyceryl Stearate, Potassium Sorbate, Phenethyl Alcohol, Phenoxyethanol, Methyl-/Ethyl-/Propyl-/Isobutyl-/Butylparaben, Parfum.

Cena: ponad 40 zł / 75 ml

• jako kuracja/maseczka
  • Ten krem firma Scheller niestety wycofała z produkcji zastępując go jakąś modyfikacją z rokitnikiem. Nie wiem, czy wyszło mu to na dobre, bo nowej wersji jeszcze nie próbowałam, ale migdały solo spisywały się na mojej skórze znakomicie. Z jednym zastrzeżeniem- to nie jest krem do codziennego/conocnego użytku...zwłaszcza w przypadku cery raczej tłustej. Ja stosowałam go jako kurację- przez kilka dni (ścierając nadmiar przed pójściem spać, gdyż na mnie się on słabo wchłaniał, zawsze pozostawała tłusta, nieco lepka warstewka), albo jako maseczkę (noszoną 2-3 godziny i zmywaną przed snem). Używałam go głównie zimą i przy kuracji kwasami/retinoidami. To taki mały cudotwórca- w mig radził sobie ze wszystkimi podrażnieniami, suchością, szorstkością, ściągnięciem i zaczerwienieniem skóry. Olejek migdałowy jest znany właśnie z takiego łagodząco-kojącego działania. Cały skład tego kremu jest zachwycający (naturalne oleje)- coś dla biochemiczek Krem wspaniale też sprawdzał się u mnie jako balsam do ust (prawdziwa rewelacja- nie miałam nic lepszego do pielęgnacji ust!), krem do rąk (wygładzenie natychmiastowe), i nawilżacz na szorstkie kolana i łokcie.
    Kosmetyk bardzo wydajny, ale trudny w "obsłudze" z uwagi na twardą konsystencję. Ja zawsze najpierw rozcierałam krem w dłoniach a potem wklepywałam delikatnie w skórę twarzy, resztki zawsze wcierając w dłonie
    Szkoda, że już go nie produkują, ale może ta nowa wersja okaże się być jeszcze lepsza (bo rokitnik to ponoć jeszcze jakieś przeciwzmarszczkowe działania wykazuje)...?

Używam tego produktu od: ok 5 miesięcy

Chcesz pochwalić Kajol za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry na noc
  • Po pierwsze świetny, bardzo naturalny migdałowy zapach Zaprzyjaźniłam się z nim w zimę, kiedy miałam bardzo przesuszoną i wrażliwą skórę. Na noc dawał jej prawdziwe ukojenie i doskonale natłuszczał, ale na dzień, pod makijaż się moim zdaniem nie nadaje- zbyt tłusty i "tępy" w rozsmarowywaniu-stąd trzy gwiazdki, jednak jako kremik do bardzo suchej skóry na noc lub w postaci krótkiej kuracji-polecam Ilość zużytych opakowań: dwa małe 20 ml. niepełne(niesamowicie wydajny, służył mi właśnie jako ta kuracja)

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić Szpilka_ za czytelną i pomocną recenzję?