Pędzel do podkładu H51, Hakuro

Powiększ Pędzel do podkładu H51, Hakuro

Zgłaszająca osoba: Bombolinka

Bardzo gęste włosie, bardzo miłe w dotyku.
Pędzel idealny do nakładania podkładów o płynnej konsystencji oraz kosmetyków mineralnych. Rozprowadza produkt nie pozostawiając smug. Umożliwia równomierne nałożenie kosmetyku i uzyskanie naturalnego efektu.

Cena: 36zł
/s/

• Dobry pędzel to podstawa
  • Zalety :
    - Porządnie wykonany, gęste, zbite i prosto ścięte włosie. Rączka solidna, metalowa skuwka bez zarzutu.
    - Cena. Jak za tak dobrą jakość jest korzystna.
    - Pędzel przeżył wiele prań i upadków, mimo to nic nie popękało/obluzowało się a włosie zachowało swoją jakość.
    - Włosie mocno zbite ale mięciutkie.
    - Przy "zwykłych" podkładach (o lekkiej formule) świetnie dopiera się mydłem w kostce (najlepiej antybakteryjnym).
    - Podkład nakłada i rozciera perfekcyjnie. Nie tworzy przy tym maski. Żadnych smug! Efekt od lekkiego muśnięcia po całkowite krycie. Zawsze naturalnie
    - Nie traci pierwotnego kształtu. Cały czas trzyma fason.
    - Rozmiar pędzla jest odpowiedni - na tyle duży żeby szybko i prosto pokryć twarz podkładem ale na tyle mały żeby precyzyjnie rozetrzeć nim m.in. róż w płynie.
    - Dzięki niemu kosmetyki płynne ładnie wtapiają się w cerę. Daje sobie rade nawet z podkładami w kompakcie, musie (tylko do rozcierania, trzeba uważać żeby nie zrobić sobie krzywdy!)

Wady :
    - Przy pierwszych praniach wypadło kilka włosków. Dopiero teraz (po prawie roku niemal codziennego użytkowania) ponad równiutko ściętą powierzchnię wystaje kilka kłaczków. Nie mam zamiaru ich wyjmować - ewentualnie będę je przycinać. Nie chce zacząć procesu linienia i mojego pędzla.
    - Dostępność (w sklepach stacjonarnych nie widziałam, zostaje internet).
    - Z czasem napis prawie całkowicie się starł.
    - Długo schnie.
    - Problem pojawia się przy dopraniu niektórych podkładów typu LRP Toleriane Teint czy tym podobnych.
    - Nie nadaje się do kosmetyków suchych.

Używam tego produktu od: prawie roku.
    Ilość zużytych opakowań: jeden.

Chcesz pochwalić rumiankaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie
  • Mam z firmy Hakuro pędzle H55 i H54. Ten zakupiłam w przypływie zachwytów nad pędzlami tej marki. Srodze się zawiodłam.

W porównaniu do H54 to istna tragedia. H54 ma miękkie włosie. Nakładanie nim podkładu to czysta przyjemność. Tymczasem H51 to szczota ryżowa. Włosie nie jest "bardzo miłe w dotyku" jak obiecuje producent, oj nie. Jest bardzo zbite, twarde i nie potrafię go choć trochę zmiękczyć odżywkami i innymi produktami. Nakładając nim podkład czuję jakbym robiła to papierem ściernym. Zaznaczam, że był taki od początku i kupowałam go od zaufanego sprzedawcy.
    Podkład rozprowadza się nim słabo i nieprzyjemnie.

Dodatkowo schnie strasznie długo, trudno go doczyścić, włosie wypada. Pędzel trzeba było sklejać po 3 miesiącach od zakupu (a myłam go i użytkowałam jak należy).

Krótko mówiąc - nie polecam.

Ilość zużytych opakowań: jedna sztuka

Chcesz pochwalić Mrs_Merve za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jeden z ulubionych do podkładu
  • Tak jak wyżej, jest to jeden z moich trzech ulubionych pędzli do podkładu. Pozostali faworyci to Angled Flat Top Brush, Everyday Minerals oraz Angled Top Kabuki F58, LancrOne.

Tak w skrócie dodam, że tamte otrzymały po 5 gwiazdek z powodu ich wielofunkcyjności
    Hakuro H51 kupiłam mniej więcej 8 miesięcy temu po nieudanej przygodzie z jego kuzynem H50. Tym razem się nie zawiodłam. Ale do rzeczy.

Pędzel Hakuro jest bardzo zbity dzięki czemu świetnie radzi sobie z podkładami lekkimi jak i tymi gęstymi, (mocno kryjącymi jak Revlon Super Stay).
    Nie robi smug ani plam. Nakłada podkład równomierną warstwą a po tych kilku miesiącach spokojnie stwierdzam, że nie pochłania nadmiernie kosmetyków. Zużycie jest identyczne jak przy użyciu innych pędzli .

Wykonywanie nim makijażu jest wręcz przyjemne. Włosie jest mięciutkie i łagodne dla cery.
    Piorę go bardzo często, bo nie chcę żeby mnożyły się na nim bakterie (z racji używania go do kosmetyków płynnych, kurz i brud łatwiej się pewnie przykleja ).
    Mimo tak częstych kąpieli nie traci kształtu, włosie trzyma się idealnie. Czasem po praniu nakładam na pędzle ochronne siateczki ale mam wrażenie, że dla niego nie ma to znaczenia
    Z racji gęstości, standardowo schnie przez około dobę.

Hakuro H51 używam też do nakładania innych "mokrych" kosmetyków jak na przykład róże w kremie czy musie oraz kompakty czy bazy brązujące.
    Nakłada się je precyzyjnie, pędzel nie ma zbyt dużego rozmiaru co moim zdaniem jest tylko plusem. Można nim ładnie rozetrzeć kolor a wklepując zatrzeć wszelkie granice. Pędzel sprawia, że kosmetyki kolorowe ładnie wtapiają się w podkład.

Oceniam go na 4,5 gwiazdki tylko dlatego, że (w moim przypadku) nadaje się do nakładania kosmetyków płynnych. Do suchych nie używam go nigdy. Podsumowując wyjaśnię, że te dwa pędzle wymienione na początku dają mi większe możliwości działania, zawsze mogę wybrać jaki etap makijażu mogę nimi wykonać (z kosmetykami suchymi czy mokrymi).
    Jeżeli ktoś szuka dobrego pędzla z konkretnym przeznaczeniem do podkładu, to polecam H51 z czystym sumieniem.
    Gdyby kiedykolwiek mi się zniszczył, to kupię nowy bez chwili zastanowienia. Cena jest na prawdę niska w stosunku do jakości.Tak z ciekawości licząc 35 zł dzielone przez 8 miesięcy, wychodzi około 15 groszy za 1 dzień użytkowania . A nie zapowiada się aby miał się zniszczyć

Dla zainteresowanych na 1 i 2 fotce mamy kolejno : Hakuro H51, Everyday Minerals Angled Flat Top Brush, LancrOne F58, LancrOne F68, Hakuro H50, Bdellium Tools 948.
    fotki z czterema pędzlami do podkładu to :Hakuro H51 , EDM Angled Flat Top Brush, Hakuro H50, Bdellium Tools 948.

Używam tego produktu od: Około 8 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: pierwszy

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić scrabble1 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 2 raz(y)
  • Ulubieniec do minerałów
  • + gęste, zbite włosie
    + bardzo miłe w dotyku
    + świetny do nakładania podkładów mineralnych
    + odpowiedni rozmiar, nie zaduży, nie za mały (idealnie wpasowuje się w wypuklości, wklęsłości twarzy, a zarazaem szybko nakłada się podkład
    + rozprowadza produkt nie pozostawiając smug
    + umożliwia równomierne uzyskanie naturalnego efektu
    + stosunek ceny do jakości
    + trwałość

Używam tego produktu od: 1 roku
    Ilość zużytych opakowań: 1 pędzel

Chcesz pochwalić elbaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Z nim każdy makijaż jest profesjonalnie wykonany!
  • Od dawna miałam urazę do pędzli do nakładania podkładu. Stało się tak głównie dzięki pędzlowi z Inglota nr 27TG, który okazał się nie być przeznaczonym absolutnie do tej funkcji (a poleciły mi go "profesjonalistki", jako pędzel służący właśnie do nakładania podkładu). Inglot 27TG zostawiał smugi na mojej twarzy, rozczapierzał się i pochłaniał naprawdę bardzo dużo kosmetyku. Odstawiłam go i bardzo długo nakładałam podkład palcami.
    Aż w końcu postanowiłam, że może dam tym pędzlom drugą szansę i zainwestuję w nowy, dobry pędzel. Przejrzałam wiele marek produkujących je aż w końcu trafiłam na Hakuro H51. Naczytałam się o nim zarówno dobrego jak i złego (np. o włosiu, które strasznie wypada, czy o tym, że główka pędzla ma tendencje do przekrzywiania się, albo ciężko go domyć). Mój entuzjazm wobec niego słabł pod wpływem takich opini i w końcu, gdy paczka do mnie dotarła, nie miałam wobec niego zbyt wygórowanych oczekiwań.
    Użyłam go pierwszy raz do podkładu, który był dla mnie najbardziej problematyczny do tej pory - Revlon Colorstay dla cery suchej. Jest to podkład dobrze nawilżający, ale zupełnie nie radzący sobie z zaczerwieniami na mojej twarzy - po prostu w ogóle ich nie kryje.
    W połączeniu z pędzlem Hakuro H51 stała się magia! Mogłam stopniować stopień krycia, a podkład nałożony warstwowo na zaczerwienienia bardzo dobrze je zakrył (nie idealnie, ale dużo lepiej, niż w przypadku nakładania palcami). Fakt, przy pierwszym użyciu z pędzla wypadły 2 włosy, ale na tym koniec Przekrzywiania główki pędzla nie zaobserwowałam, natomiast myję się go trochę ciężej niż inne (ze względu na to, że włosie jest mocno zbite), ale spokojnie da się go wymyć.
    Warto na koniec dodać, że jest to pędzel, który daje efekt w miarę mocnego krycia, więc polecam go dziewczynom ze wszelkimi uciążliwościami skórnymi. Dla mnie bomba, absolutny hit, nie wyobrażam sobie już nakładania podkładu bez tego pędzla. Bardzo polecam

Używam tego produktu od: tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego opakowania

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić redspicygirl za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wspaniały, ale...
  • Pędzel równo ścięty. Jest większy od h50s, ale mniejszy od h50.
    + Z pędzli typu flat top, czyli h50s i h50 jest najbardziej zbity
    + Miękki, jego używanie to sama przyjemność
    + nie gubi włosia (a używam go codziennie od pół roku)
    No i niestety są również minusy, ale do pocieszenia tylko jeden...
    - Przy podkładach mocno kryjących, typu ColorStay ciężko go doprać.
    - Niestety robi często smugi, ale przy odpowiedniej technice można ich robić mniej

W sumie: Pędzel jest prawie idealny, gdyby nie ten jeden mankament...
    Suszenie: W sumie to potrzebuje całego dnia aby się wysuszył.

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić VanillaTiger013 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 4 raz(y)
  • już nigdy nie wrócę do klasyki!
  • pędzel spełnił moje oczekiwania w stu procentach jeśli chodzi o efekt na buzi jaki można nim uzyskać. podkład nałożony tym pędzlem jest praktycznie niewidoczny, dobrze wtapia się w skórę, daje naturalny efekt. Duża powierzchnia i ilość włosia pozwala na b. szybkie pokrycie całej twarzy fluidem. Włosie jest miękkie, sprężyste i delikatne. Jest solidnie wykonany, włosie nie wypada, a myje się go całkiem szybko.
    Warto dodać, że pędzel jest wielofunkcyjny. doskonale sprawdza się również przy nakładaniu bronzera, różu czy rozświetlacza!
    rzecz się ma trochę gorzej jeśli chodzi o pracę tym pędzlem. z racji takiej, ze jest on bardzo gęsty niestety też siłą rzeczy jest tępy, dlatego przed użyciem należy go dobrze zwilżyć, również po to by pochłaniał mniej produktu płynnego. Okrężne ruchy jakie powinno się nim wykonywać w lewą stronę idą mi nieco niesprawnie :P (jestem praworęczna).
    Osobną rzeczą, która mi nie leży to jego masywność.. dla jednych może być to zaletą, dla mnie jest wadą, mam małe dłonie i pędzel niezbyt dobrze leży w ręce.

Natomiast te wszystkie minusy, które wymieniłam są tak naprawdę nieważne, bo przecież chodzi o efekt

Edytuję 26.01.2014 na korzyść pędzla oczywiście
    Miałam okazję aplikować nim także podkład typu paint stick marki kryolan - efekt jest bajeczny! wczesniej nakładałam kryolan gabeczką i tworzył efekt maski. Hakuro pozwala nałożyć tak delikatną mgiełkę a przy tym tak sprawnie pokryć niedoskonałości, że aż miło. Maski już nie ma, więc śmiało, można kryolan stosować na dzień
    Zastosowałam go rownież do różu w kremie - idealnie rozciera granice, przez co mgiełka kolory wugląda bardzo naturalnie. Ahh, nie ma zycia bez tego pędza ))

Dodam, że myję go codziennie i nic się z nim nie dzieje. Kształt pozostaje niezmieniony jak i gęstość włosia.

Chcesz pochwalić eLAeM za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fajny, ale szału nie ma.
  • Owszem, kosmetyk fajnie sie rozprowadza, nie tworzy smug, szybciej sie nakłada podkad.. Ale jakiegoś mega szału nie widzę. Wszyscy tak zachwalali ale to nic nadzwyczajnego.. Naprawdę obyłabym sie bez..
    Wielkość jest wystarczająca, jednak mniejszy byłby za mały. Większy znowu za duży.

Ilość zużytych opakowań: 1 standardowe

Chcesz pochwalić Misiaaxe za czytelną i pomocną recenzję?
  • Po kilkunastu miesiącach zaczął L I N I E Ć !!!!!!
  • To był najlepszy pędzel do podkładu jaki miałam.
    Szanowałam go i czyściłam zgodnie z zasadami.
    Podkład nałożony przy jego użyciu wyglądał naturalnie (nawet kryjący).

Niestety po kilkunastu miesiącach zaczął niemiłosiernie gubić włosy. Nie działo się to stopniowo... Nagle podczas prania zaczęła wychodzić z niego masa włosów z zewnętrznej części.... zaczął też pozostawiać włoski na twarzy.

WYDAWAŁO MI SIĘ, ŻE ŻYWOTNOŚĆ PĘDZLI POWINNA BYĆ DUŻO DŁUŻSZA NIŻ 1 ROK!!!!!!!

Niestety inne pędzle nie dorastają mu do pięt.....
    Będę musiała kupić sobie następny z myślą, że po upływie 12 miesięcy wyląduje w koszu!

Czy w ogóle istnieje GWARANCJA na tego typu rzeczy?

Nie jestem jedyną osobą której ów pędzel zaczął łysieć.
    Moim zdanie przy recenzowaniu go warto podać też jaki czas się go użytkuje.

Używam tego produktu od: 14- 16 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 1 pędzel

Chcesz pochwalić lenka_aa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo na tak
  • Bardzo podoba mi się, że pędzel jest mocno zbity. Stosowałam go do podkładu płynnego, pudru oraz bronzera, więc:
    1) jeśli chodzi o podkład to:
    + dobrze kryje
    + ładnie i równo rozprowadza produkt
    + łatwo się nim posługuje, włosie się nie skleja, jest odpowiednio długie i gęste
    - podkład jest widoczny na twarzy, a czytając opinie o pędzlu nie powinien być, także chyba stosuję za dużo kosmetyku
    2) jeśli chodzi o puder:
    + i - faktycznie nakłada puder na twarz, a nie jedynie ją omiata, dlatego może nie sprawdzić się do wykończenia makijażu, ponieważ może ścierać warstwę wcześniej nałożonego podkładu
    + ja używam do makijażu tylko pudru kryjącego, więc mi bardzo podoba się to, że jest zbity, omiatanie twarzy pudrem jest dla mnie niewystarczające, Hakuro tak jakby bardziej wprasowuje puder twarz niż delikatne pędzle
    + nabiera z łatwością wystarczającą ilość kosmetyku. 3) jeśli chodzi o bronzer:
    - podobnie jak w przypadku wykończenia makijażu pudrem, może ścierać podkład w miejscach, gdy będziemy nakładać bronzer, chyba, że lekko omieciemy nim twarz
    - za każdym razem, gdy chciałam potraktować nim policzki nabierał za dużo bronzera przez, co efekt był przerysowany
    PODSUMOWUJĄC: Zaznaczam, że to mój drugi pędzel w życiu, a pierwszy Flat Top dlatego możliwe, że nieodpowiednio się nim posługuję, ale mam nadzieję, że recenzja pomoże dziewczynom rozpoczynającym przygodę z pędzlami. Ogólnie pędzel fajny, KONKRETNY, to dla niego idealne określenie. Nie wykończymy nim makijażu, bo jest zbyt treściwy (no chyba, że się bardzo postaramy, ale po co skoro na Rynku jest mnóstwo lżejszych pędzli ) U mnie sprawdza się jedynie jako nakładanie pierwszego kosmetyku, później do akcji wkracza lżejszy pędzel. Prócz tego dobrze się myje, nie wypada włosie, nie odkształca się, schnie bardzo szybko, na minus za długa rączka. Nie wiem czy kupię ponownie, ponieważ pewnie długo mi posłuży, a jeśli już się rozpadnie to prawdopodobnie będę chciała spróbować innego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Syla1809 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry, ale...
  • Pędzel jest miękki, włosie zbite i dobrze rozprowadza zarówno podkłady płynne jak i mineralne. Nie tworzy smug, w przypadku aplikacji podkładów płynnych trwa to o wiele krócej niż podczas tradycyjnego nakładania palcami.
    Nie wiem czy trafiłam na jakiś felerny egzemplarz ale mój pędzel po myciu strasznie gubi włosie. Na początku były to pojedyncze włoski, teraz wypada ich o wiele więcej przez co zrobił się mniejszy.
    Do kolejnych minusów zaliczam fakt, że ciężko go doczyścić, długo schnie i jak dla mnie ma za długi trzonek i często uderzam nim o lustro.

Może dam mu drugą szanse, ale najpierw przetestuję inne pędzle do podkładu.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Skarfejs za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój KWC
  • Bez tego pędzelka nie wyobrażam już sobie codziennego makijażu. Idealnie nadaje się do nakładania podkładu! wcześniej fluid nakładałam dłońmi i teraz widzę, jak wielki był to błąd. Hakuro sprawia, że na mojej twarzy nie ma żadnych smug ani plam, idealnie, równo nakłada się nim podkład. Mam wrażenie, że dzięki temu pędzelkowi fluid utrzymuje się dłużej na mojej twarzy i idealnie się w nią wtapia. Do tego pędzelek jest bardzo mięciutki, sprawił, że nakładanie podkładu stało się dla mnie przyjemnością.
    Podsumowując jestem zachwycona i naprawdę gorąco polecam go wszystkim. Jedyne, do czego mogłabym się przyczepić, to fakt, że ciężko go domyć (do czyszczenia używam szamponu dla dzieci z rossmanna) i wydaje mi się, że podczas aplikacji nim zużywam więcej podkładu, niż gdy nakładałam makeup dłońmi, dlatego odejmuję pół gwiazki, ale nadal będę go uwielbiać i codziennie stosować.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie zużywania pierwszego

Chcesz pochwalić ciliegie za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie wyobrażam sobie bez niego życia
  • Do niedawna była zagorzałą fanką rozprowadzania podkładu palcami. Robiłam to od kilkunastu lat i nowinkę, że podkład można rozprowadzić pędzlem przyjęłam ironicznie - pędzlem? nigdy w życiu!
    Wcześniej miałam kilka nieudanych prób z gąbeczką do podkładu, co utwierdziło mnie w mistrzowskiej precyzji moich palców.
    Lubię na przeglądać blogi i kanały na YT maniaczek kosmetycznych Raz na jakiś czas natykałam się na pędzle hakuro, szczególnie na ten do rozprowadzania podkładu. 3 tyg. temu listonosz przyniósł mi H51

Nie ociągałam się, postanowiłam iść za ciosem i wypróbować od razu. Pierwszy raz nie był zły, ale ręka taka drewniana, niewprawna w trzymaniu pędzla i operowaniu nim. Kolejne dni coraz lepsze i dziś, po 3 tyg. od użytkowania nie wyobrażam sobie bez niego życia

Precyzyjniej i szybciej rozprowadza podkład. Palcami babrałam się długo, a teraz wszystko toczy się gładko i błyskawicznie. REWELACJA! No zakochana jestem

Przed użyciem piskam wodą termalną. Zużywam tyle samo podkładu co kiedyś, także nie zauważyłam jakiego wielkiego wchłaniania podkładu przez pędzel.

Zaraz po użyciu myję go pod bieżącą wodą. Okazało się, że świetnie myje go szampon dla dzieci Babydream z Rossmanna. Znalazł nowe zastosowanie. Schnie sobie spokojnie do następnego poranka.

Człowiek uczy się przez całe życie Dobrze, że spróbowałam, już się z nim nie rozstanę. Żegnajcie paluszki!

Używam tego produktu od: 3 tyg.
    Ilość zużytych opakowań: 1 pędzel

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić atlantis75 za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetny.
  • zawsze podkład nakladalam palcami, ale naczytalam sie opinii jak to pieknie wyglada cera po nalozeniu podkladu pedzlem itp... w koncu sie skusilam. zamowilam z allego, przy okazji kupujac od sprzedawcy tez pare innych kosmetykow.

+ jest mięciutki, przyjemny.. naprawde moznaby ciagle sie nim miziac.

+nie wypadl mi z niego ani jeden wlosek, choc pare wloskow od nowosci lekko wystaja, jakby za dlugie.. jednak trzymaja sie mocno

+ mocno zbite wlosie, ale nie wchlania wcale az tak duzo podkladu (tego sie balam)

PRANIE
    + wg mnie latwo sie go pierze. poczatkowo gdy uzywalam mniej twalych podkladow wystarczal szampon baby dream... gdy zaczelam uzywac revlon colorstay niestety pojawil sie problem - w srodku byla duza zolta plama. jednak jest na to sposob - SZARE MYDLO BIALY JELEŃ - od tej pory nie mam z praniem zadnego problemu, puszcza od razu.

SUSZENIE
    + tez bardzo prosta sprawa. podczas mycia caly czas trzymam wlosiem w dol zeby nic nie wlecialo do skowki. po wyplukaniu lekko wyciskam pedzel. ze srodka zazwyczaj wylatuje pare kropel wody (jesli widac resztki piany, to plucze jeszcze raz). pedzel lekko wycieram husteczka. pozniej klade pedzel na husteczke NA WLOSIU. pedzel tak wyprany nadaje sie do uzytku juz po godzinie. ja piore go wieczorem i uzywam rano.

ostatni plus
    + oczywiscie swietny efekt na twarzy

jeden malutki minusik
    - dosyc długa rączka, ktorą zawsze walne w lusterko....

Używam tego produktu od: ok. 8 miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: jeden pedzelek

Chcesz pochwalić Pani_Zo za czytelną i pomocną recenzję?
  • Uwielbiaaałam :-( !
  • Nakładanie podkładu tym pędzlem to czysta przyjemność. Włosie jest mięciutkie, zwarte, gęste - przez co można uzyskać krycie od średniego do mocnego. Nakładam nim podkład revlon colorstay lub EL double wear - nawet z tak ciężkimi podkładami radzi sobie znakomicie.

Pędzel pozwala uzyskać oszałamiający efekt - doskonałe krycie, a jednocześnie brak efektu maski.

Piorę pędzel codziennie i nadal jest cudownie miękki, wypadł z niego dosłownie jeden włosek. Trochę ciężko go doprać, ale jest to możliwe.

Cienka warstwa podkładu + pędzel hakuro h51 = idealna cera !

Edycja 01.11.2012r.: przykro mi, ale muszę edytować i skrytykować ten pędzel. Początkowo byłam bardzo zadowolona, ale teraz jestem zwyczajnie zła. Mój hakuro h51 dosłownie 10 min. temu wylądował w koszu. Wypadły z niego prawie wszystkie włosy. Początek końca wyglądał następująco: środek pędzla zapadł się, zaczęły wychodzić pojedyncze włosy :-( Nie wiem czy to mój trefny egzemplarz, ale na yt jest filmik, w którym użytkowniczka pędzla hakuro h51 opowiada o podobnych spostrzeżeniach.

Używam tego produktu od: 3,5 miesiącaIlość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego

Chcesz pochwalić idzia111 za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry
  • Jest bardzo miękki. Dobrze rozprowadza podkład. Czasami robi smugi, kiedy się śpieszę i dokładnie nie rozprowadzam fluidu.

Po kilku myciach zauważyłam, że włosie zaczyna wypadać, ale za tę cenę i tak jest świetny.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić Angelaaa215 za czytelną i pomocną recenzję?
  • zostanie ze mną na zawsze
  • Wcześniej - tzn przed zakupem tego pędzla - uważałam takie wynalazki za zbędne ("czemu mam kupować pędzel skoro mogę nakładać podkład rękami?".

Jednak trafiłam na jego pozytywne recenzje i postanowiłam zaryzykować i go kupić.

Głównym przeznaczeniem tego pędzla u mnie jest nakładanie płynnego podkładu (zwykle Revlon Colorstay do skóry tłustej albo Pharmaceris Intensywnie Kryjący).
    Często też nakładam nim podkład mineralny.

W obydwu przypadkach sprawdza się idealnie. Podkład płynny nałożony nim daje efekt photoszopa, wygładza, lepiej kryje, nie zostawia smug, lepiej przyczepia się do twarzy. Aplikacja podkładu trwa krócej niż w przypadku rozprowadzania go rękami (oczywiście po uzyskaniu wprawy).
    W przypadku sypkich podkładów mineralnych też bardzo dobrze się sprawdza.
    Także efekt jest świetny i dla tego efektu będę go używać zawsze.

Jeśli chodzi o jego cechy:
    + ogólna jakość - jest dobrze wykonany, porządnie sklejony
    + włosie - myję codziennie lub co drugi dzień i wypadło z niego dosłownie kilka włosków
    + jest bardzo bardzo delikatny, jednocześnie dość zbity
    + cena (ok 30 zł) jak za taką jakość jest absolutnie uczciwa
    - wg mnie ktoś nie przemyślał kolory tego pędzla - jest to typowy skunks, biało - czarny - niestety ten biały bardzo się brudzi podkładem i ciężko go doprać, chyba gdyby był czarny byłoby lepiej

Jeśli chodzi o uwagi ogólne - oczywiście przy takiej aplikacju zużywa się trochę więcej podkładu (aczkolwiek pędzel nie pochłania go dużo, to naprawdę niewielka różnica). Na pewno też dość denerwujące jest codziennie mycie, ale to konieczność i można się przyzwyczaić.
    Na minus postrzegam też dostępność - musiałam go kupować przez internet bo nie wiem, gdzie w Warszawie można go stacjonarnie kupić.

Mimo, że mogę wskazać kilka minusów (a raczej minusików) tego pędzla, to naprawdę nie są one istotne w porównaniu do efektu, jaki osiągam nakładając podkład tym pędzlem. I efekt ten jest zauważalny przez otoczenie, to nie są jakieś moje narcystyczne wymysły :P

To naprawdę świetna sprawa, że polski producent wytwarza produkty na światowym poziomie.

Także jakbyście miały akurat wolne 30 zł i chęć zainwestowania w porządny pędzel, który będzie Wam służył przez lata - JAK NAJBARDZIEJ POLECAM.

Ja na początku nie byłam przekonana, jednak jedna aplikacja podkładu tym pędzlem zmieniła moje nastawienie.

Ilość zużytych opakowań: 1 i ten sam pędzel :P

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić marionette_marie za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niewypał...
  • Pędzel kupiłam w lutym, skuszona pozytywnymi recenzjami zarówno na wizażu, jak i youtubie.

Początkowo byłam nim zachwycona: ma mięciutkie, zbite włosie, które sprawia, że nakładanie fluidu staje się przyjemnością.

Po pewnym czasie białe włoski złapały kolor fluidu, ale nie był to w sumie żaden problem. Większy miałam z domyciem go wewnątrz, przez to, że jest zbity wchodzi tam dużo fluidu i trudno go wymyć (a myłam go po każdym użyciu, więc prawie codziennie). Właśnie przez to zaczął robić się twardy, włosie się pozbijało i zrobiło nierówne, przez co niechętnie go używałam.

Wyczytałam, że brud z pędzla może łatwo usunąć oliwka dla dzieci- więc zgodnie z instrukcją moczyłam go w niej kilka godzin. Włosie ładnie się wyczyściło, choć nie do końca. Znowu był milusi i z przyjemnością się go używało, ale... włosie zaczęło wypadać z niego garściami. Niestety, bardzo szybko zaczął się ponownie brudzić i wypadało z niego coraz więcej włosów, a dziś wyciągnęłam cały kłębek ze skuwki...

Nie, nie i jeszcze raz nie!

Ilość zużytych opakowań: jeden pędzel

Chcesz pochwalić Scottie za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wspaniały!!!
  • Świetny pędzel zarówno do podkładu, jak i pudru.

Świetnie, bez smug nakłada produkt.

Podkład idealnie stapia się z cerą.

Nie widać, że podkład jest za ciemny!!!

Nie nadaje się do nakł. podkładu metodą stempelkowania, gdyż włosie jest mocno zbite i to boli

Super cena!!

Długo schnie ale za to jest łatwy w myciu

Gorąco polecam!!!

Używam tego produktu od: 5 dniIlość zużytych opakowań: 1 w użytku

Chcesz pochwalić crazygirl33 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny pędzel
  • * Mięciutki, nic a nic nie podrażnia
    * Stabilna rączka, wygodnie się go używa
    * Jest płaski, więc nadaje się do używania metodą stempelkowania ( unikam wtedy rozmazania korektoru, który aplikuję pod podkład)
    *Atrakcyjna cena jak na tak solidny pędzel
    *Stabilnie umiejscowione włosie
    *Nie tworzy smug
    .........
    *Ciężko nim manewrować przy trudno dostępnych miejscach (okolice nosa, uszu, ust)
    *Dość długo schnie, z powodu gęsto umiejscowionego włosia, co jest akurat zaletą ( nie wchłania za dużo produktu)

Moim zdaniem najlepszy pędzel do podkładu jaki miałam. Nie wyobrażam sobie kosmetyczki bez niego.
    Daję niepełną ilość gwiazdek, ponieważ jestem kobietą i zawsze czuję pewien niedosyt Używam tego produktu od: 7 miesięcyIlość zużytych opakowań: Jedno

Chcesz pochwalić Justyna15 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ideał ♥
  • Nie wiem dlaczego tak długo zwlekałam z zakupem tego pędzla i jak wcześniej mogłam się bez niego obyć. H51 ma gęste, miękkie, przyjemne w dotyku włosie. Nakładam nim płynny podkład. Przed użyciem nie spryskuję włosia wodą a mimo to nie pochłania ono zbyt dużo kosmetyku. Podkład rozprowadza się bez smug, efekt jest naturalny. Pędzel ma odpowiednią wielkość - bez problemu można nałożyć nim kosmetyk np. w okolicach nosa. Włosie nie wypada, nie odkształca się, jest łatwe w utrzymaniu czystości.

Ilość zużytych opakowań: 1 sztuka

Chcesz pochwalić cypressangel za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kocham miłością dozgonną.
  • Kocham ten pędzel za to, że jest mięciutki, ma dobrze zbite włosie, świetnie aplikuje jakikolwiek podkład, puder czy róż, nie robi smug, nie gubi włosia, nie odkształca się, dobrze się myje, świetnie leży w dłoni. Planuję dokupić Hakuro H55 do pudru i H24 do różu i brązera.

Używam tego produktu od: Miesiąca.
    Ilość zużytych opakowań: 1 pędzel.

Chcesz pochwalić sandrulkaaaa92 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Idealny do pudru sypkiego
  • Kupiłam ten pędzel na Allegro razem z jego kolegą H54, bo nie mogłam się zdecydować, który będzie lepszy do nakładania podkładu płynnego. Ten okazał się za duży, więc znalazłam mu inne zastosowanie, w którym to sprawdza się rewelacyjnie. Nakładam nim puder sypki na całą twarz, a dokładnie delikatnie wcieram, przez co efekt jest bardziej naturalny. przy czym jest ekonomiczny, bo nie zbiera tak dużo pudru jak typowy to tego pędzel. Ten pędzel również ma porządne, gęste włosie, bardzo delikatne. Jeszcze go nie prałam, więc nie wiem czy zachowa swój kształt. Jest bardzo dobrze wykonany, dzięki grubej rączce idealnie leży w dłoni. Odejmuję pół gwiazdki za dostępność jedynie w internecie. Ogólnie POLECAM

Chcesz pochwalić Magda_Gdansk za czytelną i pomocną recenzję?
  • super
  • Super pędzel do podkładu! Co prawda jest to mój pierwszy pędzel tego typu, ale jestem z niego niemal 100%-owo zadowolona! Jest mega, cudownie gęsty! Włosie jest mięciutkie, elastyczne, NIE WYPADA, dobrze trzyma się w dłoni, nie zostawia smug, nie pochłania podkładu. Odejmuję mu pół gwiazdki za to, że zawsze mogę znaleźć coś lepszego, bo w końcu mój pierwszy pędzel ;> Dodam, że pędzel się świetnie myje, nie odkształca. Po prostu cudeńko

Używam tego produktu od: ok. 2 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: ************-

Chcesz pochwalić innocence95 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 4 raz(y)
  • Lubię go.
  • Zdecydowałam się na pędzel typu flat top, gdyż nie byłam zadowolona z języczkowego (także Hakuro) - zostawiał smugi, musiałam podkład później wklepywać i cała aplikacja zajmowała mi za dużo czasu.
    Pędzel ten ma bardzo miękkie włosie i jest dość zbity, ale nie zauważyłam, żeby przez to "pił" więcej fluidu.
    Używam go do podkładów płynnych. Bardzo dobrze je rozprowadza i w przeciwieństwie do pędzla języczkowego, nie zostawia żadnych smug. Jedynie problem mam z dokładnym nałożeniem podkładu w okolicach nosa, Hakuro H51 jest za duży i niekiedy muszę sobie pomagać palcami.
    Prawdziwą udręką dla mnie jest mycie tego pędzla. Czyszczę go codziennie i jest to bardzo pracochłonne. Trzeba go wypłukać co najmniej 3 razy, żeby jakoś wyglądał, a i tak podkład zostaje plackami w niektórych miejscach. Trudno go porządnie domyć.
    Podsumowując - czas zaoszczędzony na aplikacji fluidu tracę na czyszczenie pędzla Jednakże H51 lubię zdecydowanie bardziej, niż języczkowy H18 i jestem zadowolona z efektu, jaki nim uzyskuję.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

Chcesz pochwalić Llux za czytelną i pomocną recenzję?