Max Factor, Xperience, Weightless Foundation (Podkład wygładzający)

Powiększ Max Factor, Xperience, Weightless Foundation (Podkład wygładzający)

Zgłaszająca osoba: One_LoVe

Nadaje skórze perfekcyjną gładkość. Unikalne zastosowanie elastomerów i naturalnego ekstraktu z jojoba zapewnia uczucie delikatności i jedwabistej lekkości. Podkład idealnie się rozprowadza oraz ukrywa wszelkie niedoskonałości cery. Jest beztłuszczowy i niekomedogenny.
Opakowanie produktu powstało w oparciu o opinie profesjonalnych makijażystów. Jest poręczne, łatwe w użyciu, a jednocześnie przyjazne dla środowiska.

Dostępny w 5 kolorach:
- Light Ivory 40
- Raw Silk 45
- Beige Linen 50
- Fair Sugar Cane 55
- Brown Hessian 75

Skład: Cyclopentasiloxane, Aqua, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Water, Glycerin, Talc, Dimethicone Crosspolymer, Sodium Chloride, Niacinamide, Diethylhexyl Carbonate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Propylene Glycol, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Cera, Hippophae Rhamnoides (Sea Buckthorn) Fruit Juice, Rosa Canina (Rose Hip) Fruit Extract, Dimethicone, Cyclohexasiloxane, Methicone, Panthenol, Benzyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Aluminium Hydroxide, Allantoin, PEG-10 Dimethicone Crosspolymer, Cyclotetrasiloxane, Sodium Benzoate, Citric Acid, Trideceth-9, Parfum, Bisabolol, Hexyl Cinnamal, Potassium Sorbate, Lactic Acid, Benzyl Benzoate, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Linalool, [+/- Cl 77891, +/- Cl 77489, +/- Cl 77491, +/- Cl 77499] (02.11.2012)

Cena: 63,99zł / 30ml
/s/

• Średni
  • Używałam tego podkładu dwa lata temu. Generalnie ten podkład jest całkiem całkiem. Szału nie ma, krzywdy też nie robi, nieźle kryje, ale do rzeczy.

Mój kolor to Raw Silk

Plusy:
    - matuje w sposób bardzo delikatny, mat nie jest płaski, ale jest widoczny,
    - nie zapycha,
    - trwały,
    - przyjemny zapach,
    - dobra konsystencja

Minusy:
    - czasem powoduje pudrowy efekt, mogą ujawnić się suche skórki, może podkreślać zmarszczki mimiczne, więc dobre nawilżenie to must have,
    - nie nawilża,
    - może powodować efekt maski, więc trzeba umiejętnie go nakładać.

Używam tego produktu od: dwa lata temu

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Atenya za czytelną i pomocną recenzję?
  • nawet spoko
  • mam najjasniejszy odcien oczywiscie kupiony na promocji
    ladnie stapia sie z cera jednak jest mniej trwaly i mniej kryjacy niz lasting peformance
    wiecej pewnie nie kupie bo w tej cenie sa lepsze podklady ale ogolnie podklad jest ok

Używam tego produktu od: pol roku

Chcesz pochwalić darusia91 za czytelną i pomocną recenzję?
  • ok
  • Jestem posiadaczką cery mieszanej, ale ostatnio bardzo się przesuszała. Zakupiłam ten podkład skuszona promocją i tak naprawdę nie żałuje. Nie jest to podkład idealny dla mnie, ale ma też sporo plusów.
    + nie podkreśla suchych skórek
    + lekki
    + przyjemnie się rozprowadza
    + buzia się po nim nie świeci
    +wydajny
    - dosyć wysoka cena
    - czasami za małe krycie
    - ma takie pudrowe wykończenie, to jest właściwie największy minus. Jakoś mi to nie pasuje.

Ilość zużytych opakowań: jedno, niecałe

Chcesz pochwalić Kokosek177 za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry podkład dla nieproblematycznej skóry
  • Moja skóra jest nieproblematyczna - czasem tylko wyskoczy mi jakiś jeden mały pryszcz na nosie podczas okresu. Szukałam więc podkładu, który wyrówna mi jedynie koloryt skóry. I tu Xperience sprawdza się świetnie.
    Jestem blada (w kierunku ciepłej karnacji) i używająć odcienia 45 Raw Silk nie zauważyłam by odznaczał się od mojej twarzy (chociaż nie pogardziłabym o pół tonu jaśniejszym odcieniem, jednak w moim Rossmanie był tylko kolor 45 i nie wiem jak z 40 jest). Nie ciemnieje, trzyma się mojej buzi bardzo dobrze. Gdy mam ten podkład na twarzy nie mogę przestać na nią patrzeć - cera wygląda jak z porcelany.
    Oczywiście po nałóżeniu faktycznie twarz świeci się jak psu wiadomo co, jednak po przypudrowaniu Complexion Perfection z ELFa mam mat na twarzy cały dzień.
    Podkład ma dziwną, mocno silikonową konsystencję, która nie każdej może odpowiadać.

Używam go jedynie jesienią/zimą przez to, że w lecie moja skóra preferuje podkłady bez silikonów.

Używam tego produktu od: rok

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Ayashii za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój ulubiony na codzień
  • Mam cerę mieszaną, rozszeżone pory i czasami pojawią się jakieś niewielkie krostki (obecnie walczę o piękną cerę razem z dermatologiem )

Podkładu używam od ponad roku. Jedno opakowanie starcza na ok pół roku. Nakładam go płaskim pędzlem do podkładu, świetnie się rozprowadza. Cienka warstwa wyrównuje koloryt a twarz jest pięknie rozświetlona. Czerwone krostki zawsze przykrywam korektorem a całą twarz 'opruszam' matującym pudrem albo białym, sypkim pudrem HD Make Up Forever.

+opakowanie
    +konsystencja
    +rozprowadzanie
    +nie zatyka porów
    +rozświetla, wygładza i wyrównuje koloryt
    +nie tworzy 'maski'
    +stapia się z cerą

-niestety nie trzyma się zbyt długo...
    -nie nadaje się na lato i na wieczorne wyjścia
    -dostępność (w wielu drogeriach został zastąpiony przez CC)

Jeżeli ktoś może polecić podkład który da mi taki sam efekt jak ale będzie się dłużej trzymał to zamienie, ale jak na razie mój nr 1 na codzień

Używam tego produktu od: 1,5 roku
    Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

Chcesz pochwalić loonkaaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • badziewie ;/
  • Trafiałam kilka razy na dobre produkty firmy max factor,czasami niestety nie,tak samo jak teraz...

Plusy:
    -wyrównuje koloryt skóry
    -nie powoduje wyprysków
    -nie podrażnia skóry
    -dobrze się rozprowadza

+/- krycie jest małe po średnie

Minusy:
    -szybko schodzi,po 5h nie ma śladu-znika tajemniczo
    -twarz od początku nałożenia świeci się jak choinka
    -spływa z twarzy
    -lepi się
    -wysoka cena
    -bardzo zła kolorystyka...40-najjaśniejszy byłby dobry gdyby nie to że po 5min zmienia się w róż! dobrze że go nie kupiłam bo bym jak świnia wyglądała,w zamian wzięłam 45-wpadający w żółtawy odcień co by mi pasowało gdyby nie to że jest o 2tony za ciemny i wyglądam jakbym twarz na solarium spaliła a reszte ciała-biała jak mąka.
    Oddałam go mamie bo ma ciemniejszą karnację i jej przypasował jako tako.
    Mój ulubiony to Lancome Idol 24h kolorów ma mnóstwo i które faktycznie wyglądają jak kolor skóry a nie jak MF-kolory jak to miałaby świnia nosić albo pomarańcz czy też murzynka...Miałam ponad 60 różnych podkładów i stwierdzam że ten trafia do kosza.Żaden podkład nie pobije Idole 24h,nawet revlon colostay który wydawał mi się idealny.Drugie miejsce zajmuje u mnie C.Dior Nude-na dni kiedy nie muszę wyglądać idealnie.Niby mam swój ideał ale dalej szukam coś co pobije Lancome ale chyba nie znajde tańszego odpowiednika.

Używam tego produktu od: raz w zeszłym tygodniu Ilość zużytych opakowań: troche pierwszego

Chcesz pochwalić Ara008 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polubiłam bardzo
  • Jak dla mnie doskonały podkład na co dzień, nie nadaje się na poważniejsze wyjscia
    Cenię za:
    Lekka formuła przy mojej bezproblemowej cerze doskonale kryje drobne zaczerwienienia,
    rozswietla cerę i wyrównuje koloryt,
    bez efektu maski w moim wypadku wystarczy musnąc nim twarz
    nie powstaja smugi, nie roluje się
    Jest wydajny, konstytencja lekko płynna
    przyjemny zapach

minusy to na pewno cena i fakt ze po kilku godzinach nalezy robic poprawki, nie jest to zatem podkład wybitnie trwały i kryjący, mi na co dzien przypadł do gustu

Chcesz pochwalić kaczma za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie warto

• Jestem posiadaczką cery mieszanej bez wiekszych niespodzianek, więc nie będę czepiać się krycia, które jest małe, natomiast podkład jest rzadki, ciężko go rozmarować, po kilku godzinach buzia zaczyna bardzo się świecić nawet na policzkach, z czym nigdy nie miałam problemu, ponadto najjaśnijszy odcień light ivory ze ślicznego jasnego dopasowanego do karnacji kolorku ciemnieje i robi sie pomarańczowy, w dodatku cena, której zdecydowanie nie jest wart.

Podsumowując pomimo, że lubię kosmetyki tej marki podkład ten jest to zdecydowany niewypał.

Używam tego produktu od: dwa tygodnie
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego i ostatniego

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Asik1604 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 2 raz(y)
  • Średniak.
  • Używałam odcień raw silk 45, ładnie dopasowuje się do skóry, trzeba nalożyć go dość dużo żeby krył. Ale mimo wszystko tak jak obiecują jest bardzo lekki, praktycznie nie czuć go na twarzy,ale też szybko z niej znika.

Plusy:
    -lekkość
    -brak smug i efektu maski
    -fajna konsystencja i wygodna aplikacja

Minusy:
    -słabo kryje
    -nietrwały

Używam tego produktu od: ponad roku.
    Ilość zużytych opakowań: jedno.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić dand za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój ulubiony.
  • Dostałam kiedyś próbkę tego specyfiku, akurat trafił mi się mój odcień, użyłam jej i zdecydowałam się na zakup. Akurat fajnie się trafiło bo kupiłam go w promocji za 34 zł W zależności od grubości warstwy jaką nałożymy, możemy uzyskać efekt naturalny albo efekt totalnego krycia i jednolitego koloru twarzy Jak dla mnie - super. Poniżej zestawienie zalet i wad:

+ fajnie kryje
    + nie tworzy "maski"
    + gęsty ale nie tłusty
    + dość trwały

- trochę zatyka pory ale bez tragedii więc można przymknąć na to oko
    - regularna cena jest jednak dość wysoka

Podsumowując na prawdę polecam

Chcesz pochwalić Mabusama za czytelną i pomocną recenzję?

-gggg-
Zamknij