Isana, Hair, Birken-Haarwasser [Haarwasser Birke mit Panthenol Normales & Schuppiges Haar] (Woda brzozowa do włosów normalnych i z łupieżem)

Woda brzozowa zawiera wyselekcjonowane ekstrakty z liści brzozy, które intensywnie pielęgnują włosy normalne i z łupieżem oraz rewitalizują skórę głowy.
Prowitamina B5 wzmacnia włosy i nadaje im połysk.
Woda brzozowa z pantenolem:
poprawia ukrwienie skóry głowy,
zapobiega szybkiemu ponownemu przetłuszczaniu się włosów,
wzmacnia i pielęgnuje włosy,
nadaje włosom połysk i większą objętość,
nie zawiera tłuszczu.
Tolerancja przez skórę potwierdzona dermatologicznie. Produkt o zmienionym składzie i nowej formule.

W 2017 roku zmieniono skład. Obecny skład to: Aqua, Alcohol Denat., Propylene Glycol, Glycerin, Betula Alba Leaf Extract, Betula Alba Juice, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Benzoate, Panthenol, Parfum, Potassium Sorbate, Citric Acid, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, CI 19140, CI 14720.

Stary skład: Aqua,Isopropyl Alcohol,Propylene Glycol,Glycerin, Betulaalba Leaf Extract, Betula Alba Juice, Alcohol Denat. Sodium Benzoate,Panthenol, Parfum, Potassium Sorbate,Citric Acid, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, CI-19140

łagodzące, wzmacniające, zapobiegające wypadaniu włosów
zapachowa
lekkie
Skóra głowy
przetłuszczająca się
do włosów wypadających, do włosów z łupieżem, do skóry głowy, do włosów przetłuszczających się

Znikome efekty

Widziałam kilka pozytywnych opinii o tym produkcie na tik toku i sama zdecydowałam się wypróbować.

Wcierka ma dość dużą pojemność i jest bardzo tania. Stosowałam ją systematycznie, a produktu wolno ubywało- jest wydajna. Niestety opakowanie i aplikator jest zupełnie niepraktyczne, musiałam przelewać do kieliszka i używać strzykawki. Nie zauważyłam po niej spektakularnych efektów. Włosy nie wydają się być wzmocnione, pełne blasku. Wcierka nie sprawiła, że moje włosy przetłuszczały się wolniej. Faktycznie pojawiło się kilka baby hairów, ale myślę, że to kwestia regularnego masażu. Wcierka jest alkoholowa, więc nie polecam do codziennego stosowania żeby nie podrażniać skóry głowy.

Mimo bardzo niskiej ceny nie polecam, można dołożyć parę złotych i kupić coś, co daje dużo lepsze efekty.

Nie zauważyłam po niej sporych zmian

Wodę kupiłam z myślą o przyspieszeniu wzrostu włosów oraz ich wzmocnieniu.
Przy zakupie nie myślałam o sposobie nakładania wody, a to główny aspekt o którym powinien myśleć producent. Aplikacja z samej butelki jest bardzo trudna. Ma zwykłą dziurkę gdzie przy pierwszym nakładaniu zużyłam ilość jak na 3/4 razy. Kolejnym razem musiałam przelać do butelki z atomizerem aby łatwiej móc nałożyć produkt w docelowe miejsce i nie tracić płynu.
Zapach jest przyjemny, na szczęście nie czuć w nim alkoholu.
Szkoda że z efektami jest tu naprawdę słabiutko, bo produkt wydaje się być świetnym zamiennikiem tych dużo droższych i mniejszych wód.
Plusem jest również to, że woda nie wysusza włosów i nie daje uczucia „tępości”.

Niekończąca się butla

Po wodę brzozową sięgnęłam już w szkole średniej ponieważ słyszałam, że rzekomo wspomaga wzrost włosów. Nie pamietam jaką markę wybrałam, pamietam jedynie mocny zapach alkoholu i buteleczkę rodem z czasów PRL (szczęśliwie szkołę średnią kończyłam kilkanaście lat później, więc to buteleczka nie była na czasie :D). Nie ukrywam, że ten eksperyment z wodą brzozową chodził za mną ponownie już od jakiegoś czasu więc wybór padł na Isanę.

Bardzo bałam się powtórki z tego mocnego, alkoholowego zapachu, jednak tu kosmetyk pozytywnie mnie zaskoczył. Ja prawie nie czuję tu alkoholu, mimo że wcierka jest na jej bazie.
W składzie znajdziemy również pantenol i witaminę B3.

Wcierka pomimo alkoholowej bazy dosyć dobrze nawilża i co ważne: nie wysusza mojej dosyć wrażliwej skóry głowy. Poza tym kosmetyk jest turbo wydajny i używam go już od ładnych kilku miesięcy. W zasadzie naprawdę ciężko wykończyć to opakowanie, co sprawia że produkt wypada świetnie jeśli chodzi o jego cenę (11,99 zł/500 ml w cenie regularnej).

Efekty? Znowu pojawiła mi się „niechciana” grzywka z baby Hair. Skóra głowy jest „uspokojona”, dobrze nawilżona, zdrowa. Ja jestem na tak. Na pewno wrócę do tego produktu, choć też chętnie przetestuję wodę brzozową innych firm.

Nic specjalnego

Produkt kupiłam w Rossmannie będąc w potrzebie i poszukiwaniu odżywki w spray'u. Sądziłam, że może godnie zastąpi inne odżywki w płynie ale nie tym razem.
Po pierwsze jest to bardzo opłacalny produkt. Butelka jest o pojemności 500ml i zapłacimy za nią kilka złotych. Całe opakowanie starczy nam co najmniej na kilka miesięcy. Woda ma się nadawać do włosów normalnych jak i tych z łupieżem. Szczerze mówiąc miałam nieraz mniejszy i większy problem z nim podczas stosowania produktu i na pewno nie ma wpływu na ograniczenie lub zahamowanie powstawania łupieżu.
Produkt zawiera pantenol, witaminę B3, wysokowartościowe ekstrakty z liści brzozy, które mają intensywnie pielęgnować włosy oraz rewitalizować skórę głowy. Pantenol zaś ma wzmacniać włosy i nadawać im połysk.
Woda ma poprawiać ukrwienie mózgu, zapobiegać szybkiemu, ponownemu przetłuszczaniu się włosów (do tego wrócimy), wzmacniać i pielęgnować włosy.
Chciałam stosować produkt codziennie po myciu do dalszej pielęgnacji, aby łatwiej rozczesywały się włosy. I w sumie tylko do tego się nadawała. Nic z tego co obiecuje producent nie daje efektów. Nie niweluje łupieżu, nie wzmacnia włosów, nie nadaje połysku, No i to do czego obiecałam, że wrócimy to przede wszystkim nie zapobiega ponownemu i szybszemu przetłuszczania włosów, wręcz przeciwnie. Mam wrażenie jakby jeszcze szybciej się przetłuszczały.
Koniec końców woda skończyła jako podkład na mokro do olejowania, bo innego pomysłu na ten produkt nie miałam.

totalna pomyłka

niestety woda brzozowa od isany to jeden wielka porażka i od samego początku miałam z nią problem.
po pierwsze - mocny zapach alkoholu, drażniący
po drugie: niewydajna
po trzecie: pozostawia po sobie tłusty film na skórze
po czwarte: robi przyklap, przetłuszcza włosy
po piąte: niestety miałam po niej strasznie uczulenie, skóra głowy strasznie mnie swędziała, pojawiły się krostki ropne
Kupiłam ją pierwszy i ostatni raz, rozczarowałam się i nie ma nic wspólnego z oryginalną wodą brzozową a szkoda, nie polecam.

Faktycznie działa!

Zanim kupiłam ten produkt usłyszałam o nim od kilku influencerek i stwierdziłam, że wypróbuję sama na sobie.

Jest to produkt przeznaczony do walki z łupieżem, ale dużo osób pisało, że sprawdza się jako wcierka na porost włosów i wysyp baby hair.

Woda zamknięta jest w dużym opakowaniu, które jest nieporęczne. Aby stosować na skórę głowy musiałam przelać do mniejszej buteleczki z dozownikiem.
Produkt ten ma delikatny zapach, który kojarzy mi się z tanim jabłkowym płynem do mycia naczyń, ale dla mnie jest bardzo przyjemny.

Wcierka ta jest alkoholowa, więc najlepiej stosować ją przed myciem włosów, aby nie podrażniala, ale ja stosowałam ją przez jakiś miesiąc codzinnie i nie zauważyłam, żeby źle działała na moją skórę głowy.

Po dwóch miesiącach zauważyłam faktycznie wysyp baby hair, ale czy włosy szybciej rosną to nie wiem. Natomiast wiem, że wcierka ta nadmiernie nie przetłuszczała włosów, a wręcz widziałam, że dłużej były "świeże"
Łupież po tym produkcie także znika. (Stosowałam również na moim chłopaku u którego łupież jest dużo bardziej problematyczny niż u mnie i tak samo problem został przezwyciężony)
Polecam, tymbardziej że cena jest niska, a produkt duży i wydajny.

Ładny zapach

Moje włosy:
- średniopory+/wysokopory,
- skłonne do wypadania,
- przetłuszczające się,
- z tendencją do przyklapu.
Moja skóra głowy:
- przetłuszczająca się,
- skłonna do wyprysków i świądu.

Kupiłam tę wodę w Rossku za ok. 7/8 zł. Jestem mniej lub bardziej początkującą włosomaniaczką i naczytałam się wiele dobrego na temat wody brzozowej. Postanowiłam wypróbować, skuszona zachętami w internecie i śmiesznie niską ceną za pół (!) Litra.

Produkt otrzymujemy w przezroczystej butelce PET, trochę twardszej niż butelki z wodą. Zamknięta jest na zielony zatrzask. Szata graficzna przyjemna, minimalistyczna, z motywem liści z niezbędnymi informacjami w języku niemieckim i polskim (dodatkowa etykieta). Woda jest żółta, lekko się pieni po wstrząśnięciu. Ładnie, nienachalnie pachnie, mimo alkoholu na drugim miejscu nie jest on wyczuwalny, albo nie wybija się na pierwszy plan.

Jeśli chodzi o opakowanie, to absolutnie niemożliwym jest, aby nakładać tę wodę wprost z niego. Po prostu się nie da. Ale i na to jest bardzo prosta rada - 10 ml strzykawka, tylko ta (i mniejsza) mieści się w szyjce. Aby nabrać produkt należy odkręcić zakrętkę z zatrzaskiem. Ja nabierałam ok. 4/5 ml i dokładnie nakładałam na skórę głowy. Wmasowywanie było bardzo przyjemne i to właśnie dzięki tej wodzie wyrobiłam sobie nawyk wcierania.

Zapach jest stosunkowo delikatny, utrzymuje się na włosach, ale dosyć szybko wietrzeje. Producent obiecuje zmniejszenie łupieżu i przetłuszczania włosów. Na temat łupieżu się nie wypowiem, bo nie mam z nim problemu. Natomiast jeśli chodzi o przetłuszczanie, to w moim przypadku nie zrobiła nic. Nie zmniejszyła wyraźnie przetłuszczania włosów, nie wydłużyła ich świeżości, ale i na przyspieszyła przetłuszczania, więc w sumie to na plus.

Podczas stosowania zauważyłam lekki wysyp baby hairow, zwłaszcza na linii czoła. Wciąż szukam wcierki, która spowoduje naprawdę spektakularny efekt, ale ten jest zadowalający. Moje włosy ogólnie zaczęły nieco mniej wypadać i stały się lśniące. Mimo alkoholu denat. Na drugim miejscu woda absolutnie nie podrażniła mi skalpu (a to się u mnie zdarza), a nawet zmniejszyła problem wyprysków. Przez miesiąc codziennego wcierania włosy urosły mi o ok. 1,5-2 cm.

Mam jeszcze ponad połowę opakowania, więc wrócę do wcierania, gdy już zużyję wszystkie wcierki, które czekają w kolejce, bo choć efekt nie był spektakularny, to rezultaty były dostrzegalne.

Czasami przecierałam nią też twarz, bo ponoć może zmniejszać przebarwienia. Nie stosowałam jej jednak wystarczająco długo, by się o tym przekonać. Jednak jako awaryjny tonik sprawdza się całkiem nieźle.

Niestety nie

Pomijając to, że butelka jest ogromna i ma bardzo nie poręczne opakowanie, nic dobrego nie zrobiła mojej skórze głowy. Jedyne co mnie pozytywnie zaskoczyło to zapach tej wcierki, jest lekko owocowy. Negatywne apekty to brak przyspieszonego porostu, uczucie brudnego skalpu i ogromny przesusz :( Niestety nie mogę polecić tej wcierki.

Średniak

Wodę brzozowa kupiłam po naczytaniu się jej cudownych właściwości. Opakowanie straszne musiałam przelać produkt do butelki z atomizerem. Wodę używałam około 2 miesięcy. Mam włosy z tendencja do przetłuszczania i faktycznie przy regularnym stosowaniu zmniejszył się problem mocnego przetłuszczania skory głowy. Drugim plusem zauważyłam włosy trochę szybciej rosły. A teraz o minusach włosy były przesuszone przy końcach i szybko się łamały. Nie jest to zły produkt ale nie ma efektów wooow.

Przygoda, której nie powtórzę

Regularnie wcierana w skórę głowy spowodowała jej przesuszanie. Wszędzie tam, gdzie spadła nawet kropla np czoło - od razu tworzyła się przesuszona plama. Skóra była bardzo mocno wysuszona i łuszczyła się.

Czy zauważyłam większą objętość, połysk czy inne rezultaty deklarowane przez producenta?
Niestety nie. Woda brzozowa w żaden sposób nie pomogła moim włosom ani skórze głowy. Wręcz przeciwnie - spowodowała mocne przesuszenia skóry.

Znam i stosuję (z przerwami) od lat.

Wody brzozowej od Isany używam już od wielu lat (oczywiście z przerwami). Sięgam po nią, gdy chcę sobie zapuścić włosy. Nie wiem czy to działa, czy to zwykłe placebo, ale faktycznie mam wrażenie, że gdy ją używam regularnie, to pojawia mi się coraz więcej "baby hair-ów". Produkt ma pojemność aż 500 ml i jest bardzo niewygodnej dużej butelce - zawsze przelewam płyn do małego opakowania po odżywce w sprayu i wtedy używam wody brzozowej z powodzeniem. Woda ma specyficzny zapach, ale nie jest on nieprzyjemny. Wcieram ją w skórę głowy tuż przed spaniem. Niestety, czasami - gdy nałożę zbyt wiele płynu na włosy - stają się one nieco sztywne i niemiłe w dotyku (od razu mam chęć je umyć). Woda brzozowa Isany zawiera witaminę B3 i pantenol (to wpływa kojąco na skórę głowy). Chociaż nie miałam jakichś problemów z przetłuszczaniem się włosów, to uważam, że dla osób, które z tym problemem się zmagają, woda brzozowa będzie ratunkiem. Bardzo wydajna, w przeliczeniu na litr dużo tańsza od wody brzozowej pewnej polskiej marki. Jestem zadowolona, pomimo kilku wad. Lubię ten produkt. Na pewno kupię ponownie. Polecam.

Tania wcierka powodująca wysyp baby hair

Wodę otrzymujemy w wielkiej pół litrowej butelce. Bardzo niepraktycznej swoją drogą. Otwór jest dość spory, więc jak dla mnie konieczne jest przelanie wcierki do innego opakowania - najlepiej z atomizerem :) Inaczej bardzo trudno jej się używa.
Jeśli chodzi o samą aplikację to sposobów jest na prawdę wiele - przed myciem, po myciu, strzykawką, butelką z atomizerem w formie mgiełki.. Sama początkowo używałam jej po myciu właśnie, ale ta metoda nie sprawdziła się u mnie, bo włosy były jakby przyklapnięte i nieświeże. Teraz przed myciem (najczęściej z godzinę wcześniej) spryskuję skalp wodą za pomocą butelki z atomizerem i ten patent sprawdza się u mnie najlepiej :)
Zapach wcierki jest dość specyficzny trochę alkoholowy, trochę można porównać go do sfermentowanych jabłek.. Mnie osobiście 'ni grzeje ni ziębi' :)
Nasza wcierka oparta jest na alkoholu, więc może przesuszać skalp, dlatego ja nie nakładam jej za często raz do max. trzech razy w tygodniu. Dodatkowo nawilżam skórę głowy olejami czy maskami i jest okej :) Jeśli chodzi o samo działanie i pomoc w wypadaniu - to raczej nie zauważyłam spektakularnej różnicy. Producent mówi także o pomocy w walce z łupieżem - tego problemu nie mam więc się nie wypowiem pod tym kątem. Odnośnie przedłużania świeżości włosów, to nadal myje je codziennie - może bardziej w sumie dla własnego komfortu :D Na razie wpada dość przeciętnie, ale na koniec zostawiłam najlepsze.. Dzięki jej regularnemu stosowaniu na głowie pojawia się mnóstwo babyhair!! Mam też wrażenie, że włosy szybciej rosną :) Więc jeśli szukacie czegoś na porost włosów to polecam wypróbować wodę brzozową. Na wypadanie raczej nie pomoże, ale na porost jak najbardziej :)