MAC, Pro Longwear Foundation (Długotrwały podkład do twarzy)

Powiększ MAC, Pro Longwear Foundation (Długotrwały podkład do twarzy)

Zgłaszająca osoba: Yvi

Najnowszy podkład marki Mac, jak sama nazwa wskazuje, jest to podkład który wytrzymuje praktycznie cały dzień. Jest nieco cięższy niż Studio Fix, ale nie ma mowy o jakiejkolwiek masce, wtapia sie w nasz naturalny kolor skory, przez co wygląda bardzo naturalnie. Podkład dla cer normalnych, mieszanych i tłustych.

Cena: 30EUR / 30ml

• SUPER
  • MAC prolongwear (NC30) naprawdę działa cuda! Cera wygląda super, na zdjęciach jest ona absolutnie bez skazy. Fluid z ręką na sercu trzyma się tak długo, jak żaden inny. Zdarzyło mi się pobić rekord w pracy i spędzić 20h non stop. Nie miałam przy sobie podkład, by poprawić makijaż, jedynie puder (MAC Careblend mediumdark). Mimo zmęczenia cera prezentowała się naprawdę OK. Jest niesamowity.
    Jedyny minus- po zużytych 3 opakowaniach (choć w miedzyczasie był też Sculpt oraz Face&Body)- cera jest wysuszona FAKT. Nie wiem, czy jest to spowodowane podkładem, czy może ciągłą pracą w klimatyzacji, papierosami itp. Muszę na chwilę go odstawić (choć z żalem), by WROCIC DO NIEGO Z UTESKNIENIEM! Jeśli potrzebujesz zachować profesjonalny wygląd na długo, nie masz możliwości poprawiania makijażu w ciągu dnia- ten podkład jest dla Ciebie.
    W świetle dziennym niestety jest widoczny, ale chyba nie ma niewidocznego? Próbowałam Lancome Teint Miracle, Clinique Even Better, Clinique Anti Blemish- zaden nie ma porównania.
    Jak dla mnie 4.5 gwiazdki za cenę i wysuszanie skóry.

Ilość zużytych opakowań: 3 normalne

Chcesz pochwalić amlul za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetnie wygląda na twarzy.
  • Kupiłam go po wielu świetnych recenzjach na temat firmy MAC.
    Zależało mi głównie na trwałości podkładu i tutaj się nie zawiodłam. Krycie ma średnie, ale jeśli o mnie chodzi jest ono wystarczające. Buzia się nie świeci i wygląda dobrze przez cały dzień. Pani w MAC'u dobrała mi bardzo dobry kolor, podkład się nie odznacza i cera wygląda świeżo i promiennie.
    Minusem jest tutaj jednak cena - raczej nie kupię go ponownie, bo myślę, że na rynku jest wiele podkładów, które są równie dobre, ale za to o wiele tańsze.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić czelka za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 4 raz(y)
  • Bardzo dobry
  • Bardzo dobry kosmetyk. Krycie średnie, na pewno mniejsze niż Revlona Colorstay, ale wg mnie wygląda na twarzy dużo lepiej, naturalniej, mniej maskowato. Tworzy idealny duet z korektorem Mac Pro Longwear (mam odcienie podkład NW13, korektor NW15, pasuje mi m.in. Colorstay 150 Buff, Max Factor Lasting Performance 100 Fair). Odcień dobrany mam idealnie, przez ponad 2 tygodnie codziennego stosowania raz pociemniał w ciągu dnia na twarzy, ale podejrzewam, że była to kwestia reakcji z kremem (użyłam innego niż zwykle).
    Konsystencja raczej rzadka, ale nie spływa z dłoni, nakłada się dobrze (używam palców), ale rzeczywiście trzeba robić to dość szybko, bo gęstnieje i podejrzewam, że może smużyć (ja nie mam z tym problemu, nie muszę dokładnie się nim bawić jak np. ze wspomnianym Colorstayem).
    Trwały, nie waży się w ciągu dnia, nie staje się widoczny na twarzy, nie spływa i raczej nie brudzi ubrań. Ale uwaga - osoby z tłustą cerą nie powinny spodziewać się szczególnego matowienia! Pod tym względem spisuje się podobnie jak większość stosowanych przeze mnie podkładów - świecę się po kilku godzinach, z jedną zasadniczą różnicą: przy okazji połysku nie schodzi na bibułce matującej wraz z jego nadmiarem i nie spływa, nie rozwarstwia się nieestetycznie w strefie T. Wystarczy, że 2-4 razy w ciągu dnia użyję bibułki/ew.chusteczki i ponownie przypudruję, a twarz dalej wygląda bardzo dobrze. Po 8 godz. pracy nie muszę już zmywać całego makijażu i wykonywać ponownie w drodze do następnej, wystarczy opisany powyżej zabieg i ewentualne drobne poprawki na wypryskach korektorem (do poprawek mam sztyft Dermablend Vichy). Zniósł również dzielnie kilkugodzinną wyprawę rowerową na kremie z filtrem 30.
    Opakowanie z pompką wygodne, w kosmetyczce nic się nie wylewa i nie przekręca.
    Podkładu używam od ok.2-3 tygodni codziennie, nie zauważyłam zmiany stanu cery ani na lepsze, ani na gorsze (mam skłonność do wyprysków o różnej etiologii), jeśli po dłuższym czasie dalej będzie się zachowywał tak jak do tej pory, to chętnie dodam gwiazdkę i -mimo wysokiej ceny- kupię ponownie.

Używam tego produktu od: codziennie od ponad 2 tygodni
    Ilość zużytych opakowań: tylko trochę z całego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić maen za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie, nie, nie...
  • Po złych doświadczeniach z podkładem Studio fix , postanowiłam dać szansę innemu wychwalanemu produktowi MAC- Pro Longwear . Dostałam dużą próbkę NC15. Kolor idealny, tak jak przy Studio fix.
    Jednak zalety kończą się na kolorze. Podkład bardzo szybko zastyga na twarzy, trzeba go szybko rozprowadzać. Dodatkowo zastyga tworząc jakby pudrową maskę, co wygląda okropnie. U mnie długo się utrzymuje, ale, cóż z tego, skoro wygląda jak u "pudernicy".
    Używałam już DW Estee Lauder- też szybko zastygał, mocno krył, ale efekt był naturalny.
    Nie wiem, co jest nie tak z tymi podkładami MAC-a - zupełnie mi nie odpowiadają.
    Dziewczyny, polecam zawsze prosić w MAC-u o próbki. Nie kupujcie tych podkładów w ciemno, bo może być to wielkie rozczarowanie.

Używam tego produktu od: tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: próbka (na szczęście!)

Chcesz pochwalić pompea za czytelną i pomocną recenzję?
  • To jest antykosmetyk
  • Ten podkład niszczy cerę - wysusza i powoduje powstawanie zmarszczek. Używałam go przez kilka dni i spowodował takie wysuszenie (mojej mieszanej) cery, że od razu pojawiły mi się zmarszczki, których nigdy nie miałam. Od ponad miesiąca próbuję zregenerować wysudszony, wręcz przepalony naskórek. Aż strach pomyśleć, co by mi się stało z trwarzą gdybym nie złożyła reklamacji, tylko zużyła cały słoiczek...? (Poza tym zakleja skórę i tworzy efekt maski) To jest antykosmetyk. Nie polecam.

Używam tego produktu od: 2013
    Ilość zużytych opakowań: 0,02

Chcesz pochwalić Iwb za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zasłużone 5*
  • Przy okazji zakupów w macu poprosiłam o próbki kilku podkładów Jak narazie skończyło się na zakupie face&body,ale już jestem zakochana również w pro longwearze i do jego zakupu również dojdzie
    Jeden z najlepszych produktów jakich dane mi było używać! A podchodziłam strasznie do niego nieufnie
    Nakładam go gąbeczką,rozprowadza się jak marzenie Nie smuży w czasie aplikacji.Nie zauwazylam zeby podkreślał suche skórki,czy wysuszał twarz(jak większość mocno kryjących podkładów).Lubię efekt jaki on daje.Krycie jest naprawdę duże,jednak buzia wygląda cały czas bardzo naturalnie.Buzia nawet po całym dniu noszenia nie jest świecąca,nie zmienia też koloru,nie odcina się od szyi.Jestem zaskoczona jego trwałością Nie straszny mu pot czy woda Trzyma się przez calutki dzień,od momentu nałożenia aż do zmycia wygląda na buzi bardzo dobrze.Dostałam masę pochwał na temat mojej pięknie wyglądającej skóry w tym oto podkładzie Na pewno zakupię całą buteleczkę Polecam!

Używam tego produktu od: uzylam kilka razy
    Ilość zużytych opakowań: duuza próbka

Chcesz pochwalić Je2bnik za czytelną i pomocną recenzję?
  • naprawdę dobry produkt
  • + ładnie kryje
    + możliwość stopniowania efektu
    + długo się utrzymuje
    + wydajny (1,5 pompki na całą twarz)
    + opakowanie z pompką
    + wiele kolorów do wyboru

+/- cena (aczkolwiek zważając na wydajność wychodzi całkiem nieźle)

- dostępność

Używam tego produktu od: 1 roku

Chcesz pochwalić fluszer za czytelną i pomocną recenzję?
  • beznadzieja
  • Chciałam jakiś tańszy odpowiednik Estee Lauder Double Wear i padło na Pro Longwaer. Nie dość, że pani z maca dobrala mi za jasny odcień (na szczescie na drugi dzien wymieniłam) to tworzy efekt maski. Nakładany pędzlem, po kilku godzinach sprawia, że błyszczę się jak jakaś bombka! Przy Double Wear niczego takiego nie było, miałam satynowe wykończenie i trwałość dopóki go nie zmyłam.
    Nie polecam go Wam. Chciałam ciepły odcień dostałam 25NC (natural cool?) ma żółte tony, wyglądam w nim jakbym miała żółtaczkę. Totalna beznadzieja, podkreślanie suchych skórek (chociaż używam kremu nawilżającego i nigdy nie miałam przesuszonej cery) - więc i przesusza!

- brak trwałości
    - efekt maski
    - beznadziejne odcienie
    - zapycha pory

+ pompka
    + cena
    + opakowanie

Nie polecam go Wam, Wizażanki. Lepiej czasem dopłacić kilkadziesiąt złotych i mieć coś naprawdę super niż wmawiać sobie, że coś jest dobre, chociaż wyglądasz jak g*wno...

Używam tego produktu od: grudzień 2013
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1, które trafia dzisiaj do kosza, zachowam tylko buteleczkę, żeby było na wymianę w MAC na szminkę.

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić SzalonaDziewczyna za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo, bardzo dobry
  • Używam tego podkładu od kilku lat. Jest dobry w okresie jesienno- zimowym. Bardzo dobrze kryje, jest trwały, nie wymaga wielu poprawek w ciągu dnia (matowienia), wydajny.

Rzuciłam okiem na recenzje pozostałych użytkowniczek i zwróciłam uwagę, że kilka z Was zarzuca mu, że tworzy tapetę na twarzy. Prawdą jest to że podkład jest dość gęsty, ale nałożony pędzlem do podkładu, dobrze rozprowadzony staje się na prawdę niewidoczny.

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: ponad 10

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić AMake up za czytelną i pomocną recenzję?
  • Średni
  • Z przyjemnością udałam się do stoiska Maca aby nabyć mój pierwszy kosmetyk tejże firmy.
    Miła konsultantka zapytała o rodzaj cery,oraz oczekiwania.
    Cera sucha,podkład miał być wyrównujący koloryt,długotrwały. Zaznaczyłam ,iż priorytetem jest aby podkład był niewidoczny,oraz niewyczuwalny.

Dostałam ten oto podkład.
    Posiadam odcień NW18,jest idealnie dobrany do mojej karnacji.

Przy pierwszej aplikacji nie byłam zadowolona.
    Mimo słabego krycia tworzy na skórze tzw. tapetę,jest bardzo widoczny.
    Dodatkowo czuję go na twarzy,co mnie irytuje.

Przy następnej próbie nałożyłam go natychmiast po kremie nawilżającym.

Wówczas lepiej stapia się ze skórą,jednak i tak nie daje mi efektu którego oczekiwałam.

Jego podstawowym plusem jest trwałość,wraz z sypkim pudrem utrzymuje się na skórze do 8 godzin.

Chcesz pochwalić Olizabeth za czytelną i pomocną recenzję?
  • Spodziewałam się czegoś więcej
  • Cena tego produktu niestety nie jest adekwatna do jego zapewnień producenta, właściwości jakie rzekomo posiada. Owszem trzyma się 8h, nie ściera się jednak mimo że mam skórę tłustą - strasznie wysusza ! Jakby tego było mało, zmienia swój kolor po paru godzinach, nie jest to drastyczna zmiana koloru, a jednak jest. Krycie w skali od 1-10 oceniam na 6.
    Nie jestem zadowolona z tego podkładu i ponownie zdecydowanie go nie kupię.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Coco_S za czytelną i pomocną recenzję?
  • niestety
  • od pewnego czasu po latach mniej lub bardziej udanych eksperymentów z podkładami, doszłam do konstruktywnego wniosku,że niestety podkłady z wyższej półki są o niebo lepsze od tych średniopólkowych. Moim faworytem jest osławiony DW EL, wersja klasyczna jednak jest dość ciężka, szukałam więc czegoś bardziej "light" i wybór padł na MAC.
    Sądziłam,że jako całkiem bliski kuzyn ( w końcu MAC jest na licencji EL) będzie co najmniej tak dobry jak wspomniany DW, niestety zawiodłam się.
    - głowną wadą jest problem z nakładaniem- nie jestem nowizjuszką w nakładaniu makijażu, jednak prędkość z jaką podkład ten zastyga na twarzy ( a takze pędzlu, pompce i wszędzie gdzie się tylko da) poraża. moją zmorą są platki nosa które wyglądają jakbym nałożyła na nie folię spożywczą w kolorze podkładu- każdorazowa próba uratowania makijażu kończy się czerwonym kinolem
    - trwałość- nazwa wskazuje ,że powinien on wytrzymać swoje , niestety na 2/3 godz jest ok- potem wymagane są poprawki
    -utlenianie- wspomniane poniżej, jak dla mnie nie do zaakceptowania w przypadku podkladu w tym przedziale cenowym
    - pompka która ciągle się zapycha i wylewa za duzo/ za mało podkladu

Niestety, drugi raz nie kupięUżywam tego produktu od: Lutego 2013Ilość zużytych opakowań: jedno

Update: od kiedy zaczęłam używać bzay Pupa efekt znów mnie zadowala, więc dodalam pół gwiazdki

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić martens84 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zawiodłam się.
  • Jestem fanką kosmetyków marki MAC, ale w tym przypadku bardzo się rozczarowałam. Podkład jest bardzo ciężki we współpracy, niezwykle szybko zasycha po nałożeniu na twarz, trzeba naprawdę się namęczyć, aby dobrze rozprowadzić go bez powstania smug, w przeciwnym wypadku niedotarcia i plamy gwarantowane. Nie ma mowy o tym, aby podkład długo się utrzymywał, znika z twarzy po kilku godzinach w dodatku w bardzo nieestetyczny sposób. Niewygodna pompka, która często się zapycha jest kolejnym minusem.. Pierwszy raz i mam nadzieję, że ostatni tak bardzo zawiodłam się na kosmetykach MAC-a.

Używam tego produktu od: dwóch lat.
    Ilość zużytych opakowań: jedno.

Chcesz pochwalić Avangardii za czytelną i pomocną recenzję?
  • niestety nie
  • Skład: Water, Cyclopentasiloxane, Trimethylsiloxysilicate, Butylene Glycol, Trimethyl Pentaphenyl Trisiloxane, Phenyl Trimethicone, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Magnesium Sulfate, Tribehenin, Peg-10 Dimethicone, Bis-Peg/Ppg-14/14 Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Sodium Hyaluronate, Dimethicone, Phenyl Methicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Cetyl Peg/Ppg-10/1 Dimethicone, Methicone, Tetramethyl Hexaphenyl Tetrasiloxane, Glycerin, Ethylhexylglycerin, Silica, Disteardimonium Hectorite, Laureth-7, Hexyl Laurate, Xanthan Gum, Cellulose Gum, Propylene Carbonate, Alumina, Polymethylsilsequioxane, Dimethicone Silylate, Phenoxyethanol, Sorbic Acid, Chlorphenesin [ /- Mica, Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499), Titanium Dioxide (CI 77891) Chromium Oxide Greens (CI 77288)]

Ten podkład kompletnie nie sprawdził się w moim przypadku. Nie wiem czy to kwestia alergii na jakiś konkretny składnik czy przeciążenia skóry trwałą formułą bogatą w silikony ale miałam po nim czerwone plamy na twarzy i drobne wypryski (produkt oryginalny, ze sklepu MACa).

Co do ogólnych właściwości to:
    - krycie lekkie do średnio mocnego, można je stopniować
    - przy cieniutkiej warstwie niewiele kryje ale i tak jest widoczny na twarzy, gdy zwiększymy krycie można zrobić sobie tapetę
    - niestety podkreśla zmarszczki mimiczne i nie kryje dobrze niedoskonałości skóry
    - bogata gama kolorów... ale wizażystka MACa dobrała mi podkład o ton za ciemny (NC20), w sklepie było super ale w świetle dziennym różnica już widoczna i szybko robiła się duża bo podkład w ciągu dnia utlenia się i ciemnieje (mam do tego skłonność)
    - ładnie się trzyma i pod koniec dnia wygląda estetycznie
    - bardzo przyjemne rozprowadzanie - widać, że podkład jest stworzony "pod pędzle", można budować kolejne warstwy dla lepszego krycia (bez smug), ja używałam klasycznego pędzla kociego języczka
    - jest trwały ale za cenę trudności w zmywaniu z twarzy :/ używam bardzo delikatnych środków do mycia i żaden z nich nie radził sobie z tym podkładem, w takich przypadkach zwykle używam naturalnego olejku ale tym razem też nie bardzo... Dopiero przy użyciu produktu do makijażu wodoodpornego skóra była idealnie czysta.

Podkład ma swoje zalety, dlatego mimo wszystko dałam średnią ocenę. Jednak moim zdaniem na pewno nie jest wart swojej ceny - choćby ze względu na utlenianie się, które nie powinno mieć miejsca w produkcie z tej półki. Brak było efektu "wow", "drugiej skóry", komplementów... była za to wysypka. Niezbyt lubiłam go nosić i czułam się nim "oblepiona" zwłaszcza, że aby uzyskać pożądane krycie potrzebowałam 2 warstw - co ironiczne, żeby zakryć zaczerwienienia i krosty, które sam powodował :P Z pokorą wróciłam do makijażu mineralnego i to był chyba mój ostatni, krótki romans z klasycznymi podkładami.

Używam tego produktu od: zrezygnowałam po tygodniu
    Ilość zużytych opakowań: kilka użyć

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić Dagmik za czytelną i pomocną recenzję?
  • Szału nie ma, a miał być
  • Kupiłam w salonie maca we Wro ponad rok temu. Kosztował mnie około 140zł.
    Na początku byłam zadowolona, ale z czasem mi spowszedniał. Nie jest zły, porównywalny do Toleriane z La roche posay, jednak ma od niego zdecydowanie słabsze krycie, łatwiej się go nakłada, ale jest też kilkadziesiąt złotych droższy

Na plus:
    -bogata gama kolorów, odpowiedni dobierzemy gdy ekspedientka wykona na nas pełen makijaż (a jeżeli będzie potrzeba porównania to kilka makijaży
    - nie zapycha, nie powoduje powstawania zaskórników,
    - bajkowo łatwo się go nakłada, ale na pewno na cerze niedostatecznie nawilżonej będzie wyglądał źle,
    Na minus:
    - spodziewałam się lepszej trwałości, niestety podkład łatwo się ściera po 2,3 h może juz być widać większe przebarwienia,
    - zastosowanie pudru oczywiście niezbędne bo matu nie zapewni,
    - naturalnego efektu na pewno nie ma co się spodziewać, z pewnością widać, że ma się podkład na twarzy.

Podsumowując, jeżeli chcecie zaoszczędzić to można znaleźć tańszy podkład podobnej jakości. Jeżeli jesteście przy kasie to warto spróbować, bo jest porządny.
    Ja raczej go już nie kupię, ale na jesień spróbuję dla urozmicenia inny z maca - machmastera albo studio sculpt.

Używam tego produktu od: Około roku.
    Ilość zużytych opakowań: Jedno całe.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić wiem_co_zjem za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 4 raz(y)
  • bardzo trwały
  • Długo nie stosowałam podkładów, ponieważ wszystkie mnie zapychały. Ten jest świetny. Bardzo dobrze trzyma się na twarzy - wytrzymuje od 6 do 22. Oczywiście trochę się ściera, ale makijaż nawet pod koniec dnia wygląda ok.
    Nieźle kryje. Nie tworzy efektu maski. Praktycznie nie czuć go na twarzy. Gama odcieni jest rozbudowana.
    Jedyna wada, że trochę wysusza skórę i podkreśla suche skórki.

Chcesz pochwalić Ami za czytelną i pomocną recenzję?
  • Spodziewałam się czegoś lepszego..
  • U mnie w mieście nie ma sklepów MAC, ale po przeczytaniu tyle ochów i achów na youtubie, na wizażu itp skusiłam się na to drogie "cudo".
    Będąc w Warszawie pofatygowałam się do Galerii i zakupiłam owy podkład.

Wzięłam kolor najjaśniejszy NC15, który wydawał się być idealny i płacąc 140zł powędrowałam sobie dalej.

Mam cerę tłustą, problemową, gdzieniegdzie mam jakieś stare ślady po wypryskach, zaczerwienienia itp.

A co do podkładu...

KRYCIE - No chyba nie... Nałożyłam na całą buzię jedną warstwę i... Bardzo lekkie krycie naprawdę, szału nie ma, beznadzieja. Odczekałam więc chwilę aż się wtopi i nałożyłam a raczej "wklepałam" drugą warstwę, by uzyskać lepsze krycie no i w miare okej. Chociaż po 2 warstwach krycie oceniam na "średnie". Bez korektora się nie obejdzie, a przez to nałożenie podkładu trwa bardzo długo, a kto ma na to rano czas? Nie ja.

WYKOŃCZENIE - Myślałam, że będzie bardziej matowe. Buzia się świeci, trzeba przypudrować. Po za tym wchodzi w pory. Może też trochę podkreślać załamania, zmarszczki ba buzi. Nie nakłam go w okolice oczu. Podkreśla też suche skórki. Ale plus za to, że nie mamy w ogóle na buzi efektu maski. Podkład wygląda bardzo naturalnie, aż za naturalnie :p

KOLOR - NC15 nie jest taki jasny jakby się mogło wydawać. Bladolice będą zawiedzione. Mam korektor w tym kolorze i jest jaśniejszy niż podkład. Ja jestem w Revlon Colorstay 110 - 150 i MAC jest za ciemny.
    Jeśli chodzi o ton to super, jest naprawdę żółty, co sprawia, że niweluje zaczerwienienia i za to duży plus. Bo ciężko dostać podkład w żółtym odcieniu.

DŁUGOTRWAŁOŚĆ - Hmm.. 8 godzin daje radę. Ale jak dotykam buzi, albo niesprzyja pogoda [śnieg, deszcz] to schodzi szczególnie z nosa.

DZIAŁANIE NA SKÓRĘ: nie podrażnia, nie wysusza, nie zapycha, krzywdy nie zrobi więc to na plus. Może nawet lekko nawilża.

OPAKOWANIE - Świetne, naprawdę się postarali, pompka naprawdę najlepsza jaką miałam.

CENA - 140zł? Nie jest tyle wart..

WYDAJNOŚĆ - Mam go miesiąc i nie zauważyłam, żeby coś ubyło. Pomimo tego, że tyle go nakładam.

DOSTĘPNOŚĆ - W internecie same podróby, a w Polsce tylko w kilka salonów MAC więc minus.

PODSUMOWUJĄC...
    Polecam dla cery normalnej, lub tłustej, która nie potrzebuje dużego krycia, a jedynie minimalizacji lekkich zaczerwienień.

Używam tego produktu od: Miesiąc

Ilość zużytych opakowań: W trakcie 1

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Lady_Fashion za czytelną i pomocną recenzję?
  • ideał
  • Chyba w końcu (odpukać!) znalazłam swój idealny podkład. Spełnia wszystkie obietnice producenta. Po kolei:
    +szeroka gama kolorów, nawet ja znalazłam swój odcień, a z tym również miałam odwieczny problem; mój kolor NC 20
    +trwałość-zaskoczył mnie, rzeczywiście jest długotrwały, od 6 do 20 wygląda ok, oczywiście poźnym wieczorem nie prezentuje się tak dobrze jak rano i wymaga w ciągu dnia drobnych poprawek pudem, jednak nie ściera się, nie tworzy plam;
    +krycie- dla mnie w sam raz, ładnie wyrównuje koloryt, cera staje się świetlista, zdrowa. Większych przebarwień czy niespodzianek jednak nie przykryje
    +konsystencja-jest klasyfikowany jako podkład cięższy, chociażby z racji tego, że jest długotrwały. Na twarzy jednak rozprowadza się go całkiem dobrze, nie tworzy maski, nie zapycha (używałam wcześniej Revlona Colorstay i Estee Lauder Double Wear, MAC absolutnie nie jest tak ciężki jak te podkłady)
    +wydajność- używam codziennie od listopada, została "większa połowa"

mały minus:
    -czasem podkreśla suche skórki, więc warto wykonywać regularnie peelingi i dbać o nawilżenie
    większy minus:
    -cena ;d jednak w porównaniu do wydajności opłaca się go kupić.

Naprawdę polecam dziewczynom, które nie mają idealnej cery (bo posiadaczkom takowej radziłabym jednak sięgnąć po coś lżejszego skoro nie ma się niczego do przykrycia) a nie chcą mieć maski ani tapety, podkład nadaje się na co dzień. Nie brudzi (oczywiście jeśli zaczniemy pocierać specjalnie policzek czy brodę to podkład schodzi, ale nie ma się co martwić o kołnierzyki przy białych koszulach itp). Pomimo dość wysokiej ceny jest warty wypróbowania.

Używam tego produktu od: listopad 2012
    Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić martuunia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Długa i udana relacja
  • Lubimy się z tym podkładem.
    Jest wart swojej ceny, używam go niemniej na większe wyjścia. Ładnie kryje dopasowywując się do odcienia skóry. Jest bardzo długotrwały - nosząc go nie muszę robić w ciągu dnia poprawek makijarzu. Choć jest ciężki, moja cera go lubi. Konsystencje ma gęstą, ale dobrze rozprowadza się go na twarzy. Zakładam, że przy użyciu pędzla do podkładu może zdziałać cuda

Plusy
    - Długotrwałe krycie
    - Naturalny mat
    - Dopasowanie do odcienia skóry
    - Cera wygląda na świerzą i wypoczętą
    - Dobry dla osób z tendencjami do naczynek
    - Poręczne opakowanie

Minusy
    - Nie nadaje się na wysuszoną skórę. Musi być dobrze nawilżona, bo lekko podkreśla suche skórki. Polecam stosować pod niego gęsty, mocno nawilżający krem do twarzy. Ja akurat teraz stosuję Eucerin Hyauron Filler. Lubią się chłopaki. Używam tego produktu od: RokuIlość zużytych opakowań: 4/5 opakowania

Chcesz pochwalić oto_hanna za czytelną i pomocną recenzję?
  • Swietny kosmetyk
  • Do tej pory nie moglam znalesc odpowiedniego podkladu zawsze bylo cos nie tak, az trafilam na forum wizaz i natrafilam na opinie o tym podkladzie no i skusilam sie.

Plusy:
    - profesjonalna obsluga na stoisku mac'a- ekspedientka swietnie dobrala mi odcien podkladu
    - stosuje go rowniez jako korektor pod oczy i nie ma efektu podbitego oka po kilku godzinach
    - swietne naturalne matowe wykonczenie
    - nie powoduje zatykania porow wrecz przeciwnie pomogl mi w ograniczeniu wypryskow
    - cera wyglada na wypoczeta
    - wyrownuje koloryt skory
    - nie osadza sie w zmarszczkach mimicznych i splyca je

Minusy:
    - w kryciu przebarwien nie do konca sie sprawdza ale mieszam go z innym podkladem i efekt super
    - jak dla mnie troche za drogi ale poswiece sie by kupic kolejny
    - podresklal suche skorki, ale po zmianie kremu nie mam zastrzezen

Używam tego produktu od: 2 miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego opakowania

Chcesz pochwalić merlou82 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Naturalny, promenny wygląd przez cały dzień
  • Kupiłam ten podkład jako, że kończy mi się podkład Bourjois, Healthy Mix Foundation, który stawiam na równi z Mac Pro Longwear. Mam skórę skłonną do wyprysków, w ostatnim czasie miałam ich całkiem sporo i było dużo zaczerwienienia na mojej skórze i naprawdę potrzebowałam dobrego krycia. Ten pokład jest o tyle niesamowicie dobry, że wyrównuje koloryt skóry idealnie nakładając minimalną warstwę. W połaczeniu z dobrym korektorem i pudrem (używam Collection 2000, Lasting Perfection i Rimmel, Stay Matte powder) daje mojemu makijażowi piękną bazę. Kupiłam Pro Longwear w kolorze NC15 , który Pani w sklepie dobrała mi rewelacyjnie. Potrzebowałam matowienia na cały dzień pracy ale przy tym chciałam naturalny zdrowy wygląd. Pro Longwear ma w sobie małe drobinki które bardzo ładnie rozświetlają moją buzię i dają jej naturalny \\\'wyretuszowany\\\' wygląd przy czym jest on bardzo lekki i wtapia się w skórę idealnie. Nie polecałabym tego produktu osobom ze suchą skórą, ja mam skórę raczej tłustą (mieszaną) i matowienie jest bardzo dobre, chociaż kiedy mam lekkie przesuszenie (najczęściej na brodzie) ten podkład to podkreśla. Jego największym plusem jest to, że nie ma mowy o odbiciu się filmu na palcach albo ścieraniu, zostaje na twarzy praktycznie w idealnym stanie od momentu kiedy go nakładam (zazwyczaj 8 rano) do samego wieczora. Kiedy potrzebuję zrobić makijaż na parę godzin i wiem, że nie będzie potrzebny tak długotrwały makijaż nakładam Healthy Mix foundation, który mniej matowi moją skórę, bardziej się ściera i mam wrażenie lekko zmienia kolor na mojej buzi po paru godzinach.Jak to Mac, kolorystyka jest bogata a opakowanie dość klasyczne - szklana buteleczka z pompką, poręczne. Używam tego produktu od: 2 miesięcyIlość zużytych opakowań: jedno

Chcesz pochwalić Paulasw za czytelną i pomocną recenzję?
  • nastawiłam się na coś więcej...
  • podkład przeciętny. Kolorystyka bogata, ale co z tego, kiedy kiepsko kryje, ściera się, przecież tego głównie wymaga się od podkładu, żeby krył i był trwały

Używam tego produktu od:

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić tinpanalley za czytelną i pomocną recenzję?
  • MÓJ FAWORYT
  • To będzie najlepszy podkład jaki miałam do tej pory (a było tego sporo...).

SAME PLUSY:

+ opakowanie- super wygodne w pompką
    + wydajność- REWELACYJNA- 1/2 opakowania przez 3 miesiące codziennego (!) używania
    + krycie- średnie, ale można je stopniować, prowadząc do mocnego, przy zachowaniu naturalnego wyglądu bez efektu maski
    + zapach- kredek woskowych, co mi zupełnie nie przeszkadza
    + nie zapycha, nie wysusza, nie wchodzi w pory i zmarszczki
    + trwałość- na prawdę rewelacyjna, ok. 6-8 h. Chyba najtrwalszy (zaraz po revlon C.S.) jaki miałam

I TYLKO JEDEN MINUSIK
    - dobór koloru- i tu wiem, że to dziwne jak na MACa, który ma super wybór kolorystyki, a panie w salonach świetnie dobierają kolory podkładów, ale mi dobrany został źle.
    Dla mojej cery nawet linia NC jest ZA różowa i widać różnicę...., może to kwestia za ciemnego koloru, następnym razem spróbuję z jaśniejszym.

Ogólnie polecam dziewczynom zmęczonym szukaniem PODKŁADU IDEALNEGO , bo chociaż swojego ideału szukam dalej, to jak na razie ten wydaje się spełniać większość oczekiwań.
    Używam tego produktu od: 3 miesiąceIlość zużytych opakowań: 1/2 opakowanie pełnowymiarowe

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić magdalenakm za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 275 raz(y)
  • W duecie z flat topem-znakomity!
  • To chyba najlepszy podkład MACa jaki miałam okazję testować.

Opakowanie-proste, szklane.Pompka chodzi dobrze, nie zacina się ale jest zakończona jakoś tak nieergonomicznie i ciągle jest uwalana podkładem i brudna.

Zapach jest jakby lekko plastelinowy.Konsystencja płynna ale gęsta, jakby kleista.Przypomina mi nieco śmietanę.Dodatkowo czuć, że podkład jest dobrze napigmentowany.
    Rozprowadza się nieźle, ale można porobić sobie plamy i smugi.Tak jak w przypadku korektora z tej lini wymaga uwagi i staranności.
    Z początku nakładałam go palcami i było ok.Byłam zadowolona ale nie do końca.Stosunkowo łatwo było zrobić nim plamy albo uzyskac efekt maski jeśli się przesadziło.
    Potem zaczęłam używac do niego flat topa EDM.Efekt był duzo lepszy.Podkład wyglądał naturalniej, lepiej się rozprowadzał i nie było maski.

Ale prawdziwy przełom nastąpił gdy zaczęłam go nakładac flat topem spryskanym wodą.REWELACJA!Nie dość , że roprowdza się bajecznie łatwo, to idelanie stapia ze skórą.Cera ma wyrównany kolor ale nie widać na niej wcale kosmetyku.Dodatkowo wykończenie jest jakby przejrzysto-satynowe.No bomba.Jestem absolutnie zachwycona.

Wykończenie jest satynowe.Nie matuje ale też nie daje połysku.Puder wskazany ale niekonieczny.Ja mam cerę mieszaną.
    Krycie jest średnie.Na wieksze przebarwienia niezbędny korektor.
    Trwałośc.Tutaj jest całkiem nieźle.Bujdy o 16 czy 24 godzinnej trwałości można sobie oczywiściw wsadzić w buty ale podkład trzyma się całkiem przyzwoicie ok 6-8 godzin.
    Dodatkowo sprawdzałam jego działanie w deszczu, temperaturze oscylującek wokoło 10-15 stopni oraz w 30 stopniowym upale.We wszystkich tych warunkach spisuje się doskonale.Co mnie zaskoczyło to fakt, że w upale pozostaje niemal nienaruszony, nie spływa.
    Nie zapycha, nie wysusza, nie podrażnia.Bardzo dobry!

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: jedno napoczęte

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić kuki9 za czytelną i pomocną recenzję?
  • jest ok, ale szału nie ma!
  • Kupiłam go jakiś czas temu i nie mogę go wykończyć...
    Mam cerę tłustą, trądzikową dlatego od podkładu oczekuję mocnego krycia + dobrego matu!

Plusy:
    + kolory ( każda z Nas znajdzie coś dla siebie )
    + przyjemna konsystenja
    + z pompką łatwość w aplikacji

+/- średnie krycie

Minusy:
    - cena
    - szybko niestety zaczynam się błyszczeć
    - podkład się ściera

Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

Chcesz pochwalić AnnAmel za czytelną i pomocną recenzję?