MAC, Pro Longwear Foundation (Długotrwały podkład do twarzy)

Powiększ MAC, Pro Longwear Foundation (Długotrwały podkład do twarzy)

Zgłaszająca osoba: Yvi

Najnowszy podkład marki Mac, jak sama nazwa wskazuje, jest to podkład który wytrzymuje praktycznie cały dzień. Jest nieco cięższy niż Studio Fix, ale nie ma mowy o jakiejkolwiek masce, wtapia sie w nasz naturalny kolor skory, przez co wygląda bardzo naturalnie. Podkład dla cer normalnych, mieszanych i tłustych.

• Specyficzny, trochę dziwny - na lato nie, na zimę jak najbardziej
  • Podkład kupiłam przed weselem znajomej, zależało mi na tym, żeby podkład utrzymał się jak najdłużej. Będąc zadowolona z utrzymywania się Revlona CS (który na lato jednak jest zbyt ciężki) stwierdziłam, że Mac Pro Longwear może być dobrą alternatywą, miał dobre recenzje. I cóż... jest to podkład jak dla mnie dziwny Z jednej strony zastyga tworząc bardzo ładny efekt, świetnie utrzymuje kosmetyki do konturowania i pięknie wychodzi na zdjęciach. A z drugiej strony wyjątkowo szybko zaczął mi schodzić z nosa i nieestetycznie się świecić, warzyć, wyglądał przez to ciężko po jakimś czasie i był bardzo widoczny na twarzy. Odstawiłam go więc i postanowiłam wrócić do niego zimą. I jakie było moje zaskoczenie gdy utrzymał się pięknie przez 10 h na uczelni bez żadnych tłustych plam, chociaż po jakimś czasie również wyglądał dość ciężko. Wynika z tego, że jest to podkład przyzwoity ale tylko zimą, gdy nie działa na niego wysoka temperatura. Przynajmniej tak jest w moim przypadku. Nie wiem czy kupiłabym go ponownie, bo jak za taką cenę (kupiłam go za 138 zł) oczekiwałabym od niego więcej.

Plusy:
    + duży wybór kolorów i jasne odcienie (nr NC 15 w buteleczce wydaje się ciemny mocno żółty, na twarzy wygląda naprawdę jasno)
    + pięknie utrzymuje kontur i daje ładne wykończenie twarzy - niby matuje ale jest to taki naturalny mat
    + w chłodniejsze dni jest trwały, wytrzymuje bez poprawek ładnie ok 9, 10 h (posiadam cerę mieszaną)

Wady:
    - dość ciężki, widoczny na twarzy
    - trzeba mieć wprawę w nakładaniu zastygających podkładów, jeśli robi się to wolno, można sobie narobić plam, ponieważ ma dosyć tępą konsystencję
    - nie da się go dokładać, ponieważ zastyga i dokładając go "zabieramy" poprzednią warstwę
    - w cieplejsze dni niestety robi ciasto na twarzy, warzy się, świeci, spływa...

Dla normalnej, lekko mieszanej cery w porządku, na tłustej może się nie sprawdzić.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego opakowania, ok. pół buteleczki

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Papaya95 za czytelną i pomocną recenzję?

Polecany film:

depilacja rąk

• Uwielbiany!
  • Podkład idealny.

Po pierwsze odcień - NC15 - idealnie jaśniuteńki i żółciutki. Krycie jak dla mnie bardzo dobre. Określiłabym je jako średnie, możliwe do nadbudowania. Podkład nie podkreśla suchych skórek.

Opakowanie higieniczne, z pompką, która dozuje małą ilość podkładu - nie ma obawy, że wypłynie go zbyt dużo.

Konsystencja półpłynna. Nie jest lejący się, ale nie jest też zupełnie stały.

Utrzymuje się na skórze cały dzień - dwugodzinny, bardzo intensywny trening siatkówki nie jest dla niego wyzwaniem - nawet po takiej próbie pozostał na skórze wraz z bronzerem, różem i rozświetlaczem!

Zdecydowanie to najlepszy podkład jaki miałam okazję próbować w ostatnim czasie.

Opis producenta początkowo mnie nie zachwycił, opinie na wizażu także, kupiłam go szczerze mówiąc trochę w ciemno, ale ostatnio zauważyłam, że to właśnie te podkłady, kupowane w ciemno, lepiej sprawdzają się na mojej skórze niż te, których zakup dokładnie rozważam.

Nie spowodował u mnie żadnych problemów skórnych - alergicy powinni jednak uważać i udać się na próbne nałożenie go do salonu MAC ponieważ wiem, że niektórzy miewają problemy skórne po tych podkładach.

Nakładam go beaty blenderem.

Moja skóra - normalna w kierunku suchej. Jako bazy używam kremu normalizującego z Ziaja.

Chcesz pochwalić kas_fiuka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Hit roku 2015
  • +Produkt przede wszystkim niesamowicie trwały ! Mam cerę normalną, choć idącą w kierunku suchej, a większość podkładów po około godzinie po prostu spływała mi z twarzy. Ten z kolei utrzymuje się do wieczora, czasem schodzi mi z nosa, ale to przez wieczny problem z katarem..
    \n+Krycie jak dla mnie bardzo dobre, ale nie mam wymagającej cery.
    \n+Najlepiej nakłada się go beauty blenderem, palcami nie polecam, ponieważ trochę się rozmazuje.
    \n+Duży wybór odcieni, po wielu latach w końcu znalazłam podkład który nie sprawia, że wyglądam jak trup.
    \n+Wydajność, używam od dwóch miesięcy, a mam jeszcze ok 2/3 opakowania.
    \n+Konsystencja, nie za ciężki nie za lekki.
    \n+Nie robi "efektu maski" jak wiele innych podkładów.
    \n
    \n-Wiecznie ubrudzona buteleczka.

Ilość zużytych opakowań: zero

Chcesz pochwalić pusio507 za czytelną i pomocną recenzję?
  • jestem na tak
  • Mam cere mieszaną. Podkładu używam od ponad dwóch lat. Na początku używania pamietam, że zaskoczył mnie zapach, ale potem juz sie przyzwyczaiłam (jest dość specyficzny). Super trwały, spokojnie pozostaje na twrzarzy przez cały dzień. Na miesiące letnie trochę za cięzki- wtedy przerzucam się na coś "lżejszego". Dokładnie to czego szukałam w podkładzie:trwałość, łatwość rozprowadzania. Duży plus za dużą gamę koolrystyczną - bez problemu można znaleźć odpowiedni odcień. Używam NC20. Jak na razie mój numer 1 wśród podkładów

Używam tego produktu od: ponad 2 lat
    Ilość zużytych opakowań: kończe 2

Chcesz pochwalić zyzela za czytelną i pomocną recenzję?
  • Hit dla cery tłustej
  • Produkt jest świetny, mam cerę mieszaną (tzn. tłusta, bardzo tlusta strefa t i suche policzki) nakładam dwie pompki pędzkem typu flat, kolor nc15 świetnei stapia się z cerą (chociaż w opakowaniu nei wyglada zbyt jasno, fantastycznie kryje i trzyma się u mnie caly dzień, wychodząc z pracy mam nienaruszony makijaż, co przy wczesniejszych podkładach było nie do pomyślenia. Używałam starego i nowego Revlon'u color stay a takze este lauder double wear i zaden nie tzrymał się na mojej twarzy tak długo... Wzykle po 2-3 godzinach zaczynala mi sie wycierać skóra koło nosa a wychodząc z pracy w centralnej czesci podkaldu nei miałam już wcale. Od keidy używam Mac pro longwear, co prawda moze po 8 godzinach muszę odcisnac sebum ale podkład jest cały czas na twarzy i wygląda wyjatkowo dobzre, a dla osob z przetłuszczającą strefą T , nie jest to takie oczywiste :P POLECAM JAK NAJBARDZIEJ. ujednolica cele, ukrywa rozszerzone pory, nie wazy się a przy tychatutach cena to żaden problem.

Ilość zużytych opakowań: 1 pełne

Chcesz pochwalić Nadzieja71 za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry podklad
  • Podkład raczej do skóry mieszanej i tłustej, ponieważ jest to podkład zastygający i nawet na mojej mieszanej skórze która ma ostatnio epizody przesuszenia potrafi spowodować nieprzyjemny efekt ściągnięcia.
    Ładny efekt daje przy nakładaniu beauty blenderem lub podobną gąbeczką oraz palcami, nie podoba mi się efekt przy użyciu pędzla, ale to moja subiektywna opinia.
    Trzyma się przyzwoicie, nie złazi po przyłożeniu bibułki matującej sam z siebie również nie schodzi w jakiś dziwny niekontrolowany sposób. Jedyny raz kiedy niezbyt elegancko zaczął schodzić mi ze środkowej części twarzy (nos i policzki koło nosa) to wyjazd do Wiednia kiedy temperatura sięgała 40 stopni w cieniu i siłą rzeczy pociłam się zdecydowanie bardziej niż standradowo.
    Naprawdę porządny podkład który zastąpił w moim przypadku revlon color stay z nową formuła.
    Daję 4,5 gwiazdki bo mógłby mi środkową twarz dłużej trzymać matową.

Używam tego produktu od: drugi rok

Chcesz pochwalić moloco za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy!
  • Podkład po prostu idealny! W szczególności dla osób które mają problem z bezustannym świeceniem się. Rewelacyjnie kryje,matuje zaraz po nałożeniu że nawet pudru juz nie trzeba używać. Dla mnie dużo lepszy niż Studio Fix bo niestety ale po fixie szybko się świeciłam i ścierał się a pro longwear wytrzymuje wszystko! Polecam szczerze!

Ilość zużytych opakowań: Jedno

Chcesz pochwalić Patrycja_1708 za czytelną i pomocną recenzję?
  • zawiodłam się
  • Zanim kupiłam podkład, oczywiście musiałam się upewnić po recenzjach tutaj. Miałam próbkę EL Double Wear i rzeczywiście był praktycznie photoshopem w płynie, kolor miałam dobrany dobrze, był trochę za ciężki, miałam wrażenie maski na twarzy i chciałam czegoś analogicznie lżejszego

MAC miał być czymś takim, zakupiłam, 138 zł za buteleczkę, po konsultacji dobrano mi NC 25.

Od razu po zastosowaniu w domu i noszeniu go przez pół (!) dnia w pracy, czyli 3-4 h już wiedziałam, że to był błąd. Podkład się zważył i świeciłam się jak nigdy wcześniej, mam skórę mieszaną, tylko w strefie T lekko wymaga zmatowienia po jakimś czasie. To, co tutaj się wydarzyło bardzo mnie zmartwiło...Dałam mu szansę, przez 3 tygodnie próbowałam innych kremów, bazy. Nakładałam beauty blenderem, pędzlem Hakuro i palcami - nic, zero zmian na plus. Widać smugi, lepi się i waży po jakimś czasie.Miejscami schodzi, to co się dzieje w okolicach nosa i ust, jakbym się usmarowała masłem? Jedyne plusy to dobór kolorystyczny (żółte tony!), dobre opakowanie, zapach i konsystencja.

Zawiodłam się, oczekiwałam przynajmniej dobrego poziomu, a z potrzeby chwili wróciłam do dwóch rozpoczętych drogeryjnych z Bourjois i MaxFactora.

EDIT: Do tej pory nie mam 100% pewności, ale po tym podkładzie dostałam egzemy. Mam cerę bardzo wytrzymałą, nie mam alergii itp. Obecnie mam czerwone placki z plamami na policzkach, widziałam tu kilka podobnych opinii i nawet zdjęć, ale nie myślałam że mnie to spotka... Koniec końców, bardzo nie polecam, a bardzo żałuję

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić _nouvelle_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niby tak, niby nie..
  • Skuszona pozytywnymi opiniami pobiegłam po próbkę do salonu. Wszystko cacy. Za dwa dni wymarzony podkład był już u mnie w kosmetyczce.
    - opakowanie strasznie się brudzi, przez co czuję się jak jakaś fleja 😕
    - nie kryje! O zgrozo.. gdyby nie kamuflaż z catrice nie mogłabym wyjść z domu.
    - cena
    + można stopniować krycie, jeżeli trafi się na swój idealny odcień
    + nie waży się ( a wiele podkładów mi to robiło. . )
    + utrzymuje się na twarzy na prawdę
    Podsumowując- nie polecam osobom które mają sporo do ukrycia.

Używam tego produktu od: Miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić negative123 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry, długotrwały podkład
  • Posiadam kolor : NC20 (dobierany w lecie przy opalonej cerze, przy naturalnym kolorze skóry za ciemny i za żólty)

Przy pierwszym nakładaniu byłam zawiedziona- wydawał się lepki i mało kryjący, jednak jego działanie widac dopiero po chwili. Podkład zaczyna ładnie stapiac się ze skórą i zastyga (podobnie jak Estee Lauder DW), choc krycie nie jest powalające. Nie jestem nim jakoś ogromnie zachwycona , za tę cenę oczekuje od pokładu już efektu "wow", ale to bardzo dobry podkład i swoje gówne zadaie (trwałośc) zdecydowanie spełnia.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Bednarita za czytelną i pomocną recenzję?