MAC, Pro Longwear Foundation (Długotrwały podkład do twarzy)

Powiększ MAC, Pro Longwear Foundation (Długotrwały podkład do twarzy)

Zgłaszająca osoba: Yvi

Najnowszy podkład marki Mac, jak sama nazwa wskazuje, jest to podkład który wytrzymuje praktycznie cały dzień. Jest nieco cięższy niż Studio Fix, ale nie ma mowy o jakiejkolwiek masce, wtapia sie w nasz naturalny kolor skory, przez co wygląda bardzo naturalnie. Podkład dla cer normalnych, mieszanych i tłustych.

• Najlepszy!
  • Podkład po prostu idealny! W szczególności dla osób które mają problem z bezustannym świeceniem się. Rewelacyjnie kryje,matuje zaraz po nałożeniu że nawet pudru juz nie trzeba używać. Dla mnie dużo lepszy niż Studio Fix bo niestety ale po fixie szybko się świeciłam i ścierał się a pro longwear wytrzymuje wszystko! Polecam szczerze!

Ilość zużytych opakowań: Jedno

Chcesz pochwalić Patrycja_1708 za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• zawiodłam się
  • Zanim kupiłam podkład, oczywiście musiałam się upewnić po recenzjach tutaj. Miałam próbkę EL Double Wear i rzeczywiście był praktycznie photoshopem w płynie, kolor miałam dobrany dobrze, był trochę za ciężki, miałam wrażenie maski na twarzy i chciałam czegoś analogicznie lżejszego

MAC miał być czymś takim, zakupiłam, 138 zł za buteleczkę, po konsultacji dobrano mi NC 25.

Od razu po zastosowaniu w domu i noszeniu go przez pół (!) dnia w pracy, czyli 3-4 h już wiedziałam, że to był błąd. Podkład się zważył i świeciłam się jak nigdy wcześniej, mam skórę mieszaną, tylko w strefie T lekko wymaga zmatowienia po jakimś czasie. To, co tutaj się wydarzyło bardzo mnie zmartwiło...Dałam mu szansę, przez 3 tygodnie próbowałam innych kremów, bazy. Nakładałam beauty blenderem, pędzlem Hakuro i palcami - nic, zero zmian na plus. Widać smugi, lepi się i waży po jakimś czasie.Miejscami schodzi, to co się dzieje w okolicach nosa i ust, jakbym się usmarowała masłem? Jedyne plusy to dobór kolorystyczny (żółte tony!), dobre opakowanie, zapach i konsystencja.

Zawiodłam się, oczekiwałam przynajmniej dobrego poziomu, a z potrzeby chwili wróciłam do dwóch rozpoczętych drogeryjnych z Bourjois i MaxFactora.

EDIT: Do tej pory nie mam 100% pewności, ale po tym podkładzie dostałam egzemy. Mam cerę bardzo wytrzymałą, nie mam alergii itp. Obecnie mam czerwone placki z plamami na policzkach, widziałam tu kilka podobnych opinii i nawet zdjęć, ale nie myślałam że mnie to spotka... Koniec końców, bardzo nie polecam, a bardzo żałuję

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić _nouvelle_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niby tak, niby nie..
  • Skuszona pozytywnymi opiniami pobiegłam po próbkę do salonu. Wszystko cacy. Za dwa dni wymarzony podkład był już u mnie w kosmetyczce.
    - opakowanie strasznie się brudzi, przez co czuję się jak jakaś fleja 😕
    - nie kryje! O zgrozo.. gdyby nie kamuflaż z catrice nie mogłabym wyjść z domu.
    - cena
    + można stopniować krycie, jeżeli trafi się na swój idealny odcień
    + nie waży się ( a wiele podkładów mi to robiło. . )
    + utrzymuje się na twarzy na prawdę
    Podsumowując- nie polecam osobom które mają sporo do ukrycia.

Używam tego produktu od: Miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić negative123 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry, długotrwały podkład
  • Posiadam kolor : NC20 (dobierany w lecie przy opalonej cerze, przy naturalnym kolorze skóry za ciemny i za żólty)

Przy pierwszym nakładaniu byłam zawiedziona- wydawał się lepki i mało kryjący, jednak jego działanie widac dopiero po chwili. Podkład zaczyna ładnie stapiac się ze skórą i zastyga (podobnie jak Estee Lauder DW), choc krycie nie jest powalające. Nie jestem nim jakoś ogromnie zachwycona , za tę cenę oczekuje od pokładu już efektu "wow", ale to bardzo dobry podkład i swoje gówne zadaie (trwałośc) zdecydowanie spełnia.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Bednarita za czytelną i pomocną recenzję?
  • miłość od drugiego wejrzenia
  • kolor NC 15 zakupiłam w Dougasie po pozytywnych recenzjach w internecie. Początek trudny. Jest to podkład na pewno nie dla amatorek tylko dla osób które trochę znają się na makijażu. Wymaga sprawnego szybkiego nakładania, inaczej zastyga i zostawia plamy których nie sposób poprawić. palcami nakłada się topornie, ciepło palców rozgrzewa podkład i przyspiesza zastyganie. Nakładany gąbką na mokro wyglada ładnie, jedna warstwa daje bardzo naturalny efekt, dwie pozwalają na lepsze krycie. Na pewno nie jest to podkład super kryjący jak DW, CS ale mimo to przyzwoity. Rewelacyjna gama kolorystyczna, piękne odcienie, duży wybór. Drogi, ale chyba wart swej ceny bopod koniec dnia wygląda tak samo ładnie jak napoczątku. jednak dla mnie nie na codzień poniewaz wymaga uważnej aplikacji o co ciężko o 6 rano.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie jednego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić basikOO za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 4 raz(y)
  • Cudowny
  • To najlepszy podklad jaki kiedykolwiek mialam. Mam cere mieszana w strone tlustej, widoczne pory, czasami cos trzeba ukryc. Ito jest ten podklad. Nie zapycha, ujednolica kolor, nie podkresla porow, mozna stopniowac krycie, troche go widac na poczatku, potem pieknie sie stapia ze skora, mam kolor nc 35, piekny. Nie ma wrazenia plaskiej twarzy, po konturowaniu rewelka. Nie znika, nie wyciera sie, wczoraj przetrwal trening, utrwalam go odrobina skin finish. Naprawde nie ma sie do czego przyczepic. Nakladam go pedzlem.

Chcesz pochwalić Ashia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój nr 1 <3
  • Cudo.

Podkład ten jest stworzony właśnie dla takiej cery jaką posiadam: mieszanej z miejscami wymagającymi krycia.

do rzeczy:

- Ogromna gama kolorystyczna( jestem bladolica , kolor NC15 jest idealny dla mnie )
    -Trzyma się kilkanaście godzin
    -Wspaniałe krycie
    -Nie trzeba dokupować pompki
    -Wydajność(starczył mi na 3 miesiące przy codziennym stosowaniu)
    -Estetyczne opakowanie
    -Nie wysusza, nie podkreśla suchych skórek i tak dalej.

Idealnie radzi sobie ze skórą mieszaną skłonną do przetłuszczania.

Ilość zużytych opakowań: jedno(30 ml)

Chcesz pochwalić barbarella_wu za czytelną i pomocną recenzję?
  • Long natural wear
  • Nie przesusza
    Nie uczula
    Długo się utrzymuje i nie spływa nawet na cerze z rozszerzonymi naczynkami
    Daje naturalny efekt
    Nie betonuje jak double wear.
    Fantastyczne odcienie kolorów, każdy znajdzie coś dla siebie
    Filtr 10, troszkę mało, ale dobrze że jest
    Jest drogi ale wydajny
    Fantastyczne higieniczne opakowanie z pompką.
    Naprawdę polecam!

Używam tego produktu od: dłużej niż miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: mniej niż 1

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? TAK
Chcesz pochwalić sontag za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niestety nie
  • Produkt jest dość trwały - nie spływa mi z twarzy po kilku godzinach, co w moim wypadku jest sporym wyczynem. Bywam w pracy po 14h i potrafi wytrzymać, choć w dość zmęczonej postaci.

Choć co do tej trwałości, też musiałam nauczyć się go aplikować, żeby nie schodził plackami lub nie warzył się i nie gromadził nieestetycznie w porach.

Jednak jego krycie jest praktycznie żadne. Gdy zastosuję pędzel, jeszcze znośne, ale wtedy mam ciasto na twarzy.

Żeby uzyskać naturalny efekt, nakładam go Beauty Blenderem, a przed nałożeniem każdej kolejnej warstwy, psikam twarz wodą różaną (rada Gossa). Wygląda wtedy dość dobrze, ale schodzą mi po prostu litry podkladu.

Na koniec - opakowanie jest dość delikatne. Ostatnio podkład spadł mi na wykładzinę PCV i szkło przy pompce pękło. Po prostu cała góra buteleczki mi odpadła. Inne podkłady też mi spadały i nic takiego nie miało miejsca. Rozumiem jeszcze, gdyby buteleczka spadła na płytki... Ale żeby upadek na PCV był tak niszczący?

Używam tego produktu od: od listopada 2014
    Ilość zużytych opakowań: prawie jedno całe

Chcesz pochwalić KathyB za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przeciętniak
  • Używałam Prolongweara w kolorach Nc15 i Nw13. Mam skórę mieszaną, w stronę suchej.
    Plusy:
    +trwałość, na mojej twarzy utrzymywał się cały dzień;
    +matowe wykończenie, które nie wymagało poprawek w ciągu dnia;
    +aplikacja-dobrze nakładało mi się podkład, zarówno palcami jak i gąbeczką.

Minusy(tego niestety będzie troszkę więcej):
    -krycie, dla mnie było niewystarczające, mimo że, chciałam przykryć tylko drobne zaczerwienienia. O stopniowaniu nie było mowy, bo robił straszną maskę. :/
    -kolory, jestem raczej neutralnym bladziochem a w Macu są tylko 2 gamy kolorystyczne-żółta i różowa- obydwa odcienie wyglądały na mnie nienaturalnie, do tego były jeszcze troszkę za ciemne;
    -podkład okropnie podkreślał mi pory na nosie, mimo że, nie są one bardzo widoczne;
    -podkreślał mi też suche skórki, a żaden inny podkład tego nie robił;
    -konsystencja była dla mnie za ciężka jak na poziom krycia;
    -opakowanie, które okropnie brudzi się od podkładu.

U mnie ten podkład się nie sprawdził i dopiero po 2 buteleczkach wiem, że nie kupie go ponownie. Myślę, że może się spodobać dziewczynom, które potrzebują bardzo delikatnego krycia, nie mają cery suchej i widocznych porów. Na końcu jeszcze muszę wspomnieć ze obsługa w salonie Maca pozostawia wiele do życzenia. Nie polubiliśmy się z Prolongwearem

Używam tego produktu od: maj 2014

Chcesz pochwalić chanelka_1 za czytelną i pomocną recenzję?