MAC, Pro Longwear Foundation (Długotrwały podkład do twarzy)

Powiększ MAC, Pro Longwear Foundation (Długotrwały podkład do twarzy)

Zgłaszająca osoba: Yvi

Najnowszy podkład marki Mac, jak sama nazwa wskazuje, jest to podkład który wytrzymuje praktycznie cały dzień. Jest nieco cięższy niż Studio Fix, ale nie ma mowy o jakiejkolwiek masce, wtapia sie w nasz naturalny kolor skory, przez co wygląda bardzo naturalnie. Podkład dla cer normalnych, mieszanych i tłustych.

• Do zadań specjalnych
  • Zacznę od tego, że nie jest to podkład dla każdego. Trzeba do niego mieć trochę makijażowych umiejętności, w przeciwnym razie można sobie zrobić krzywdę. Na pewno będzie odpowiadał miłośniczkom Revlon Colorstay dla cer mieszanych i tłustych. Nieumiejętnie użyty może podkreślić pory i suche skórki, użyty dobrze - przykryje wszystko! Krycie jest średnie w stronę pełnego, da się je budować. Jest to dość ciężki kosmetyk, dla wielu osób na pewno nie nada się na co dzień. Radziłabym wziąć najpierw próbkę w MACu i przetestować, bo cena nie jest niska. Dla mnie to najlepszy podkład zaraz po Colorstayu. Zostaje na twarzy nawet 15 godzin, a mam tłustą cerę. Wykończenie nie jest do końca matowe, ale też producent tego nie obiecuje. Nałożony na bazę i przypudrowany (nie za dużo, bo wyjdzie maska!!!) przetrwa naprawdę wszystko. Polecałabym nakładać go pędzlem lub gąbką. Raczej ciężko uzyskać z nim bardzo naturalny efekt. Według mnie jest wart swojej ceny.

+ krycie
    + higieniczne, wygodne opakowanie z zabezpieczeniem
    + wydajność
    + duża gama odcieni
    + trwałość

- może zapychać
    - cena

Ilość zużytych opakowań: 1 (w trakcie)

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić MaggieLee za czytelną i pomocną recenzję?
  • Słaby
  • Rozczarował mnie ten podkład, tyle kasy wyrzuconej w błoto.
    Podkład nie jest dość trwały i nie kryje jakoś rewelacyjnie.
    Moja buzia wygląda po nim jakoś dziwnie, nie można też powiedzieć że nawilża, wręcz przeciwnie wysusza cere.

Plusy :
    super zapach

Minusy :
    podkreśla skórki i wszytkie niedoskonałości
    cieżko sie rozprowadza
    nie kryje
    jest nie trwały
    wysoka cena co do jakości

Używam tego produktu od: 3 tygodnie

Chcesz pochwalić atanazja20 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Było miło ale się skończyło
  • Zawsze marzyłam o podkładzie z Mac, jednak najbliższy salon jest w Warszawie. Kupiłam go w zeszłym roku po wakacjach (odcień NW25), następnie dokupiłam NW18 bo opalenizna zaczęła schodzić, jednak i on jest dla mnie za ciemny. Początkowo byłam zachwycona efektem - skóra wygładzona, aksamitna - cud miód i orzeszki. Całą zimę przeleżał w kosmetyczce a na wiosnę kupiłam odcień NC20 żeby troche "rozbielić" te ciemniejsze podkłady. Po jakimś czasie efekt nie był już taki super. Przesuszona skóra, podrażniona. Na dodatek ten podkład ciemnieje! Już więcej nie kupię!

Ilość zużytych opakowań: 3 niepełne

Chcesz pochwalić legalnabrunetka89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie jest zły
  • Podkład Pro Longwear chodził już za mną od dłuższego czasu, po wielu poztytywnych recenzjach i opisie producenta miałam wrażenie, że to kosmetyk stworzony dla mojej cery - skóra mieszana, z tendencją do świecenia się, z lekkimi niedoskonałościami.
    W końcu pojawilam się w salonie MAC i Pani dobrała mi odcień NC20 - który bardzo ładnie stopił się z moja leciutko opaloną cerą - kupiłam.
    Jestem po 1,5 miesiąca uzytkowania i co mogę powiedzieć.. Nie zachwycił mnie niestety.
    Może na początek plusy:

-wygodne opakowanie z pompką
    -bardzo wydajny - jedna pompka starczy na całą twarz
    -ładny kolor, który fajnie stapia się z cerą
    -dosc przyjemny zapach, nie przeszkadzjący
    -trwałość przyzwoita

a minusy:

-konsystencja - jakby trochę lepka, nibt lejąca się ale gęstawa - żle mi się go nakładało na twarz - choć najlepiej pędzlem
    -wchodzi w pory, załamania, zmarszczki i je uwidacznia.. trzeba było się sporo napracować aby uzyskać pożądany efekt
    -niestety moja cera po nim bardzo szybko zaczyna się świecić
    -wrażenie posiadania go na twarzy - dla mnie trochę za cięzki ( mimo że są podkłady cięższe, a nie czuc ich az tak mocno )

Reasumując - podkład jest do przyjęcia - ale NIE za taką cenę.. Niedawno uzytkowałam podkład niszowej marki za 15 zł i sprawdzał sie świetnie, więc czasem nie opłaca się przepłacać.
    Zachęcam do nabycia kilku próbek przed zakupem pełnowymiarowej buteleczki.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić moniasze za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jak na razie dla mnie #1
  • Po wieloletnim związku z Revlon Colorstay postanowiłam zmienić go na nowy model padło na maca. Po recenzji Hani digitalgirl13 udałam się do salonu mac po próbkę. Dobrano mi odcień NC20 - dla mnie idealny.

Po wypróbowaniu byłam oczarowana produktem, więc zakupiłam całe opakowanie. Oto moje odczucia po kilkunastu tygodniach używania tegoż podkładu:

plusy
    +świetny kolor, pięknie neutralizuje zaczerwienienia
    +posiada ładne, półmatowe wykończenie
    +dobrze nakłada się samymi paluszkami, a dokładnie wklepany w niewielkiej ilości jest praktycznie niewidoczny
    +długo się utrzymuje w każdych warunkach. Nie straszne mu upały, pot, łzy nie brudzi ubrań
    +nie wpływa negatywnie na stan cery
    +wydajny

minusy:
    -cena
    -po paru godzinach wymaga zmatowienia

Używam tego produktu od: kilkanaście miesięcy

Chcesz pochwalić stella felt za czytelną i pomocną recenzję?
  • SUPER
  • MAC prolongwear (NC30) naprawdę działa cuda! Cera wygląda super, na zdjęciach jest ona absolutnie bez skazy. Fluid z ręką na sercu trzyma się tak długo, jak żaden inny. Zdarzyło mi się pobić rekord w pracy i spędzić 20h non stop. Nie miałam przy sobie podkład, by poprawić makijaż, jedynie puder (MAC Careblend mediumdark). Mimo zmęczenia cera prezentowała się naprawdę OK. Jest niesamowity.
    Jedyny minus- po zużytych 3 opakowaniach (choć w miedzyczasie był też Sculpt oraz Face&Body)- cera jest wysuszona FAKT. Nie wiem, czy jest to spowodowane podkładem, czy może ciągłą pracą w klimatyzacji, papierosami itp. Muszę na chwilę go odstawić (choć z żalem), by WROCIC DO NIEGO Z UTESKNIENIEM! Jeśli potrzebujesz zachować profesjonalny wygląd na długo, nie masz możliwości poprawiania makijażu w ciągu dnia- ten podkład jest dla Ciebie.
    W świetle dziennym niestety jest widoczny, ale chyba nie ma niewidocznego? Próbowałam Lancome Teint Miracle, Clinique Even Better, Clinique Anti Blemish- zaden nie ma porównania.
    Jak dla mnie 4.5 gwiazdki za cenę i wysuszanie skóry.

Ilość zużytych opakowań: 3 normalne

Chcesz pochwalić amlul za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetnie wygląda na twarzy.
  • Kupiłam go po wielu świetnych recenzjach na temat firmy MAC.
    Zależało mi głównie na trwałości podkładu i tutaj się nie zawiodłam. Krycie ma średnie, ale jeśli o mnie chodzi jest ono wystarczające. Buzia się nie świeci i wygląda dobrze przez cały dzień. Pani w MAC'u dobrała mi bardzo dobry kolor, podkład się nie odznacza i cera wygląda świeżo i promiennie.
    Minusem jest tutaj jednak cena - raczej nie kupię go ponownie, bo myślę, że na rynku jest wiele podkładów, które są równie dobre, ale za to o wiele tańsze.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić czelka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 5 raz(y)
  • Bardzo dobry
  • Bardzo dobry kosmetyk. Krycie średnie, na pewno mniejsze niż Revlona Colorstay, ale wg mnie wygląda na twarzy dużo lepiej, naturalniej, mniej maskowato. Tworzy idealny duet z korektorem Mac Pro Longwear (mam odcienie podkład NW13, korektor NW15, pasuje mi m.in. Colorstay 150 Buff, Max Factor Lasting Performance 100 Fair). Odcień dobrany mam idealnie, przez ponad 2 tygodnie codziennego stosowania raz pociemniał w ciągu dnia na twarzy, ale podejrzewam, że była to kwestia reakcji z kremem (użyłam innego niż zwykle).
    Konsystencja raczej rzadka, ale nie spływa z dłoni, nakłada się dobrze (używam palców), ale rzeczywiście trzeba robić to dość szybko, bo gęstnieje i podejrzewam, że może smużyć (ja nie mam z tym problemu, nie muszę dokładnie się nim bawić jak np. ze wspomnianym Colorstayem).
    Trwały, nie waży się w ciągu dnia, nie staje się widoczny na twarzy, nie spływa i raczej nie brudzi ubrań. Ale uwaga - osoby z tłustą cerą nie powinny spodziewać się szczególnego matowienia! Pod tym względem spisuje się podobnie jak większość stosowanych przeze mnie podkładów - świecę się po kilku godzinach, z jedną zasadniczą różnicą: przy okazji połysku nie schodzi na bibułce matującej wraz z jego nadmiarem i nie spływa, nie rozwarstwia się nieestetycznie w strefie T. Wystarczy, że 2-4 razy w ciągu dnia użyję bibułki/ew.chusteczki i ponownie przypudruję, a twarz dalej wygląda bardzo dobrze. Po 8 godz. pracy nie muszę już zmywać całego makijażu i wykonywać ponownie w drodze do następnej, wystarczy opisany powyżej zabieg i ewentualne drobne poprawki na wypryskach korektorem (do poprawek mam sztyft Dermablend Vichy). Zniósł również dzielnie kilkugodzinną wyprawę rowerową na kremie z filtrem 30.
    Opakowanie z pompką wygodne, w kosmetyczce nic się nie wylewa i nie przekręca.
    Podkładu używam od ok.2-3 tygodni codziennie, nie zauważyłam zmiany stanu cery ani na lepsze, ani na gorsze (mam skłonność do wyprysków o różnej etiologii), jeśli po dłuższym czasie dalej będzie się zachowywał tak jak do tej pory, to chętnie dodam gwiazdkę i -mimo wysokiej ceny- kupię ponownie.

Używam tego produktu od: codziennie od ponad 2 tygodni
    Ilość zużytych opakowań: tylko trochę z całego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić maen za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie, nie, nie...
  • Po złych doświadczeniach z podkładem Studio fix , postanowiłam dać szansę innemu wychwalanemu produktowi MAC- Pro Longwear . Dostałam dużą próbkę NC15. Kolor idealny, tak jak przy Studio fix.
    Jednak zalety kończą się na kolorze. Podkład bardzo szybko zastyga na twarzy, trzeba go szybko rozprowadzać. Dodatkowo zastyga tworząc jakby pudrową maskę, co wygląda okropnie. U mnie długo się utrzymuje, ale, cóż z tego, skoro wygląda jak u "pudernicy".
    Używałam już DW Estee Lauder- też szybko zastygał, mocno krył, ale efekt był naturalny.
    Nie wiem, co jest nie tak z tymi podkładami MAC-a - zupełnie mi nie odpowiadają.
    Dziewczyny, polecam zawsze prosić w MAC-u o próbki. Nie kupujcie tych podkładów w ciemno, bo może być to wielkie rozczarowanie.

Używam tego produktu od: tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: próbka (na szczęście!)

Chcesz pochwalić pompea za czytelną i pomocną recenzję?
  • To jest antykosmetyk
  • Ten podkład niszczy cerę - wysusza i powoduje powstawanie zmarszczek. Używałam go przez kilka dni i spowodował takie wysuszenie (mojej mieszanej) cery, że od razu pojawiły mi się zmarszczki, których nigdy nie miałam. Od ponad miesiąca próbuję zregenerować wysuszony, wręcz przepalony naskórek. Aż strach pomyśleć, co by mi się stało z twarzą gdybym nie złożyła reklamacji, tylko zużyła cały słoiczek...? (Poza tym zakleja skórę i tworzy efekt maski) To jest antykosmetyk. Nie polecam.

Używam tego produktu od: 2013
    Ilość zużytych opakowań: 0,02

Chcesz pochwalić Iwb za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij