MAC, Pro Longwear Foundation (Długotrwały podkład do twarzy)

Powiększ MAC, Pro Longwear Foundation (Długotrwały podkład do twarzy)

Zgłaszająca osoba: Yvi

Najnowszy podkład marki Mac, jak sama nazwa wskazuje, jest to podkład który wytrzymuje praktycznie cały dzień. Jest nieco cięższy niż Studio Fix, ale nie ma mowy o jakiejkolwiek masce, wtapia sie w nasz naturalny kolor skory, przez co wygląda bardzo naturalnie. Podkład dla cer normalnych, mieszanych i tłustych.

• Przeciętniak
  • Używałam Prolongweara w kolorach Nc15 i Nw13. Mam skórę mieszaną, w stronę suchej.
    Plusy:
    +trwałość, na mojej twarzy utrzymywał się cały dzień;
    +matowe wykończenie, które nie wymagało poprawek w ciągu dnia;
    +aplikacja-dobrze nakładało mi się podkład, zarówno palcami jak i gąbeczką.

Minusy(tego niestety będzie troszkę więcej):
    -krycie, dla mnie było niewystarczające, mimo że, chciałam przykryć tylko drobne zaczerwienienia. O stopniowaniu nie było mowy, bo robił straszną maskę. :/
    -kolory, jestem raczej neutralnym bladziochem a w Macu są tylko 2 gamy kolorystyczne-żółta i różowa- obydwa odcienie wyglądały na mnie nienaturalnie, do tego były jeszcze troszkę za ciemne;
    -podkład okropnie podkreślał mi pory na nosie, mimo że, nie są one bardzo widoczne;
    -podkreślał mi też suche skórki, a żaden inny podkład tego nie robił;
    -konsystencja była dla mnie za ciężka jak na poziom krycia;
    -opakowanie, które okropnie brudzi się od podkładu.

U mnie ten podkład się nie sprawdził i dopiero po 2 buteleczkach wiem, że nie kupie go ponownie. Myślę, że może się spodobać dziewczynom, które potrzebują bardzo delikatnego krycia, nie mają cery suchej i widocznych porów. Na końcu jeszcze muszę wspomnieć ze obsługa w salonie Maca pozostawia wiele do życzenia. Nie polubiliśmy się z Prolongwearem

Używam tego produktu od: maj 2014

Chcesz pochwalić chanelka_1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Oj niestety jestem na NIE.
  • Jak bardzo lubię MACa, ten produk to kompletny bubel, jak dla mnie. Mam kolor NC25, który jako jedyny podkład MAC, utlenia się na bardzo brzydki kolor. Sam podkład ma taką dziwną, "gumową" konsystencje. Nie rozprowadza się lekko, tylko tak jakby ciągnie i smuży. Nie lubi się z nim ani pędzel, ani Beauty Blander ani ostatecznie paluszki. Podkład tworzy maskę, zero naturalności. Podkreśla pory, nawet nie wiedziałam że mam takie kratery, a mam znikome pory! Przy nim Studio Fix jest lekki i bardziej naturalny. Krycie takie sobie, matowienie kiepskie. Dokładanie kolejnej warstwy pudru, daje efekt pudernicy. Nie wiem jak z jego trwałością, bo go nie znoszę na twarzy. Skończy w koszu, bo takim czymś nie chcę nikogo obdarowywać.

Używam tego produktu od: krócej niż miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: mniej niż 1

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? NIE
Chcesz pochwalić dorotabat za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobre i trwałe
  • Te podkłądy sa bardzo dobre, posiadam NC 15 i NC 20 które najczęściej używam, mam jeszcze jeden kolor ciemny do mieszania i przyciemniania, ale to przydaje się głównie latem. Są dla mnie oprócz Colorstay (który trochę mi obrzydł i ma kiepski zapach, ale jest tani i trwały) oraz Double Wear (który jest mega trwały, ale wysusza i jest dość drogi i bez pompki) w pierwszej trójce podkładów o dobrej trwałości i kolorystyce, polecam naprawdę z czystym sercem.

Chcesz pochwalić ani_ta_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nienawidzę
  • Jestem posiadaczką cery normalnej w stronę suchej. Peeling twarzy robię regularnie.

- stosunek ceny do jakości
    - krycie jest przeciętne (jeżeli nałoży się jedną warstwę, to nic nie zakrywa, a jeżeli dwie - tworzy ohydną maskę i dalej nic nie zakrywa)
    - waży się
    - podkreśla suche skórki
    - tworzy maskę
    - zapycha
    - wysusza
    - w niektórych miejscach na twarzy jest go za dużo, a w niektórych w ogóle znika
    - nawet najjaśniejszy kolor jest dla mnie za ciemny

+ pompka sprawia, że jego użycie jest bardziej higieniczne

Podsumowując, jest to najdroższy i najgorszy podkład, jaki kiedykolwiek miałam.

Chcesz pochwalić Anastazja612 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Do zadań specjalnych
  • Zacznę od tego, że nie jest to podkład dla każdego. Trzeba do niego mieć trochę makijażowych umiejętności, w przeciwnym razie można sobie zrobić krzywdę. Na pewno będzie odpowiadał miłośniczkom Revlon Colorstay dla cer mieszanych i tłustych. Nieumiejętnie użyty może podkreślić pory i suche skórki, użyty dobrze - przykryje wszystko! Krycie jest średnie w stronę pełnego, da się je budować. Jest to dość ciężki kosmetyk, dla wielu osób na pewno nie nada się na co dzień. Radziłabym wziąć najpierw próbkę w MACu i przetestować, bo cena nie jest niska. Dla mnie to najlepszy podkład zaraz po Colorstayu. Zostaje na twarzy nawet 15 godzin, a mam tłustą cerę. Wykończenie nie jest do końca matowe, ale też producent tego nie obiecuje. Nałożony na bazę i przypudrowany (nie za dużo, bo wyjdzie maska!!!) przetrwa naprawdę wszystko. Polecałabym nakładać go pędzlem lub gąbką. Raczej ciężko uzyskać z nim bardzo naturalny efekt. Według mnie jest wart swojej ceny.

+ krycie
    + higieniczne, wygodne opakowanie z zabezpieczeniem
    + wydajność
    + duża gama odcieni
    + trwałość

- może zapychać
    - cena

Ilość zużytych opakowań: 1 (w trakcie)

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić MaggieLee za czytelną i pomocną recenzję?
  • Słaby
  • Rozczarował mnie ten podkład, tyle kasy wyrzuconej w błoto.
    Podkład nie jest dość trwały i nie kryje jakoś rewelacyjnie.
    Moja buzia wygląda po nim jakoś dziwnie, nie można też powiedzieć że nawilża, wręcz przeciwnie wysusza cere.

Plusy :
    super zapach

Minusy :
    podkreśla skórki i wszytkie niedoskonałości
    cieżko sie rozprowadza
    nie kryje
    jest nie trwały
    wysoka cena co do jakości

Używam tego produktu od: 3 tygodnie

Chcesz pochwalić atanazja20 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Było miło ale się skończyło
  • Zawsze marzyłam o podkładzie z Mac, jednak najbliższy salon jest w Warszawie. Kupiłam go w zeszłym roku po wakacjach (odcień NW25), następnie dokupiłam NW18 bo opalenizna zaczęła schodzić, jednak i on jest dla mnie za ciemny. Początkowo byłam zachwycona efektem - skóra wygładzona, aksamitna - cud miód i orzeszki. Całą zimę przeleżał w kosmetyczce a na wiosnę kupiłam odcień NC20 żeby troche "rozbielić" te ciemniejsze podkłady. Po jakimś czasie efekt nie był już taki super. Przesuszona skóra, podrażniona. Na dodatek ten podkład ciemnieje! Już więcej nie kupię!

Ilość zużytych opakowań: 3 niepełne

Chcesz pochwalić legalnabrunetka89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie jest zły
  • Podkład Pro Longwear chodził już za mną od dłuższego czasu, po wielu poztytywnych recenzjach i opisie producenta miałam wrażenie, że to kosmetyk stworzony dla mojej cery - skóra mieszana, z tendencją do świecenia się, z lekkimi niedoskonałościami.
    W końcu pojawilam się w salonie MAC i Pani dobrała mi odcień NC20 - który bardzo ładnie stopił się z moja leciutko opaloną cerą - kupiłam.
    Jestem po 1,5 miesiąca uzytkowania i co mogę powiedzieć.. Nie zachwycił mnie niestety.
    Może na początek plusy:

-wygodne opakowanie z pompką
    -bardzo wydajny - jedna pompka starczy na całą twarz
    -ładny kolor, który fajnie stapia się z cerą
    -dosc przyjemny zapach, nie przeszkadzjący
    -trwałość przyzwoita

a minusy:

-konsystencja - jakby trochę lepka, nibt lejąca się ale gęstawa - żle mi się go nakładało na twarz - choć najlepiej pędzlem
    -wchodzi w pory, załamania, zmarszczki i je uwidacznia.. trzeba było się sporo napracować aby uzyskać pożądany efekt
    -niestety moja cera po nim bardzo szybko zaczyna się świecić
    -wrażenie posiadania go na twarzy - dla mnie trochę za cięzki ( mimo że są podkłady cięższe, a nie czuc ich az tak mocno )

Reasumując - podkład jest do przyjęcia - ale NIE za taką cenę.. Niedawno uzytkowałam podkład niszowej marki za 15 zł i sprawdzał sie świetnie, więc czasem nie opłaca się przepłacać.
    Zachęcam do nabycia kilku próbek przed zakupem pełnowymiarowej buteleczki.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić moniasze za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jak na razie dla mnie #1
  • Po wieloletnim związku z Revlon Colorstay postanowiłam zmienić go na nowy model padło na maca. Po recenzji Hani digitalgirl13 udałam się do salonu mac po próbkę. Dobrano mi odcień NC20 - dla mnie idealny.

Po wypróbowaniu byłam oczarowana produktem, więc zakupiłam całe opakowanie. Oto moje odczucia po kilkunastu tygodniach używania tegoż podkładu:

plusy
    +świetny kolor, pięknie neutralizuje zaczerwienienia
    +posiada ładne, półmatowe wykończenie
    +dobrze nakłada się samymi paluszkami, a dokładnie wklepany w niewielkiej ilości jest praktycznie niewidoczny
    +długo się utrzymuje w każdych warunkach. Nie straszne mu upały, pot, łzy nie brudzi ubrań
    +nie wpływa negatywnie na stan cery
    +wydajny

minusy:
    -cena
    -po paru godzinach wymaga zmatowienia

Używam tego produktu od: kilkanaście miesięcy

Chcesz pochwalić stella felt za czytelną i pomocną recenzję?
  • SUPER
  • MAC prolongwear (NC30) naprawdę działa cuda! Cera wygląda super, na zdjęciach jest ona absolutnie bez skazy. Fluid z ręką na sercu trzyma się tak długo, jak żaden inny. Zdarzyło mi się pobić rekord w pracy i spędzić 20h non stop. Nie miałam przy sobie podkład, by poprawić makijaż, jedynie puder (MAC Careblend mediumdark). Mimo zmęczenia cera prezentowała się naprawdę OK. Jest niesamowity.
    Jedyny minus- po zużytych 3 opakowaniach (choć w miedzyczasie był też Sculpt oraz Face&Body)- cera jest wysuszona FAKT. Nie wiem, czy jest to spowodowane podkładem, czy może ciągłą pracą w klimatyzacji, papierosami itp. Muszę na chwilę go odstawić (choć z żalem), by WROCIC DO NIEGO Z UTESKNIENIEM! Jeśli potrzebujesz zachować profesjonalny wygląd na długo, nie masz możliwości poprawiania makijażu w ciągu dnia- ten podkład jest dla Ciebie.
    W świetle dziennym niestety jest widoczny, ale chyba nie ma niewidocznego? Próbowałam Lancome Teint Miracle, Clinique Even Better, Clinique Anti Blemish- zaden nie ma porównania.
    Jak dla mnie 4.5 gwiazdki za cenę i wysuszanie skóry.

Ilość zużytych opakowań: 3 normalne

Chcesz pochwalić amlul za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij