MAC, Pro Longwear Foundation (Długotrwały podkład do twarzy)

Powiększ MAC, Pro Longwear Foundation (Długotrwały podkład do twarzy)

Zgłaszająca osoba: Yvi

Najnowszy podkład marki Mac, jak sama nazwa wskazuje, jest to podkład który wytrzymuje praktycznie cały dzień. Jest nieco cięższy niż Studio Fix, ale nie ma mowy o jakiejkolwiek masce, wtapia sie w nasz naturalny kolor skory, przez co wygląda bardzo naturalnie. Podkład dla cer normalnych, mieszanych i tłustych.

• Użytkownik
    Chwalona: 4 raz(y)
  • Cudowny
  • To najlepszy podklad jaki kiedykolwiek mialam. Mam cere mieszana w strone tlustej, widoczne pory, czasami cos trzeba ukryc. Ito jest ten podklad. Nie zapycha, ujednolica kolor, nie podkresla porow, mozna stopniowac krycie, troche go widac na poczatku, potem pieknie sie stapia ze skora, mam kolor nc 35, piekny. Nie ma wrazenia plaskiej twarzy, po konturowaniu rewelka. Nie znika, nie wyciera sie, wczoraj przetrwal trening, utrwalam go odrobina skin finish. Naprawde nie ma sie do czego przyczepic. Nakladam go pedzlem.

Chcesz pochwalić Ashia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój nr 1 <3
  • Cudo.

Podkład ten jest stworzony właśnie dla takiej cery jaką posiadam: mieszanej z miejscami wymagającymi krycia.

do rzeczy:

- Ogromna gama kolorystyczna( jestem bladolica , kolor NC15 jest idealny dla mnie )
    -Trzyma się kilkanaście godzin
    -Wspaniałe krycie
    -Nie trzeba dokupować pompki
    -Wydajność(starczył mi na 3 miesiące przy codziennym stosowaniu)
    -Estetyczne opakowanie
    -Nie wysusza, nie podkreśla suchych skórek i tak dalej.

Idealnie radzi sobie ze skórą mieszaną skłonną do przetłuszczania.

Ilość zużytych opakowań: jedno(30 ml)

Chcesz pochwalić barbarella_wu za czytelną i pomocną recenzję?
  • Long natural wear
  • Nie przesusza
    Nie uczula
    Długo się utrzymuje i nie spływa nawet na cerze z rozszerzonymi naczynkami
    Daje naturalny efekt
    Nie betonuje jak double wear.
    Fantastyczne odcienie kolorów, każdy znajdzie coś dla siebie
    Filtr 10, troszkę mało, ale dobrze że jest
    Jest drogi ale wydajny
    Fantastyczne higieniczne opakowanie z pompką.
    Naprawdę polecam!

Używam tego produktu od: dłużej niż miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: mniej niż 1

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? TAK
Chcesz pochwalić sontag za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niestety nie
  • Produkt jest dość trwały - nie spływa mi z twarzy po kilku godzinach, co w moim wypadku jest sporym wyczynem. Bywam w pracy po 14h i potrafi wytrzymać, choć w dość zmęczonej postaci.

Choć co do tej trwałości, też musiałam nauczyć się go aplikować, żeby nie schodził plackami lub nie warzył się i nie gromadził nieestetycznie w porach.

Jednak jego krycie jest praktycznie żadne. Gdy zastosuję pędzel, jeszcze znośne, ale wtedy mam ciasto na twarzy.

Żeby uzyskać naturalny efekt, nakładam go Beauty Blenderem, a przed nałożeniem każdej kolejnej warstwy, psikam twarz wodą różaną (rada Gossa). Wygląda wtedy dość dobrze, ale schodzą mi po prostu litry podkladu.

Na koniec - opakowanie jest dość delikatne. Ostatnio podkład spadł mi na wykładzinę PCV i szkło przy pompce pękło. Po prostu cała góra buteleczki mi odpadła. Inne podkłady też mi spadały i nic takiego nie miało miejsca. Rozumiem jeszcze, gdyby buteleczka spadła na płytki... Ale żeby upadek na PCV był tak niszczący?

Używam tego produktu od: od listopada 2014
    Ilość zużytych opakowań: prawie jedno całe

Chcesz pochwalić KathyB za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przeciętniak
  • Używałam Prolongweara w kolorach Nc15 i Nw13. Mam skórę mieszaną, w stronę suchej.
    Plusy:
    +trwałość, na mojej twarzy utrzymywał się cały dzień;
    +matowe wykończenie, które nie wymagało poprawek w ciągu dnia;
    +aplikacja-dobrze nakładało mi się podkład, zarówno palcami jak i gąbeczką.

Minusy(tego niestety będzie troszkę więcej):
    -krycie, dla mnie było niewystarczające, mimo że, chciałam przykryć tylko drobne zaczerwienienia. O stopniowaniu nie było mowy, bo robił straszną maskę. :/
    -kolory, jestem raczej neutralnym bladziochem a w Macu są tylko 2 gamy kolorystyczne-żółta i różowa- obydwa odcienie wyglądały na mnie nienaturalnie, do tego były jeszcze troszkę za ciemne;
    -podkład okropnie podkreślał mi pory na nosie, mimo że, nie są one bardzo widoczne;
    -podkreślał mi też suche skórki, a żaden inny podkład tego nie robił;
    -konsystencja była dla mnie za ciężka jak na poziom krycia;
    -opakowanie, które okropnie brudzi się od podkładu.

U mnie ten podkład się nie sprawdził i dopiero po 2 buteleczkach wiem, że nie kupie go ponownie. Myślę, że może się spodobać dziewczynom, które potrzebują bardzo delikatnego krycia, nie mają cery suchej i widocznych porów. Na końcu jeszcze muszę wspomnieć ze obsługa w salonie Maca pozostawia wiele do życzenia. Nie polubiliśmy się z Prolongwearem

Używam tego produktu od: maj 2014

Chcesz pochwalić chanelka_1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Oj niestety jestem na NIE.
  • Jak bardzo lubię MACa, ten produk to kompletny bubel, jak dla mnie. Mam kolor NC25, który jako jedyny podkład MAC, utlenia się na bardzo brzydki kolor. Sam podkład ma taką dziwną, "gumową" konsystencje. Nie rozprowadza się lekko, tylko tak jakby ciągnie i smuży. Nie lubi się z nim ani pędzel, ani Beauty Blander ani ostatecznie paluszki. Podkład tworzy maskę, zero naturalności. Podkreśla pory, nawet nie wiedziałam że mam takie kratery, a mam znikome pory! Przy nim Studio Fix jest lekki i bardziej naturalny. Krycie takie sobie, matowienie kiepskie. Dokładanie kolejnej warstwy pudru, daje efekt pudernicy. Nie wiem jak z jego trwałością, bo go nie znoszę na twarzy. Skończy w koszu, bo takim czymś nie chcę nikogo obdarowywać.

Używam tego produktu od: krócej niż miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: mniej niż 1

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? NIE
Chcesz pochwalić dorotabat za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobre i trwałe
  • Te podkłądy sa bardzo dobre, posiadam NC 15 i NC 20 które najczęściej używam, mam jeszcze jeden kolor ciemny do mieszania i przyciemniania, ale to przydaje się głównie latem. Są dla mnie oprócz Colorstay (który trochę mi obrzydł i ma kiepski zapach, ale jest tani i trwały) oraz Double Wear (który jest mega trwały, ale wysusza i jest dość drogi i bez pompki) w pierwszej trójce podkładów o dobrej trwałości i kolorystyce, polecam naprawdę z czystym sercem.

Chcesz pochwalić ani_ta_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nienawidzę
  • Jestem posiadaczką cery normalnej w stronę suchej. Peeling twarzy robię regularnie.

- stosunek ceny do jakości
    - krycie jest przeciętne (jeżeli nałoży się jedną warstwę, to nic nie zakrywa, a jeżeli dwie - tworzy ohydną maskę i dalej nic nie zakrywa)
    - waży się
    - podkreśla suche skórki
    - tworzy maskę
    - zapycha
    - wysusza
    - w niektórych miejscach na twarzy jest go za dużo, a w niektórych w ogóle znika
    - nawet najjaśniejszy kolor jest dla mnie za ciemny

+ pompka sprawia, że jego użycie jest bardziej higieniczne

Podsumowując, jest to najdroższy i najgorszy podkład, jaki kiedykolwiek miałam.

Chcesz pochwalić Anastazja612 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Do zadań specjalnych
  • Zacznę od tego, że nie jest to podkład dla każdego. Trzeba do niego mieć trochę makijażowych umiejętności, w przeciwnym razie można sobie zrobić krzywdę. Na pewno będzie odpowiadał miłośniczkom Revlon Colorstay dla cer mieszanych i tłustych. Nieumiejętnie użyty może podkreślić pory i suche skórki, użyty dobrze - przykryje wszystko! Krycie jest średnie w stronę pełnego, da się je budować. Jest to dość ciężki kosmetyk, dla wielu osób na pewno nie nada się na co dzień. Radziłabym wziąć najpierw próbkę w MACu i przetestować, bo cena nie jest niska. Dla mnie to najlepszy podkład zaraz po Colorstayu. Zostaje na twarzy nawet 15 godzin, a mam tłustą cerę. Wykończenie nie jest do końca matowe, ale też producent tego nie obiecuje. Nałożony na bazę i przypudrowany (nie za dużo, bo wyjdzie maska!!!) przetrwa naprawdę wszystko. Polecałabym nakładać go pędzlem lub gąbką. Raczej ciężko uzyskać z nim bardzo naturalny efekt. Według mnie jest wart swojej ceny.

+ krycie
    + higieniczne, wygodne opakowanie z zabezpieczeniem
    + wydajność
    + duża gama odcieni
    + trwałość

- może zapychać
    - cena

Ilość zużytych opakowań: 1 (w trakcie)

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić MaggieLee za czytelną i pomocną recenzję?
  • Słaby
  • Rozczarował mnie ten podkład, tyle kasy wyrzuconej w błoto.
    Podkład nie jest dość trwały i nie kryje jakoś rewelacyjnie.
    Moja buzia wygląda po nim jakoś dziwnie, nie można też powiedzieć że nawilża, wręcz przeciwnie wysusza cere.

Plusy :
    super zapach

Minusy :
    podkreśla skórki i wszytkie niedoskonałości
    cieżko sie rozprowadza
    nie kryje
    jest nie trwały
    wysoka cena co do jakości

Używam tego produktu od: 3 tygodnie

Chcesz pochwalić atanazja20 za czytelną i pomocną recenzję?