M.A.C., Pro Longwear Foundation (Długotrwały podkład do twarzy)

M.A.C., Pro Longwear Foundation (Długotrwały podkład do twarzy)

Kategoria
Marka

Najnowszy podkład marki Mac, jak sama nazwa wskazuje, jest to podkład który wytrzymuje praktycznie cały dzień. Jest nieco cięższy niż Studio Fix, ale nie ma mowy o jakiejkolwiek masce, wtapia sie w nasz naturalny kolor skory, przez co wygląda bardzo naturalnie. Podkład dla cer normalnych, mieszanych i tłustych.

fluidy
tłusta, mieszana, normalna
o przedłużonej trwałości, kryjące
z pompką, w buteleczce

nastawiłam się na coś więcej...

podkład przeciętny. Kolorystyka bogata, ale co z tego, kiedy kiepsko kryje, ściera się, przecież tego głównie wymaga się od podkładu, żeby krył i był trwały

Używam tego produktu od:

Bardzo lubię

Kupuję kolor nc15. Podkład na niesamowite krycie i utrzymuje się na twarzy cały dzień. Kolorystyka jest bardzo ładna bo kolory wpadają w żółte. Cena nie jest także wysoka jak na produkt o tak dobrej jakości.

Nie to co kiedyś

Używałam tego podkładu w latach parę lat temu, jak jeszcze był w szklanym opakowaniu. Wtedy był to absolutny hit. Teraz po długiej przerwie kupiłam go znowu w nowym już plastikowym opakowaniu i coś jest z nim nie tak.
Zapycha pory, skóra poci się pod nim i po kilku godzinach robi się efekt maski. Odcień ciemnieje na twarzy i po chwili wyglądam jakbym mocno nadużywała solarium;)
Cera wygląda na zmęczoną, świeci się i roluje w zmarszczkach pomimo nakładania gąbeczką niewielkiej ilości.
Mam duży sentyment do tego podkładu ale nie wiem czy kupię go ponownie.

Może nie był ideałem, ale niewiele mu brakowało.....

Wciąż ubolewam nad tym iż producent zdecydował się wycofać tak dobry produkt.
Na szczęście zdążyłam zaopatrzyć się w zapasy :)
Niektóre osoby narzekały iż podkład ich zapycha a owszem może tak być gdyż w jego składzie znajdziemy silikony a także pochodną ropy naftowej.
Mnie to nie spotkało, podkład nigdy mnie nie zapchał a bywało że używałam go kilka dni pod rząd.
Ja odkryłam go przypadkowo, poszłam do butiku po podkład Studio Fix a wyszłam z podkładem Pro Longwear i była to miłość od pierwszego użycia.
Produkt zamknięty jest w minimalistycznej, szklanej i przezroczystej buteleczce o pojemności 30 ml.
Do którego została dołączona matowa pompka w czarnym
kolorze posiadająca blokadę.
Niestety pompka lubi się brudzić i dość ciężko jest ją domyć, ja do tego używam płynu dwufazowego.
Odcień jaki najczęściej używałam to NW13 i NW15, to lekko żółte kolory, który pasują do jasnych karnacji.
Podkład zawiera filtr przeciwsłoneczny SPF 10, co jest jak dla mnie na plus.
Zapach jest dość mocny i specyficzny, porównywalny do farby olejnej, po dłuższym czasie przyzwyczaiłam się do niego.
Konsystencja podkładu jest bardzo gęsta, dość szybko zastygająca dlatego trzeba nim szybko pracować.
Ja najbardziej lubię aplikować go gąbeczką, wygląda na twarzy lepiej i mniej ciężko.
Jego krycie określiłabym jako średnie ale dla mnie w zupełności wystarczające.
Podkład wygładza moją mieszaną cerę, maskuje pory, niestety lubi podkreślać suche skórki.
Daje ładne wykończenie, nie zbyt matowe, porównałabym ten efekt do lekko nawilżonej, ale nie świecącej się skóry.
Jest to najbardziej trwały podkład jakiego używałam, mogę mu zaufać, wiem, że w każdych warunkach będzie na mojej twarzy wyglądał dobrze.
Utrzymuje się na twarzy do 10 godzin bez poprawek, gdy się wyświeca wystarczy go lekko odcisnąć bibułką i znów wygląda świetnie.
Idealnie współpracuje z każdą bazą, filtrem spf i pudrem, dodatkowym plusem jest jego wydajność.
Będzie mi go brakowało, mam nadzieje iż producent zdecyduje się go przywrócić do sprzedaży.

Dobry

To dobry podkład, ale nie najlepszy. Utrzymuje się całkiem długo, jednak wieczorem po całym dniu nie jest już tak świeży. A makijaż zdecydowanie wymaga poprawek. Duży wybór kolorów.

Szkoda że wycofali!

Podkład wpadł mi w ręce dość nie dawno koleżanka robiła porządki w toaletce i podarowała mi go ponieważ odcień jej nie pasował.
Zastanawiam się jak Mac mógł go wycofać jest to jeden z lepszych podkładów z górnej półki jakoch było mi dane używać.
Dla mnie okazał się lepszy nawet od Double Weara czy Teint Idole Ultra Wear.
Wykończenie bardzo ładne lekko matowe nie potrzebowałam dodatkowego pudrowania buzi a przy mojej tłustej cerze przy większości podkładów było to niezbędne.
Buzia ładnie wygląda i to nie tylko przez poerwsze dwie godziny ale dopiero po około 6- ciu musiałam go lekko zmatowić bibułkami.
Trwałość na prawdę godna podziwu dopiero przy 10-tej godzinie zaczął delikatnie się scierać w strefie T i powoli zaczynał wyglądać nie świeżo tak sucho.
Odcień NW 13 świetnie dopasował się do odcieniu mojej jasnej karnacji nie tworzy efektu maski i co bardzo fajne jest wodoodporny :)
Więc zapytuje kto mądry wycofał go ze sprzedaży przecież to jak pozbawienie się mega zarobku. Nie wiem i nie rozumiem mam tylko nadzieję że może kiedyś go jeszcze reaktywują bo jest na prawdę wart swojej ceny.

Dobry ale nie najlepszy

Kupiłam go bo na tamten czas ten podkład był naprawdę popularny i po części też był produktem luksusowym. Dopiero podczas pisania recenzji dowiedziałam się, że ten podkład został wycofany, dla mnie to informacja nie jest dramatem.

Podkład jest dobry ale nie mogę napisać że najlepszy. Utrzymuje się długo ale nawet nałożony w niewielkiej ilości jest widoczny i potrafi wyglądać ciężko, zostawia też taką lepką warstwę do której w ciągu dnia lepią się pyłki a z drugiej strony jeśli go przypudrujemy to mamy na twarzy szpachlę.

Tak jak napisałam podkład jest widoczny na twarzy i ma tendencję do jej obciążania, ale w końcu to jest podkład mega kryjący więc pewnie osoby które zmagają się z bardzo widocznymi bliznami bardziej go doceniały.

Jak dla mnie minusem również było to, że bardzo podkreślał meszek na twarzy – możliwe że moje odczucia co do niego byłyby inne, gdyby moja twarz zawsze była gładka i pozbawiona tych włosków.

Uważam że w dzisiejszych czasach możemy dostać takie same o ile nie lepsze podkłady i prawdopodobnie nie będziemy musieli za nie płacić aż tyle, bo cena może nie jest zaporowa ale jednak dla wielu z nas wydać 100 pln za podkład może okazać się sporym wydatkiem.

Niezawodny!

Uwielbiam ten podkład! Używam go kiedy potrzebuje mocniejszego krycia. Nigdy mnie nie zapchał. Buźka wygląda pięknie. I co najważniejsze jest trwały !

Kultowy i niezawodny.

Używam okazjonalnie kiedy potrzebuję mocniejszego krycia i podkładu przy którym nie muszę się zastanawiać czy 'zjechał' po kilku godzinach. Zawsze wygląda wyśmienicie.

PLUSY:
- piękne, twarzowe żółte odcienie, u mnie zimą NC15 latem NC20,
- higieniczne opakowanie,
- bardzo trwały,
- upiększający efekt lekkiego rozświetlenia,
- średnie krycie,
- radzi sobie nawet w ciężkich warunkach, oraz na filtrze SPF50,
- nie zapycha,
- nie wchodzi w zmarszczki,

Lubię również korektor Pro Longwear, choć w moim osobistym rankingu przebił go ostatnio Tarte Shape Tape.

Wydajny, bardzo dobry podkład wart swojej ceny.

Ideał w każdym calu

Kocham za:
- nie do zdarcia i to dosłownie, na mojej problematycznej cerze (ma problem z utrzymaniem 90% podkładów, mieszana sucha i wszystko co złe) utrzymuje się do totalnego demakijażu, kiedy wskoczyłam spontanicznie do jeziora to i tak po wyjściu z wody wyglądał na mocne 8/10
- krycie totalne i nie, jakby wiedział co zakryć a co nie, niedoskonałości zakryte a pieprzyki widoczne, jak????
- zdrowy mat po nałożeniu
- nie zauważyłam pogorszenia cery podczas używania
- cera po nim wyglądała jak po dobrym spa, zero niedoskonałości

Minus
-WYCOFANY :(((((

Nie wiem dlaczego MAC podjął taką decyzję, to był najlepszy podkład jaki mieli dostępny w sprzedaży, posiadałam prawie wszystkie i nie ma sobie równych, jego wersja nawilżająca do pięt nie dorasta, może mu buty czyścić.
Podobno ma powrócić, nowy, lepszy. Tylko jest jedno ale, jego nie dało się bardziej ulepszyć, był idealny.

Nie polecam

Kupiłam ten podkład za namową konsultantki w sklepie stacjonarnym i żałuję tej decyzji. Owszem, może i ma mocne krycie, ale co z tego, kiedy zaaplikowany na twarz wygląda bardzo nieestetycznie? Na buzi prezentuje się niczym "mączna masa" przez co twarz wygląda dużo starzej. Widoczny jest efekt "ciastka". Dodatkowo zapycha pory i nie pozwala skórze oddychać. Moim zdaniem jedynym plusem tego produktu jest ładne opakowanie :/

Pewniak na wyjścia

Długo poszukiwałam podkładu, który będzie moim pewniakiem na większe wyjścia, kupiłam go kiedyś przez przypadek będąc w perfumerii. Uważam że jest to bardzo dobry podkład, który zapewni długotrwały efekt krycia i nieskazitelnej cery. Dobrze kryje wszelkie przebarwienia i blizny potrądzikowe.

Kupiony w: U konsultantki

Jak wycofają to będę płakać

To jest ten podkład do którego wracam zawsze mimo posiadania 40 innych podkładów.
Ten jest w
szufladzie i kiedy wiem ze inny moze zawieźć z powodu gorszego stanu skóry, ten przykryje i wyrówna wszystko.
Utrzymuje się bardzo długo. Nawet kiedy pada a ja nie mam parasola, wiem że bedzie dobrze.
Nie zapycha mnie co jest nie zbyt częste u podkładów.
Doskonale na nim wyglądają kosmetyki wykańczające.
Uzywam nw13 i jest dla mnie idealny.