Lovely, Color Mania, Lakier do paznokci

Lovely, Color Mania, Lakier do paznokci

Nowa seria emalii do paznokci firmy Wibo. Produkt charakteryzuje się dobrym kryciem i trwałością.

Cena: 4,99zł / 8ml
/s/

Niezły

Posiadam 87. Kolor to mieniąca się cegła/marchewka w połączeniu z delikatnymi tonami jasnej czerwieni, która delikatnie przebija się w pomieszczeniu/cieniu.

Dobrze się rozprowadza na paznokciach, potrzeba dwóch warstw aby dobrze się prezentował. Dość szybko schnie - ok. 15-20 min (myślałam, że będzie trwać to o wiele dłużej). Tzn. po 15-20 min nie jesteśmy już bezbronne;) Jednak do 30-40 min powinno się uważać i zbytnio nie szaleć. W każdym razie obiad zrobiony, działam z wodą po ok. 1,5h i jeszcze się trzymał. Chociaż później dopatrzyłam się malutkiego odprysku przy dwóch pazurach jednak szybko sprawę załatwiłam:D

Trwałość: 3 dni (ścierają się końcówki)
Cena: ok. 3-4zł/9m

Używam tego produktu od: ponad m-c

dobry

Miałam kolor jasnoróżowy, perłowy. Ładnie pokrywał płytkę paznokcia, ale niestety pozostawiał smugi. Długo się utrzymywał, a cienki pędzelek precyzyjnie aplikował lakier.

Używam tego produktu od: przez 2 lata

jeden z niewielu bubli od Wibo

bylam zaskoczona ze Wibo, moj faworyt, wypuscil na rynek taki beznadziejny lakier.
wady:
1.nie kryje, nawet przy kilku warstwach
2. konsystencja lejąca, zostawia smugi

zalety:
1. od biedy ujdzie jako coat na inny lakier w podobnym odcieniu, i tak wlasnie zamierzam wykorzystac te resztki, ktore mi z niego zostaly

Używam tego produktu od: kilka miesiecy
Ilość zużytych opakowań: pierwsze, i ostatnie.

Bardzo rzadki

Lakier jest wodnisty, trzeba kilka razy pomalować paznokieć aby nadać mu jakikolwiek kolor. Opakowanie jest całkiem ładne ale wewnątrz niestety nie kryje się dobry lakier. Kolory po pomalowaniu paznokcia odbiegają od tego podanego na palecie kolorów.

Ilość zużytych opakowań: 3- 9 ml

wodnisty, nie polecam

Mam ten lakier w kolorze nr 203 - róż wpadający w biel. Chciałam uzyskać efekt naturalnych, ładnych paznokci, a tu ogromny zawód.. Lakier wodnisty, trzeba nałożyć 3 warstwy żeby wyglądał przyzwoicie, a i tak są prześwity. Długo schnie, więc nigdy nie ukończyłam malowania paznokci do konca, zawsze się \'ciapciały\' w trakcie.

plusy:
-cena
-kolor taki jak w opakowaniu

minusy:
-wodnista konsystencja
-długi czas schnięcia

Ilość zużytych opakowań: 1, niezużyte

Najgorszy

To jest chyba najgorszy lakier, jaki mam, a mam ich całe pudełko. Oceniam kolor 260 - jasny, delikatny róż.
Lakier jest jak woda, konsystencja płynna, ale w taki sposób, że pędzelkiem przesuwam tylko lakier z jednego miejsca na drugie, gdy go wezmę ciut więcej na pędzelek. Gdy wezmę ilość minimalną, zero krycia na paznokciu. Prześwity, smugi - zawsze. Jedynie na najmniejszych paznokciach u stóp tego nie widać.
O trwałości się nie wypowiem, bo nie jestem w stanie nosić go solo, bo wygląda gorzej niż u 5latki bazgrającej sobie paznokcie. Więc albo ciapciam go innymi, np o efekcie wężej skóry, gdzie lakier spod spodu tylko miejscami lekko prześwituje, albo przerzucam go na dno pudełka.
Dziś dojrzałam do tego, by wyrzucić go z domu.

Jedyny plus - ani trochę nie zgęstniał przez te wieki, które się z nim męczyłam.

Używam tego produktu od: wielu miesięcy

Tragedia, a w opakowaniu wyglądał tak dobrze...

Jestem strasznie rozczarowana, ponieważ lakier w buteleczce miał piękny fioletowy kolor, a po pomalowaniu paznokci (nawet 3 i więcej warstw) prześwitywał i jakoś dziwnie spływał pozostawiając efekt a la topielec. :/ Chyba jedynym plusem jest cena, chociaż żałuję nawet tak niewielkiej kwoty (ok.5zł) wydanej na to badziewie.

Ktoś napisał, że to kisiel a nie lakier - tak on właśnie wygląda na paznokciach. Nie ma co marzyć o intensywnym kolorze. Może gdyby to był beż albo róż, to jeszcze nadawałby się do francuskiego manicure, ale ten fiolet się niestety do niczego nie nadaje.
Czasem używałam go jako drugą warstwę na ciemnofioletowy lakier innej firmy (bo tamtego miałam już bardzo mało). W tej wersji (na stopach) był znośny.

Używam tego produktu od: trudno ocenić
Ilość zużytych opakowań: akaś połowa opakowania poszła na 1 raz, więc kończę pierwszą (i ostatnią!) buteleczkę

dobry lakierek

Nie wymagałam dużo od niego, ale mile się zaskoczyłam:) Poza ładnymi kolorami, dużym wyborem lakierów i niską ceną plusem jest duża trwałość po nałożeniu 2 warstw - nawet 5 dni (kolor niebieski przygaszony, a jasny,satynowy ok. 3 dni). Lakiery ładnie się rozprowadzają, ale szybko ubywa zawartość buteleczki co dla mnie nie jest wadą ponieważ lubię kupować wciąż nowe lakiery;)

Używam tego produktu od: 1 rok
Ilość zużytych opakowań: 2 buteleczki

Średniak, ale nie najgorszy.

Mam ten lakier w kolorze Nr 341- jest to bardzo jasny i mocno perłowy beż, taki trochę" nudziak", ale mocno połyskujący( lecz nie tandetnie). Bardzo ładnie wygląda na paznokciach. Nie używam żadnej bazy pod niego.

Lakier ma bardzo rzadką konsystencję, długi i niezbyt gruby pędzelek, który dobrze leży w dłoni, ale trochę trudno się maluje, bo lakier mocno smuży, mażę się, bąbelkuje, trzeba nałożyć dwie warstwy, żeby pokryć w miarę równomiernie płytkę i nie zawsze to wychodzi... ale kiedy się postaram, efekt jest ładny.
Niestety ten lakier bardzo długo schnie, trzeba długo czekać, a i tak przeważnie sobie coś odcisnę na paznokciach, nawet po długim czasie od pomalowania:(
Trwałość jest średnia, po dwóch dniach zaczyna się ścierać, odpryskiwać, ale dramatu nie ma, jeśli nie myję naczyń ręcznie i nie piorę potrafi się nawet do trzech dni utrzymać.
Łatwo się zmywa, nie przebarwia płytki ani skórek, ale mam jasny kolor, nie wiem jak z cieniejszymi.
Mam go już prawie pół roku i nie zgęstniał ani nie rozwarstwił sie przez ten czas.
Ogólnie lakier kosztuje w Rossmanie jakieś 5- 6 złotych( czasem nawet taniej), więc jak na tę cenę nie mam co narzekać za bardzo, nie jest najgorszy, choć znam też sporo lepszych w podobnej cenie. Spróbować można, zwłaszcza, że jest dużo ciekawych kolorów do wyboru.

Szału nie robi

Pomimo, że to produkt z niższej półki cenowej to zachowuje się całkiem przyzwoicie. Bardzo dobrze się nakłada, posiada dobrą pigmentację, ponieważ wystarczą dwie wartswy to ładnego efektu.
Problem pojawia się przy trwałości. W zależności od koloru jest z nią różnie. Kolory z drobinkami utrzymują się nieco dłużej od pozostałych.
Zmywa się przyzwoicie.

Posiadam kolory 96, 178 i 179

Plusy:
+ cena,
+ dostępność,
+ kolorystyka,
+ pigmentacja,

Minusy:
- trwałość.

Ilość zużytych opakowań: 5 opakowań

Kiepski

Mam odcień 323, beżowo-popielaty, bardzo mi się spodobał, takiego szukałam. Niestety lakier bardzo brzydko wygląda na paznokciu: pokrywa go nierównomiernie tworząc okropne smugi lub prześwity. Daje sztuczny efekt. Ma zbyt rzadką, wodnistą konsystencję.
Pędzelek jest nie najgorszy, choć wolę takie bardziej sztywne i sprężyste. Lakier wysycha dość szybko, jego trwałość jest przeciętna w kierunku niezadługiej.

Używam tego produktu od: 3,5 miesiąca

Rewelacyjne

Mam wersję beżową o satynowym wykończeniu i mocno różową błyszczącą.

+ Kolory są śliczne. Róż mocno błyszczy i ten efekt trzyma się cały czas, nie blaknie, nie matowieje. Beż jest satynowy, ciekawy.
Dwie warstwy wyglądają optymalnie, jak przy większości lakierów. Na upartego i jedna dała by radę.

+ Trwałość - lepsza niż przeciętnie. Przez kilka dni wygląda idealnie, potem zaczyna ścierać się przy krawędziach. Nawet po tygodniu nie ma tragedii, chociaż wypada już odnowić pazurki ;)

+ Nakładanie - co kto lubi. Tu pędzelek jest cieniutki, co pozwala na dokładniejszą, ale bardziej długotrwałą aplikację.

+ Zmywanie - bez problemu

+ Stosunek jakości do ceny: super!

Ilość zużytych opakowań: mam dwa w kolekcji